GEBLEVEN. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG JUNI 1925 over te gaan, wijl zij een trek van Duits'che arbeiders, die de arbeids- loonen in ons land heeten te drukken, vreest 2. Indien het bovenstaande juist is, zijn de ministers dan niet van oor deel, dat ook ten opzichte van het in ons land ingevoerde buitenlandsch -vleesch, waardoor de kleine boeren, met een minimum arbeidersinkomen, eveneens in hun bestaan bedreigd wor den, dezelfde afwerende maatregelen moeten worden toegepast?. Druifluis-inspecties. T' c De inspecteur, hoofd van den plan- tienziektenkundigen dienst te [Wage- ningen vestigt nogmaals de aandacht van hen, die voor hunne plantenzen- dingien naar het buitenland z.gi.jn. druifluiscertificaten noodig hebben, -er op, dat in het begin van de maand Juli de lijst van terreinen en inrich tingen, die ingevolge dp bepalingen der Berner druifluisconvenoe onder voortdurend toezicht van den Planten- ziiektenkundigen Dienst gesteld zijn, zal worden afgesloten. Zij, die hunne terreinen en inrich tingen in deze lijst opgenomen wen- schen, moeten daarvan "dus uiterlijk voor het einde van de maand Juni opgave gedaan hebben. Deze opgaven kunnen ook gezonden worden aan de op verschillende plaatsen gevestigde ambtenaren van den Plantenziekten- kundigen Dienst. Onbruikbare spoorboekjes. De nieuwe spoorboekjes, de ÖTficieele Reisgids der Nederlandsche Spoorwe gen, zooafls de ambtelijke benaming luidt, zijn verschenen. In het geheele land worden zij in kiosken, bij boek handelaren, op straat en overal ge kocht, door ieder, die met den trein reist. Echter, zegt het Hdbl., men zij op zijn hoede. Men toonde ons een spoorboekje waarvan in het eerste gedeelte, daar waar de algemeene opmerkingen staan afgedrukt, en in de dienstregeling der lijnen 1 tot en met 8, tal van onbedrukte bladzijden voorkomen. Vermoe.delijk zijn er, op wat voor wijze ook, tusschen de spoorboekjes een aantal misdrukken gekomen, die er van buiten even volledig uitzien als hun soortgenooten, die een complete dienstregeling bevatten; doch die door het aantal onbedrukte bladzijden, Vvaar door juist de dienstregeling op enkele der drukste, lijnen tal van hiaten ver toont, onbruikbaar zijn. Tenzij men de ontbrekende gedeelten niet noodig heeft of, mocht dit wel het geval zijn, de dienstregeling uit een vol lediv boekje ter aanvulling uit zijn hoofd zou willen ïeeren. De Tariefwet. Het antwoord van den heer Colijn, minister van Financiën, op de vragen van het lid der Eerste Kamer den heer Van den Bergh, betreffende de datum van inwerkingtreding van de nieuwe tariefwet, luidt: Naar aanleiding van de gestelde vra gen zij medegedeeld, dat bij Kon. be sluit van 20 Mei j.l. (St.bl. no. 202) de datum van de volledige inwerkingtre ding der nieuwe tariefwet is bepaald op 1 Juli a.s. De bezuinigingscommissie-Bink. Het eindverslag der Bezuinigingscom missie Rink zal nu binnen enkele dagen worden gepubliceerd. Gemeld wordt echter, dat de Regee ring zich nog wenscht te beraden over het verzoek om ontslag der commissie zoodat het ontslag niet gelijktijdig met de machtiging tot publicatie van het eindverslag zal worden verleend. De Kamerverkiezingen. „De Nederlander" meldt, dat op Dins dag 30 Juni, den vooravond van den stemdag de oud minister van Financiën, jhr. mr. D. J. de Geer, een rede zal uit spreken voor den radio zender van het station Hilversum. De heer De Geer zal deze rede voor de Chr. Hist. Unie uitspreken van 8.40 tot 9.10 n.m. Wij herinneren er nog aan, dat mi nister Colijn dien avond op dezelfde plaats eveneens een radio rede zal hou den, aanvangende om 8 uur nm. Aanbestedingen. Vanwege het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland is gister aanbe steed het uitvoeren van straatwerk op den Rijksweg van het Haagsche Schouw naar de Utrechtsche grens, behoorende tot de Rijkswegen in de provincie Zuid-Holland. Raming:8200 gld. Laagste inschrijver: C. A. Jansen te Raamsdonkveer voor f7085; het uitvoeren van bestratingen «op den Rijksweg 'van Vianen naar Go- rincbem, behoorende tot de Rijkswe gen in Zuid-Holland. Raming f 3000. Het laagst werd ingeschreven door: A. Wpudenberg te Ameide voor 2552 gld.;- het uitvoeren van straatwerk öp den Rijksweg van 's-Gravenhage naar de Noordhollandsche grens, behoorende tot de Rijkswegen in Zuid-Holland. Raming: f 14.900. Laagste inschrijver D Esser HAVzn te Delft voor f 13!258. Pro Rege. De Nationale Vereeniging „Pró' Rege" heeft Dinsdag te Utrecht* haar jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden. Aan generaal van Marle, den pionier van den ChTistelijken arbeid in het leger, werd ter gelegenheid van zijn «posten ver jaardag een gelukwensch per draad ver zonden. Bij de ingekomen stukken was een brief van den .Minister van Oorlog, waar in, naar aanleiding van een door de Ver eeniging ingediend verzoekschrift, werd medegedeeld, dat de aithletiek-wedstrijden te Venlo van Zaterdag 13 en Zondag 14 Juni verzet zijn op Vrijdag 12 en Zater dag 13 Juni. Als leden van het hoofdbestuur wer den gekozen J. Mulder te Hoogeveen en sergeant Nijbakker te Helder.. Vervolgens was aan de orde het voor stel van het hoofdbestuur: „De Natio nale Vereeniging „Pro Rege" besluit pp de door den Ned. Militairen Bond ge stelde voorwaarden geen fusie aan te gaan met genoemden Bond". Na een uitvoerige gedachtenwisseling werd dit voorstel met 25 tegen 13 stemmen aan genomen. Met op één na algemeene stemmen werd daarna aangenomen een voorstel van Ds. Hagen, waarin de vergadering besluit aan den Ned. Milit. Bond alsnog gelegenheid te geven de onderhandelin gen over fusie te heropenen, maar nu met dien verstande, dat door beide ver- eenigingen een commissie wordt benoemd met opdracht een definitief rapport in te dienen, waarin een fusie op grond van volkomen gelijkheid wordt uitgewerkt. Ds. J. Buenk, Ned. Herv. pred. te Amsterdam, hield een inleiding over: „De verhouding tusschen de Kerken en „Pro. Rege", waarover, eenige bespreking ge voerd .werd. De vergadering werd daarna gesloten. HET NEDERLANDSCH-BELGISCH VERDRAG. Hei oordeel van Mr. V. H. Rutgers. In een gehouden vergadering der Haagsche afd. van de „Vereeniging vodr Volkenbond en Vrede" hebben de heeren Dr. Louis Franck, oud minister van België, en Mr. V. H. Rutgers, lid van de Tweede Kamer, het woord ge voerd over het tusschen Nederland en België behoudens goedkeuring van de parlementen gesloten verdrag. De heer Franck betoogde dat het ver drag een basis heeft geschapen, van sa menwerking, sympathie en goede buur schap tusschen beide landen, hetgeen van beteekenis is in het belang van den Europeeschen, dus in het belang van den Wereldvrede. De tweede spreker, het Tweede Ka merlid mr. V. H. Rutgers, besprak de algemeene strekking en de politieke beteekenis van het verdrag. Spr. wees er op, dat hij niet behoort tot cle Kamerleden, die blijkens het voorloopige verslag van de Tweede Ka mer over den inhoud van het verdrag teleurgesteld zijn. Spr. behoort tot de genen, die van oordeel zijn, dat door het verdrag de voorwaarden zijn ge schapen voor de ontwikkeling van vriendschappelijke verhoudingen met België en dankbaar gestemd zijn. Spr. stelde zich hierbij op het standpunt van den Volkenbond, den nieuwen staat kundigen vorm voor de vredel'evende verhouding van de Staten. Uitvoerig lic-M spr. toe, dat het nieuwe verdrag in overeenstemming is met de grondbe' palingen van het Volkenbondsverdrag. Met instemming besprak de heer Rut ,gers de verschillende bepalingen van het verdrag, waarbij spr. bij het poli tieke deel ervan herinnerde aan de ver klaring, dat bij opzettelijke schending van het Nederlandsche grondgebied voor Nederland een casus belli gescha pen is. TWEEDE BLAD. Wat de bladen zeggen. Sprekende cijfers. Een der groote verdiensten van de huidige regeering aldus de Voor hoede, is, dat zij onze staatsrekening kloppend heeft gemaakt. Het tekort op onze staatsbegrooting was de laatste jaren met tientallen v millioenen gestegen. .Van enkele tientallen millioienen steeg het tekort van 48 millioen in 1 (1923, tot 93 millioen in 1924 en tot j «140 millioen in 1925. Dat was onrustbarend. Dat kon zoo niet langer blijven. Er moiest een sluitende rekening komen zoo niet, dan ging de Staat «een bankroet tegemoet, zooals iedere huishouding, die met steeds stijgende 'tjekorten werkt, op de flesch moet gaan. Hoe heeft nu deze regeering het geweldige geraamde tekort van 140 millioen voor 1925 weggewerkt Op de eerste plaats dient opgemerkt 'dat het tekort minder is gebleken dan het aanvankelijk werd geraamd. Het daalde tot 133 millioen, daar tegenover konden de middelen voor 11925 19 millioen hooger worden ge raamd. En dientengevolge was het' eigenlijk te dekken tekort 13319= 414 millioen. 'Hoe is dat tekort van 114 millioen nu gedekt? Minister Colijn becijfert het zelf in j. «een interessant interview in het Hdbl. van 3 Jan. j.l. In de eerste plaats zal de nieuwe1 'salarisregeling, die voor 1925 zal gel den, aan salarissen 23 millioen gulden minder vorderen dan voor 1924 noo dig was. In de tweede plaats is het tekort op de Bedrijven (Posterijen, Telegra fie en Spoorwegen), waarvoor op de vorige begrooting nog 25 millioen gulden noodig was, op de begroeting voor '25 slechts vier millioen; zoodat dus het tekort op de Bedrijven ver minderd is met ruim 20 millioen gul den. Bovendien moet de Regeering jaar lijks storten in het Invaliditeitsfonds voor de Arbeiders een bedrag van '1SV2: millioen gulden. Maar de bere keningen hebben uitgewezen, dat die stortingen ook wel sen paar jaar uit gesteld kunnen worden, zonder dat het fonds in moeilijkheden geraakt. Daarom heeft die storting in '25 niet plaats, zooals ze trouwens ook over '24 niet plaats gehad heeft. Eindelijk zijn verschillende belas tingvoorstellen aangenomen Jverhoo- 'ging bieraccijns, verhooging invoer recht op thee, verhooging tabaksac cijns, Rijwielbelasting, nieuwe Ta riefwet) waaruit in totaal op een meer dere opbrengst van 34 millioen wordt gerekend. Alles bij alles beteekentdit dus een vermeerdering van 23—20^: 48V2± 34=95V2 millioen. Er moest Worden gedekt een tekort van 114 millioen. De begrooting sluit, en daar volgt dus uit, dat I8V2 millioen op an dere wijze werden verkregen, door ver schillende bezuinigingen, aangebracht op de uitgaven. Dat zijn natuurlijk niet allemaal permanente bezuinigingen, daar zitten ook onder verminderingen, die het ge volg zijn van temporiseeren, zooals het zuiniger beheer op het onderhoud van Rijksgebouwen. [Oorspronkelijk meende de regee- ring 35 millioen te moeten vinden op de salarissen: het is geworden 23 millioen, wat voor de ambtenaren een beduidende mindere last, namelijk van 42 millioen beteekent, In plaats van 40 millioen opbrengst uit nieuwe belastingen werd 34 mil lioen verkregen, hetgeen voor de be volking wederom een voordeel van 6 (millioen oplevert; tezamen een bedrag van 18 millioen, zijnde de som, die de middelen meer opbrachten. 'Onder de vermindering van uitga ven komt 18$? millioen voor, die maar tijdelijk zijn, namelijk de niet gedane storting in het Invaliditeitsfonds. Hier tiegenover staat echter weer, dat de (wijzigingen van de Onderwijswet op 'den duur samen een bezuiniging zul len inbrengen van '17 millioen. FEUILLETON. 4, i) Ze gilde nog luide, want hij kon niet meer liet los zijn roer „God, help me, ontferm je over me, ik kan niet meer", was de wanhoopsroep, toen de wielende golven wentelden óver hem heen, óver hem heenEn haar sner pend gillen wierp haar wakker in den droef-bleeken dag. Ze dwong zich nu eens tot opstaan haar jongens moesten naar school Hoor! wat een geloop, een wild geklepper van klompen in 't straatje Voor haar niet, voor haar nouit meer. o God, verlaat me niet, ik ken niet verder, ik wil onk stervo o, sla me maar met ziekte. Zoo bruiste het door haar heen, nu zo de jongens hoorde stilhouden achter ?'i 't straatje bij een buurvrouw, ook schippersvrouw. En haar koortsig- Ziehier globaal de financieele maat regelen, door de regeering beraamd 'en genomen, uiteengezet. Cijfers zijn welsprekend. Men onthoude bovenstaande cijfers «dus. Zij' kunnen bij' de verkiezingspro paganda te pas komen. BINNENLAND. DROOGLEGGING VAN DE ZUIDERZEE. Een raming van kosten. Blijkens een globaal overzicht van hetgeen in de thans in te luiden pe riode van krachtige voortzetting van de werken jaarlijks noodig zal zijn, worden die kosten in de jaren van 1925 tot en met 1933 geraamd op resp. f 2 millioen,1 f 15.3 millioen, f 18.3 mil lioen, f18.3 millioen, fi5 millioen, f18.8 millioen, f16 millioen, fi0.5 millioen, f9 millioen, totaal f123.2 milloen. Aan de Mem. van Toelichting is een nota omtrent de volledige kosten van de afsluiting en droogmaking der Zui derzee toegevoegd, waaruit blijkt, dat de totale kosten van de afsluiting,, na Jiet gereedkomen van het beperkte werkplan 1922—25 90 millioen zullen beloopen; gerekend wordt op een duur der uitvoering van 8 jaar. De kosten der te maken werken voor de droogmaking zijn begroot op: f37.000.000 voor den N. West polder; fiOi.000.000 voor den Z. W. polder, f143.000.000 voor den Z. O. polder, f84.000.000 voor den N. O. polder, totaal voor de droogmaking f270.000.000. De totale kosten der werken (exclusief de memorieposten ter voorziening in de belangen der defensie en van de vis- cherij) beloopen dus een bedrag van f360.000.000. De kapitaalwaarde der droog te leggen gronden wordt geschat op f43.916.000 voor den N.W. polder, f123.780.000 voor den Z.W. polder,, f222.069,000 voor den Z. O. polder, f120.972.500 voor den N. O. polder, to taal f510.738.000. De te betalen rente bij een rentevoet van 5 pet. tijdens het maken der droog makingen totdat de gronden "hun nor male kapitaalwaarde bezitten, wordt in totaal berekend op f183.777.600. Candidaat-Indisch landmeter. „Het Christelijk Comité voor Indië" vestigt de aandacht van belanghebben den er op, dat dit jaar enkele jongelie den kunnen worden aangewezen om als candidaat Indisch landmeter in op leiding te worden genomen voor de Be trekking van landmeter 3de klasse bij het kadaster in N. I. Hiervoor komen uitsluitend in aan merking zij, die in het bezit zijn van dan wel dit jaar zullen .verkrijgen het einddiploma eener HB.S. 5j. c., of het getuigschrift van bekwaamheid tot de studie aan eene universiteit. Sollicitanten moesten op 1 Januari a.s. hun lSe jaar zijn ingetreden, en den vollen ouderdom van 23 nog niet heb ben bereikt. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt dogr het Informatiebureau van genoemd Comité, adres: den heer J. J. Kraan, Loosduinsche kade ill, den Haag. Candidaat-Indische ambtenaren, „Het Christelijk Comité voor Indië" vestigt de aandacht van belanghebben den er op, dat dit jaar hier te lande 34 jongelieden kunnen worden aangenoL men als candidaat Indisch ambtenaar met bestemming voor den fndischen administratieven dienst (bureaudienst en bestuursdienst.) Gegadigden mogen op 1 September 1925 den leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt en moeten voldaan heb ben of dit jaar voldoen aan het eind examen H.B.S. of het z.g. Staatsexamen. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het Informatiebureau van genoemd Comité, adres: den heer J. J. Kraan, Loosduinsche kade 111, den Haag. Duitsche pasvisa. Door den heer Weitkamp zijn aan 'den minister van Euitenlandsche Za ken en van Arbeid, Handel en Nijver heid de volgende vragen gesteld 1. Zijn de berichten in de bladen juist, dat, waar de Duitsche regeering bereid is de pasvisa voor Nederlan ders af te schaffen, de Nederland sche regeering daartoe niet wenscht gloeiend lioófd wierp ze om en om in 't kussen, als dreigde het te barsten van zooveel smart. Heftig sidderschok- te het lichaam.... Een scherp schel gekerm schrok haar op. Kleine Kees in de wieg was wakker. Ze ging er uit. Dat arme schaap in z'n klage lijk kermen hoorde ze meer dan an ders teerder nog dan anders hief ze haar lieveling sussend aan haar borst. „Och, m'n kind, je zei nooit je vadertje kenne!" schreiklaagde zo zacht met de kleine mee, die ze nu zoo nameloos, nameloos hulpbehoevend zag. De moeder, schreiend 0111 'tkind, won het van de opstandige vrouw. Ze viel neer voor de bedstede en baar morgengebed was 'n smeeken voor haar zelf, maar vooral voor de zes kindertjes, of God toch de moeder sterken wou in den zwaren weg, waar in ze alleen stond voor zoo'n moeilijke taakZe ging de jongens roepen, die stil-bedrukt beneden kwamen en begonnen te huilen, toon ze moeders b'eeke gezicht en roodbekreten oogen zageh.... Ze nam den Bijbel en las met schreidoorbeefde stem Psalm 42, die ze zoo troostvol wist. En toen ze gelezen had dat triumfeerende vers: „Wat buigt gij u neder, o mijne ziei! en wat zijt gij onrustig in mij! hoop op God, want ik zal Hem nog loven. Hij is de menigvuldige Verlossing mijns aangezichts en mijn God!" en haar ziel den troost dier Godswoorden indronk, begon ze, innig-eenvoudig, de knaapjes er op te wijzen, hoe vadertje nu wellicht in den hemel was, wel nooit meer thuis zou komen, maa«r| dat ze veel vragen moesten aan den Hemelscben Vader, hen daar allen een maal samen te brengenAan dat geloof richtte zich haar moegeteisterd isven op Er kwam bericht. Veel schepen wa ren de laatste dagen binnengekomen, die meldden van een „vliegenden" storm op den bewusten Zondag en Zon dagnacht. Er was er één, die een boot had opgepikt met het nummer en den naam van den logger, die gebleven was, „Trio" VI 36. Een ander had jo nen 1) en breels 2) gevischt, die bi] hoopen ronddreven, 't Was dus wel 'ze kerDe „Trio' was voor 't laatst gepraaid op Doggersbank vóór dien storm. Dominé kreeg bericht van de reede- rij. Van de dertien opvarenden behoor den er negen tot zijn gemeente. Zwaar viel hem de gang naar al die gezin nen, dien droeven namiddag, toen hij de in hun hart reeds rouwenden moest gaan zeggen, dat ze het rouwkleed moesten gaan dragenNaar de schippersvrouw ging hij allereerst, en toen hij heel zacht en omzichtig ver tellen ging wat er geworden was 1- Boei en bakenton op de beug (v. Dale); echter ook op de „vleet" ('t ge heel der haringnetten). 2) breels drijftonnen, waaraan de netten hangen. Bij 'de regeling van hef Schelde re gime, en bij de nieuwe waterwegen werd uitgegaan van Het Beg'insel „vrij beid en gelijkheid." Het verdrag is wellicht niet volmaatt 'doch men is er in geslaagd, de rechtS en belangen van den buurman te ont zien. Hierbij is het bewijs geleverd, hoe; moeilijke vraagstukken in den geest van den Volkenbond kunnen worden aangevat en tot oplossing gebracht. Het geheele verdrag ademt een geest van vertrouwen, aldus de heer Rutgers, en het is een bewijs dat beide landen) de beginselen van den Volkenbond tot richtsnoer hebben genomen voor hunj practische staatkunde. Uit het Sociale Leven. Chr Nat. Vakverbond, Wij ontvingen het Elfde Verslag van^ het Chr. Nat. Vakverbond in Nederland. Het loopt.over het tijdvak van 1 Jan.' 1923 tot 31 Dec. 1924. In de inleiding wordt opgemerkt, dat ook de jaren 1923 en 1924, waarover dit verslag loopt, evenals de jaren 1921 en 1922 jaren van crisis warent jaren waarin zich voor de arbeiders, voor de vakbeweging en voor het be drijfsleven nog vele moeilijkheden voof deden. Wel waren de moeilijkheden, die f - doorworsteld moesten worden, niet zoo groot als die, welke we in 1921 en 1922 hebben doorgemaakt. Maar toch was 1923 nog een jaar van geweldige crisis, waarin de .werkloosheid groot was en^ waarin, in vele bedrijven de loonen niet konden worden gehandhaafd. f Na dankbaar genoteerd te hebben dat, Het den tegenwoordigen minister van) financiën gelukt is het tekort op het staatsbudget weg te werken en de be grooting sluitend te krijgen, waarvoor, het noodzakelijk wa§, ingrijpende maat regelen toe te passen, zoodat daarvoor ook door de ambtenaren een offer ge bracht moest worden, spreekt de schriji ver de meening uit, dat voor tal' van groepen Rijksambtenaren de salarisver laging zeer zwaar drukt. Hij acht ec-D wijziging in gunstigen zin noodzakelijk. Te betreuren is voorts, dat de achter uitgang van de ledentallen der vakorga nisaties nog steeds niet is tot staan gel komen. Dtze acïïleruitgang heeft wel' groote afmetingen aangenomen. Gerekend vanaf het hoogste piint, 'dati de verschillende vakcentrales hebben; bereikt, moeten de verliezen worden ge' boekt: Vak Hoogste Leden Verlies centrale ledental 1 Jan.'25. in ledent in proc. N.A.S. i April '20. 50.140 14.024 28.577. 56.97, N.S.V. 7.539 N.V.V. i April '20. 232.196 186.673 75.523 28.30 C.N.V. Oct. '20. 76.756 50.687. 26.069 33.96 R.K.V. 1 Oct. '20. 158.221 94.128 64.083 40.50 A.N.V. i Jan. '21. 51.983 23.605 28.378 45.59 Totaal 599.296 376.666 222.630 37.18 Een gelieel juist beeld geven deze cijfers niet. Gelijk bekend is, heeft zich indertijd een groep Zeelieden' van de centrale los gemaakt, evenals de Unie van Christe lijke Onderwijzers. Samen is is dat -een groep van ongeveer 4500 georganiseer den. Hoewel dit aantal in bovenstaande cijfers als verlies tot uitdrukking komt is het dat in absoluten zin toch niet. En het verlies van het N.V.V. zou een 8000 leden grooter zijn geweest, in dien in den loop van 1924 de Bond van Nederlandsche Onderwijzers niet tot deze vakcentrale ware toegetreden. Ook is een deel van het verlies van Het A.N.V. terug te vinden in het Ver bond- van Vakvereenigingen van Hoofd arbeiders, dat op 1 Januari van clit jaar 16.655 leden telde. Maar ook als we met dit alles reke nen, dan moet erkend, dat de vakbewe gring de laatste jaren belangrijke ver liezen geleden heeft geleden. Ook onze christelijke vakbeweging is daaraan niet onkomen, al is onze teruggang, lang niet het ergst. Op 1 Jan.' 1923 waren aangesloten 20 organisaties met 62521 leden en op 1 Jan. 1925 21 organisaties met 50.687 leden. van de „Trio", dat er dus geen twijfel meer was, toen brak ze uit in luide klacht hij 't opnieuw weer smartelijk pijnen der versche wond. „Ja, ik 'ad van m'n zwager al iets ge'oord, gis tere, 0. dominé, ik wou, ik wou dat je nog ies bad voor main en de k'nder- tjies! riep ze, als wilde ze zich wape nen tegen 't leed, waarover ze in de voorbije dagen door Gods genade reeds had mogen triumfeeren, maar dat ze nu weer zag komen aandreigen Doininé's stem, doorbeefd van emo tie, hokte soms bij 't vurig smeeken, dat was als een van aangezicht tot 'aangezicht den Almachtige vraagkla- gen om troost, als een moeder troost. En de weduwe, 't Amen zacht mee/.rg- gend ols het overwinningswoord van haar geloof, dat de verhooring zéker wist, voelde zich als opgeheven in een sfeer van wondere vreê, nader bi] God EINDE,

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5