Dag-Agenda. .'/oensdag 18 Maart Zoeterwoude. hiisvlijttentoonstelling in het koor Ned. Herv. kerk n.111. 7. 30 uur. Jooderdag 19 Maart Zoeterwoude. Juisvlijttentoonstelling in het koor Ned. Herv. kerk n.m. 7. 30 uur. Donderdag 19 Maart Leiden. Bijb§J- spreking (gebouw Jeruël firoenest. n. 8 uur. Donderdag 19 Maart Leiden. Christ, mité voor Winterlezingen, Dr. _G, isse van Utrecht, n.m. 8 uur. Vrijdag 27 Maart Leiden. Hildebrand on-d, Stadsgehoorzaal^ n.m. 8 uur. Vrijdag 27 Maart Leiden. Lezing .idsche Radio Vereeniging, door den er Swierstra. Oud Hortuszicht n,m. uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst «.potheken wordt van Maandag 16 en met 22 Maart a.s. waargenomen er de apotheken v. d. h.h. D. J. van iesumvMare 76, tel. 406 en W. Pelle Rapenburg 12, telefoon 594. )ok hebben de voornaamste hande en in fotografische instrumenten en üducten een protest verzonden, j toestand in de Drentsche Venen. Sen Commissie uit de Vervenersbon 1 in de Ove&jselsche, Hoogeveen- ïe en Nieuw-Amsterdamsche venen uit de drie landelijke veenarbeiders nden heeft Zaterdag op het Depax- nent van Binnenlandsche Zaken en i ndbouw een bespreking gehad met vertegenwoordigers van den Minis- over de moeilijkheden voor de af- liting van nieuwe collectieve con- ,cten, in verband met den slechten drijfstoestand in het veenbedrijf. 7an de zijde van de commissie werd ?maals directe en indirecte steun i het veenbedrijf bepleit, wijl ver- e loonsverlaging bezwaarlijk was. -de bedoelde veengebieden bedra- i de jaarloonen bij de tegenwoor- e tarieven f 650:700. Van arbeiders le wordt continueering der contrac- gevraagd, terwijl de verveners t loonsverlaging van 20-30 pet. heb- t voorgesteld. ")e vertegenwoordigers van den Mi- ier zeggen overweging en bevorde- g van indirecten steun in verschil de vormen aan het veenbedrijf toe. loopende collectieve contracten ein- m ^.s. Zaterdag. 7ordt geen overeenstemming tusf- an partijen verkregen, dan zullen ar dan 2500 arbeiders in de ge- mde venen geen werk kunnen vin- i en grootendeels aangewezen blij- op de werkverschaffing. De dagbladpers in Gouda. Ien schrijft uit Gouda 1 aan „De 1": Ongeveer een half jaar geleden ht men dat-onze gemeente zich wel weelde kon veroorloven van vijf bladen, en werden, naast de drie aanden, er twee opgericht, n.l. een alistisch en een neutraal. Op de 00 inwoners vijf dagbladen, dat op den duur niet, en het 48 jaar aan hebbende neutraal „Dagblad Gouda" moest het loodje leggen. :n melk meer naar Dnitschland. j Dusseldorp zijn besprekingen ge len tusschen vertegenwoordigers den landbouw, de melkinrichtin- en eenige steden met den commis- 3 van het Pruisische ministerie Landbouw, omtrent de sluiting Nederlandsche grens voor den in- in Duitschland van room en melk angdurige onderhandeligen kwam overeen, dat tot en met 1 April 50.000 liter en van dien datum af :5 April nog slechts 25000 liter per melk en room uit Nederland zal '.en toegelaten. den 15en April zou^de invoer van ^rlandsche melk geheel en al wor stopgezet. De commissaris van 't sische ministerie van Landbouw 1 de toezegging, in dezen zin voor- rin te doen op het ministerie. IT DE ANTIREVOL. PARTIJ. Onze strijdkas. 3 S. D. 'A. fk heeft een bijzondere op touw gezet voor de inzame- van een extra gevulde strijdkas. benut daarvoor het aftreden van leider en vraagt een „Troelstra- >k de Antirevolutionaire Partij kan erkiezingsactie niet voeren zonder vraagt geen „Colijngave". Deze '.1 blijve uitsluitend verbonden aan MilHoen". Dat was wel geen „Co- ;;ave", maar het was het „plan- ,n". 'et lijdt echter geen twijfel; of de revolutionairen in het gansche che land zullen de S. D. A. P. wil- overtreffen in offervaardigheid de verkiezingspropaganda. Reeds at zij verstaan, dat tegenover de aganda der beginselen van On- of en Revolutie moet worden ge- .1 een allesovertreffende ijver des oofs, dat, naar het Apostolische jrd uit uwe werken moet blijken. De heer Troelstra, die eens. als Friesch dichter zijn loopbaan aanving met de dichterlijke woorden: Zonder God kan ik niet leven! heeft helaas zijn „politiek, testament" bij zijn af treden gegeven onder het motto: de beginselen der Godsopenbaring zijn on deugdelijk voor politieke partijgroe- peering en vruchtbaren regeer ingsar- beid. De Troelstra-gave zal worden be stemd om deze overtuiging onder het .Nederlandsche volk te propageeren. Daartegenover sta de propaganda^ dei* Antirevolutionaire beginselen. iWij wekken ieder, die in den weg dezer beginselen' alleen heil voor Land en iVolk verwacht, op een gave te stor ten bij den Penningmeester zijner plaatselijke kiesvereeniging (of bij dien functionaris der naburige plaats, in dien in eigen gemeente geen K.Vi bestaat) onder het motto: „Tegen de Revolutie het Evange lie 1925". De penningmeesters storten deze bij dragen in de plaatselijke kas en zen den eiken laatsten dag der maanden Maart, April, Mei en Juni opgave der ingekomen bedragen aan het bureau Centraal Comité, Dr. Kuyperstraat 5, Den Haag, dat dan telkens het totaal van wat in den lande bijeengebracht wordt, zal vermelden. LWjl de laatste A. R. medehelpen, dat het plan slaagt, door kleine en groote gaven? - Wij rekenen eropl BUITENLAND. HET VEILIGHEIDSVRAAGSTUK. Chamberlain ie Lenden terug. Chamberlain is gisteravond te Lon den teruggekeerd en zal vandaag in een zitting van het kabinet verslag uitbrengen over de conferentie te Ge- nève en zijn onderhoud met Her riot. Men verwacht, dat binnen enkele dagen langs den gewonen weg de di plomatieke besprekingen zullen bjg n- nen om te trachten een of ander plan ter vervanging van het protocol' van Genève uit te-werken, waardoor aan Frankrijk de verlangde veiligheid en dientengevolge ook aan Europa rust gegeven kan worden. Het standpunt der Arbeiderspartij. Lord Parmoer zal vandaag in het Hoogerhuis het vraagstuk der ontrui ming van Keulen ter sprake brengen, terwijl hij bok een voorstel zal indie nen om a.s. Dinsdag de kwestie van het protocol en die van de veiligheid te behandelen. De parlementaire fractie der Arbei derspartij, waartoe Lord Parmoer be hoort, heeft een resolutie aangenomen, waarin zij verklaart vast te houden aan het protocol1 van Genève als „het eenig practisch plan tot het verkrijgen van ontwapening en het vervangen van den oorlog door arbitrage", en krach tig stelling kiest tégen het denkbeeld van de vervanging van het protocol door een Britsch militair bondgenoot schap, in welken .vorm ook, ,of een waatborgverdrag. De fractie dringt er voorts op aan, dat alle mogelijke pogingen worden gedaan opdat alle staten, die het pro tocol1 nog niet geteekend hebben, het zullen teékenen eh ratificeeren. Ook Herriot houdt vast aan het protocol. Zooals men weet, is president Coo- lidge voornemens binnenkort te Was hington een ontwapeningsconferentie bijeen te roepen. Al heeft Coolidge. den Franschen ambassadeur te Washington daarvan op de hoogte gebracht, er is nog geen enkele invitatie ontvangen, noch te Londen, noch te Parijs. Het is de vraag of Frankrijk" een dergelijke invitatie niet met bezwaren zou moeten beantwoorden, schrijft de „Petit Paxisien" van gisteren. Zijner zijds heeft Frankrijk rekening te hou den met de plannen, welke thans voor den Volkenbond zijn gebracht. Frankrijk beschouwt het protocol' van Genève niet als begraven; het ge looft vast aan de mogelijkheid van het te kunnen doen herleven. Herriot blijft het protocol als basis van alle voorgestelde oplossingen be schouwen. Ook blijft Herriot vasthou den aan dé triptiek: veiligheid, arbitra ge, ontwapening. Frankrijk, voegt het blad er bij', kan niet over ontwapening spreken als men het niet tegelijk veiligheids waarborgen aanbiedt. En zou men, als men te Washington van ontwa pening ging spreken, ook tevens van garantie spreken. DE PRUISISCHE MINISTERCRISIS. Nog stoeds geen oplossing. De Pruisische minister-president Marx zet zijn pogingen tot vorming van een ministerie voort, maar stuit nog steeds op zeer ernstigen tegen stand van de Duitsch-nationalen en de Duitsche volkspartij. Het schijnt onvermijdelijk te zijn, dat het seniorenconvent van den landdag nu eindelijk een beslissing neemt, of de partijen van de coalitie van Wei- mar een kabinet zullen samen stellen en Marx dezer dagen met een regee- ringsverklaring voor den landdag kan treden. Is dit niet het geval, dan zal 18 MAART 1925 opnieuw een minister-president moe ten worden gekozen. De rechterzijde zegt vooral Marx niet te willen steunen in zijn pogingen tot vorming van een ministerie, om dat hij candidaat voor het rijkspresi dentschap is, die volgens het centrum zeer veel1 kans heeft gekozen te .wor den. Nadat Marx was medegedeeld, 'daf Duitsch-nationalen, Duitsche volks partij en economische vereemgihg te gen 'n kadmets vorm mg* cloör Marx waren, wijl' deze candidaat voor het r ij kspr es id entschap is, deelde Marx gisteren in een interim,ctioneele verga dering mede, dat hij voor Woensdag geen ministerie kon vormen. DE STAKING IN NOORIMTALÏë. Gedeeltelijke hervatting v. den arbeid. In strijd met de eerste berichten is de staking in Boven-Italië nog niet geëindigd, daar de socialistische lei ders nog niet het parool hebben uit gegeven den arbeid te hervatten. In derdaad is het werk dan ook slechts zeer gedeeltelijk hervat. In het industriegebied van Milaan meldden zich van de 35.000 arbei ders slechts 6000 aan. Hoogstwaarschijnlijk zullen de Socia listische vakvereenigingen zich met 'dit bewijs van hun numerieke meer derheid boven de fascistische vakver eenigingen tevreden stellen. De po litie, die de fascistische stakers met rust had gelaten, verbiedt den socia listen het houden van vergaderingen. Ook de fascisten dèbben gedreigd, in te grijpen, wanneer het werk niet spoedig, geheel zal zijn hervat. Inmiddels meldt het bestuur van de fascistische vakvereenigingen dat het binnen enkele dagen een staking van de arbeiders in de Sicil'iaansche zwa- velmijnen zal organiseeren. De socialistische syndicaten behou den zich de vrijheid voor om aan de besprekingen over het n:euwe arbeids contract voor de metaalbewerkers ac tiever deel te nemen. De a.s. conferentie der kleine Entente Op verzoek van den Joegoslavischen minister van Buitenlandsche Zaken, Nintsjitsj is de Conferentie der Kleine Entente, welke oorspronkelijk den 23 dezer zou plaats vinden, uitgesteld tot 1' Mei. De reden hiervoor is volgens' 'een b'ericht uit Boekarest, dat men de kwestie van de toetreding van 'Grie kenland tot de Kleine Entente nog aan een nauwkeurig onderzoek wenscht te onderwerpen. LENIN OVER HOLLAND. Een geweldige „drukfout." Men meldt uit Moskou: De „Pravda" bevat een nog niet gepubliceerde rede van Lenin uit het jaar 1918. In gespatieerde letters wórdt in deze rede o.m. het volgende gezegd: „Gij weet immers dat Nederland bezig is zich in een Sovjet-Republiek te ver anderen." De „Pravda" teekent hierbij aan:! „Hier liebhen we óf met een drukfout te doer, óf Kameraad Lenin heeft deze woorden uitgesproken op grond van een dagbladbericht dat later onjuist bleek te zijn." De vlootbasis te Singapore. De Engelsche minister van Oorlog, Sir Laming Worthington Evans ver klaarde gisteren in het Lagerhuis, in antwoord op een desbetreffende vraag, dat de kwestie van de verdedigings maatregelen,^ welke ten behoeve van de vlootbasis te Singapore moeten -wor den genomen, op het oogenblik nog worden bestudeerd door de commissie voor de Rijksverdediging. De minister deelde voorts mede, dat het nog niet mogelijk is, mededeelin- gen te doen betreffende de kosten en den datum van aanvang dezer werken Gevraagd, of de bestaande verdedi gingswerken voldoende zijn, dan wel zullen moeten Worden uitgebreid ant woordde de minister, het rapport van cle commissie voor de Rijksverdedi ging te willen afwachten. Naar de ontwapening I Het Ehgelsche departement van oor log heeft 100 nieuwe verkenningsvlieg tuigen met een snelheid van meer dan 130 mijl per uur en een capaciteit van 20.000 voet, besteld. Uit Hongarije. De „Hongaarsche Heraut" meldt liet volgende over het lijden der predikan ten in Zevenburgen: „De gansche lange lijst van geïnter neerde, in den kerker geworpen en lichamelijk zwaar mishandelde Hon gaarsche predikanten zou heel gemak kelijk samen te stellen zijn. Wij geven slechts een paar voorbeelden ter illus- streering vt»i het feit, dat terwijl in eiken beschaafden staat de predikan ten zonder onderscheid des geloofs met onderscheiding behandeld worden daarentegen de Zevenburgsche Roe- meensche autoriteiten met betrekking tot de Hongaarsche geestelijken niet terugschrikken voor het gebruikelijk middel der Roemeensche regeering,, 't onwaardige en vernederende pak slaag Zoo o.a. George David, Geref. predi kant te Alsobölkény, werd geheel uit gekleed en geslagen. Terwijl men hem RECLAME Wat O. A. beoogen. Als C. A. iets aanvatten, dan doen zij dat met beide handen, d.w.z. niet ten halve, maar grondig en met doortastendheid, zoodat het geen zij ondernemen absoluut moet slagen. Hiervan geven zij wederom een voorbeeld met de opening hunner nieuwe Afdeéling voor Heeren-, Jongens- en Kinderkleeding, die bin nen enkele dagen plaats heeft. Eerst flink ruim te gemaakt, belendende panden bijgetrokken en geheel verbouwd, daarna enorme voorra den van de meest moderne Heeren-, Jongens- en Kinderkleeding bijeengebracht en ten slotte de prijzen zoodanig gesteld, dat zij bin nen ieder's bereik vallen. C. A. beoogen te" Leiden een algeheele omwenteling te bren gen op het gebied van Heeren-. Jongens- en Kinderkleeding, evenals zij dit reeds in andere steden gedaan hebben. Dat het hun diepe ernst is, zullen alle Leidenaars gewaarworden als nog deze week de nieuwe Heeren-Afdeeling van C. en A. geopend wordt. sloeg, viel hij in onmacht, maar zoo dra hij weer bijkwam, werd de kastij ding voortgezet. Stefan Bene, Geref. predikant te Székelydobó, werd gevan gen genomen en daarna op een open bare plaats met slagen tot dansen ge dwongen. De predikant-hoogleeraar Jan Sporni uit Gyulafehérvar werd op het spoorwegstation te Tövis zonder eenige oorzaak gevangen genomen en geslagen. Ook de plaatsvervangende roomsch-kath. abt-priester Jan Stanc- zel uit Kronstadt liep een pak ransel op...." Geloofsvervolging in Rusland. Het P. T. A. te Warschau maakt mel- dig van een mededeeling d.d. 7 Maart van het te Charkow verschijnende' blad „Komunist", luidende dat op 6 Maart om elf uur in een lokaal nabij de kerk te Zytomir de katholieke geestelijke Fe doekowitsj levend verbrand is, na met benzine te zijn overgoten. Naar aanleiding daarvan wordt in de kerkelijke kringen verklaart, dat ere wreede dood van den prelaat het slot is van een stelselmatig, door de sovjetauto riteiten tegen den prelaat en de meerder heid van den katholieken clerus in Rus land gevoerde actie, welke actie ten doel had om Fedoekowitsj, die een d^r steun pilaren is van de katholieke geestelijk heid in Rusland, te intimideeren, en om een verklaring te krijgen, die zou kun nen dienen als beschuldiging tegen de Poolsche regeering. In Nov. 1923 werd Fedoekowitsj door de Tsjeka gearresteerd onder beschuldi ging van politieke actie en spionnage ten gunste van Polen. Tijdens zijn gevangen schap werd hij onderworpen aan rao- reele en physieke kwellingen, die hem tot een gebroken man hadden gemaakt, toen hij weer in vrijhei^ werdgesteld. In Mei '24 werd hij weer gearresteerd, en naar de gevangenis te Zytomir ge bracht, berucht om het daar toegepaste wreede stelsel. Later overgebracht naar Charkow, waar hij geheel onder den in vloed kwam vap, de rechters van in structie Oeszakow en Sokolow, werd half gek en teekende hij, om zijn vrij heid terug te krijgen, een door de autori teiten der Tsjeka gedicteerden brief aan den paus, waarin hij dezen verzocht de Poolsche regeering te doen besluiten niet langer den clerus in de Oekraine te doen belasten met politieke functies. In Nov. '24 publiceerde de sovjetpers dit schrijven van Fedoekowitsj, die na zijn invrijheidsstelling naar Zytomir is terug gekeerd. De memoires van den „Tijger." Het is bekend geworden, dat Clé- menceau, de vroegere Fransche presi dent, een codicil aan zijn testament heeft gevoegd, waarin hij bepaalt, dat zijn mémoires, welke hij in drie jaar geschreven heeft, niet gepubliceerd mogen worden,^ voordat er tien jaar na zijn overlijden verloopen zijn. Het is eveneens uitgelekt, dat de populaire „Tijger" het hoofdstuk van zijn mé moires voltooid heeft. De memoires zijn geschreven in een philosofischen stijl en zij zullen drie deelen van 500 pagina's ieder beslaan. De eerste pagina's van de mémoires werden door den 84-jarigen Clémen- ceau in Indië geschreven. Sedert dien tijd heeft hij zich in de Vendée afge zonderd en de mémoires voltooid.. KORTE BERICHTEN. Het aantal werkloozen in Engeland bedroeg op 3 Maart 1.220.700, of 14.918 minder dan de vorige week. Volgens een bericht uit Parijs, heeft het proces Philippe Daudet een sensationeele wending genomen, door dien de directeur der veiligheidspo litie, Merlier, de schoonzoon van Poin caré, aangeklaagd is wegens mede plichtigheid bij aanstichting tot moord Uit het gebied van den Koerdi- schen opstand wordt bericht dat alle dorpers in een ortitrek van 12 kilome ter rondom Diarbekir van opstande lingen gezuiverd zijn. De dorpen van waaruit op de Turksche troepen ge vuurd werd, zijn verwoest. Donderdag beginnen in den Duit- schen Rijksdag de groote debatten over de buitenlandsche politiek. De eerste directe onderzeekabel tusschen de Vereenigde Staten en Ita lië zal hedén in dienst worden gesteld door de Western Union Telegraph Company. Bij een treffen tusschen Hindoes en Mahome.ianen hij cle verkiezingen voor den genreen^-raari .o ,jeii werden een persoon gerionrl en dertig ^wond. Het aantal' ingeschreven werkloozen in Denemarken steeg in de afgeloopen week met 1503 tot 44.205 tegen 65.200 in de correspondeerende periode van het vorig jaar, 54.900 in 1923 en 95.200 in 1922. Toen 'de Chineesche minister van Onderwijs gisteren zijn departement ver liet, werci hij, naar Central News uil Tientsin meldt, door een honderdtal on derwijzers van staatsscholen aangeval len. De wacht moest den minister, die een flink pak slaag bekwam, redden. UIT DE OMGEVING. 77 SASSENHEIM. Gemeenteraad Vergadering van Dinsdag 17 Maart. Voorzitter de burgemeester, de heer P. j Gouverneur. Met kennisgeving afwezig de heeren Warnaar, v. Zonneevld en v. Breda. De notulen der vorige vergadering wor- den goedgekeurd. Ingekomen stukken'. Mededeeling van Ged. Staten, dat Sas- i senheim over 1925 f 493,81 zal hebben bij' te dragen in de kosten van den Keu- ringsdienst van Waren. Mededeeling naar aanleiding van .het schrijven van Ged. Staten, waarbij de gemeente werd aangemaand om een be drag van f 5000, de boekwaarde van uit het grondbedrijf verkochte gronden aan het Rijk terug te geven. De voorzitter en de heer Speelman zijn naar het Dep. van Arbeid geweest en hebben daar gedaan gekregen, dat de ambtenaar, die indertijd het initiatief tot dit besluit nam, gaarne zal medewerken tot aanvulling van het betreffende Kon. Besluit in dien zin, dat de gemeente het geld voorloopig zal mogen houden. Het besluit was speciaal gegrond op de be- I paling, dat voor de gemaakte winst nieu we bouwgronden tot uitbeiding van de 1 kom der gemeente zouden worden aan gekocht. Echter is de winst momenteel nog niet van dien aard, dat er iets noe menswaardigs voor kan worden gekocht, hetgeen B; en W.- in een schrijven aa.n den minister dan ook duidelijk hebben uiteengezet. Van den los-arbeider, W. van Zuilen, die indertijd verplicht is zich te organi seeren, is een verzoek ingekomen om een 1 onderzoek in te stellen naar het hem aangedane onrecht, waar hij onder de werkloozen valt, die f3 in de 4 dagen mogen verdienen door weinige werkver schaffing, terwijl andere werkloozen al tijd mogen* werken en van wie er zijn, j die f 52 per 14 dagen verdienen. De Voorzitter vegt, dat door de werkloosheidscomïïHssie een onpartijdig on derzoek is ingesteld, op grond waarvan wordt voorgesteld, afwijzend te beschik ken, evenals op eerder, zelfs bij de Kroon ingediende klachten. Dhr v. R ij nmeent, dat er toch wel een vreemd 'kantje aan ds zaak zit. Staat de werkloosheidscommissie wel vas: in haar schoepen .We moeten recht door zee gaan. Volgens den Voor zit ter is de com missie inderdaad van haar recht overtuigd Spr maant tot eenige voorzichtigheid bij dergelijke kwesties. De .samenstelling van de commissie brengt mee, dat op ieders belangen voldoende wordt gelet. Spr steit voor, deze klacht naar de commissie te renvoyeeren. Dhr Speelman meent wel, dat bij het te werk stellen .van Werkloozen wei eens wat meer verwisseling kon p.aats heb ben. De adi'essant heeft niet ahcwijls bij de gemeente aangeklopt, en daarvan moet.' •hij niet dé dupe worden. Dhr Baron van Heemstra zou gaar ne het rapport van de commissie aan den raad zien bekend gemaakt. Dhr v. d. Geest zegt, dat bij het in dienen van een vorige klacht geknoeid is met de handteekeningen. Er waren er •hij, die niet eens wisten waarover het ging, en die later zeiden, geen reden' tot klagen te hebben. De voorzitter merkt op, dat niet alle werkkrachten voor dit werk geschikt zijn. Van Zuilen is eenigszins door eigen schuld buiten de werkverschaffing komen te staan. De permanente wendoozen heb ben het dezen winter toch al erg getrof fen. Voortdurend hebben ze mogen wer ken, ondanks de werkgelegenheid bij de bloemisten door het open weer. Er zijn nu nog 'slechts 8 werkdagen. Die zijn er. in Juli en Augustus ook. Dhr Krom' wil ook een rapport. Dhr Bisscliops heelt deu indruk ge kregen, dat hei hier een lastig persoon betreft, dien men het best alleen aan een karweitje zou kunnen zetten, dan behoefde 'hij tenminste de adderen niet op te hit sen. Weth'. Bader meent, dat een groot deel van het verschafte werk niet voor gedurige verwisseling van arbeiders ge schikt is met het oog op levensgevaar en goede uitvoering. Dhr v. Rijn wordt een onderzoek' toe gezegd, waarmede de discussie over dit punt wordt beëindigd. De Vo>orzitter vraagt vervolgens de meening van den raad over het stop zetten van de werkverschaffing. Vorig jaar is dit half Maart gebeurd. Er is trouwens ook geen werk meer. Wat er nu gedaan wordt, moet eenvoudig worden afgemaakt Dhr Speelman noemt den voorge nomen aanleg van een wandelpad van. dc Oude Post naar ter Lede, met. het oog op te verwachten toename van de werk loosheid. Wethouder Bader merkt, eenigszins driftig op, dat we binnein enkele weken midden in 't werk zullen zitten. Besloten wordt de werkverschaffing op te heffen. Besloten wordt een beschikbaar bedrag, aan kasgeld van f 15.C00 tegen y/2 p-t. voorloopig te beleggen bij de gemeente Assendelft. De voorgestelde comptabiliteit5b:sluiten worden goedgekeurd. Voorschotten op de gem. vergoeding aan besturen van bijzondere scholen. Waar de kosten per leerling aan cie O. L. school dit jaar wel f 30 zullen be. kan met een voorschot var. 50

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2