NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAÖ 16 MEI 192Ï Aan het einde der Week. een kabinetscrisis, die 38 dagen geduurd heeft, hebben onze zifidelijke buren nu weer een regeering, en wel het ministerie-Vandevijvere. De premier is een kundig man, een katholiek en daarbij een warm voor stander van de Vlaamsche beweging; ook iemand die ^feeds geijverd heeft voor de totstandkoming van 'n vriend schappelijke verhouding tot Nederland, in tegenstelling met sommigen zijner landgenooten, die een paar provincies ,yan ons willen annexeeren. 1 Sterk staat het nieuwe kabinet niet. Doordat de socialisten en de liberalen zich afzijdig .hielden, bestaat het vrijwel geheel uit Katholieken. A.s. Dinsdag zal het ministerie-Van- d3vijvere zich aan de Tweede Kamer voorstellen, en het zal dan de vraag zijn of het dien dag zal overleven. Want de socialisten, die even sterk als de katho lieken zijn, zullen een motie van wan trouwen indienen en het handjevol liberalen, zal den doorslag moeten ge ven voor de aanneming of verwerping dezer motie. Van hun houding hangt dus het lot van het kabinet af. Mocht dit ten val gebracht worden, I dan is België een bijna onoplosbaar pro dan wordt de regeeringsvorm voor Bsl- gië bijna een probleem, terwijl het ge volg- daarvan, uit den aard dar zaak mede zal zijn, meerdere stagnatie in de hooge Europeesche politiek (men denke aan het veiligheidsvraagstuk. Het wordt wel tijd, dat de onderhan delingen inzake het veiligheidspact e.d. weer worden voortgezet, nu Frankrijk en België weer een nieuwe regeering hebben en ook in Duitschland de presi dentsverkiezingen achter den rug zijn. K zal wel de vraag zijn, of de uit slag dezer laatste bevorderlijk is ge weest voor den goeden gang van zaken 'der betreffende onderhandelingen, doch men kan althans aan Hindenburg geen partijdigheid naar den kant van de na- tionalisten verwijten, j Hindenburg is de af; aioopen week .onder groot gejuich ,.oor een enthou siaste menigte te Berlijn binnengehaald Het was de rechterzijde, die in hem Duitsohlands nationalen held huldigde, den overwinnaar van Tannenberg en de Masoerische meren. Hindenburg heeft die hulde opgevat als geldend het hoofd der republiek; nij heeft den eed van trouw aan de repu bliek gezworen en er is geen sprake van, dat hij zich zou leenen om een om wenteling in monarchistischen geest tot stand te brengen. Hij begrijpt, dat de huidige buiten- landsche politiek moet worden voortge zet en dat het er om gaat opbouwenden arbeid te verrichten en de Duitsehe'een heid en eendracht te herstellen. Het gematigd optreden van Hinden burg heeft dan ook een sympathieken indruk geamakt, zoowel in het binnen- als in het buitenland en maakt het ook voor de aanhangers der repiibliek gemakkelijk, hem den eerbied te betui gen, waarop hij als hoofd van den staat recht heeft. En ook in Engeland en Frankrijk zal men het hoofd der Duitsche republiek met min eter Wantrouwen kunnen tege moet treden dan aanvankelijk het geval was. En op die wijze zal de verkiezing van Hindenburg niet al te zeer een hinder paal zijn, die aan de verbroedering der volkeren in den weg staat. C De verbroedering der volkeren, 'dat is ook het groote motief, waarom hier te lande de Olympische spélen moesten gehouden worden, en waarom de regee ring er een millioen als garantiebedrag voor beschikbaar wilde stellen. De laatste dagen evenwel vernemen we ook stemmen dat de Olympische spelen juist uit dit oogpunt, niet hier te lande zullen gehouden worden, doch in Duitschland. Dan zou Duitschland weer heelemaal als een gelijkgerech tigd in den kring der volkeren opgeno men worden, wanneer het op die wijze dt gastheer der geheels wereld kon zijn Doch dan zouden de Olympische Spe len toch niet in Amsterdam gehouden worden, en dat onafhankelijk van het besluit der Tweede Kamer. Dit laatste heeft overigens wel het particulier initiatief gcjrikkeld, want het geld voor dé Olympiade stroomt binhèh. De voorstanders der Olympiade mo gen Ds. Kersten en den anderen bestrij ders van het subsidie wel dankbaar zijn voor de belangstelling die eb door dit alles in derf lande gewekt is voor hun streven. Uit het grijs verleden. NIEUW LICHT OP HET NIEUWE TESTAMENT Op verschillende teksten des Nieu wen Testaments is door de studie der papyri een nieuw licht geworpen. Veel woorden en uitdrukkingen, omtrent wier beteekenis men vroeger slechts een min of meer vaag vermoeden had, zijn ons thans volkomen duidelijk ge worden. Zoó zegt de Heere Jezus in de berg rede van de geveinsden: „zii hebben hun loon weg* (Matth. 6:2). Dit wordt ons begrijpelijk, wanneer zs weten, dat dit ,,weghebben" op kwitanties de staande uitdrukking is vpor „voldaan" „ik heb weg" beteekent zooveel als: „ik heb ontvangen." De geveinsden zoo wil de Heere zeggen, hebben van de menschen hun loon reeds ontvan gen; zij hoeven dus op loon in den he mel niet meer te rekenen; immers zij hebben zelf de kwitantie geteekend door de eerbewijzen der menschen in ontvangst te nemen. Natuurlijk is ook het omgekeerde wel eens het geval en kan het Nieuwe Testament ook licht geven bij de be studeering der papyri. Zoo is het met het woord rumê, dal slechts éénmaal in een papyrus voor komt en nog wel in een zoodanig ver band, dat de beteekenis daaruit niet af te leiden valt. Dit woord komt even wel ook in het Nieuwe Testament voor en daar is de beteekenis wel duidelijk, het beteekent „straat." Het komt n.l. voor in Hand 9:11 waar we lezen, dat Saulus vertoefde ten huize van Judas in de straat genaamd de Rechte te Damascus. Interessant is het voorts te zien, hoe de schrijvers van het Nieuwe Testa ment dikwijls aan het heidendom ont leende woorden gebruikten om bijbel- sche begrippen uit te drukken. Dit is een zaak, die ook van belang is voor de zending, want ook de zendelingen staan dikwijls voor de moeilijkheid, op welke wijze de gedachten der Hei lige Schrift uit te drukken in de taal der heidenen. Het loofhuttenfeest b.v. is een feest, dat de Grieken uit den aard der zaak niet kenden en waar zij dus geen woord voor hadden. Nu zouden de Zeventigen (die zooals men weet het Oude Testament in het Grieksch ver taald hebben) en de schrijvers des Nieuwen Testaments eenvoudig het Hebreeuwsche woord voor „loofhut tenfeest" in het Grieksch hebben kun nen vertalen, dan hadden zij moeten spreken van het „feest der hutten" zoo als de Septuagint dan ook - inder daad gedaan heeft, b.v. in Levi ticus 23 vers 34. Daarnaast wordt evenwel een atrtier woord gebruikt, dat bij de Zeventigen reeds pp enkele plaatsen en in navolging van hen in het N. T. gebruikt wordt, n.l. „hutten- zetting." Zoo lezen wij in Joh. 7:2: „En het feest der Joden, (namelijk) de (Loof)liuttenzetting, nas nabij." Dit woord „huttenzetting" is aan het heidendom ontleend: het betee kent het bouwen van hutten, zooals dat bij de heidensche volksfeesten ge bruikelijk was. Doch de apostel Johannes achtte dit een zeer geschikt woord om voor zijn niet-Joodsche lezers dit specifiek-Isra- elietische feest aan te duiden. Niet slechts met dé taal, die in di destijds bekende wereld algemeen ge sproken werd, maken de papyri ons bekend, zij geven ons ook een beeld van de toen heerschende cultuur. En door het kennen van den cultureelen achtergrond des Nieuwen Testaments krijgen veel uitspraken, vooral in de brieven van Paulus, die immers tot gemeenten en personen in de Hellenis tische wereld gericht- werden, meer relief. Wij begrijpen iets meer van den strijd dien het Christendom te strij den had tegen het heidendom. Veel uitdrukkingen, die wij als spe cifiek christelijk zouden beschouwen, waren ook reeds bij de heidenen in gebruik en wel in verband met den keizercultus. De keizer te Rome werd als een god vereerd en aangebeden.' Augustus, onder wiens regeering de ware Zoon Gods, God uit God, gebo ren werd, werd ook zelve genoemd „god uit god." En Nero heette „goede god" en „go denzoon." Bij de uitvaardiging van bevelschrif ten was „goddelijk" het gewone woord voor „keizerlijk." En een lofre denaar van den keizer heette „theo loog." Ook werd uit het Oosten overgeno men de titel „kurios" (heer), waarmee de vorst werd aangeduid als een heer tegenover zijn slaven. Nero wérd ge noemd „de heer der geheele wereld." Die keizercultus doet ons ook de vol le beteekenis verstaan van het woord „parousia." Hiermee werd bedoeld het bezoek des kezers aan de een of andere plaats; lang te voren was men al dag en nacht bezig om alles in gereedheid te brengen, er werden aparte belastin gen voor geheven, ja zelfs begon, men vaak een nieuwe tijdrekening vanaf dit gewichtig tijdstip. Het verwondert ons dus niet, dat de schrijvers des N. T. geen beter woord dan dit wisten om de wederkomst van Christus aan te duiden, dat heerlijke /feit van allesoverheerschende beteeke nis. De prediking, Waarmee het Chris tendom in de wereld optrad, was: „Ku rios Iêsous Christos", d.w.z. „J'ezus Christus is de Heere." Men denke b.v. aan Fil. 2: il, welken tekst wij aldus zouden vertalen: (.Opdat) alle tong zou de belijden „Jezus Christus is de Hee re" tot heerlijkheid Gods des Vaders. Met die prediking kwamen de eer ste Christenen in flagranten strijd met de cultuur en de religie hunner dagen. Zij waren geen „douloi kaisarós" (sla ven des keizers), doch „douloi Chris- tou" (slaven van Christus); maar zij waren tegelijk „apeleutheroi kuriou" (vrijgelatenen des Heeren). Want die in den Heere geroepen is, een slaaf zijnde, die is een vrijgelatene des Hee ren; desgelijks ook die vrij zijnde ge roepen is, die is een slaaf van Chris tus (I Cor. 7:22). Met die prediking „Jezus Christus is de Heere" heeft het Christendom de wereld veroverd. Uit het Sociale Leven. Piot. Chr. Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel. Wij ontvingen het 19de jaarverslag van. bovengenoemden bond, loopende over hét tijdvak van 1 Jan. tot 31 Dec. 1924. Het ledental was dien bond ging in dat tijdsverloop met 270 leden achteruit. Telde op 31 December 1923 de bond 4134 leden op .31 December van het vorige jaar was dat getal weer gedaald tot 3864, dus met 270 leden verminderd. Onder deze 270 zijn echter inbegrepen ui leden, die werden ontslagen, met pen sioen den dienst der spoorwegen verlie ten of zijn overleden en dus van de le denlijst afgevoerd moesten ,vorden. Vergeleken bij verleden jaar, toen de 'bond precies 500 leden achteruit is ge gaan, maakt 1924 geen slecht figuur. Er is geen aanleiding om bijzonder pes-' simistisch te .wezen, meent het Hoofdbe stuur. Op 31 December 1924 telde de organi satie 129 af deelingen en correspondent schappen. 1 April werd te Nieuwe Schans en Nieuw-Amsterdam een correspondent schap opgericht. Daarentegen werd opgeheven de afdee- ling Maarssen op 1 Februari, Hedel op 1 April en Terborg op 1 Juli. Er zijn een negental afdeelingen, n.l. bureaupersoneel, centr. wekplaatsen, weg- personeel, tractiepersoneel. treinpersoneel, stationspersoneel, locomotiefpersoneel, vak lieden langs de lijnen en kleine werkplaat sen en tramwegpersoneel. Het hoofdbestuur was op 1 Mei j.l. als volgt samengesteld: J. Augusteijn, voorzitter; J. Eijkelb'oom, secretaris; W. Belger, penningmeester; O. v. d. Kooi 2de voorzitter; J. Schip, 2de secretaris; W. ten Haaf, 2de penningmees ter; A. Lesterhuis, bestuurslid; Th. H. v. Oost, bestuurslid; en P. Graaff, Algem. Adjunct. De vijf eerstgenoemde heeren vormen te zamen het Dagelijksch Bestuur. Aan het hoofdbestuur zijn ingevolge de bepaling in art. 10 der Statuten de voorzit ters van de landelijke Vakafdeelingen ambtshalve toegevoegd, n.l. de heeren: P. Z. L. de Groot, J. W. Beekman, J. Ottes, C. F. A. Smits, RL Torensma, L. Dompeling, H. ten Hove, J. de Vries, en P. C. v. d. Anker. Vanaf 1 Januari 1924 trad als adviseur van den bond op, Mr. H. A. Dambrink, Advocaat en procureür te Utrecht. Er was, aldus het jaarverslag, in 1924 veel werk a^an den winkel. Ondanks het ledental ook dit jaar terug liep, nam de correspondentie met de afdeelingsbe- stüren in verhouding tot 19^3 zeer belang rijk toe, wat een goed teeken is. Ook uit het druk bezoek der bondsleden die van heinde en ver komen om op het bondsbureau over allerlei zaken ingelicht te worden, viel op te merken, dat na tij delijke inzinking in onze organisatie weer leven en belangstelling begon te komen. Geve God, dat die belangstelling in toe nemende mate gezien moge worden. De leden, en voor zoover zij gehuwd zijn, ook hun gezinnen, zullen ongetwijfeld daar van de vruchten plukken. Ondanks alle pessimisme,.die er de laat ste tijden onder de breede massa der ar beiders heerscht, en niet alleen daar, doch ook in andere kringen, kan het toch niet ontkend worden, door niemand, dat juist daar, waar de vakbeweging een gezonde groei en ontwikkeling te zien heeft, haar invloed het grootst is en de rechtspositie van de leden, die zich bij haar aansloten, zeer gunstig afsteekt b(ij de loonen, en arbeidsvoorwaarden van hen, die slecht zijn georganiseerd en bij wier vakbeweging „de dood in de pot is".. Ned. Chr. Landarbeidersbond. Van den Ned. Christ. Landarbeiders- bond worden weer 4 nieuwe afd. opge richt, n.l. te Oude-Bildijk met 81; te O. L. Vrouwe-Parochie met 35; te Aal- zum met 16 en te Harlingen met 15 leden. Tot gedelegeerden van bovengenoem den bond zijrf gekozen de heeren C. v. d. Ree te Klundert; J. de Vrieze te Nieuw-Weerdinge en P. Wolters te Zuidland die allen hun benoeming heb ben aangenomen. Het conflict in de bouwvakken. Zooals bekend, hebben de organisa ties der werklieden, op den modernen Bond en Federatie na, besloten 't nieu we collectieve contract, zooals dit is gewijzigd door de bemiddelingsvoor stellen van den Rijksbemiddelaar mrJ S. de Vries Czn. te aanvaarden. Het hoofdbestuur van den .modern211 bond was bereid het contract voorwaarde lijk te aanvaarden, doch hééft een re ferendum onder zijn leden uitgeschre ven. De Federatie zal op haar a.s. con gres een beslissing nemen. De patroons bonden hadden echter als voorwaarde gesteld, waarop zij het nieuwe con tract wilden teekenen, dat alle stakin gen. die na afloop van het vorige con tract waren uitgebroken, -widen wor den opgeheven. De arbeiursorganisa tics zijn wel bereid de stakingen in andere plaatsen op te heffen, maar wenschen die in Den Haag te handha ven omdat deze was geproclameerd over de tariefkwestie, welke aiet ih het contract geregeld is. Over dit laatste vraagpunt zal de heer De. Vries in de vo'g^r.de week met de hoofdbesturen van werklieden- en patroonsbonden een bemiddeHngscdn- f eren tie houden. De stakingen in het schildersbedrijf. Van patroonszijde wordt o.m. gemeld: In de Donderdagavond in Dén Haag gehouden vergadering hebben de voor zitters van de drie patroonsbonden liè.t woord gevoerd. Meegedeeld werd,'dat de staking te Tilburig evenals die in anère plaatsen een goed beloop heeft; dat de patroons zich uitstekend hou den. Van de gelegenheid om lid van de organisatie te worden, maakten 15-aan wezigen gebruik. Besloten werd de gezellen, die op 4 April in dienst waren bij de patroons, de dienstbetrekking op te zeggen.. Deze maatregel wordt genomen, om dat de patroons, nu Ge staking zoo lang duurt, niet meer kunnen garan deeren, dat zij na afloop van de sta king alle gezellen weer terugnemen. Het is echter niet de bedoeling de ge zellen, die geruimen tijd aan werk plaatsen verbonden, waren, te weren en na afloop niet meer terug te nemen. De bedoeling is alleen, zich te vrijwa ren tegen eventueele schade, welke mocht voortvloeien uit terugnemen van alle gezellen. De werkloosheid. Bij 203 organen der openbare ar beidsbemiddeling in gemeenten tne't 5000 of meer inwoners waren als werk zoekenden (hetgeen niet altijd werk loos beteeeknt) ingeschreven 29590 ge schoolde en 30900 ongeschoolde perso nen. Op 6 April waren deze cijfers bij 196 organen resp. 30990 en 311-2. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. In de gisteren gehóuden vergadering werd het wetsontwerp, regelende de tegemoetkoming aan de Zuiderzeevis- schersbevolking wegens de schade,, welke de afsluiting van de Zuiderzee haar mocht berokennen, met 46 tegen 13 stemmen aangenomen. Met 46 tegen 13 stemmen. Maar even 40 leden waren dus af wezig. Daarna werd een begin gemaakt met de behandeling van het initiatief-ont werp van Mej. eWesterman dat ten dool heeft om het onderwijs In eert vreemde taal in de 5e en 6e klas der lagere school weder mogelijk te maken. Het ontwerp werd door de heéren Suring, -Gerhard, v. d. Molen en Vlie ger bestreden, en door de heeren HoU- kels en Snoeck Henckemans verdedigd. Dinsdag zal Mej. eWesterman haar voorstel verdedigen. Leidsche Penkrassen. Amice, Zooals de bladen ons hebben gemeld zijn we weer een mooie verbinding met de Residentie rijker geworden of liever want de tram aan de Haag- 'Che Schouw was geregeld met een autobus te bereiken een bestaande verbinding is belangrijk verbeterd. Er is wel heel wat veranderd op dit ;ebied den laatsten tijd. Een paar jaar geleden kon wie niet aan den trein de voorkeur gaf, alleen met de tamelijk 'primitieve „koffiemolen" Den Haag lereiken eD nu hebben we hare pracht- ••erbindingen per electrische tram, de >en over Voorschoten en de andere jver Wassenaar. Voor het uitgaand en schoolgaand publiek en voor hen die vanuit de dor pen in Den Haag of Leiden of omge roerd zaken hebben te doen zijn' deze •eriefelijk ingerichte trams een ware litkomet. Een dorp els Wassenaar '.T. was vroeger al heel slecht te he- eiken, terwijl de Wassenaarders die n Lelden moesteD zijn, daarvooi een eis moesten maken die tamelijk kost- aar was niet alleen, maar die ook eer veel tijd vorderde. Dat is nu alles veel gemakkelijker aworden en ik verwacht dan ook dat n van de gevolgen vao de nieuwe uTbindiog aai gjn dal dé mooie om- reken van Wassenaar veel drukker zocht wilton werrtsri da* tot nu toe ■l geval wan. ons Leidenaahs van belang kan wor den geacht is deze, of ook Leiden van deze mooie verbindingen zal pro- fiteeren. De mogelijkheid bestaat dat dit het geval is, maar het is ook zeer goed mogelijk dat het in omgekeerde richting gaat en dat met name het koopend publiek uit de dorpen fnplaats van naar Leiden, naar Den Haag ge trokken wordt. 't Spreekt vanzelf amice, dat derge lijke overwegingen niet van invloed kunnen zijn bij 't beoordeeien 'van de vraag of bepaalde verbindingen al of niet gewenscht moeten worden geacht, maar 't is toch wel een vraag die voor Leiden en met name voor de Leidsche middenstandei's van beteekenis i9. Veel hangt hierbij af van het op treden van de winketiers zelf, en als ik van die zijde de zaak bezie, dan is er wel reden om te verwachten dat het met Leiden los zal loopen. Ik ben over onze middenstanders niet altijd even goed te spreken, maar tot hun eere wil ik zeggen, dat ze als 'top zaken doen aankomt er wezen mogen. We hebben hier in Leiden heel wat flinke zaken die met ontzaglijke moeite en met heel veel doorzettings vermogen zijn opgebouwd en waar men nog steeds onvermoeid in de weer is om de klanten te behouden, maar om ook nieuwe klanten te trekken. 't Lijkt zoo mooi als weer een nieu we zaak geopend wordt of een be staands zaak wordt uitgebreid, maar 'éié vaak heeft gekost eer men 't zoover had. D'.arvan vertelde me onlangs een ex-winkelier die nu het groote voor recht heeft dat hij op zijne lauweren mag rusten. Hij was daar dankbaar voor en hij gaf toe dat hij behoort tot de benijdbare wezens, maar zoo voeg de hij er aan toe, geloof niet dat het vanzelf is gegaan. En toen vertelde hij me, Hoe hij als jongen van dertien veertien jaar er reeds op uittrok met een zwaar pak, en dan alle dorpen in wijden omtrek afreisde. Uren en uren moest worden geloopen,' eiken dag weer opnieuw, tot het eindelijk, na jaren gelukte een vast aanta! klanten te krijgen, waar door het mogelijk werd een behoor lijken winkel in te richten. En deze winkelier vormde niet een uitzonde ring. Er zijn er meer zoo. In 't algemeen kan geloof ik' wel worden gezegd dat de Leidsche mid denstanders zich onderscheiden door liefe voör hun vak on door een sterk doorzettingsvermogen. j' i En daarom heb ik ook" wel hoop dat de mooie tramverbindingen die 'n ge vaar voor Leiden zouden kunnen vor men in de toekomst zullen meewerken aan den meerderen bloei van onze woonplaats en aan den welvaart van de bevolking. :v Voor de verkiezingen die op 1 Juli gehouden zullen worden ie hier nog betrekkelijk weinig belangstelling, al- tbsns bjj 4* groots massa. NatuuiUik wordt er binnenkamers wel gewerkt de besturen van onze kiesvereeniging en propagandaclub b.v. zitten niet stil maar naar buiten merkt men van de politieke actie nog weinig. Een verontrustend verschijnsel is, dat niet. Voor het eigenlijke verkie- zingswerk is het nog te vroeg en ik heb goede hoop, dat als er straks g e- werkt moet worden en hard ge werkt, onze mannen en vrouwen niet achterwege zullen blijven. Er is hier in sommige kringen eenl ge ontstemming gewekt door de wij ze waarop het Comité van Gemachtig den der A.-R. partij in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer de Monté verLoren heeft voor zien. Bij vorige gelegenheden zijn de in vallers steeds als aftredende leden be schouwd. Was dat nu ook gedaan, dan zou de heer Warnaar, die gisteren tot lid van de Tweede Kamer verkozen verklaard is en wien ik met deze onder scheiding van harte gelukwensch, evenals b.v. de heer Leenstra een plaats op-de hoofdlijst hebben moeten krijgen. Werd dit niet gedaan, omdat deze parlementaire periode nu eenmaal zoo goed als afgesloten is, dan had men de zaak anders moeten tracteeren, en de door de Deputatenvergadering vast gestelde candidatenlijst moeten hand haven met dien verstande dat alle candidaten één plaats opschoven. git Jfeogft m»n echter atot gedaan. En ik erken, dat de motieven die daar voor werden aangevoerd niet zonder beteekenis zijn. Maar dan volgt daar-' uit tevens amice, dat de opvolging die nu zooveel beter geregeld heette te zijn dan bij de vorming van groepslijsten al evenmin aan de verwachtingen be antwoord heeft. Ik ga op deze kwestie, die niet van belang ontbloot is, thans niet nader in. Zulke dingen moeten n a de verkie zingen worden afgedaan, als we eerst met onze tegenstanders hebben afge rekend. 1 Alleen één opmerking moet ik indil verband even maken. Van verschillen de kanten hoorde ik dat men ontstemd is over den gang van zaken, een- ont stemming dié zich zou uiten ia een verminderden ijver bij het verkiezings werk. Daarom wil ik er hier even op wij zen dat men zoo allerminst handelt in den geest van den heer Warnaar, die toch wel allermeest reden heeft om zich ontstemd te gevoelen, en dal men door zoo te spreken blijk geeft, de beteekenis van de A.R. be ginselen n i e t te verstaan. 't Gaat bij ons en 't mag niet gaan amice, om personen, zelfs niet om eon zoo eminent persoon als den heer Co- lijn, maar 'tgaat en 't moet gaan c anders handelen we niet anti-revolu tionair, om de eere van onzen vei heerlijkten Koning. VERITAS

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6