NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 7 MEI 1925 Dag-Agenda. Donderdag 7 Mei 's av. 8 uur Gebouw Prediker. Radio-avond „Mengelberg Concert." Donderdag 7 Mei 'sav. 8 uur Stads- Evangel. „Jeruël" Bijbelbespreking. Vrijdag 8 Mei 'sav. 8 uur. Jaarverg. Ned. Chr. Vrouwenbond, in de Nuts- zaal. Dinsdag 12 Mei, 's avonds 8 uur Hoogl. Kerk. Kerkconcert „Con Amore. Maandag 25 Mei 'sav. half negen i Verg. 3 Oct. Vereeniging in Café-Rest. „In den Vergulden Turk." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei waargeno men door de apotheken van de H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. i 807. claan. Een aantal firma's heeft men uit genood igd een winkeletalage te maken Door aanvulling op de juiste wijze met bloemen en planten wordt aangetoond dat deze etalages nog meer aan het doel kunnen beantwoorden. Een andere afdeeling omvat versierde voertuigen uit den ouden tijd: de sjees, de huifkar en de mailcoach, doch daar naast de.meest moderne voertuigen als auto's en vliegmachines. Een zeer bijzonder karakter hebben in deze afdeeling een tweetal versie- ringsgroepen die het midden van de zaal zullen vullen. Door een drietal Haarlemsche firma's is daar een Zomer feest samengesteld, waarbij als onder werp gekozen is de jubileerende tennis club, die ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan der vereeniging een bui- lenfeest geeft. Daarnaast wordt door een Amster- damsche firma een watersportfeest ge arrangeerd. Voor beide arrangementen had men de medewerking van enkele modehui zen en van een firma in sport-artikelen. De Olympische spelen. Heette het eerst dat wanneer geen Regeeringssubsidie verkregen werd, de kans dat de Olympische spelen hier gehouden zouden worden voorgoed ver keken was, thans deelt de heer Schar- roo, de tweede voorzitter van het co mité aan de Te le gr. mede, dat de «spelen volstrekt niet van de baan zijn. „Ik heb alle overtuiging, dat het Nederlandsche volk nu zijn eigen be- j lang zal begrijpen, de fout van een deel van zijn volksvertegenwoordigers zal goedmaken en de benoodigde ga rantie op andere wijze spontaan zal bijeenbrengen. Dit zal een demonstra tie tegenover het buitenland zijn, waar door de nationale eer zou worden ge red. Dat vertrouwen heb ik stellig in het Nederlandsche volk!" En tegenover de herhaaldelijk geuite bewering dat door weigering van de subsidie het vertrouwen m ons land zou worden geschokt, verklaarde de heer Scharroo: „Overigens heeft men in het buiten land met de kwestie van ons regee ringssubsidie niets te maken. Als onze vertegenwoordigers zeggen indien hun dit al gevraagd mocht worden, wat nog zoo zeker niet is dat de Olympiade, waarop wij recht hebben, in Amsterdam z a 1 worden georgani seerd, is daarmede de zaak feitelijk beslist. Wanneer en hoe het geld daar voor bijeenkomt, is onze zaak." De financieels gelijkstelling. De Bond van Chr. Schoolverenigin gen in Amsterdam heeft namens 27 aangesloten scholen een adres gezon den aan Ged. Staten van Noord-Hol land, omtrent het besluit van den Ge meenteraad van Amsterdam van 25 Maart 1925, waarbij werd vastgesteld de vergoeding in exploitatiekosten over 1922 uit te keeren aan de bestu ren der Bijzondere Scholen overeen komstig het 4e lid van art. 103 der L. O.-wet 1920. Bij de berèkening der aangegeven bedragen is geen rekening gehouden met de salarissen der vakonderwijzers (essen) aan de openbare scholen in dé gemeente Amsterdam, noch met de volgende kosten, die de gemeente Am sterdam uitgeeft voor het openbaar lager onderwijs: le. de kosten van den administratieven dienst; 2e. die van het medisch en hygiënisch schooltoe zicht; 3e, die van het speciaal gymnas- tiek-onderwijs; 4e. die van behandeling van schoolkinderen, lijdende aan Fa- vus; 5e .die van bewaking van scho len; 6e. die van het fonds tol dekking van brandschade; 7e. die van hot zwem onderwijs; 8e. die van het spraakon derwijs; 9e. die van de cursussen in de beginselen der vreemde talen; 10e. die van de schippersklassen en der dag school voor schipperskinderen; lie. die van de 2-jarige vervolgklassen; 12e. die van de schoolgeldinning (via de afd. Belastingen). STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. REPLIEKEN. De heer Bakker (C. H.) constateert, dat de redevoering van den Minister hoog afsteekt bij die van andefr? voorstanders. Hoewelerkennende, .dat de Qlirtra.nia.de RECLAME Leiden - Haarlemmerstraat 143 van eenige internationale beteekenis is, kan spr in dezen tijd v. bezuiniging geen reden vinden, om foor te stemmen. De Olympiade zal bovendien de Christelijke beginselen van ons volk eerder onder mijnen dan het tegendeel. De heer Kersten (S. G. P.) komt o.m. op tegen flauwe opmerkingen van den heer Schaper over toestanden in de ióde eeuw. De Olympiade haalt het ze delijk peil van ons volk naar beneden De sociaal-democratie blijkt oen oorlog te hebben verklaard aan den godsdiens; Spr. daagt den minister uit waar t? maken dat de Olympische spelen de srreKlong hebben God te eeren, het Koninkrijk Gods te 2oeken. De heer Visscher (A. R.l de door hem gegeven uitlegging over di beteekenis der ook door den Minister aan gehaalde Bijbelteksten. De uit de £riek- sche en Romeinsche culturen ontstane nieuwe cultuur heeft niet daaruit gea'».- mileerd, wat er goeds in was. We zijn niet tegen oefening van het licuaam oa zer kinderen, maar dat is heel wat anoert dan deze Olympische spelen. In deze spa len reflecteert de ontkerstening der natie. Bijna nooit is er trouwens iemand ter linkerzijde, die het goed recht der recht- sche oppositie erkent. En met geen woord is aangetoond, dat het de roeping is van den modernen staat, om die dingen te bekostigen. De heer Braat (PI. B.) merkt op, dat als het zeker is, dat er winst gemaakt wordt met de Olympiade, Rijksgeld niet noodig is. Maar de Minister kan die winst niet garandeeren en heeft spr. niet be keerd. De heer Staalman (V. B.) protes teert opnieuw tegen de bewering, dat de lichamelijke opvoeding geen nut op.evert Bezuiniging is noodig, maar noodiger is nog het brengen van nieuwe welvaart in ons land. De heer S'noeck Henkemans (C. H.) constateert, dat het voorstel er een is van het geheele kabinet en aanKt aen minister van Dijk voor diens tegenwoor digheid. Spr. betoogt, dat deze sp:len niet in strijd komen met den geest, die uit den Bijbel tot ons komt. In de op voering van de beteekenis dezer spelen ech ter ligt een gevaarde sport neemt veelal een te groote plaats in bij onze jeugd cn dat bevordert de'Olympiade. De wed strijden zullen wel uitsluitend voor ama teurs zijn, maar spr. is niet zoneter vre_i voor den aard der spelen, en zoo noopt spr., dat de minister het boksen zal we ten tegen te gaan. Zal het Stadion des Zondags gesloten zijn of zullen er dan andere dan Olympische wedstrijden wor den gehouden De heer B o m a n s (R. K.) betoogt, dat door verwerping van het voorstel alle medezeggenschap over het spelen op Zon dag venoren wordt. De heer KI eer e kop er (S. D.) zegt, dat het feit, dat de Olympiade hier be streden is, ons reeds in het buitenland belachelijk heeft gemaakt. Dit debat is van groote beteekenis, omdat ons volk er uit kan leeren, wat er in de toekomst van aller vrijheid terecht zal komen, als we gedwongen worden door menschen, die met eenzijdig verklaarde Bijbelteksten alle anderen hun wil trachten op te drin gen De heer Marchant (V. D.) heeft zich bijzonder geïnteresseerd voor de fi- nancieele zijde van het debat. Kan er bp de inrichting der Olympiade niet worden bezuinigd? Kan het particulier initiatief niet worden geprikkeld Dit geschiedt niet als de Staat alle kosten voor zijn reke ning neemt. Er zou een garantiepost tot •een maximum van één millioen pro me morie kunnen worden uitgetrokken. Kan de regjering zich hiermede vereenigon, dan zou er kans zijn, dat we voor een armza.ig figuur in het buitenland gespaard bleven. De heer Schaper (S. D.) deelt mede, dat de heer Troelstra in de Kamer hoopt te verschijnen, om mede voor het ontwerp te stemmen. Het is, zeide spr., beter naar de Olympiade te gaan, dan des Zondags driemaal naar den heer Kersten te luis teren; wie dat doet, geraakt zeker op het verkeerde pad. De heer Rutgers (A. R.) heeft geen antwoord gek-regen op zijn vrageri of de subsidie inderdaad noodig is en of de regeering de sportbeweging moet aan moedigen of niet. De heer van Vu uren (R. IC.) gelooft dat er overdreven wordt, als hier de linkerzijde de geheele oppositie mobiliseert Het is niet de vraag, of hier te lande de Olympische spelen zullen zijn, maar of de Staat daar een millioen voor zal mos ten geven. De heer Boon (V. B.) trekt zijn motie in als het wetsontwerp er in gevaar door wordt gebracht. DUPLIEK VAN DEN MINISTER. De heer de Visser, Minister van O., K. en W., handhaaft zijn standpunt, dat principieel geen argumenten zijn aan te voeren tegen de spelen. Als Christen heeft hij niet géfaald, do,or het subsidie te verdedigen. Wat betreft de Zondagsrust, heeft spr. do érnstige verklaring van het Olympisch Comité, dat de voorwaarde strikt zal worden nagekomen, zelfs in dien zin, dat gedurende de sluiting van het stadion dit ook niet op andere wijze zal gebruikt woxdaa* Sor. ial in overleg; met het O- lympisch' Comité treden, om te bevor deren, dat de door den' lieer Snoeck Henkemans afgekeurde speelwijze niet zal plaats hebben. Wat betreft het denkbeeld van den heer heer Marchant, betoogt spr., dat hij ge neigd is op dit denkbeeld'in te gaan. Spr. verzoekt nogmaals met sterken aan drang dit voorstel aan te nemen. De algemeene beraadslagingen worden gesloten. DE STEMMING. Het wetsontwerp wordt verworpen met 48 tegen 36 stemmen. Voor: de linkerzijde behalve de heer van Ravesteijn, (C, P.) en de plattelanders. Tegen: de rechterzijde, behalve de heeren Bosnians en van Dijk, (R. K.), Snoeck Henkemans, van Boetzelaer van Dubbel dam, Rutgers van Rozenburg en mej. Katz (O. H.). De vergadering wordt te 5 uur ver daagd tot hedenmiddag 1 uur. BUITENLAND. DE INTERNATIONALE CONFEREN TIE OVER DEN WAPENHANDEL. Oorlog aan den oorlog. De voorzitter van de commissie van landsverdediging der Fransche Kamer Paul-Boncour, die de leider is der Fransche delegatie op de conferentie, heeft de namiddagzitting der conferen tie gisteren met een uitvoerige, schit terend doordachte rede geleid. Paul-Boncour gaf uiting aan zijn voldoening over de deelnèming aan de ze conferentie. Het onderwerp dezer conferentie, zoo betoogde hij, is het doel van den Volkenbond zelf, n.l. oor log aan den oorlog. De voorzitter heeft terecht gewezen op den bescheiden omvang van de agenda der conferentie; maar niette min mag de conferentie de openbare meening der wereld niet teleurstellen, want deze conferentie zal een voor postengevecht in den strijd tegen den oorlog zijn. De conferentie wil niet den wapen handel beletten, doch hem van par ticulier op publiek terrein overbren gen, en een formule zoeken om de sta ten zelf verantwoordelijk te stellen voor het verschaffen van wapenen aan anderen. Zelfs aldus beperkt zal de conferen tie nog vele moeilijkheden opleveren. Worden deze overwonnen, dan zal liet werk toch nog vergeefs zijn, zoo het niet spoedig gevolgd, wordt door e-n conventie tot controle der wapenfabri- cage. Practischer ware geweest hier mee te beginnen, dan zouden de ge opperde bezwaren gemakkelijker weg genomen zijn. En zelfs met de controle op de fa bricage en den handel zal slechts een gedeelte van ds laak volbracht zijn. Het einddoel is de ontwapening, maar zoolang het gevoel, van veilig heid in de wereld niet bestaat en het geweld de betrekkingen tusschen de volken nog regelt, zal elke staat trach ten de sterkere te, zijn. Alleen een atmosfeer van vertrou wen zal toestaan iets van de nationale eigenliefde op te geven. Zij zal echter slechts het gevolg zijn van de alge meene zekerheid, welke de Volkenbond beoogt, en eerst dan kan de ontwape ning aan de orde komen. Boncours rede oogstte stormachtig applaus. Een rede van den Nederlandschen gedelegeerde. De leider der Nederlandsche dele gatie, onze' feezéint' te Bet-n Mr. W .1. Doude van Troostwijk heeft gistermid dag op de volkenböndscoriferentie in zake toezicht op den internationalen wapenhandel verklaard, dat de Neder landsche regeering met vreugde mede werkt aan deze conferentie, die nauw verband houdt met de algemeene be moeiingen, om den wereldvrede te be vestigen door middel van overeenkom sten op het gebied der bewapeningen. De conventie, die deze bijeenkomst zal hebben uit te werken, zal steun moeten geven aan den geest van in ternationale samenwerking, die in de laatste jaren onder leiding van den volkenbond zoo gelukkig tot uiting is gebracht. De heer Doude van Troostwijk bracht hulde aan den< voorbereidenden arbeid vooral van de tijdelijke gemengde vol kenbondscommissie voor het bewape ningsvraagstuk. Intusschen heeft ook de Nederland sche delegatie bedenkingen tegen de ongeldigheid, die zou kunnen voort vloeien in zeker opzicht tusscnen de landen, die wapenen voortbrengen en de niet of bijna niet-voortbrengende staten. Na de vele opmerkingen hierom trent reeds van vorige sprekers meen de onze gedelegeerde terecht zich te kunnen onthouden van een nadere toe lichting van deze moeilijkheid, die het ontwerp-conventie veroorzaakt. Hij wilde er echter op wijzen, dat ar tikel 8 van het volkenbondsverdrag met betrekking tot de particuliere wa- penfabricage rekening houdt met de bijzondere toestanden, waarin de geen wapenen voorbrengende staten verkee- .ren. Bij de conventie inzake den wa penhandel behoort men dezen bijzon- deren toestand evenmin uit het oog te verliezen. De lieer Doude van Troostwijk sprak hat vertrouwtn uit, dat bij da artikels. ge wijze beraadslaging de bestaande be zwaren zouden worden opgeheven, ook al om daardoor te voorkomen, dat de ongelijkheid inzake de openbaarheid een prikkel zou worden voor de op richting van nationale wapenfabrieken hetgeen stellig de geest zou zijn, waar in de openbare wereldmeening deze conferentie hoopt te zien arbeiden. De gehouden redevoeringen hebben de Nederlandsche delegatie de hoop gegeven, dat het aan loyale samenwer king om een billijke oplossing te vin den niet zal ontbreken. DE HULDIGING VAN HINDENBURG. Geen deelneming der republikeinen. De soc.-dem. opper-president van Maagdenburg, Hörsing, die tevens op richter en leider der organisatie „Reichsbanner Schwarz-Rot-Gold" is, deelt in een uitvoerig artikel in de bladen mede,.dat zijn organisatie niet zal deelnemen aan de huldiging, die de rechtsche organisaties op den dag van Hindenburgs beëdiging den nieu wen rijkspresident zullen brengen. An ders, betoogt Hörsing, zou het wel eens tot bloedige botsingen met de rechtsradicale organisaties kunnen ko men. Dit is echter niet de eenige re den waarom de „Reichsbanner" dien dag zal thuisblijven. Als de „Reichsbanner" te zamen met de rechtsche organisaties den nieuwen president zou huldigen, zou men daar uit, zegt Hörsing, in het buitenland kunnen concludeeren, dat republikei nen en monarchisten gezamenlijk Hin denburg, dien men in het buitenland toch al als een representant van dc revanche-idee beschouwt, toejubelen. Hindenburg als „oorlogsmisdadiger." De juridische commissie van den rijksdag hield zich gisteren bezig met een bij gelegenheid van Hindenburg's beëediging te verleenen amnestie. Besluiten wei tl en niet genomen. Deze aangelegenheid brengt de vraag naar voren, of Hindenburgi .zelf niet het voorwerp van een amnestie b.thoort te worden'. Zooals men weet, staat hij als no. 237 op de lijst der oorlogsmisdadigers. De vraag, die de geesten op het oogenblik bezig houdt, is die, welke de houding der verschillende entente gezanten zal zijn tijdens de receptie van het corps diplomatique, welke Hindenburg van plan is, op 14 Mei a.s. te geven. Deze netelige kwestie is niet op gelost en schijnt den betreffenden personen nogal eenig hoofdbreken te kosten. HONGERSNOOD IN CHINA. Kinderen verkocht vocfr rijst. Volgens, een bericht uit Sjanghai heerscht in de Chineesche provincie Kwei Tsjau een ernstige hongersnood; de bevolking eet boombladeren en kinderen worden te koop aangeboden voor rijst. Katholieke priesters hebben geval len van kannibalisme waargenomen. KORTE BERICHTEN. De tekst van de geallieerde nota van antwoord aan Duitschland inzake de ontwapening is bijna gereed. Heden komt Trotzki te Moskou aan. Er wordt een nieuwe stijging van de graanprijzen te New-York en Chi cago gemeld. De 6e volkenbondsconferentio is tegen 7 September bijeengeroepen. In Pruisische parlementaire krin gen spreekt men van een mogelijk af treden van Braun, die door Marx zou worden vervangen. De Italiaansche vlieger di Pinedo op weg v. Rome naar Melbourne is te Karachi aangekomen. In het totaal werkloozen van 1.187,000, dat op 27 dezer aan de En- gelscbe arbeidsbeurzen was ingeschre ven, zijn begrepen: 910.400 mannen, 36,200 jongens, 208,200 vrouwen en 32,200 meisjes. Caillaux zal Zaterdag in den ka binetsraad een overzicht geven van de in voorbereiding zijnde voorstellen tot hervorming van de financiën en Maandag zijn plannen in de fianci- eele commissie van de kamer ontwik kelen. KERK EN SCHOOL. GEREF. KERK. Beroepen: Te Reewijk-Sluipwijk, J. C. Houtzagers, cand. te de Bildt; CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Zaandam, J. P. Met ering te Nieuwpoort. Oud-zendeling W. L. Jensf Te Utrecht is overleden oud-2endeling W. L. Jens, die jarenlang in dienst der Utrechtsche Zendingsvereeniging op N.- Guinea gearbeid heeft. De thans overledene, die in 1877 als zendeling werd uitgezonden, heeft met trouw en volharding in de moeilijkste jaren der Zending gewerkt. In zijn tijd bestond op Nieuww.Guinea geen geor dend bestuur en lag hét geheel geïsoleerd. Verbindingen bestonden er bijkans niet. Toch mocht de heer Jens van zegen op zijn arbeid getuigen. Na zijn terugkeer in het moederland heeft hij ntSg vele jaren de Zending ge diend als secretaris der U. Z. V. Ook nam aan den avangglisauearbeid in de Radio-Programma. Wat er vanavond te hooien is. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Conceit orkest onder leiding van F. Lupgens. 5.35 FL Parijs (Eiffeltoren. 2650 M.> Concert. 6.20 2LO (Londen, 365 M.) en 5 XX (Chelmsford, 1600 M.). Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws. 6.50 (JVÏunchen, 485 M.). Staatsopera. 7.20 iLO. Kamermuziek. 7.20 5 XX. Licht orkestpro'gramma. 7.20 (Berlijn, 430 en 505 M j. Voordracht over: „Het internationale gerechtshof in. Den Haag". 7.50 (Munster, 410 M.). Reuter-avoiïd. 8.15 NSF. Uitzending uit het Concert: gebouw te Amsterdam, onder leiding van Mengelberg. 8.50 SFR. (Radio-Paris, 1780 M.). Con cert, Russische muziek. 9.(Berlijn, 430 en 505 M.)# Oude In dische hederen, gezongen door Indische zangers. 9.20 52LO en 5XX. Tijdsein van Green wich, weerbericht, nieuws. palats zijner inwoning deel. terwijl hij vele malen als spreker voor de Zending-' optrad. Zijn gezondheidstoestand dwong hem in September 1924 zijn arbeid neer te leggen. Synode Chr. Geref. Kerk. Naar wij vernemen, zal de Synode 'vaii;. de Chr. Geref. Kerk te Groningen wot-y den gehouden op Dinsdag 21 Juli en volgende dagen. DE HEER W. WARNAAR KAMERLID. Wij lezen in het Weekblad vcor Bloembollencultuur: De heer W. Warnaar uit Sassenheim zal binnen enkele dagen worden be noemd! tot lid der Tweede Kamer. De heer de Monté verLoren, die dezer dagen is overleden, -wordt door den heer Warnaar opgevolgd. De eerste practische bloembollenkweeker doet, wanneer althans do heer Warnaar zijne benoeming aanvaardt rcict hem zijn intrede in de Staten Generaal. Wij achten het vak gelukkig, clat net juist de heer Warnaar is. Deze zal on getwijfeld' om zijn groote bekwaamheid en practische zin, een waardig behsr-" tiger blijken te zijn van de hem toe te vertrouwen landsbelangen Ons vak zal daardoor in aanzien stijgen. De bekwaamheden van den heer Warnaar voor openbare functies zijn reeds lang erkend. Behalve Wethouder van Sassenheim is de heer Warnaar reeds jarenlang lid der Provinciale Staten van Zuid-Iiolalnd en heeft hij zitting in tal van vereenigingen van algemeen nut, In het vereenigingsleven in het vak is in de laatste jaren bijna niemand zoozeer op den voorgrond getreden als hij en koos men zijn sympathieke, krachtige persoonlijkheid tot leider van menige vergadering, tot voorzitter van. een groot aantal vereenig'ngen. Zoo is de. heer Warnaar jarenlang voorzitter geweest van den Bond van Bloembol lenhandelaren; is hij van liaar oprich ting af aan voorzitter van de vereeni ging De Tulp; en jarenlang en bij her haling lid van het Hoofdbestuur der Algemeene Vereenig ng voor Bloem bollencultuur. Wanneer hij maar altijd gewild had, was deze lijst veel langer geworden! En thans staat dus een der beste Vak vertegenwoordigers Volksvertegenwoor diger te worden. Spreekt het niet van zelf dat het vak alle aanleiding heeft om le hopen, en te verwachten dat deze beide functies door hem jaren lang zullen worden vervuld in 'sLands Ver gaderzaal, tot nut van het bloembollen land? Is van den man, die altijd voor de belangen van het vak in de bres wilde springen niet met recht te ver wachten, een versterking van de ge lederen van hen die bij Regeering en departement de belangen van het bloembollenvak behartigen? Wij twijfelen er dan ook niet aan, of de benoeming zal door den heer War naar worden aangenomen en beschou wen het feit van het binnentreden van den populairen kweeker-exporteur als een gebeurtenis van groote beteekenis.- UIT DE OMGEVING LISSE. Gemeenteraad In 'de gisteravond onder leiding van burgemeester Eenhuis gehouden ver gadering was de heer A. Verduyn Jr. met kennisgeving afwezig wegens ver hindering. Na goedkeuring der notulen kwam in behandeling een voorstel tot aan koop van een strook grond van P. G. en N. A. Dames voor verbreeding van de Loosterweg. Werd zonder discussie aangenomen, evenals een voorstel om voor verbree ding van de Julianastraat gemeente grond te ruilen tegen een stuk grond van den heer J. Slotje. In bespreking kwam hierna een ad vies van de meerderheid van B. en,Yv betreffende een verordening op cc Winkelsluiting des Zondags. Het advies luidde afwijzend tegen over een verzoek om het verkoop n en venten geheel te verbieden. De heeren T romp wethouder, 'Kuipers en Segers, spraken zch in eerste instantie tegen, de heeren jypn Keste xen, Lang eve ld, ^0-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2