kerk en School. NIEUWE LEID5CHE COURANT VAN WOENSDAG 29 APRIL 1925 TWEEDE BLAD. Op de Raadstribune. Voor de vijfde maal gedurende deze zittingsperiode werd Maandag 'n nieuw lid geinstalleerd, n.l. de heer J. H. Schüller, die de plaats van zijn vertrok ken partijgenoot den heer van den Heu vel inneemt. Dit nieuwe lid heeft al dadelijk kun nen genieten van den niet geringen spreeklust zijner medeleden. Terwijl, toch de agende slechts weinig punten bevatte, en de meeste van die punten ook nog zonder bespreking passeerden was toch een vrij lange avondzitting noodig om de geheele agende af te werken. Een punt dat heel wat bespreking uitlokte was dat betreffende de beschik baarstelling van localiteiten voor de Christelijke school aan de Pieterskerk gracht, en de overdracht van het ge bouw aan de Pieterskerkgracht aan de gemeente. Het was vooral de heer Êerdmans die bezwaar had. Zijn tegenstand tegen-de Christelijke school is nog iiiet' geheel gebroken en hij acht net, zooals hij Maandag tegenover- den heer Zuidema liet uitkomen, een zegen dat het bijzon» der onderwijs het nog niet heelfimaal voor het zeggen heeft. Vandaar dat hij oppositie voerde. Dat de gemeente door deze transactie een waardevol gebouw krijgt aan de Pieterskerkgracht, kon hij niet ontkennen maar hij had er be zwaar tegen dat voor deze bijzondere school zulk een goed gebouw beschik baar werd gesteld. Dat kon wel een beetje minder vond hij. Maar gelukkig hebben de tegenstan-, ders van de bijzondere school ook niet meer alles te zeggen en kunnen de bij zondere scholen een zeker recht laten gelden, waaraan zelfs een frontmaker als de heer Êerdmans niets kan veran? deren. Hadden de opposanten zich op wat breeder standpunt gesteld dan zouden ze hebben ontdekt dat deze overdracht van de gebouwen niet in de laatste plaats in 't belang der gemeente- is en dat er geen reden is om te denken dat deze schoolvereeniging hier met .den buit gaan strijken. - Weliswaar komt zij nu op een gemak kelijke wijze in het bezit van eèn be waarschool, maar daar staat tegenover dat zij afstand moet doen van een ge bouw 't welk een niet geringe waarde, vertegenwoordigt, terwijl zij 't daar door mogelijk maakt, dat ook cfe- an-, dere deelen van dit gebouw dpof de gemeente kunnen worden overgeno men. Ook de voorgestelde werkverschaf fing aan den Hoogen Rijndijk bracht meerdere tongen in beweging, waarbij het in hoofdzaak ging om de loohen die uitgekeerd zullen worden. Door de Commissie voor Sociale, Zaken was "een regeling ontworpen waardoor de leonen zouden -kunnen stijgen tot f20.16, plus fl toeslag per. kind. De regeering echter, die een niet onbelangrijke subsidie verleent, nam met deze regeling geen genoegen en wilde een maximumloon van f21, welk denkbeeld door B. en W. werd overge nomen. De heer van Straten echter, deed een voorstel dat, nadat het op ad vies van den heer Eikenbout gewijzigd was, het maximum stelde op f24. terwijl de heer Knuttel nog een stapje verder ging en het loon op f30 wilde Over deze voorstellen liep de wel zeer langwijlige discussie, met het resultaat, dat, nadat eerst verschillende amende menten verworpen waren het voorstel i van B. en W. werd aanvaard, zoodat althans weer iets voor de werkverschaf- fing, zij bet dan tegen niet te hoog loon I kan worden gedaan. Het voorstel door de heeren van Stra- te?. Witmans en Knuttel ingediend tot wijziging van het reglement' van de Sted. Werkinrichting waren beter ach terwege gebleven. De voorstellers had den zich misschien door hun gevoel, maar. zetter niet door hun verstand laten leiden. Om te beginnen bleek toch dat zij niet bijster op de hoogte waren, vervolgens dat zij als commissie leden zich om deze instelling, waarvoor zij zich nu plotseling zoo druk maakten al zeer weinig hadden bekommerd en eindelijk dat voor de voorgestelde wijzi ging geen enkel redelijk argument was aan te voeren. Geen wonder dan ook dat zij het na lang heen. en weer praten het voorstel met groote meerderheid werd verwor pen. De avondvergadering bracht het voor de ingezetenen belangrijke besluit dat de Hoofdelijke Omslag met iü pet werd verlaagd. De toestand van de gem. fi nanciën is volgens de thans beschik bare cijfers wel niet - te rooskleurig, maar de toestand is toch var dien aard dat verlaging mogelijk bleek. Laten we hopen dat de Raad de tering zoodanig» naar de nering weet te zetten dat in de toekomst in deze rich ting verder kan worden gegaan, daar ook nu nog de lasten niet gering zijn. Hadden de Soc. Democraten geen be hoefte gehacl van hun „beginsel" om trent monopolistische bedrijven te ge tuigen, het grondig voorbereide voor stel inzake de verlenging van de con cessie aan de Leidsche Duinwafcermaat- schappij, zou zeker zonder bespreking zijn aanvaard, ook door de Soc. Demo craten^ Zakelijke bezwaren bestonden niet en om nü niet uit louter politieke over wegingen tegen te stemmen moesten z.g. zakelijke bezwaren worden geop perd om tegenstemmen mogelijk te maken. De burgerij en met name ook het niet kapitaalkrachtige deel der burgerij mag echter dankbaar zijn dat de roode heeren hun plan niet hebben kunnen doorzetten. Het onvermijdelijke gevolg zou toch zijn geweest dat de prijs van het water zeer belangrijk zou zijn verhoogd en dat de gemeente hare jaarlijksche in komsten met een bedrag var. vele dui zenden zou zien verminderen. Gelukkig bleek ook nu de meerder heid van den Raad liever de verstan dige en voorzichtige leiding van B. en W. te volgen dan dat zij zich door de S. Dem. die hunne verantwoordelijkheid al zeer weinig bleken te gevoelen, liet leiden. Nadat omtrent de beslemming van de perceelen aan .den nieuwen verkeers weg een besluit was genomen, alweer niet zonder een. kinderachtige oppositie van de Soc. Dem. werden de tribune- bezoekers tot slot verrast op- een debat over de roode vlag, waarbij 't zoo nu en dan warm toeging. De vraag was of de roode vlag, het symbool van de revolutie, van de om wenteling, op een gemeentelijk gebouw geduld kan worden. Deze vraag was door B en W. ont kennend beantwoord en de heer vam Eek was zoo verstandig geen uitspraak van denRaad uit te lokken, daar dit College zich zeker in denzelfden geest zou hebben uitgesproken, hoe onver schillig de heer van Eek de zaak ook poogde voor te stellen. De roode vlag mag een symbool van de vrijheid zijn, een beter symbool dan onze Nederlandsche driekleur is het niet, daar is geen land ter wereld waar de vrijheid der burgerij beter gewaar borgd is dan in ons vaderland. NED. HERV. KERK. Zestal: Te Dordrecht (vac. C. Bout hoorn), F. Kijftenbelt te Feijenoord, J. H. Gunning E. Bzn., te Vuurschc, A. L W. van Ingen te Hattem, G. Alers te Nieuw-Lekkerland, J. J. Timmer te Er- melo, J. Goslinga te Utrecht. Aangenomen: Naar Markelo, G. C. Schellenberg te Eierland op Texel. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Vianen, cand. E. Telder te Utrecht. Te Tienhoven (Utr.), cand. J. G. Houtzagers te De Bilt (Utr.). Te Niezijl, H: Steen te Zoutkamp. Aangenomen: Naar Silvolde-Gen- dringen, cand. M. Wielèmaker te Vlis- singen. Naar Suawoude, (2de ber.), H R. Pel te Stadskanaal-Pekelderweg. Naar Grijpskerke (Z.), J. Dijkstra, cand. te Warns (Fr.). Bedankt: Voor Wons, Rottevalle, Zuidwoldc. (Dr.), Duurswoude, Onderden- dam en Giesen- Oud- en Nieuwkerk, J. Dijkstra, cand. te. Warns. (Fr.) 'CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Zaandam, J. P. Mete ring te Nieuwpoort en C. S. v. d. Ven te Lisse. Te Zeist, L. H. v. d. Meyden te Dordfecht en H. Visser te Leeuwarden. Bedankt: Voor Harlingen, A. Grup pen te Vlissingen. BAPTISTENGEMEENTEN. Bedankt: Voor Emmer-Erfscheiden vëen, J. Hekhuis te Muntendam. Ds. H. A. Ger^etsenf Te Gent (Bet.) is overleden Ds. H. A. Gerretsen, pred. der Ned. Herv. Kerk aldaar. Sedert September 1902 stond Ds. Gerretsen te Gendt. Voor dien tijd diende hij de gemeente Kolderveen. De begra fenis van het stoffelijk overschot zal plaats hebben a.s. Dinsdag in den familiegrafkel der te Valburg.. Tegen vrouwenkiesrecht. In een dezer dagen gehouden vergade ring van den. Kerkeraad der N;ed. Israëlie- .tische Gemeente te Utrecht, deelde de voorzitter mede, dat de opperrabijn Justus Tal afwijzend advies^ had uitgebracht 'op een voorstel tot invoering van actief en passief vrouwenkiesrecht voor den kerke- raad. Hij achtte dit in strijd met de grond beginselen van het Jodendom. Het tekort der Zending. Meermalen .werd dezer dagen bij het Zendingsbureau de Oegstgeest, dat, zoo als men weet tot dekking van het tekort over 1924- ad' H80:000 aan iederen hou der van een girorekening 1 vroeg, ge ïnformeerd, of de actie geslaagd is. Het antwoord daarop was en is nog moeilijk te geven, ómdat de verzending der circulaires nog niet geheel geëindigd is. Dankbaar wordt medegedeeld, dat ve len aan den oproep .gevolg gaven. Maar ook werd verzjekerd, dat vele duizende rekeninghouders aan het verzoek tot op heden althans piet voldeden. Als allen het kleine offer, dat gevraagd werd, gebracht hadden, of alsnog bren gen zuilen, dan was ,'t tekort verdwenen. Gemis aan hisiczisch besef. De historie is. altijd een zeer be trouwbare leermeesteres, ze.gt H. B. in het Chr. Schoolblad „Onze Vaca tures." Zij verklaart ons wél niet, hoe de toestanden zich móeten of zullen ontwikkelen; .maar. zij.'laat ons toch zien, hoe zij zich ontwikkeld hebben. En dié wetenschap heeft zeer groote waarde, omdat zij ons behoeden kan voor sprongen in het duister en vaak ook een correctief geeft op al de dolle plannen, die mogelijk door dezen en genen gekoesterd worden. Vooral voor onze scholen vind ik historisch be sef een niet te onderschatten bezit. Want het kan ons iriderdaad een ta melijk betrouwbare; leiddraad gevpn voor haar ontwikkeling. Wij werken en ik geloof, dat wc ons best doen'. Maar wat baat al ons wecken, zoo we het niet met klare bewustheid doen van het doel, dat we nastreven? Wat baat het zoo we ons niet be wust zijn van den weg, dien we zullen inslaan? Wat baat brute kracht, zonder over leg? Wat baat kennis zonder wijsheid? Daarom is het noodig, broodnoodig dat We telkens weer een bad nemen in de historie onzer scholen. Dat we weer doorleven deri tijd van worsteling die onze scholen hebben doorgemaakt. Kortom, dat we weer besef krijgen van de historie. Opdat we de. continuiteit, die er tus- schen heden en verleden bestaat, niet voorbijzien. En ons niet blindelings steken in een gevaarlijk avontuur, dat te gevaar lijker -wordt naarmate we ons verder van onze operatiebasis verwijderen. Vooral onze jongeren zou ik de stu die van de historie willen «anbevelen. Daar is zooveel wat de aandacht vraagt. De geschiedenis van art. 192 Grond wet. De strijd voor de school en om de school, waaruit tenslotte onze huidige school te voorschijn is gekomen. Groen moei gekend; Van Otterloo, Fering% om vele anderen niet te noe men. En dan' moeten we tezamen na ons gesterkt te hebben in den geestelijken strijd van het verleden, ons toerusten tot den nieuwen, dien we met bedacht zaamheid te voeren hebben. Maar waar aan we naar mijn ernstige overtuiging niet zullen ontkomen. Gemeenteraad Leiden. Avondvergadering. 12. Vaststelling van het vermenigvul'?.- gingsciifer, bedoeld in de verordening qp de heffing eener plaatselijke belasting naar het inkomen te Leiden, voor het belasting jaar Mei 1925—Mei 1926. (99) De heer Zuidema (A.R.) vraagt enkele inlichtingen omtrent de cijfers waarop het voorstel van B. en W. Het vorig jaar werden de cijfers van 1S23 als uitgangspunt genomen en. werd 'n totaal ontvangst van f 2.361.280 berekend. Voor 1924 zou zoo werd aan genomen dit cijfer met 10 pet. dalen. Nu geeft de uitkeering over het eerste kwartaal echter slechts een mindere ontvangst van 5 pet. Rekent men daar bij een vermindering van 5 pet wegens de voorgestelde verlaging, dan komt men in elk geval tot een bedrag van meer dan f 1.900.000. B. en W. komen echter tot een veel lager bedrag, daar zij de volgende uitkeeringen meer dan 20 pet. lager berekenen. De Voorz.: Ja, dat is een gevolg van de lagere opbrengst. De heer Zuidema begrijpt dit niet daar in de stukken gezegd wordt, dat het vorig jaar de ontvangsten laag waren door oninvorderbaai verklarin gen, maar dat we er nu beter voor staan. Vanwaar dan die sterke daling waarop gerekend wordt? Overigens is spr. met B. en W. van oordeel, dat voorzichtigheid geraden blijft, aangezien er volgens de begroe ting een exploitatietekort is van f700.000. De heer van Eek (S.D.A.P.) zal zijn stem geven aan het voorstel van B. en \V. omdat dit inhoudt belastingverla ging. Spr. doet dit evenwel niet gaarne aangezien hij van oordeel is, dat B. en W. nu sterker staan in hun bezuini- gingspolitiek en met meer reden kun nen zeggen: er is voor dit en dat geen geld. Ook had spr. liever een voorstel ge zien, dat een belastingverlaging speci aal voor de lagere klassen beteekent. De beer Knuttel heeft met ver wondering de redeneering van den heer van Eek gehoord. Hij acht, dat de heer v. Eek evenals spr. tegen de begrooting had moeten stemmen, in dien hij bezwaar heeft tegen de bezui- nigingspolitiek van B. en W. De heer Sanders (R.K.) weth. be antwoordt de door den heer Zuidema gesteldp vragen, voorzoover die betrek king hebben op de techniek der bere kening van B. en W. Hetgeen de heer van Eek heeft ge zegd, is het standpunt van diens partij en geeft spr. geen aanleiding, daarop iets te zeggen, evenmin als spr. zich mengen wil in het geschil van de hoe ren van Eek en Knuttel. De lieer Zuidema is nog niet ge heel tevreden gesteld. De heer van Eek (S.D.A.P.) had slechts den nadruk willen leggen op de schaduwzijden van hef. voorstel van B. en W., hoewel hij overigens erkent, dat de daling der belasting in de kringen der burgerij met vreugde zal worden begroet. Verwerping der begrooting, zooals de heer Knuttel zegt, acht spr. slechts RECLAME ledereen is Opgeiogen over de volstrekt Pijnlooze en toch Radicale werking van Mijnhardt's Laxeertabletten. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. een negatief gebaar, waar men niet m^e ópschiet. De voorzitter merkt, naar aan leiding van een opmerking- van den heer van Eek, dat de gegoeden ge spaard worden, op, dat hier een sterke progressie heerscht; zou de belasting voor de gegoeden nog hooger worden, dan jagen we ze uit de stad en wordt de belasting hier voor de arbeiders no£ hooger. De maximumbelasting is hier ir Leiden dubbel zoo hoog als in Den Haag en l1/» a ls/4 maal zoo hoog als in Amsterdam en Rotterdam. Spr. geeft voorts aan den heer Zui dema nog een technische uiteenzet ting betreffende de berekening van het vermenigvuldigingscijfer. De zaak if dat in verband met de oninvorderbaar- verklaringen de opbrengst het vorig jaar sterk is tegengevallen. De heer Zuidema: Dat blijkt niet uit de stukken. De Voorzitte r: Maar het is toch juist en in verband daarmee zijn nu ook de ramingen laag gehouden. Het voorstel wordt daarna goedge keurd. 13. Voorstel tot wijziging van de voor waarden, waaronder aan de Leidsche Duin water-Maatschappij concessie is verleend voor het maken, aanleggen en exploitee- ren van een waterleiding, van de duinen nabij Katwijk tot en in de gemeente Leiden. (94) Bij dit voorstel komt ter sprake het amendement van den heer v. Eek (S. D.A.P.) dat door Iiem wordt toegelicht. Spi'.'s partij staat op het standpunt, dat monopolistische bedrijven, zooals waterleidingbedrijf, overheidsbedrijven moeten zijn. Het waterleidingbedrijf Is hipr een geconcessioneerd bedrijf, waar op dcor B. en W. controle wordt ge oefend. Nu staan we voor de vraag, of we zullen overgaan tot eigen exploi tatie door de gemeente of dat we zul len verlengen, zocals B. en W. voor stellen. Spr. vraagt zich af: hoe zal de toe stand over tien jaar dan zijn? Zullen 1 B. en \V. dan weer overheidsexploita- tie van dit bedrijf ontraden? Men ?s thans hang, dat overneming van dit bedrijf voor de gemeente onvoordeelig zou zijn. Spr. ziet niet in, dat de toestand .over tien jaar anders zou zijn dan nu, daarom acht spr. het best, nu maar' door den zuj-en appel h$en te bijten en tot eigen^ exploitatie over te gaan. 1 Spr. zou willen, dat dcor publieke controle van den raad op de balans, yerlies- en winstrekening de zekerheid bestond, dat er voldoende wordt af geschreven en dus het winstcijfer niet te hoog zal worden opgevoerd. Spr. zou dus in de eerstkomende tien jaren dit bedrijf willen maken tot «en semi-publiekrechtelijk bedrijf, zocdat dus menschelijkerwijs gesproken over 10 jaar de gemeente dit bedrijf op be hoorlijke voorwaarde zou kunnen over nemen. Wenscht de raad deze wijziging in de voorwaarden niet, dan is spr. voor overneming van dit bedrijf reeds thans» De heer Knuttel (Comm.) ziet in deze waterleiding wel een bewijs van het ondoeltreffende van geconcessio- neerde bedrijven, aangezien de over- aieming van dit bedrijf zou betee- *kenen een zeer groot cadeau aan de aandeelhouders van de waterleiding, daarom acht spr. 't het beste, zich bij den bestaanden toestand neer te leg gen; wel zal spr. het amendement van den heer van Eek steunen, al deelt hij niet diens optimisme voor over 10 jaar. De heer Deumer heeft van ver schillende duinwatermaatschappijen de uitkomsten nagegaan en acht par ticuliere exploitatie veel beter dan ge- FEUILLETON. De Loods van Zwaankreek. Een verhaal uit hel verre Westen. 30) Bijna zonder een woord met elkan der te wisselen reden wij door de won- derschoone afwisseling van zonnige en schaduwrijke ravijnen, terwijl ie dere minuut iets toevoegde aan het hart en ziel vervullend genot. Wij zwe gen, omdat wij geen cogenblik de zie lenkamer vergeten konden, waar Twen lag, buitengesloten van al deze icerlijkheid, verteerd, van verlangen aar beweging en frissche lucht. Deze edachte moet den fcoods hebben be- ig gehouden, want eensklaps hield hij en teugel in en barstte los: „Arme Aven, zij heeft dit alles zoo lief! Zij eeft er in met haar gansche hart! Zij moet wel vergaan van verlangen. Dit liet meer te zien.. 0, 'tis vreeselijk-" Hij sprong van zijn pony, en zijn gedachtenloop vervolgende zei hij: ,'t Is ontzettend zwaar! 't Lijkt wreed! leen, ik verbaas er mij niet meer ver, dat zij zoo te keer gaat. O God, help mij toch! Wat moet ik tegen haar zeggen!" Hij wierp zich. voorover in het gras en bleef zoo een paar minuten liggen. Toen richtte hij zich op en vroeg met een droevig bekommerd gezicht: „Wat moet ik in vredesnaam bij haar doen? 't Lijkt mij een wreede spotternij tegen zoo'n levenslustig jong ding te spreken over geduld en onderwprpenheid. Zoo onverwacht en voor altijd beroofd van alles, waar haar hart aan hing., en hier hing haar hart aan, dat mogen wij niet vergeten." Hij sprong weer in 't zadel £n wij draafden verder, totdat wij den ingang van den hollen weg bereikten. Hiei werd het pad moeilijk en 'moesten wij stapvoets gaan. Zoodra wij in de koele diepten kwamen, speurden V/ij den geest van den hollen weg, die den Loods in zijn ioovernetten ving. Hij reed vooraan en liet zijn oogen weiden over de schatten, hier bijeenvergaard Boomen van alle soorten wierpen hun schaduw af in de Rotsvallei. Boven om wuifden groote olmen, die hier en daar uit de diepte opschoten, en aan hun voet verdrongen zich lage ceders, den nen, terpentijnboomen, terwijl stevige ruige eiken en fiine. trillende populie ren zich met huh wortels vastklem den aan- de rotsige wanden," en tegen de helling opklommen, tot aan den bo venrand van den hollen weg. Achter deze alle glinsterden de groote zwarte rotsen, bedekt met plukken mos en klimplanten, zoo koel en vochtig tus- schen de boonien door. Van uit menig doorsijpeld verborgen plekje kwamen do sierlijke clematis en klokbloem' oin den hoek kijken, en lager, uit het dik ke veelkleurige mos, hieven anemo nen en viooltjes dapper haar lieve ge- ziclftjes op. Intusschen zong de Zwaam in den hollen weg het Zwaantje gehee- ten, haar lied van rotsen en bloemen en overhangende boomen, een lied in verschillende tonen, diep opzwel lend waar zij den gewaagden sprong naar beneden deed; vroolijk babbelend waar zij langs de puniige rotsen stroomde; zacht Fluisterend waar zii tusschen de wortels van dc olmen treu zelde. Een keel, liefelijk, rustig stem mend plekje was het, met zijn vele schaduwen, geluiden, en ook geheim- nisvole stilten, en opdat niemand cr tijd zou hebben om droefgeestig te wor den, gleden vlugge-zonnestralen tus schen het gebladerte door en dansten cp mos, bloemen en rotsen. Geen won der dat de Loods, toen wij weer op de prairie stonden, diep ademhaalde en zeide: „Dat heeft mij goed gedaan. Het is daa" in de diepte soms nog be- ter dan op'de zonnige heuvelen, t Was Gwens lievelingsplekje." Ik zag dat de Rotsvallei haar werk aan hem had verricht. Zijn gelaat stond kalm en vastberaden, en met dat gelaat begaf hij zich naar Gwen. Zij had een van haar kwade dagen en was heel slecht gehumeurd,, maar een ver- kwikkenden prairiewïnd gelijk kwam de Loods de ziekenkamer binnen. „O Gwen!" riep hij haar toe,""zonder een woord van begroeting, nog minder van beklag, „wij hebben zoo'n verruk- kelijken rit gedaan-" En nu beschreef hij haar de zonnige heuvels, totdat ik de daar waaiende windjes langs mijn gezicht voelde strijken. Dat had de Prins nooit durven doen, vreezend^ haar te bedroeven met het voortoove- ren van beelden, die zij nooit meer me': eigen oogen zou kunnen aanschou wen. Terwijl de Loods sprak was Gwen voordat zij het wist, weer op haar ge liefde prairie, ademde zij do warme zuivere lucht in, haalde zij haar hart op aan alles, wat men daar te genieten krijgt. Haai' oogen begonnen te glin steren, de ontevreden trek om haar mond verdween, zij vergat haar pijnen, en eer zij het wist, had hij haar mee genomen naar de Rotsvallei en liet haar zien en hooren, wat hijzelf zoo even gehoord en gezien had. De glim mende rotsen, opgevroolijkt door mos en klimplanten, de hooge olmen en de lage ceders, de eiken en populieren, de clematis en klokbloemen in verborgen schaduwrijke hoekjes, de violen en anemonen diep verscholen in het mos. Dit alles en nog vèel meer toonde hij haai' met luchtige fijne trekjes, als om den morgendauw niet af te schudden van klokjes of blaadjes of takjes, en met een stem zoo welluidend en zacht, dat in ons hart de menigvuldige gelui den van den hollen* weg weerklonken. Toeh ik Gwen zoo een en al aandacht zag, legde ik stil de belofte af: Beste Loods, hiervoor zal ik u altijd hartelijk dankbaar zijn. Zoozeer sleepte hij haar mede, dat dikke tranen het arme kind langs de wangen vloeiden, die helaas niet lan ger bruin, maar ach, zoo wit waren. Voor dien dag tenminste was haar hart ontlast van zijn doffe, doodelijke verveling. \Wordi veryolffd'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5