NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 14 APRIL 192S RECLAME Doorzitten bij wielrijders - Slukloopen - Schrijnen en Smetten loopen Branderige Voelen verzacht en genees! men met PUROL. Gij, Gereformeerde Jongelingen, hebt een schoone banier, aldus spr., in uw I Geref. zeden. Heft ze hoog op, dan zult ge niet slechts ons Geref. volk, doch heel het Vaderland ten zegen zijn, en voor 1 uzelf, en voor land en volk' zal God aan zulk een actie Zijn rijken zegen verbinden, (langdurige' toejuichingen). De Voorzitter bracht Minister Co- lijn namens de vergadering hartelijk dank voor zijn bezielend woord. Gij zijt ons lief, aldus spr., omdat wij in u zien den drager van het beginsel. De smaad, die ook weer in den laatsten tijd over u is heengegaan, is ook onze smaad, omdat zij het beginsel treft, dat wij allen wenschen te dienen, (toejuichingen). Vervolgens dankte spr allen, die tot 'liet slagen der vergadering hadden mede gewerkt, inzonderheid de Leidsche vrien den, die de regelingscommissie hadden j gevormd. Dr Waterihk' eindigde hierna met dank- 1 gebed. j. De vergadering mocht wel b'uitenge- i woon gedaagd heeten. Was reeds in de morgenvergadering beneden geen plaatsje onbezet, in de middagvergadering moesten velen zich vergenoegen met een staan plaats, zoowel beneden als op de galerijen. Ook de regeling van een en ander voldeed Het was een prachtige vergadering, die zoowel door het hooge peil van het be- handelde als om de massale opkomst be- I zielend zal gewerkt hebben op jopg én I oud die haar bijwoonden. Tot weerziens in Leiden. j i De drukte op straat. 't Was gedurende de Paascihdagen ren vooral op den tweeden Paasclidag buitengewoon druk in Leiden, f Dit stond in verband met bet bezoek aan de bloemenvelden, maar voor een jöeel ook m$t de vergadering van de |Z.H. afdeelingen van den Bond van tJong. Vereen, op Geref. Grondslag, j Tegen half twee bad zich op de Bree straat bij de Gehoorzaal een groote jmenschenmenigte verzameld. De politie die weinig moeite bad de jorde te handhaven, stelde de wachten den op in rijen van vier, die zich den tijd kortten met het zingen van Va- derlandsche en andere liederen, wat uiteraard in deze omgeving nogal de aandacht trok. Toen de vergadering was afgeloopen -werd Minster Colijn bij zijn vertrek idoor de honderden, die zich in de 'Breestraat hadden opgesteld een war- jme ovatie gebracht. Burgerlijke stand. Ondertrouwdp, J. v. d. Landen, wedr. 28 j. en M. iVervoort jd. 28 jj J. G. iWi. v. Kaldék erken wedr. 32 j. en J. A. A. v. Galen 29 j.; C. Kramer jm. 26 j. en Wj. M. A. O. Geeve jd. 25 j.; M. L. Sweris jm. 21 j. en L. (iHiuisman jd. 20 j.; J. Stouten jm. 29 ;j.; en L. A. Magnus jd. 29 j.; K. [Gebol jmL 25 j. en N. W- Prins jd. 23 j.; ÏWj. G. Verbruggen jm. 23 j. (en G. A. Arts jd. 23 j.; J. Bouwman 'jm. 27 j. en D. M. Jasperse jd. 25 j.; jj. J. Erades wedr. 39 j. en C. Boom jd. 30 j.; C. J. Rom Colthoff jm. 26 Ij. en A. B. de Graaff jd. 23 j.; D. C. IMioch jm. 19 j. en J. Staal' jd. 20 j.; jWi. J. Smit jm. 29 j. en C. Dorrepaal jd. 27 j.; A. v, Iterson jm. 23 j. en PVL A. v. Rossum 22 j.; J. Hoppen- ibrouwer jm. 27 j. en M. C. Berts jd. ,25 j.; S. J. Bakker jm. 23 j. en C. jM. Habraken jd. 25 j.; 3M- F. de la' iRie jm. 25 j. en A. Mi v. 'Koperen !j.d. 21 j. Zaterdagmiddag 7 uur kwamen in tie Burchtsteeg twee wielrijders, A. Sp. en Mej. E. met elkander in botsing, waarbij het rijwiel van laatstgenoemd ernstig werd beschadigd. Zaterdagmiddag om kwart voor vijf had op den Rijnsburgerweg een aanrijding plaats tusschen niet min- - don drie voertuigen. Terzijde van den weg stond de wagen van den melk slijter J. D. v. R. van „de Landbouw" en op dezelfde hoogte moesten twee auto's, waarvan de eene, bestuurd door M. O. uit Hillegom, de andere bestuurd door J. G. v. V. uit Leiden kwam, elkaar passeeren. De uit Hillegom komende week iets ontijdig uit en daardoor tegen den an tieren auto aan, welks bestuurder het stuur kwijtraakte en met zijn voertuig tegen den melkwagen aanreed, zoodat de eieren en de melk van het geval het slachtoffer werden. Overigens was de materiele schade niet groot. Geen der betrokkenen bekwam lichamelijk letsel. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 21-jarige S. zonder dat daarvoor aanleiding bestond op de Beestenmarkt aangevallen en tegen den grond geslagen door den grond werker W. P. Tegen den laatste werd proces-verbaal opgemaakt. Gisteravond om half zes werd op den hoek Jan-VossensteegHaarlem merstraat een wielrijder, L. de V. aan gereden door de auto No. 1918, door dat de autobestuurder teveel links hield. De wielrijder kwam er zelf goed af, maar het rijwiel werd ernstig her schadigd. IJ. v. 'tW. uit Lisse is op de Hoo- gewoerd ter hoogte van de Kraaier- straat met zijn rijwiel aangereden door een achterop rijdenden auto. Het rijwiel werd licht beschadigd. De wiel rijder kwam er ongedeerd af. Zondagmorgen is op het Kort Ra penburg, hoek Noordeinde, een auto gereden tegen het rijwiel van een jon gen die in weerwil van een wenk van den verkeersagent niet "tijdig uitweek. Het rijwiel werd nogal beschadigd. Gistermiddag overkwam een 15- jarigen jongen, G. de J. wonende in de Raamsteeg, een ernstig ongeval. Komende van het Levendaal liep hij achter de juist naar den Haag ver trekkende tram om teneinde naar de Raamsteeg te gaan, toen juist van de andere zijde een auto naderde, dien de knaap niet had opgemerkt. Hij werd door den auto gegrepen en ern stig aangereden. Behalve eenige lichte kwetsuren wat zijn oor ernstig gebles seerd. Dit ilchaamsdeel was er bijna geheel af. De Eerste Hulpdienst bracht den jongen naar het Academisch Zieken huis ter behandeling. De bestuurder van den auto, wien geen schuld treft, die het mogelijke had gedaan om de aanrijding te voor komen, was een officier van het Engel sche bezettingsleger aan den Rijn. Hij had ook zelf door de glasscherven van de voorruit lichte verwondingen he komen. W. W. J. is op de Breestraat met zijn auto tegen een ijzeren mast van de electrische bovenleiding aangere den, waardoob van de auto een smeer pot en een voorveer braken. De bestuurder kwam er zelf zonder letsel af. Op de Turfmarktbrug zijn de auto's van de heeren W. en de G., terwijl zij elkaar wilden passeeren, in botsing gekomen. Van beide voertui gen werden de spatborden licht be schadigd. De bestuurders bleken geen van beiden bereid om de schuld van het 'ongeval op zich te nemen. Ten huize van P. O. in de K. Raamsteeg ontstond gisteren 'n schoor steenbrandje, dat met emmers water kon worden gebluscht. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen 202 volwassen perso nen, 6 kinderen. Totaal 208 personen. BINNENLAND. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE. Autotocht door de bollenstreek. Zaterdag heeft de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur aan de bui tenlandsche juryleden van de tentoon stelling een autotocht aangeboden door de bloembollenstreek. Om half tien had zich een talrijk ge zelschap verzameld aan de Molenlaan, waar langs de zijde van den weg een lange rij auto's stond geschaard met Hollandsche en buitenlandsche vlag getjes versierd of getooid met guirlan des en narcissen. In den grijs-wazigen ochtend ligt het landschap in den jongen, zonnigen voorjaarsdag. Het is een uitgelezen dag voor de excursie. De boompartijen van Groenendaal met de bruin-geschubde pijnboomen rechts, de omheinde gras vlakte links waarin de rankpootige hertjes rustig grazen, en merels met korte schuivende sprongen rondhip- pen, 't is alles van een zeldzame beko ring en frischheid. Te ongeveer 10 uur zijn alle deelne mers aanwezig en wordt afgereden in de richting Lisse. Links en rechts van den weg zijn de kleurige hyacintenvel- den zichtbaar. Sommige ve'den zijn ter eere van de buitenlandsche gasten met vlaggen versierd van onderscheidene landen. Circa half elf komt de lange stoet van auto's te Lisse aan. De straten zijn bevlagd. Er is groote belangstelling van de zijde der inwoners. Langs den weg staan groepjes men- schen die wuiven en groeten. Voor het stadhuis waar een receptie door het gemeentebestuur zal plaats hebben, wordt stil gehouden. De ont vangst vindt plaats in de raadzaal waar de burgemeester, de heer G. Eenhuis, een rede houdt in het Fransch, die later door den secretaris der gemeente in het Engelsch wordt uitgesproken: Als burgemeester van Lisse heet ik u, mijne heeren van harte, welkom. Het zal u zeker niet onbekend zijn, dat Lisse is het hart der boembollenstreek. Velen onzer kweekers bereizen uw lan den om er de voortbrengselen van on zen bodem te plaatsen, dwz. de wereld bekende bollen te leveren. Ons gemeen tebestuur acht het daarom tot groote eer, mijne heeren, hier in het gemeente huis te mogen ontvangen, en wij twij felen er niet aan of uwe Hollandsche zakenvrienden zullen al het mogelijkd in het werk stellen om uw verblijf al hier gedurende de internationale bloe mententoonstelling 1925 zoo aange naam mogelijk te maken. Zij zullen er op gecharmeerd zijn u te laten zien, welk hoog peil de bloemencultuur be reikt heeft. Veroorloofmij, mijne heeren, u op het feit te wijzen, dat in Lisse is geves tigd het laboratorium voor het weten schappelijk onderzoek voor bloembol len. Wij gaan daar trotsch op dat onder eminente leiding van dr. Van Slogteren het gelukt is de ziekten in de bloem- bollnecultuur grondig te bestrijden. Mogen de goede Hollandsche relaties die bestaan tusschen uwe landen en het onze zoo aangenaam blijven, als die thans zijn. Ik heb gezegd. Nadat een dronk was uitgebracht op de bestend'ging der goede internatio nale handelsreaties. spreekt de beer A. S. Reinierse, voorzitter van den Bond, een kort dankwoord uit in het Hol- landsch en in het Fransch. Ongeveer half twaalf verlaat men 't gemeentehuis, waarna via Sassenheim naar Oegstgeest wordt gereden We zien aan beide zijden van den weg de narcissen van Sassenheim en War mond. Rechts van ons ligt Rijnsburg en daar achter de ruggen der duinen. In de buurt van Leiden verandert 't landschap. De bloemenvelden worden spaarzamer; links van ons vertoont zich een breede vlakte weiland met op den achtergrond het silhouet der stad Leiden. Over de Haagsche Schouw en den nieuwen breeden verkeersweg Den HaagLeiden kwam men te circa half een in hotel Oud Wassenaar aan, waar de lunch wordt gebruikt. Hierna wordt de terugtocht aan vaard over Rijnsburg, Noordwijk, waar een klein gedeelte langs den strandboulevard wordt gereden, Piet Gijzenbrug, Lisse; Hillegom; Vogelen zang en Aerdenhoüt naar Bloemendaal waar in hotel Duin en Daal de thee werd gebruikt. De terugtocht was schitterend en bood, vooral voor de buitenlandsche gasten een rijke afwisseling. De tocht mag in elk opzicht schitte rend geslaagd heeten en zonder twijfel zullen de deelnemers nog langen tijd in aangename herinnering aan deze excursie terugdenken, waaraan 46 auto's deelnamen. In de verschillende gemeenten was voor een goede verkeersregeling ge zorgd, zoodat de tocht door de dorpen geen stagnatie ondervond. Democratische Partij, Het dagelijksch bestuur van 'de De mocratische Partij heeft eenige wijzi ging ondergaan en is nu samengesteld als volgt: Prof. mr. J. H. Heeres, Den Haag, 1ste voorzitter; Gerh. van Dijk, Amsterdam, 2e voorzitter; A. Dorth— H. van Biema-Hijmans, Den Haag, 2de secretaresse; J. N. de Jong, Rotterdam lste penningmeester; A. I. Witmans, Mzn., Leiden, 2de penningmeester en mevrouw A. Schwiers-Rutters, Amster dam. Nederland—België. Naar het Corr. Bur. verneemt heeft, in verband met de onderteekening van het verdrag tusschen Nederland en België gesloten, H.M. de Koningin het Grootkruis en de 'Orde van den Nederlandschen Leeuw verleend aan den Belgischen Minister-president, den heer Theunis, en aan den Belgi schen minister van Buitenlandsche Za ken, den heer Paul1 Hymans, benevens het Grootkruis in de Órde van Oranj'e Nassau aaii Prins De Ligne, den Bel gischen Geiant te 's-Gravenhage. Radioverbinding NederlandIndië. De radioverbinding NederlandIn dië heeft, voor zoover het aan Neder land toekomende aandeel betreft, over het eerste kwartaal 1925 f 216.500 op gebracht, tegen f 145.500 over het eerste kwartaal 1924. BUITENLAND. DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. De qnadratnnr van den cirkel. Het wordt steeds duidelijker, dat het zeer moeilijk zal zijn de minister crisis op te lossen. In gewone omstandigheden is de logische oplossing van de crisis, dat de nieuwe regeering gevormd wordt, door den leider van de meerderheid, die het oude ministerie ten val bracht. Maar indien Francois Marsal1 of Poincaré een kabinet zouden vormen, is het zeker, dat hun ministerie bij de eerste stemming in de Kamer ten val' zou worden gebracht. De meerderheid van de Kamer staat tegenover de meerderheid van den Senaat, zoodat de opdracht een ministerie te vinden, dat in beide hui zen een meerderheid zou hebben, 'bijna lijkt op het vraagstuk van het oplossen van de quadratuur van den cirkel'. Geen ministerie—Painlevé,, z De president der republiek' Dou- mergue heeft met verschillende voor aanstaande partijleiders een onder houd gehad in verband met de kabi netscrisis. Painlevé, aan wien de kabinetsvor ming was opgedragen, heeft deze ge weigerd en als onder deze omstan digheden meest gewenschte personen genoemd; René Renoult en Briand. Painlevé heeft daarop een commu niqué doen verschijnen, waarin hij' zegt, dat bij aanvaarding der kabinets formatie zeer zeker spoedig op de zelfde parlementaire moeilijkheden zou gestuit zijn, als waarvan Herriot's val het gevolg was. iSJaar Painlevé meent, zal de toe komstige president van den minister raad een republikein moeten zijn, en een zeer duidelijk links staand man, maar niet een die gemengd is in alle politici, o.a. met De Monzie, Robineau ia ren. Briand kabinetsformateur. Na de weigering van Painlevé beeft Doumergue Briand uitgenood'gd een kabinet samen te stellen. Briand heeft in den loop van giste ren besprekingen met verschillende politici' o.a. met De Monzie, Robineau en Auriol gehad. Allen waren het er over eens, dat ten s poedigste een kabinet, zij het dan ook een voorloopig, moet wórden ge vormd, dat uitsluitend tot taak zal hebben de bepalingen door de twee kamers te laten goedkeuren, waardoor de grens, waartoe bankbiljetten uit gegeven mogen worden, verhoogd zal worden. Dit kabinet zal' dan eventueel, ter stond nadat deze kwestie geregeld zal zij-n aftreden. Briand zal' ter bespreking van dit denkbeeld nader overleg plegen met de voorzitters der commissies van fi nanciën uit de Kamer en den senaat. Briand zelf schijnt, hoewel ook hij de noodzakelijkheid erkent om het vraagstuk der uitgifte van bankbiljet ten ten spoedigste te regelen, toch van opvatting te zijn, dat het zeer moeilijk zal vallen uitsluitend hiervoor een kabinet samen te stellen. Heden of morgen de beslissing. Gistermiddag en -avond is Briand bij Doumergue geweest om hem ver slag van zijn besprekingen uit te brengen. Het onderhoud duurde beide heeren tamelijk lang. Toen hij gisteravond van het Ely- sé'e vertrok, verklaarde Briand: Ik zal het besluit van het congres der socia listische partij, dat morgen bijeenkomt afwachten, alvorens ik mijn defini tief antwoord geef. Briand had bij Doumergue op de noodzakelijkheid van een voorloopig ministerie aangedrongen. Pas vandaag of Woensdag zullen wij alzoo weten, of Briand definitief de kabinetsformatie aanvaard. Hij doet dit niet lichtvaardig, maar zoo zeide hij, ik ben den leeftijd cm een eierendans te beginnen voorbij. Coolidge over Herriot's aftreden. De „Paris Times" heeft een tele gram uit Washington gepubliceerd, volgens hetwelk Coolidge in een pers- gesprek zeide, dat Herriot het onge luk had, dat hij vele politieke moei lijkheden van het vorige kabinet had geërfd; het Witte Huis, zeide Coo lidge, sympathiseert met 'Herriot. Dit heeft te Parijs eenige bevreem ding gewekt. Het is geen 1 gewoonte, dat een vreemde regeering zich in laat met de binnenlandsche politiek van een andere natie. Men hoopt dan ook, dat de Ameri- kaansche gezant dit. bericht zal' tegen spreken. De verwondering is des te grooter daar president Coolidge de chef is van eên conservatieve partij en van een conservatief gouvernement. DE DUITSCHE PRESIDENTSVER KIEZING. Het manifest van' Marx. De candidaat van het Volksblock voor het Presidentschap, de vroegere Rijkskanselier Marx, heeft een mani fest gericht tot de Duitsche kiezers waarin hij o.a. zegt, dat hij gevolg heeft gegeven aan het beroep, dat eën groot deel van het Duitsche volk ge daan heeft in het bewustzijn, dat de verkiezingsstrijd gevoerd wordt om de hoogste, moeilijkste en verantwoorde* lijkste functie in de Duitsche repu bliek. Het hoofd van den staat is niet alleen het zinnebeeld, maar eveneëns de beschermer van de eenheid des volks. Eenheid van het volk beteekent een heid van geest. De basis van de so ciale gemeenschap is de vrijheid van deil enkeling en 'de plicht ten opzichte van de gemeenschap. Een volk, dat doordrongen is van dezen geest, zal zonder moeilijkheden in de juiste verhouding tot de andere volken kunnen staan. De president van het Duitsche rijk moet den eed van trouw aan de grond wet zweren. Deze grondwet ziet in de oude zwart-rood-gouden kleuren, het symbool van de Duitsche eensgezind heid, het doel: de handhaving van de vrijheden van Duitschland en de me dewerking van een vrij Duitschland aan een gelukkige Duitsche toekomst. De tijd waarin wij' leven, is niet alleen een tijd van leed, maar ook een tijd van grootheid. Het is een werkelijke Paaschtijd. Millioenen wer kende menschen verlangen vertrou wen en zijn bereid om aan nieuwe leiders hun vertrouwen te schenken. Het manifest eindigt met de woor den: „Mogen vrijheid en zedelijke plicht boven alle belangen en partijen uit, tot belijdenis worden van het gansche Duitsche volk. Mede te werken tot be reiking van dit doel' is mijn gansche streven, waar ook de wil' en het ver trouwen van het volk mijj zullen plaat sen." Da Paaschhoodschap van Hindenburg. De candidaat van het Reichsblock Hindenburg, richtte, «en Paaschbood» der Huid-Zonnebrand - Doorge- 21.08 Radio-Programma. Wat er vanavond te hoorei, is. 6.NSF (Hilversum, 1050 M.) Concert door het H.D.O.-concert. 7.20 2LO (Londen, 365 M.) Tijdsein Big Ben en nieuws. 7.20 SBR (Brussel, 265 M.) Voordrach ten en concert. 7.50 (Münster, 410 M.) Opera-concert. 8.05 (Parijs, 1780 M.) Concert. 8.10 NSF (Hilversum, 1050 M.) Eere avond voor en over Vlaanderen met me dewerking van mevr. Boldingh-Goemans. letterkundige voordrachten, mevr. Lotti Muskens, Vlaamsche liederen, dhr R. van der Spurt, pianist en het H.D.O.-orkest. 8.20 2LO (Londen, 365 M.) en alle an dere Britsche stations. Concert voor or kest en ^ppraan, alt, tenor, bariton en fluit. Balladen. 40.20 (Londen, 365 M.) Greenwichtijd- sein en nieuws. schap aan het Duitsche volk, waarin hij o.a. betoogt, dat hij niet in ge breke mag blijven, wanneer de plicht jegens het vaderland hem roept. Het geloof in het Duitsche volk en aan Gods bijstand heeft hij nooit ver loren, maar hij gelooft niet aan een plotselingen omkeer der dingen. Geen oorlog en geen revolutie, zegt hij, kan onze geboeide en helaas door twee spalt verscheurde natie bevrijden. De president, gaat hij voort, is ge roepen om de heiligheid van het recht hoog te houden. Niet de staats vorm is beslissend, maar de geest, die den staatsvorm bezielt. Hindenburg eindigt: „Ik reik iederen Duitscher de hand die nationaal denkt, de eer van den Duitschen naam naar binnen en naar buiten handhaaft, en den godsdienst vrede en den socialen vrede dienen wil. Hem vraag ik: Help ook gij mee, tot wederopstanding van ons vader land." Een boodschap van Jarres. Jarres heeft een boodschap gericht tot hen, die bij de eerste ronde der Rijkspresidentsverkiezingen op hem stemd hebben. Hij' dankt hen daarin voor het hem op 29 Maart bewezen vertrouwen en verzoekt hun het hem gêtoonde ver trouwen over te dragen op den ge- meenschappelijken candidaat van het verruimde rechterblok. KORTE BERICHTEN. Vergeleken met voor den oorlog is het percentage van de landbouwen de bevolking in Hongarije van 75 tot 60 percent verminderd. -i- Te Moskou is het tweede coA- gres van den internationalen Boeren raad geopend, waaraan vertegenwoor digers uit 29 landen deelnamen. Het officieele Letlandsche pers bureau meldt, dat de sovjet-regeering voornemens is, aan de Baltische sta« ten voor te stellen, een garantiever drag te sluiten. Wembley zal 19 Mei door den Britschen Koning worden geoprnd. Professor Scelle, wiens benoe ming aan de rechtsgeleerde faculteit te Parijs aanleiding is geweest tot de jongste studentenrelletjes heeft zijn ontslag aangevraagd, dat hem door den minister van onderwijs verleend is. De conferentie van de Kleine Entente zal op 3 Mei te Boekarest geopend worden. De kabinetscrisis in België is nog niet opgelost. Er is sprake van een socialist als kabinetsformateur en eveneens van een zuiver katholiek ka binet. Het militair comité van Ver sailles heeft zijn rapport in zake de ontwapening van Duitschland den ge- zantenraad doen toekomen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV, KERK. Beroepen: Te Zwaagwesteinde (tbez.) P. L. Kiehl te Hoorn. Te Batenburg, J. H. Israël te Helvoirt. Bedankt: Voor Hattum, G. J. Kol- dewijn, te Zetten-Andelst. Voor Oost- en WestGraftdijk, E. -Steenbakker Morily- on Loysen, hulppred. te Uithuizen. GEREF. KERK. Aangenomen: Naar Krabbendam', P. v. d. Marei,cand. te Koudekerk a. d. Rijn. Naar Vlissingen, Pv N. Kruyswijk! te Voorschoten. Bedi\nfct: Voor Tiel, S. Doornbos, te Amsterdam'. Voor Westzaan, Pijnackcr —Nootdorp, Reeuwijk, Sluipwijk, Gendc- ren, Mijdrecht, Nieuwerkerk en Brouwers haven, P. v. ,d. Marei, cand. te Koudekerk a. d. Rijn. I CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Harlingen, A. Grup pen, te Vlissingen. Te De Krïm, J. Bines te Munnerwoude. Ds. J. EL Wiersma f Te -Amsterdam is Zaterdag in den ouder dom van 81 jaren overleden Ds. J. H. Wiersma, Em. pred. der Ned. Henr. Gem. aldaar, die onlangs den dag herdacht, waarop hij die gemeente 40 jaar had ge diend. Ds. iWiersma werd in 4843 geboren en was eerst predikant bij de Geref. Kerk 1 Amersfoort, waar hij zijn ambtswerk aan ving met een predicatie over het Sclni. - woord; z*dt_mjjne ^aetuiecn -

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2