UW VOEGSEL ZAL GEEN INDIGESTIE VEROORZAKEN, NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 3 APRIL 1925 Dag-Agenda. Zondag 5 April Leiden. Jeruël, Br. y. Essen; 's avonds br. v. d. Horst. Dinsdag 7 April Leiden. Bachcon- cert in de Remonstrantsche Kerk. Aanvang 's avonds 8 uur. Maandag 13 April Leiden (2e Paasch dag). Jaarvergadering v. d. Afd. Zuid- lHolland v. d. Ned. Bond van J. V. op iG. G. In de middagvergadering spre ken Minister H. Colijn en Dr. J. Wate- jrink van Amsterdam. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 tot en met Zondag 5 April a.s. waar genomen door de apotheken van de H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, P. du Croix, Rapenburg 9. dienst, en meer bepaald het christelijk geloof aan te vallen. De heer H. C. de Jong, die de ver gadering leidde maakte zich tot aller tolk, toen hij Ds. Goedhard hartelijk dankte, er den wensch aan toevoegend dat deze lezing niet de laatste zou zijn geweest, en dat de vrucht van de zen mooien avond in aller leven zou openbaar worden. De Staking bij de Stedelijke Werk inrichting. Dezen morgen zijn er van de per sonen die zich om werk aanmeldden E9 aan het werk gegaan, zoodat dit getal, gevoegd bij hen die reeds gis teren weer aan het werk gingen erop Jwijst. dat de staking is verloopen. De Leidsche Winkelstand. Het Schoenenmagazijn Haarlemmer straat 192, waar vroeger de heer IHeemskerk zijn schoenhandel had ge- /vestigd, is in andere handen overge jgaan, en heden als het schoenmaga- Izijii „De Vooruitgang" heropend. De goede eigenschappen van dit pand als winkelhuis, speciaal voor dit doel, komen ook onder de nieuwe lei ding duidelijk uit, en de voorraad en verscheidenheid van' het schoenwerk dat er ligt opgeslagen of uitgestald, doet ten aanzien van den omzet het beste verwachten. Men zie verder de advertentie in dit. nummer. Huldiging Prof. P, J. Blok. In de commissie die zich heeft ge vormd om hulde te brengen aan prof. dr. P. J. Blok, hoogleeraar in de va- derlandsche geschiedenis te Leiden, die naar men weet, aan het einde van het loopende jaar zijn ambt zal neer leggen wegens het bereiken van den zeventigjarigen leeftijd, hebben, meldt de „N. R. Ct." zitting genomen: prof. dr. H. Brugmans, Amsterdam, voor zitter; dr. W. A. F. Bannier, Utrecht; jprof. dr. P. Geyl, Londen; prof. dr. A. Goslinga, Amsterdam; prof. dr. I. H. iGosses, Groningen; dr. E. J. Hasling- Ihuis, den Haag; dr. N. Japikse, den !Haag; prof. dr. W. Martin, Den Haag; jprof. dr. W. Mulder, Nijmegen; H. B. iWiardi Beekman, litt. cand. Leiden: (dr. VV. van Everdingen, Byseroord. iBilthoven, secretaris* Verkiezingen Rijnland. I Bij de gisteren in het Hoogheem raadschap Rijnland gehouden verkie zingen voor Hoofdingelanden en Hoofdingelanden-plaatsvervanger was de uitslag als volgt. Ie District (hoofdplaats Bloemen- Idaal) Hoofdingeland aftreding Jhr. W. Ph. Barnaart, Bergen (N.-H.). Herko zen Hoofdingeland-plaatsvervanger j (vacature). Gekozen de heer J. Verde- gaal, Vogelenzang. 12e District (hoofdplaats Hazers- woude. Hoofdingeland aftreding de heer A. J. de Jong. Gekozen de heer J. P. van der Maas (Benthuizen), j Hoofdingeland-plaatsverv. aftreding de heer L. Noordam te Hazerswoudc. Prof. Zaayer. Prof. Zaayer te Leiden, die tenge volge van een aanrijding op het Korte Rapenburg in het Diaconessenhuis was opgenomen, heeft deze inrichting kunnen verlaten. Het door Notarissen Krüseman van Bodegraven en Ruizeveld alhier pu bliek verkochte Burgerwoonhuis aan den Hooge Rijndijk alhier is gekocht door den heer J. A. de Groot alhier voor f5401. RECLAME BIN IM EiN L. ANI>. De Internationale VGorjaarsbloenien- ientoonsfelrlng. Gisterochtend ongeveer 11 uur lieeL de Koningin-Moeder weder een bezoek gebracht aan de tentoonstelling te Heemstede. H.M. werd ontvangen door den burgemeester van Heemstede jhr. J. P. W. van Doorn en den heer Ernst H. Krelage. Onder geleide van de heeren Krelage en Voorst maakte H.M. en haar gevolg bestaande uit baronesse van Itersum; fraule Van de Poll en graaf v. Limburg iftmim een wandeling over het terrein; IPIike onderbroken wer l door een be zoek a-in (je expositie in het hoofdge- ,v'- ~*aar werd H.M. onvangen door jhr. G. F. van Tets en J. C. i4- Mei is r oorzitter en secretaris van do Kon. Ned Mij. voer Tuinbouw - en Plantkunde. H.M. liec zich hier omtrent verschillende inzendingen voorlichten als u een half theelepeltje Gebismu- reerd Magnesium in een klein beetje warm water gebruikt na het nuttigen uwer maaltijden. Door machtig voed sel worden zwakke magen gewoonlijk van streek gebracht, omdat het gaat gisten en zuur en gassen vormt, welke de maag uitzetten en dyspepsia, indi gestie, gastritus en aciditeit veroorza ken. Door Gebismureerd Magnesium worden dergelijke ongemakken echter overwonnen, door het onmiddellijk on schadelijk maken van het zuur en het stuiten der gisting, en zoodoende wordt uw maag in de gelegenheid ge steld haar werk op een normale, pijn- looze wijze te verrichten. Maak een eind aan de verhongering en aan het lijden; gebruik Gebismureerd Magne sium en geniet van uw leven. Gebis mureerd Magnesium Dépot, Jacob Ma- risplein 23, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogis ten, o.a. bij. REYST KRAK. vWeigert alle vervangingsmiddelen. Let er op dat gij het echte Gebismu reerd Magnesium krijgt. en zette daarna haar wandeling over het terrein voort. Na afloop dezer vandeling werd de koffie gebruikt in de ontvangsalon van het bestuursgebouw waar mevrouw Krelage H.M. ontving. B:j het vertrek der Konjngin-Moeder bood Mevrouw Krelage H.M. een ruiker orchideën ar H.M. vertrok te ongeveer half 1 weer naar Den Haag. Zondag is net de laatste dag van de tweede tijdelijke tentoonstelling. De volgende week zal het Hoofdge bouw van Maandag tot en met Vrijdac 10 April gesloten zijn in verband met de voorbereiding der groote Paaschtentoon stelling die 11 April geopend wordt. Gedurende die dagen is alleen het Hoofdgebouw gesloten; dus niet de ten toonstelling. Meisjesverean. op Geraf. Grondslag. De Bond van Meisjesvere;nigirgen op Geref. Grondslag in Nederland houdt zijn Bondsdag op Woensdag 3 Tuni in„Miisis Sacrum" te Arnhem. Het Bondsorgaan „Bouwen en Be waren" mocht op 1 April, zijn 5- jarig bestaan vieren. De nood in de venen. De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw bracht Maandag en Dinsdag bezoek aan OosteijU Drcn e, in verband met de toestanden op het gebied der werkeloosheid en werkver schaffing in de veenstreken. Dinsdag morgen had in het Gouvernementsge bouw te Assen een bespreking piaa'.s met den Commissaris der Koningin in Drente, waaraan ook werd deeg" nomen door den heer Jongbloed, ii_ 'speeteur voor de W-erkvers chaff'ng in Drente. Daarna bracht de Minister een be zoek aan de Boornbergumer Petten en de rijkswerkverschaffing in Fries land. Overheid en drankverkaop. Mr. V. H. Rutgers, lid van de Twee de Kamer, zal Maandag 6 dezer voor de Delftsche StudentenDebatingclub te Delft de volgende stellingen verde digen: I. De bevoegdheid der overhe:d om den drankverkoop te verbieden kan niet betwist worden. II. Zoodanig verbod is een uitzon deringsbepaling. III. Financkee bezwaren bihoeven van een verbod van drankverkoop niet terug te houden. IV. Een verbod van drankverokop is waardeloos, wanneer het niet steun vindt bij de groote meerderheid der bevolking. V. Het is gewenscht dat geen ver bod wordt uitgevaardigd, alvorens cl bevolking in staat is gesteld blijk te geven van liaar gezindheid tegenover het verbod. VI. Het is niet in strijd met het Nederlandsch Staatsrecht door het houden van een stemming de gezind heid der bevolking ten aanzien van een verbod van drankverkoop te toet sen. Belastingen. Volgens „De Rsb." heerscht er bij de Belastingen een groot te kort aan kommiezen. Bij den Scheepvaa tdienst bedraagt het tekort circa 150 man. Geestelijke verzorging militairen. Van particuliere zijde bericht men uit Indië, dat het de bedoeling is, dat de giste en benoemde viootaal- moezenier pastoor' Fleerakker en de vlootpredikant Dr. Bartlema door den thans nog in Indië aanwezigen hoofd aalmoezenier voor léger en vloot F. J. H. Evers en den Leger- en vlootpre dikant in algemeenen dienst Ds. H. Janssen, in hun nieuwe functie zullen worden geinstalleerd en aan de auto riteiten voorgesteld. Na afloop van deze werkzaamheden zullen de Hoofdaalmoezenier en de Leger- en Vlooipred kant, weer naar het vaderland terugkeeren. Het ver trek uit Indië is bepaald op half April, zoodat ze in de eerste helft van Mei weder hier zullen zijn. De hoofdaalmoezenier zal van Genua af de reis over land maken. Stemplicht en sanctie. Het Kamerlid Oud heeft eenige amendementen ingediend op het wets ontwerp totwijziging van de Kies wet, de Provinciale wet en de Gemeen tewet. Hij stelt voor art. 149 (tweede lid^ te lezen als volgt: De namen en adressen der kiezers die naar het oordeel' van den burge meester geen geldige reden voor het niet nakomen van de verplichting, op gelegd bij: art. ,72 tweede lid hebben aangevoerd, worden door hem opgege ven aan den Ontvanger der Directe Belastingen, binnen wiens dienst- kring zij woonachtig zijn. De kiezers ontvangen van dien ontvanger een uit- noodiging om binnen een maand te zijnen kantore een geldboete van 3 gulden te betalen. Bij gebreke van be taling dezer boete binnen dien ter mijn, geschiedt de invordering daar van overeenkomstig de bepalingen gel dende voor de invordering van 's Rijks Directe Belastingen. Verder stelt hij voor in art 150 de mogelijkheid van verzet tegen de opgelegde boete bij den Kantonrech ter te regelen. BUITENLAND. DE MOEILIJKHEDEN DER FRAN- SCHE REGEERING. De financieele crisis. Gistermiddag was te Parijs aile be langstelling geconcentreerd op den Se naat,-waar minister Clémente! zijn met groote spanning verwachte redevoe- riyng gehouden heeft. Reeds uit de vele geruchten, welke de laatste dagen de ronde gedaan heb ben, werd het duidelijk, dat de regee ring het oogenblik niet langer zou kunnen uitstellen om werkelijk ingrij pende maatregelen vcoe te stéil.n ten eindea an de steeds nijpender Lnan- cieele crisis het hoofd te kunnen bie den. De bankbiljetten-circulatie raakt reeds sedert weken bijna het wette, ijk maximum van 41.000 0.0.000, terwij, de schatkist binnenkort in groote uit gaven heeft te voorzien. De chèque-contribution heeftniet an de verwachtingen voldaan, duar zij volgens de berichten tot nu toe niet meer dan 400.000,000 in de schatkist gebracht heeft. De handel ondervindt steeds grooter moeilijkheden om credieten te vinden en zijn wissels te disconteeren. De Minister van Financiën, Ciémen- tel heeft daarom, gehoor gevend aan de wenschen uit financieele en handels kringen, voorgesteld de uitgifte van een bijzonder soorc bi j„tlen die al.een gebruikt kunnen worden voor de ois- conteering van handelswissels. Hij heeft geen totaal bedrag daarvan ge noemd, maar men meent, dat deze nieuwe bi.jetten een maximum van x4.0GO.OCO.OOO francs zouden kunnen bereiken. Enkelen noemen het getal 6.0CO.OCO.OOO francs. Men moet, aldus de minister, de opgepotte biljetten, welke aan de cir culatie onttrokken zijn, kunnen vervan gen. Deze vervanging, ging hij voort, is geen inflatie. De billets de rem placement kunnen toch alleen op a:or deugdeiijke handteekeningen gewaar borgde handelswissels afg:gev*n wor den. Maar behalve dezen maatregel heeft de minister nog een anderen voorge steld, die misschien nog van grooter draagwijdte zal blijken te zijn, n.l. de algeheele vernieuwing van de bankbil jetten. De Bank van Frankrijk heeft reeds toegestemd hier zonder uitstel toe over te gaan. Door een verplichte vernieuwing van alle biljetten zou a.d. dag treden hoe veel bankbilj. in den loop der tijden en vooral1 gedurende de oorlogsjaren verloren zijn gegaan. Men meent de waarde van dit aantal verloren gegane bankbiljetten op 1.000.0C0.00O k 2.OOO.OCO.OOO francs te kunnen schat ten. De val van het kabinet aanstande? De uiteenzetting van Clémentel werd door de meerderheid van den Senaat opvallend vijandig ontvangen. Links was wat applaus, maar rechts werd de verklaring telkens door uit roepen van verbazing en verontwaar diging onderbroken Deze houding con trasteerde zeer met de gebruikelijke kalmte van den Senaat en leek al zeer onheilspellend voor de regeering. In de wandelgangen wordt de toe stand dan ook als ernstig beschouwd en de meening uitgesproken, dat hij tot den val van het kabinet zal aan leiding geven, hetzij reeds thans bij de verdere behandeling der begroo ting in den Senagt, hetzij' later als het aangekondigde wetsontwerp tot ver hooging van het maximum in behande ling komt. Van rechts wordt zelfs geïnsinueerd lat Herriot weldra zelf zijn val zal uitlokken, omdat hij niet rouwig zou zijn de opgehoopte moeilijkheden aan een opvolger over te laten. Da Parijsche studentenstaking. Terwijl gisteren in den senaat en in de Kamer regeering en kartel werden uitgekreten, werd ook de kameront binding geëischt in de Parijsche stra ten. Tienduizend studenten trokken in een indrukwekkenden stoet en zonder een enkelen kreet door het quartier latin om te manifesteeren tegen den minister van onderwijs en voor den deken Barthelemy. Toen de stoet voor bij de faculteit der rechten kwam, bevonden zich alle professoren voor de vensters, de protesteerende studen ten hartelijk toejuichend. Op hun beurt brachten de studenten den professo ren hun saluut. De staking was algemeen, alleen wat communistische vreemdelingenstuden ten, enkele linksche heethoofden als de zoon van Painlevé, die communist is, waren naar de universiteit gegaan. Alle faculteiten waren gesloten. Van alle Fransche hoogescholen ko men de instemmingsbewijzen. Te Straatsburg hebben zich incidenten voorgedaan. Gisteravond circuleerde het gerucht, dat minister Albert zijn portefeuille zou beschikbaar stellen, doch bij na dere inlichtingen bleek, dat Herriot, teneinde de gemoederen te kalmeërën san Albert heeft gevraagd zich terug te trekken, doch dat Albert zulks ge weigerd heeft. De Paus aan een ongeluk ontsnapt. Uit Rome wordt gemeld, dat de Paus zich Woensdag in een met vier paarden bespannen rijtuig naar de missie-tentoonstelling in het Vaticaan zou begeven. Toen hij verscheen, zette het pau selijke muziekkorps een fanfare in; de paarden schrokken, begonnen te steigeren en wierpen den koetsier af, die licht gewond 'werd. De Paus maakte daarop den tocht per automobiel. KORTE BERICHTEN. Het Bestuur van de Duitsche com munistische partij heeft besloten ook voor de tweede stemming voor het rijkspresidentschap de candidatuur- Thalmann vast te houden, De Dinsdag gekozen Pruisische premier Aschoff heeft verklaard zijn verkiezing niet te aanvaarden. De Britsche minister van binnen landsche zaken heeft officieel bekend gemaakt, dat de zomertijd in Enge land dit jaar op Zondag 19 April zal ingaan. De regeeringen van Uruguay en Brazilië hebben een overeenkomst ge sloten,. die de wijze regrlt, waarop bei de zullen handelen bij mogelijke on lusten in de grensgebieden van beide staten. In verschillende streken van Spanje is veel sneeuw geval'en, waar door ernstige stoornis in het spoor wegverkeer is veroorzaakt. üit Amerika wordt een belang rijke daling'der tarwe- en maisprij- zen gemeld.- De Duitsche democrarische partij heeft zich ten gunste van een candï- datuur-Marx voor het presidentschap uitgesproken. Het Be'gisch kabinet heeft beslo ten Zondag a.s. (den verkiczings.'agl zijn ontslag in te dienen. STATEN^GENEiAAL! Eerste Kamer. (Vergadering van gisteren). Aan de orde is het ontwerp tot afschaf fing gvan den Zomertijd. De heer De Vlugt (A. R.) wenseht niet mede te werken aan tos spiting van de tegenstelling tusschen stad en platteland. Hij bestrijdt'het ontwerp. De heer Haze voet (R. K.) bestrijdt het ontwerp eveneens en vraagt, of de mi nister verwerping van dit ontwerp zal be schouwen, als een wens oir van de Kamer om tot eert compromis te komen. De heer We ste rdijk (V. D.) meent, dat de bezwaren van het platteland bij aanvaarding van het advies der tijdcom- rnissievrijwel onverminderd blijven. De heer Verheijen (R. K.) zegt, dat, als de Eerste Kamer niet lijdt aan ander- daagsche koorts, dit ontwerp bij haar geen genade mag vinden. Sedert de invoering van den zomertijd hebben zich geen feiten voorgedaan, die voor afschaffing daarvan pleiten. De heer Diepenhorst (A. R.) ver dedigt het ontwerp op sociaal-economische ethische en Staatkundige gronden. De heer Wittert van Hoogland (R. K.) vraagt, of hei: juist is, dat deire- geering den zomertijd eerst 5 Juni zou voeren, als het ontwerp wordt verworpen. De heer Wibaut (S. D.) stelt verblin ding bij de tegenstanders van den zomer tijd voor de voordeelen daarvan vast. Met blijmoedigheid zal hij tegenstemmen. Minister Ruys de Beerenbrou ck zegt, dat de regeering gehoopt had, dat de tijdcommissie een bruikbaar compromis ou aanbizeden. De regeering wil de ver antwoordelijkheid daarvoor niet dragen. Er zat dus niets anders op dan met het onderhavige voorstel te komen. Het staat vast, dat er omtrent de hy giënische voor- en nadeelen in bevoegde kringen geen communis opino bestaat. Van alle adressen, die bij de Kamer in kwamen vóór den zomertijd, is er slechts een van een bevoegde, n.l. van de Mij tot Bevordering der Geneeskunst. Op deze twijfelachtige gronden had de regeering dus geen bshoud van den Zomertijd mo gen verdedigen. Wat de economische voordeelen betreft, deze zijn bij een compromis aanmerkelijk geringer. Ook goedkoops brandstoffen en electrificatie droegen bij, om de economi sche winst van den. zomertijd tot bijna nihil Gemeentelijke Aankondigingen Gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinke Vischmaxkt 18, tel. 1225 is Zaterdag en voorzoover voorradig ook Zaterdag avond verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.12—0.15—0.22—0.32, SCHOL f0.12,% SCHAR 0.09 pe pond en IJBOOKKING Leiden, 3 April 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeeen kennis, dat door hen vergunning is verleenu aan de fa. G. Splinter en Zn. en recht verkrijgenden tot oprichting van een timmerwerkplaats in het perceel Nieu we Rijn No. 64, Kad. bekend Sectie I, No. 2381. Leiden, 1 April 1925. N. C. DE ïGIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Koepokinenting. Burgemeester en Wethouders va. Leiden brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van Woensdag 8 April e.k. eiken Woensdag, telkens des na middags om 2 uur, in liet Elisabeths- hof aan de Oude Vest, gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inen ting en herinenting. Leiden, 3 April 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. te doen dalen. Hiertegenover staat nog het economisch nadeel voor den land- en tuin bouw. De schade wordt zelfs ges hat op 5 pet van de arbeidskosten. Wat de vraag van den heer Wittert betreft, de minister is bij verwerping niet bereid, aan de Spoorwegen te vragen oi vroegere invoering van den zomertijd dan op 5 Juni kan plaats hebben. De Minister herinner: er o.m. nog aan, nat de bond van Ned. Onderwij.ers o.m.* tegen den Zomertijd is. Van onderscheide ne1 vakcentrales on'ning de Tijdcommissie geen antwoord, bij gebrek aan belangstel ling. Spr. verwacht, dat de zoo zeer ge- wcnschte rust bij aanneming van di': voor stel niet zal worden hersteld. Deze wordt met het compromisvoorstel niet verkregen. Spr begrijpt niet, welk voorstel deze Ka mer zou bevredigen. De Kamer zou goed doen, dit voorstel met groote meerderheid aan te nemen. Het ontwerp wordt hierna verworepn met 31 tegen 17 rtc.nraen. GEMENGD MEUV/S. Arbeidsongeval. Hedenmorgen onge veer li uur werd een «irbe der die werk zaarn was aan bet afbreken van ue tun nel op nee eers.e periin m i»el Cenira- Station te Amsterdam getroffen door een grooten steen van 'ongeveer 1 Mo Met een georoken heup en /.ware ïnwcm dige kneuzingen is de getroffene naar het gasthuis vervoerd. Een ianüiiedra.na. Bij een huiselijken twist heeft zekere J. B. tc Drunen zijn vrouw zoo ernstig met een schoenma kersmes verwond dat men voor haar leven vreest. De man 'leek zich daafna verdronken. - Ernstig auto-ongeval. Gistermorgen ongeveer half elf heeft ee., érnstig auto ongeval plaats gehad bij de beruchte spoorbrug aan den Scneli.schen weg te Oosterbeek. Een volgeladen verhuis wagen van de firma Streng te Apel doorn reed in de richting Oosterbeek de berm op. Vermoedl.jk door het door slaan van de versnelling reed de auto tegen dé brugleuning en sloeg om. De chauffeur kwam ongedeerd tegen den berm te vallen, terwijl eer behanger op tijd uit den wagen sprong Een andere knecht., zekere Bressere kwam onde werd verpletterd. Doodelijk ongeval. De commissionnair in vlas, de heer Krerner, te Winsum, kreeg bij het overladen van vlas op een wagen een zwaren slag van een punter boom. Hij stortte neer en stierf kort daarna. Ernstig auio-ongehik. Gisteravond te li uur is op den Akerdijk bij de Sloter- brug in de Haarlemmermeer een Ford auto uit Amsterdam in ootsing geko men met twee wielrijders, den heer Voortman uit Haarlemmermeer en mej. Wijhenke uit Sloter. Zij reden aan den rechterkant van den wej rle auto tegc moet. De botsing was zoo hevig, dat de en door de voorruit van de auto werd geslingerd. Hij werd zetz- ernstig ge wond; een oor werd .em an het hoofd afgerukt. Mej. W. werd door een der spatborden van de auto gegrepen. Zij geraakte zoodanig tusschen de beide rij wielen verward, dat haar beide beenen gedeeltelijk verbrijzeld werden. De autobestuurder keek niet naar de ge wonden om, doch reed met snelle vaart door. De gewonden werden naar een ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. P" was een landbouwer, wonende aan den Hoofdweg te Haarlemmermeer. Zijn auto is in beslag genomen. Een lastige beklaagde. Gisterochtend stond voor de rechtbank te Haarlem een man terecht, die beschuldigd was van zedenmisdrijf. De beklaagde zeide zeer zenuwachtig te zijn, en vroeg een glas water. Toen hij dat ontving beet hij een stuk uit het glas en slikte er een gedeel te van door. Hij werd onmiddellijk naar het zie kenhuis vervoerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2