NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 22 APRÏL 192!. Dag-Agenda. Woensdag 22 April, 's midd. 25 en 'sav. 711 uur:' Tentoonstelling van Banket- en Luxebakkerij. Steenschuur '15. Woensdag 22 April tot en met Zater- iag 25 April. Meubil. tentoonstelling. Woensdag 22 April Leiden. Algem. Ledenvergadering v. d. Ver. tot be vordering van Vreemdelingenverkeer, in Café Neuf Breestraat. Aanvang half negen uur. Woensdag 22 April, Stads-Evangel. Midd. grachtt 3, br. Sevensma. Woensdag 22 April 's avonds 8 uur in Prediker, Radio-avond. Spr. Prof. Noordtzij. Woensdag 22 April. Tentoonstelliog R.K. Vakschool voor Meisjes, ,45 uur en 79 n.m. Noordeinde 50. Donderdag 23 April Leiden. Idem. idem, 1012 uur v.m. en 2.305; 7 9 uur n.m. Noordwijk a. Zee. Woensdag 22 April I's avonds 8 uur in de Geref. Kerk Uitv. .Chr. Zangver. „Zingt den Heer." Sassenkeim. Dinsdag 21 April 'snam. 2 uur. Jaarl. Tentoonstelling van afge sneden Narcissenbloemen in de zaal v. h. K.S.A .gebouw. k Sassenkeim. Woensdag 22 April V.m. •9 uur tot nam. 8 uur Jaarl. Tentoon stelling van afgesneden Narcissenbloe men in de zaal v.h. K.S.A. gebouw. Sassenheim. Donderdag 23 April. V.m. 9 uur tot nam. 8 uur Jaarl. Ten toonstelling van afgesneden Narcis senbloemen in. de zaal v. h. K S.A. gebouw. Donderdag 23 April 's avonds 8 uur. Stads-Evangel. „Jeruël" Bijbelbespre king. Sassenheim. Vrijdag 24 April. V.m. 9 uur tot nam. 8 uur Jaari. Ten toonstelling van afgesneden Narcis senbloemen in de zaal v. h. IC S.A. gebouw. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 April waarge nomen door de apotheken van de h.h D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406 en W. Pelle, K. Rapenburg 12, telef. 594. Koninklijk bezoek. Naar het „Vad." verneemt is het zeker, dat een bezoek van den Koning en de Koningin van Engeland aan H. M. Koningin Wilhelmina kan worden tegemoet gezien. De juiste datum is nog niet Vastgesteld, doch is het blad wèl ingelicht, dan zal het bezoek nog dezen zomer plaats hebben. Naar Reuter meldt, wordt het ge rucht, dat de koning en de koningin van Engeland dezen zomer een bezoek aan koningin Wilhelmina zouden brm gen, officieel weersproken. Er is geen dergelijk bezoek geregeld. Ned. Chr. Landaibeidersbond. Bij stemming in de 23 districten van genoemden Bond zijn tot leden van het Algemeen bestuur verkozen: G. Siemons, Oostwold; IC. Koning, Zuur dijk; C. v d Land, Uithuizermeeden; Joh. de Boer, IJlst; K. Mook, Morra- Lioessens; K. Boonstra, Drachten; S. S. MuiZelaar, Warns; J. de Vrieze, Nw. Weerdinge; J. Wanders, Erica; G. J. Anninga, Geeserveld; J. Smid, De Krim; A. Bakhuis, Westerhaar; E Feenstra, Ede; A. Blijleven, Ter Aar; C. Koningen, Nw. Amstel; D. Visser, Broek op Langendijk; D. Bol, Sassen heim; G. Vermaas, Berkel; P. Wolters, ^uidland; A. Krijgsman Pzn. Middel-' harnis; C. v d Ree, Klundert; Jac. Deurloo, Oud-Vossemeer; P. Luikenaar Wolfaartsdijk. Dit bestuur en het Dag. bestuur van d. Bond zullen op 1 Mei a.s. te Utrecht in vergadering bijeenkomen, ter be spreking van eenige belangrijke za ken,, o.m. zal dan verkiezing plaats hebben van 3 gedelegeerden, die met ihet Dag. Bestuur regelmatig zullen [samenkomen. De onivangsten der spoorwegen in 1924. De ontvangsten der Nederlandsche Spoorwegen hebben in '24 bedragen i 166.933.077.84 tegen f 162.137.757.74 in 1923. Een meerdere ontvangst dus van 14.795.330.10. De onrust in de Venen. Gistermorgen zijn alle stakende turf gravers te Appelscha aan het werk gegaan. De werkstaking in Friesland's Zuid-Oosthoek is thans geheel geëin digd. UIT HET SCHILDERSBEDRIJF. Dreigende uitsluiting. Naar gemeld wordt hebben de be sturen der Nationale Werkgeversor ganisaties in 't schildersbedrijf aan de Arbeidersorganisaties bericht gezon den, dat zij alsnog bereid zijn de tot nu toe geldende arbeidsvoorwaarden in te voeren. De werkgevers verzoch ten hierop voor 24 April antwoord. Mochten de arbeidersorganisaties hier op niet ingaan, dan zullen de werk gevers de uitsluiting toepassen. Te Wageningen hebben Maandag de pchilders het werk gestaakt. Zij ei- •chen een verhooging van het loon, RECLAME Een onwelriekende adem is vaak het gevolg van onregelmatigen stoel gang. Mijnhardt's Laxeertabletten regelen den stoelgang zonder kramp of pijn. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. thans 58 cent, tot 63 cent per uur, en een contract voor een jaar. Voorts bij nieuwbouw 70 cent per M2. De staking omvat 25 arbeiders, werkzaam bij C patroons,, 4 kleine patroons hebben toegegeven. Int. Bloementeentoonstelling te Heem stede. Bij gelegenheid van de bijeenkomst der Internationale maatschappij voor de Belgische Floraliën en van het In ternationaal tuinbouwcongres, biedt de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur aan een" 150-tal gasten een feestmaal aan in het hotel „Het Groote Bad huis" te Zandvoort, op Vrijdag a.s. Prins Hendrik, beschermheer van de tentoonstelling, zal het diner bijwonen, eveneens de Belgische gezant. Prins de Ligne, de Engelsche gezant Sir Char les Marling, de Amerikaansche gezant, de heer Richard M. Tobin en de Fran sclie gezant De Marcilly, de minister van Binnenlandsche Zaken, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck en waarschijn lijk ook de minister van Buitenland- sche Zaken jhr. van Karnebeek, en andere autoriteiten. BUITENLAND. DE NIEUWE FRANSCHE REGEE RING VOOR DE KAMER. Painlevé's regeeringsverklaring. Nadat er nog tot op 't laatste oogen blik wijzigingen in waren aange bracht, heeft gistermiddag Painlevé in de Fransche Kamer zijn regeerings verklaring voorgelezen. Alle andere vraagstukken, aldus de premier, zinken in het niet bij dat van het behoud voor de toekomst van Frankrijks veiligheid en financieel evenwicht. De huidige regeering zal zich even als de vorige laten leiden door deze beide beginselen: vrede en veiligheid, met eerbiediging en handhaving der verdragen, en oeconomische stabili teit onder een stelsel van rechtvaar dige belastingheffing. Voor deze dubbel zware taak die nen alle burgers het nationaal belang boven die partijhartstochten te stel len. De regeering zal de uitvoering van het plan Dawes voortzetten en streven naar regeling van de onderlinge schul den der geallieerden. Zij blijft krachtig vasthouden aan de drie voorwaarden van Genève, veiligheid, arbitrage en ontwapening. In binnenlandsch opzicht blijft zij bij de volstrekte handhaving van het evenwicht op de begrooting en zal zij zooveel mogelijk de ""uitgaven in krimpen, die streng gedekt zullen wor den door de belastingen, zonder eeni- gen last op de schatkist te leggen. Nadat het evenwicht in de begroo ting geregeld is, zal de regeering al het mogelijke doen om het passief te verminderen. Zij zal aan het land groote opofferingen vragen met een beroep op de vaderlandsliefde van de heele burgerij. Onder eerbiediging van elk geloof en onwrikbaar vasthoudend aan de leekewetten, zullen wij bij het Vati- caan „een vertegenwoordiger die voor zijn taak alleszins bevoegd is" hand haven. Alle leden van het ministerie afgezien van hun persoonlijke over tuiging op leerstellig gebied, zijn het er over eens, geen ontijdige tegen stellingen te heropenen. Onder eerbiediging van verkregen rechten en gedachtig aan de alge- meene band van nationale eendracht, zullen wij-, langzaam aan de aanpas sing van de wetgeving in Elzas-Lotha- ringen voortzetten. Mogen de financieele zorgen voor eenigen tijd de verwezenlijking van al te kostbare sociale hervormingen verwezenlijken, die mogelijk zijn, zon der de begrooting te verzwaren, met name de sociale verzekeringen. Ook zullen wij streven naar de ratificatie van de internationale arbeidsconven- ties van -Washington. Wij zullen de administratieve uitga ven voor het bezette gebied stipt tot het uiterste beperken en gestreng toe zicht houden op de regeling van de schadeloosstellingen. De algemeene indruk. De regeeringsverklaring ic. zoowel in de Kamer als in den Senaat, met de uiterste koelheid ontvangen. In de Kamer werd alleen die pas sage flink toegejuicht, welke betreft het opgeven der agitatie tegen de ver tegenwoordiging bij het Vaticaan, waarbij de oppositie haar overwinning flnk onderistreepte en de linkerzijde haar misnoegen niet kon verbergen. Op alle banken maakte de breed sprakige verklaring door haar vaag heid een slechten indruk. Noch ten aanzien der buitenland- sche, noch inzake de financieele po litiek werd eenige aanwijzing gegeven en toen herhaaldelijk een beroep werd gedaan op de union sacreé en op pacificatie, werd allerwegen gepro testeerd. De oppositie interrumpeerde voort durend dat de aanwezigheid van Caillaux het tegengestelde van pacifi catie was. Ook toen Painlevé gema tigder politiek ten aanzien van El- zas-Lotharingen beloofde, constateer de de oppositie den daarin gelegen blaam aan het adres van Herriot en was het kartel zeer verward. De regeeringsverklaring heeft geen enkel oogenblik een behoorlijk ap plaus gehad, ook niet aan het einde. Enkele malen was er een zwak ap plaus bij de socialisten, doch juist van een groot deel der radicalen bleef de houding uiterst gereserveerd. Dientengevolge was Painlevé zeer uit het Veld geslagen, trouwens door de heftige vooral tegen Caillaux ge richte interrupties, was het hem zeer moeilijk, zijn voorlezing tot een goed einde te brengen. In den Senaat ging het niet anders. Daar geschiedde de voorlezing door minister Steeg; ze werd in ijskille on verschilligheid aangehoord, terwijl vooral bij den passage over het Va- ticaansche en Elzassche kwesties de linkerzijde zich zeer verbolgen toonde. Maar, volgens gewoonte, besloot de senaat het debat uit te stellen, tot de minister-president aanwezig kon zijn. DE BELGISCHE REGEERINGS- CRISIS. De liberalen blijven afzijdig. De liberale senatoren en Kamerle den zijn gistermiddag bijeen geweest om hun houding ten opzichte van de regeerings-crisis vast te stellen. Vroe gere parlementaire vertegenwoordi gers der partij waren eveneens tegen woordig. Met algemeene stemmen heeft de vergadering ten slotte besloten dat de liberale partij zich dient te onthou den van elke deelneming aan een ka binet. De mogelijkheid van,een ministerie waarvan de drie partijen deel zullen uitmaken, is derhalve definitief van de baan. Vandaag zal de socialistische onder handelingsdelegatie een bijeenkomst hebben met de afgevaardigden der rechtsche katholieken. - Het socialistische partijcongres, dat tegen Donderdag bijeengeroepen was, zal zeer waarschijnlijk tot Zaterdag uitgesteld worden. De toestand blijft nog steeds zeer gecompliceerd en men bevindt zich in een ware impasse. JAPANSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. Alle opvarenden omgekomen. Het Japansche s.s. „Raifoekoe Ma- roe" is ter hoogte van Cape Sable Island (Nieuw-Schotland-' gezonken. Het schip had 48 man aan boord. Per radio had het schip in den ochtend aan het Amerikaansche ma- ritae-station geseind, dat het in zin kenden toestapd verkeerde. De „Ho meric", die 120 K.M. van de aange geven plek verwijderd was, ving het noodsignaal ook op en snelde de Ja pansche boot te hulp. Twee uur later meldde de „Raifoe koe Maroe", dat al haar reddingsboo ten vernield waren en zij zond een draadloos telegram in gebrekkig En- gelsch, luidende: Nu ernstig gevaar kom spoedig". Alle schepen in een straat van 32 K.M. van het zinkende schip snelden ter hulp en sleepbooten werden uitgezonden uit de haven van Cando (N.-SchotlandA De „Homeric" legde den afstand, welke zij van de betreffende plek ver wijderd was, af met een vaart van 20 knoopen per uur en bereikte het eerst het door de „Raifoekoe" opgegeven, punt, doch kon schip noch bemanning vinden. Tengevolge van de ruwe zee en het feit, dat de reddingsbooten vernield waren, heeft niemand van de beman- nning van 48 koppen de ramp over leefd. De „Roifoekoe Maroe", een schip van 5857 ton, behoorde aan de Ko- koesai Kisen Kaboesjiki Kaisja te Ko be, en was* op weg van Boston naar (Hamburg met tarwe aan boord. KORTE BERICHTEN. In de Duitsche pers wordt groote verontwaardiging geuit over de wij ze waarop ex-minister Höffle door ze kere gevangenisautoriteiten behan deld is. De wetgevende vergadering van Nieuw-Schotland (Canada/ heeft de tweede lezing van een door een ar beiderslid ingediend wetsontwerp tot het invoeren van den achturendag, met 13 stemmen tegen 6 verworpen. Ook de tweede hoofddader van den bomaanslag in de kathedraal te Sofia, Jankof, is doodgeschoten. Uit Moskou wordt gemeld, dat bij Irkoetsk een trein door een la wine bedolven is. Tot heden zijn ze ven dooden en dertig gewonden ge meld. Het aantal geregistreerde geheel werkloozen in Engeland bedroeg in de afgeloopen week 1.204.800, zijnde ,156.613 meer dan in de zelfde week van 1924. De Mexicaansche minister van buitenlandsche zaken heeft verklaard dat Mexico zich onrechtvaardig be- hsjideld heeft geacht, toen het niet uitgenoodigd was, zich bij den Vol* kenbond aan te sluiten. Daarom heeft het steeds geweigerd, deel te *nemën aan alle werkzaamheden, op instigatie van den bond ondernomen. Te Mercedes in de Argentijnsche provincie Corrientes zijn ongeveer 100 huizen verwoest door een wervelstorm Vier personen werden gedood en er is veel vee omgekomen. :Het vooronderzoek naar den moord op den Sirdar is geëindigd. Alle beklaagden zullen op 12 Mei voor het Assizenhof terechtstaan. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Utrecht en Rotter dam, S. F. H. J. Berkelbach v. d. Spren kel te Haarlem. Voor Klaaswaal, (toez.) C. J. Schweitzer te Maassluis. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Baarn, D. Driessen te 's Gravenzande. Bedankt: Voor Meppel, D. de Bruin te Maassluis. Voor Kornhorn, L. de Bruy- ne te Zwolle. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Paterson, M. Hofman te Krabbendijke. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Het afscheid van Ds. C. F. S. Rut gers, Ned. Herv. pred. te Beuningen, wien tegen r Mei a.s. eervol emeritaat is verleend, is bepaald op Zondag 26 Apr. a.s. Ds. Rutgers zal zich metterwoon te Hilversum vestigen. Ds. E. Schimmel te Jaareveld hoopt Zondag 26 April a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. te Jaars veld en Zondag 3 Mei d.a.v. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. gem. te Lun- teren, na bevestigd te zijn door Ds. Van Boven van Ede. Zqridag nam Ds. G. Elzenga wegens vertrek naar Rinsumageest c.a. afscheid van de gemeente Nieuwkoop met een rede naar aanleiding van Joh. 20:29b. Aan 't einde van den dienst werd ge sproken door den consulent Ds. Pott van Bodegraven, namens de gemeente door Ds. Kjomp van Aarlanderveen, namens den ring door den heer A. Blijleven na mens de J. V. en de Zondagsschoolver- eeniging. Ds. M. ^ooseboom, pred. van de Geref. Kerk te Hillegersberg, die we gens hpogen leeftijd eervol emeritaat ver kreeg, nam Zondagavond in de overvolle kerk van Terbregge afscheid van dat deel zijner gemeente. Tot tekst was gekozen Hand. 26:2123. Ds. Rooseboom werd toegesproken door ouderling T. Tieleman en door Ds. Koe- lewijn, die de gemeente tenslotte uitnoo- digde den scheidenden leeraar Ps. 121:4 toe te zingen. Na het uitspreken van den zegen werd nog Ps. 134:3 gezongen. Ds. L. W. J. S. H erf kens nam Zondag afscheid met een leerrede over Fillipp. 16 van de Ned. Herv. Gem. te Zwaagwesteinde. Gebruikelijke toespra ken volgden door Ds. Stoel, Ds. Bouwers, ouderling Monsma, Ds. Knoop en door den heer G. Postma. Toegezongen werd Ps. 124:4. Ds. A. H. de Wlit^ Ned. Herv. pred. te Uitwijk, nam afscheid van zijn gemeente wegens vertrek naar Zoelmond. Hij hield een leerrede over Hebr. 13:8. Aan het einde van den dienst werd de scheidende herder en leeraar op hartelijke wijze toegesproken door Ds. J. F. Röth, van Almkerk, als consulent en door Ds. J. R-. B. Feykes van Sleeuwijk, als prae tor van den ring Woudrichem. Met emeritaat. Het provinciaal Kerkbestuur van Gro ningen heeft aan Ds. E. Weidner, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Onstwedde, op diens verzoek, na meer dan 40-jarige ambtsvervulling tegen 18 Augustus eer vol emeritaat toegestaan. „Trein dominee's". In l|2t „Tijdschrift voor Evangelisatie" schrijft A. Z. E. over Evangelisatie het volgende 'k Was reizende in de richting Utrecht, en 'twas druk. Jaarbeursbezoekers waren ér ook vele bij> en ik hoorde een man met verheven stem het evongelie ver kondigen. De coupé waar ik zat was er naast en een der reizigers merkte op: dat is zeker een treindominé en 't leek er wel wat op. En ik ging daar opeens wat naderbij luisteren, en jawel, de man had gelijk, een bejaarde man was bezig aan zijn medereizigers te vertellen wat er ter ziele zaligheid noodig was. Ik vond het prachtig en heb dien broeder in Utrecht bij ons afscheid hartelijk de hand gedrukt en ik dacht, waren er maar wat meer van die treindominé's. Wij houden ons veel te vaak stiL Kaartspelers, vloekers, van alles treft men in den trein en de Christenen zeggen gewoonlijk niets. Broe ders en zusters, laat dit anders worden, laat uw stem gerust hoor en, er is aan leiding genoeg, soms tot zeer ernstige gesprekken. Legaten. Wijlen de heer G. J. Brugsma te Leeu warden, heeft aton de Geref. Kjerk te Leeuwarden f loco vermaakt ten behoeve van de zendingskas der gezamenlijke Ger. Kerken en f 1000 voor het fonds voor emeritus-predikanten en predikantswedu wen en weezen dier kérk en f 500 aan de Geref. Kerk te Achlum. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Tentoonstelling van afgesneden Nar cissen Bloemen. We willen ons verslag van gisten nog wat aanvullen en noemen aller eerst de inzendingen die we gister in het geheel niet konden vermelden. De fa. G. van Zijverden Co. van Hillegom toonde een aardige collectie goede handelssoorten en nieuwighe den, waarin ons vooral de mooie Poe- ticus Thelma opviel. Gemeentelijke Aankondigingen Gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken ivschwinkel Vischmarkt 18n tel. 1225 is Donderdag verkrijgbaar: SCHELVISCH 0.150.33, SCHOL 0.08—0.12—0.26 per pond. Leiden, 22 April 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat L. van Leeuwen te Leiden etri verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van al coholvrijen drank voor gebruik tel* plaatse van verkoop in perceel Nieuw- straat 29. Leiden, 21 April 1925. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat W, Wasisnk te Leiden een verzoek heeft ingediend ter bekoming van veU- lof voor den verkoop van alsoholvrijen drank voor gebruik van vekoop in het perceel Houtmakt 8. Leiden, den 22en April 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. De heer P. van Deursen pronkte ook nu weer met de mooie groote Impera tor, die in zeer goede conditie was. Sara Bernhardt vinden we ook een verdienstelijke Narcis. Een zeer mooie stand was die van de fa. Papendrecht van der Voet, waar in we o.a. aantroffen zeer goede bloe men van Red Cross, en Nursemaid. De lieve kleine Silver Salver trok ook nu weer door haar reine witte kleur de aandacht. Ook zagen we hier een vaasje met de nieuwe zaailing die we gister in den stand van de fa. War- naar Co. opmerkten, en beschreven als een verbeterde Firetail. Deze soort heeft inmiddels den naam ontvangen van Lady Derby. Klein maar fijn, zouden we willen zeggen van den stand van de fa. C. G. van Tubergen Jr. Haarlem. Slechts enkele soorten waren door deze fa. in gezonden, maar de groote gele trom pet Narcissen Pile of Gold, Fakir en Apotheose vielen op door haar schitte renden vorm en bijzonder groote bloe men. Jammer is ,dat de stelen van deze soorten niet wat langer zijn. Ook de zacht citroengele Seraphine kon ons wel bekoren. Het ruime podium wordt geheel in beslag genomen door een zeer uitge breide inzending van de fa. Gebrs. van Zonneveld en Philippo. Poeticus Nel ly vinden we schitterend en ook Eagly blijft een der allerbeste Poeticus soorten. Brightling was hier mooi, en de opvallende nieuwe Poetaz varië teiten Xerxes en Xenophon waren jn uitstekende conditie aanwezig. Zaai ling 39 trok de aandacht daar haar groote welgevormde bloem en vol maakte stand. In het midden van het podium had deze firma een groot bloemstuk op gesteld, uitsluitend opgemaakt met al lerlei verschillende Narcissen. Vooral gisteravond met de zeer mooie belich ting maakte deze inzending 'n sprook- jesachtigen indruk. In het standje van de firma Berg Weyers Co zagen we schitterende bloemen van Lady Curzon, en Hol land's Glory was bier volmaakt. Wat zou deze soort aan waarde winnen als alle bloemen steeds zoo mooi waren als ze hier werden getoond. De heer N. C. van der Zalm van Noordwijkerhout kwam met Camelia, het zusje van Holland's Glory. Het blijft moeilijk tusschen deze beidé soorten een keus te doen. De fa. W. J. Eldering Zoon van Oveirveen had verschillende van haar zaailingen geëxposeerd, die we echter niet als bijzondere aanwinsten kunnen beschouwen. White Pearl is ongetwij feld door vorm, kleur en stand een verdienstelijke Narcis, maar hoe Mon te Rose in Heemstede 'n Getuigschrift van Verdienste kon verwerven blijft ons een groot raadsel. De heer M. Kouwenhoven (Warmond) toonde ook enkele mooie Narcissen, waartusschen Stromboli wel opviel. Toch kan deze soort ons niet bijzonder bekoren. De fa. C Alkemade Az. Noordwijk, was gekomen met een uitgebreide col lectie zaailingen, die we wel groot, maar niet bepaald mooi konden vin den. We gelooven niet dat zich hier onder veel belangrijke verbeteringen van bestaande soorten bevinden. De fa. Blinde en Batenburg expo seerde ook enkele zaailingen, waarvan we zaailing B. Hoogstraten willen noe men als een bijzonder mooie bloem. Ook 'zagen we hier de mooie nieuwe Poetaz Medusa. Over de reeds gister beschreven in zendingen kunnen we, omdat we niet over al te veel plaatsruimte mogen beschikken, niet veel meer zeggen. Uit den stand van de fa. Warnaar Co. zouden we alleen nog willen noe men de zuiver witte, stervormige Te- nedos, die vooral gisteravond bij kunst licht, schitterend uitkwam. Van de collectie ingezonden door de Vereenigde Bloembollenculturen te Noordwijk wijlen we nog melden de,

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2