NIÉUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 7 APRIL 1Ö25 Dag-Agenda. Dinsdag 7 April 1925 Leiden, 's Nam. 8 uur Jeruël, Groenesteeg 16. Samen- komst voor volwassenen. Dinsdag 7 April Leiden. Bachcon- cert in de Remonstrantsclie Kerk. Aanvang 's avonds 8 uur. Maandag 13 April Leiden (2e Paasch dag). Jaarvergadering v. d. Afd. Zuid- Holland v. d. Ned. Bond van J. V. op G. G. In de middagvergadering spre ken Minister H. Colijn en Dr. J. Wate rink van Amsterdam. De avond-, nacht- en Zon'dagdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 April waarge nomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552 De bezninigingscommissie vraagt ontslag. Bij' geruchte vernamen wij', zegt de Telegr., dat de bezuinigingscommis sie haar ontslag zou hebben aange vraagd. Naar aanleiding hiervan hebben wij ons gewend tot den voorzitter der com missie, Mr. Rink, lid der Eerste Ka mer, die ons op onze vraag om in lichtingen, welwillend te woord heeft gestaan. Zijne mededeelingen kunnen als volgt worden samengevat: De Bezuinigingscommissie heeft be sloten aan H.M. de Koningin collec tief ontheffing van de haar gedane opdracht te verzoeken. Zij, die met eenige aandacht haar laatste verslag gelezen, van de schriftelijke en monde linge gedachtenwisseling van de Twee de Kamer met de Regeering kennis i genomen en de bij de handelingen gepubliceerde vragen van Kamerleden met de regeerings .n w o den g vogl hebben, zullen zich zeker niet verwon deren dat het tenslotte hiertoe geko men is. De Commissie is echter zoo lang mogelijk aan het werk gebleven, totdat haar overtuigend gebleken was dat zij bij de tegenover haar door het Kabinet aangenomen houding en ge volgde gedragslijn, niet langer met vrucht werkzaam kon blijven. Zij heeft ten slotte in December j.l. aan de Regeering ten aanzien van twee zeer gewichtige punten om ophe'deripg ge vraagd. Eerst in Maart heeft de Re geering dat schrijven beantwoord. De inhoud was echter zoo onb_vrejigv.nd, dat de Commissie verplicht was de hoop op te geven onder deze omstan digheden. verder ten nutte van de be zuiniging- aan de Departement:n en 1 daaronder ressorteerm e inst.li gn j werkzaam te kunnen blijven. Het verzoek om door de Koningin van haar taak ontheven te worden was toen de voor de hand liggende conclusie». UIT DE AN TIRE VOL. PARTIJ. Depuva ten ver^aU&rmg. Het Bureau C.C. verzoekt ons het vos» 1 gentle meue ie üéelen: Enkele kiesvereenigingen vroegen, ol de Statuten der partij verbieden, dat de deputatenvergauer.ng een zittend minis ter zou benoemen tot eersten (of twee den) voorzitter van het C.C. ons voor, dat zulks niet uit de clesbe- treffende bepalingen voortvloeit. De be- noerningen, die door de deputatenver- gadering- zullen geschieden, gaan eerst in met den derden Dinsdag van Sep tember. Niemand weet, wie dan minis ter zal zijn en niemand is daarom door de bepaling, dat een minister niet ka. zijn lid van het C. C. uitgesloten va benoeming lot voorzitte**. Zou op den "bedoelden datum, waarop die benoe ming moei ingaan, de bpnoemde minis ter der Kroon zijn, clan zou hij natuur lijk niet als voorzitter var het C.C. kun- ïien optreden en zou zijn plaats door den tweeden voorzitter van dit Comité moeien worden vervuld. De voorgestel de statutenwijziging zal het eer gemak kelijker dan moeilijker maken om ten allen tijde behoorlijk in de leidende functies van het C.C. te voorzien. Men gelieve wel to merken, dat deze mededeeling slecht'- dient om tot 't Burau C.C.. gerichte vragen te beant woorden. Waar wellicht nog andere kiesvereenigingen zich deze vraag ge- ïtelcl hebben, leek het cns wenschelijk. ze in het algemeen, doo- middel van de pers (e beantwoorden. Hel antwoord be doelt natuurlijk geenszirs een aanbeve ling van persoonlijke strekkinsr ven. Zulks is door art. 25 der Statuten verboden. BUITENLAND. BE BELGISCHE VERKIEZINGEN. Winst voor de socialisten. De uitslag der Belgische verkiezin gen kan nog slechts bij benadering aangegeven worden. De voorloopige algemeene schatt'ng geeft voor de Kamer 82 zetels aan de Katholieken, 74 aan de social'sten, 25 aan de liberalen. 4 aan de front partij, een aan de Katholieke Vlaam- sehe nationalisten ien een aan de Daen- sisten. De oude Kamer bestond uit 80 katholieken, 68 socialisten, 33 libera len, 4 frontpartij en een oud-strijder. Door het opnemen in het politiek statuut van België van de gewezen Duitsche kantons Eupen Malmedy en St. Vith, zal de Kamer een lid meer tellen. Deze z.g. nieuwe Belgen stemden in overgroote meerderheid voor de katholieken. DE DUITSCHE PRESIDENTSVER KIEZING. De candidatuar-Marx. Het centrum heeft gisteravond zijn aanbeveling van ue candidatuur Marx gepubliceerd. Deze zegt dat Marx als een „volk's- candidaat" moet worden beschouwd. 'Hij wil verwezenlijken, wat het volk wemscht, een land vrij van elke klasse- overheersching, samenwerking van al le burgers, ontwikkeling van de natio nale krachten, een gezond oecono- misch leven, gegrondvest op de gelijk heid van alle burgers en den vrede onder de volkeren. Marx heeft den diepsten eerbied voor het verleden van zijn land, maar hij aanvaardt het verworvene van den nieuwen tijd ten volle. Hij acht het een plicht des lands de grondwet te beschermen. Hij wil in de internationale verhoudingen een atmosfeer van wederzijdsch vertrou wen scheppen. Zoowel zijn binnenlandsche, als zijn buitenlandsche politiek zijn met succes bekroond, Steeds heeft hij gestreden voor de Duitsche cultuur. Marx is een man van het volk. Hij behoort aan het volk, dat hij steeds getrouw is gebleven. FRANKRIJKS FINANCIEELE POLITIEK. De voorstellen van De Monzie. Vandaag zal de nieuwe Fransche minister van Financiën De Monzie zijn financieel e voorstellen bij de Ka mer indienen en onmiddellijk bij het begin der zitting een toe ich'ende ver klaring afleggen. De wetsontwerpen zullen daarop naar de financieele com missie verwezen worden. Het openbare debat daarover zal waarschijnlijk Donderdag kunnen be ginnen. Een kabinetsraad heeft gistermor gen drie uur lang over de voorstellen beraadslaagd en zette deze beraadsla gingen gisteravond voort. De ministerraad, die hedenochtend onder voorzitterschap van Doumergue op het Elysée gehouden zou worden, zou de definitieve lijnen der ontwerpen vaststellen. Naar hetgeen reeds bekend is ge worden, zullen twee ontwerpen wor den ingediend: 1. het wetsontwerp, dat de Banque de France machtigt 4 mi liard ni.uwe biljetten uit te geven, waa'door het wettelijk maximum der b'lj_tten op 45 milliard wordt gebracht. 2. Een wetsontwerp, dat een bijzon dere vrijwillige bijdrage in het oog vat, welke in principe 10 0/J van het kapitaal moet bedragen en 4 0 0 rente afwerpt. DE PATRIARCHAALSKWESTIE TE CONSTANTINOPEL. Volgens een bericht uit Constan- tinopel heeft de Grieksche r gee ing zich bereid verklaard, toe te stem men in de oplossing van de Patriar chaatskwestie door 't aftreden v n den uitgewezen patriarch Constan,ija. Zij heeft aan haar te Constan inopel aangekomen g ;vol machtigde Exin a ris in dezen zin instructies gegeven. De Turksche regeering heeft daar entegen 40 Grieken, die uitgewezen moesten worden, waaronder de be kende in oppositie tot het patriarchaat staande pre'aat, Pappas Evt n. vcor goed van de uitwisseling vrijgesteld wegens zijn loyaliteit teg mover Tur- kijej tijdens den onafhankelijkheids oorlog. Daarentegen werd het groote in de Grieksche taal verschijnende blad te Constantinopel „Ime rissia Nea" opgeheven. De kerkelijke feestdagen in Tsjecho Slowakije. De Tsjechc-Slowakirche senaat heeft een wet aangenomen, waarbij het nationale feest van St. Johannes Nepcmucenus afgeschaft en een feest dag ter eere van Huss ingesteld wordt. De tweede Kerst-, Paasch- en Pink sterdagen worden voorts opgehzven. West-Australië wordt niet drooggelegd Uit Perth wordt bericht, dat de voorstanders van een drankverbod bij de volksstemming in West-Australië over de al dan niet drooglegging van het land, de nederlaag hebben ge leden. Zij wisten slechts 50 0/° der stemmen te verkrijgen, terwijl 3/5 der uitge brachte stemmen ncodig was vcor de aanneming van hun voorstel. Een liefdesdrama op de Philippijnen. Het volgende drama is Zaterdag avond voorgevallen na afloop van een concert in de militaire club. Luitenant Thompson van het Ame- rikaansche leger bood de bevallige stiefdochter van een Amerikaanschen kapitein aan, haar in een auto naar baar hotel te brengen. Onderweg vroeg hij haar ten huwe lijk, en toen zij hem afwees, schoot hij haar met een revolver dood. Onder bedreigingen bewoog hij den chauffeur hem naar het fort te lijden, en gaf zich aldaar aan de wacht ovec. Jalourie was het motief_van de mis- RECLAME De strijd der firma C. A. Brennlnk- meyer tegen dure heerenkleeding. Van alle kanten ontvangt de Firma C. A. Brenninkmeyer bewijzen van waardeering voor- en Belangstelling in den door haar gevoelden strijd tegen dure Heerenkleeding. Wel een bewijs te meer, dat het publiek het op hoo- gen prijs stelt, thans ook Heeren- Jon gens- en Kinderkleeding bij C. A. te kunnen koopen voor dezelfde lage prijzen, al9 waarvoor hare Damescon- fectie alom zoo'n groote vermaard- beid verworven heeft. Vooral, waar het hier niet alleen Heerenkleeding, maar ook Jongens- en Kinderkleeding betreft, zullen de dames deze mededeeling met bijzon dere belangstelling vernomen hebben, daar zij toch door hare jarenlange on dervinding in C. A. Dameszaken, het beste de beteekenis hiervan kun nen beoordeelen. daad, waarvoor de moordenaar voor een Krijgsraad zal terecht staan. KORTE BERICHTEN. Lord Balfour heeft in een reide gewezen op de noodzakelijkheid van samenwerking tusschen Joden en Ara bieren. Braun, de nieuwe Pruisische pre mier, heeft zijn kabinet samengesteld; hetzelfde als waarmede Marx in Fe bruari voor den landdag trad. De Pruisische regeering zal den Pruisischen landbouw 120 millioen mk crediet verleenen. Volgens de nieuwe kieswet, die thnas in het Hongaarsche parlement behandeld wordt, zullen anderhalf mil lioen mannen en 850.000 vrouwen het kiesrecht krijgen. Bij lord Balfours aankomst te Jaffa werden zestien commun sten ge arresteerd. De staking in de Tsjechische metaalindustrie en chemische indus trie is overal geëindigd. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Drietal: Te Amsterdam (vac. Ds. Wiersma), W. M. A. Kalkman te Werken dam. J. J. C. Karres te Oosthem, J. Ver meulen te Noordwijk a. 2ee. Bedankt: Voor Bellingwolde, J. G. Steenbeek te Winsum en Raard. Voor Aalsmeër, W. J. de Wilde te Koudum. GEREF. KERK. Beroepen: Te Vr.esw i -, J. Binnema te 1 iclwindeweer. T Scheemda, R. J. Boer te Zwartsluis. Té De Lier, G. O. Donner te Êmmen. CHR. GEREF. KERK. Bedankt; Voor Hoogevèsn, C. S. v. d. Ven te Lisse. Voor Baam, J. de Bruin te Maassluis. BAPTISTENGEMEENTEN. Aangenomen: Naar Nhuwe Pek,la G. Bouritius te Workum. REM. BROEDERSCHAP. Beroepen: Te Nieuwkoop, J. H. Smit Sibinga, cand. te Den Haag. Bevestiging, Intrede, Afscheid. De heer A. C. Brörens, godsdienst onderwijzer bij de Ned. Herv. Gemeente te Vlagtwedde, 2al als zoodanig te Vijf huizen (Haarlemmermeer) zijn intrede doen op Zondag 3 Mei a.s., na bevesti ging door Ds. Bax van Hoofddorp. De heer J. N. Sevenster, cand. t. d. H. D. te Kollum, hoopt 24 Mei a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Kerk te Oldehove (Gron.). Zondag 3 Mei hoopt de heer C. v. d. Wal, cand. t. d. H. D. te Bame- veld, intrede te doen bij de Herv. Gem. te Rijnsaterwoude, na bevestigd te zijn door zijn broeder, Ds. J. H. v. d. Wal, van Papendrecht. Begrafenis Ds. W. Ringnalda. Nadat in het sterfhuis onder leiding van Ds. W. A. Gispen van Scheveningen een rouwdienst had plaats gehad, waarbij ge sproken werd naar aanleiding van 2 Cor. 2:110 werd gistermiddag op Oud-Eyk en Duinen te Den Haag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen Ds. W. Ringnalda, em. pred. der Geref. Kerk van Haarlem. Aan de groeve werd eerst het woord gevoerd, door Ds. W. H. Gispen, doorna door Ds. G. R. Kuiper, die met den heer J. v, d. Eyckhout den Haar- lemschen Kerkeraad vertegenwoordigde. Namens den raad van de Geref. Kerk te Groningen B, die Ds. Gispen en ouder ling H. G. Meijer had afgevaardigd, voer de Ds. Gispen het woord. Namens den raad der Geref. Kerk te Amerongen, die de overledene het laatst heeft gediend, waren aanwezig de heer Th. A. Kerst, scriba en J. C. Beuneerstgenbemde sprak namens den raad. Voorts waren o.a. aanwezig de heeren K. Floor, particulier secretaris van Min. Colijn, Ds. Jac. van Nes uit Den Haag; Ds. M. Donner, em. pred. te Amersfoort Ds. J. D. van der Munnik', em. pred. te Leeuwarden; Ds. Ch. J. van Binsbergen, pred. te Loosduinen; Ds. D. Ringnalda, Jr., te Leimuiden en voorts een deputa tie van de diakonie te Haarlem, de hee ren W. Korfinus en G. J. Veldwijk. Vanwege de Ned. Zend. Vereen, had Zondagavond in een plechtigen dienst te Rotterdam de uitzending plaats van Dr. A. de Mol van Otterloo, die als zen deling-arts naar Bandoeng hoopt te gaan waar hij met Dr. Dakë in liet zendings hospitaal zal samenwèrkén. Ds. H. E. B e e rn i k van Charlols open de het samenzijn, waarna Prof. Dr. J. A. Cramer van Utrecht een feestrede hield. Dc officieele afvaardiging werd waar genomen door Ds. joh. Rauws, zendings- director te Oegstgeestwaarna d? ge meente Dr. de Mot v. Otterloo P^- ^21' vers 4 toezong. Uit het Sociale Leven. De vakbeweging en het duurte- vraagstuk. Verschenen is het Rapport van het R.K. .Werkliedenverbond, het Chr. Nat. Vakverbond en het Alg. Ned. Vakver bond, nopens het stijgen der prijzen van de eerst-noodige levensbehoeften in den winter 1924-25 benevens voorstellen tot beteugeling van onred lijke prijsbepa ling. De Vakcentrales, die van oordeel zijn dat naast overheidsmaatregelen ook de Vakorganisaties zeiven geen middel, waarvan redelijkerwijzo kan worden verwacht dat de gevogen der. duurte meer dragelijk zullen woren voor de leden, onbeproefd moge laten, bevelen naar de Stand, meldt, de volgende maat regelen aan: ie. Door de vakorganisaties wordt onder verwijzing naar dit rapport overal waar dit mogelijk is, krachtige actie gevoerd, hetzij voor loonsverhoo- ging, hetzij voor handhaving van de tegenwoordige loonregeling. 2o. Door de vakvereenigingen resp. de besturenbonden of do plaatselijke in stanties wordt zoo krachtdadig mo gelijk gestreefd, zoo noodig met behulp der plaatselijke overheid naar grootere centralisatie bij de melkbezorging om daardoor de distributiekosten en bijge volg de melkprijzen te drukken. 3e. Door de vakverenigingen of plaatselijke instanties wordt de tot standkoming der coöperaties, ten doel hebbende de distributie der eerst-noo- dige levensbehoeften, krachtig bevor derd. 4e. Door de vakverenigingen of plaatselijke instanties worden, waar de oprichting van coöperaties niet moge is, voor de aanschaffing van winter voorraad, b.v. van steenkolen en aard appelen of andere verbruiksartikelen, speciale comité's gevormd. 5e. Door de centrale instanties wordt de tusschenkorinst der gemeentebestu ren ingeroepen tot het treffen van maat regelen om eventueel ongemotiveerde prijsstijging tegen te gaan, indien aan wijsbare gevallen van misbruik bij de prijsbepaling kunnen worden geconsta- ing der gemeentelijke c erheid prijsda- teerd of indien anderjzin door bemoei- ling kan worden bevorderd. 6e. Door de regeering worden in ver band met de duurte maitregeen getrof fen'tot verlaging der vrachtprijzen bij ring van goedkoopere speciale tarieven het vervoer per spoor, bv. door invoe- voor steenkolen, aardappelen groenten enz. 7e. Door de Regeering worden ver der die maatregelen toegepast, 'in overleg met de belanghebbenden welke tengevolge kunnen hebben dat het prijsniveau van verschillend artike len in overeenstemming is met de fi- nanc'eele draagkracht der arbe:dende bevolking. UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meente op Maandag 6 April 1925, des avonds 7 uur. Voorzitter: de heer van Griethuysen, burgemeester. Aanwezig alle leden, behalve we gens ongesteldheid de heer Ruben kamp, weth. De voorzitter opent de vergade ring en leest daarna de notulen der vorige vergadering, die ongewijzigd worden gearresteerd. Daarna doet de voorzitter mededee ling van eenige ingekomen stukken, w.o. missiven van Ged. Staten, behel zende goedkeuing van genomen raads besluiten; het verslag der Commiss'e van Toezicht op het L. O. over het dienstjaar 1924; een schrijven van den Directeur van het abattoir te Leiden, waaruit blijkt, dat de gem. Oegstgeest over 1924 een bijdrage van f732.06 moet betalen; het verslag van de Bur gerwacht. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens komt aan de orde het voorstel tot wijziging van het besluit van den raad betreffende het straten plan-Juta. Deze wijziging geschiedde naar aan leiding van een schrijven van Gedep. Staten, waarin gevraagd wordt om een duidelijker redactie van de zinsnede betreffende de garantie. 't Betreft hier een administratieve kwestie, de betreffende wijziging wordt door den raad goedgekeurd. Ook het besluit betreffende het hypo thecair crediet voor arbeiderswonin gen zal worden gewijzigd volgens een schrijven van den Minister, die het maximum inkomen der arbeiders, voor wie deze woningen bestemd zullen zijn op f 1400 bepaalt, evenwel met dien ver stande, dat daarin is begrepen de helft van het inkomen der inwonende kin deren beneden den 15-jarigen leeftijd; deze laatste toevoeging wordt door den raad goedgekeurd. 9 In verband met de aflossing van het hypotheeair crediet wordt door B. en W. een wijziging voor de begrooting van 1925 voorgesteld; voorts stellen B. en W. eenige wijzigingen over 1924 voor; al deze complabiliteitsbesluitcn worde*, goedgekeurd. Radio-Programma. Wat er vanavond te hoore- is. '6.NSF (Hilversum, 1050 M.) Concert door het H.D.O. orchest, onder Fran cois Lupgens. 7.20 (Brussel, 265 M.) „Histoire de la pernture et de ia sculpture en Belgiqu-", daarna fragmenten uit Fausc (Gounod.t 7.20 2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, i6co M.) Tijdsein van Green wich. Weerbericht. Nieuwstijdingen. 7.50 5XX (Chelmsford, iöco M.) Con cert. Zang (octet). 7.50 2LO (Londen, 365 M.) (alle stations behalve 5XX) „Westward ho!", ten radio views from Charles Kingsley's famous no vel. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert. S.05 SFR. Concert, met medewerking van Mr. Lorneg. 8.10 NSF (Hilversum, 1050 M.) Hand- harmonica en Xylophoonavond, te geven door het Utrechtsch Accordon-gere.s-hap „Kunst en Genoegen". 8.20 P.T.T. (Parijs Ecole Sup, 458 M.) Concert. 9.50 2LO (Londen, 363 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.) Tijdsein van Green wich.' Weerbericht. Nieuwstijdingen. 10.20 2LO (Londen, 363 M.j en 5XX (Chelmsford, i6co M.) Concert. Inzake een tweetal huizen aau de Dorpstraat, die haar voltooiing nade ren, stellen B. en W. aau den raad voor, de huur daarvan te bepalen op f5-f- waterleiding. De raad gaat hier mee accoord en machtigt B. en W. tot verhuring over te gaan. De heer v. Egmond merkt op, dat het voorkomen dezer beide huizon hem niet erg is meegevaiïen; hij had 't zich wat royaler voorgesteld. De voorzitter wijst op de bezui niging als de oorzaak daarvan; ook is het betreffende plan door den raad goedgekeurd. De heer van Egmond hoopt, in dien hij raadslid blijft, in de toekomst beter uit te kijken, dat we zulke nare dingen niet meer krijgen in de gemeen te. Met weinig meer kosten hadden deze huizen 'n heel wat beter voorko men kunnen hebben. Tot leden van het stembureau voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen wor den gekozen: le stemdistrict (de burgemeester is ambtshalve voorzitter) de heeren H W. Rubenkamp on T. van Egmond'; plaatsvervangers de heeren a. v. d'. Hulst, N. Zandbergen, L. Verhaar en G. Lubbe. 2e stemdistrict: de heeren J. C. Spaargaren, voorzitter, J j. Nijssc-n en C. Bakker; plaatsvervangers de heeren C. de Graaff, G. Schconder- woerd, J. Uittenboogaard en G. Kok De heeren P. de Groot er, Dr. de Gelder hebben een adres aan den raad gericht, waarin zij een verlaging van de Schoutenbrug vragen van 30-40 c.M. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. een verlaging van 00 c .M. voor en vragen in verband daarmee een credit Er ontspint zich een dis cussie over deze zaak: de 'heer Uit tenboogaard vraagt, of van de zijde der ingelanden geen bezwaren zullen rijzen. De voorzitter deelt mede, dat deze zaak door B, en \V. grondig i: onderzocht en verwacht daarom,"dat geen bezwaren daartegen zullen rijzen; alleen zal de toestemming der Provin cie afgewacht worden. Het heeft geen zin, dat daar een hooge brug ligt er is geen ander verkeer dan nu en dan 'n mestschuitje en dat kan ;r wel pas- seeren. De raad gaat met het voorstel van B. en W. accoord en verleent een blan co crediet hiervoor, terwijl de heer van Egmond voorstelt, de brug van beton te maken, iets wat instemming vindt bij den raad. De heer Zandbergen zou toe stemming willen vragen aan de eige nares van dit stuk grond, waar de brug ligt, dus aan het R.K. kerkbest. Daartegenover merkt de voorzit ter op, dat dit niet noodig is, omdat het hier een zaak van algemeen ïn- lang betreft. Wel kunnen de eigenaars eventueeie bezwaren ter bevoegder plaatse indienen. Op de aanvraag subsidie zwemin richting van den heer Poelman, advi- seeren B. en W. daarop gunstig te be schikken en het subsidie te bepalen op een maximum van f500, (het ge vraagde bedrag) voor 1925, zulks in verband met het eventueeie tekort der exploitatierekening. Ook stellen B. en W. eenige voor waarden hierbij: le. dat voor on- en minvermogenden gelegenheid tot zwemmen zal worden gegeven op een tarief, door het bestuur in overleg met B. en W. vast te stellen, 2e. dat er vol doende toezicht zal zijn van deskundig en geschooid personeel, 3e.' dat de in richting des Zondags zal gesloten zijn Alle leden vereenigen zioh met hel voorstel van B. en W. Het percentage gemeente inkomsten belasting wordt vastgesteld voor den dienst 1925-26 evenais verleden jaar op 2.5 pet. De heer Van Egmond spreekt hierover zijn blijdschap uit en ziet er in een bewijs van de welvaart en uit breiding der gemeente. Bij de rondvraag wijst de heer Verhaar er op, dat de oprij van den straatweg naar den Hoogen Moschweg bij Rhijnhof zoo hoog is; hij vreest da de oprij daar te kort zal zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2