NIEUWE LESDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 4 APRIL 1925 Dag-Agenda. Zondag 5 April Leiden. Jeruël, Br. v. Essen; 'savonds br. v. d. Horst. Zondag 5 April 1925 Leiden, 's Nam. haft 7 Jeruël, Groenesteeg 16: Evan gelieprediking, Br. S. Bartering uit Haarlem. Dinsdag 7 April 1925 Leiden, 's Nam S uur Jeruël, Groenesteeg 16. Samert- komst voor volwassenen. Dinsdag 7 April Leiden. Bachcon- cert in de Remonstrantsche Kerk. Aanvang 's avonds 8 uur. Maandag 13 April Leiden (2e Paasch dag). Jaarvergadering v. d. Afd. Zuid- Holland v. d. Ned. Bond van J. V. op G. G. In de middagvergadering spre ken Minister H. Colijn en Dr. J. Wate rink van Amsterdam. A.s. Zondag 5 April '25 zal de dienst <ler Huisartsen worden waargenomen doc:- dr. De Graaff, 'Horst, Janssens 'en Nicmer. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 April waarge nomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8. telefoon 552 pleit wel voor het vlug aanpakken en uit- voeren van dit werk door de aannemers J. P. Straathof en H. de Marie. De loods beslaat een oppervlakte van niet minder dan ico vierk. M., en heeft 125 zitplaatsen, welk getal desgewenscht tot 150 kan worden uitgebreid. Uit de uit voering van een en ander blijkt, dat reke ning is gehouden met de eischen van de practijk. De vereeniging installeerde tevens met een een nieuw afmijntoestel, dat betrokken werd van de firma v. d. Hoorn en Wouda te Utrecht, en specialiteite op dit gebied. Het tcestel is volgens de nieuwste methode •geccnestrueerd. Bij de opening gistermiddag werd het woord gevoerd door den voorzitter der vereeniging, den heer A. J. de Graaff, 'die ccn bijzonder woord van welkom richt- !te tot dc uitgenoodigdc raadsleden, de 'heereii Groene veld, Wilbrink en Wilme'r, ^ie de vereeniging in den raad openlijk verdedigd en met haar meegeleefd hebben talsmede tot den heer Mennes, directeur van den Markt- en Havendienst, van wien de ver eniging steeds welwillendheid on- den-on d. Sp.\ brach. de aannemers hulde voor de spoedige oplevering van het werk, en .ver der de kooplieden, die hier tegenwoordig zijn. Slechts de reeele handel zal hier heer- schcn, niet cenige scharrelaars. Het ver plicht veilen zal hier zoo worden toege past. dat niet eerst een deel naar de conservenfabrieken toegaat. Na nog eenige woorden te hebben ge wijd aan het hangende geschi', en enkele beweringen van de tegenstanders der ver- I eeniging te hebben weersproken, verklaar de spr. de loods voor geopend, Namens de kooplieden voerde hierna de heer K n ij f het woord. Deze spreker verklaarde de stemming over het in dc vergadering van kooplieden behandelde bo ycot-voorstel onwettig, omdat ook niet- leden hebben medegestemd, die deel moes ten uitmaken van de kleine meerderheid. I Spr pleitte voor het instellen van een I koophedencommissi? die met deze veiling- I vereeniging een regeling zal treffen. 1 Deze commisssie werd ter plaatse ge- 1 constiiueerd, en als leden ervan aangewe- I zen c'e heer en Mosselman, Dreef en Muis- I man Nadat onder applaus de heer Wessel een woord van hulde had uitgesproken jegens den voorzitter, werd met het veiien 'een aanvang gemaakt De Led che Etraalw^g te Oegs'.- geest ondergaat in den laats ten tijd (allerlei veranderingen. De boomen zijn geveld in verband met verbreeding van den weg. "Het cog van den wande laar wordt mede getroffen door het nieuwe hek, dat op het terrein, der Nederjandsche Zendingsschool is aan gebracht. Het bleek hoe langer hoe meer wenschelijk, dat het terrein de zer school, dat nogal open lag, een waardige afsluiting kreeg. Naar wij uit goede bron vernemen heeft een belangstellende in de Zen ding dit hek aan de School ten ge schenke geget en, zoodat deze uitgaaf geheel omgaat buiten bezwaar van de kas. Ds. A. van der Wtesel, voorganger van de afdceling Leiden van den Ned. Prot. Bond. heeft emeritaat aangevraagd. Gistermiddag om 12 uur kwam de llï A -i:»I-i3Aii[ueqouii{0Eui oSuBf-ót de Pelikaanstraat ernstig met zijn rijwiel te vallen, doordat de voorvork brak. Hij kwam roet het hoofd op de straat terecht en werd bewusteloos opgenomen. Na bijgekomen te zijn, werd hij door Dr. D., van den Eerste Hulpdienst onder zocht. Het bleek, dat de verwondingen zich hadden bepaald tot den mond van ;B., waaruit enkele tanden werden gemist. ■Per auto is hij daarop naar zijn woning overgebracht. J. B. had het ongeluk, om op een -bouwwerk aan de Heerenstraat per on geluk in een putje te stappen, waarbij hij een enkel ernstig kneusde. De Eerste Hulpdienst bracht hem over ter behande ling naar het Acad. Ziekenhuis. BINNENLAND. Wethouderscrisis te Amsterdam. Alle Amsterdamsche wethouders hebben in verband met de aanneming van de motie-Drabbe besloten af te treden. Door de Soc. Dem. fractie is aan de R.-K. een voorstel gedaan in ifeaea geesJ, da* ijx het nieuwe col- RECLAME Iets nieuws met Paschea. Hebben onze lezers en lezeressen er wel aan gedacht, dat het binnen en kele dagen Paschen is? En aangezien de Hollandsche traditie nu eenmaal meebrengt, dat vrijwel iedereen in het voorjaar iets nieuws koopt, om dit met Paschen voor het eerst lc dragen, hebben wij, op verzoek der Firma, eens een kijkje genomen in de bekende Dames- en Heerenkleeding-Magazijnen van C. A. Wij waren in één woord verbluft over de kolossaal rijke sorteeringen in Dames- Heer,en- en Kinderkleeding. Voor de Dames vooral in het bijzon der aangenaam, dat de nieuwste voor jaarsmode, die zich vooral uitspreekt in de slanke en sierlijke lijnen, in tai- looze variaties verkrijgbaar zijn en zóó voordeelig zijn geprijsd, dat zij nu ab soluut binnen ieders bereik vallen, om dat de prijzenbij C. A. veel lager •zijn, dan de Dames vermoeden. Wat Heerenkleeding betreft is het duidelijk merkbaar, dat C. A. ook op dit gebied groote sprongen voor waarts maken en hun strijd tegen de duurte onvermoeid voortzetten. Het bekende C. A.-systeem is in volle werking, ook voor fteerenkleeding, dat toonen de prijzen wel aan. Men staat werkelijk verbaasd, wat in korten tijd, door radicale toepas sing van dit systeem, is bereikt ten opzichte van de prijsverlaging voor Heerenkleeding. Wie dus met Paschen graag iets nieuws wil hebben en nog voldoende geld wil overhouden voor een paar genoeglijke dagen, raden wij aan, eens een kijkje te nemen in de Magazijnen van C. A. Brenninkmeyer. lege van B. en W. zitting zullen krij gen drie sociaal-democraten (de aftre denden'; twee katho i.ken (wellicht de heeren Wierde s en von Fr;, tag D ab be en een vrijzinnig-democraat (de heer Abrahams'. De opzet hiervan is natuurlrijk, met behoud in elk geval van de drie sociaal-democratische ze tels in het college, een verschuiving naar - links te deen plaats hebben, daarbij speculeerend op den reeds malen gebleken wensch der roomsch- katho'ieken en der vrijzinnig-democra ten naar twee, resp. één wethouders plaatsen^ De vorming van zu'k een rood zwart bloc is echter naar de Ylaasb. meldt door de Katholieken afgewezen. Thans is een combinatie gevormd tusschen de R.-K., A.-R., C.-H., Vvjj- heidsbcndsche en Neutrale Midden standsfracties we'k® in den Raad ever 22 stemmen beschikt. Daarmee word- een meerderheid bereikt, aangenomen tenminste, dat de vier communisten zich van deelname aan de verkiezing van wethouders onthouden, gelijk ze tot nu toe steeds deden, vaarna het totaal aantal stemmen 41 bedraagt. Deze meerderheid zal dan de ver kiezing bevorderen van wee eociaal- demccratische, twee Katholieke, een Christ-Historischen en 1 Vrijheids- bondschen Wethouder, :oodat de Soc. Dem. dus een zetel zullen verhezen. Gemeld woTdt echter dat de Soc.- Dem. zich op het standpunt stellen alles (3 zetels^ of niets. F. Noordhof f Te Arnhem is. 55 jaar oud, overleden de heer F. Noordhof, secretaris van het Christelijk Werkloozenfonds Patrimoni um" en lid van den Gemeenteraad. Met den heer Noordhof is een verdien stelijk ambtenaar heengegaan, die veel in het belang der G-»istelijke arbeiders beweging heeft gedaan. Chr. Boeren- en Tuindersbond. Te Rotterdam heeft de afd. Zuid- Ho.land en Westelijk N.-B a'oant van den Chr. Boeren- en Tuindersbond een vergadering gehouden on er le ding van den heer Jac. Biemun t Pm. Het jaarverslag van den secre ari; mr. G. A. Diepenhorst, werd goed gekeurd en tot bestuurl eden werden gekozen de heeren C. Dane Gzn., van Willemstad en v. Berkel van Maas land. Herkozen werd de heer De Winterin een vacature werd niet voor zien. Hierna sprak de heer Chr. van den Heuvel, lid der Tweede Kamer, over „Hedend agsche P att lan *svraagstuk ken", waarbij hij achtereenvo7gens stilstond bij het wegenvraagstuk, het gebrek aan grond en de Ziektewet- Aalberse. Bij het eerste punt pleitte spr. voor al' voor verbetering der wegen in Oos telijk Zuid-Holland, terwijl hij, met be trekking tot de vernieling der wegen aanbeval onderhoud door Rijk of Pro vincie, terwijl hij meende, dat een spe ciale wegenbelasting niet Uit kan blij ven. Ook was spr. voorstander van de instelling van wegschappen. Ten opzichte van het grondvraag- stuk betoogde spr., dat om in de be hoefte aan cultuurgrond te voo~z:en, hoogere intensiviteit door omzet ing van landbouw en tuinbouw nog niet mogelijk is. Noodig is het meer pro ductief maken van de in cultuur zijnde gronden door verbetering van metho des en splitsing van de bedrijven. Landbouw-onderwijs is voor a'les noo dig. Bij de bespreking van de Ziektewet zette spr. vierderlei standpunt uiteen. Men kan haar geheel onwenschelijk vindén, men kan willen volstaan met uitbreiding van art. 1638 B, W,, men kan willen de invoering van de al of niet gewijzigde wetlen Talma en men kan zijn voor het' ontwerp Aalber.se. Uit economisch cog^unt kan mén zich thans tegen een ziekteve z.kering niet verzetten. Spr. wil een verzeke ring aanvaarden, waarbij a'les, althans zooveel mogelijk, de verzekerden ten goede komt. Bij een simpele regering van art. 1638 B. W. worden de rech ten van de verzekerden niet voldoen de gewaarborgd. Indien het ontwe~p Aalberse eenigszins gewijzigd wordt, kan spr. zich met het voorgestelde stelsel vereenigen. De uitvoering moet gedecentraliseerd zijn. Bezwaren er te gen zijn, dat er geen loonminima in de wet zijn opgenomen om alle be drijf svereeniging erkend te worden. Het monopolistisch drijven is uiterst gevaarlijk. Onjuist acht spr. voorts de regeling voor de losse- en werklooze arbeiders. Deze last kan niet op het bedrijf worden gelegd. Een derde be zwaar is de totale premiebetaling voor de werkgevers, hoewel dit meer theo retisch dan practisch is. Bij de hierop gevo'gde discussie er kende de inleider, dat hij een ander standpunt inneemt, dan de meeste le den van de politieke partij waartoe spr. behoort. Na de rondvraag werd de verga dering met dankgebed gesloten. BUITENLAND. AAN HET EINDE DEH WEEK. Algemeen overzicht. In Duit9chland zijn, nu bij de eerste stemming voor het Rijkspresidentschap geen der candidaten de volstrekte meer derheid behaald heeft en dus de beslis sing zal vallen bij de tweede stemming, de onderhandelingen tussc.nen de par tijen teneinde tot een accoord te komen, de „Ruilhandel" zooals men dat in Duitschland noemt, weer begonnen. Zelfs is re6ds een neiangrijk resul taat bereikt en zijn de drie partijen der Weimarcoalitie de socialisten, de de mocraten en het Centrum in beginsel tot overeenstemming gekomen. Marx, de Centrumcandidaat voor het Rijkspre sidentschap zal door socialisten en de mocraten gesteund worden en dus de candidaat der drie republxkeinsche par tijen worden, zoodat zijn verkiezing, onvoorziene verrassingen uitgesloten wel verzekerd is. Tegenover deze prestatie eischen de socialisten evenwel en contra-prestatie van het Centrum, en wel in verband met de nog steeds niet opgeloste ka binetscrisis in Pruisen. De verkiezingen van j.l Zondag heb ben n.l. doen zien, dat in Pruisen een niet onbeteekenende meerderheid links heeft gestemd, zoodat, wanneer de Land dag ontbonden werd de n-euwe verkie zingen een sterkere linksche meerder heid zouden opleveren dan thans en een parlement zou gekozen worden, waar voor een linksch ministerie iets mee te" bereiken valt. De socialisten zijn dan ook alleen maar bereid, Marx te steunen, indien de hoogste regeeringsposi in Pruisen door een hunner bekleed wordt en dus Braun weer premier wordt. Deze verkiezing van Braun zou even wel pas na de tweede stemming voor het. Riikspres:dentschap, dus na 26 April plaats hebben, terwijl in dien tus- schentijd de democraat Rr. Höpker Aschoff als ministerpresident zou op treden, die intusschen ook reeds het bijl tje er bij neergelegd heeft een opge volgd is door Braun. Zoo is er in Duitschland steeds heel wat stuurmanskunsi noodig om tus schen alle klippen door te zeilen, doch dit is 'n kunst, die Herri at, in Frankrijk ook moet verstaan. Zijn kab.net heeft den laatsten tijd aan steedg ernstiger aanvallen bloot ge staan, zoodat het nu naar het schijnt, wel spoedig ten val gebracht zal worden Een van de voornaamste redenen der ontstemming tegen Herriót is de een zijdige nolitiek die hij voert en die vooral tegen de katholieken gericht is. Daar komt dan nog bij de financieele impasse, waarin Frankrijk geraakt is, alsmede de partijdige benoeming van een hoogleeraar aan de Sorbonne, waarbij no. 1, die toevallig royalist was werd gepasseerd. t Gevolg van dit laatste zijn geweest studentenrelletjes te Parijs, terwijl de Fransche studentenbond de algemeene staking heeft geproclameerd. Het is wel eigenaardig dat in Parijs de „spes patriae" alzoo niet vooruitstre vend tnaar reactionair ia cn dat deze daar meer voor het monarchisme dap voor 't communisme schijnt te voelan. „Les extremes se touchent" zegt het spreekwoord en de gemeenschappelijke karaktertrek dezer beide uitersten is, dat zij beide iets anders dan het bestaan de willen, vandaar dat beide hun geest driftige aanhangers vinden onder de •studeerende jongelingschap, die in jeugdig idealisme zich niet tevreden stelt met de wereld, zooals zij er op 't ooeenblik uitziet. Trouwens, wie zou i-:t, vooral in dezen tijd wel? FRANKRIJKS FINANCIEELE POLITIEK. De opvolger van Clémentel. Tot opvolger van Clémentel als mi nister van financiën is benoemd Se nator De Monzie, die zijn benoeming heeft aanvaard. Inzake zijn finantieel beleid, ver klaarde de nieuwbenoemde bewinds man, dat Maandag a.s. een ontwerp van wet zal worden ingediend tot het verschaffen van middelen ter verzeke ring van de behoeften van de schat kist, zonder dat een nieuwe uitgifte van bankbiljetten noodig zal zijn. Voorgesteld zal worden een kapi taalheffing, waarbij het verkregen ka pitaal wordt aangetast, doch waarbij men zooveel mogelijk het kapi.taal in vorming zal' sparen. Die heffing zal zijn tien procent te verdeelen over eën aantal jaren. HET EINDE DER PRUISISCHE MINISTERCRISIS. Brann tot premier gekozen. De Pruisische landdag heeft gister met 220 van de 432 uitgebrachte stem men opnieuw Dr. Braun tot minister president gekozen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT LEIDEN. Voor openhaar staan op de rol 31 zaken, voor niet-openbaar 11 zaken. Waarnemend Kantonrechter is Mr. M. B. Vos. In de zaak van A. de L. t© L e i d e r- dorp, die beweerde, toen hij vorige week was verschenen, van één glas bier en den schrik van den overval door de politie op hem gedaan, de kluts kwijt te zijn geweest, zoodat de politie daaruit dronkenschap con cludeerde, werden nu gehoord de ver balisanten. Getuige de Boer, Rijksveldwachter, zou voor één glas bier één liter jene ver willen lezen. Getuige Schaap, gem. veldwachter, heeft bovendien een een- dengang geconstateerd en Rijks- en gemeentepolitie hebben in vereeniging hem naar huis getransporteerd, wat voor 's mans eigen veiligheid het beste was,en hebben hem toen een verbaal toegegeven. Eisch f3 of 3 dagen. A. C. winkelier te Leiden heeft in zijn winkel margarine voorhanden gehad, zonder dat dit zichtbaar op de ramen vermeld was. Bekl. vertelt, dat zijn perceel juist in de grondverf stond en de schilder juist bij het oververven de woorden er weer op zou brengen. Eisch f 4 of 4 dagen. J. L. chauffeur te Koudekerk zou volgens het verhaal niet voor de tram zijn uitgeweken, althans niet tij dig de trambaan hebben verlaten, wat bekl. ontkende. De wagenbestuurder P. Bekooij be vestigde bet verhaal. Bekl. kwam van de Beestenmarkt, de Steenstraat oprij den, terwijl de tram signalen gaf. Had hij naar links uitgezien en gestopt, of Wat sneller gereden, er zou niets ge beurd zijn. Nu was het niet doenlijk tijdig te stoppen. Bekl. beweerde niets gezien te heb ben. Eisch f4 of 4 dagen. J. B. chauffeur te Oude wetering heeft het nog erger gemaakt, en een tram aangereden en daarbij te snel gereden. Te snel was zeker niet waar, en het aanrijden zeker niet de schuld van hem, volgens beklaagde. De Ambtenaar achtte bet overtui gend bewijs niet bewezen en vroeg vrijspraak. K. G. timmerman te N 0 0 r d w ij k aan Zee, heeft de arbeidswet over treden door 2 mannen op Zaterdag middag aan bet werk te houden. Bekl. ontkende, doch bet was om 'n dak te asphalteeren, wat de geheele week niet had kunnen gebeuren van wege den regen en het moest voor den Zondag afgedekt zijn. Hij had ook maar éen man aan het werk gezet, n.l. J. v. d. Bent. J. F. de Bes, eveneens aannemer, had hem heel collegiaal ge holpen, wat deze bevestigde. Eisch f 5 of 5 dagen. C. de H. te Leiden niet versche nen, is ten laste gelegd het aanrijden van een lantaarnpaal op het hoekje van den Rijngeestweg te Oegstgeest. In de zaak van Mej. D. PI. te Noordl wijk die horige week beweerd had, dat zij een aangeteekend schrijven van den Raad van Arbeid niet had af gehaald, werd gehoord de betrokken postambtenaar aldaar. De brief was afgehaald, doch door wien, wist get. niet. Er zijn er ook zooveel van dien naam. Eisch f10 of 10 dagen. E. v. d. H. slager te Noord wijk heeft 2 varkens geslacht en in z'n zaak gehangen. Be7*1, vertelt dat hij een slachtvergunning van voor 1904 heeft en volgens min. besluit alle slacht plaatsen, voor 1922 bestaande, niet voor 1927 behoefden in overeenstem-- m-ig gebracht te worden met de voor schriften van de vleeschkeuringswet van 6 Juni 1921, waarom hij meende niet strafbaar te zijn. De Kantonrechter meende dat bekl. dat nog al aardig uitgezocht had tui vroeg het op schrift gebracht hem over te leggen, ten dienste van zijn vonnis. S. W. R- chauffeur te Leiden, is tea leaste £$legd zijn schijnwerpers Radio-Programma. Wat er vanavond te hoore*. is. .720 2LO (Londen. 365 M.) tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws, causerie „Na ples and the island of Capri". 7.50 con cert, voordracht. 9.50 tijdsein, weerbericht, nieuws, over Rugby (alle stations). 10.20 12.20 The Savoy Bands (alle stations). 7.50 (Münster, 410 M.) voordrach.en in het plat Duitsch. 9.20 gramofoonmuziek. 8.10 (Hilversum, 1050 M.) Friesche avond, causerie van den heer B. -S. Hylkema, voorzitter van den Bond van Frbsche Selskippen buiten Friesland „In w'ird van 'e Friezen". Voordracht van verzen door den heer Grondsma, voordrachten, zang. 8.50 Radio-Paris (Parijs, 1780 M.) ef fecten- en wisselkoersen, nieuws. Radio - kroniek, enz. 9.05 galaconcert van de Matin". niet gedoofd te hebben. Bekl. beeft n'ooit schijnwerpers gehad, wel groote lichten, die bij even aanliet om beter te kunnen zien. Het waren gewone koplampen. Eisch f3 of 3 dagen. F. J. H. koopman te Leiden, heeft te Noordwijk aan Zee een auto laten staan zonder de motbr af te zetten. Bekl. moest er maar even uit, en om dat het zoo koud was had hij den mo tor maar door laten gaan. Eisch f0.50 of 1 dag. De rechtbank beeft veroordeeld: J. de M., los werkman zonder vaste woonplaats, gedetineerd, wegens dief stal van waschgoed te K a t w ij k, tol 6 maanden gevangenisstraf; N. D. van der W., timmerman te Amsterdam en KL E. timmerman te Zaandam, recidivist,, beiden gedetin. wegens diefstal van twee rijwielen uil bet Rijksopvoedingsgesticht te Leiden, tot resp. 9 maanden en 1 jaar gevan- genistraf. Eisch f5 of 5 dagen. H. C. chauffeur te Leiden, is ten laste gelegd dat hij langs de Haar lemmerstraat gereden heeft en zonder noo&ziaak daarbij geregeld links ge houden. Hieruit zou bij de Pelikaan straat een aanrijding zijn ontstaan. Bekl. ontkent links van den weg gereden te hebben. Eisch f10 of 10 dagen. Bekl. dacht dat getuige gebrek aan het geld bad, doch de Kantonrechter merkt op dat dit geld aan het Rijk kwam. J. C. v. E. chauffeur te Leiden, niet verschenen, is de tram voorfbij gereden, doch toen te schielijk voor de tram heengereden, waardoor de autobus is aangereden. Ook de con ducteur S. J. Bizot, zoogoed als de wa genbestuurder L. de Ju hebben dat ge constateerd. „Dan moeten zij maar achterblijven" zegt de Kantonrechter. Eisch f15 of 10 dagen. E. M. te Sassenheim heeft in een niet al te nuchteren toestand een anderen wielrijder aangereden, die daardoor f 6.85 schade heeft geleden. Bekl. is niet verschenen, doch gehoord wordt de aangereden getuige Hockx en A. den Hollander, beide van Sas senheim. Eisch f5 of 5 dagen. D ,L. K. architect te Dordrecht, bij gestaan door zijn gemachtigde Mr. P. J. Mackenbach van Rotterdam, is ten laste gelegd te Sassenheim een aanrijding te hebben veroorzaakt, waarbij bekl. met zijn auto een an dere die van getuige L. Beinen, ad junct-directeur van de sociëteit Mi nerva te Leiden, nogal ernstig bescha digd had. Bekl. had een teekening vervaar digd, die een goed beeld gaf van de situatie, en ontkende het ten laste ge legde, daar hij ruim voldoende rechts gehouden had. Getuige L. v. Bienen stelde een ci viele vordering van f 100. De schade had de verzekering gedekt, doch bij had zijn auto eenige weken moeten missen. Na eenige getuigenverklaringen werd de zaak aangehouden, om nog meer dere getuigen te hooren. J. v. d. B. veehouder te Leiden, heeft een vergissing begaan, door in- plaats van een konijn, zooals hij dacht een haas te schieten van een ander. P v. d. Meij, tuinknecht, heeft het gezien. Hij zag den haas oprapen en meenemen door Wijsman ,in dienst, bij bekl. Getuige Wijsman heeft dat, volgens eigen verklaring gedaan, doch wist ook dat zijn baas dacht dat het eon konijn was. De Kantonrechteer vroeg wa».f om bekl. de haas niet weggebracht bad. Voordat beklaagde dat goede voorne men heeft kunnen uitvoeren, wa« dn politie er al om het te halen. Eisch f 10 of 10 dagen. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Door B. en W. is aan den Baad het volgende schrijven verzonden: Een nieuw Gemeentehuis? Is dat wenschelijle? Is dat noodig? Is dat mogelijk? Deze drieledige vraag kan volmon dig met „ja" beantwoord worden, ou de volgende overwegingen :1b. voor den dagelijkschen 'lenst De vele menschen die dagelijks iev gemeente-secretarie moeten zijn. moe ten nu de trappen op, wat voor velen, voornamelijk voor o.uden van dagni. en

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2