NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONOERDAG 4 JUNI 1925 Dag-Agenda. Vrijdag 5 Juni 's av. 8 uur Pieters kerk. Uitv. „Sursum Corda." Vrijdag 5 Juni, 's av. 7.30 uur in de Stads-Gehoorzaal. Alg. Verg. Genoot schap „Mathesis Scientiarum Geni- trix." Zaterdag 6 Juni 's av. half acht in .,de Graan beurs." Debat verg. A. R. Kiesvereeniging. Spr. de heer J. Schou ten van Rotterdam. Dagelijks: Leiden. De Laken hal-Tentoonstelling van Hollandsche ien Fransche kunst uit de 2de helft ider 19e en het begin der 20ste eeuw. De avond- nacht- en Zondagsdienst ider apotheken wordt van Dinsdag 2 Juni tot en met Zondag 7 Juni waar genomen door de apotheken van de H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9. telef. 807. gracht in veiligheid was gebracht, kon liet verkeer weer doorgaan. De vrachtauto van den limonade handelaar H. H.. is gistermorgen door een defect aan de stuurinrichting op den Haagweg tegen een boom ge reden, waarbij de kop van den auto (werd beschadigd, en de bestuurder ,een wond in het gelaat opliep. In de Billitonstraat (Kooipark) 1 werd gistermiddag een 3-jarig meisje 'M. St., overreden door een groeten- wagen. bestuurd door T., waarbij het meisje kneuzingen aan den rechter- bovenarm' en de rug opliep. De ontboden geneesheer kon mede- 1 deelen, dat het waarschijnlijk met wat rust houden wel weer in orde zou komen. De Commissaris van Politie te Leiden geeft belanghebbenden in over weging bij hem inlichtingen in te win nen alvorens in handelsrelatie te tre den met A. S t i g t e r, Kooipark 16, 'alhier. Het Muziekcorps P. G. en E. alhier behaalde op een te Dordrecht gehouden concours een 2den prijs in de 3de afd. De harmonie .,De Post" behaalde op hetzelfde concours een lsten prijs in de eerste afdeeling, en een 2en prijs in den Marschwedstrijd. De Muziekver. Nieuw Leven", die eveneens aan dit concours deelnam, verwierf een 2den prijs in de 2de afd. ling en een 2den prijs in den Marsch wedstrijd. De fa. W., alhier, is waarschijnlijk op gelicht voor een waarde van ongeveer f100, door iemand die onder een val schen naam een partij kluitkalk en gips op crediet „kocht". De man noemde zich A. U., en gaf voor een inwoner van Wassenaar te zijn, waar hij echter niet bekend is Dinsdagmiddag is 'n iijarige jongen, Dirk F., terwijl hij in de' veilingloods aan de Boommarkt speelde, van een bank gevallen, waarbij li ij een arm brak. Een wielrijder, F. B. werd Dinsdag avoncl omstreeks 6 uur op den Rijns burger weg van achter aangereden door een motorwielrijder, waarbij het rij- wl.el, dat hij bereed, tamelijk ernstig werd beschadigd. De motorrijder is onbekend gebleven. Gisterenmiddag is op de Oude Vest een paard, terwijl het door L. W. werd ingespannen, waarschijnlijk, doordal het ergens van schrok, aan de handen van zijn beheerder ontglipt en na over het lemoeiv te zijn gesprongen, in 't water van de Oude Vest geraakt. Y\ aar de walkant ter plaatse nogal hoog is, kon het paard eerst een eind verder op den wal worden gebracht. Waarschijnlijk' als gevolg van een de fect aan de stuurinrichting is gistermid dag een luxe auto, bestuurd door A. H. uit Den Haag op den Haagweg tegen een boom gereden. De bestuurder kwam er zonder letsel af, de auto werd bijfchadigd, o.m. werd de voorruit geheel versplinterd. Aangehouden is W. U., afkomstig uit Delf ij die nog een week hechtenis heeft tc ondergaan. BINNENLAND. Be Koninklijke familie in Zwitserland. Men seint uit Zurich aan de N.R.Ct., De Koninklijke familie is vanmiddag in den besten welstand te Luzem aan gekomen. Aan het station waren ter olegroeUng aanwezig drie leden van Ien kantonalen raad van Nidwalden, de voorzitter van de verkeersvereeni- ,ring te Luzern, en de voorzitter van de stoombootmaatschappij Luzern. Deze maatschappij heeft haar groote stoom- )oot Wilhelm Teil ter beschikking van Ie Koninklijke familie gesteld. De sa on van deze stoomboot was met vele ozen en planten versierd. De Koningin liet eenige personen aan ich voorstellen. Jhr. mr. W Roëllf Op 67-jarigen leeftijd is in het -oode Kruis Ziekenhuis te 's-Graven- age, waar hij door het ondergaan ui eene ernstige operatie herstel van ezondheid had trachten te vinden «erled^n jhr. mr. W. Roëll. kamer- er van de Koningin en Hofmaar- halk van de Koningin-Moeder. Spoorwegpersoneel. De directie der Nederlandsche Spoor wegen deelt in het verslag van de laatst gehouden bespreking met de Hoofdbe sturen der erkende vakvereenrgingen van spoorwegpersoneel het volgende mee: Hoewel de ontvangsten van de eerste vier maanden zeer tegengevallen zijn, zijn de omstandigheden, zooals wij die thans kunnen overzien, niet van dien aard, dat wij ons genoodzaakt zouden zien, voor het tweede halfjaar 1925 of een gedeelte daarvan in cle thans gel dende loonregeling wijziging aan te brengen. Eenig voornemen tot zooda nige wijziging bestaat er dan ook niet. Annexatiie-plannen. Naar de „Ned" verneemt, is gis terochtend bij de gemeentebesturen in Voorburg, Rijswijk, Delft en Wa teringen binnengekomen het door Ged. Staten van Zj.-Holland opge maakte wetsontwerp tot samenvoe ging van de gemeente Den Haag met Voorburg en een gedeelte van Rijs wijk. Het overige gedeelte der gemeente Rijswijk zal gevoegd worden bij Delft en Wateringen Het is de bedoeling van Ged. Sta ten de wijziging der grenzen op 1 Juli 1926 te doen ingaan. Bond van Ned. Kerv. J.V. op GG. Op 2en Pinksterdag hield bovenge noemde Bond in het Jaarbeursgebouw te Utrecht zijn 15den Bondsdag. Het weer was schoon en de opkomst schitterend. Ruim tweederde van het aantal vereenigingen was vertegen woordigd. De vergadering werd hij- gewoond door den eere-voorzitter, Ds. v. Grieken van Rotterdam, en door het Tweede Kamerlid, den heer Du>- maer van Twist. Nadat de voorzitter Ds. G. Lans van Ouderkerk een openingswoord had ge sproken, bracht de penningmeester, de heer Van Erven te Utrecht, zijn ver slag' uit over den stand van de kas en den bondsboekhandel. De toestand was gunstig. Eveneens mocht de administrateur redacteur van ,,De Vaandrager", de heer Noteboom te Goifderak, van groe ten bloei en welstand getuigen. Niet minder de secretaris, Ds de Geus,' van Waddinxveen. Nog nimmer deed de Bond zulk een sprong voor uit. Met groote geestdrift en bezielende taal refereerden de beide sprekers In de morgenvergadering sprak Ds. W. J. v. Lokhorst, van Delfshaven, over het onderwerp: „De snede gesle pen De Hervormde jongelingen van Ge- refor'lieerden huize werden daarbij opgewc-kt vooral de grenzen scherp te trekken en zich hecht aaneen te slui ten in den Hervormden Bond. In de middagvergadering trad Ds. M. v. Grieken van Rotterdam, op. niet een red: naar aanleiding van 2 Tim. 3:17. Opdat de mensch Gods vol maakt zij, tot alle goed werk volmaak- telijk toegerust Bij de rondvraag werd druk gedis cussieerd over het oprichten var. een Meisje.«bond. Plet Bondsbestuur wenschte allien dan stappen in deze richting te doen, als dc Meisjes vereenigingen hieraan behoefte toonden. De^innerlijke 'drang moest van uit de M. V. opkomen. Even vijf uur sloot Ds. de Geus deze druk bezochte en zeer goed geslaagde Bondsvergadering met dankgebed, de rijpere jeugd met het Bondsbestuur den Heere opdragende. Bond van Geref. Meisjesvereenigingen. Gisteren waren te Arnhem in de za len van .„Musis Sacrum" een schare van drieduizend meisjes van Gerefor meerde levensopvatting uit alle deelen des lands te zamen gekomen. Als er één organisatie in ons land in enkele jaren tijd tot grooten bloei is gekomen, dan is het wel de Gerefor meerde Meisjesbond. Hij omvat thans al een derde van alle jonge vrouwen in Nederland, die zich de Gereformeer de belijdenis niet schamen. Uit het verslag van de Secretaress.e bleek, dat de bond thans 455 vereeni gingen telt met in totaal meer dan 10.000 leden. Besloten werd de volgende Bonds dag te 's-Gravenhage te houden. In de middagvergadering, waarin Ds. Büffinga en Minister Colijn als sprekers optraden, moest een tweede zaal in gebruik worden genomen, zoo groot was de belangstelling. De nieuwe dienstregeling en de maandkaarten. iHet bestuur van liet R.K'. Werk liedenverbond heeft zich met'het vol gende schrijven gewencf tot 'cte Df-t rectife der Nederlandsche Spoorwe gen: •7Van verschillende zijden bereikte ons de klacht, dat in de nieuwe dienst regeling, welke binnenkort in werking treedt, het reizen op de maandkaarten moeilijker wordt gemaakt door het aanwijzen van meer treinen, waarin met die kaarten niet mag worden ge reisd. Gevolg daarvan is voor de arbei ders, dat ze óf vroeger hun werkplaats moeten verlaten, wat vermindering van inkomsten veroorzaakt, ói een lateren trein moeten afwachten, waar door ze eerst op vergevorderd uur hpnne woonplaats bereiken. Ten einde liun die schade of dit ongerief te be sparen, verzoeken wij U beleefd de gelegenheid tot het reizen op maand kaarten te herstellen in den ouden toestand. Het is voor zeer velen reeds verre van aangenaam iederen dag buiten de woonplaats te moeten verblijven. .Wij vertrouwen dat U er wel toe zult willen medewerken om het onge rief nog niet te verzwaren. Mijnongevallen. Gisternacht heeft wederom een doode lijk mijnongeluk in cle staatsmijn Hen drik plaats gehad. De 22jarige onge huwde hulpbouwer J. H. Alberts uit Maashiel geraakte tusschen een steen kolenzaag en een stempel bekneld. Ern stig gewond werd hij naar het. hospitaal te Heerlen vervoerd, waar hij in den loop van den morgen overleed. Dit is binnen 24 uur het tweede onge val met doodelijken afloop. Gesloten-verklaring opgeheven. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben opgeheven de gesloten-verklaring voor het motorverkeer van de onder de^gemeente Lisse gelegen Vuurstee, ot Viersteeg. In- en doorvoer van planten. De Ministers van Binpenlandsche Zaken en Landbouw en van Finan ciën hebben het kantoor der invoer rechten Nispen opengesteld voor den in- en doorvoer, bij invoer te lande, van planten, heesters en alle andere niet tot den wijnstok behoorende wassen, bedoeld bij het 1ste lid van art. 5 van het Kon. besl. van 24 Dec. 1883. RECLAME. Zorgzame Moeders hebben altijd een doos Purol in huis. BUITENLAND. DE BELGISCHE MINISTERCRISIS. Poullet aanvaardt de taak van Kabinetsformateur. Poullet heeft in den loop van giste ren zijn officieuse besprekingen met de partijleiders voortgezet. Hij confe reerde ook met den heer Jansen, direc teur van de nationale bank van Bel gië, die voor de portefeuille van finan ciën in aanmerking komt. Aan de liberalen presenteerde hij twee portefeuilles voor het geval zij deel zouden Willen uitmaken van een driepartijdige regeering. De socialisten en de katholieken zouden dan elk vier portefeuille^ nemen, terwijl de elfde, die van landsverdediging, in handen zou blijven van generaal Hellebaut, dien men als tot geen partij behoo- rend zou beschouwen. Nemen de liberalen niet aan, dan zouden cle katholieken en cle socialis ten elk vijf portefeuilles nemen, met Hellebaut als elfden minister. Van der Velde doet alle mogelijke moeite om de portefeuille van buiten- landsche zaken voor zichzelf te krijgen Hij zou dan ontslag nemen als leidend licl van de socialistische ihternationale De liberale parlementaire groep zal vandaag vergaderen, om het voorstel van Poullet te bespreken. Ook de katholieke politici zullen in 'een vandaag te houden vergadering over den politieken toestand confe- reeren. Gisteren in den namiddag werd. Poullet door den koning in audiëntie ontvangen. De katholieke politicus, die zooals men weet professor is in inter nationaal recht ;aan de universiteit te Leuven, deelde den vorst mede, dat hij officieel de taak van kabinetsfor mateur aanvaardt. Bij het verlaten van het paleis van Brussel verklaarde burggraaf Poullet aan de journalisten, dat zijn regee- ringsprogram in hoofdzaak zaïl na streven het behoud van het budgetair evenwicht, benevens de verwezenlij king van een serie democratische her vormingen, waarvoor in kamer en senaat een groote meerderheid be staat.. Hij zal vandaag zijn demarches of ficieel beginnen en hoopt over eenige dagen een nieuwe regeering te hebben gevormd. TOENEMENDE ONRUST IN CHINA Vrees voor een nieuwen bokseropstand Te Shanghai en in andere steden van China is dë laatste dagen een der vreemdelingen vijandig gezinde bewe ging ontstaan, die van bolsjewistische zijde wordt aangestookt en zich in de eerste plaats tegen Engel schen en Ja panners keert. De vreemdelingen te Sjanghai zijn alle van wapen- voorzien geworden en het aan land zetten van matrozen van de aldaar liggende oorlogsschepen wordt voortgezet. Voor Sjanghai liggen op het oogen- hlik drie Amerikaansche tórpedoja gers en een kanonneerboot, drie Ja- pansche kanon eerbóoten,, een Fran sche kruiser en een torsie do jager, een Britsche kanoneerboot en een Itali- aansche kruiser. De politie in Sjang hai lieeft order gekregen,, zonder eeni ge waarschuwing direct op oproerma kers te schieten. Het getal stakers in Sjanghai bedraagt 40.000. In Peking, Kanton, Tsing Tau en Moekden hebben groote demonstraties tegen de vreemdelingen plaats gevon den. In Peking demonstreerden 10.000 •studenten tegen de arrestaties \e Sjang hai, en «telden aan de Chineesche re geering de volgende eischen: bestraf fing van den Engelschen consul te Sjanghai, terechtstelling van de poli- tie-agenten, die op de onruststokers geschoten hebben, verontschuldigin gen van de Britsche regeering, het af breken der economische betrekkingen tusschen' China eenerzijds en Enge land en Japan anderzijds, het terugne men van alle Chineesche deposito's nit Engelsche en Japansche banken, .een verbod van den verkoop van le vensmiddelen aan Engelschen en Ja panners en een economische boycot van Britsche en Japansche bankbil jetten en van Britsche en Japansche werkgevers. In de lange processie werden banie ren gedragen met opschriften als: Weg met het imperialisme, weg met den godsdienst van Jezus, Dood aan alle Engelschen en Japanners enz. De studenten gedroegen zich zeer rustig, wat wel voor een deel te dan ken zal zijn geweest aan de aanwezig heid in de straten van groote troepen politie en soldaten. De Japansche regeering heeft beslo ten een ernstige waarschuwing aan de Chineesche, regeering te zenden met den eisch, de orde in Sjanghai te her stellen, daar Japan anders maatrege len zou moeten nemen. In politieke kringen vreest men, dat de beweging zich zal ontwikkelen tot .een nieuwen Bokser-opstand. DE WERKLOOZENZORG IN RUSLAND. Protesten en protes'Jvergaderingen. Fr wordt, niet het minst door de communisten, wel eens geklaagd over en geprotesteerd tegen de werkloozen- zorg, die hier in Holland zoo veel te wenschen zou overlaten en dan wekt men den indruk, alsof het in Rusland eigenlijk een paradijs voor de arbei ders zou zijn.... De waarheid is evenwel, dat er wei nig landen zijn, waar de werkloozen- zorg zoo goed is geregeld als hier te lande (al blijft er natuurlijk nog plaats voor critiek) en dat de zorg voor de werklopze arbeiders wel zeer onvol doende is in Sovjet-Rusland. Zoo maakt de „Drii" melding van een protest, door een aantefl organisa ties op het gebied van werkloozenzorg in Sovjet-Rusland ingediend naar aan- ledng van het besluit van den al-Rus- sischen centralen raad van vakver- eenigingen, om een bedrag van 10.000 roebel beschikbaar te stellen voor on dersteuning van de uitgesloten arbei ders in Denemarken. In het protest wordt gewezen op de groote werkloosheid, die in de sovjet unie zelf heerscht en op het feit, dat zen slechts zeer onvoldoende wordt voorzien. Te Moskou bijvoorbeeld ontvangen zestig procent der werkloo- zen geen ondersteuning, nóch van de zijde der vakorganisaties, nóch van de regeering. Zoo lang dergelijke toestanden heer- schen meent men, dat het niet geoor loofd is geld beschikbaar te stellen voor buitenlandsche arbeiders, die in zooveel gunstiger omstandigheden ver- keeren dan in Rusland het geval is. •Te Moskou hebben ook in verband met dit besluit, protestvergaderingen plaats gehad. KORTE BERICHTEN Verwacht wordt, dat de Fran- schen in de tweede helft van Juni een groot offensief tegen Abd el Krim zul len openen. Het conflict aan de domaniaie mijnen van het Saargebied is met een overwinning der arbeiders geëindigd. De '6-urendag blijft gehandhaafd. - De tentoonstelling te Wembley' is tweeden Pinksterdag door 234.000 per sonen bezocht. - Coolidge heeft in een rede gewaar schuwd tegen het zaaien van achter docht en haat jegens andere volken. - Het verhoor van Julius Barmat is tot nader order uitgesteld. Canada maakt aanspraak op den eheelen archipel tusschen Canada en de Noordpool, met uitzondering van het eiland Wrangel. Heden zal te Berlijn de nota der eallieerden inzake Duitschlands ont wapening overhandigd worden. Volgens bericht van Duitsche zij de zou nog vóór de herstelling van den volkenbond een internationale con ferentie ter oplossing van de veilig heidskwestie gehouden worden. Naar verluidt* zal het secretariaat van. den volkenbond eerlang een nieu we démarche te Berlijn ondernemen inzake de kwestie van Duitschlands toetreding tot den volkenbond. Radio -Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5-35(FL Parijs, Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 6.2LO en 5XX. Muziek. 6.20 2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws. 6.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.) Concert >rkest onder leiding van F. Lupgens. 8.05 SFR (Radifo-Paris, 1780 M.) Concert. 8.15 NSF. Concert uit Concertgebouw, Amsterdam. 9.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green- vich, weerbericht, nieuws. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Vaassen, D. J. v. d. Graaf te Ridderkerk. Bedankt: Voor De Meern, J. F. Roth te Almkerk. Voor Zeist, K. J. v. Berg te Amersfoort. Voor Oterdum, F. W. Dijkstra te Westerbroek. Voor Koeken en, G. Alers te Nieuw-Lekkerkerk. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Altevcer bij Hooge- veen, D. B. J. v. d. Meulen, te Ooster- meer. EVANG. LUTH. KERK. Bedankt: Voor Stadskanaal, Th. Scharten te Nijmegen. Emeritaat. Ds. A. Mulder, Geref. pred. te Ab coude, die wegens hoogen leeftijd eer vol emeritaat vroeg en verkreeg, heeft Zondag afscheid, genomen van zijn ge meente met een predicatie over Rom. 8:35-39. Ds. Mulder heeft bijna 39 jaar met veel zegen mogen arbeiden. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. H. R. Pel te Stadskanaal-Pekekler weg, hoopt Zondag den 2Ósten Juli a.s. afscheid te nemen van de Geref. Kerk te Stadskanaal-Pekeldenveg en Zondag den 2den Augustus d.a.v. zijn intrede te doen te Süawoude. na bevestigd te zijn door Ds. M. P, Pel van Witmarsum. Huldiging dr. J. G. Geelkerken. Dinsdagavond is Dr. J. G. Geelkerken, predikant der Geref. Kerk van Amsterdam (Zuid), bij zijn terugkomst van een reis als viootpredikant naar de Azoren, in de Parkkerk (Gerard Brandtstraat), door een groot aantal gemeenteleden feestelijk in gehaald en gehuldigd, dit laatste tevens ter gelegenheid van zijn tienjarig jubileum in de gemeente. Aanwezig waTen o.m. Prof. Dr. C. van, Gelderen, van de Vrije Universiteit, Ds. J. C. Brussaard, Geref. pred. te Bloemen- daal; de heer A. J. Marcusse, hoofdcom missaris van politie, en andere leden van het huldigingscomité. De kerk was stamp vol. De feestrede hield Prof. Dr. R. H. Woltjer van de Vrije Universiteit, waar na de heer S. van Erk, voorzitter van het Huldigingsoomité, in een tweede toe spraak o.m. wees op de groote werkkracht van den jubilaris zoowel in de gemeente als daarbuiten, en den wensch uitsprak, dat Dr. G. nog vele jaren in zijn tegen woordige^ gemeente werkzaam zou zijn. Ds. NVarnaar, viootpredikant, voerde eveneens het woord en bracht hulde aan Dr. G. voor zijn werk op de vloot. Een huldeblijk der gemeente, n.l. een schrijfbureau en twee fauteuils, werd daar na door den lieer S. van Erk aangeboden. Hierna voerden nog verschillende spre kers het woord en verleenden muzikale medewerking de heeren D. v. d. Berg C. A. Goldschmeding en D. Heusscher, en mej. Marie Verhagen. De huldiging duurde tot zeer laat in den avond. Synode Ned. Herv. Kerk, Het provinciaal Kerkbestuur van Zuid- Holland heeft benoemd tot predikant-lid van de Algemeene Synode der Nederl. Herv. KerkDr. H. Schokking, pred. te 's Gravenhage, én tot zijn secundus Ds. A. B. te Winkel, eveneens te 's Graven hage. Vereen, van Chr. onderwijzers. Woensdagmiddag is te Middelburg de eeniging van Christelijke onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland en de over- zeesche bezittingen geopend, onder voor- zitterschap van den heer Oosterlee. De heer Bergmeijer, vertegenwoordi ger van de Indische collega's, bracht na mens deze een groet over, en dank voöi* den steun, steeds uit Nederland ontvangen. De voorzitter heeft vervolgens een rede gehouden, waarin hij zeide, dat de be strijders van het christelijk ondemvijs blijk geven, nog niets te hebben geleerd, en nog steeds met onware strijdmiddelen aankomen. Het is b.v. niet waar, dat de meeste bij- zondere scholen ontstaan zijn door val- sche handteekeningenze zijn ontstaan door liefde voor het kind, wiens' jeugd zonder God gelijk is aan een jeugd zon der zon. Een stille hulde werd gebracht "aan de 1 nagedachtenis van den heer Wielemaker, een bekenden harden werker voor het Christelijk onderwijs in Zeeland. In het jaarverslag over 1924 wérd ge zegd, dat het ledental ongeveer station- nair bleef, namelijk 4680, waaronder on geveer 1300 damesleden. Aangenomen werd het voorstel om de contributie te doen bedragen 1/4 pet. van het salaris, na aftrek van den kinderbij- ~'ng en van de pensioenpremie. De heer W. J. Visser uit Den Haag, hield een inleiding over het Dalton-stel sel. Hij bleek van meening, dat dit nieu we systeem geheel in de lijn van het Chris telijk onderwijs ligt. In de zitting van Donderdag werdde volgende motie behandeld: „De vergadering, enz., lettende op de pntstemming, die in vele kringen van de onderwijzers heerscht, tengevolge van de wijziging van het bezoldigingsbesluit, regelende de salarieering van burgerlijke ambtenaren, alsmede die der onderwijzers; besluit, bij de regeering er op aan te drin gen: a. dat het peil der salarissen worde teruggebracht tot dat van het bezoldigings besluit 1920; b. dat wijzigingen in boven bedoeld besluit dienen tot stand te komen in overleg met de organisaties, en dat :oolang deze wijziging niet heeft plaats jehad, de persoonlijke toelage van art. 27 van genoemd besluit blijve gehandhaafd Deze motie werd met algemeene stem men aangenomen. Tot lid van het hoofdbestuur werd ge kozen de heer 3, Visser te Garijp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2