NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 20 MEI 192& OP 'sHEEREN HEMELVAART. Die hooge woorden vielen. En niets meer was op den bergweg roerend, dan een teer geween van morgenwind, die even zei «in vage treurnis, dan zich nederlei. De jongren zagen naar den Heer. Hij had Mjn blik rustend op de schoone stad. f'Ze lag heel stil in licht. Haar blinkend-witte fjkihilijn, ten einder, beefde in vroege hitte. Zijn oogslag was van leed wel, nu hij hief de gestrekt- honden kruisgewijze, en stond den hn -'en zegen breidend. En den grond raakt ^iin voeten langer nietomklaard van v.i-.-.n"lichtschijn, rees Hij bovenaard. frV.eui auiverde even, klagelijk, de wind Z.j o htfen, spraken niet. Staar den verblind c5: glansgedaante nalamp traag omhoog gch'eschen aan den donker-blauwen boog tut in een wolkdamp aan de lucht geheveld, die glorie bleeker werd, taande verneveld. Nóg staarden zij, zagen hem langer niet. De azuren gioed verflauwde van verdriet, wijl moe hun oogen en hun zielen, zonken. Toen stonden daar twee mannen. Troos tend klonken han zachte stemmen wit was hun ge waad j „Lieden van Galilaea, zegt, wat staat ge nog ten hemel schouwend? \Vjeet dat deze Verlosser, uit uw midden opgerezen eens met gelijken luister komen zal". Die woorden spraken ze en vergleden al... Maar als een knaap tot verren tocht bereid zijn grijze vader doet hem uitgeleid' langs ouden landweg tot op heuvelkruin. Daarachter ligt de wereld als een tuin; .wijd strekken velden, wouden en rivieren. De vader zegt: mijn zoon, God moog be stieren uw. veilge wegen naar de groote stad. pe kleine gaat. Ziet dikwijls om. Het pad (wendt achter boschjes. Nu voor goed alleen, breekt hij in snikken en gesmoord geween; (het land is diep, het doel zoo ver: kindis |te schamel-kleen in die verlatenis. 'Zóó staarden de discipelen een wijl 'de hooge vlakten over. Vreemd en ijl jleek heel de wereld, als hun eenzaam hart. En dalwaarts schrijdend, zwegen ze benard hls .weezen: al hun vreugde was genomen. Of nu de Geest-van-Troost maar wilde komen? HILARION THANS. 1 '(Uit: „Verloren Stroom".) iSTATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Wijziging L.O. wet pDe Lager-Onderwijswet heeft weer pens een wijziging ondergaan. Aan de orde was n.l. de verdere be handeling van het voorstel van Mej. Westerman om het onderwijs in een vreemde taal op de lagere school tro- gehjk te maken. Mej. Westerman (V.B.) zal de argumenten van de bestrijders, Vrij dag vernomen, trachten te weerleg gen. Spr. heeft herhaaldelijk den Mi nister om een desbetreffend wetsont werp verzocht; mu dit achterwege bleef, moest spr. er wel mede komen. Zij heeft zoowel van openbaar als bij zonder onderwijs tal van brieven ont vangen met verzoek te trachten het Fransch weer ingevoerd te krijg an op de lagere school. Teveel wordt verge ten dat zoovele ouders dit wensehon. Het heeft zelfs moeite gekost, hier en daar gedaan te krijgen, dat de cursus sen gegeven worden binnen den 26- urigen schooltijd. Bij het bij2crder onderwijs is dit pteeds veel gemakkelijker gegaan; daar was het vel doende als maar 22 uur voor de verplichte vakken be stemd werden; met de overige 4 was men daar vrij. Te zeggen dat op du lagere scholen Lw. geen taalregels meer noodig zi.n, heeft ook spr. s in stemming niet. Zender dat is gaed on derwijs, in welke taal ook, niet moge lijk. De mooii'.kheden worden nu ver plaatst naar de le klasse van H.B.S en Gymnasium, en ze treffen in de eerst9 plaats de kinderen die niet ko men uit ren beschaafd milieu. Men vergeet ook gewoonlijk, dat men ia het voortgezet onderwijs te doen heeft met :ou groote uwssa vreemde wojrd m. Het onderwijs in een vreemde taal is* niet enkel woordjes leeren, het geelt ontwikkeling voor alles noodig. Was nu gebleken dat kinderen die Teen Fransch meer leeren, heter waren reworden in taal en rekenen, dan wa- e het nog wat anders. Maar dit is uist niet gebleken. En dan komt de 'e concurrentie tusschen bijzonder neutraal onderwijs, door het verplicht irental weer naar voren. Bovendien kan het Fransch op de agere school de onderwijzers er toe open, verder talen te gaan studee- 3n. Spr. merkt op, dat zelfs de Mi- aster toestemming heeft gegeven om p de leerscholen der Rijkskweekscho- 2n te Deventer en Nijmegen in de 5e n 6e klasse onderwijs te geven in /ransch. Spr. heeft geenszins over- reven toen zij zeide dat men, het ransch van de lagere school warend, et kind met het badwater heeft weg- eworpen Spr. ontkent de bedoeling hebben gehad, het onderwijs der ge re school volkomen in te richten aar de exameneischen voor het mid- dbaar onderwijs. Het wetsontwerp werd hierna aan- nornen met 35 tegen 33 stemmen. 'tW&s een eigenaardig gemengde vmming, waarbij dit ontwerp werd ogenomen. De Vrijheidshond, voov- ner aanwezig, stemjde gesloten ar. De christelijk-historischen waren voor, van de vrijzinnig-democraten aide_de^ h©*r_ Oud yooi^ de heeren Ketelaar en Marcliant tegen, terwijl de heer Ebels en mevrouw Bakker NcrL niet aanwezig waren. De R K. waren verdeeld, negen der aanwezi gen, waaronder de voorzitter, brachten hun stem voor het ontwerp uit, der tien anderen lieten een tegen hooren. van de antirevolutionairen de hee ren Duymaer van Twist, S me enk en Van der Molen tegen, alle andere leden dezer fractie spraken zich voor het wetsontwerp uit. De vraag is nu wat de Eerste Kamer zal doen. Bekend is dat dit college op initia tiefvoorstellen niet zoo heel erg ge steld is. Na de behandeling van dit ontwerp werd nog een begin gemaakt met de militaire pensioenwetten, waarvan de behandeling echter gestaakt werd tot as. Dinsdag. Bij de regeling der werkzaamheden stelde de heer RutgersA.R.) voor, de Bioscoopwet alsnog op de agenda te plaatsen. Dit voorstel werd aangenomen met 38 tegen 26 stemmen, rechts tegen links. 9 GEMENGD NIEUWS. HEVIG ONWEER. Regenval en hagelbuien. Een hevig onweer vergezeld van ge weldigen regenval en hagelbuien woedde gistermiddag boven de Resi dentie. In verschillende wijken liepen de straten onder. In het Bezuidenhout- kwartier liepen o.a. tal van kelders vol. Bovendien sloeg de bliksem en kele malen op het geleidingsnet van de electrische tram. Zoo werd o.a. een draad in de Breedstraat vernield, ten gevolge waarvan het verkeer met lijn 2 ongeveer een uur gestoord is ge weest. Omstreeks vier uur was de electri sche centrale gestoord zoodat de trams een half uur hebben moeten stilstaan bij gebrek aan stroom. Gistermiddag ongeveer 2 uur heeft zich boven Voorburg een uiterst zwaar onweder ontlast, gepaard aan zwaren hagelslag. Tal van ruiten zijn tenge volge van den hagel stukgeslagen. In een paai' warenhuizen gingen pl.m. 1000 en 700 ruiten verloren en alle groenten zijn platgehageld. Enkele hoornen zijn als het ware kaal geha geld. Ook sloeg op enkele plaatsen de bliksem in waardoor de telefoon ont redderd werd. Als een bewijs hoe overvloedig re gen en hagel zijn geweest, diene dat men des avonds 7 uur op verschillen de plaatsen nog de hagel kon opschel pen. Hagelsteenen ter grootte van dui veneieren werdp^ op verscïrTer. plaatsen gevonden. Onder de gemeente Sint Kruis is de bliksem geslagen in de schuur van mej. E. B. van Hevele. De schuur is afgebrand. Onder de gemeente IJzendijke is de bliksem in de landhouwschuur van den heer P. de Meijer geslagen. Ook deze sdhuur is verbrand, zoomede drie paarden met hun veulens. In de buurt van Nieuwenhoorn is gisternacht op eenige plaatsen de blik sem ingeslagen, zonder echter veel schade te veroorzaken. Twee koeien en een varken zijn doodelijk gteroffen.» Te Westerhoven zijn Maandagavond drie koeien in de wei gedood door het hemelvuur. Maandagavond is de bliksem gesla gen in het huis, bewoond door de wed. van Renkum en gebr. Hendriks te Doo- dewaard (Betuwe). Het huis brandde geheel af. De inboedel kon niet in vei ligheid worden gebracht. Verzekering dekt de schade. Een muggenplaagHet dorp Rijnsa- terwoude wordt sedert enkele dagen met een ontzettende muggenplaag be zocht. Groot kolommen muggen han gen boven het dorp en op den Woud schen dijk. Op een afstand lijken het zware rookkolommen. Wielrijders en voerlieden zijn verplicht af te stappen om niet te water te raken. Zij komen vanaf het Brasemermieer opzetten, de daklijsten zien zwart yari muggen. Dikke lagen kan men van den grond afscheppen. Jeugdige boosdoener. De politie te Velseroord heeft aangehouden den 16- jarigen W. K., aldaar, die heel wat op zijn kerfstok had. Hij had in den nacht van Zondag op Maandag van verschil lende bouwwerken en ook van de H.B.S, lood ontvreemd. Door de politie te Driehuis was hij verbaliseerd wegens verduistering van een revolver met scherpe patronen, die hij aan een vischventer te IJmuiden had verkocht. Tenslotte bleek hij in de ouderlijke woning den muntgasmeter te hebben gelicht. Raadselachtige vondst. Te Giessen Nieuwkerk zijn bij het graven van een riool menschelijke beenderen gevonden Men vermoedt dat deze van den kaas koopman L. S. v. d. G. afkomstig zijn, die in 1898 spoorloos verdwenen was. Er werd toen aan misdaad gedacht. Een onderzoek wordt ingesteld. Een 140-jarige. De Engelsche verte genwoordiger bij emir, Abdoelah, .den heerscher over Frans-Jordanië lieeft in een dorpje niet ver van de Roode Zee, een Arabier aangetroffen, die 140 jaar moet zijn, wijl hij als jongen van onge veer 13 jaar de landing van Napoleon op de Syrische kust in 1799 heeft bijge woond. Nog niet heel lang geleden is de man wiens hart nog jeugdig is gebleven, or nieuw in het huwelijk getreden. DE MOREELE DéBACLE IN SOVJET-RUSLAND. Het ontaarde huwelijksleven. Over de liefde is men het in Rusland nog niet eens. En het juiste standpunt, dat de Russische communisten tegen over liefde en het huwelijk moeten in nemen, is dan ook het onderwerp van een warme discussie in de Russische bladen. In het algemeen is men het er over eens, dat de ban, die onlangs tegen ge mengde huwelijken, tusschen commu nisten en „bourgeois", werd uitgespro ken, niet al te schitterend werkt. Ook hier schijnt de natuur sterker dan de leer en het bloed kruipt waar het niet gaan kan, met andere woorden, die liefde TtTcht om kunstmatig opgelegde beperkingen. Intusschen zegt „kameraad" Smido- witsj, dat er veel meer discipline moet zijn in zaken welke de liefde betreffen. In den ban met gemengde huwelijken. Het is veel beter, dat communisten met geestverwanten trouwen, ook al is er dan ook geen liefde, volgens de bour- geois-opvatting in het spel. Zulke communistische huwelijken zullen volgens den heer Smidowitsj, waarschijnlijk toch nog beter blijken, dan gemengde huwelijken, die op „ro- mantischen" grondslag gesloten zijn. De „Prawda" publiceert nu een der tigtal meeningen van mannelijke en vrouwelijke communisten aangaande deze vitale kwestie. Zoo schrijft een vrouw, dat de communistische jeugd de oppervlakkige meening is toegedaan dat het huwelijk saai is en zij vindt de slapte der inzichten van de mannelijke kameraden aangaande het huwelijk de plorabel. „Zij schijnen te denken, dat vrouwen met even weinig ceremoniën kunnen worden weggedaan, als een paar afgedragen schoenen". Een andere communistische vrouw schrijft dat de geestverwante meisjes van tegenwoordig vrij en frank over kwesties praten, welke vroeger een blos op de kaken zou hebben gebracht. Het is te hopen, dat daarin verandering zal komen. Daarentegen is een mannelijke com munist optimistischer gestemd. Commu nisten sturen hun vrouwen en kinde ren zoo gemakkelijk niet weg, schrijft meen zelfs beter dan de bourgeois het hij. Zij behandelen heb over het alge- de hunne deden; omdat bij de commu nisten die verhoudingen gebaseerd zijn op de toewijding aan een groot ideaal. Er moet echter voor worden gewaakt, dat -de bourgeois-ideeën omtrent huwe lijksmoraal niet dan na nauwkeurig onderzoek wordt overgenomen, schrijft hij. Overigens wordt de slechte toestand op dit gebied geweten aan de slechte economische toestanden. De arbeider moet lang en voor weinig geld werken en liefde en huwelijk worden als een goedkoop vermaak beschouwd, terwijl verscheidene personen den moreelën achteruitgang toeschrijven aan de ge makkelijkheid, waarmee in Sovjet-Rus land echtscheiding verkregen kan worden. RECHTZAKEN KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting kom)en op de rol voor 55 zaken, voor niet Openbaar 6 zaken. A. v. d. R., schipper te Katwijk heeft op een Zondagmiddag zich be vonden op het Militairen terrein te iKatwijk zonder daarvoor vergunning te hebben. Hij heeft er niet anders gedaan dan zitten kijken. Eisch f2 of 2 dagen. Cornelia D., eveneens van Kat- w ij k, is hetzelfde ten laste gelegd Ook zij heeft enkel zitten kijken. De kantonrechter kan zich niet indenken dat daar veel te zien zal zijn. Eisch f2 of 2 dagen. J. !H., toutvspinner te De idejn, heeft zonder licht gereden met een fiets, waarvoor de ambtenaar f 3 eischt wat de kantonrechter direct vonnis wijzend op 50 ct. brengt. .Cornelia B., te Wassenaar,heeft met een auto te snel gereden op de iHoogewoerd. Beklaagde meent niet zoo hard gereden te hebben, of al thans onbewust was dat 'tzqo snel ging. Eisch f10 of 10 dagen. J. iM., schipper te .Uithoorn, heeft onder Noordwijkerhout in een vaart behoorende tot Rijnl. boezem water zonder daarvoor vergunning te hebben met een motor gevaren. Beklaagde voert aan dat nergens vermeld staat dat zulks verboden is, dus iedereen er in kan vliegen. Hij vaart overal dus kan alles weten. Eisch f4 of 4 dagen, wat beklaagde voor zoo onbewust gepleegde over treding nog al zwaar genomen vindt. _J. .V.. werkman te Den Haag is telt laste gelegd dat hij op de klin kerbestrating heeft gereden waar zulks verboden is. Eisch f2 of 2 dagen. Beklaagde was geheel onbekbnd Snet het verbod, doch dat ontslaat hem er niet van zegt de kantonrech ter, die direct uitspraak doende, be klaagde veroordeelt tot 50 ct. boete. KANTONGERECHT ALPHEN. Wegens overtreding der vleeschkeu- ringswet had zich te verantwoorden <G. v. 'tW>, te Wo.ubrugge, ter zake dat hij deelen van gedoode kal veren aanwezig heeft gehad, welke niet gekeurd en verduurzaamd waren iBekl. zeide dat hij van deze bepa lingen onkundig was. Uitspraak f lQ of 10 dagen hechtenis. J. H. R. had in zijn werkplaats een toestel aanwezig gehad hetwelk met het oog op de daaraan verbon den gevaren daar niet aanwezig zijn macht. De inspecteur deelde mede, dat bekl. hierover reeds een waar schuwing had ontvangen. Beklaagde werd veroordeeld tot een boete van f10 of 10 dagen hechtenis. J. G. stond terecht voor eenzelfde (overtreding, ook hij was reeds gewaar schuwd, waarna hij het toestel had verwijderd, doch hij had het nu maar weer geplaatst. Uitspraak f10 of 10 dagen hechtenis. C. A. B. 2 maal f3 of 6 dagen hechtenis; W- van der S. f5 of 5 dagen hechtenis; A. van Z. en G. V. ieder 2 maal f 3 of 6 dagen hechtenis. O. O. stond terecht dat hij met zijn vaartuig een hoofd van een brug in de Bodegravensche Watering had stukgevaren. Beklaagde ontkende de brug beschadigd te hebben; hij had slechts een balk opgelicht om er on der door te kunnen varen. Getuige J. M. verklaarde dat bekl. met geweld onder de brug was ge varen en met den mast deze had opgevijzeld, waardoor twee cementen blokken werden ontwricht. J. de V. verklaarde hetzelfde. De ambtenaar van het O. M. verzocht een boete van f8 subs. 8 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde bekl. tot f5 of 5 dagen hechtenis, en toeken ning van de civiele vordering aan J. de V. tot een bedrag van f50. A. V. V. stond terecht dat hij een rund niet ter slachting had aangege ven. De aanwezige deelen waren niet gekeurd, verduurzaamd en toebereid. K. D., hulpkeurmeester zeide, dat be - ld. reeds meer was gewaarschuwd, en attent gemaakt door de weinige aan giften van bekl. had hij hem' onver wacht bezocht, bij welke gelegenheid deze overtreding was geconstateerd. De ambtenaar verzocht een boete van f25 of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f20 of 10 dagen hechtenis. In strijd met de Arbeidswet was verbaliseerd D. K. Biekl. was niet verschenen. A. K„ controleur bij de Arbeidsinspectie vogede nog aan zijn verbaal toe, dat beklaagde reeds meer malen voor eenzelfde feit was ver baliseerd en niettegenstaande dit, tel kens nieuwe overtredingen volgden. Bekl. werd veroordeeld tot tweemaal .f 15 of 30 dagen. S. Sch., overtreding Ueerplichtwet (fll1 of ll dag; J. S. Sdem f3 of ,3 dagen. A. G. wegens het rijden in de Van Mandersloostraat op Zater dagmiddag f3 of 3 dagen. O. R. en D. B. beiden f10 of 10 dagen wegens gepleegde baldadigheden, W. B. had een met paard bespannen voer tuig onbeheerd* aan den Kortsteekter weg laten staan, zulks in overtreding van de plaatselijke Politie-verordening f2.50 of 1 dag. Lijst van vestiging en vertrek. Ingekomen. Mw. Sussinski, dienstbode, Plantage 20 Mw. JVjed. A. Coehoornv. d. Zouwe, Lage Rijndijk 142 Mw. E. WL Kosters, Kloksteeg 12 J. Reinders en gezin, bouwk. opz., Plant soen 105 Mw. J. v. Eeeuw|enFi- lippo, Rapenburg 29 Mw. A'. M. v. d. Berg—Verlaan, De .Wetstr. 30 Mw. B. P. A'. Kemperman, Hooge Rijndijk 62 D. van Zonneveld, Si- garensorteerder, Decimastraat 41 J. G. .Waasdorp en gezin, Rijwielher steller, Braestraat 117, W, A'. H. 'Stolle, Etaleur, Oude Rijn 94a. (Mw. Th. Dikkens, Acad. Ziekenhuis Mw. J. F. Pieterman, Onderwij zeres, Geeregracht .41 Mw. A. .O. v. Twuijver, dienstbode, Rijnsburger- iWeg 72 Mw. M. M. Langezaal, (Hooigracht 110 J. Mopten, Loop knecht, Koddesteieg 16a L'. iVer- woerd en gezin, Schjeepsbeschieter, Geeregracht 38 A. Okkels, Typo graaf, Mauritsstraat 15a D. Knoeff (Sigarenmaker, Drifstraat 35 J. J. van Mierloo, Sigarenmaker, Oude ;Rjjn 178 Jhr. A'. C. van Wèiler en gezin, Zoeterwoudsche Singel 44a - A. H. Bremmer en gezin, Veehou der, Maredijk 94 J. G. Chrispijn en gezin, Landarbeider, 2e Huig- dwarsstraat 6 Mw. S. H. Marcus, Verpleegster, Acad. Ziekenhuis J. Mulder, korp. seiner, Marine-Kust wacht G. Pels en gezin, beambte (Sterrenwacht Hansenstraat 65 J. G. Gruschte, Heerengracht 22 Mw. A..ü, da pMfi Kiinr1i -'Wr" geesterlaan 12 J. A. v. Leeuwc... Melkhandelaar. Langebrug 5 Mw. L'. Birk, dienstbode, Witte Singel 41 F. O. van Oosten, Loodgieter, (Nieuwe Rijn 74 B. Bastiaan en g« zin, Reiziger, Waldeck Pyrmontstraat 3a R. Raav en gezin, cliauffeuf Pelikaanstraat 13a. Vertrokken. Mw. C. v. d. Bijl, Piet Heinstr. 48, Noordwijk Mej. J. H. Huisman v. d. Ham, Smitsstraat 54 Den (Haag J. M. Hangjas, Krayenhooff- straat 36 Den Haag J. L. Koning, 2e Schuytstraat 185 Den Haag W. H. B. Bos, Stuyvesantstraat 106, Den (Haag, Mej. Rijken Kooien, Leid- sche Straatweg 2, Oegstgeest Me.j C. Wi- Roldanus, idem Prof. J. W. Muller, idem Mej. S. M. Elfrink St. Cath. de Ricis, Sambeek Mej. A. G. Bruijn, R.K. Sanatorium, Apel doorn Mej. D. Veltman, R.K. Kweekschool, Beeze-Reumes Wj, J. de Does, Beetsstraat 151, Den (Haag Abr. Habraken, idem. B. M. Duijser, Binnenwatersloot 6, Delft Mej. J. W:. de Koning, Ka- beljouwsche straat 29, Rotterdam, Mej. A. Smit, Loosduinsche weg 641j Den Haag Mej. J, E. Diederik, Schenkweg 46, idem H. Doorn, Molenstraat 139, Schagen Mej. P. ZwaanStol, Sumatrastraat 3, Gorin- tchem Mej. C. G. R. .Uljae, Ju- lianalaan 10, Oegstgeest H. Wou tersv. Wijk, Sonooystraat 5, Den Haag, J. C. Wouters, Nieboerstr. 27, Scheveningen J. E. fr. L.eeu- wendaal, Ruysbroekstraat T5, Nijme gen Mej. T. J. Lavecknier, Laan van Meerdervoortstr. 264, Den Haag D. Olivier, Joan Maetsuycherstraat 130 idem C. W. v. Rijn, Spaam- sche vaartstraat 52, Schoten J. J. Couvee, Westerweg 144, Alkmaar Th. G. Eeftens, Regentesselaan 1, De Haag Mej. A. van der Sleet, Leid- sche Straatweg 2,1 Oegstgeest E. H. Reerink, Mauritsstraat 18, Eindho ven D. Eikerbout, Woudhuizerweg 31 Apeldoorn Wi. v. Geffen, Sirene straat 2, Utrecht G. fr. ICruithooft, Molenstraat 30, Noordwijk Duri- von geb. Brugelmans, Nazarethstraat 49, Tilburg L. Cornelisse, Iepen straat 28, Schoten Mej, J. C. v. Gent, Dorpstraat Zoeterwoude A. L. Smits, Heide, Calmphout (BV T. Rijnsburger, Vlietweg E11, Zoe; terwoude, Joh. Groen, v. Slinger- landtstraat iöO, Den Haag Mej. G. de Mooij, Smidsteeg 58, Rijnsburg J. Ris, Tuinlaan 92, Schiedam A. v. d. Weijden, Boezemsingel 55a, Rotterdam M. Houpt, Bandoeng Mej. C. C. Corree, Tuinbouw- Stichting, Rijswijk (Z.-H./ J. La- bordus, Tasmanstraat 53, Den Haag Mej. J. Staphorst, Zuijlhofstraat 6, Sassenheim H. Valk, Uilenburg- straat 13, Den Bosch Mej. P. van Duijn, Nassaulaan 34, Oegstgeest Mej. J. M. H. v. Uffelen, Nieuw- straat 27, Den Bosch J. Th. Ter- burgh, Zaslaan 8, Arnhem Mej. G. Schoenmaker, H. Morschweg 68 Oegstgeest H. J. Molema, Sneeuw balstraat 56. Den Haag U. G. M. v. Waes, Deutzstraat 14, Oegstgeest P. Bavelaar, v. Brasserkade 114, Delft Mej. G v. d. Bogaerdie, Jü- lianastraat 13 Tïillegom Mej. S. P. Vink, F. 24, Zoeterwoude Wied. ReicheWolter, Papaverhof 28, den Haag J. T. Reiche, idem H. Chr. Sauer, arts, H. 49, Kethel en i Spaland J. Zwaan, Terweewieg 62, Oegstgeest Mej. M. van Deventer, Kikkerstraat 26, Den Haag J. J. .Valentgoed, Wolwevershaven 28, Dor drecht H. J. Luiten, Paulinastr. 31, Den Haag Mej. M. Batelaan, Hoogewoerd B 57, Dordrecht W. Woudenberg, Walravenstraat 3011, (Rjotterdaim, G. M. Fisser, Ter- weelaan 13, Oegstgeest. INGEZONDEN. (Bolten verantwoordelijkheid der Redactie.) Bloempjesdag. (Vele malen wordt een beroep ge daan op de burgerij, om te offeren tot Oj£strijding der T.B.C. A.s. Donder dag, Hemelvaartsdag, zal weer op JU een beroep gedaan worden, een pen- Iningske af te staan voor den strijd tegen deze gevreesde ziekte.- Ditmaial iql 'tzijn voor de Marktkramers. Deze Marktkramers die blootgesteld zijn aan weer en wind, de Marktkramers die geheel en al op zichzelf zijn aan gewezen, doen a.s. Donderdag een be roep op U, geachte burgers en bur geressen, mede te strijden tegen de (T.B.C.. Een der grootste vijanden der menschheid is de T.B.C., wie zou niet mee helpen die te bestrijden. Daarom rekenen wij op Uw financieele mede iwerking. Geeft, tol bestrijding der T.B.C. LU, Mijnheer de Redacteur ónzen dank. Namens het Bestuur Marktkooplie- denbond „Ons Belang". H. ZOUTENDIJK, Voorz. W. GRONLOH Jr., Secr. P. S. Er zijn nog eenige busjes over. (Wie er nog ="»n wenschen deel te nemen, vervoegen zich gebouw Pa'ri monium, Hooglandsche Kerkgracht, Donderda8JBBriS*Ltussch"-Tv f» uur en mf 10.''

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6