KIES MET ZORG UW CORSET Breestraaf 161 J. HUEBER SCHRIJVERS MODE-RUBRIEK van de Emigratie-Centrale Holland ver zekerd zijn werk te hebben. De tegenstemmers wilden een kleiner voorschot geven en het overige voor rekening der emigranten zelf te laten. Ontdekking van een kind. Uitvin dingen zijn romatiscne zaken, maar wei nig ontdekkingen zijn op zoo onver wachte manier gedaan, als die van een jong meisje in Frankrijk, die de eerste intuitie van een nieuw ontploffingsmid del kreeg, op het moment, dat zij haar jongere broertje op een klontje suiker zag knabbelen. Irène Laurent is 15 jaar. Met haar vader, een chemicus, deed zij ook wat mee aan de edele kunst van 't schei den en mengen. Papa zocht al lang naar een koolstofverbinding, als oplosmiddel voor irol, een ontplofbare stof. Het sui kerklontje van haar broer Je£n bracht de reddende, maar primitieve gedachte: waarom neemt ge er geen suiker voor? Maar kind, dat geeft een neerslag wierp haar vader tegen. Dat weet ik nog niet, wat liet ant woord van Irène, en zij ging in haar eentje aan het experimenteeren. Den volgenden dag was het wonder lijke gebeurd. De kinderlijke intuïtie had gevonden langs een weg, die geen vakman zou hebben ingeslagen. Er was een ontploffingsmiddel tot stand ge bracht, waarvan men de sterkte naar willekeur kon doseeren. Maanden van verdere proefnemingen volgden. Het resultaat was een nieuwe brandstof voor motoren, die bij twee maal geringere hoeveelheid een twee maal groote rendement gaf dan ben zine. De grondstoffen zijn alle in het 'and voorradig en de prijs is gering. De zaak is nu in handen van een maat schappij, die de exploitatie ter hand neemt. Poging lot vadermoordBij de politie te IJmuiden is Zaterdag aangifte gadaan van een poging tot vadermoord- Het bleek, dat in een huis in de Vissering straat getracht is den vader van het ge zin van het leven te berooven, door ijzer vitriool in een ketel met water te doen. Men verwachtte, dat hij hiervan zou koffie zetten, en aldus het vergif zou drinken. De opzet is mislukt. De politie heeft aangehouden de 14-jarige dochter, haar 21-jarige verloofde en den 20-ja- rigen zoon. De aanleiding tot deze daad is huiselijke twist. Arm afgereden. Gisteren is door. een electrische tram uit Vlissingen een meis je uit Middelburg een arm afgereden. In zorgwekkenden toestand is zij naar het ziekenhuis vervoerd. Gevaarlijke brandstichter. Honderden bewoners in het Oosten der stad New- York, meldt een draadloos telegram uit deze stad, wenschten gisteravond niet naar bed te gaan, uit vrees, dat hun wo ning door een brandstichter in vlam zou worden gezet. Veredeling van kermissen. Op initia tief van den kring Oss van den N.-Br< Chr. Boerenbond zijn aan de Maaskant- sche gemeentebesturen in den kring Oss circulaires verzonden waarin aangedron gen wordt op veredeling van de dorps kermis. Men vraagt vroeger 9luitinguur, beperking van dansgelegenheden, tegen gaan van drankmisbruik en afschaffing van na-kermissen. Men wil de kermis tijden zoo geregeld zien, dat de deelne mers vóór zonsondergang weer huis waarts keeren door tijdige sluiting der kermisvermakelijkheden en vroegere sluiting der cafe's. Ook in de middag uren wil men de cafe's gesloten zien. De geestelijkheid steunt de adres-beweging. Uet schreeuwen van zuigelingen. .Gezonde zuigelingen behooren eigenlijk slechts drie dingen te doen: eten, slapen en groeien. In hun leven speelt de spierbeweging nog geen rol; dit is eigenlijk wel merk waardig, omdat de volwassene een groot deel van de ingenomen energie aan spierbeweging weer kwijtraakt. Het lichaam in rust heeft een bepaal de hoeveelheid energie, dus voedsel noo- dig. Zoodra echter werk wordt verricht, vermeerdert deze hoeveelheid belangrijk bij flinken arbeid is vaak de dubbele hoeveelheid energie noodig als in rust. Men heeft- nu opgemerkt, dat het schreeuwen van zuigelingen zeer veel spierarbeid vereischt en in overeenstem ming hiermede is gebleken, dat bij het schreeuwen veel energie verloren gaat. Men heeft dit gezien bij het onderzoek van zuigelingen in den calorimeter: zoo dia het kind ging huilen, waren de be palingen in de war: zijn stofwisseling bedroeg het dubbele van den toestand In rust. Huilt een kind een uur van de 24, dan is zijn stofwisseling 4 pet. toegenomen; huilt het dag en nacht, dan bedraagt dit 100 pet.). Om duidelijk te maken, hoeveel ar beid noodig is, diene, dat dit overeen komt met 570 l^g.-meter arbeid. Bij het schreeuwen gaat dus veel voed sel verloren, dat anders voor den groei van het lichaam zou kunnen worden gebruikt, en er blijkt dus uit, dat het wenschelijk is het schreeuwen van den zuigeling te voorkomen. Een volkomen gezonde, goed gevoede zuigeling huilt weinig. Ver dronken. Het ruim anderhalf jarig dochtertje van den metselaar O. K. te Overdinkel, viel in tegenwoordigheid der moeder, voorover in een emmer wa- j ter. Hoewel het kind direct uit de emmer werd gehaald, bleken de levensgesten reeds geweken. Slaapziekte. Te Panningen heeft een een geval van slaapziekte voorgedaan. Naar Canada. De gemeenteraad van [Winschoten besloot met 8 tegen 5 stem- Afb. 5—9. Garni tuur met Richelieu- verk voor meisjes van 14 tot 16 jaar. On derjurk, ondertaille, daghemd, gesloten pantalon en nacht hemd zonder sluiting. Juist het ondergoed van onze jonge meisjes wordt tegen woordig weer zeer veel van handwerk voorzien omdat het een sierlijke garneering is en heel solide. Nog een ander voordeel is het feit, dat het een zeer goedkoope garnee ring is wanneer men het zelf maakt en men de arbeidstijd niet behoeft te betalen. Bo vendien is het voor de avond uren een heel gezellig werkje. Wij hebben een plaatje ge maakt van een garnituur voor meisjes van 14 tot 16 jaar, 11 tot IS jaar. Het bestaat uit daghemd, pantalon en onderjurk en is met sierlijk wit-borduursel gegarneerd. Bij het gefestonneerde daghemd behoort het borduursel langs den ronden hals. Aan de gesloten pantalon versiert het de onderste randen en aan de onderjurk garneert het de volant en den vierkanten bals midden-voor. Afb. 10. Babv-jurk en mutsje met een voudig borduurwerk. Jurk en mutsje zijn versierd met eenvoudig borduurwerk dat men wit of gekleurd maken kan. In het laatste geval werkt men in steelsteek en in een tint of meerdere wat licht blauw en rose. Het borduur werk versiert het jurkje aan Afb. 5. Onderjurk met schuifzoom. Afb. 6. Ondertaille met draagbanden. Afb. 7. Daghemd met draagbanden. Afb. 8. Gesloten pantalon. Afb. 9. Nachthemd zonder sluiting in kimonomodel. Garnituur voor meisjes van 14 tot 16 jaar Richelieu- garneering. Afb. 10. Baby-jurk en mutsje met eenvoudig borduurwerk. Afb. 11 en 12. Twee pakjes met kruissteekborduursel. bestaande uit daghemd, pan talon, onderjurk en nachthemd, benevens een ondertaille. Alle stukken hebben een harmo nieerend Richelieu-patroon als versiering. Daghemd en onder jurk hebben hetzelfde patroon midden-voor, terwijl het op het taille iets grooter voor komt. Ook de draagbandjes zijn geborduurd. Het patroon op de volant van de onder jurk, die met een schuif ge maakt is, komt ook voor aan de onderste volant van de gesloten pantalon evenals aan de aangeknipte mouwen van het nachthemd. Langs de gefestonneerden hals loopt een smalle guirlande. Afb. 13 tof 15. Het tweede garnituur is voor den leeftijd van den onderrand en midden-voor. Het driedeelige mutsje heeft een midden en twee hoek- motieven. Afb. 11 en 12. Twee pakjes met kruis steekborduursel. De ze beide pakjes zijn met kruissteekborduursel versierd, waarvan afbeelding 12 het voorbeeld geeft. Het eerste patroon verschijnt in een tint terwijl het tweede, afbeelding 12 a twee kleuren heeft. De modelletjes kunnen ook voor een meisjes-jurk of schoftje gebruikt worden. Afb. 13. Gesloten pantalon. Afb. 14. Onderjurk met rugsluiting. Afb. 15. Daghemd met schoudersluiting. Garnituur met wit-borduursel voor meisies 11 tot 13 iaar. Het goedkoopst eo soliedste adres voor Meubelen. Massief Eiken Linnenkasten f32,50 Eiken Schuiftafels f 15,90 Massief Eiken Dressoir met ovale Spiegel f 42,75 4 Stoelen 2 Fauteuils met leer f32,50 4 Stoelen 2 Fautenils met Moquette f 45,50 Prima Eiken Salontafeis f 12,75 Massief Eiken Buffetten, bladmaaf 110 c.M. f 52,25 Alles onder garantie en franco thuis. Let op het juiste adres: Alleen 144S vinden de ruimste keuze in het Magazijn Fa. DE BAZAR, Telef. 2080. Preeken-Kasten, Schrijf-Sureaux, Fauteuils, Divans, Divankleeden, Rooktafels, Spiegels, Axminster- Karpetten, Tafelkleeden, Uurwerken, Bszerging en verpakking kosteloos MODEL 717 Voor alle figuren. Een mooi en sterk corset, van beste coutil. Laag in de buste. Met 2 paar jarretelles. - Een van onze bekendste „Twil- KC0"". 5.90 MODEL SPORT 4 Buitengew. mooi Sport- corset met zilv'er elas tiek bovenceinluur. Past zich uitstekend aan bij de heerschende mode.In roseolwit,m-2p. jarret- enonbreek. e* gA bare balein. Widll En verder alle gewenschte Artikelen voor Meubileering en Stoffeering Sederf 1880 alléén gevestigd: 1447 HAARLEMMERSTRAAT 150. Grootste Speciaalzaak in TAPIJTEN, LINOLEUMS, VLOERZEILEN, KARPETTEN, VITRAGES, GORDIJN STOFFEN, LOOPERS, MATTEN, enz. Behangsel- pu''cMc°"«ile I Bedden, wem I oekens "ï!*1 iViMwa Alle werkzaamheden worden door vakkundig personeel uitgevoerd. Bekende solide kwaliteiten. Lage prijzen. MODEL 2593 Voor zware figuren. Een exlra sterk corset met elastieken binnengordel (21 cM breed). In fijne écru tint. Dit coiset wordt aanbevolen door - E/fïi HH. Doctoren Wrap Round MODEL 1010 Voor corpulente figuren Ver vaardigd van zeer sterke coutil, voorzien van gepat. kruisjarret. en onbreekbare splraalbaleinen Met 3 p. jarretelles CE Maten 64-100 #u#ö „WRAP ROUND" Model 343 Bijzonder elegant model van sterke rose coutil en met priina elastieken zij- en rugpanden, 2 paar jarretelles. Voorzien van gepatenteerde onbreekbare 5.4® „Twilfit Wrap Round" Cor- sctten zijn de nieuwste mod. corsetten, zonder veter, en met sluiting van voren. „Twilfit Wrap Round" Cor setten zijn geschikt voor alle figuren, geven den noodigen steun en soepelheid aan het Tapijt- Bedden en Meubelhandel lei. 1351 OER. J. ROSIER BREESTP.MT ITS NIEUWE RIJN 37 Schitterende Dessins u- Cocoskürpetten, Cocoslospers en -Mallen, Plucbette en Inverness. Elke Dame draagt bij voorkeur een zijn ruim gesorteerd inStoffen, zwart en gekleurd. - Wollen en Katoenen Mousseline. - Sephirs effen en geruit, Zijde, effen en gekleurd. Corset Dames- en Heerenkleeding naar maat. DINSDAG 24 MAART 1925 ik heb 70 jaar van mijn leven besteed aan het leeren begrijpen van een vrou wenziel, zonder dat dit mij gelukt is". men om aan twee arbeiders ieder 450 voorschot te verleenen voor emgiratio naar Canada, waar zij door bemiddeling

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8