VRIJDAG 20 MAART 1929 voorheen W. Ruiter en Zonen te Am sterdam. De panden met een groolen voorraad goederen, naar schatting eenwaiarde jertegenwoordigende van 40.000 brand den geheel uit. Hoewel de puien van de overliggende perceelen reeds in brand stonden en de spiegelruiten van deze winkels waren gesprongen, wist de brandweer den brand toch tot de beide perceelen te be perken. Lenend, verbrand. Te Lens (Noord- Frankrijk) heeft zich een tragisch onge luk voorgedaan. De vrouw van een Pool schen mijnwerker aldaar, had haar kin deren te slapen gelegd, toen ze kort drar op een harden knal uit het slaapvertrek der kleinen hoorde komen. Een petroleumlamp, die zich in die kamer bevond, was ontploft en de moe der ijlde het vertrek binnen om haar kinderen te redden, doch zij kon door de vlammen haar kleinen niet bereiken. De ongelukkige moeder, wanhopig van angst, riep om hulp, waarop een mijnwerker, Dumetz geheeteen, toeijlde en de slaapkamer der kinderen binnen I drong. Hij slaagde er in, drie der kinderen, 'die op brandende toortsen geleken, te redden, doch zijn pogingen, om ook de twee anderen te redden, mislukten. Toen het vuur gebluscht was, vond 1 men twee verkoolde lijken. De vrouw werd met haar drie geredde kinderen, waaronder er een is, welker toestand hopeloos is, naar het ziekenhuis I gebracht. Oproer in een gevangenis. Naar uit Drew (Mississippi) gemeld wordt, heb ben tien veroordeelden, in de staatsge- vangens te Parchman Zondag de bewa kers overvallen en hen opgesloten In twee automobielen wisten zij te j ontvluchten. Politiehonden zijn uitgezonden om de i vluchtelingen op te sporen. Groote drankdiefstal. Te Frankfort (Kentucky) is een drankdiefstal, welke verscheidene maanden heeft geduurd en waarbij whisky ter waarde van onge veer honderd duizend dollar tegen smok kelprijs werd gestolen, ontdekt. Negen personen zijn gearresteerd. Schip zonder stuurman. Kapitein Bak ker, die Dinsdag met zijn motorboot „Gusta" op de Maas te Rotterdam voer, zag ter hoogte van de Parkhaven de mo torboot „Dintel" met tamelijk groote j Vaart stroomafwaarts varen, zonder dat een stuurman achter het stuurrad stond. Hij draaide bij en begaf zich a. boord van de „Dintel". waar hij zag, dat de kapitein, de 40-jarige L. S. uit Schiedam n bewustel oozen toestand met een ern stige hoofdwonde op den bodem van het schip lag. Vermoed wordt, dat de kapi tein een slag van het vliegwiel heeft ge kregen. De kapitein van de „Gusta" heeft de „Dintel'' daarna op sleeptouw genomen en naar de Rivierpolitie aan de Park haven gebracht. De kapitein S. is naar het ziekenhuis op den Ooolsingel vervoerd en daar op genomen. Branden. Ie Rotterdam ontstond door onbekende oorzaak brand in een pak huis voor vezels, hennep, rotan en borstels, gevestigd Ketenstraat 47B. Het vuur ontstond in de bovenachter- kamer, welke in gebruik is als drogerij bij de firma Bagijn. Na anderhalf uur was de vrijwillige brandweer onder leiding van hoofdman |G. van Sillevoldt, den brand meester, j Te Utrecht is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de garage van Iden heer A. C. .Winkêlaar aan het Jans- i veld. I Een monteur was bezig een wagen te irepareeren, toen hij plotseling onder den wagen een vlam zag. Spoedig daarna etond het geheele achtergedeelte van de igarage m vollon vlam. j De auto's werden bijtijds in veiligheid I gebracht, terwij] de brandweer het vuur krachtig aantastte. Voorkomen kon evenwel niet worden, dat drie auto's, waaronder een groote pleizierwagen 'door het vuur werden vernield. Verzekering dekt de schade. Op het terrein van den brand waren o.a. de burgem. de hoofdcommissa- ris van politie en verschillende andere autorieiten aanwezig. Door onbekende oorzaak brandde te Ge.dersch Veerendaal bij den landbou- I wer Van Roekei drie hooibergen totaal I uit. i Een motorspuit uit Ede en de gewone spuit uit Veenendaal vermochten niet het vuur te stuien. Verzekering dekt 'de schade. Verkeersongevallen. Op den hoek van iden Kruisweg en de Nieuwe Gracht te (Haarlem heeft een aanrijding plaats ge- had tusschen een auto en een motor- rijder. De auto ging in 'de riding van 'de Groote Markt en de moterrijder wilde juist den Kruisweg oversteken, toen de auto passeerde. j De motorfiets werd 'door de aanrijding ernstig beschadigd, terwijl de duo-rijder een wond aan het linkerbeen bekwam. De bestuurder van het motorrijwiel verzocht, naar huis te worden gebracht, waar da dokter constateerde, dat de. man een hersenschudding had bekomen. )tppa's "avontuur. Toen op een mor gen bü elf uur de autobus van gebr. R. 1 op het Willemsplein te IJmuiden aan- Ifivani, bleef ecu oude heer in de bus zitten. De bestuurder zeide, dat teind- punt was bereikt, maar de passagier zeide, van een eindpunt niels te weten. Hoe vriendelijk, de bestuurder het ook vroeg, de man wilde de motorbus niet verlaten. De bestuurder vroeg toen assistentie i an de politie. Een agent vroeg den oude of deze dan niet even wilde meegaan naar het bureau. „Je staat me nogal aan" antwoordde deze en hij ging mee. Maar naast den ouden heer zat een kind van ongeveer twee en een half jaar en daar de kleine den passagier „opa" noemde, nam de politie ook het kind mee. Op het bureau gekomen, kon de oude heer haam noch woonplaats opgeven. Hij wist niet vanwaar hij kwam. De po li ie onderzocht toen of hij eenige bewij zen van identiteit bij zich had en vond' in de kast van zijn gouden horloge naam en adres: J. V. te Haarlem. De Haarlemsche politie werd opge beid en spoedig bleek, dat de man daar woonde en kindsch was. Hij zou per auto worden gehaald. De politie vroeg toen of het kind ook bij hem hoorde, en of men dit ook zou moeten meegev i Consternatie bij de familie te Haarlem. Het kind hoorde niet bij den gezochte. Nu zat de politie voor de vraag: van wie is het kind? De kleine werd voor het raam gezet en had spoedig veel bekijks, vooral van de zijde der jeugd. Spoedig daarna werd het kind door vriendjes herkend. Het was 'smorgens weggeloopen en toen in de bus geklommen, waar het naast den ouden heer had plaats genomen. UIT DE OMGEVING. RIJNSBUKG. De Rijnburgsche Burgerwacht hieèil Maandagavond alhier haar algemeene jaarvergadering. De Vooiz., de lieer H. Grimbergen, heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna de secretaris, de heer C. Haasel- noot, de notulen der vorige vergadering voorlas en het jaarverslag uitbracht. De vereeniging telt thans 314 leden. - Door aftreden van den heer C. H. A. Callee werd overgegaan tot benoeming van een nieuwen commandant. Als zoo danig werd benoemd de heer C. Haas noot, die daarnaast zijn functie van secretaris zal blijven waarnemen. Aan de '»cr. „Flora", die bereidwillig een lokaal voor oefeningen beschikbaar stelde, werd hiervoor dark gebracht. Ook den burgemeester en den heer Jac. Zwaan werd dank gebracht, voor de werkzaamheden in het belang der Vereenigipg verricht. De secretaris eindigde zijn verslag met den wensen, dat de vereeniging met moed het nit-uwe jaar zal ingaan, en dat de leden z.ch als éen man zouden scha ren achter bestuur en regeering, om als het noodlg mocht blijken, met eere de faak te vervullen, die haar kan worden opgedragen Uit het jaarverslag van den penning meester blijkt, dat het vereenigingsjaar besloten wordt met een batig 9aldo ad 180.92,5. In de plaats van den heer tl. v. d. Meij wordt als bestuurslid gekozen de heer G. van Vliet Wzn., terwijl herko zen werden de heeren J. Kromhout, J. Oudwater en A. de Mooij. De Voorzitter deed mededeeling vak een vermindering van het aantal voor oefeningen afgestane patronen, alsmede van het door de Regeering verleende eubsidie. Na uitdeeling van de in wedstrijden behaalde prijken aan de winnaars, werd de vergadering door den voorzitter ge sloten. In het veilinglokaal „Flora" hield de heer De Boer, als voorzitter van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Noordwijk, een hoogs interessante lezing, verduidelijkt met lichtbeelden, door den heer Donk, leeraar aan de Tuinbouwschool te Lisse. Voor de pauze liet spr. zien, op welke vaak wonderlijke wijze, de overbrenging plaats heeft van het stuifmeel op de stampers, om zoodoende zaadvorming te verkrijgen, en waarbij de Schepper op volmaakte wijze op verschillende manie ren dit doel doet bereiken. Ook hoe daarbij insecten dienst bewij- -sen, toonde spr. duidelijk aan. Na de pauze deed spr. een fraaie col lectie afbeeldingen vértoonen van ge kweekte planten en bloemen, waarbij •fbeeldingen waren zoowel uit ons land, als uit Mexico, de tropen, Frankrijk, Engeland enz. Een en ander werd 'door spr. op aange name, onderhoudende wijze, met het woord verduidelijkt. T. Kralt was ingeleid, door 'den heer Tenslotte werd spr., die door den heer C. Vianen hartelijk dank gebracht om zijn bereidwilligheid, om te komen ver tellen uit t\,et schoone boek der natuur. Spr. riep hem een hartelijk tot weerzien toe. Ruim half elf was 'de bijeenkomst af- geloopen. In de veilingszaal Flora gaf gis teravond de Chr. Gymnastiékvereen. ,,D. \V. S." alhier haar eerste uitvoe ring, onder leiding van den heer W. L'. Renee te Leiden en met - mede werking van het Harmoniegezelschap „iWilhelmin-i'i alhier, directeur de heer \V. J. Smolders te Leiden. De heer J. Plooij, hoofd der Prin ses Julianaschool, opende nadat ge zongen was Psalm 100 1met gebed, Namens D. W. S. sptak spr, daarna een welkomstwoord. In 't bijzonder hette scr. welkom 'de beide wethou ders, wier tegenwoordigheid alhier, en de daaruit Blijkende belangstelling van het gemeentebestuur, de vereeniging moed geeft. Het bestuur van „Flora" 'dankt spr. waar dit zoo belangeloos dit glazen paleis ter beschikking stelde, en de Harmonievereen,, die eveneens be'an- geloos milde ihédewerken om de .uit voering te doen slagen. Toen spr. bij den opmarsch' even te voren de jeugdige leden der. vef- eeniging aanschouwde, ging er een jubel döor zijn hart. De kleuren, blauw en wit, trouw en onschuld, blijven een symbool voor de vereenigin§\ evenals de kleuren van de vlag, rood en .wit, vuur en onschuld. Spr. hoopt dat dezer avond za* doen inzien, dat de gymnastiek noodzake lijk is, en dit weer inzien zal, dat God ziel en lichaam gaf en dat men, door het lichaam te oefenen, werken kan ter eere Gods. Spr. wenscht de vereeniging met 'de zen propaganda-avond veel succes. Sprekers Wensch is bij de onmid dellijk hierop aanvangende oefeningen wel in vervulling gegaan. De uitvoering was één groot succes. De belangstelling, van begin tot eind, was welverdiend en zeer zeker was deze- avond een goede propa ganda-avond voor de gymnastiek. Het programma was zeer afwisse lend, youwe! vrije oefeningen, als springoefeningen en oefeningen aan de brug door leden en adspirantleden, werden uitgevoerd. De leider, de heer Renee, had veel eer van zijn werk en de aanwezigen zullen hem daarvoor zeker dankbaar geweest zijn. Aan het eind der uitvoering werden eenige prachtige standen uitgevoerd, die wel het succesnummer van den avond waren. Voor aangename afwisseling tus schen de verschillende nummers, zorg de de Muziekvereeniging, die, zooals iwe dat van haar gewend zijn, op zeer verdienstelijke wijze verschillende num mers uitvoerde en daardoor niet het minst bijdroeg tot het welslagen van tien avond. De heer J. Plooij sprak ook weder een slotwoord. Een ldeine omzetting van de letters van het woord sport, zei spr., geeft .atrop. Hier echter was geen sprake van eeh strop. Alleen indien we het lichaam gaan vergoden, sport beoefen gil op Zondag, dan is sport een strop. Maar indieij men heeft een leider als de heer Renee en een vereeniging ais D. .Wi. S., dan is sport een heer lijkheid. Spr. dankte de heer Renee dan ook voor deze uitvoering. Een luid applaus bekroonde deze woorden. .Warmen dafz bracht spr. nogmaals aan Flora, wier voorzitter aanwezig was, en aan „Wilhelmlüa" voor hunne belangelooze medewerking, aan de wethouders en overige aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid, die zeer op prijs was gesteld. Dank bracht spr. ook aan de leden van D. "WL S. Wanneer de vereeniging. Door Werken Sterk, in haar vaandel voert twee rieipen, één met bidden (en één met werken, dan zal him bootje onder Gods zegen zeker goed aan landen. Lang leve D.Wi. S* Luid ap plaus volgde hierop. Dank bracht spr. pok' aan den leider, niet alleen voor eigen prestatie aan !de brug op dezen avond, maar ook' voor diens schitterende leiding. Waarom is er ook geen Chr. Meis jes Gymnastiek-vereen., hoorde spr. dezen avond vragen. Laat dit idee eerst maar eens goed rijpen, en wanneer dan tot spr. de vraag wordt gedaan, er eene op te richten, spr. zou daartoe bereid ge vonden worden en de heer Renee zal ook wel medewerking willen verlee- nen. Na het zingen van Gezang "96 :1', sloot de heer Plooij de Uitvoering met gebed, L LEIMUIDEN. De raad 'dezer gemeente zal vergaderen op Vrijdag 20 Maart 1925, 's avonds 1 uur, i 1 Punten vain behandeling: jfi 1. Notulen. j i§||| 2. Ingekomen stukken. 'l 1 1 13. Beslissing op de verzoeken der Be sturen van Bijzondere Scholen om voor schot op de Gemeentelijke vergoeding krachtens art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920. 4. Adres van C. van Heyningen Gzn, om verhooging van jaarwedde als dood graver. 5. Verzoek' van N. van Immerseel om eervol ontslag als uurwerkregelaar. 6. Voorstel van B. en W. tot benoeming van C. van Hevningen Gzn als uurwerk- regelaar 7. Adres Nationale Commissie tegen her alcoholisme. 8. Adres van het Gemeentebestuur van Heemstede inzake bestrijding van an nexatieplannen. 9. Voorstel van B. en W. om de pacht tijd van de Gemeentelijke rietlanden aan tegenwoordigen pachter P. Tysterman met 2 jaar te verlengen. 10. Voorstel van B. en W. inzake over name in eigendom en beheer van den Nieuwen Weg. 11. Voorstel van B. en W. inzake de straatverlichting te Bilderdam en langs de Molenkade. 12. Plannen, van vernieuwing brug over de Drecht in het Dorp. 'r_ 1 13. Comptabele besluiten. HAZERSWOUDE. Op Dinsdag 17 Maart 1.1. werd door de Coöp. Boerenleenbank' „R-aiffeisen" Ha- zerswoude-Koudekerk, de 262 Algemeene Jaarvergadering gehouden in Hotel T. de Bruin te Koudekerk'. Dhr P. F. Veelenturf, voorzitter van het bestuur, opende omstreeks- half acht de vergadering en heette alle aanwezigen welkom. De notulen 'der vorige jaarvergadering werden gelezen en onveranderd vastge steld. Dhr C. A'. van Dam als rapporteur der financieele, deelt mede, dat de com missie de rekening en balans over het afgeloopen jaar heeft gecontroleerd en in orde heeft bevonden. Hij memoreert, dat hij gedurende de drie jaren, dat hij zit- ,ting heeft gehad in de financieele com missie, de gestadige vooruitgang van de Boerenleenbank heeft kunnen constatee- ren uit de omzetcijfers der jaarrekening welke steeds hooger worden. Hij stelt aan de vergadering voor de rekening en ba- lans over het afgeloopen jaar goed te keuren. Dit wordt met algemeene stem men aangenomen. De rekening sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 2.575.662,55, terwijl de inhoud der kas op 31 Dec. 1924 f 49-543,18 bedroeg. Volgens de balans bedroeg het saldo of de winst over het afgeloopen jaar f 2.222,60. Dhr M. Heijker wordt met 136 van de 146 uitgebrachte stemmen herkozen als lid van den Raad van Toezicht. Inplaats van dhr C. A. van Dam', die aftredend was en niet herkiesbaar wordt tot lid van de financiëele oommissie ge kozen dhr J. D. de Kort. In het bedrijfskapitaal der Bank" en de rentevoet voor spaargelden en voorschot ten, wordt geen wijziging gebracht. Het salaris van den kassier wordt op voorstel van den. Raad van Toezich ver hoogd met f 500. Na nog eenige verdere besprekingen sluit de voorzitter omstreeks 10 uur de vergadering, na alle aanwezige leden dank ta hebben gebracht voor hun medewer king en voor de zakelijke discussie, die over de behandelde onderwerpen is gevoerd. Hij' wekt de leden op, ieder in zijn om geving propagandist te wezen voor de Boerenleenbank en te bevorderen, dat ook de ldeine luiden hun spaargelden bij de Boerenleenbank beleggen, daar door ver meerdering van inlagen, dit de inwoners van Hazerswoude en Koudekerk ten goede komt, daar met deze gelden, degenen, die geld noodig hebben in hun, bedrijf kunnen worden geholpen. NOORDWIJK. Bij het alhier gevestigde corr^spon-. dentschap voor aroeidsbemiddeiing wa ren in deze week als werkzoekende ingeschreven 53 personen, als volgt verdeeld: 1 timmerman, 1 schilder, .1 broodbakker, 1 kleermaker, 4 losse arbeiders, 14 landarbeiders, §1 vis- schers. t -1 LEIDERDORP. Woensdagavond bleek weer bij ver nieuwing, dat de ambachtsteekenschool, uitgaande van de afd. „Patrimonium11, in een behoefte voorziet en een zeer nut tige instelling is. De vier wanden van de achterste zaal in het gebouw „Irene1 waren geheel met door de leerlingen dezen winter vervaardigde teekeningen behangun. Door de heeren Meerburg en Verstra ten werd in de afgeloopen winter op Vrijdag en Zaterdagmiddag aan een flink aantal leerlingen les gegeven in resp. bouwkundig- en handteekenen. Hoe wol het hier en daar aan de teeke ningen te zien was, dat het studieobjec ten waren, kon toch geconstateerd wor den, dat er met lust en ijver, onder uit nemende leiding is gewerk. Bij de afdeeling bouwkunde trokken vooral ingewikkelde projectie's en ook uit dit practisch oogpunt, waardevolle en correct uitgevoerde houtverbindingen trappen enz., de aandacht. De afdeeling handteekenen kwam ook heel mooi uit met een pracht-collectie, keurig uitgevoerde schetsen. Burgemeester en Wethouders toonden ook hun persoonlijke belangstelling en spraken hun groote voldoening uit over het tentoongestelde. Nadat de jury haar veelomvattend werk had verricht, wor den de prijzen, uisluitend bestaande uit gereedschappen, uitgereikt. In de le klasse bouwkundig teekenen werden de prijzen uitgereikt als volgt: 'le pr. K. v. Egmond, 2e M. v 'd Kwaak, .3e J, Zandbergen en H. Eckel. RECHTSZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Waarnemend Kantonrechter is Mr. M. B. Vos. Voor openbare behandeling komen op de rol voor 56 zaken, voor niet openbaar 15 zaken. C. S., winkelier te Leiden, zou na sluitingsuur nog aan iemand wat ui tjes hebben verkocht en afgeleverd hebben, wat de afnemer, getuige v. d. Drift, desgevraagd bevestigt. Het was totaal voor de som van fl.35. De Ambtenaar vroeg f 3 'of 3 dagen hechtenis. D. S. eigenaar van een - nikkelfa- briek te Leiden, lieeft een voorge schreven beveiliging aan een machine niet laten aanbrengen. Bekl. is niet verschenen, doch na het hooren van den getuige J. Bodijn, die de machine bediend heeft, wordt f30 of 10 dagen geëischt. M. v. B. slager te Leiden, is ten laste gelegd, iemand aan het werk gehad te hebben, die in een andere irichting zijn geoorloofde» werktijd al had uitgewerkt. De Ambtenaar eischte f 4 of 4 dg. J. G. v. G. te W a s s e n a a r, heeft een liond op zijn erf loopen gehad, die een bezoeker, den koopman de Graaf van Voorschoten, in zijn broek heeft gebeten. Ook getuige Hooger- vorst uit Voorschoten had als kooi man bekl. bezocht en was gebeten» waarop hij de vrouw gewaarschuwd had. Bekl. wist niet dat 'de hond vaïsch was en had hem nu aan den band liggen. Van de waarschuwing wist hij niets. Eisch f5 of 5 dagen. K. M., trambestuurder te Warmond, is ten laste gelegd, dat hij langs de Steenstraat alhier zou zijn gereden, zonder signaal te geven voor de Narm straat. Daaruit was een auto komen rijden, die door de train gepakt was en een eind meegesleurd. Bekl. .zegt wel terdege signalen ge geven te hebben en de snelheid wordt daar nooit overschreden. Getuige J. Lassohuit, kellner in liet café aldaar, heeft vlak voor het raam de heele geschiedenis gehoord en ge zien. Er kwam een groote blauwe wa gen aan die op Scheveningen rijdt. Deze greep de signaalgevende auto en 1 sleurde die 24 M. mee, en, toen de 1 auto er onder zat, gaf de tram pas signalen. De Kantonrechter merkt op dat het een gele wagen was. Een gele dan, zegt getuige Bekl. toont daarop aan, dat hij on mogelijk rem en signaal gelijktijdig kan bedienen en toen zijn aandacht had te wijden aan remmen wat hij kon. De signalen, die getuige dan ook gehoord heeft, zijn vóór dien tijd ge geven, zooals hij zelf ook zeker weet. De Ambtenaar acht de schuld bewe zen en eischt f3 of 3 dagen. J. v. K. en P. N. te Noordwijk zijn betrapt op liohtbaklfen in het jachtveld „Paardenkerkhof' te Noord- wijkerhout. Alleen de laatste is ver schenen. Bekl. bekende. Hij had 6 konijntjes, doch het was om verdiensten voor zijn gezin. Hij was werkloos en moest toch eten. De Kantonrechter vraagt of bekl. een beroepsstrooper is.' Getuige Paguaq, Rijksveldwachter, lieeft hem voor het eerst gesnapt, dus kent hem niet als zoodanig. Eisch f6 of 6 dagen. Dezelfde bekl. P. N. komt daarna voor, wegens het loopen op verboden grond met M. R. te Noordwijk. Ook weer om 'n konijntje? vraagt de kan tonrechter. Als gekund had wel, zegt •bekl. Eisch f3 of 3 d. Andermaal stond dezelfde bekl. te recht met M. R., doch nu ook D. O. van Noordwijk. Deze was eens meege gaan voor d.en eersten keer, omdat hij ook werkloos was, en geheel onkun dig met het werk. Eisch f3 of 3 dagen elk". K. H. M. behanger te Katwijk,, heeft op verboden grond geloopen. Hij wandelt daar iederen Zondag en wist niet een strafbaar feit te plegen. Eisch f2 of 2 d. J. v. d. H. petroleum venter te Noor3 wijk", is beklaagd, omdat hij vischjes bij het hengelen gebruikte, die te klein waren. S. P. koopman te L e i d e n, beeft een vreemdeling geherbergd zonder daarvan aangifte te doen ter bestem der plaatse. Bekl. was van meening, daar deze vreemdeling al lang in de stad was, dat dit al geschied was en wist niet dat zulks nog eens moest gebeuren. Eisch f2 of 2 dagen. J. J. v. W. schilder te Leiden, wist evenmin dat een dergelijk werk van barmhartigheid strafbaar is. Eisch f2 of 2 dg. J. H. v. H. te Leiden, stond voor dezelfde overtreding terecht. Ook hier werd f2 of 2 dg. .geëischt. KI, V. te Katwijk had afval van visch op het strand gebracht, wat de verordening van Katwijk verbiedt. Eisch f2 of 2 dg. W. G. te Leiden heeft in de Hee rensingel gebaggerd zonder vergun ning van B. en W. Bekl. vertelt, dat het 'm daarin zat, dat hij op den kant stond. Op zijn schuit staande had het niet gehinderd, want daarvoor had hij vergunnning van degenen die daar over te zeggen hebben! Eisch fl of 1 dag. J. P. bakker te Leiden had de ar beidswet overtreden. Het was gebeurd doch bekl. beweerde er niet aanspra kelijk voor te kunnen zijn. Eisch f 10 of 10 d. W. T. smidsgezel te Leiden beeft te Öassenheim, op een rijwiel gezeten de tram vastgehouden. Eekl. wist niet dat zulks verboden en strafbaar was. Jawel, zegt de Kantonrechter, het is niet alleen verboden en strafbaar, doch ook hoogstgevaarlijk voor jezcli en voor anderen. Ei9ch fl of 1 d.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6