WIEUWe XEftJOCHE CüÜRANl VAN ZA fEKUAG 16 IVTE1 T925 Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. BuC£emeester en Wethouders van Lei den, brengeji ter algemeene kennis, dat door Vergunning is verleend aan de N .jcetylena te 's Gravenhage en r -r' ,-Lcrijgenden, tot oprichting van een ,n 1 .grpndsche bewaarplaats yO|Otr; 2000 ri'u.-r 'aenzine, op het perceel, kadastraal bekend" gemeente Leiden, Sectie IC, no. ••3794: (oud no. 37,58), aan de Hansensrkkt. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeene kiennis, dat de beslissing op het verzoek van K. Louw rier ,om vergunning tot oprichting van een brood-, koek- en banketbakkerij in het perceel Zuidsingel/ nos. 21 en 23, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie C no. 1565 is verdaagd. Leiden, 16 Mei 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. RUNSBURG. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Vrijdag 15 Mei, des avonds half acht. Voorzitter: de heer J. L. Bosschieter, burgemeester. Aanwezigalle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met ambtsgebed en leest de notulen, der voorlaatste vergadering, die onver anderd worden goedgekeurd. Da notu len der laatste vergadering worden aan gehouden. Daarna doet de Voorzitter mede- el riing van een ingekomen stuk) n.l. een hrijven van den Directeur, der Poste- rij'-n en Telegrafie, dat maatregelen zul- Itu\ worden genomen om. het telegraaf- n telefoongeheim beter te beschermen ian thans het geval is; overigens is men ;:>.n meening, dat het postkantoor aan ilelijke eischen voldoet. B. en W. bieden voorts een beredeneerd v. islag van den toestand der gemeente alsmede het Verslag Volk'shuisves^ - ling aan den raad aan; deze zullen dr- culeeren. De voorzitter doet mededeeling van eenige wijzigingen der beigrooting 1924 Goedgekeurd. l B. en W. stellen voor een geldleening van f 2025 aan te gaan voor den tijd van. 8 jaar, zijnde f 1800 voor aanschaffing van een automobiel met toebehooren en f 225 voor aanschaffing van een schrijf machine; verder een geldleening van f 4650 voor den tijd van 20 jaar, zijnde f 1350 voor ontwerp uitbreidingsplan, f400 voor brandkast f 1400 vopr. gas-, f 1200 voor waterleiding en f 300 voor onder wijzerswoning. De heer Jonker zou, aangezien het geld ruim is, willen, dat het percentage voor deze leeningen niet hooger zou zijn dan 5 pet. De Voorzitter acht 't met het oog op een spoedige afhandeling dezer zaak gewenscht--dat B. en W. in deze zaak het vertrouwen van den Raa^l hebben; getracht zal worden het geld tegen een zoo laag mogelijk percentage te krijgen. Naar aanleiding van de' verzoeken der schoolbesturen van de scholen Smidsteeg, Hofstraat, Vliet N.Z. en Kerkstraat om voorschotten (art. 103 L.O.-wet 1920) zal aan deze scholen resp. worden toegekend f 2500, f2500, f 1000 en f2600. B. en W. stellen voor het heffings percentage Inkomstenbelasting 1925'26 te bepalen op 3, evenals verleden jaar. De heer Jonker merkt op, dat het den raad tegenvalt, dat dit percentage niet lager is. De heer S. Schoneveld, weth., wijst er op, dat het percentage verleden jaar pp 3 kCn gesteld worden, omdat we toen een groot saldo hadden overgehouden van het daaraan voorafgaande jaar. Xhèns hebben we dit voordeeltje niet, doch B. en W. zullen het dit jaar wagen met 3 pet. De raad gaat met het voorstel van B. en AV. accoord. B. en W. stellen voor, den Buitenweg en een gedeelte Vliet N.-zijde, te bestra ten. B. en W. vragen in verband hiermee een machtiging van f 5250 aan den raad. De heer S, Schoneveld licht deze zaak nog nader toe in bijzonderheden. B. en W. zijn er van uitgegaan, dat alles zoo zuinig mogelijk en alleen het hoogst noodige moest geschieden. De heer v. d. Gugten merkt op, dat ook het Moleneind een bijzonder slechte plaats is en dat ook' daar bestra ting hard noodig zou zijn. De heer S. Schoneveld, weth., zegt, dat het in de bedoeling ligt, wat er over schiet en nog goed is van de oude stee- nen te gebruiken voor de overige slech te plaatsen, dus dan valt het Moleneind ./pok in de termen daarvoor. De raad gaat met het voorstel van B. en W. accoord, met dien verstande, dat ook' nog een gedeelte van den Buiten weg zal bestraat worden, waardoor het bedrag iets hooger zou kunnen worden. B. en AV. stellen ten slotte voor, de sloot Smidsteeg te dempen, waarvan de kosten - f 300 2ullen zijn. IDe heer Leendertse zal de helft dezer kosten voor zijn rekening nemen, alsmede de afrastering. De raad machtigt B. en W. deze zaak Uit te voeren. Het kohier hondenbelasting 1925 wordt 1 behandeld. De Voorzitter deelt nog mede, dat 1 tie gemeenteschuur v erhuurd is voor f 405 aatu den heer v. d. Eyk'el voor den tijd I van 3 jaar (de vroegere huur bedroeg f 295). Bij de rondvraag vraagt de heer J o 11- ker hos het staat met de bergplaats van de gemeente-auto. Spr. heeft gehoord, 1 dat de reservebanden meegenomen en achter slot gelegd, omdat de schuur niet verbouwd wordt. De Voorzitter zegt, dat het in de j bedoeling ligt, in deze zaak te voorzien, doch vaste plannen daaromtrent hebben B. en W. nog niet. Dat de gchuur zoo onveilig is als Dr. Jonker mededeelt, ge looft spr. niet. B. en AV. weten niets ervan, dat de reservebanden van dc auto \^>rden afgenomen uil het oogpunt vaal onveiligheid; dit laatste is 'n praatje van den gemeentewerkman. De heer v. d. Gugten heeft opge merkt, idat bij Mulder een verbrand schuur tje staat, wat hij opgeruimd wil hebben, omdat het zoo'n smerig gezicht is. De heer Schoneveld merkt op, daf' B. m AV. daar niets aan kunnen doen. 't Is zeker het gevolg van een kwestie met de assurantie-Mij of iets dergelijks. Te 10 voor half 10 sluit de Voorzit ter de fcpenbare vergadering en gaat de raad in geheime zitting. •Het gaat met verschillende soor ten bloemen niet vlug. Er is trouwens in&et zoo veel Tste kwaliteit omdat de bloemen te veel geleden hebben van de hagelbuien. Darwinnen uit de koude kassen varieeren van f 3 tot f4.30. Van den kouden grond van fl.20 tot f 1.90. Late Poeticus gaat beter, lium f 1.40 tot f 1.80 per 100, Mar- Deze gaan van f0.70 tot f0.90.. Trol grieten f 0.55 tot f 0.70, Pyrethrum f3 tot f3.60, Muurbloemen f7 tot f 9 per 100 bios, Centonia 16 ct. Bruids anjers f 1.05 per 100. Arbis f 3 per 100 bos. OEGSTGEEST. Predikbeurten. Ned. Herv. 9eTn' Voorm. 10 uur in het Groene Kerkje en n.m'. 5 uur in Irene, Ds. F. J. Jansen Schoonhaven. Geref. Kerk. Voorm. .10 en nam. 5o° uur, de heer H. W. H. van Andel, Theol. cand. ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor de Kiesver. van de Staatk. Ger. Partij traden gisterenavond een drietal sprekers op, n.l. Ds. Barth, Ds. Kersten en Ds. Zand. De vergadering werd op de gebruike lijk© wijze geopend, waarna genoemde predikanten achtereenvolgens 't woord voerden. Ds. Barth drong in Het bijzonder aan om in het politieke leven het geestelijke voorop te stellen. Zulks onderschrijven wij geheel en al, maar dat spr. meende tevens te moeten waarschuwen in het bijzonder tegen de A. R. politiek is ons een raadsel. Ds. Kersten bracht het er o.i. niet veel beter af. Hij begon met te klagen over het werpen van modder door de A. R., terwijl zijn eigen betoog als met laster en smaad doorweven was. Men is Staatk. Geref. omdat men niet met de Revolutiemannen mee kan gaan en dat is hetzelfde met de Roomschen en aan hun verwante partijen. Het woord van Dr. Kuyper, dat er een stoe len op één wortel is, werd een absolute leugen genoemd. Ons christelijk Minis terie heeft ook al geen genade gevonden in spr's oogen. Hij meende dan ook, het den oorlog fei moeten verklaren. Het Chr. Ministerie was doodarm aan Chr. wetgeving. Spr. zeide persoonlijk wel achting te hebben voor Min. Colijn, maar, zoo vroeg hij, waar blijft de open baring van het beginsel? Zelfs dorst spr. te zeggen, dat de A. R. door hunne1 daden het beginsel failliet verklaarden, ja, overboord geworpen hadden. Inzake de „Dageraadskwestie" oefende spr. een scherpe critiek uit op Min. Hèemskerk, Prof. Visscher, den heer Ictenburg c.a. Alles passeerde de reveu: Vr'ouwenkies récht, Olympische Spelen, Verzekerings wetten. Niets deugde er. Telkens kregen de Roomschen en de A. R. in het bij zonder een trap. En dan durft men nog klagen over ondervonden smaad! Men moet toch maar durven! We zullen' het hierbij laten. Genoeg om te laten zien, Hoe men in het Staatk. Geref. kamp over ons denkt. Hoe zij dit alles met een goede consientie verantwoorden kunnen is ons een raadsel. Ds. Zandt ging in dezelfden lijn 'door. Ook hij meende een en ander, nog eens te moeten zeggen. In het bijzonder werd gescholden op het „monsterver bond". De Coalitie heeft geknoeid en ge sjachterd met de beginselen en alsof het een uitvinding betrof, werd medege deeld, dat sedert het ontstaan van de .Coalitie de S. D. A~. P.sche actie ge groeid is. Wij hebben ons dezen avond bedroefd en geërgerd. Vanwaar heeft men toch den treurigen moed om'ons volk zóó voor te lichten? Minister Co- lijn heeft juist een week geleden in onze woonplaats een ander geluid doen hooren! Gelukkig zijn die klanken nog niet verstorven. En wat hij toen gezegd en gevraagd aan deze Separisten was heel wat broederlijker en in Christelij ker toon gezef) dan wat gisteravond de hoorders werd voorgehouden. Wij kun nen niet gelooven, dat. op zulk een b£ strijding van de Staatk. Geref., als gis teravond gevoerd, cie zegen eens Aller- hoogsten kan rusten. Moge er nog eens beterschap intreden! SASSENHEÏM. Woensdagavond vergaderde de vsr- eeniging voor Ziekenverpleging. Op de laatst gehouden vergadering was de wenschelijkhe'd besproken om te komen tot '3en Protestantsche Wijkverpleging, en waar de ver. voor Ziekenruisverple- ging financieel tamelijk sterk is, was de wenschelijkheid geuit om deze Protestantsche Wijkverpleging een on- jcferafdeeling ,van genoemde vereenw ging te maken. Het Bestuur had deze zaak overwo gen en moest mededeelen dat men dit ideaal niet voor verwezenlijking vat baar achtte. In de eerste plaats zou het Rcghment der vereen, dit niet toelaten, maar cr waren practische bezwaren, die nog zwaarder wogen. Wel is mo menteel een safdo ven f2000.—., maar men was van meening, dat het eisch was van verstandige politiek, dit bedrag te reserveeren. Bovendien bestaat dè ver. niet uitsluitend uit leden die inwo ners zijn van Sassenheim, maar ook de Kaag, Warmond en Voorhout zijn bij deze ver. aangesloten. Waar de Wijk verpleging uitsluitend plaatselijk te Sas senheim zou kunnen werken, zou men slechts een gedeelte van het eventueele batige saldo voor "dit doel kunnen aan wenden. Kortom, het Bestuur moest tegenover deze zaak een beslist afwij zende houding aannemen. Van uit de vergadering gingen aan vankelijk stemmen op, van leden die meenden, dat de plannen toch wel ver wezenlijk konden worden, maar men moest voor de degelijke argumenten 'die van Bestuurszijde werden aange wend, zwichten. Men besloot een commissie te benoe men die He mogelijkheid zal hebben te overwegen, om een zelfstandige Protes tantsche Wijkverpleging op te richten. In deze Commissie werden gekozen d heeren Ds. Krykamp. L. van Leeuwen gr., K. van Breda, IJ. van Biezen en S. Stutvoet.. Zoodra deze commissie haar 'plannen gereed heeft zal zij een verga dering uitschrijven waar deze nader kunnen worden besproken. Uit de flinke opkomst bleek wel, dat ér yoor de.e zaak onder de burgerij groote bel'angsteling is. VOORSCHOTEN. Onder voorzitterschap van den heer P. Hooymans Sr. vergaderde in Ho tel Deu 1 de Coöperatieve Boeren leenbank. f Dejhleer J. M. de Ruyter las de no tulen en gaf daarna als kassier het jaarverslag over 't boekjaar 1924, waaraan het volgende is ontleend Op l1 Januari 1924 was in deSpaar- tjank ingelegd f307.067.50. Geduren de het boekjaar werd ingelegd f 438.879.32 en 'terugbetaald f 423.32991 zoodat op 31 December f322.616.91 belegd was. Aan rente werd betaald fl2.523.93V2. Aan voorschotten werd verstrekt |78.950 en was na aflossing per 31 December te vorderen f70.700. In re kening-courant was te vorderen f 332.315.39. Het totaal der ontvang sten en uitg. bedroeg f2.836.640.04V2 Het reserve-fonds bedraagt thans f 17.885.63V2. Herkozen werden de heeren E. Ver- nède, als Voorzitter van den Raad van Toezicht en C. Eggink Sr. als bestuurslid, die beiden hun benoe ming aannamen. De commissie voor het nazien der rekening en balans, (adviseerde bij monde van den heer jM. de Graaf, tot goedkeuring. Na diverse mededeelingen en rond vraag sloot de Voorzitter de verga dering. Ned. Herv. Kerk vm. 10 uur Dr. W'. v Wijngaar.den te AMorscho- ten. Nm. 5 uur Ds. Honders van (Zoeterwoude. Geref. Kerk vm. 10 ep nm. 5 uur Ds. Kruyswijk. 2e Pinksterdag zal weder een Zendingsfeest worden gehouden door de Herv. Zendingsvereen. alhier. Dit jaar zal het Harmoniegezelschap „Wil helmina" van Rijnsburg médewerking Verleenen. Door D. T. alhier is aangifte ge daan van het stelen van een fiets. NOORDWIJK BINNEN. Predikbeurten. Ned. Herv Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. AV. AAk van Haaften. KOUDEKERK. Het sinds vele jaren bestaan hebbende Burgerlijk Armhuis waarin bij primitieve inrichting, steeds goede voeding werd ver strekt en uitnemende behandeling genoten, bleek steeds meer niet aan de meest b'escheidcnste eischen te voldoen. Vandaar werd sinds jaren uitgezien naar middelen om tot verbetering te geraken. Tenslotte deed een vorig jaar het Be stuur een beroep op den Raad met gun stig gevolg, zoodat in den loop van dezen winter, trots alle moeilijkheden, een ge bouw is verrezen, dat van binnen en van buiten mag gezien worden. Het geheel is eenvoudig, maar degelijk en practisch semengesteld, - passend aangebracht aan een deel wat nog goed was, terwijl in den voorgevel de" bestemming van het ge bouw wordt aangegeven door een stem waarop „Téliuis voor ouden van dagen". A.s. Dinsdag zal het Rusthuis officieel in gebruik genomen worden genoimen des namiddags 2 uur in tegenwoordigheid van B. en W. en den Raad dezer gemeente en de velschillende plaatselijke armbesturen terwijl 's avonds van 7-9 uur voor ieder belangstellende het gebouw te bezichtigen is. Aangezien het een en ander tot ver betering van het inwendige nog ontbreekt, zal mén een bus aantreffen, waarin een ieder, echter zonder eenige verplichting, een groote of kleine gave kan afzonderen. Het jaarl. onderzoek der groot verlof gangers van de lichtingen 1912 err 1916 zal plaats vinden op Donderdag 18 Juni a.s. des namiddags 1 uur te Alphen a. d. Rijn in het gymnastieklokaal der O.L.- school aan de Schoolstraat. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: 1 staltrap, 1 boterton en een koestaak. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk'. Zondag 9.30 uur en 6.30 uur Ds. Israël. Geref. Kerk Zondag 9.30 uur. en 6.330 uur Ds. Haspsrs. ZOETERWOUDE. Gisteren werd voor den tijd van vijf jaar het recht van overzetten met dc pont over den Vliet ^Rijn-Schiekanaal) aan den voormaligen Hofweg tc Zoeterwoude ver pacht. De uitslag (per jaar) was als volgt; G'. van der Lubbe, Zoeterwoude f 1300 J. M. Mulder, A^eur 1040 Joh. den Hollander, Stompwijk 1040 Th. van Leeuwen, Stompwijk 600 PI. de Klerk', Leiden 700 T. Wesselman, Leiden 1050 A. Sljngerland, Zoeterwoude 1200 G. \^e$duyn, Zoeterwoude 1250 Jac. Huisman, Leidschendam 950 P. v. d. Burg, Voorschoten 1200 C. Schouten, Leiden 1200 P. 1' Amie, Zwammerdam 800 D. Hulst, Leiden 650 Pert. v. Holstein, Leidschendam 996 De gunning is aangehouden. WASSENAAR. Ten nadeele van den heer J. v. K. alhier zijn twee heerenrijwielén en een damesrijwiel ontvreemd. Kerkelijkeberichten. Herv. Kerk, Dorp Zondag vm 10 en nm. 6 Vb uur ODs. Dünszelm^nn. School Zijdeweg Zondag vm. 10 uur Ds. Groot Enzerink van Leiden. Geref. Kerk Zondag voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. v. d. Heydeir. De müziekvereen. „Excelsior", zal dit jaar. aan het concours, dat te Dordrecht gehouden zal worden, deelnemen. Tot groot vermaak der jeugd heeft zij al enkele malen haar smarschoefeningen door een gedeelte yan ons dorp gehouden. Naar-wij vernemen zal Hemel- vaarldag des avonds het nieuwe or gel in de Geref. Kerk alhier in ge bruik worden genomen. WOUBRUGGE. Kerkelijk Bericht. Ned. Herv. Kerk Voorm. half tien en 's avonds half zeven Ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk voorm. half tien en 's avonds half zeven. Ds. W\. M. Ie Cointre van Bergen op Zoom. De heer J. Snoek en zijn echt- genoote alhier zijn benoemd tot bin nenvader en -moedier in het wees huis te Ijsselstein en hiebben deze benoeming aanvaard. Sedert de vorige opgaven hebben de volgende personen zich alhier ge vestigd: T. Korver uit Zwammerdam J. M. Opdam uit A^oorhout, C. den iHorder uit Alphen aan den Rijn, J. Offers uit Bodegraven, J. 'A'. de Wolf uit' Koudekerk, F. van der Pouw Kraan uit Hazerswoude, M. Kamlade uit Alphen a. d. Rijn, C. J. J. Kuy per uit Amsterdam. A^ertrokken: H. Oudshoorn en ge- vin en A. Oudshoorn naar Rietveld R. Hoogeveen en gezin naar Meppel, 'H. Peters en gezin naar Haarl.meer IHoogeveen naar Alphen aan den Rijn G. J. Reijngoud naar Berkel, H. J. P. P. Kraneourg na^r Alphen aan Iden Rijn, A'. T. Brant naar 'Allfc made, P. S. Scheer naar Reeuwijk1. Naar wij vernemen is door het Nat. Comité „Herdenking Jan de Bakker" te 's Gravenhage aan O. C. van Hemessen te Woubruggre verzocht als lid van het comité te willen toetreden. ACADEMIE -NIEUWS. De bevordering gisteren van den heer H. P. Blok tot Doctor in de Let teren en Wijsbegeerte geschiedde met het praedicaat cum laude. Apothek'ers-assistenten-examen. Groep XI. Opgeroepen 4 candid aten. Afgewezen 2. Geslaagd de dames: E. Turksma, Den Haag en Z. M. van Waardingen, Schie dam. Laatste Berichten. Cl-i.'.LP.■■«■'■mjM—jjj.j.t.,- De Olympiade. Het Nat. Comité voor de Olympiade 1928 deelt mede, dat volgens een ruwe telling tot en met gister door openbare inschrijvingen en op diezelfde lijsten tot en met gisteren in totaal was bijeenge bracht aan giften f 192.372, en aan ga ranties f 566.000. Het Nat. fin. comité voegt hieraan toe een krachtig woord van opwekking aan allen, die tot nu toe in gebreke zijn ge bleven, dit groote nationale doel met hun bijdragen te steunen. Er is minstens een half millioen gulden aan giften en één millioen. aan garanties noodig. Wij zijn dus nog belangrijk onder het minimum. Dinsdag a.s. zal het Ned. Olymp. Co mité bijeenkomen om te beslissen of het al ^lan niet de Olym. spelen voor 1928 voor Nederland kan accepteeren. TELEGRAMMEN, j (Draadlooze dienst.) (MOSKOU 16 Mei (V.D.' *Tsjits- jerin, de Russische commissaris van ;Buitenl. 'ken heeft in het Sovjet congres te Moskou een rede gehouden waarin hij zeide, het mogelijk te ach ten, een combinatie te vormen van mogendheden tegen Groot-Brittannië. Een dergelijke combinatie zou dan moeten bestaan uit Frankrijk, Japan, Nederland en Rusland, terwijl de me dewerking van Duitschland verzekerd zou kunnen worden. Deze mogendhe den zouden dan een tegenwicht vor men iyan het Anglo-Amerikaansche blok. BELGRADO, 16 Mei (V.DV/ De por litie heeft een aantal documenten in 'beslag genomen, waardoor een ern stig communistisch complot tegen h leven van vooraanstaande Jöego-sla\ sche politici aan het licht is geko men. Het complot was o.m. gericht op het leven van den premier Pa- sitsch, den minister voor Opvoeding Plikicevitch en eveneens van verschil lende leden van het Russische emigra tiebureau te Belgrado. Politie- en mi litaire voorzorgsmaatregelen zijn ge troffen. De bewakingen der regee- ringsgebouwen, van het parlements gebouw en van het Kon. Paleis zijn verdubbeld. Marktberichten. LEIDEN, 16 Mei 1925. Groentenvei- ling. Postelein 29—31, Spinazie 812, Kroten 67, Ab. 87—100 per 100 kilo. Sla 7—12, kool 23—34, rab. 2—4, K. K. 20—28, prei 4—6, piet. 2.20—3.50, seld. 2.30—3.30, radijs 2-4, Hb. 90—120 per 100 sluks. Stoof sla 85—1.30, Zuring 80100 per kist. LEIDEN, 16- Mei 1925. Groentenvei- ling Houtmarkt. Spinazie 8—13, poste lein 21—26 per 100 K.g. Bloemkool I 22—28, idem II 14—19, salade I 10.20—12.40, idem II 6.30—8.40 radijs 1.502.20, raapstelen 1.201.60, rabarber 0.802.30, prei 67.20, sel derij 1.20—1.60, bos peen 16—27, alles per 100 stuks. Stoofsla 0.801.35, Zuring 0.50—65, beide per kist. Turfmarkt, van 111*6 Mei 1925. Laagste prijzen f 7hoogste prijzen f 8. Geen aanvoer. Leidsche eieren veiling, 16 Mei 1925. Totale aanvoer 18.731 stuks. Kipeieren f 66,90, eendeneieren f5,50 6 per 100 stulcs. Handel vlug. Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt Prima f abri-boter f2,05, prima boeren- b'oter f2,05—2,20; göede id. f1,85—2; p. K.G. Aangevoerd 8/3, 3/6 vaten, .wegende 3875 K.G. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht, Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 16 Mei 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 768.1 Stockholm Laagste Barometerst.. 742.0 Vestma- noer. Verwachting tot den avond v. 17 Mei: Zwakke tof matige zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind, aanvankelijk nog helder of lichtbewolkt en droog weer, later kans op onweer en koel sr. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 1 uur 25.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk. Voorm. 7 uur 18 gr. C. 's Middags 12 uur 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." Voorm. 7 uur 17° gr. C. 's Middags 12 uur 186 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 16 Mei: 8.17 n.m. Wisselnoteeringen (Amsterdam). Berlijn 0.5921', Londen 12.075/» New-York »VV.\~ 2.487* Parijs12.93 Brucsel .....a.».»... 12.537s Zürich 48.1472 Rome 10.147-2 Oslo41.65 Kopenhagen 46.55 Stockholm 166.55 Weenen 0.003505 Praag ri» 7.37 Madrid 36,00 BEURSOVERZICHT. Ree'ds gister was de handel Lng© krompen en hedien had de affaire» zeer weinig- beteekenis. In rubberw. vonden nieuwe omzetten plaats, hoè- wel deze zich over 't algemeen goed op peil konden houden. ,Voor de Ned. Ind. waren de gec. JurgensaanJ. aan. aanbod onderhevig en dezen daalden tot beneden den parikoers. Vastge- stemd waren Kon., deze golden eeni ge proc. hooger, doch tot een groote verruiming van affaire gaf dit geer. aanleiding. Tab. op vorige prijzen, goed prijshoudend. Scheepw. stil. De belangstelling voor obl. Holl. Stoom- Iboot-Mij. was verminderd. Suikerw. ,in meerdere gevallen hooger. Amer. stil. Prolongatie 2}/s

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3