DONDERDAG 19 MAART 1925 Gsmesaielijke Aankondigingen Gemeentelijke vischverkoop. 'Aan den gemeentelijken vischwinkel Visclimartk 18, tel. 1225 is Vrijdag .verkrijgbaar: SCHELVISCH A fO.U— f 0.30, SCHOL 0.12—0.36, BOT f0.13, Geh. KABELJAUW 0.28 per pond en HARING en IJBOKKING. Leiden, 19 Maart 1925. LEIDERDORP. t Maandagavond vergaderden 'de mans- lidmaten der Geref. Kerk. Nadat de ver gadering op de gebruikelijke wijze is ge opend en de 'notulen zijn gelezen., doet 1de commissie van beheer bij monde van den vcorz. van den kerkeraad, Ds. Woud stra, rekening en verantwoording over de huishouding der kerk gedurende 1924. Het blijkt, dat de rekening der kerk, met een, in vergelijking met de vorige jaren, kléin tekort sloot, hetwelk door de middelen van 1925. voorloopig reeds is gedekt. De exploitatierekening van het gebouw Irene'' kon niet zonder hulp der kerk' r-luitend gemaakt worden. Vanuit de ver gadering wordt er op aangedrongen, de rekeningen van „Irene" en de hiernaast staande huisjes, afzonderlijk te houden. Men was van meening, dat niet „Irene" doch genoemde huisjes nadeelig geëx ploiteerd worden, hiervan moeten bewijzeft geleverd worden, 't geeft zoo'11 onaan- genamen indruk aan hen, dis in ..Irene" vergaderen, met de gedachte, dat dit ge bouw nadeelig geëxploiteerd wordt. De rekening der diaconie, gaf een flinke reserve te zien. Hierna deelde de voorzitter mede, dat kerkeraad en corftm. van Beheer er prijs op stellen de gemeente te hooren omtrent de voorgenomen ver warming van het kerkgebouw. Nadat verleden jaar vanuit de gemeente stemmen waren opgegaan om hiertoe te geraken, is een voor dit doel gevormde commissie de gemeente doorgegaan en heeft men de helft van de benoodigde som toegezegd. Daarna heeft de commissie verschil lende plannen bestudeerd en de exploi tatiekosten berekend. De Comm. is van oordeel, dat de benoo digde som er komen zal en de exploi tatiekosten niet meer zullen bedragen dan de tegenwoordige gebrekkige gasverwar- ming, bovendien is deze commissie van meening, dat, gezien de ondervinding, het overgroote deel der gemeente verwarming wenscht. Over dit laatste waren alle vergaderden het zonder uitzondering eens. Over de manier, waarop men zich voorstelt deze zaak te financiëeren, was men echter niet eenstemmig. Enkele leden zagen in het feit, dat de benoodigde som er bij de eerste rondgang niet geheel was, een be wijs, dat de gemeente niet in haar ge heel met het plan sympathiseert. Anderen willen eerst het benoodigde geld bij elkaar zien, alvorens men verder gaat. Derden 'wijzen er op, dat eerst een, vast b'elijnd plan getoond moét worden, daar na zou de benoodigde som'er zeker ko- pien. Beide laatste punten blijken overheer- schend te zijn; men wil in geen geval van het plan afzien. In bovengenoemden geest concludeert de voorzitter dan ook, en zegt, dat kerkeraad en commissie van beheer met deze gemeentewenschen re kening houdende, verder zullen gaan. Bij de rondvraag wordt betreurt, dat br. Sutterland, als zijnde een in vele za ken der kerkelijke huishouding deskun dige. om een meeningsverschil over da verwarming, als lid der. .commissie van beheer heeft bedankt. Een ander lid geeft nog in overweging ook vrouwelijke lidmaten tot vergaderin gen als deze, toe te laten. Hierna sluit br. Roest de vergadering met gebed. Gisteravond werd in het catechisatie gebouw der Ned. Herv. Gemeente onder groote belangstelling door de alhier be staande Jong. vereen. „Bidt en Werkt" geluisterd naar de uitvoering der Jubi leum-cantate van het Ned. Jong. Verbond door Mark E. Bouwmeester, Hetgeen uit Hilversum werd. uitgezonden. Bij de opening sprak dhr Beerenkamp, thecl. c'and. eenige woorden, betrekking helpende op dit onderwerp. .-^an het einde bracht dhr B. alle aan wezigen dank voor hun aanwezigheid en tevens dhr v. Romburgh uit Leiden, die zco bereidwillig was zijn toestel voor de zen avond af te staan. ,-4'Gi RIJNSBURG. v Vergadering van de Coop. Voorschot bank en Spaarkas in de zaal achter het weeshuis, alhier. De Voorzitter van den Raad van Toe zicht, de heer Schoneveld, roept alle aan wezigen een hartelijk welkom toe eli verzoekt den secretaris, den heer C. H. A. Callee de'notulen der vorige vergade ring voor te lezen. De notulen worden ongewijzigd goed gekeurd. Herkozen worden resp. als lid van den Raad van Toezicht en lid van het be stuur de heeren J. y. Iterson Sr. en Dr. H. G. Jonker. De voorz. hoopt, dat de heer v. Iter son. alhoewel hij al wat op leeftijd komt en zijn gezondheidstoestand te wen- schen overlaat, toch bereid gevonden zal tororden, de herbenoeming te aanvaar den. Dr. Jonker wenscht spr. geluk met zijn herbenoeming en het groote ver trouwen in hem gesteld. Dr. Jonker r rnwoordt, dat hij de her benoeming aanvaardt en de reeds ver scheidene jaren door herri vervulde werker- heden, als kassier-penning- me- er, met liefde verder hoopt te'ver- •ri' en. Namens een Raad van Toezicht doelde'' de voorz. mede, alles steeds in volmaakte orde te hebben bevonden. Inzonderhe'd dankt spr. den késs;èr-pc-n n i hgrr. rod er en boekhoudc- voor hun arte: Vervolgens deed de heer J. P. Vergou wen, boekhouder, namens het bestuur rekening en verantwoording. Uit zijn verslag stippen wij beknopt 'aan: Het jaar 1024 was voor de instelling een gunstig jaar. Er was veel bedrijvig heid, terwijl er geen verliezen werden geleden evenmin als vorige jaren. Het aantal aandeelhouders klom lot 206, waarvan er 145 gerechigd zijn tot dividend. Het aandeeienkaptaal bedroeg na de afschrijving voor koersverlies J 1493175. Blj den kassier liep in 1924 een be- 'kémng op effectenonderpand, in 't be gin vrij hoog, op 31 December nog J 2240,39 en thans in een credit-salclo veranderd. In 1924 werden 6 nieuwe spaarboekjes uitgegaven, zoodat het aantal in omloop zijnde boekjes thans 504 beloopt. Op het eind van het jaar was er een bedrag van /-45903,81,5 aan spaargeld, d iruim 240ö gulden meer dan verleden jaar. Het bedrag, aan verleende voorschot ten was ongeveer gelijk aan dat van ver leden jaar op 31 December en bedroeg nu 29390.verdeeld over 67 voorschot nemers. Reserve. Door het aannemen van het bestuursvoorstel wordt er opnieuw een reserve gevormd, groot 292,74,5. Aan provisie is er een bedrag van ƒ287,17 ontvangen, wat weer meer is dan verleden jaar. Aan dividend over 1923 was nog over 103,50 niet beschikt. Het is voor 1924 bepaald op ƒ1.50 per aandeel, zijnde 6 pet. over'het oorspronkelijke aandeel De effecten staan genoteerd op ƒ19092 75 en gaven een koerswinst van 344,75. De brutowinst bedroeg 1275,46, waar van ter verdeeling voor reserve dividend en tantièmes 545,85 overbleef. Éèn deel ging hiervan op nieuwe rekening. De bestuursvoorstellen, omtrent divi dend en tantièmeuikeering en overbren ging naar de reserve, worden ongewij zigd goedgekeurd. De voorz. brengt den boekhouder dank voor den door hem verrichtten ar beid. Enkele vragen door eenige leden ge steld, worden door den voorz. naar ge noegen beantwoord. Namens het bestuur deelde de voorzit ter nog mede, dat aan het besluit tot aan sluiting bij een groote instelling nog geen gevolg was gegeven, omdat daar mede verlies van onafhankelijkheid ge paard ging en het bestuur slechts in •noodzakelijke gevallen daartoe wilde overgaan. Het ruime vloeien van de spaargelden maakte dit trouwens nog niet noodig. De zaak blijft echter onder de aan dacht van het bestuur, dat zoo noodig stappen zal doen. Van' de gebruikelijke rondvraag maak ten de heeren v. d. Pol en J. Kromhout gebruik. Het bestuur had gemeend, nu uit alles bleek, dat voor de instelling de vóór- oorlogsehe toestanden weder waren te ruggekeerd, weder een oude traditie te moeten herstellen, nl. wijn te schenken en sigaren aan te bieden op deze verga dering. De vergadering, die een zeer geani meerd verloop Iiad, werd door den voor zitter met een woord van dank gesloten. .Wat niet verwacht werd is toch ge beurd. Duitschland neemt den laatsen tijd goed af, de bloemenhandel is zelfs de laatste dagen vlug door de groote vraag in Duitscchland. En de prijzen blijven hierdoor redelijk. Moore ƒ5.30, Gele Prins ƒ6.40, Eleo- nora 6.Prosperity 6.50, Parma 9.50, Theeroos 6 20, Prins van Oosten rijk 6.40, 6.90, Gris de lin 4.40, Cou- ronne d'or ƒ4.80 5.10, Cramoisie Bril- lant ƒ4.80, La Reine 3.80, 4.501 van Gooien 8.80, Bartigon f 10.40, Copland 8ƒ9, Pride of Haarlem 6.90, f 7.10, Golden Spur 0.80. HAZERSWOUDE De jaarvergadering van de Vereeni- ging voor Geref. Schoolonderwijs zal worden gehouden op Donderdag 19 Maart, des avonds ten 7 .uur, in het lo kaal achter de Geref. Kerk. Aan de'orde komt 0.?ii. jaarverslag van den secreta ris, rekening en verantwoording van den penningmeester, bestuursverkiezing Na afloop der vergadering zal er gele genheid zijntot het doen inschrijven van nieuwe leerlingen, die vóór 1 Octo ber 1924 vijf jaar moeten zijn geweest. Tot Presidente van de Geref. Mt-is- jesvereeniging .,Ora et Labora" is her kozen mej.. G. Bogaards en tot Penning- meesteres mej. M. Derksen. Tot Directeur van de Chr. V:ool- club is benoemd de heer H. in 't Veld van Leiden. Den 21sten Maart a s. zal het 25 jaar geleden zijn. dat de heer Tj. Dan! Li ma, stationschef alhier, bij de H.IJ.S M. in dienst kwam. Predikbeurten a s. Zondag Ned. I-Ierv. kerk, half tien Ds. Luuring, half zeven Ds. .1. de Bruin van Rotterdam. Geref. kerk, half tien en half zeven, preeklëzen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Door liet kerkkoor der Evang. Broeder gemeente werd "een uitvoering van gc wijde miuiek gegeven in.de.Kerv kerk onder leiding van haren dirigent, de heer J. A Wo] ff. Het programma werd onder aibmloo n stilte zeer verdienstelijk afgewerkt tic verschiTonde av v. al'g w Voldr.-'- -.«*h'on on he' o-' door d?n n. Het talrijk publiek heek dezen avond volop genoten D- Veldhoen sprak zeker namens allen toen hij hes koor en den dirigent hartelijk dankte voor het ten gehoore gebrachte. Bij Niet verlaten van het kerkgebouw werd gecollecteerd voor de zending der Evang. Broedergemeente in Suriname. KOUDEKERK. Deze week hield dét Geref. Knapen ver. ..Timctheus" haar jaarvergadering. Dc leider Hortensius opende deze op de ge bruikelijke wijze en las daarop voor 2 Kron. 33, wat hij nog eenigszins verdui delijkte. Daarna werd overgegaan tn'. liet afwerken van de agenda, welke uit 54 punten bestond. Er werden 6 onderwer pen ten beste gegeven, welke alle zeer naar genoegen der toehoorders waren. Afgevaardigden van plaatselijke en -om liggende yereenigingen brachten, de beste wenschen van hun vcreeniging over. Ook Ds. H. Haspers sprak namens den kerkeraad een opwekkend woord, en moe digde de leden aan meer en meer op te gaan in de dingen die Gods Koninkrijk bedoelen. Verder spraken verschillende bestuurs leden der oudervereeniging nog een har telijk woord. Functionarissen der Iv.V. brachten hun verslagen uit, waaruit o.m. bleek, dat de vereen. 36 leden telde, dat er een batig saldo was van f27,85 en dat de boeken kast ongeveer 150 nummers telde. Een en ander werd afgewisseld door voordrachten en samenspraken, terwijl en kele dames voor de consumptie zorgden. Tenslotte kwamen nog enkele gewich tige punten ter sprake. Ten eerste bracht leider Mclema in het midden, dat zijn collega en medeoprichter onzer K.V., leider mr. A. Schenkcveld, heen gaat we gens vertrek naar elders. Hij zinspeelde op de ware vriendschap, die schijnbaar verbroken toch blijft bestaan. Aan het slot van deze gezellige bijeenkomst sprak de voorzitter der J.V., de heer^ E. Bers- ma, een waardeerend woord tot M. Schen- keveld, waarna hij met dankzegging K.V. verliet, waarop hij met dankzegging sloot. Deze mooie avond zal bij ajle aan wezigen in aangename herinnering blij ven. Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat van avqnd Kalf acht op de bovenzaal van hotel de Bruin zal gehou den worden de jaarergadering van de Vereeniging Helpt Elkander", bedoe lende uitkeering bij ziekten. De keuring voor den dienstplicht, lichting 1926 zal plaats hebben te Alphen а.d. Rijn, op 25 Maart a s. des voorm. te 9 en 10 uur. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem* Zondag 9.3Ó uur en б.30 uur ds. Israel. Geref. Kerk, Zondag 9 30 uur en 6.S0 uur ds. Haspers. BOSKOOP. Woensdagmorgen Had de boomkweë- ker J. R. alhier het ongeluk, om per rij wiel in de Gouwe te rijden. Hulpvaardige handen waren spoedig' aanwezig, die de man óp het droge braqhten, terwijl later het rijwiel werd opgevischt. Zondag 22 April, v.m. 9.30 uur hoopt in het gebouw ..Salvatori" op te treden de Ti eer De Jdnge. In de Ned. Herv. kerk n.m. 0 uur Ds. Bouthoorn uit Zeist, doopbediening. Evangelisatie Dwars-Nieuwstraat v.m. 10 uur eb. Bouthoorn. Twee wielrijders kwamen cp het jaagpad met elkaar in hotsing en wel zoodanig, dat van een hunner, zekere v. Z. het rijwiel ernstig werd bescha digd, terwijl .de man ook eenige kwets uren opliep. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 1 polsmof, 2? ceintuurs van damesmantels, 1 haar- strik, en 1 timmermanshamer. STADSNIEUWS. Jubileum u*. J. 6. v. d. Sluys. Een zeldzaam jubileum mag vandaag Dr. J. G. v. d. Sluys, onze oudste practi- seerende geneesheer hier ter stede van daag vieren. Het was n.l. heden 50 jaar geleden, dat. Z. Gel. de dokterspractijk aanvaardde., Zcoals verwacht werd, toonde velen uit patiënten en oud-patiënten zoowel als col lega's en de talrijke vrienden van den jubilaris op dezen dag hun liefde en waar deering', wat, na dc vele blijken die som migen uitkwamen in den vorm va.11 tele grammen, bloemen en schriftelijke geluk- wenschen, zijn hoogtepunt nam in de re ceptie. welke hedenmiddag om half vier in „Maison Bruins" aan het Papenburg aanving en waar Prof. Prof. Dr. H. Ka rn erftrigh Onnes als voorzitter van het uit patiënten en oud-patiënten gevormde huldigingsccmité Dr. v. d. Sluys hartelijk toesprak en hem een cadeau overhandig de in den vorm van een collectie inter nationale reiscoupons. Verder werd het woord geveerd namens de collega's die zich ook hadden laten vertegenwoordigen, nevens enkele andere officieels lichamen De receptie was zeer druk bezocht. Lezirg Br. Wisse. Ons wordt verzocht er de aandacht op te vestigen, dat houders van kaar ten voor do lezing van hedenavond tot kwart voor acht toegang hebben door den ingang van de Kerk aan de I Miridels'teg-acht. Dit om te voorko- s men dat houders van kaarten mis schien geen plaats zouden kunnen krij 1 en. Na kwart voor acht is de toegang an de zijde van de Hooigracht. FnbUcke promotie. Vriidag des namiddags 4 zal, wordt, aan de universiteit alhior een publieke pro motie plaats hebban en' wel van den lieer J. M. Buifin. leeraar In liet Fransch aan hut gymnasium te Lei den, geboren te Lyop, tot doctor in de Romaansche taal- en letterkunde. Vrijgesproken. De kantonrechter alhier heeft gis teren bij vervroegde uitspraak den candidaat in de rechten L. W. die te recht had gestaan wegens het op den openbaren weg bij zich hebben van een- wapenstok, vrijgesproken, met last tot teruggave van het in beslag genomen wapen. De aandacht van verlofgangers, die in dit jaar voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst moeten komen, wordt gevestigd op de openbare ken nisgeving van den Burgemeester, be treffende het overnachten buiten de kazerne en het voorzien in eigen voe ding, welke kennisgeving op de daar toe gebruikelijke plaatsen in de ge meente is aangeplakt. De Leidsche Vereeniging van In- dustrieelen heeft een request aan de Eerste Kamer gericht om het wetsont werp tot afschaffing van den Zomer tijd niet aan te nemen. SCHAKEN. Leidsch' Schaakgenootschap II en de Leidsche Studentenschaakclab. Uitslag van den gisteravond m „Huize Veénstra" gespeelden wedstrijd: L. Sch. II. L. Stud. Sch. 1. W. de Bruin 1—0 W. M. Jongenburger 2. M. M. Segaar L—V2 A. Quartel. 3. H. N. Frangois o1 M. B. Jonkergouw 4. A. W. Jongepier V2Ve D. P. Karnin. 5. A. Th. Cahen V2Ve J. Grüsschke. 6. Kapt. G. Kuyper o1 J. P. Hunting. 7. M. Bloem 3 2Va G. A. de Bruijne. S. C. R. Rijn.enberg' 3 Va J- ter Haar. 9. G. Schoppen 1—o J. A. van Dijk. 10. J. J. Swaan Jr 1/21 c L. v.' Hoepen. Totaal: Leidsch Schaakgenootschap II 5 punten. Leidsche Studen'tenschaakclub 5 punten. TELEGRAMMEN." (Draadloozc dienst.) BERLIJN, 19 Maart (V.D.) Dr. Marx heeft er van afgezien een Pruisisch ministerie te vormen. De kabinetscrisis blijft dus onopge lost. LONDEN, .19 Maart (V.D.) Do koning en de koningin zijn hedenmorgen naar Genua vertrokken, waar zij zich zul len inschepen aan boord van liet ko ninklijke jacht 0111 een tocht op de Middellandsche Zee te maken. LONDEN, 19 Mrt. (V.D.) Vertegen woordigers van de voornaamste broad casting stations in Groot Brittannië, Frankrijk, Duitschland, Italië en Ne derland hielden een informeele en riet officieele bijeenkomst te Londen. De conferentie was bijeengeroepen door de „British Broadcasting Com pany." Haar doel is de mogelijkheid te bespreken van liet vermijden van overmatige storing tjisschen verschil lende Europeesche stations, welke on geveer gelijke» golflengte gebruiken. Marktberichten. LOOSDUINEN, 18 Maart Groenten- veiling. Kaskomkömmers le srt. 34.10 —42.70, 2e srt. 19.30—2940, eieren 6.70 6.90 per 100 stuks, kroten 2.20 2.50, komkommerstek 15—20, witlof 1620,per 100 K.g; spinazie 1,02—1.34 per 4 K.g.; salade le srt. 9.20—14.40 per 100 krop, prei 6.908.50, radijs 8.90—11.80, raapstelen 3.20—3.30, .knol selderij 4.1021.60, selderij 2.GO2.S0, peterselie 8.809.40 per 100 bos, boe renkool 0.260.43 per 100 K.g. GOUDA, 19 Maart. Kaasmarkt. Aan voer 47 partijen, handel flauw, lc k\v. 58—G2, 2e kw. 54—57, zwaardere met rijksmerk 04661/;, 2c soort COG2, Boter groote aanvoer. Goebotcr 1.05 1.15, Veiboter 0.951.10. handel ma tig. GOUDO, 19 Maart 1925. Veemarkt. Melkvee aanvoer redelijk, handel vlug 375435, vette varkens groote aan voer, handel vlug, 3—37 cent per K.g. magere varkens groote aanvoer, handel vlug, 34—36, magere biggen redelijke aanvoer, handel matig, S14 per stuk, nuchtere kalveren groote aanvoer, redelijke handel, 1015. Eieren groote aanvoer, per 100 st. 5.506. STCMPWIJK, 18 Maart' 1925. Eie- renveiling. Op de gister gehouden vei ling werden aangevoerd 6083 kippen eieren. Opgebracht 5.056X30, bene vens 306 eendeneieren, die verkocht werden van 5.506.55 per 100 stuks. LEIDEN, 19 Maart 1925. Eierenvei- ling. Kipeieren 5.70—6.70, eendeneie ren 5.406 per 100 stuks. Hanen f2, Konijnen 0.901.85 per stuk. ZOETERWOUDE, 18 Maart 1925. Veiling „Zorg en Vlijt." Aangevoerd 2238 kipeieren, prijs 5.85—6.25, 209 een deneieren 5.10—6 per 100 stuks. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen v. 19 Maart 1925, meege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 776.1 Valentia. Laagste Barometerst.: 742.6 Ingce. Verwachting tot den avond v. 20 Mrt. Meest zwakke zuidwestelijke tot N.- westelijke wind, nevelig tot zwaarbe wolkt, waarschijnlijk droog weer, lichte vorst 's nachts, overdag zelfde temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 5 4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag 19 Maart: 6.39 n.m. Wisselnoiecringen (Amsterdam). Berlijn0.5960 Londen 11.97x/s New-York 2.503/s Parijs12.93'/, Brüssel12.67 Ziirich 4S.25 Rome10.20 Oslo38.65 Kopenhagen 45.40 Stockholm67.50 V/cencn 0.003530 Praag 7.42' j Madrid35.57'/» EEURSOVERZICHT. Omvangrijk kon de affaire nog geenszins worden genoemd. 1-Iot groot ste gedeelte van de belangstelling ging nog uit naar O bewaarden, die vast gestemd waren, speciaal wat Gec. "betreft. Kon., die gedurende liet beurs- verloop langzaam aantrokken, bleven in doorsnee vrijwel onveranderd. Eenige beweging ontstond in Tab., die thans beter 'gedisponeerd waren. De Sumatrasoorion konden zich alio boven de vorige Popprijzen verheffen. In tegenstelling met de Tab. lagen de rubberfondsen thans iels zwakker in de markt en verkoopen uit hoofde van winst nemingen waren blijkbaar niet' vrc-emd. Suikerfondsen legden een krachtige houding aan don dag. voor al wanneer in oogcnscbouw wordt ge nomen, dat de suikerprijzen in Ame rika eenigszins gedaald warén. Ook de aandeelen Ind. Cultuurbanken kon den zich gemakkelijk handhaven. Adverientiën. Dc goede God verblijdde ons heden met. de voor spoedige geboorte van een welgeschapen zoon, GERARD JOHANNES. A. v. KAPEL. W. M. v KAPEL— 14.^A Schipaanboord. L dt 18 Maart 1925. Ri, :i Schickade 73. In plaats van kaarten. '"x Kinder- en Dameskleeding

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3