NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 11 MEI 1925 Dag-Agenda. Dinsdag 12 Mei 'sav. 8 uur Stads- Evangel. „Jeruël" Groenesteeg 16. Bij belbespreking. Dinsdag 12 Mei, 's avonds 8 uur Hoogl. Kerk. Kerkconcert „Con Amore. Woensdag 13 Hel 's nam. 5 uur Bree- straat 119. Ledonverg. Vereen, herstel lingsoord: „de Leidsche Buitenschool.'' Donderdag 14 Mei, 'sav. 8 uur „Pa trimonium." Jaarvergadering Vereen. „Hulp in de Huishouding." Maandag 25 Mei 'sav. half negen Verg. 3 Oct. Vereeniging in Café-Rest. „In den Vergulden Turk." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt %an Maandag 11 tot en met Zondag 17 Mei waargeno men door de apotheek van den heer iM. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel. 552. heeft de minister van justitie geant woord: Ik was gereed, om overeenkomstig jiet mij gedaan verzoek de vragen van den heer Boon mondeling te beant woorden in de vergadering van heden, Vrijdag 8 Mei. Nu dit wegens de ver hindering van den heer Boon, om de vergadering bij te wonen, niet heeft kunnen geschieden, heb ik de eer, u de vragen schriftelijk te beantwoor den als volgt: 1. Ik ben niet in bet bezit van gege vens, waardoor ik gerechtigd zou zijn ;tot het uitspreken van het in de eer- 'ste vraag bedoelde oordeel: hetgeen fovea* deze aangelegenheid wordt ge- schreven en de toewijding, waarmede •het Olympisch Comité zijn arbeid op- [vat, laat plaats voor het vermoeden, 'dat de kans, dat de Olympische spelen in 1928 in Nederland zullen worden ge houden, door het votum der Kamer niet zeer is verkleind. 2. Of ik bereid ben te bevorderen, dat 'de vereischte vergunning ingevolge de Loterijwet 1905 tot het houden van ,een loterij aan het Olympisch Comité jzal worden verleend, daarover kan ik jmij natuurlijk thans niet uitlaten, nu ;door bedoeld comité nog geen verzoek ingevolge art. 3 der genoemde wet tot Hare Majesteit de Koningin ter verkrij ging van een zoodanige vergunning is gericht geworden, en het comité uit iden aard der zaak niet verder is, noch zijn kan dan dat het overweegt, of het ^zoodanig verzoek zal kunnen indienen. Zoolang zulk een verzoek niet is in gediend en onderzocht, kan ik niet be- loordeelen, of de loterij, zooals die even tueel zou worden aangelegd en gehou den, in overeenstemming zal zijn met de,v andere dan de strekking der loterij betreffende, voorwaarden, welke art. 3 der Loterijwet stelt zooals de voor waarde, dat gen prijzen in geld mogen worden beschikbaar gesteld en voorts beantwoordt aan de eischen, die de administratieve pracïijk aan dergelijke loterijen pleegt te stellen. Dat in dit opzicht ernstige bezwaren, bepaaldelijk met het oog op het aan tal loten, tegen een eventueele vergun ning zouden kunnen rijzen, acht ik geenszins uitgesloten. 3. Principieel bezwaar bestaat tegen het zich uitspreken dooi* de regeering omtrent het bevorderen van een ver gunning tot het houden van een lo terij eer het verzoek met de noodige stukken bij de Koningin is ingekomen en door den minister van justitie is onderzocht; dit bezwaar ^eldt zoowel voor een loterij als deze zou zijn, als 'voor iedere andere loterij. Toezeggingen 'vooraf, waardoor de regeering niet vrij zou zijn, kunnen niet worden gegeven. EEN RUMOERIG COMMUNISTEN CONGRES. Zaterdag en gisteren heeft de Com munistische Partij een Congres gehou den, waar het echt Russisch toeging. Het congres was van het begin tot het einde één scheldpartij tusschen de leiding en de cppositie. Ziehier een staaltje van de wijze, waarop die wereldhervormers, die ook ons land in de zegeningen van het Bolsjewisme wenschen te doen deelen, onder elkaar debatteerden: De heer Burink (Rotterdam) zei dat het zoo niet verder gaan kan, er zijn •eeds vele afdeelingen, die de oppositie it uit willen smijten, dat kan nu nog niet! Geroep: O. zoo! De heer Burink: Maar als het moet, lan zal met dergelijke personen wor- len gebroken, dan moeten er krasse naatregelen worden getroffen. Daar leinst trouwens het N.A S.bestuur ook liet voor terug, want in geen enkel vak- erbond worden er zooveel geroyeerd Is in het N.A.S. (Protesten). In Rotterdam smeet het N.A.S. een aheele afdeeling van de Federatie van etaalbewerkers uit het N.A.S.-ver- and en niet minder dan 70 menschen ^eg het N.A.S.bestüur naar het Bur- "rlijk Armbestuur. En daar weet jij alles van, Bouwman! Enorm lawaai, geroep: Schande! hande! Een groot deel van het Con es keert zich tegen den bestuurder het N.A.S., Bouwman, die er tegpn schreeuwt). Je heer Burink: Jouw menschen, uwenhuis en Molenkamp hebben in ,.De Arbeid" geschreven, dat mij slechts overbleef agent te worden van de fas cisten, doch dit wil ik wel zeggen: Mo lenkamp en Nieuwenhuis krijgen geen gelegenheid meer, zich voor de Rotter- damsche arbeiders te vertoonen! De heer Bouwman: Och, och! Jij bent een kerel van nikst De heer Burink: Dat zil wel zoo zijn maar toch hebben de Rotterdamsche arbeiders jullie in de gaten. Ja, jullie zullen wel probeeren, mij ook te slacht offeren! Voorzitter Wijnkoop: Je tijd is om! De heer Bouwman, onder groot tu mult schreeuwende: Ja, jij gaat er ook uit, en wie het N.A.S. kapot wil maken gaan er uit. Die gaan er allemaal uiU (Groot tumult). Een spreker uit de afd. Amsterdam, komt tegen de motie-Rotterdam op, die aannemen is ingaan tegen de Komin tern, en de heer A. Wins spreekt tegen de oppositie, die de ontwikkeling der partij tegenhoudt. Defraciievorming in de partij zegt hij, kan iiiet worden ge duld! De heer Jac. Nooter uit Amsterdam verkondigde de noodzakelijkheid dat de G. P. een operatie meet ondergaan, want zooals thans gaat het niet. Een compromis ka/ niet baten, dan wordt tenslotte de C. P. ondermijnd door de wroeters van het N.A.Szooals Snee vliet, -die de leiding wil hebben van de C. P. Ze zeggen, er moeten arbeiders naar het parlement. Maar au spreker, toch zeker arbeider, ,in „De Tribune" eenige artikelen heeft geschreven over het a.s. congres, wordt van hem in een blaadje dat hier wordt gecolporteerd, een carri- catuur gemaakt. Dat is de leuze: Arbei ders naar het Parlement! (Langdurig applaus). Het slot van de langdurige debatten was dat de voorstellen van de oppo sitie werden verworpen. De oppositie verklaarde echter bij monde van den heer van Riel, dat de strijd tegen de leiding onverbiddelijk zal worden voortgezet. De heeren Wijnkoop en Van Rave- steyn werden als no. 1 en 2 op de can- didatenlijst gehandhaafd. Voor het partijbestuur werden geen oppositie-candidaten gesteld. Gekozen werden Wijnkoop, Van Ravesteyn, De Visser, Brommert, Sterringa, mevr Stan>Ponsen, Ceton, Frederiks (allei? aftredend), Van Buvink, Van Walreen en als plaatsvervangers Van Welze en Peterson. Namens de oppositie werd verklaard dat zij aan „deze komedie" geen deel heeft genomen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten te trachten te Moskou een vas ten partij-vertegenwoordiger gevestigd te krijgen. De voorzitter verklaarde ten slotte nog, dat als Moskou zijn veto uit spreekt over Kamercandidaten of de samenstelling van het p.b. de gekozen leden in geen geval hun functies zul len uitvoeren omdat zij niet in strijd met de Comm. int. willen komer Nader overleg dient dan met Moskou in zake de verdere partijleiding te worden ge pleegd. BUITENLAND. DE ONTRUIMING DER KEULSCHE ZÓNE. Geen vaste datum bepaald. (Volgens de „Petit Parisien" zou den Frankrijk en Engeland het er over eens zijn geworden, dat geën vaste datum voor de ontruiming der Keulsche zone moet worden vastge steld. De ontruiming zal plaats hebben, zoodra Duitschland de ontwapenings clausules van het vredesverdrag zal zijn nagekomen. De weinige meeningsverschillen, die nog tusschen Parijs en Londen be staan, betreffen de belangrijkheid, den omvang en de omschrijving van de tekortkomingen, waaraan Duitsch land een einde zal moeten maken voordat de ontruiming mogelijk zal zijn. DE TENTOONSTELLING TE WEM BLEY HEROPEND. De rede van den Koning. Zaterdagmorgen te 11 uur heeft de Engelsche koning de Wembley-ten- toonstelling heropend. IHet B. B. C.-station Chelmsford heeft de openingsplechtigheid „ge- broadcast". In zijn openingsrede zeide koning George, dat het hem een genoegen was dezen dag met de koningin naar Wembley te zijn gekomen, om de tentoonstelling te heropenen. De koning sprak vervolgens over de eenheid van het Britsche rijk en de samenwerking van allen, om deze tentoonstelling mogelijk te maken. 'Hij hoopte, dat wanneer de tentoon stelling, aan het einde van dit jaar zal worden gesloten, het mooie werk in 1924 begonnen, met succes zal wor den voleindigd. In deze tentoonstelling zouden de Britsche volken en heel het buiten land zien, dat Groot-Brittannië arbeidt aan vreedzamen heropbouw, dat het naarstig zijn hulpbronnen tracht te ontwikkelen en ernstig naar vrede zoekt, naar vrede in het binnenland en met het buitenland. De koning besloot met den wens'eh dat, onder Gods «egeii, „de tentoon stelling zou bijdragen tot de alge- meene welvaart en tot het welzijn der heele wereld. De openingsplechtigheid werd door prachtig lente-weer begunstigd en on geveer 90.000 personen waren er bij tegenwoordig. De koning en de koningin reden per auto van het Buckingham-paleis Nabij de tentoonstelling gekomen ver- Wisselden zij de auto voor een rij tuig, dat begeleid door een escorte hen naar het tentoonstellingsterrein voerde. Den geheelen weg langs werden gij door een dicht opeen, gepakte me nigte toegejuicht. DE SOCIALISTISCHE INTER« NATIONALE. Een spoedconferentie der Balkan partijen. Het uitvoerende bestuur van de so cialistische internationale heeft giste ren te Parijs vergaderd onder voor zitterschap van Vandervelde. Hij werd bijgestaan door de beide secreta rissen Tom Shaw en Fritz Adler. Negentien landen waren vertegen woordigd door 50 gedelegeerden, on der wie Léon Blum, Renaudel, Bracke en Longuet voor Frankrijk. Hender son en Cramp voor Engeland, Her mann Muller, Crispien voor Duitsch land, Otto Bauer voor Oostenrijk, Vandervelde en De Brouckère voor België, Vliegen voor Nederland, Travas voor Italië, enz. De dag van gisteren was gewijd aan de voorbereiding van het aan staande congres, dat den 22sten Au gustus in Frankrijk geopend zal wor den, en wel te Marseille, Rijssel of Bordeaux. Een der belangrijkste punten van de agenda zal betrekking hebben op de vredespolitiek van de Internatio nale. Er werd een brief van Troelstra voorgelezen, waarin deze ontslag als lid van het uitvoerend comité neemt. Dit comité nam daarop den tekst aan van een aan Troelstra te richten ant woord, dat in zeer waardeerende ter men is gesteld en waarin hem dank gezegd wordt voor de vele bewezen diensten. Op voorstel van de Nederlandsche partij werd Troelstra in het bestuur der Internationale vervangen door (Vliegen. Op de aanstaande zitting zal be sproken warden het probleem van de veiligheid en de ontwapening, 'den acht-uren-dag, den algemeenen poli tiek en toestand en in het bijzonder de gebeurtenissen op den Balkan. Het comité heeft nl. uitvoerig de Boelgaarsche- en Balkan-kwesties be sproken. Ten slotte werd besloten, een spoedconferentie bijeen te roe pen van de socialistische Balkan partijen, waaraan zal wordeji toege voegd een enquête-commissie van de Tweede Internationale, bestaande uit Vandervelde, Tom Shaw en Fritz 'Adler. DE JEANNE d» ARG«VIERING TE PARIJS. Een rustig verloop. Parijs was gbr-u^n in feestdos, ter eere van) de natfionale heilige van Frankrijk: Jeanne d'Arc. In de parken ten straten waren het blauw-en-wit-kleuren met het rood van de republiek vereenigd. Het weer werkte mede, daar de zon zich enkele keeren liet zien en een regenbui in den namiddag slechts van korten duur was. De plechtigheden zijn volgens het traditioneele programma der laatste jaren veijoopen. De eenige afwijking was, dat een zeer sterke politiemacht op de been was, zoowel rondom de Place de Ri- voli als rondom de Place de St.- Augustin. Er heeft zich geen enkel ernstig incident voorgedaan, hoewel dit wel eenige malen gedreigd heeft, vooral toen 's middags omstreeks één uur in de nabijheid van het standbeeld de de Place de Rivoli een priester door agenten gearresteerd werd, om dat deze ertegen protesteerde, dat de. agenten zich steeds tusschen de ver schillende delegaties plaatsten. Deze priester werd daarop door vrienden in vrijheid gesteld, en in een huis binnengeleid; de agenten trachtten -niet hem te achtervolgen, waardoor verdere incidenten werden vermeden. SCHEEPSRAMP OP DEN MISSIS SIPPI. 23 personen omgekomen. Ten gevolge van het omslaan van een sleepboot van den U.S.Engin eering Board in de Missisippi, ten Zuiden van Memphis, is een bekend ingenieur verdronken. ZevA andere leden van den bond van ingenieurs uit het Midden en Zuiden der V.S. worden vermist. Het ongeluk gebeur de op een zeer afgelegen gedeelte van de rivier. Nader wordt omtrent deze ramp nog het volgende gemeld: Drie en twintig leven", zijn verloren gegaan in den snellen Missisippi- stroom door 't omkantelen van de re- geeringsstoomboot „Norman." De boot bracht een groep ingenieurs met hun vrouwen en kinderen bene vens eenige gasten voor een uitstapje stroomafwaarts- van Memphis. Bij keeren begon de boot hevig te stampen. De kapitein gaf den pas sagiers, die bij elkaar op een hoopje stonden, order zicli over de boot te ver- deelen, ten einde het evenwicht te her stellen. Door een gebrek aan de stuurinrich ting slaagde hij er evenwel toch niet in den oever te bereiken. Het schip kwam plotseling weer dwars op den stroom te liggen en sloeg binnen een halve minuut om. Dè meeste passagiers wistea zonder de minste paniek uit hun hutten te komen, namen'de reddingsgordels en sprongen in de rivier. Ten gevolge van den snellen stroom daar ter plaatse zouden echter waar schijnlijk weinigen het drama hebben overleefd, wanneer niet een macninist van een klein motorbootje, een neger, groote tegenwoordigheid van geest had getoond. Hij zocht de plek des onheils metho disch af, maakte zijn bootje telkens met drenkelingen vol, bracht ze aan land en keerde dan terug. Op deze wij ze redde hij ruim 30 van de drenke lingen. 18 passagiers en 5 leden van de be manning behoorden, naar wordt ge meld, tot de slachtoffers; daarbij zijn verscheidene van de bekendste ingeni eurs .uit het Zuiden en eenige techni sche professoren. Er zal van regeeringszijde een on derzoek worden ingesteld naar de oor zaak van de ramp. KORTE BERICHTEN. In het kabinet Van d.e Vijvere zul len de katholieke ministers van hel af getreden kabinet-Theunis wederom zit" ting nemen. Voor de andere portefeuil les-zoekt de formateur extra-parlemen taire persoonlijkheden. De Turken hebben sjeik Saïd, d-?n aanstichter van den opstand in Koér- distan gevangen genomen. Het Wolhynische stadje Klewan bij Loetsk is grootendeels door brand vernield. Men moet hier met een nieu wen communistischen aanslag te doen hebben. Do Portugeesche regeering heeft den prins van Wales uitgenoodigd tot een bezoek aan Delagoa-baai in den loop van de volgende maand. Bc president van Tsjecho Slowa- kië bcift de orde van den witten leeuw u.cgfkend aan koning Alfous XIII van Spanje en aan koning Christiaan X van Denemarken. Naar uit ConstantinopeJ wordt ge meid is Hussein Djahed Bey, de redac teur van de „Tanin", tegen wlen een rechtsvervolging was 'ngesteld, ver oordeeld tot levenslange verbanning naar een provinciestad. KERK EN SCHOOL, NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Kats (Z.), H. Hogen- dijk, cand. te Laren. (N. H.) Te Nieuw koop, J. W. Keiler te Scherpenisse. Te Haskerhorne, A. G. H. Vollenweider te Cubaard. GEREF. KERK. Drietal: Te Haarlem, H. A. Munnilc te Zwolle, J. C. Rullmann te Utrecht en J. L. v. d. Wolf te Kralingen. Aangenomen: Naar Glanerbrug, T. Sap te Gouda. B e da n k tVoor Raard, T. Sap te Gouda. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. J. S. Hartjes hoopt Zondag 28 Juni afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente te Hall en op Zondag 5 Juli intrede te doen te Rilland Bath, na be vestigd te zijn door Ds. J. de Visser van Middelburg. Cand. KL S po els tra] te S^ppe- meer, die na peremptoir examen door de classis Winschoten is toegelaten tot de bediening des Woords in de Geref. Ker ken, is voornemens Zondag 14 Mei a.s. zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk van Meeden, na 's morgens bevistigd te zijn door zijn vader, Ds. J. Spoelstra van Sappemeer. Cand. W. Tom hoopt zijn intrede bij de Geref. Kerk' van Warns te doen op Zondag 21 Juni a.s., na des morgens in het ambt bevestigd te zijn door zijn va der, Ds. D. Tom van Hilversum'. •Ds. J. H. Kmseman Aretsf Té Bloemendaal ^s in den ouderdom van 81 jaar overleden de Herv. em. pred. Ds. J. H. Rruseman Aretz. Ds. K. A., een bekend en bijzonder ge waardeerd vrijzinnig Hervormd voorgan ger, is in ,1870 predikant geworden te Primnielen, en stond achtereenvógens te Stevensweert, Heinenoord, Ossendrecht, Dokkum en Wormer. In 1S91 legde hij zijn bediening neer, om echter daarna, van 19011903 op nieuw, te fungeeren in Oisterwijk. Beroepbaar. Het Provinciaal Kerkbestuur Utrecht van de Ned.^ Herv. Kerk' heeft tot de Evangeliebediening toegelaten den heer H. Mulder, candidaat aan de universiteit te Leiden, te Utrecht. De heer G. W. van Deth te Brussel is door de classis Dordrecht beroepbaar verklaard in .de Geref. Kerken. Kerkbouw te Amsterdam. Ds. A. G. H. van Hoogenhuyze schrijft in zijn verantwoording; vap. de. voor de Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Concert orkest onder leiding van F. Lupgens. 5.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 6.NSF. Kinderuurtje, Antoinette van Dijk. 6.20 2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, i6co M.). Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws. 6.20 (Munster, 410 M.) Causerie, daarna muziek. 7.—1 NSF. Orkestconcert. 7.— 2LO e;i 5XX. Van der Hoop over: „De vliegtocht naar Java". 7.20 (Munchen, 485 M.) De dichter Goethe en zijn componisten. 7.20 2LO, 5XX, enz. Concerten. 7.50 (Munster, 410 M.) Concert, muziek' van Verdi. 8.05 SFR (Radijo-Paris, 1780 M.), concert. 9 (Amsterdam, 1050 M.) pirma W. Boosman, concert. 9.20 2LO en 5XX. Tijdsein van G eert wicli, weerbericht, nieuws. twee te bouwen kerken ontvangen giften het volgende in het Predikbeurtenblad: j „Zelfs Indië doet mee. Is dat geen verblijdende mededeeling? Toen ik eenige maanden geleden de cir- culaire aan de kerkeraden verzond, heb ik die look gezonden aan de Hervormi- de Gemeenten in Indië en Transvaal. Van de weekheEik de eerste antwoorden bin-, nen gekregen*an den kerkeraad te Meester-Cornelis f 50, terwijl de kerke raad te Djokjokarta (Java) een collecte toezegde. Indië helpende aan den kerk bouw te Amsterdam, waarvan één kerk in de Indische buurt ,dat is niet onaar dig". Arm heidendom. j Ontroerend is het, wat het Duitsche f Zendingstijdschrift „Die Berichte der Rhei nischeri Missionsgesellschaft" meedeelt: „De lijken van de menschen, die bij de aardbeving in Japan, in Sept. 1923 om kwamen, zijn, naar heidensche zede, ver brand. Nu heeft een groote volksverga- dering van Boedhisten te Tökio, de hoofd- stad van Japan, besloten de asch van de I bij de aardbeving en,den brand omgekö men mannen, vrouwen en kinderen te vermengen met cement, en van dit meng-1 sel uen reusachtig Boedhabeeld te maken van vijf en vijftig voet hoog, dat zitten zal *op een voetstuk, dat zelf weer vijf en negentig voet hoog zal zijn." UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Rede van Minister Colijn. (Slot). De taak waarvoor We in 1923 ge plaatst werden, is nagenoeg volbracht, waarvoor ook dank toekomt aan de ver wante politieke partijen. Maar zal men zeggen, dat punt was toch niet het eenige punt. Er waren nog andere wen schen in ons program! Hoe is het daar mee gegaan? De invoering van de dood straf, losmaking van kerk en staat, be strijding drankmisbru'k en verbetering der Zondagswet. Weinig of niets is daarvan tot stand gekomen. Aan wie de schuld? Gij! zegt spr., want met 50 A. R. zou het wel gelukt zijn. Wo zijn echter maar 14 pet. van het Nederl. volk. Zullen onze wensc'een verwezenlijkt worden, dan moet dit ko men door samenwerking. Bij onze poli tieke vrienden verneemt men ook aller lei verwijten. Sommigen zeggen: De Roomschen zijn de baas, en anderen: de A. R. oefenen dictatuur uit op de Roomschen. De waarheid ligt in het midden. Geen enkele partij kan ten volle bevredigd worden! Elke partij heeft zijn klachten. Doch wanneer we letten op de moeilijk heden, dan heeft spr. reden om te zeg gen, dat het nog zoo slacht met staat. Aan de doodstraf is niet le denken De. R. IC. en de C. H. gevoelen er niet3 voor. De losmaking van Kerk en Staat is noö- dig voor haar bloei. Maar zij. die dien band voelen moeten ze eerst mee hel- 1 pen losmaken. Doch dat !s niet bet ge val, de zaak blijft dus rus'.en, maar het pleidooi er voor zullen we blijven voe ren. Inzake de afschaffing van de Staats loterij ligt er een wetsontwerp bij de St. Generaal te wachten op behande ling. Misschien nog deze maand. De aanneming ervan acht spr. twijfelach tig, maar verdedigd zat het worden! Inzake de drankbestrijding hebben de A. R. zich tocb iiiet crue: i'gd gelaten. Door den voorz 'ter van de A R. Ka merfractie werd een initiatief ontwerp ingediend, met' het bekende gevolg. Een ontwerp van een betere Zondags- i wet ligt klaar en wacht op behandeling eveneens een wet ter bestrijding van het bioscoopgevaar. Alles zoo bijeen geno men is er toch geen reden tot klagen. Er is in 25 jaar wel eens minder ge daan. Daarom durft spr. gerust weer tot de kiezers te komen om hun vertrou wen opnieuw te vragen. Het parlemen tair systeem is weliswaar bij velen in discrediet geraakt. Er is in het parle ment geen verlrouwen zooals het be hoort. Dat is bijna overal het geval. En hoe komt dat? Door het algemeen kies recht zegt men. Dat ?egt spr. ook, maar dan gezien van den kant der verkoze- nen. Er is in het parlementaire leven een besmettelijke ziekte ontstaan, en die ziekte heet „kiezersvrces". Volgens Groen moet er tusschen kiezers en ge kozenen een zedelijke band zijn. Er moet vvederkeerig waarachtigheid ge vonden worden. Mei moet den ,moed hebben om de kiezer9 de dingen te

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2