iNriiwwt. LtruauTic OVJUTCMNi VAN uinsuag f2 MEI IÖÜO Dag-Agenda. Dinsdag 12 Mei 'sav. 8 uur Stads- Evangél. „Jeruël" Groenesteeg 16. Bij belbespreking. Dinsdag 12 Mei, 's avonds 8 uur floogl. Kerk. Kerkconcert „Con Amore. Woensdag 13 Mei 's nam. 5 uur Bree- straat 119. Ledenverg. Vereen, herstel lingsoord: „de Leidsche Buitenschool." Woensdag 13 Mei 'sav. 8 uur Ge bouw „Prediker." Radio-av^nd. Donderdag 14 Mei, 'sav. 8 uur „Pa trimonium." Jaarvergadering Vereen. „Hulp in de Huishouding." Maandag 25 Mei 'sav. half negen Verg. 3 Oct. Vereeniging in Café-Rest. „In den Vergulden Turk." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Mei waargeno men door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel. 552. Gisteren is hier iemand aangehou- houden, die zich 'ten onrechte uitgaf voor een collectant van het Dorus Rij kersfonds, en onder dit vo.orewndsel ten eigen bate gelden inzamelde. Het bleek de reiziger R. J. P. te zijn, afkomstig uit Veendam, in Groningen. De bewoonster van een huis in de Pasteurstraat hoorde gisteravond, dat ie mand bezig was de buitendeur open te maken. Toen zij zich naar buiten begaf, ontwaarde zij in de nabijheid van de wo ning eenige personen, die waarschijnlijk niet veel goeds in den zin hadden. Blijk baar was het te doen geweest om de rij wie len, welke in de gang stonden. Men zij dus weer op zijn hoede. Ten nadeele van M., is een rijwiel door onbevoegde handen meegenomen, terwijl de eigenaar het Zaterdagavond voor een vischwinkel op de Haarlemmerstraat had laten staan. Bij een twist tusschen J. en H., liep 'de eerste eenige klappen in het gelaat op, terzake waarvan hij zich beklaagde bij de politie. Bij een oploop in de Jan Vossen- steeg is gisteren een agent van politie, die tegen zekeren de G. een der rad draaiers proces-verbaal wilde opma ken, door dit heerschap op het hoofd geslagen, gelukkig zonder ernstige ge volgen. BINNENLAND. H.M. de Koningin Moeder. H.M. de Koningin Moeder is voorne: mens 28 dezer het paleis Soestdijk we der te betrekken voor haar gewoon j?iarlijksch' zomerverblijf. Gelukstelegrammen. Zooals men weet kan men gelukste legrammen verzenden tegen een ver hoogden prijs van 40 ct. waarvan 30 I ct. van ieder telegram ten goede komt van de lichamelijke opvoeding der jeugd. Met de verdeeling der gelden ;zal het Instituut van Ned. Jeugdlei- iders zich belasten. Bedroeg het aantal verzonden gelukstelegrammen over Maart circa 100 per dag, naar we ver nemen is dit getal in April gestegen tot circa 150 per dag. De opbrengst per jaar zal op deze wijze voortgaande, van f 15 tot f 20.000 1 kunnen bedragen. In Denemarken, het Tand dat het eerst déze gelukstelegram 'men invoerde, heeft men reeds voor f 1.500.000 in één jaar, aan deze tele grammen ontvangen. De Tweede Kamerverkiezingen. De Middenstandsunie te Utrecht zal bij de a.s. kamerverkiezingen met de Volgende volledige lijst uitkomen: 1 J. Fryda Lzn. Utrecht, 2 Mr. J. P. Sie- burgh, Utrecht; 3 H. van der Graaf, Utrecht; 4 Fr. S. Staehle, Amsterdam; 5 J. N. J. de Booy, den Haag, 6 Mr. W. M. Nathans, den Haag; 7 J. N. Hanja, Scheveningen, 8 A. Weisz, Amsterdam; 9 H. Meelker, den Haag; 10 J. H. Sol- .kesz, Amsterdam; 11 J. H. Rippe, Delft ;12 P. P. J. Theunissen, Rotterdam. Ned. Luth. Werklieden Verbond. In de op 9 Mei te 's-Gravenhage ge houden 15de Bondsvergadering van het Nederl. Luth. Werkl. Verbond werd na behandeling van enkele huishoudelijke aangelegenheden door den heer H. Amelinkj Secretaris van \et C.N.V. het onderwerp „Sociale Verzekering" inge* leid. Na ampele bespreking werd met algemeene stemmen de volgende mo ie aangenomen en besloten deze te oubliceeren: Het Ned. Luthersch Werklieden Ver bond in bondsvergadering bijeen op Zaterdag 9 Mei 1925, te 's-Gravenhage, gehoord de besprekingen over het onderwerp „de sociale verzekering" aststellende, dat de sedert Juni 1913 'oor het Parlement aanvaarde en oor H.M. de Koningin bekrachtigde aektewet totdusver nog steeds onuit- evoerd is gebleven en dat daardoor a arbeiders in belangrijke mate in un rechten zijn verkort, constateert, dat de herhaaldelijk op- oworpen plannen en wisselende ge- achten, die nu eenige jaren een on- vwerp van telkens wederkeerende scussie hebben /Uitgemaakt, de in- ering der bestaande ziektewet heb- a tegengehouden, van oordeel dat het zoo goed als ze- dat brt ithaa# Tweede Kamer aanhangige ontwerp-Ziekte- en Ongevallenwet 1925, in deze parlemen taire periode, niet meer in behandeling zal komen en de afdoening van dit ontwerp daardoor allicht weer belang rijke vertraging zal ondervinden. spreekt zijn teleurstelling uit over dezen gang van zaken en verlangt, dat eindelijk aan de arbeiders te dezer zake recht worde gedaan, door invoe ring eener Ziekte-verzekering. De kruiser „Java." De kruiser „Java", thans liggende in de binnenhaven te Vlissingen wordt zooals gemeld, 19 Mei in dienst gesteld Het schip zal daarna naar Helder ver trekken en in de nabijheid van de kust gaan stoomen. Daarna wordt de „Ja va" in het dok Rotterdam opgeno men. De reis naar Scandinavië zal eerst na 1 Juli plaats hebben, teneinde de opvarenden in de gelegenheid te stellen aan de Kamerverkiezingen deel te nemen. Hooggelden. Voor het Kantongerecht te Oostburg heeft terecht gestaan H. P. de S., zaak waarnemer te IJzendijke. die hooggel den uitkeerde bij een openbare verkoo- ping, terwijl door den kantonrechter machtiging was verleend tot onder- handschen verkoop. Bekl. zeide een en ander in het belang van minderjarigen te hebben gedaan en van de nieuwe wet, houdende bepalingen omtrent het uitloven van premiën bij openbare ver- Koopingen of verpachtingen van 1924, niet op de hoogte te zijn. De ambtenaar van het O. M. bracht het bedenkelijke van bekl.'s handelwijze naar voren en eischte veroordeeling tot een geldboete van f 100— subs. 30 dagen hechtenis De kantonrechter, direct uitspraak doende, veroordeelde bekl. tot een geldboete van f 75.subs 75 dagen hechtenis. BUITENLAND. HINBENBUROS INTOCHT IN BERLIJN. Een rechtsche demonstratie. Gisteren is de president der Duit- sche republiek Hindenburg te Berlijn aangekomen. Wie verwacht had, dat de intocht van den nieuwen rijkspresident een even indrukwekkend karakter zou dra gen. als eenige maanden geleden de uitvaart van den eersten rijkspresident Ebert, heeft zich vergist. Namen aan de uitvaart van Ebert vele honderdduizenden uit alle krin gen der bevolking deel, de intocht van Hindenburg werd uitsluitend bij gewoond door dat gedeelte van de Berlijnsche bevolking, dat rechts ge oriënteerd is-en dit gistermiddag de monstreerde ^loor het dragen van kleine zwart-wit-roode vaantjes. Van de r^ublikeinsch-gezinden was niets te zien, die bleven thuis. Het afscheid van Hannover. In Hannover heeft met het anders gedaan dan in Berlijn. Het afscheid van nindenburg van de stad, waar hij zoo lang als amb teloos burger heeft gewoond, droeg een onmiskenbaar republikeinsch ka rakter. Overal langs den weg, dien Hindenburg van zijn villa naar het station had af te leggen, stonden mas ten met vlaggen in de kleuren van de republiek en nergens had het rechts-radicale element, gelegenheid gekregen, zich op den voorgrond te dringen. Ook waren er merkwaardige op schriften als „het Duitsche rijk is een republiek", „het volk is de bron van het gezag" of "„wij. behooren met on zen laatsten druppel bloed aan de republiek". Aan het station sprak de regee- ringspïesident van Hannover, de so ciaal-democraat Noske, den rijkspre- sident hartelijk toe, waarop Hinden burg zichtbaar bewogen antwoordde: „Het D*itsche volk moet weer eens gezind worden. Ik wil probeeren het tot eensgezindheid te brengen. Ai- leen eendracht maakt macht." Daar op sChuddè hij Noske, den burge meester van Hannover en eenige an dere heeren de hand en stapte in zijn salonwagen, die hij vandaag voor de" eerste maal gebruikte. De aankomst te Berlijn. Precies op tijd (5.52 n.mkwam /de trein aan hét station Heerstrasse te Berlijn aan. ,Op het perron waren aanwezig, rijkskanselier dr. Lüther, de minister van Rijksweer, dr. Gessier, de rijksmi nister van Binnenlandsche Zaken, dr. Schiele, de chef van de legerleiding generaal Von Seeckt en de chef van de Marine admiraal Zenker met groot militair gevolg, voorts de plaatsver vangende Polizei-president dr. Frie- densburg. De staatssecretaris van den rijkspre sident, dr.'Meissner, nam de honneurs waar. Behalve manschappen van deSchutz- polizei was ook een aantal spoorweg politiebeambten op het perron aanwe zig. .Uit den eersten wagen stapte rijks president Von Hindenburg, gekleed in rok met hoogen hoed. Rijkskanselier Luther sprak eenige woorden tec begroeting en in het wit gekleed dochtertje overhandigde met een vers aan Von Hindenburg een bloemenruiker. Daarop volgde de voorstelling van de verschillende aanwezige autoriteiten. Buiten het station weerklonk hoera geroep. De ontvangst "duurde twee minuten. Daarop gingen Von Hindenburg en de rijkskanselier naar de gereten staande auto's terwijl zes vliegtuigen hoven het station cirkelden. Aan den uitgang van het station vond een kleine jongen nog gelegen heid, den rijkspresident een bouquet seringen te overhandigen, waarvoor Von Hindenburg met een handdruk dankte. Daarop zetten de auto's zich in beweging, voorop de auto van den rijkskanselier met den standaard van de republiek en voort ging het langs de zwart-wit-roode vaandels der wachtende organisaties. De vla triumphaiis. De enorme aanleg, die een rechte laan door de Tiergarten en verder langs Bismarckstrasse en Kaiserdamm naar de Heerstrasse vormt, was oor spronkelijk gedacht als een grootsche yia triumphaiis, waarlangs» eventueel Wilhelm II en zijn nazaten na het winnen van groote oorlogen feestelijk Berlijn zouden binnentrekken. Tot nog toe heeft de w;eg nog slechts gediend als keerweg voor het verslagen leger, voor zoover het te Berlijn thuis behoorde, en als toe gangskanaal voor de troepen, die aan de staatsgreep van Kapp hebben me degewerkt. En al is gisteren ook nog niet de keizer zijn hoofdstad binnengetrokken, het enthousiasme voor de monarchie voor het oude leger en voor de her inneringen aan den glanstij d van de Hohenzollern had niet grooter kun nen zijn, dan toenHindenburg, de generalissimus, als president, zij het dan ook van de republiek, Berlijn is binnengehaald. Een grootsche demonstratie. De weg van het station Heerstrasse tot aan de rijkskanselarij in- de Wil- helmstrasse, die rüim 7 K.M. lang is, dus ongeveer zoo lang als de weg van Den Haag naar Delft was van het be gin tot het eind bezet met geünifor meerde vereenigingsleden, en daar achter stond een dichte haag van be langstellenden uit het publiek. Honderdduizenden hadden zich hier opgesteld, lieden voorzien van ridder orden en eereteekens, jong en oud, mannen, vrouwen en kinderen. Op hun gezichten straalde zorgelooze vreugde; er heerschte een paradestem ming als vroegér op den verjaardag van den keizer. In de voorste rijen^tonden de leden van vereenigingen met hun reeds vrij gewoon .geworden uniformkleeding. Allereerst de jongelingsvereenigingen de Wehrwolff, de Stahlhelm, de jong Duitsche orde, de Bismarckorde, de Wikingbond en hoe zij verder mogen heeten en die allen tezamen in bijna militaire kleeding, met putties enz. en swastika's op de pet of om den arm. Wel was de schooljeugd zeer sterk vertegenwoordigd, alle met rood-wit- zwarte vlaggetjes in de hand. De rijpere jeugd werd het eerst kenbaar aan de eigenaardige unifor men der studenten di^ zich met hun vaandels hadden opgesteld bij de technische hoogeschool te Charlotten- burg. Temidden van hen een kleine afvaardiging van vrouwelijke studen ten-corporaties. Dan was gistermiddag naast de schooljeugd de Duitsche Ihooge ouder dom domineerend. Er waren heele groepen oude heerën met gekleede jassen en hooge hoeden op, de borst beladen met taf van me dailles, hetzij in den oorlog, hetzij' met prijsschieten gewonnen. De sterke vertegenwoordiging Van den ouderdom had zijn nasleep in den vorm van een groot aantal klap stoeltjes, waarvan ook door vrouwen een kwistig gebruik werd gemaakt. Een komische- noot vormden de be roepsorganisaties, die de symbolen van hun dagelijksche bezigheden In den vorm van verschillende huishou delijke emblemen iti hun vaandels' ge- bbrduurd hadden: de bakkers, de kleermakers, de timmerlieden, de schoenmakers, de kappers en wat al niet meer. Men versta wel, hét was van elk beroep dé élite, de hieeren- kleermakers, de deftige banketbak-- kers enz. De plaatselijke afdèelingen van de (Duitsch-nationale partij en van de Duitsche volkspartij waren uit alle borden, tot uit fje verste hoeken van Pruisen* met hun vaandels Ber* lijnwaarts gekomen. Bij de rijkskanselarjj-plaats stond, geheel verloren in de menigte, een klein groepje leden van de Duitschje Adelsgenossenschaft. Zij hadden een houten schild, ongeverfd, waarop een stuk papier geplakt was met den naam der vereeniging. Het behoeft wel niet gezegd te wor den, dat de tijd gekort werd met het zingen van monarchistische liederen als Siegreich wollen wir Frankreich schlagen. 'Het maken van muziek door middel iY»n instrumenten was streng verbe- RECLAME Noop^KTTO wJongerqhSeedte^ D Eli 1ST t qqn Leiutiii - Haarlemmersiraai 143 den, daar men niet ten onrechte be vreesd was, dat er dan optochten zou den worden gehouden met muziek, wat te Berlijn, met zijn groote arbei dersbevolking, spoedig aanleiding tot incidenten zou kunnen geven.» Geestdriftige toejuichingen. De tocht van het station naar het paleis van den rijkskanselier werd een triomftocht. Zoodra de menschen het grijze hoofd van den rijkspresident in het oog kregen, barstten zij in een geest driftig gejuich uit. Overal voor- de vensters verdrongen zich duizenden menschen en allen wuifden met hoe den en zakdoeken, groetten met vaan dels en vlaggen. Hindenburg, bleek, zichbaar onder den indruk-door deze hartelijke ont vangst zat maar stil te buigen. Toen Hindenburg voor "het paleis van dr. Luther was uitgestapt, hief de menigte spontaan het „Deutsch- land, Deutschland über Alles" aan en bleef ook later, toen de rijkspre sident reeds lang verdwenen was, nog staan zingen. Slechts eenmaal nog trad Hinden burg aan het venster en werd opnieuw daverend toegejuicht. Toen verdween hij voor goed en langzamerhand ver spreidde zich de menigte. Het aantal personen, dat zich aan den intochtsweg had opgesteld, kan. zeker geschat worden ,op een goiede 500.000 menschen. Het waren echter zonder uitzondering rechtsgezinden. Incidenten van eenige beteekenis hebben niet plaats gehad. De orde werd nergens verstoord. Hindenburg voldaan. Hindenburg betuigde na zijn aan komst in het huis van den rijkskan selier aan dr. Luther zijn levendige voldoening over de uiterst hartelijke ontvangst, hem door de bevolking der rijkshoofdstad bereid. Hij was met name verheugd over de omstandigheid, dat zich onder de vereenigingen en corporaties, die langs den weg stonden geschaard, ook een groot aantal vakorganisaties bevonden. KORTE BERICHTEN. Het Engelsche Lagerhuis heeft een motie van de arbeiderspartij om de toepassing van de rechten op zijde uit te stellen van 1 Juli tot 1 Decem ber met 331 tegen 165 stemmen ver worpen. Het bestuur van de socialistische internationale heeft besloten de naast betrokken partijen bijéén te roepen ter bespreking van de houding inzake het veiligheidsvraagstuk. Er wprden weer informeele bie- sprekingen gevoerd over de regeling der Fransche schulden aan de Ver- eenigde Staten. Italië moet niet voorrfémens zjpi het handelsverdrag met Rusland te verlengen. De conferentie der Kleine En- tente te Boekarest is Zondagavond geëjndigd. Volgens verklaringen van Benes is de solidariteit der drie Sta ten sterker dan ooit. De instructie in de zaak-Barmat en de zaak-Kutsker is gesloten. Het Britsche Hoogerhuis heeft de wet op den gouden standaard in tweede lezing aangenomen. In den toestand van veldmaar schalk de graaf van Yperen (lord French/ is een ongunstige wending gekomen. UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. Geref. Kerk. Beroepen alhier Ds. F. A. den Boeft te Kruiningen. Het bouwen van een Raadhuis, School en conciërgewoning alhier is door B. en W. gegund aan den heer B. Keppel, aannemer te Apeldoorn, voor de som van f 108.800. Gisteravond vergaderde in Hotel Deurloo de vereeniging Onderling Hulp betoon. De vergadering was matig be zocht, zulks in verband met een verga dering voor leden der Geref. Kerk voor het beroepen van een Dienaar des iWoords. De Voorzitter, Ds. Fortgens, opende de vergadering met 'n welkomstwoord. Notulen en jaarverslag van den secretaris werden goedgekeurd. De commisie tot het nazien der boe ken van den Penningmeester adviseer de bij monde van de heer Th. J. Broers met een woord van dankzegging, voor het uitstekende beheer aan den den penningmeester, tot goedkeuring. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Concért orkest omder leiding van F. Lupgens. 5,35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Concert. 6.20 2LO -(Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, lóco M.). Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws 6.50 (Munchen, 483 MJ Conecrt. 7.20 2LO. Concert. 7.50 (Berlijn, 430 en 505 M.) Populair concert. 8.05 SFR (Radito-Paris, 17S0 M.) concert. 8.10 l^fSF. Concert, te geven door he, Wageningsch studentenorkest, onder lei ding van Prof. v. Uyen. 9.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green wich, weerbericht, nieuws. 9.35 (Munchen, 485 M.) Concert. Het verslag van den Penningmeester, den heer G. Hartveld, wees aan onfc vangsten een bedrag van f4363.65; uit gaven f205.447. Batig saldo f2309.18. De Voorzitter dankte den heer Hart Veld voor zijn veelomvattend werk ei; deelde mede, in zijn antwoord op een voorstel uit de vergadering van verle den jaar, om het werk van secretaris en penningmeester financieel te vergoede^ dat en penningmeester en de secretaris de héér Bolle, hiervoor bedankt hebbe^ met het oog. op het karakter der vereer! ging. De aftredende bestuursleden, Dl Kruyswijk, J. v. Sondsbrink en G. Hart veld werden herkozen. Op voorstel van het bestuur werd hq aantal verpleegdagen uitgebreid tot 5d KATWIJK AAN ZEE. Door eent «^Ewigcal p2rsonen is aan vrage gedaan voor het plaatsen van ten ten op het strand, voor het a.s. badsei zoen. Vrijdagmiddag had het 5-jarig zoon tje van de J. het ongeluk onder een auta te geraken. Het kind liep achter een wa gen ejL ging er achter vandaan, juist toep van de tegenovergdestelde zijde de auto van den. heer v. S. aankwam, met boven genoemd gevolg. Het kind is dadelijk naai het ziekenhuis te Leiden overgebracht,, Burgerlijke stand. Geboren; Krijna Cornelia, d. v. C. Vermaas en P( Veldhoen. Antje, d. v. W. van den Oevei en C. Rywaard. Johanna Hasina, d. v H. van Rhee en J. H. Ouwehand. Alida, d. v. D. C. van Leeuwen en A. Plug. Trijntje, d. v. P. Kraaijenoord en J. GuijV Clasina, d. v. H. Krijgsman en Cl. van Duijn. Krijn, zoon van J. J. Schaap en A. van der Tol. Cornelia, d. v. A. Hase- noot en J. Hoek. Lijsia Cornelis, z. v. A. J. de Vries en H. M. Bakker. Clasina, d. v. T. Ouwehand en Cl. v. Duijn. Aal tje, d. v. J. Maan en J. Hoek. Cornelia, d. v. M. Peeman en G. van der Plas. Willempje, d. v. L. van Duijn en G. Schaap. Overleden: Harmke Wagter, oud 9j. d. v. L. Wagter en B. Koelink. Ondertrouwd: T. de Wit en H. van der Leden. J. van der Plas en E. A. Stij-" ger. J. Schaap en E. de Jong. Getrouwd: A. Houbolt en Chr. Doo- remans. W. van Tol en J. Guijt. J. van Rhijn en J. van Dijk. De arbeiders, die aan de wegvier- betering WassenaarKatwijk—Noord wijk werken, hebben den arbeid neen gelegd. Het loon wenschen zij op 55 ets. per uur (thans 45ets./ gesteld tt zien. BOSKOOP. De gemeenteraad heeft Vrijdagavond1 het vermenigvuldigingscijfer der plaatse lijke inkomstenbelasting voor het belas tingjaar 1925'26 vastgesteld op 0.9 (ver leden -jaar werd het vastgesteld op l). Besloten werd tot verbouwing van de Rijkstuinbouwwinterschool. Met algemeene stemmen .werd voorts besloten tot het verleenen van financieeleri steun uit de gemeentekas aan de wonig-1 bouwvereeniging „Onze Woning", voor 20 woningen, aan de woningbouwvereenigingi „Patrimonium" voor 30 woningen, en aan' de wOTiingbouwvereeniging „St Joseph" voor 20 woningen. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. .Geb'oren.- Johannes Hendrik, zoon vajn J. van del| Mey en T. W. van de? Mey. FranciscuS Cornelis, zoon van Th. van der Berg en E. Westdorp. Ondertrouwd: J. van Egmond, 28 jaar: en W. Kuijvenhoven, 26 jaar. C. L. v.; Brecht, 32 jaar en W. Th. Schrades, 32 j. GehuwdR. C. Leur en P. E. Langen- hof. Overleden: N. van der Touw, 17, jaar. HAARLEMMERMEER. Burg. Stand. Geboren. Anna;, 8v< P. Pak en D. W van Leeuwen; Janké '/Cornelia, dv. iH. Borsje en C. van deri 'Haak; Magdalena Agatha, dv. C. A.- wan Dongen en C. M. Does; Neeltjej dv. H. Ouwerkerk en F. Olivier.; Wil- helmina Helena, dv. C. W> van Vuu- ren en P. Donkersloot. Ondertrouwd: M. Kamper, 26 j. en 'G. Verhoog, 24 j.; 'C. Joren, 19 j. enj (N. van Andel, 18 j.: A. G. Pruis- jsen, 48 ij. en G. Kater, 44 j.; M.; [Van Norde, 21' j. en M. Dekker, 23j •j,;. J. P. Barnhoorn, 24 j. en J. Ent hoven, 23 j. Getrouwd: A. Wijnhout, 28 j. enj [L1.. Ar de Jong, 23 j.; H. C. Kemp, (24 j. en C. van der Blom, 27 j.; H. (Lammers, 32 j. en C. J. de Lange, j. jOverleden: Jacob Overbeek, 43 j. |geh. met H. de Gier. RIJNSBURG. De op den kouden grond staatide tul penbloemen, vooral de Daxwintulpen heb ben van -het slechte weer zeer veel gele den. Hierdoor zijn de vroegstbloeienden voor den handel ongeschikt, Wat

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2