Dag-Agenda. Vrijdag 27 Maart Leiden. Hildebrand avond, Stadsgehoorzaal, n.m. - Vrijdag 27 Maart Leiden. Lezi Leidsche Radio Vereeniging, door u^n j heer Swierstra. Oud Hortuszicht n,m. 8 uur. Woensdag 1 April Leiden. Nationale •Film L. Chr. Oranje Ver. „Neerlands j Volksleven in den Zomer", Stadsge- j hoorzaal. Donderdag 2 April Leiden. Alsboven De avond-, nacht- erf Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Maart waargeno- 1 men door de apotheek van den heer C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523. TSJECHO-SLOWAKIë EN POLEN. Benes naar Warschau. Benes zal, volgens een bericht uit Praag, in den loop van deze week in de parlementaire commissies een uiteenzetting geven over de interna tionale verwikkelingen. De voornaam ste inhoud dier mededeeling is reeds goedgekeurd door de uitvoerende com missie van den senaat. Benes zal' zich vervolgens naar .War schau begeven, om het handelsverdrag te teekenen, dat in den loop van April door het parlement in behandel ng zal worden genomen. De „Bohemia" verneemt uit War schau, dat men aldaar van de ge legenheid zal gebruik maken, om de politieke ondernandelingen te hervat ten, om tot een toenadering met Tsej- cho-Slowakië te komen, daar men van meening is, dat het „Duitsche gevaar" dat door het voorgestelde garantiepact dreigt beide landei* treffen zal. MISLUKTE TREINAANSLAGEN. Nauwelijks bekomen van den schrik van de spoorwegramp bij Poitiers, van welke men meer en meer begint të gelooven, dat zij het gevolg is geweeét van kwaadwilligheid, is men gisteren in frankrijk wederom opgeschrikt door een ernstige spoorwegramp, waar van de kwaadwillige opzet niet in twij- fel kan worden getrokken. Het betreft een aanslag op den trein ParijsWeenen. Op een afstand van 100 K.M. van Parijs is de trein gede- 1 reilleerd tengevolge van het feit, dat een der rails was weggenomen. De rail en de bouten waren aan den kant '1 van den weg geworpen. Van den trein zijn verschillende wa gens ontspoord, maar door de oplet tendheid van den machinist, die reeds stopte, hadden geen persoonlijke on gelukken plaats. Tegelijkertijd wordt uit MontpeLller gemeld, dat in de nabijheid van Co- lombier booswichten in den afgeloopen nacht de electrische leiding voor de^ wissels hebben doorgesneden. Het spoorwegpersoneel kon tijdig alarm geven, waardoor een ontsporing werd voorkomen. Het groote aantal1 spoorwegongeluk ken van den laatsten tijd en het her haaldelijk voorkomen van sabotage wekt groote ongerustheid en bij de regeering werd er reeds op aange- j drongen, maatregelen te nemen tegen den omvang dei* bolsjewistische pro- j paganda, vooral onder het spoorweg personeel. Evenwel is de aan de socialisten en communisten met handen en voe- ten gebonden regeering daarvoor het I slechtste adres. MIJNRAMP IN LOTHARINGEN. Lift naar beneden gestort. Gisternamiddag brak de kabel van een mijnkooi in de kolenmijn Remoix (gem. Merlebach, dep. Sarre et Mo- 'sellej. De kooi, waarin een 90-tal mijn werkers werden neergelaten, stortte van een hoogte van circa 300 M. om laag. De redding der verongelukten is zeer moeilijk. Een dertigtal gewonden zijn gister avond bovengebracht. Volgens een later bericht zouden 60 dooden te betreuren zijn. Mussolini. Mussolini is weer geheel hersteld. Hij woonde gister.en de kamerzitting bij, waar hij met toejuichingen werd ontvangen. Toen de communisten een tegen-ma nifestatie beproefden kwam het tot een .vuistgevecht. De kamervoorzitter verwelkomde den minister-president. De hongersnood in Rusland. Officieele berichten uit Petrograd Moskou en het geheele overige Rus land maken melding van een ernstige crisis op de graanmarkt. Uit verschillende belangrijke c:ntra wordt gemeld, dat de vraag het aan bod verre overtreft en dat de prijzen tijgen. De bevolking verkeert in een zenuwachtige stemming en koopt in 'net wilde weg. In de Krim en in N. Kaukaslë is de toestand normaal. Volgens de officieele „Communist" werden op de bijeenkomst vnn de or ganisaties, die zich ten doel stellen den hongersnood in de Oekrajine te oestrijden, de volgende gegevens daar omtrent medegedeeld: De hongersnood heerscht in gou vernementen (althans zoo wordt offi cieel erkend) en in die gewesten zijn geregistreerd 750.000 kinderen, die honger lijden. Het.grootst is hun aan tal in het gouvernement Charkow, nl. pl.m. 420.000; daarna volgt het gou vernement Odessa met 230.000 hon gerlijdende kinderen. "Hiervan ontvan gen slechts 91.000 kinderen eenige hulp en de overige 659.000 zijn aan hun lot overgelaten. De „Commu nist" plaatst een oproep tot alle in woners van de Oekrajine deze kinde deren te helpen, omdat de regeering niet in staat is hulp te bieden. KORTE BERICHTEN. Het Britsche koningspaar heeft een bezoek gebracht aan de ruïnen van Pompeji. Prof. Einstein is te Buenos- Ay- res aangekomen. Bij den Duitschen rijksdag zijn verscheiden wetsontwerpen ingediend waarvan het doel is kwijtschelding der voorschotten, welke destijdt aan uigewezenen uit Rijnland en het Roer gebied zijn verleend voor zaken. - Uit Cairo wordt aan de Daily Express" geseind dat de Zaghloelis- ten hebben besloten, de volgende ver kiezingen te boycotten. Gisteren heeft de teraardebestel ling van het stoffelijk overschot van lord Curzon in het familiegraf te Ked- leston plaats gehad. De aa t b's chop van York leidde den uitvaartdienst. De ministerraad heeft besloten den Koning voor te stellen den so cialist Brunet, voorzitter der Kamer, tot minister van staat te ben'oemen. Volgens de „Secoio" heeft de Albaneesche, Constituante geweigerd, het door de vorige regeering met Ita lië gesloten handelsverdrag te ratifi- ceeren. Naar de „Izwestija" meldt, is de bekende Duitsche communiste, Clara Zetkin, tot eerelid van de Sovjet van Leningrad gekozen. RECLAME KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Lcxnduinen (als hulp- precL), de heer L. Holtrigter, hulpprediker Belgische Zendingskerk te Gent.' Te Hij- laard, E. A. Snijdelaar te IJlhorst. Te Scharwoude, J. Rooker, O.-I. predikant te 's Gravenhage. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Boskoop, H. Velema, te Noordeloos. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. G. J. W i s s i n k heeft Zondag af scheid genomen van de Geref. Kerk van Velseroord met een pred. over Rom. 8 vers 3539. Den naar Zwammerdam ver- ptrekkenden leeraar werd toegezongen Ps. 134:3. UIT DE OMGEVING, ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. (Slot). Wij' wenschen hierbij echter op te merken, dat zich dergelijk© gevallen in de praktijk meermalen voordoen, het geen ons bestuur 4>ersoonlijk nog geble ken is enkele maanden geleden, ten aan zien van het Rijk. In elk geval had zulks den heer Starrenburg geen aanleiding moeten geven tot het opperen van grove beschuldigingen aan het adres van Burge meester en Wethouders én de comptabele ambtenaren. Het ware eerlijker geweest, indien belanghebbende zijn kwitantie el ders getoond had dan in een openbare raadsvergadering. Wij meenen te mogen verklaren, dat zulke practijken de men taliteit van een persoon juist teekenen. Indien gedacht wordt, op deze wijze het gemeentebelang te dienen, heeft de in- terpellant het niet bij het juiste einde. Mis schien, dat andere motieven leiden tot het opperen van onrijpe gedachten, voort komende uit venvarde hoofden en zinnen. 4e. Begrooting 1923. Ten aanzien der begrooting 1923 merkt •de heer Starrenburg op, dat in de begroo- ting wordt/vermeld, dat er een leening is aangegaan voor de waterleiding, groot f So.coo, tegen 5V2 pet, terwijl de desbe treffende memorie spreekt van f 81 .coo te- gen 51/4 pet Had de heer Sterrenburg, alvorens te gaan spreken, eerst gaaii cijferen, dan was hem gebleken, dat op de begrooting 1923 was geraamd aan rente een bedrag van f 3543,75, zijnde 51/1 pet van f 67,500 (restant der geldleening van f So.coo). Het maken van een schrijf- of typefout grijpt de heer Starrenburg echter te gaar ne aqp, om, zonder nader cijfers te bekij ken, een blaam te werpen op ons College. Het aanhalen van de .leening is echter ge schiedt om te wijzen, hoe grcot oorspron VRIJDAG 27 MAART WZS kelijk dc leening was. Hetgeen daarvan tem laste van bedoeld dienstjaar kwam, is nader gespecificeerd en berekend. Was de heer Starrenburg zijn plichten als raads lid nagekomen- en had hij deelgenomen aan het onderzoek van de desbetreffende rekening, dan had hij zelf kunnen nagaan, dat er geen onrechtvaardige uitgaven op de begrooting geraamd en in de rekening verantwoord zijn. Inplaats daarvan is hij echter opzettelijk thuis gebleven, met de kennelijke bedoe ling, can later verdachtmakingen in het publiek te kunnen' slingeren, vanaf een plaats, waarvan hij met zekerheid weet, dat zulk's straffeloos kan geschieden. Wij onderschrijven dan ook ten volle de door onzen Voorzitter gebezigde uitdrukking, dat er een laag, bij de grondsche politiek gevoerd wordt. Tenslotte de aanmaning tot het betalen der hondenbelasting van Versteegen. De gemeente-ontvanger herinnert zich niet bedoelden Versteegen tot betaling te hebben aangemaand, nadat deze betaald had. Niet uitgesloten acht hij echter, dat de heer Versteegen eene waarschuwing, die door hem, gemeente-ontvanger, aan den deurwaarder is ter hand gesteld, heeft ontvangen, na de betaling. Persoonlijk kan de Gemeente-ontvanger zulks niet voorkomen, want het uitreiken der waar schuwingen heeft plaats door den deur waarder, terwijl deze toch ook' niet voor elke waarschuwing, die hij' 2 of 3 dagen na ontvangst pas uitreikt, bij den gemeen te ontvanger kan gaan informeeren, of er tusschentijds nog betalingen hebben plaats gehad. Resumeerende kunnen wij: niet anders danvgetuigen, dat de interpellatie van den heer Starrenburg een samenweefsel van grove verdachtmakingen en beschuldigin gen is, dat voorts zijn verwijzen naar de gemeente Veenendaal heeft aangetast de eer van onzen secretaris, van wiens eerlijk heid en stiptheid ons College ten volle overtuigd is. Het spreekt er zijn afkeuring over uit, dat de eer en goede naam van onze comp tabele ambtenaren te grabbel worden ge gooid door een lid van Uwen Raad van dusdanig gehalte. Concludeerend, dat er in het comptabel beheer dezer gemeente niet de minste on juistheid voorkomt, acht ons College Hel' aanstellen van een accountant overbodig 'en stellen U derhalve voor, daartoe niet over te gaan. Wij vertrouwen, dat Uw Raad, evenals tot dusverre, vertrouwen blijft stellen in het gevoerde administratie ve en financieel© beheer dezer gemeenté ■cn in de controle van heeren Ged. Staten dezer provincie. Het verheugt den heer Stare nburg dat de administratie in orde schijnt te zijn, maar hij betreurt het dat som mige ingezetenen als gevolg van de erkende fouten hebben gestaan onder bedreiging van te zullen worden ver volgd, hoewel zij hadden betaald. Deze feiten blijven. Zij zijn erkend. Ook blijft het een feit, dat de leening ad f81000 in eens voor 55 pet, dan weer voor 5V4 pet. wordt verantwoord. Waarom heeft de secretaris bij een vorige gelegenheid niet even de stukken die de admini stratie konden rechtvaardigen, laten zien? Spr. kan thans een kwitantie too- nen van den heer Mechelse ad f 18, die men tweemaal wilde laten betalc)i en een van den heer Joh. de Wit, wien het zelfde overkwam met een kwitantie ad f545. Spr. heeft niet de bedoeling gehad iemand te kwetsen, maar als nu zulke feiten voor het grijpen zijn, kan men toch niet zeggen dat de admini stratie niets te wenschen overlaat. Spr. houdt vol dat zijn verwijzing naar de gemeente Veenendaal wel de gelijk reden had. De heer Stadhouder kan het op treden van den heer Starrenburg be grijpen. Spr. vraagt of het niet hoog tijd wodt dat de gemeente-ontvanger een betere regeling treft voor het uitreiken van waarschuwingen enz. B. en W. hebben zich nu verdedigd, dat doet spr. ook genoegen, maar de gem. ontvanger heeft zich nog niet gerechtvaardigd. De heer G. v. L e e u w en constateert dat van de beschuldiging van den jj^er Starrenburg niet veel over is gebleven De spr. stelt bij den voortduur vertrou wen in het beleid van B. en W. De heer Starrenburg had niet zoo'n groote druk te behoeven te maken. Er heerscht in ZoetervvtXide toch reeds een verdacht- makende geest, dieï£ we niet behoeven aan te blazen. De heer Starrenburg wil toe lichting op de laatste twee van de door hem genoemde gevallen. Spr. vindt hét vreemd dat de ontvanger wel aan den heer Stadhouder, en niet aan den heer Starrenburg inzage verleent vai> zijn boeken. De heer Stadhouder merkt op, dat de heer Hoogzaad niet ieder in zijn huis behoeft 'te ontvangen. De heer de Graaf constateert dat van fraude geen sprake is. De reke ning wordt elk jaar door Ged. Staten nagezien. Waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt. De heer Wesselingh dient een motie in van den volgenden inhoud: Ter toelichting zegt de heer Wesse lingh, dat de heer Starrenburg het ver weer va nB. en W. op geen enkel punt heeft weerlegd. I11 een breed betoog releveert spr. het optreden van den heer Starrenburg, zoowel voor als tijdens zijn verkiezing tot lid van den raad. Vrijwel al zijn gedurende dien tijd geuite beschuldi gingen treft hij nog steeds waar te ma ken. Spr. concludeert dat de heer S. slechts de bedoeling heeft enkele per sonen voortdurend met slijk te gooien Spi. acht den tijd gekomen, dat de raad over dit gedoe openlijk zijn af keuring uitspreekt. De heer Starrenburg begrijpt nu waarom de heer Wesselingh als lid van de Commissie bezwaar had 0111 z'n interpellatie toe te staan. Wanneer hij zonder grond iemand had beleedigd in de verkiezingsperiode, zou men hem wel hebben vervolgd, evengoed als hij het omgekeerd zou hebben gedaan. Waarom heeft men zoo'n bezwaar te gen een accountants-onderzoek, hoe wel het duidelijk is dat de commissie incompetent is, en een accountant hee- lemaal f 200 per jaar kost. De voorzitter zegt dat de heer Starrenburg geen begrip blijkt te heb ben van gemeente-administratie. Spr. is niet geroepen het gemeenterecht te doceeren, dus zal spr. daarop niet ver der ingaan. Het is weer het oude liedje. De heer Starrenburg beschuldigt maar raak. 't Is te laag bij den grond om er verder op in te gaan. De motie van den heer Starrenburg betreffende het aanstellen van een ac countant wordt op 1 na alg. stemmen verworpen. De vertrouwens-motie van den lieer Wesselingh wordt met eenzelfde stem menverhouding aangenomen, De voorzitter benoemt een commis sie, bestaande uit de heeren Jac. van Leeuwen, Stadhouder en Noordman, om een herziening van het reglement van orde voor te bereiden. De bedoe ling is, het houden van de rondvraag reglementair te omschrijven. Hierna sluiting. LEIDERDORP. Voor een slecht bezette kerk" gaf de Chr. Zangvereen. „Excelsior" Woens dagavond een uitvoering, met mede werking'van haar directeur den heer J. W. Snel Jr. in eenige orgel-solo's en den heer J. P. Riedel in fluit-solo's. De voorz. de heer G. Goedhard Hzn. opent na 't zingen van Ps. 138:1 met gebed #en roept allen het welkom toe. De algemeene indruk van het koor is, dat dit veel te klein is, wat voor de meerderheid blijkbaar een reden is, zich met alle kracht te geven; er zijn werkelijk heel gcede krachten bij. Er zijn over 't algemeen te weinig heeren tegenover een grooter aantal dames, terwijl de verschillende groe pen in getalsterkte nogal veel uiteen- loopen. De dames-sopraan-afdeeling, hoewel op zichzelf keurig werk leverende, is gecombineerd te sterk en domineerde dan ook in enkele nummers. De damesalt-partij is daartegenover weer bedenkelijk zwak. De heeren bas en tenor-afdeelingen naast elkaar en afzonderlijk zou nog gaan, doch tegen over het geheel zijn ze, zooals reeds opgemerkt absoluut te zwak. Het eerste nummer „Bondslied" van Mr. H. Graaf v. Hogendorp blijkt er .goed in te zitten en wordt dan, ook keu rig weergegeven. In „Des Heeren Huis" van L. v. d. Wulp komen bovenge noemde zwakke plaatsen van het koor duidelijk uit. Beter is het hiernavolgend nummer Ps. 146 van E. Wettig Weisenborn. Het koor geeft zich in dit nummer geheel, vooral het aanzwellend einde is indrukwekkend. Tevens komt hier de schoone orgel begeleiding van Me ju Dompeling goed uit. In „Verrijzen" van Mr. H. Graaf van Hogendorp krijgen we elke partij afzonderlijk en gecombineerd te hoo- ren. Het koor komt er in dit lange, nummer steeds beter in, het einde is dan ook krachtig en zuiver. De keuze van dit nummer met 't oog op het naderend Paaschfeest is ook ge lukkig. Dan wordt gezongen „Jubilate Amen' van L. v. Beethoven. Vooral in hei tel kens herhaalde „Jubilate Amen" geeft het koor een goeden indruk. De humoristische „Dorpsdans" van Jac. Bosset valt zeer in den smaak. Af zonderlijk zingend, komt vooral de so praan-partij goed uit evenals de beide heerén-partijen. „Winterlied" van J. C. Textor wordt vlug en zuiver gezongen, evenals „Len telied" van J. W. Kalliwoda. „Oudejaarsavond" van B. G. Meyer Jr. wordt schitterend gezongen, naar onze meening het beste van alle num mers. Vooral het slot van elk vers klinkt plechtig; de bromstemmen doen het ook heel goed. Het bekende „Excelsior-Lied" van J. W. Snel Jr. vormt ,als van ouds, het slot, doch de manier waarop, is geens zins oud of verouderd, het wordt jong en frisch gejuicht en gejubeld. Al deze nummers werden echter niet als uit éen adem gezongen. Voor de gelijke afwisseling zorgde in de eerste plaats de directeur, door op het kerk orgel en op de bekende zuivere en han dige manier, een tweetal solo's te ge ven, rijk aan afwiseling. De heer Riedel gaf eenige fluit-solo's op meesterlijke wijze ten beste, het was werkelijk een genot dezen kunste naar te hooren. Resumeerende kunnen we dan ook vaststellen, dat het voor „Excelsior" een goede avond was en niet het minst ook 'voor de toehoorders. Wat de leiding betreft, deze is ook perfect, de directeur weet zijn koor uit nemend te dirigeeren, en haalt er uit wat er te halen is. 4 Radio-Programma. Wat er vanavond te hoore*. is. 7.20 2LO (Londen. 363 M.) tijd?ein Big; •Ben, ■weerbericht, nieuws. 7.50 concert der grenadiers. 9.50 tijdsein, .weerbericht, nieuws; causerie van het ministerie van landbouw: A menace to shesp (alle sta tions); 10.2010.50 vervólg concert. 7.50 5IT (Birmingham, 475 M.) Duitsche causerie: ,,Die verwandschaft der Deut- schen Sprache mit der Englischen". 8.20 concert, balladen. 7.50 6BM (Bournemouth, 3S5 M.) con cert, werken van Belgische componisten. 7.50 2BD (Aberdeen, 495 M.) concert, werken van Schumann en Brahms. 8.50 Radio-Paris (Parijs, 1780 M.) effec ten- en wisselkoersen, nieuws, slotkoersen katoen New York: 9.20 concert, frag menten uit „Werther" van Massenet, 8.20 SBR (Brussel, 265 M.) voordracht; 8.35 mcuvvö, concert; 10.20 nieuws. 7.35 (Ziirich, 650 M.) concert, nieuws. 8.35 HBh (Lausanne, 850 M.) concert. 7.20 (Berlijn, 505 M.) causerie, 7.50 con cert; 9.50 causerie. 7.20 (Stuttgart, 433 M.) symphoniecon- cert. 8.3510.20 damesuurtje. 8.05 (Münster, 4.10 M.) concert. 9.20 Engelscüe les. Het koor heeft, ondanks het kleine aantal leden, veel gepresteerd. Wij sluiten ens dan ook gaarne bij den wensch van den voorz. aan dat velen in deze gemeente als lid toetre den; de repetities vangen aan Maan dagavond 6 April a.s. Exc. hoopt dan in studie te nemen 't Oratorium „Jeph* ta" van J. Z. J. Haasbroek. En tot de zangvereen. „Herrijs tot voller leven, Excelsior, Steeds hooger op." De voorz. sluit na alle medewerkenden bedankt te hebben, in 't bijzonder kerkeraad en comm. van beheer der Geref. Kerk, na 'tzingen van Ps. 150:1 met gebed. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteren hield de Oranjevereniging haar jaarvergadering in de zaai hen nes. De opkomst was niet groot. De voorzitter, de heer J. Raadsve.d open de de vergadering met een welkomst woord en bracht in herinnering wat de vereeniging in het afgelopen jaai had gepresteerd. Voorts bracht hij een woord van dank aan de leden en medebestuurs leden voor de goede samenwerking welke vooral tot Uiting was gekomen bij de feestviering bij den verjaaidag van onze Koningin en verzocht dan voorlezing der notulen. Deze werden onveranderd vastgesteld. Daarna las de secretaris het jaar verslag welk verslag getuigde van den goeden geest in de vereeniging. Het ledental bedroeg 264. Vervolgens kreeg" de penningmeester gelegen heid om verslag te doen. Deze reke ning was nagezien door de heeren J. Haasnoot en P. J. Alkemade. Eerst genoemde bracht een voor den pen ningmeester zeer gunstig verslag uit. In kas was einde 1924 f38.50. Den penningmeester werd dank gezegd voor zijn goed beheer. Kwam aan de orde bestuursverkie» zing wegens aftreding van de heereE F. J. Luyt en Joh. v. d. Gugten en D de Best die niet herkiesbaar waren Na twee stemmingen waren gekozen de heeren J. Bekker, F- N. A. v. d. Valk en P. v. d. Gugten Jz. Laatst genoemde kon wegens drukke werk zaamheden de benoeming niet aanne men. In diens plaats werd toen ge kozen de heer J. Haasnoot. Dan kwam aan de orde „Plannen feestviering"." De voorzitter meende er aan te mogen herinneren dat de vereeniging in 1926 bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van H, M. de Koningin een grootscher feest denkt te vieren dan men dit gewoon is te doen. Bovendien viert in Febr. de Oranjevereen. zelf haar 12V2-jarig bestaan. Men dient dus in verband met deze gebeurtenissen te gaan be zuinigen. 'Het bestuur meende daar om thans alleen een kinderfeest te moeten vieren en eenigszins op be scheiden voet. Des avonds zou mis schien het muziekkorps wel genegen zijn, de kinderen van 'het feestterrein te halen in optocht door het dorp. Dan in den vooravond Zanguitvoering om den avond verder te doen vullen inet een concert door de Harmonie. De vergadering werd daarna ver zocht eventueele plannen te openba ren mits men ook zoo goed zou wil len zijn de bronnen aan te geven waaruit de avond van 9 Febr 1926 eenig zins feestelijk kon gevierd worden. Op de vraag of hiervoor gelegenheid is voor alle leden met hun dames stel de heer Noort zijn schuur disponibel die z.i. gemakkelijk in een feestzaal te herscheppen ?al zijn. Het bestuur wil dit plan gaarne overwegen doch op heden moet eerst aan de orde zijn het feest op 1 Sept. 1925. De heer Th. te Brake pleitte voor het eng'a- geeren van het muziekkorps wat vol gens het bestuur thans op financ'ie'e bezwaren stuit. Verder gaf de heer te Brake in overweging het houden I van een filmavond op 2 Sept. toegan- 1 kelijk voor iedereen tegen entree Ook dit zal het bestuur in overweging ne men en indien uitvoerbaar, later met plannen komen. De heer v. Elk z?:'de j toe, te zullen ijveren voor het beschik- j baar stellen van het muziekkorps tegen vermindering van den gewonen p-ijs. Het bestuur aanvaardde dit aanbod la da#k#

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2