EXTRA VERRASSIRC HEDENAVOND NIËUWÉ LEIDSCHÉ COURANT "VAN ZATERÜ A<5 16 MEI 1925 Dag-Agenda. Zondag 17 Mei 's av. half 7. Stads- Kvangel. „Jeruël" Groen steeg 16. De heer N. E. Breeman, Zendingshuis, te Oegstgeest. Dinsdag 16 Mei 'sav. half 8 uur, Ds. J. P. Pauwe, van Den Haag. Dinsdag 19 Mei 'sav. 8 uur Stads- Evangel. „Jeruël" Groenesteeg 16. De !heer H. Schouten. Woensdag 20 Mei 'sav. 8 uur Alg. iVerg. Geref. Schoolvereeniging in het ischoolgeb. a. d. Hoogl. Kerkgracht. Donderdag 21 Mei (Hemelvaartsdag) 's middags half twee. Zendingsfeest op „Oud Poelgeest." Donderdag 21 Mei (Hemelvaartsdag 's morgens 10 uur Stads-Evangel. „Je ruël" Groenesteeg 16. Verschillende sprekers. Maandag 25 Mei 's av. half negen Verg. 3 Oct. Vereeniging in zaaë Nuts- gebouw, Steenschuur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Donderdag 21 Mei (He melvaartsdag) waargenomen door de apo theken van de H.H. G. T. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastr. 31, tel. 13133. Van Vrijdag 22 tot en met Zondag 24 Mei door de apotheek' van den heer H. J. M. Proot, Maarsm.steeg 17, ltd. 435. - De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Varekamp, tel. 1916. te meer van kleingeestigen naijver en van onderling wantrouwen. Na dit congres in het o, bittere ironie „Harmonie" geheeteri gebouw mag men zeker wel zonder al te groote vermetelheid voorspellen, dat ook in ons land liet verschijnsel zich zal voor doen, dat men elders kan waarnemen, een achteruitgang van de werfkracht van het communisme, dat in-de eerste venvar ring der na-oorlogsche jaren op zoovelen duchtige aantrekkingskracht I oefende. Meer nog dan de in de Russische practijk gebleken onmogelijkheid van de communistische theorie want naar buiten spreekt dan toch nog al tijd het feit van de regeeringsmacht der communisten in het reeds lang niet meer communistische Rusland werkt buiten Rusland de steeds dui delijker blijkende jammerlijkheid der communistische leiders' afschrikwek kend. Wie, die over nog een greintje verstand beschikt, zou aan wereldher vorming kunnen gelooven, met zulke voorgangers? Na dan nog enkele bijzonderheden ,omtrent het congres te hebben meege deeld besluit het blad: Rusland toonde reeds de onhoud baarheid van de leer. Het jongste partijcongres van de /Conftnunistische partij Holland toonde ook de onmogelijkheid van de perso nen der communisten. BUITENLAND. HET KABINET VANDEVIJVERE De houding der liberalen. De liberalen hebben gisteren verga derd over den politieken toestand. Het dagelijksch bestuur van de par tij, was van oordeel, dat men geien 'steun mocht verleehen aan het mi nisterie-Van de vijvere en sprak zich Uit ten gunste van het denkbecld-Max 'een kabinet, van 3 katholieken, 3 li beralen en 3 socialisten mits dat een ivoorloopig karakter drage en niet lan- 'ger dan tot November aanblijft. Natuurlijk zullen de katholieken, noch de socialisten hiervan willen wie ten, gezien de verhouding in getalsterk te tusschen de partijen in de Kamer, terwijl bovendien de katholieken zich tegen een regeering uit de drie groote partijen verzetten, omdat daarmee practisch de oppositie en daarmee de controle van het parlement verloren gaat. Ook de liberale partijen uit Kamer en Senaat hebben vergaderd. Zij zijn van meening, dat het kabinet-Van de Vijvere niet geschikt is om de huidige moeilijkheden op te lossen en ver klaren dat de liberalen, giezien de mislukking der diverse pogingen tot vorming van een ministerie, niet lan ger van de verantwoordelijkheid moi- gen afzien en derhalve elke voorloo- pige parlementaire of extra-parlemen taire poging zonder politiek karakter dienen te steunen, welke de aanne ming van de begrooting voor 1925, het bestier des lands en de beharti ging van de binnen- en buitenland- sche belangen zou verzekeren in af wachting van een definitieve loplossing fEn de crisis op een of andere wijze. Dit komt eveneens neer op een op- 'oüsrng in den geest va'ft Max ot iets dergelijks, doch voor niet langer dan tot November. -.Dit besluit, dat door beide groepen niet aJgemeene stemmen is aanvaard," al ter bekrachtiging worden inge- liend op een algemeene vergadering an de partij op 24 dezer. ÓINDENBURGS AMBTSAANVAAR DING. Het Rijk en de landen. Rijkspresident Hindenburg ontving isteren «ie vertegenwoordigers vaa 'alle 18 Duitsclïe landen, die hem hun Igelukwenschen kwamen aanbieden. De Pruisische minister-presid(ent Braun verklaarde, dat vooral de ver klaring in Qe programrede van den rijkspresident, dat hij met den eigen aard der verschillende Duitsche lan den rekening zou houden en dat hij aan hun wenschen en behoeften zoo veel mogelijk zou tegemoet komen, weerklank heeft gevonden. In zijn antwoord zeide Hindenburg p.a., dat het Rijk en de Landen in de laatste jaren van gemeenschappe- lijketi nood en lijden zich vaster dan Ooit hebben aaneengesloten. DE DOOD* VAN HöFLE. Het rapport gepubliceerd. Gisteren is het rapport vah de dok toren, die het onderzoek naar de oorzaak van Höfle's dood hebben in gesteld, gepubliceierd. Zij zijn eenparig tot de overtuiging gekomen, dat dr. Höfle zich zelf met narcotische middelen heeft vergif tigd. Bij het chemisch onderzoek van de ingewanden heeft men een aan zienlijke hoeveelheid luminal gevon- Iden. In ieder geval was noch de longontsteking, noch de hartziekte van den oud-minister zoo ernstig, dat daardoor zijn dood kan zijn veroor zaakt. Het staat dus thans vast, dat Höfle zich al dan niet opzettelijk van het leven beroofd heeft. Mocht er opzet in het spel zijn ge weest, dan zal zeer zeker de onhoud bare toestand in het huis van bewa ring te Moabit er het zijne toe heb ben bijgedragen om den oud-minis ter tot deze wanhoopsdaad te brengen. Dat het inderdaad in de Duitsche gevangenissen een janboel is, blijkt wel uit het feit, dat zelfs de gevan genbewaarders het noodig hebben ge acht tegen den onhoudbaren toestand te protesteeren. Naar het „Berliner Tageblatt" meldt, hebben zij een openbare pro testvergadering gehouden, waarin sen- sationeele bijzonderheden wereldkun dig werden gemaakt. Het personeel van de gevangenissen is in zoo sterke mate verminderd, dat iedere oppasser voor 250 cehgevan- genen heeft zorg te dragen. Het toe zicht kan dientengevolge slechte heel oppervlakkig zijn en dit verklaart hoe het mogelijk "is, dat er alleen in huis van bewaring te Maobit in 192-1 acht en in de eerste maanden van het loopende jaar vijf zelfmoorden konden plaats hebben. Het aantal pogingen tot zelfmoord in d.e gevangenissen is legio. Maar hierover mag nimmer iets wereldkun dig worden. Ook muiterij en uitbra ken zijn aan de orde van den dag. Zij zouden in vele gevallen kunnen Voorkomen worden, als er voldoende personeel was. Het ergst schijnt de toestand te zijn in de kleine gevangenissen in de pro vincie. Het hulppersoneel verdient bovendien siechts 17 tot 25 mark per wéék, door welke geringe salarieering het eerder voor omkooperij door be ter gesitueerde gevangenen bezwijkt. DROOGTE EN KOU IN SPANJE. De graanoogst in gevaar. Uit Madrid wordt gemeld, dat de oogst in Spanje wordt bedreigd door de gevolgen van een droog, koud voorjaar. Vijf en zeventig procent van den wijnoogst in de provinciale La Mancha is verloren. Wanneer binnen de volgende vtte. tien dagen ook geen regen valt, loopt de graanoogst groot gevaar. KORTE BELICHTEN. Het congres van de nationale liberale partij in Engeland heeft zich uitgesproken voor het protocol van Genève, zij het in gewijzigden vorm. Sir George Lloyd is benoemd tot generaal Allenby's opvolger als commissaris-generaal in Egypte. Generaal Miles, de opperbevel hebber van het Amerikaansche le- ger in den oorlog tegen Spanje, is overleden. Volgens de „Westminster Gezet te" zal te 's-Gravenhage een confe rentie worden gehouden voor de co dificatie van l^et internationale recht, waarna de V. S. tot het Haagsche Hof zouden toetreden en een nieuwe ontwapeningsconferentie zou worden gehouden. Gisteren is in Denemarken de aangekondigde transportarbeiderssta king begonnen. De Gezantenraad zal eerst begin volgende w©ek bijeen komen ter be handeling van 'de geallieerde antwoor den aan Duitschland. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN BIJN. Jubileum Ds. H. Meijeiing. Woensdag was liet voor de Geref. Kerk te Katwijk aan den Rijn een dag van groote dankbaarheid en blijdschap. Op dien dag mocht de gemeente her denken, hoe voor 25 jaar, haar beroe pen herder en leeraar, Ds. H. Meijering 2ijn intrede deed om het ambt vart Dienaar des Woords onder heq te aan- uMTde». RECLAME een Reeds lang van te voren was er in de gemeente in alle stilte voor, gewerkt. Een comité werd gevormd, bestaande uit de heeren: W. Schoneveld, Voorz., G. van der Perk, Secr-Penningm., P. Ravensbergen, C. Barnhoorn, P. Slin gerland, Jac. Wassenaar en Jac. Vlie- genthart. Spontjan wetd dan ook door de gemeente bij den eersten oproep dezer Commissie, deze in de gelegen heid gesteld om de plannen ten uitvoer te kunnen brengen. De lijst die circu leerde, bracht verrassende resultaten op Zoo was dan eindelijk de groote dag aangebroken. Te 's namiddags om 3 uur was de ge meente en verschiller.de genoodigden in het kerkgebouw bijeen. De leiding van die herdenkingsbijeenkomst be rustte bij Ds. Broekstra, van Rijnsburg. Deze liet bij opening zingen Ps. 103:1, onder welk zingen de jubiliaris door W. Schoneveld en P. Ravensbergen met zijn gezin werd binnengeleid. Toen de jubilaris had plaats geno men zong de gemeente hem staande toe: Dat 's Heeren zegen op U daal enz. Allereerst werd het woord gevoerd door Ds. Broekstra van Rijnsburg, die zeide dat het gezegde éafl „Zilveren koorden" op kerkelijk gebied wel eens minder goede beteekenis heeft, maar hier zijn toch ook zilvefen koorden aan wezig, die wel binden maar niet knel len. Het is hier een zilveren koord tus schen dienaar en gemeehte. Spr. zich richtend tot den jubilaris, zeide, dat deze dag voor hem was een hoogtepunt des levens. Genade en eere is U dezen dag van God geschonken en verleend. Met "den Wensch en bede, dat het God moge behage.. den jubilaris, bij het klimmen der jaren flog te mogen sterken, dat zijn levenszon in vollen glans moge stralen en dat 't steeds mag zijn: Loof den Heere, mijne ziel, besloot deze spr. zijn openingswoord. Nadat gezongen was Ps. 75:1, ver kreeg de heer P. Slingerland het woord, die den Jubilaris toesprak namens den Kerkeraad. Spr. zeide, dat het dezen avond een gelegenheid is om U jubilaris te toonen, de groote dankbaarheid en waardee ring voor al het werk, dat gij in deze 25 jaar aan de 'gemeente van Katwijk aan den Rijn hebt gedaan. Week in, week uit hebt gij ons 's Heeren Woord verkondigd. In de eerste plaats zijt ge voor ons geweest een dienaar des Woords. Gij hebt een plaats in het hart der gemeente. Ook sprak deze spr. een woord na mens de Zendingscommissie, waarvan de Jubilaris voorzitter is, een hartelijk woord van dank en erkentenis. Met den wensch dat de jubilaris nag lang aan de gemeente mag verkon digen een rijken Christus voor arme zondaren, besloot spr. zijn re.de. Daarna verkrseg de heer W. Scho neveld het woord, die namens de feest commissie sprak en tevens belast was met het aanbieden van het huldeblijk. Spr. zeide, dat het niet in de bedoe ling lag, om bij deze gelegenheid den mensch te vergoden, zooals de jubilaris zelf ook niet zou willen, maar alleen om een mijlpaal te plaatsen in het leven van onzen geliefden leeraar. Wij bieden U aan, aldus spr., een stoffelijk blijk van waardeering, het welk bestaat uit een Bureau Ministre, twee fautuilles en 4 stoelen, een lees tafel, en een aantal boeken, welke zooals wij weten, gij zeer gaarne wensehte te bezitten. Wij hopen, dat gij dit alles namens de gemeente, uit waardeering voor Uw Werk, wilt aan vaarden. Na het overdragen van het huldeblijk werd gezongen Ps. 81:1, en verkreeg de heer S. van Beelen het woord, die na mens de Catechisanten een woord van dank en waardeering uitsprak en den jubilaris een prachtig karpjt aanbood, voor zijn studeerkamer. De heer P. Schoneveld voerde het woord namens de Geref. Meisjes-, Jon- gelings- en Knapenvereeniging. Na mens deze vereen, werd den Jubilaris een gouden horloge met inscriptie aan geboden met een toepasselijk gedicht, waarvan de slotregels aJdus luiden: „En nu, het zij naar Uw verlangen, Wat door U van ons werd ontvangen, Het loopt niet voor, het loopt niet na. 's Blijkt een uurwerk zonder weerga, Moog 't altijd trouw den tijd aangeven in dit dit gejaagde drukke leven, Voor zitter van onze gansche schaar, Ver- zelle het U nog menig jaar De heer C. Korpelslïoek sprak een aandoenlijk en indrukwekkend woord namens de Zondagsschool. Ilet was een der oogenblikken die indruk maakten vooral toen door een dochtertje van Rijnsdam een prachtig bloembouqet den jubilaris werd aangeboden. Hier zag men jeugd en ouderdom die elkander ontmoetten. En menig oog bleef dan ook niet droog onder het zien van dat eenvoudig tooneeltje. Als vervolg hier op werd door de gemeente gezongen Ps. 105:5. Als vertegenwoordiger van de Geref. Schoolvereen., A. R. Kiesvereeniging en A. R. Propagan'daclub, sprak de heer W. van Veen, hoofd der School. Spr. sprak eerst namens de oudste der drie vereenigingen, en wel de Kies vereeniging. Uit enkele fragmenten van de notulen dezer vereeniging toonde spr. aan hoe de jubilaris ook hier een eereplaats inneemt, evenals die der Pro- pagandaclub, een onderdeel der Kies- vereen. Ook namens die schoolvereen. bracht spr. aan den jubilaris den dank voor al het geen hij voor deze heeft ge daan. Spr. weet het uit ervaring, dat de jubilaris liefde heeft voor het kind en dat zegt veel voor een voorz. van een schoolvereeniging. Mede namens het personeel dier school bracht spr. dank en gelukwenschen over. Daarna beklom Ds. Meijering van Delfzijl het spreekgestoelte en sprak als Br. van den jubilaris. Deze sprak iets intiemer dan de andere sprekers, meer als broeder tot broeder. Hij herinnerde hoe hij voor 25 jaar dén jubilaris in deze gemeente in het predikambt had bevestigd, En nu is Uw leven ook wéér 25 jaar verder. Uw levenszon is ver over den middag en nijgt reeds ter kimme, aldus tot den jubilaris. God geve het dat Uw grijsheid moge staan in nog jeug dige kracht om te kunnen getuigen van de zaak des Heeren. Ook de gemeente feliciteerde spr. en sprak er zijn dank over uit, dat deze zijn broeder zooveel liefde toedroeg. Daarna werd op verzoek gezongen Ps. 133:1. Hierna verkreeg de heer J. H. de Waal Malefijt, Burgemeester van Kat wijk, het woord om te spreken namens het college van B. en W. der gemeente Katwijk. Spr. zeide, dat de bloei van een kerk de grondslag is voor den Staat. Religie is van groots be'.cckenis voor het Staatkundig leven. De jubilaris is ten persoon die zich niet beperkt binnen de maren der ge meente. Dit getuigt wel zijn wer ken voor Gr. Kruis, Ziekenverpleging, en T. B. C.vereen. Ds. Rutgere, Nederl. Herv. predikant van Katwijk aan Zee, sprak, namens de zoo even genoemde drie vereenigingen. Spr. dankte den- jubilaris voor al het geen hij voor deze vereeniginge- is ge weest, in 't bijzonder de Ziekenverple ging, waarvoor hij eigenlijk alles is. Ds. J. J. Impeta va. Katwijk aan Zee sprak namens de Classis Leiden, in welker midden ds jubilaris een zeer voorname plaats inneemt; namens de genabuurde kerken, die met eerbied, achting, en liefde in het bijzonder de kerk van Katwijk aan Zee, den jubila ris gedenken. Tenslotte sprak hij nog als vriend, te kennen gevende,, dat in al die 25 jaar nooit iets tusschen hen was geweest; we hebben elkaar wel niet overloopen, maar tot hiertoe is de echte hartelijke liefde tusschen ons ge bleven. Daarna werd gezongen; Waar liefde woont, enz. Hierna "erkreeg Ds. van Minnen van 's Garvenzande het woord om te spre ken namens Deputaten art. 11 en 13 der K. O. Deze spr. schetste in groote trek ken wat de jubilaris is ^feweest voor de hulpbehoevende kerken en de eme rituspredikanten. Met den wensch dat de jubilaris de gemeente van Katwijk nóg lang moge dienen, besloot spr. zijn rede. Hierna werd door den leider der bij eenkomst een telegram voorgelezen van den oudsten zoon van den jubila ris. Bij afwezigheid van dien, sprak de de tweede zoon van den jubilaris een woord tot de gemeente namens de kin deren. Toen niemand der aanwezigen meer een woord ywnschte te spreken, be klom de jubilaris,, onder zichbare ont roering, het spreekgestoelte. Spr. zeide, dat het hem niet mogelijk was, in dit oogenblik uit te spreken wat er eigen lijk in zijn hart omging. Ik weet het en heb het in deze ure gevoeld, het is de liefde die ons bindt. Het is de erkente nis, dat het Gods genade is, die ons al- zoo door de liefde deed verbinden .Er is in die 25 jaren heel wat gebeurd. Nogmaals, wat er in mijn hart is kan Ik niet uitspreken, geloof mij, br. en zusters, ik dank U allen hartelijk voor de liefde, dat gij mij-gedragen hebt, ook namens mijn vrouw en kinderen, en de weldaden, waarmede ge ons dezen avond hebt overladen. Het is mijn harte lijke bede, dat God door deze mag wor en verheerlijkt en laat het ons samen "uitspreken door te zingen: Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen. Het was een plechtige stonde, die gs- meente en leeraar niet licht zullen ver geten. Er waren oogenblikken dat het stil was in het gebouw, weemoedig stil, vooral toen de gemeente zag dat den jubilaris diepe ontroering aangreep die '"un het spreken belette. In één woord, Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Concert orkest onder leiding van F. Lupgens. 5.35 (FL Parijs, Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 6.20 2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, ióco M.). Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws. 6.50 (Munchen, 485 M.) Concert. 7.20 (Brussel, 263 M.). Lezing over Vlaamsche letterkunde, daarna concert. 7.20 5XX e.a. Eng. stations. Concerten. 7.50 (Munster, 410 M.). Piano-concert. 8.05 SFRj (Radifo-iParis, 1780 M.) Concert. 8.10 NSF. Fragm;. ,uit „Mignon", van Thomas. 9*20 2LO en 5XX. Tijdsein van Qreen- .wich, weerbericht, nieuws. het waren kostelijke, niet lihct te ver geten oogenblikken. Op verzoek van ds. Ds. Broekstra werd door Ds. Koers de bijeenkomt met dankgebed gesloten. De genoodigden werden daarna ver zocht nog eenige oogenblikken na te blijven, tot een meer intiem<er kring* waarvoor de consistoriekamer in ge reedheid was gebracht, öok deze bijeen komst stond onder leiding van Ds. Broekstra. In deze vergadering, d(ie meer een feestelijk karakter droeg, werden de ge noodigden vefverschingen aangeboden. Ook hier voerden verschillende spre kers het woord en werd de feestvreug de door zang én hartelijke toespraken verhoogd. In deze samenkomst werd nog een cadeau aangeboden uit Ameri ka van de gebr. W., bestaande uit een prachtigsn zilveren servetring, met in scriptie. Toen het middernachtelijk uur na derde, herinnerde de leider dat het d? bedoeling was geweest, om op 13 Mëi het jubileum to vieren, en niet op 14 Mei, zoodat hij voorstelde, deze samen komst te eindigen en Ds. Meijering van Delfzijl verzocht in dankgebed voor te gaan. Het was een dag, ,om niet licht te ver geten, zoowel' voor den jubilaris als voor de gemeente. Door Th. de Lange is vergunning aangevraagd voor een te bouwen sla gerij in het te bouwen pand Zeeweg naast „de vijf plagen". Bezwaren kun nen worden ingebracht tot Vrijdag/1 22 Mei. Of omtrent het ijken nieuwe voor schriften zijn gekomen is ons onbe kend, 'd(och dat het ijken van maten en gewichten, zooals dit thans pleegt te geschieden, groote bezwaren op levert, hebben zeer vele inwoners de zer dagen ondenvonden. Bijna zonder uitzondering werden allen die iets te ijken aanboden, zelfs al waren de ge wichten in zoo goied als nieuwen staat, teruggezonden met de mededeeltng dat de gewichten eerst een zekere-be handeling moesten ondergaan. Die bewerking bestond hierin 'dat b'.v. de kilogewichten moesten zijn ih- gesmeerd met een zeker mengsel, waarvan de samenstelling ons niet hieer geheel bekend is doch de hoofdbestanddelen waren zwartsel; en lijnolie. Begrijpelijk dat men niet/ weinig ontstemd was over dergelijke oniétiwigheden waarmede niemand be kend was. We spraken nog iemand die een H.L.-maat aanbood en de opmerking kreeg dat als de ijzeren banden (aan den buitenkante over 2 jaar er niet beter uitzagen de maat dan 'gtehèel afgekeurd zou worden. Meer derge lijke onzinnigheden vernamen we. Zoitl men een volgende maal niet- een gë- Izondheidsattest voor de gewichten' vragen? Velen zullen zich, omdat de be werking niet tijdig genoeg meer kon plaats hebben, naar een andere plaats 'moeten begeven om te laten ijken. Van enkelen vernamen we dat ze het' er op waagden om piet te laten ijken. In een in het Westland verschijnend blad stonden kortelings geleden ook ingezonden stukken over deze buiten gewone nieuwigheid. KATWIJK. Naar we vernamen is het nifeuwi gebouwde ziekenhuis, dat tegelijk als' barak voor besmettelijke ziektendienst zou moeten doen, herivoor ongeschikt zijn. .Ziekenhuis en biarak, niet af ge-! scheiden van elkander zooals het hier het geval is, sohijnt niet samen te mogen gaan. Dan zouden we dus nog een ziekenhuis of nog een barak krij gen. NOORDWIJK. Bij Het alhier gevestigde correspondent schap voor arbeidsbemiddeling, waren In-, deze week als werkzoekende ingeschreven 18 p?rsonen. n.l. 1 broodbakker, 5 losSe arbeiders. 6 landarbeiders, en 6 visschers. NOORD WIJK AAN ZEE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Uoorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. J. Ver meulen.. 1 Geref. Kerk', voorin. 10 en nam'. 5 uur, 1 Ds. Koers. Voorbereiding H. Avondmaal. HAZERSWOUDE Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk'. Voorm. 9.30 uur, Ds. Kiehle van Hoorn. Nam. 630 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur, "Ds. Fenv hout van Boskoop. Voorb. H. Avondl- maal en Openb. Belijdenis. Nam, 6,30 uur preeklezen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2