NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 19 MEI 1925 Agenda. _o "sav. half 8 uur, D?. J. P l i: w.u 1 on Haag. Llz::."a§ ID ïuai 'sav. 8 uur Stads- E\a.v- „Jariiël" Groenesteeg 16. De. heer Ti. Schouten. Wocneacg 20 Hei 'sav. 8 Uur Aig. Verg. Gerei. Schcolvereeniging- in het schnolgcb. a. Hoogl. Kerkgracbt. Waéa'sdag 20 Mei 's av. 8 uur in de Kerk Oude Vest, Radio-avond Vrije Universiteit. Sprekers mr. H. Bijleveld en Prof. Dr. G. Chr. Aalders. Wccnsiag 2ö Msi 's avonds 8 uur, Gebouw Pi odiker, Radio-avond. Spre- j kers mr. IT. Bijleveld en Prof. Aalders. Donderdag 21 Mei (Hemelvaartsdag1 's middags half twee. Zendingsfeest op „Oud Poelgeest." Donderdag 21 Mei (Hemelvaartsdag 's morgens 10 uur Stads-Evangel. „Je- ruël" Groenesteeg 16. Verschillende sprekers. Maandag 25 Mei 's av. half negen 'Verg. 3 Oct. Vereeniging in zaal Nuts- gebouw, Steenschuur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken v/ördt van Maandag 18 jtot en met Donderdag 21 Mei (He melvaartsdag) waargenomen door de apo theken van de H.H. G. T. Re'yst, Steenstraat 35, tel. 136 I en A. J. Donk, Doezastr. 31, tel. 13133. Van V r ij d'a g 22 tot en met Zondag 24 M e i door de apotheek van den heer H. J. M. Proót, Maars.n.steeg 17, tel. 435- sche perscommentaren wordt g^z.gu dat de toetreding eerst dan zal kun nen geschieden, wanneer de zooge naamde tekortkomingen van Dun_ch land in de ontwapemngskwes.ie iie*- Bteld zijn, dan gaat de Duiische re geering daarmede accoord, v.a.n een vreedzame samenwerking in dm oi- kenbond is niet moge-ij zoolang acr- gehjke acuie geschillen lUssdhen .Ouitschianci en ae geallieerden niet zijn opgelost. De minister van BuneManasche Za ken besloot zijn rede me. de woonden: „Indien men ons vrede en gelijk gerechtigdheid geeft, dan zal de vie.d- zame cntwikkel.ng derwoikm in een vredelievend Duitschiand den besten steun vinden". DE OORLOGSSCHULLEN. De bedceiiagan van Amerika. De berichten omtrent de Deooeling van den wenk dien de Aïiienkaansche regeering langs diploma heken weg heeft deen toekomen aan de s.aten, !die oorlogsschulden aan Amerika heb; 'ben, loopen, wat de bijzondierheden betreft, uiteen, ofschoon aan de ju.st- heid van het feit zelf niet kan worden (getwijfeld. De correspondent van de Londen- sche „Mörning Post" te Washington bericht, dat ofschoon de Amerikaan- sche regeering herhaaldelijk off.cieel beeft verklaard, dat zij geen pressie wil uitoefenen, hoezeer haar ook be taling welkom zou zijn, en ofschoon deze verzekering onlangs nog eens werd herhaald, Coolidge zich onder invloed van de leden van den Senaat genoodzaakt heeft gezien, krachtiger op te treden. t Volgens een ander bericht uit Was hington werd de wenk aan de andere debiteuren uitsluitend gegeven om niet eenzijdig tegen Frankrijk op te treden, doch zou Amerika voorloopig alleen een regeling 'met Frankrijk verlangen. Men zou n.l. verwachten, dat indien Frankrijk eenmaal voor stellen nopens de fundeering van zijn •schulden zal doen, Italië zal volgen, Frankrijk en Italië hun verhouding tot veging voorstellen zullen doen, zoodra \merika en Engeland aangaande de oorlogsschulden, zullen hebben gere- Teld. Frankrijks plannen. .Volgens de „Temps" heeft de Fran- -rche ministerraad j.l. Vrijdag Briand on Caillaux opgedragen te onderzoe ven hoe de kwestie der intergeallieer- .e schulden op te lossen. Wij meenen te weten, zegt het blad, .at zeer binnenkort en zeker binnen ,e volgende veertien dagen door Frankrijk aan de Vereen. Staten en ingeland voorstellen zullen worden edaan ter regeling van de oorlogs chuld. De „Temps" merkt met betrekking >t Frankrijks schulden op, dat Frank- jk geenszins weigert te betalen wat et werkelijk schuldig is. Frankrijks •ouding te dien aanzien is nooit ver- ïderd. Het zal echter zijn belangen et dezelfde zorg verdedigen als zijn huldeischers de hunne verdedigen. Men mag echter, betoogt het blad rder, niet de omstandigheden uit t oog verliezen, waaronder Frank- z zijn schulden is aangegaan. Het niet de schuld van Frankrijk, wan- mr de politiek der geallieerden den ;enstand van Duitschiand voortdu- id aanmoedigt. n verklaring vas den Britschen premier. Iet conservatieve Jfagerhuis-lid kine hield gisteren een interpel- ov«;r de geallieerde schulden, bij hij vroeg of de; regeering het niet wenschelijk achtte, aan Frankrijk en aan de andere geallieerde debiteu ren een bepaalden termijn te stellen voor het doen van voorstellen nopens de afbetaling van hun schulden aan Engeland. Baldwin antwoordde, dat dit naar zijn meening voor het oogenblik geen voordeel zou kunnen opleveren, maar de Britsche règéering zal elke gele genheid om op de oplossing van die kwestie aan te dringen, aangrijpen. Een liberale afgevaardigde' vroeg daarop ot het den premier bekend is, dat her dralen met deze aange legenheid door zekere agentschappen in debiteurlanden wordt ten nutte ge maakt voor propaganda len gunste van annulleering der schulden. Bald win antwoordde eenvoudig: Voor deze inlichting ben ik u verplicht. KORTE BERICHTEN. De Deensche* Zeeliedenb'ond heeft een sympathie-staking met de transportarbeiders aangekondigd. Het Foreign Office spreekt het „Daily Herald"-bericht nopens voor bereiding van een diplomatieke actie der Geallieerden tegen Rusland tegen. Caillaux lieeft een candidatuur aangenomen voor den Senaat. De Britsche minister van bin- nenlandsche zaken hèeft besloten, geen pas-visa te verstrekken aan Rus sen, die wenschen deel te roemen aan het congres der Engelsche communis ten, dat van 30 Mei tot 2 Juni te Glas gow zal wordèn gehouden. De besprekingen tusschen Ang- liekanen en Katholieken over de ver eeniging van de kerken in Engeland zijn gisteren te Mechelen begonnen. Zuid-Afrika heeft den omloop van het goud hersteld. GEMENGD NIEUWS. Verschrikkelijk drama. Te Slavar bij Gonstanca heeft zich een afschuwelijk drama afgespeeld. Na een verblijf van zes jaren in Ame nka was een zekere Achimof naar zijn geboorteland teruggekeerd. Hij bracht een bedrag van 30.000 dollar aan spaar duiten mee. Teneinde zijn ouders te verrassen, liet Achimof zich voor ee~ vreemdeling doorgaan en klopte bij hen aan om onderdak. Hij \Vist, dat zijn vader eii moeder in armoede leefden, en gaf zijn moeder die* hem niet herkende, 100 dollar om een maaltijd gereed te maken. Na het eten ging hij slapen, terwijl zijn vader het huis verliet. De moeder nu, begeerig geworden naar het geld, dat de vreemdeling bij zich bleek te hebben, doodde hem in den slaap met een zeis. Op dit oogenblik keeTde de vader van den jongen, die eerst in het dorp verno men had, -dat zijn zoon onder zijn dak vertoefde, naar huis terug en aan schouwde tot zijn ontzetting wat er tij dens zijn afwezigheid had plaats ge grepen. De man werd door den sthok, dien het gebeurde hem bezorgde, krankzinnig. Bij het zwemmen verdronken. Het tienjarig zoontje van den visscher J. v. d. Berg te Urk is bij het zwemmen in de Zuiderzee verdronken* Veel karpers. In het dorp Ilpendam is een klein poldertje, dat vaak onder water loopt. Het poldertje werd nu dezer dagen weer drooggemalen en toen het water bijna weg was, zag men veel groote karpers op het land spartelen. Er waren er bij van wel 7 a 8 pond. Daar het verboden vischtijd is liet men de karpers weer zwemmen. Donker Amsterdam. Gisteravond om tien uur ontstond in een tapperij op den Zeedijk twist tusschen twee per sonen van omstreeks 26-jargen leeftijd. D^ ruzie werd bulten voor het caré voortgezet en daar begonnen re hand tastelijkheden. Er vielen slagen en op een gegeven oogenblik gaf de een zijn tegenstander een trap in de bbikstreek. De getroffene zakte in elkaar en werd door omstanders naar zijn woning in den omtrek gebracht. Een oogenblik kwam hij bij, doch later trad 'ten tweede male bewusteloos heicl in. Zijn moeder waarschuwde den Geneeskundigen dienst en per auto- brancard were? de jonge man naar het Binnengasthuis overgebracht. In deze inrichting is hij des nachts vermoede lijk aam de inwendige verbloeding over leden. Veenbranden. Men meldt uit Emmer Compascuum: In den loop van den dag is Zaterdag, waarschijnlijk door von ken uit baggermachines, maar indrect zeer zeker door de sterks droogte van de laatste dagen, alhier op een paar plaatsen veenbrand uitgebroken, welke zich aanvankelijk betrekkelijk onschul dig liet aanzien. Bij den vrij krachtigen wind en de felle zon, waardoor het vuur erg „liep", hebben deze branden zich Zondag sterk uitgebreid, en be denkelijke afmetingen aangenomen. Ook te Emfner Erfscheideveen stonden over een uitgestrekt gebied turfhoopen in brand. Er is reeds veel turf in de vlammen opgegaan. Beruchte inbrekers gearresteerd. Toen de schipper De K. te Zwam.ier- dam eenige varkens kwam laden voor. den landbouwer H. verrasten schipper en knecht een tweetal dieven, die in de schuur zakken voer wegsleepten. Het waren de gebr. v. d. P. aldaar. Bij de achtervolging schoot een der dieven driemaal met zijn revolver op de schip pers, die niet geraakt werden. De politie heeft de gevaarlijke tieeren die meer inbraken in deze streek op hun geweten hebben, spoedig gevat en aan de justitie uitgeleverd. Familiedrama. In Randerath bij Gel- senkirchen vond een werkman, toen hij van zijn werk thuiskwam, een briefje van zijn vrouw, meldende, dat zij zich om het leven zou brengen. Na lang zoeken vond hij de lijken van zijn vrouw en van twee kinderen, resp. 3 jaren 2 maanden oud, in het riviertje de Worm. Boschbrand. Gisteren ontstond door onbekende oorzaak brand in het Oude Bosch, toebehoorende aan de N. V. de Kieviet te Apeldoorn. Door het lener giek optreden van de Ughelscke brand weer met eenige mannen bleef de brant tot 4—5 H.A. beprkt. Doodelijk ongeval. In de eerste Mid dellandstraat is gisterenmiddag de zes jarige A. van 't H., uit de Adrianastraat te Rotterdam, toen hij plotseling achter een stilstaanden tramwagen vandaan kwam, door een auto overreden. Niettegenstaande de chauffeur on middellijk remde ging een der wielen het kind over het hoofd en veroorzaakte schedelbreuk. De kleine werd naar het ziekenhuis aan den Goolsingel overge bracht, waar hij bij Kankomst reeds bleek te zijn overleden. Stierenvechter gedood. In de arena te Marseille is de 20-jarige matador Ba- satli, optredend onder den circusnaam van Pedratcho II, het slachtoffer ge worden van Lijn gevaarlijk beroep. Toen de zesde stier de arena binnen rende, nam de matador zijn sprong om het dier te ontwijken te kort met het gevolg, dat hij een horenstoot recht in zijn borst ontving, ter hoogte van de hartstreek. Ondanks do onmiddellijke hulp van geneesheeren, blies de zwaargewonde stierenvechter weleïra den laatsten adem uit. Tegenwoordigheid van geest. Eén der stokers van de in de Buitenhaven te IJmuiden liggende zeesleepboot Nestor geraakte bij het uithalen van de vuren in brand, doordat een gloeiend stuk steenkool op zijn kleeding terecht kwam. Hij had evenwel de tegenwoordigheid van geest direct na het ongeval over boord te springen, waardoor erger voor komen werd. Door de overige "bemanning kon hij weer gered worden. Tegen de kinderpokken. De stad New York heeft een cfediet van 80.000 pd. toegestaan om bijzondere maatregelen te treffen, teneinde te verhinderen dat de kinderpokken, die te Philadelphia en elders heerschen, zich te New-York verspreiden., Slapte Aan 82 sigarenmakers van de Kon. Ned. Sigarenfabrieken der firma Eugène GouLmy en Baar te 'sHertogen- bosch, is tegen 23 Mei a.s. ontslag aan gezegd. Dit ontslag vindt :ijn oorzaak in de malaise en de groote duurte der tabek. Het bedrijf wordt met 200 man voortgezet. Doodelijk ongeval. Dp een terrein aan de Bandoengstraat te Utrecht werd een tent van de tentzendmg afgebroken. Toen men het zeil verwijderd had, viel plotseling de steunpaal om. Een der werklieden, zekere K. v. L., geraakte er onder. Hij werd met een schedelfrac-' tuur opgenomen en overleed tijdens het vervoer naar de rijksklinieken. Het ongeval is te wijten aan het feit, dat enkele jongens de staaldraden die den paal overeind hielden hadden los gemaakt. De politie heeft den hoofddader ge- vonden. Overreden. Gister had te Gaanderen een ernstig ongeluk plaats. Een ongeveer drie-jarig kindje van H. O. speelde in de nabijheid der tram rails, toen de convooitrein naar Vul— caansoord aldaar passeerde en liep, de gemerkt onder den achtersten wagen, waardoor het een beentje werd afge reden. Verdronken. Het 7-jarig zoontje van het echtpaar Westerbeek te de Punt (Gr.) is in het kanaal geraakt en leven loos opgehaald. Toen het ongeluk be merkt werd, sprongen zoowel de vader als de moeder te water, doch hun po gingen mochten helaas geen ^ucces hebben. Terug naar de Middeleeuwen. De politierechter te Des Moines (Iowa) heeft besloten eens per week wagefts door de stad te laten rijden, waarop ge arresteerde dranksmokkelaars geplaatst zullen worden, teneinde de dranksmok keibeweging schrik aan te jagen! Een edelonoedige Alva. Naar uit Mad rid wordt gemeld, heeft de hertog van Berwick en Alva 400 boerenfamilies tot landeigenaars gemaakt. De hertog heeft een overeenkomt ge- teekend waarbij zijn landerijen te Fres nedillas en Forrecilla en de dorpen Beh jar en Cespedosa de Tromas eigendom warden van de tegenwoordige pachters die voor het land slechts ,een kleine som moesten betalen. De broeder van den edelmoedigen hertog, de hertog van Penaranda ver maakte twee jaar geleden zijn land goederen te Bernielle aan 200 gezinnen. Rockefeller's dochter getrouwd. Het veelbesproken huwelijk, van de eenige dochter van John. D. Rockefeller jr., die zooals men weet, op Ford na, de rijkste man ter wereld wordt genoemd, is Donderdag voltrokken. AJjby Rockefeller is getrouwd met een advocaat, mr. Milton, die slechts een bescheiden inkomen heeft. De vriendschap tusschen het paar dateert reeds van hun prille jeugd, toen zij speelkameraden waren en het meisje op het landgoed van haar grootvader in de boomen klom:. Doch ook na dien tijd bleven zij elkaar trouw in lief en leed. Miss Rockfeller moe9t bijvoorbe^ verscheidene malen voor den rechter verschijnen omdat zij met haar auto de een of andere maximum snelheid had overschreden en telkens was het mr. Milton, de haar verdedigde, en met succes. De huwelijksvoltrekking vond, naar gemeld wordt, in allen eenvoud plaats. Niettemin waren er op de bruiloft 1200 gasten, terwijl 75 detectives ter bewa king varj dê bruid en haar juweelen, aanwezig weren. Het paar maakt een huwelijksreis door Europa. Na hun terugkeer zullen zij een eenvoudige étage in New-York betrekken en mr. Milton hervat dan zijn advocatenpractijk. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. Ingebruikneming Onde Liedenhuis. Hedenmiddag om 2 uur heeft in te genwoordigheid van de regenten, het dag. bestuur der gemeente en een aantal ge- noodigden de officiëele heropening plaats gehad van het algemeen oude mannen- en vrouwenhuis, dat, zooals wij reeds eerder meldden, een belangrijke uitbrei ding en verbetering heeft ondergaan. Eigenlijk is van het oude gebouw niet veel meer te bespeuren, althans aan het naar den weg gelegen frond in *t geheel niets. Het oude bijkeukentje, dat bijna' tot den weg reikte, en waarin een voor deze inrichting minder practische tran uit kwam, is geheel verdwenen en heeft de ruimte, die het besloeg afgestaan aan een vriendelijk voortuintje, dat met z'n versch begrinte paden en netjes aangeleg de grasperken een prettigen indruk maak't. Een flinke vleugel, bijna tweemaal zoo groot als het bestaande gedeelte, werd bijgebouwd, en ,werd door den' architect met dit laatste tot een keurig en solide afgewerkt geheel vereenigd!. Wanneer men verder, voorgelicht door den ijverigen huisvader, den heer Gelder- blom, het, inwendige in oogenschouw neemt, en dit vergelijkt met den toestand zooals die voorheen was, komt men wel sterk pnder den indruk van de groote verbetering, welke hier heeft plaats ge grepen. Gaf eertijds' vanuit hét bijkeukentje een deur rechtstreeks toegang tot de vrou wenzaal, thans* is deze overgebracht naar het nieuwe gedeelte. De oude slaap- en conversatiezalen zijn nu omgezet in een aantal practische kamertjes, een groot waschlokaal, waarin tevens een uitste kend ingerichte badkamer, een lijkkamer, brandstoffenbergplaatsen, enz., waarmede ongetwijfeld deze lokaliteiten beter tot hun bestemming zijn gekomen. In het oude gedeelte worden voor be woning eigenlijk nog slechts" de regen tenkamer en eenige slaapkamers voor het gezin van den huisvader in hun oorspron kelijke bestemming gebruikt: de genoem de conversatiezaal slechts bij gelegenhe den en bezoek. Zij werd bij deze gelegen heid inwendig radicaal verbeterd; de pla fonds werden geschilderd, en de wanden behangen, terwijl nieuwe kasten de berg ruimte vergrooten. En nu het nieuwe gedeelte. Beneden wordt dit juist gedeeltelijk 'door sneden door den hoofdingang en de hal, in de laatste waarvan het er heel prettig uitziet, dank zij de frissche mozaikvloer en de opgewekte tinten van het interieur. Links ligt een vriendelijk a.partementje voor den huisvader en zijn gade, en daar achter, vlak bij den Rijn, en met het uit zicht op de brug, de nieuwe conversatie- zaal, die er met z'n vele vriendelijke ven sters en goede meubileering een heel ge- zelligen indruk maaikt. Beneden rechts van de trap is de toe gang naar de nieuwe ruime keuken, die van alle comfort voorzien, en van flinken omvang, met de pude eenvoudig niet is te vergelijken. Een gemakkelijke trap, die bovendien, slechts tweemaal per dag behoeft te wor den gebruikt, leidt vanuit de hal naar de eerste verdieping, waar links voor de vrou welijlce en rechts voor de mannelijke in- wonenden betrekkelijk ruime en frissche slaapzalen zijn gelegen. Naast goede en gemakkelijk te bereiken W.C.'s in een ne- venafdeeling zijn. hier ook practische waschfonteinen aanwezig. De vensters, die in ruime mate het vriendelijk daglicht toegang geven, bieden tevens een pret tig uitzicht op den Rijn, die hier heel mooi is. Aan de achterzijde van het gebouw is gelegenheid gelaten om langs het water te wandelen, waar een hek de noodig bescherming geeft. .Wij kunnen ons" voorstellen^ dat de oudjes met hun nieuwe woning zeer in genomen zijn. Het valt bijna moeilijk zich thans de oude toestand van het ge bouw in de herinnering terug te roepen. Uitvoerders van het werk waren Th. Qualm, architect; Jongeneel, timmerman; de Graaf, metselwerk; Hortensius, schil derwerk en Ein\ertsA loodgieters werk. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooien is. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Concert orkest onder leiding van F. Lupgens. 5.33- (FL Parijs, Eiffeltooren, 2650 M.) Boekenpraatje, daarna concert. 5.50 (Munchen, 485 M.) Concert. 6.20 2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.20 2LO. Concert. 7.20 5XX. Volksliederen, negerzang en bekende balladen. 8.05 SFR, (Radi/p-Paris, 1780 M.) Concert. 8.10 NSF. Solistenconcert. Rede van oud-Minister Rink pver: „Nationale vei ligheid". 9.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green wich, weerbericht, nieuws. LISSE. Lisse is weer een practigen win opende verleden week zijn geheel naar de eischen des tijds ingerichte speksla gerij en vleeschhouwerij. Keurig ziet alles er uit;; de wanden geheel met tegels bezet en het met glas afgewerkte plafond maken een goede indruk, De rijk met bloemen versierde en de bestendig geamakte etalage maken een prachtig geheel, sehtrdfdw gfkwqyjp radoliun bmgwka Een woord van lof komt den heer architect en den bouwondernemer Ver, gunset, Dandeij en Co, toe. Ds. H. A. Minderman vierde j.M Zaterdag zijn 70sten verjaardag ALKEMADE. Geboren: Petrus Hendrikus, zoon van Gerardus van der Meer en van Maria van Schie. Elizabeth Anna Maria, d. van Everardus Stephanus Rodewijk en van Maria Anna van Berkel. Overleden: Maartje Nederveld, 64 j., echtgenoote van Johannes Jacobus Coerft. Johanna Maria van der Zwet, 16 jaar. Gehuwd: Petrus Jacobus Heemskerk jm. oud 24 jaar, met Wijnanda Martha Loos, jd., 24 jaar. Nicolaas Cornells van Rijn, jm., oud 23 jaar met Eva Elisa beth de Koning, jd. oud 21 jaar. Wou ter Petrus van Ruiten, jm. oud 22 jaar, met Johanna Wilhelmina Zuirina Loo? jd., oud 23 jaar. De he'er W. Adema, slager alhier, had gistermorgen het ongeluk, terwijl hij een voet vleesch van uit zijn slacht plaats naar de winkel r1roeg, uit te glij den, met het gevolg, dat de haak, waar mede hij het vleesch \ast hield, aan de binnenzijde in zijn hart drong, zoodanig dat de haak aan de buitenzijde van de hand nog een flink eind uitstak. De heer A. haalde met behulp van zijn echtgenoot© de haak weer terug, hetgeen hem begrijpelijkerwijs hevige pijn veroorzaakte. Dr. Baumann ver leende later geneeskundige hulp. Bij de onderhandsche aanbesteding voor het bouwen van een veestalling voor rekening van den heer P. Heems kerk alhier', is ingeschreven als volgt: S. Strijk, voor f5980.A. A. Brand, voor f6150, De heer C. P. Jansen had niét duidelijk genoeg ingeschreven, zoodat zijn biljet buiten beschouwing is gebleven. Het werk is gegund aa> den heer S. Strijk. RIJNSBURO. De mooie warme dagen zijn" niet be vorderlijk voor een vluggen handei iri 1 Hemen en evenmin om de prijzen naar boven te doen gaan. De aanvoer wordt er bovendien nog tioor ATergroot. Darwintulpen uit de koude kassen gaan niet hooger dan f 1.60 tot f2.40 per 100. Idem van de kouden' grond varieeren van fÖ.35 tot f 0.80 per 100. Late Poëticus brengen van f 0.60 tot f0.75 op. Margrieten tot f0.60, Anjers van f0.60 tot f0.90. Pyre- thrums gaan van f3.50 tot f5.p. 100. KATWIJK AAN DEN RIJN. De heer F. M., vroeger alhier, die naar Ned. Indië zou vertrekken, heeft thans bericht ontvangen van zijn be noeming bij het R.K. Bijzonder on derwijs te Magelang, Midden-Java. Zondag hield Ds. Meijering die vorige week zijn 25-jarig jubileum herdenken mocht, zijne gedachtenis rede. Z.Eerw. deed dit naar aanlei ding van 2 Samuel 7 18, laatste ge deelte. Voor 25 jaren terug was zijn 'intrede in verband met Galaten 1'11, terwijl zijn broer Ds. Meijfering van Delfzijl hem bevestigde naar aanlei ding van Ezechiël 3 17. De brievengaarder Reuter te 'Moercapelle is thans overgeplaatst naar Katwijk a. d. Rijn. WASSENAAR. Zaterdagmorgen omstreeks half vijf is op de Rijksstraatweg nabij Zuidvvijk een luxe auto tegen een boom aan gereden. De auto was finaal omge slagen en heeft den boom een flinke iep, bijna versplinterd. Wonder boven wonder zijn de inzittenden er allen zonder letsel afgekomen. Eij het op ruimen van den beschadigden wagen kreeg een monteur een wond aan zijn hand en werd hij door een aanwezige agent van politie verbonden. Zaterdagmiddag heeft de brand weer alhier een demonstratie gehou-, den met de automobielspuit voor dei burgemeester en enkele afgevaardig den van de gemeente Monster. Met. zeer groote voldoening over de pres»! tatie der scujt en het verdere maW

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2