kinkhoest? M i 11 Éi I Ifeö jj^T It feil ZATERDAG 14 MAART 1925 SCHAAKRUBRIEK. Redacreïir: J. Verstoep Jzn. Fred. Hendrikstraat 37, Delft. Ho; Blindspel. Blindspelen is geen goochelen. Even min berust het blindspel op foefjes of trucs, spiegels of glimmend gewreven ciulerwetsché koffie- of theeketels spelen daarbij absoluut geen rol. He blindspel is eenvoudig, de uit buiting van een zuiver menschelijke eigenschap, n.l. het voorstellingsver mogen. Wanneer u 'n partijtje schaak speelt en geheel opgaat in uw spel dan ben. u steeds aan 't berekenen en com bineeren en uw gedachten zijn 2, 3 of meer zetten verder als uw notatie aan geef i. Daar geen stuk verzet mag wor den, bent u hierbij al uitsluitend aan gewezen op de werkzaamheid van uw voorstellingsvermogen. U speelt dan blind, in zooverre, dat u zich niet het bord hebt voor te stellen, maar met eenige oefening kunt u ook dat weldra missen. En zoo komen we toit het pa radoxale; Ieder schaker kan blindspelen, (na fatsoenlijke training tenmins e). Eerst éen partij, dan twee, en bij specialen aanleg voor het blindspel zelfs meer dere. Nut heeft het blindspelen abso luut niet. Ht is verbazend vermoeiend en de inspanning, die het van u vor dert is verre van evenredig aan de resulta en. Reeds in de middeleeuwen kwam het sporadisch voor, Vooral in de 19e eeuw maakt het blindspelen opgang door 't optreden van Morphy en Paul sen. In latere tijden waren het Zuker- torf, Blackburne, Neumann, Steinitz, c.a. die uitmuntten. En sindsdien is het een race geworden een soort sport het aantal blind-par tijen steeds hooger op te voeren. Van de tegenwoordige meesters zijn het voor al de cracks Reti en Alechin, die bier bij schier bovenme'nschelijke resulta ten bereiken. Reti speelt 24 partijen blind. Alechin kan het daarbij natuurlijk niet laten zit'en en speelt er 28. Ook dit jongste record (te Parijs enkele weken geleden „geforceerd") zal nog wel eens gebroken worden. Het is begrijpelijk, dat bij zulke „tours de force" van de hersenen een buitengewone inspanning wordt ge vergd, wat zich op den duur ongetwij feld zal wreken. Schaken „am Brett" eischt al genoeg van het denk- en voorstellingsvermo gen!! We laten nu een blind-partij vol gen, door Zukertort gelijktijdig met 11 andere te Berlijn gespeeld in 1868. Middengambiet. Wit: N.N. Zwart: J. H. Zukertort. Ie2e4 e7—e5 2 d2d4 e5 x d4 3 Lflc4 Lf8b4f 4 c2c3 d4 x c3 5 b2 x c3 Dd8—f6 6 Lc4 x f7f Beter is 6 cb, Dal: 7 Db3, d5! 8 Ld5, Le6, 9 Le6: fe6: 10 De6:f Pe7 enz. 6 Df6 x f7 7 c3 x b4 Df7e7ü Uitstekend gespeeld! Na 7Df6? zou 8 Pge2, Dal: en 9 Pbc3 volgen en zwart kan zijn dame niet bevrijden. 8 Pblc3 Pg8—f6! 9 Lelg5 - 00 10 Ddlb3f d7d5 11 Lg5 x f6 De7 x f6 12 Db3 x d5f Lc8—e6 13 Dd5d2 Pb8c6 14 Pgl—f3 Ta8d8 15 Dd2b2 Le6c4! Zwart zou de partij aan 'tbord niet beter kunnen spelen. De looperzet ver hindert de rochade en slaat het witte jpel volkomen lam. 16 Tal—cl Pc6d4. 17 e4g5 Stelling na den 17en zet yan Wit. Wit. v Zwart. Wit. Df6 x f3! Df3 x g2! 18 Thlgl Opgegeven. Er is geen kruid gewassen tegen het door Pf3 dreigende mat. Verschrikkelijk drama in een wolken krabber. Bericht van V Ml World's Humbug" Bluff City^v. °o Februari 19.. In het huis mn een zekere Dame had een hardnekkige vijand van haar kans gezien binnen te dringen. De be- nngstigde Dame, zich niet kunnende verdedigen, besteeg in haar vertwijfe ling alle trappen en stortte zich ten slotte wanhopig van de achtste ver dieping op het plaveisel met een wis sen dood voor oogen. Maar., o dra matische samenloop der dingen. Juist stond haar belager voor het huis en tooMe de beleefde vriendelijkheid als buffér dienst te willen doen, voor welk werk hij echter niet alleszins geschikt bleek te zijn. Tenminste hij werd dooi den hevigen val gedoocj, terwijl de Dame merkwaardigerwijze ongedeerd bleef. Laat deze vreeselijke gebeurtenis zich nu ook op de 64 velden uitbeelden?? Zwart. abc defgh Oplossing van S. R. Barett. Mat in tiwaalf zetteni- 1 Öc2-*—c3 Kbl 2 Dc3d3f Kal 3 Dd3d4 Kbl 4 Dd4—e4t Kal 5 De4e5 Kbl 6 De5f5f Kal 7 Df5—f6 Kbl 8 Df6g6f Kal 9 Dg6gl Kbl 10 Dg7—h7f Kal 11 Dli7h8 Kbl 12 Dh8—hl mat (Programm Schach). Gemeenteraad RIJNSBURG. Vergadering van Donderdag 12 Maart. Voorzitter de burgemeester, dhr J. L. Bosschieter. Afwezig dhr J. Schone veld wegens on gesteldheid. De voorzitter opent de vergadering met ambtsgebed, en leest vervolgens de no tulen der vorige vergadering, welke on gewijzigd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken a. Dankbetuiging van mej. v. Voorthui- zen-Bremer, voor de genoten salaris-ver- hooging. b. Mededeeling van Ged. Staten, dat de begrooting voor 1925 is goedgekeurd. c. Verslag van de pl. commissie van toezicht op het lager onderwijs. Hef ver slag luidt zeer gunstig. d. Ged. Staten deelen mede, dat voor de gevraagde tusschenkomst inzake een herbeslissing op het raadsbesluij betref fende de ambtswoning van den burge meester geen termen aanwezig zijn. e. Een verzoek van de gemeente Heem stede om (aldhaesie aan haar adres aan de Tegeering inzake het tegengaan van annexatieplannen, wordt voor kennisge ving aangenomen. 1. Benoeming onderwijzeres 111 de nut t'ige handwerken aan de O. L. School. Met ingang van 15 Maart wordt uit de drie voorgedragenèn benoemd Mej. W. Schimmer-Odendaal te Katwijk a. d. Rijn. 2. Aankoop watermeters. Besloten wordt, waar de vporraad is uitgeput, B. en W. machtiging te ver- leenen om enkele exemplaren aan te k'oo- pen. 3. Voorstel van B. en W. om een kleine slangenwagen aan te koopen ten behoeve van de brandweer, waarop 300 M. slang lean worden vervoerd. Vermoedelijke kos ten f 125. Na ampele bespreking en verdere toe lichting door wethouder S. Schoneveld wordt met algemeene stemmen tot den aankoop besloten. Nog werd opgemerkt, in antwoord op een vraag van dhr W. L. v. d. Gugten, dat de in gebruik zijnde slangenwagen zich niet leent om van een haspel te worden voorzien, wat de' voor naamste verbetering is in den nieuwen wagen. 3. Wijziging verordening op den straat- verkoop van melk op Zondag. B. en W. stellen, naar aanleiding van een schrijven van de gezondheidscom missie te Katwijk voor, om toe te laten, dat tot 9 uur v.m. op Zondag melk wordt uitgevent. Dhr dr. Jonker vraagt, of het de bedoeling was, dat de verkoop van melk, ook bij de slijtersaan huis den geheelen dag verboden werd. De voorzitter antwoordt toestem mend, wat de qorspronkelijk ontworpen bepalingen betreft. De heer W. L. v. d. Gugten acht zijn aanvankelijk bezwaar, n.l. dat tijdens de kerkdiensten werd verkocht, ook bij deze bepaling ondervangen. Dhr Dr. Jonker acht het gewenscht, dat de gezondheidscommissie van deze nieüwe beslissing op de hoogte wordt (gesteld, want het komt spr voor, dat zij zich aanvankelijk een verkeerd denkbeeld heeft gevormd van de bedoeling der ver ordening. Aldus besloten. De verordening wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Enkele voorgestelde wijzigingen in de bëgrooting voor 1924 worden goedge keurd. Wijziging begrooting 1925. Van Ged. Staten is een schrijven inge komen, waarin verschillende afkeurende opmerkingen worden gemaakt over de in gediende begrooting voor 1925. Waar de ambtswoning van den bur gemeester aan dezen is verkocht en in zijn handen is overgegaan, moet de af trek van f 125 op de onderhoudskosten daarvcor worden geschrapt. Verder moet een post onder inkomsten worden verlaagd met f icoo. De overige opmerkingen zijn mcêrendecls v.an admi- nistraticvcn aard. Besloten wordt cr ge volg aan te geven. Een verzoek van dhr Nic. v. d. Eyk'el Jch.zn, om een bollenschuur met grond weder vcor het komende tijdvak te mo gen inhuren, zal eerst door B. en W. on der de oogen worden gezien. Op enkele reclames pp aanslagen in de hondenbelasting wordt beschikt over eenkomstig advies van B. en LW> Rondvraag. Dhr dr. J onker vraagt restitutie voor de gemeentelijke inkomstenbelasting, be taald of af te betalen door de wijkzuster. .Wordt toegestaan. Dezelfde geeft verder in overweging, de bergplaats van dhr Brussee, waar de ge meente-auto wordt ondergebracht, wan neer hij niet gebruikt wordt, af te sluiten. Dhr Brussee zegt er bezwaar tegen te hebben, dat de schuur geheel wordt ge sloten. (Er wordt f 2 per .week voor be taald). Zal nader onder de oogen worden ge zien. Wethouder S. Schoneveld voert aan dat er wel spoedig een nieuw gebouw tje zal klaar zijn. Dhr Den Haan brengt den toestand 'van den Katwijkerweg langs de fabriek v. dhr v. d. Vijver ter sprake. Uit de bespreking hieromtrent blijkt, dat eerst sinds kort is ontdekt, dat deze weg bij de gemeente in onderhoud en eigendom is. Dhr F. Kr alt zou in dit geval wel meer toezicht willen op het gebruik dat ervan wordt gemaakt voor het vracht verkeer. Zal worden overwogen. Dhr W. L. v. d. Gugten vraagt waar om het lastige slootje bij de Smidsteeg niet kan worden gedempt en gerioleerd. Weth. Schoneveld wil even den indruk wegnemen, als zou demping de gemeente veel voordeeliger zijn dan de tegenwoordige wijze van onderhoud. Spr. geeft toe, dat het vuile slootje noodig weg moet, maar onderhandelingen met de betrokken eigenaren hebben tot geen resultaat geleid. Dhr v. d. Gugten dringt verder aan op restauratie van het trottoir voor de Geref. Kerk. Zal ernstig worden overwogen. De raad gaat hierna over tot een zitting met gesloten deuren. GEMENGD NIEUWS. Onveilig strand. Het strand is de vol gende week Maandag, Dinsdag en Woensdag en Donderdag onveilig tot Katwijk, wegens schieten met geschut van 11.30 tot 2.30 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan'weer voor het publiek toegankelijk is wanneer de vlag gen, waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. Ongeluk op zee. De motorbotter U.K. 170 is uit zeer naar ïJmuiden terugge keerd omdat een der opvarenden met zijn rechterarm tusschen en lier bekneld geraakt was, waardoor de halve hand afgekneld werd. Overreden. Een 12-jarige schooljongen G. G. genaamd, wonende in de Muntel- straat te Den Bosch, sprong op de Zuid- Willemsvaart op de stoomtram. Na een eindje te hebben meegereden, wilde hij er af springen doch kwam onder de wie len terecht. Zijn rechterbeen werd afge reden en de rechterheup verbrijzeld. Toen men hern in een café had binnen gedragen bleek de jongen reeds over leden. Vliegeniers gedood. Een telegram uit Rome meldt, dat luitenant-aviaieur Ga- mangi bij het besturen van een aeroplan van de vliegschool van Sist. Sagiovani is omgekomen. Op 800 meter hoogte sloeg het toestel om en stortte bij Cusig- noles neer. Twee vliegeniers werden gedood. Brand in een benzinefabriefc. Naar men uit Moskou meldt, is tengevolge van de ontploffing van een v reservoir brand uitgebroken in de benzïnefabriek in de „Zwarte Stad" een stadsdeel van Bakoe. Het vuur sloeg over naar vier benzine en gasolinereservoirs*. De benzine stroomde uit de reservoirs, met het gevolg, dat het vuur zich ook naar de stad verplaaste. Duizenden liters benzine gingen verloren. De brandweer is er in geslaagd, den brand meester te worden. Een idealistisch huisvader. In dezen tijd van Sturm und Drang, van politieke en sociale conflicten, die een wereld in beroering houden van omwentelingen, ontdekkingen en vondsten, in, op onder en buiten de aarde, van sport en cultuur bewegingen, van energie en krachtsont plooiingen op allerlei terrein, komt uit New-York het bericht, dat de heer Lef- court, een huiseigenaar aldaar zijn 13- zarigen zoon wil opleiden tothuis baas. Hij wil trachten zijn zoon te interes seeren voor het edele ambacht van huis baas als een werkelijk beroep. De Amerikaan heeft, teneinde zijn jongen voor dit vale te winnen, een stuk grond van 16.500 vierk. voet land afge staan, waarop een wolkenkrabber van 30 verdiepingen zal gebouwd worden, welke 24 millioen gulden zal kosten. De wolkenkrabber zal jaarlijks meer dan 1.2 njilloen gulden aan rente opbrengen waarvan voor le knaap ongeveer 6 ton zuivere winst zal overblijven. Deze som men zullen worden "uitgezet, totdat de toekomstige „huisbaas" 21 jaar is. Groote dorpsbrand. Het dorp Stanza f Noord-'al ië) is bijna geheel door brand verwoest. Tengevolge' van den heerschenden storm greep hst vuur, dat in een schuur RECLAME leeft Uw kind dan moet ge er vooral op bedacht zijn die kleverige taaie slijm te verwijderen. Niets beter daarvoor dan Akker's ontstaan was snel om zich heen en sloeg naar de dorpshuizen over, waarvan er 30 vernield werden. Zes en veertig gezinnen zijn dakloos. Verkiezingsbeloften. Tegen den wet houder A. Kroon te Schelluinen werd door de arr. rechtbank te Dordrecht een maancl gevangenisstraf geëischt, terzoke dat hij P. Veen bewogen hoeft door be lofte 1 omtrent bij den laatste in huur zijnd land, op 23 Mei 1.1. bij de gemeente raadsverkiezingen zijn stem op hem uit te brengen. 55 pet. water bij de melk. Voor de rechtbank te Tiel heeft terecht gestaan een man uit Weilsemd, gem. Ammerzo- den. Bekl. had op 25 Oct. 1924 aan de boterfabriek De Bommelerwaard te Zalt- bommel melk afgeleverd, die na onder zoek door den keurmeester niet minder dan 55 pet. slootwater bleek te bevatten. De keurmeester verklaarde, nog nim mer een zoo sterke vervalsching te heb ben geconstateerd. De melk was oor spronkelijk van buitengewone kwaliteit. Bek. opperde het vermoeden,, dat het water bij het omspoelen der bussen in de melk gekomen was. De eisch is drie maanden gevangenis straf Twee dooden. Op het terrein van de Rotterdamsche Droogdok-Mij. aan de Heijplaat was men gistermiddag bezig net het overladen van ledige zuurstofcy- linders door middel van een loopkraan. Terwijl de bak met 29 cylinders gevuld was, raakte, tengevolge van het breken van een moer, de haak, waarmede de bak aan de kraan bevestigd is, los. De bak stortte naar beneden op twee man nen, die juist onder de kraan doorliepen. Het waren de expeditieknechts J. de D. H. v. H., die beiden door de vallende cy linders werden getroffen en w^l zooda nig, dat de dood bijna onmiddellijk in trad. Dr. J. G. Veenenbos constateerde den dood. Overleden. Het 2-jarig zoontje van den werkman P., op den Geerweg te Delft, dat tijdens afwezigheid van de moeder bij het spelen met lucifers in brand ge raakte, is aan de gevolgen overleden. Ons Babfeelhoekje. Beste jongens en meisjes, Dat is weer een mooie week geweest voor heel veel jongens en meisjes. Bijna alle neefjes en nichtjes schreven over de pret, die ze hadden gehad met de sneeuw, waarvan we nog zoo onverwacht een aardige portie kregen. Het rechte sneeuwvermaak was er ech ter niet. Daarvoor zijn we al weer te ver in het voorjaar en heeft de zon alweer te veel kracht. Maar 't was toch voor de jeugd een aardige verrassing en ik kan me inden ken ,dat jullie er van genoten hebt Voor mij was er wat anders te doen. Als prijsraadsels gegeven worden, moe ten ook prijzen worden toegekend en dat is altijd een uiterst lastig .werk, omdat alle neefjes en nichtjes wel zorgen, dat er aan de oplossing niets mankeert. 't Was voor mij veel gemakkelijker, als er slechts een paar goede oplossers wa ren. Nu dat niet het geval is, moet een keus gedaan worden en dat valt heele- maal niet mee. Maar dank zij de hulp van tante, ben ik er toch mee klaar gekomen. De uitslag is, dat de volgende prijzen konden worden toegekend Sneeuwwitje, Lisse. Motto-album. Breistertje, Lisse. Van Snoesje en Tamboertje, door Ililbrandt Boschma. Junior Willem Wychcrts, door Jan van Grosze. Hendrik Hudson, Koudekerk. Zoo'n vreemde jongen, door W. G. van de Hulst. Jonge Corrie, Koudekerk. Aleida, door „Johanna". Eekhoorntje, Leiden. De water vloed, door L. Penning. Vaders Jongste, Leiden. Van dak pannen en padzoekers, door Jan Veltman. Aan de winnaars mijn hartelijke ge- lukwenschen. En zij. die geen prijs kregen Wel, we zullen over eenige weken ook hen in de gelegenheid stellen weer naar een prijsje te dingen. Iliervolgt nu eerst de correspondentie: Zangeresje, Leiden. Nee, voor dat doel is de sneeuw wat al te vlug ver dwenen. Maar je hebt toch zeker wel je deel gehad van de sneeuw? Vervelend, dar de straten dan altijd zoo vuil zijn. „Krielhaantje, Leiden. Prettig, dat je overgegaan bent. Nog wel gefeliciteeerd hoor. Je hebt het nu echter ook weer drukker gekregen. Moet je nu ook huis werk maken, of komt dat later pas Eekhoorntje, Scholier, en Har- t e d i e f j e, Leiden. Wat jammer, dat het met Vader nog steeds niet beter gaat. Ik hcop van harte, dat God de middelen zal zegenen en spoedig genezing mag volgen. Wil je hem de groste van mij doen? Sneeuwwitjc, Lisse. De feeste 1 ziin geloof ik niet van de lucht. En voae het mooi zoo naar de radio te luisteren Er gaan zeker veel menschen van Lisse naar de tentoonstelling te Heemstede. Het -schijnt daar heel mooi te zijn. Breistertje, Lisse. Bedoel je dat boek: „Druiven van Eskol". Ik heb het vroeger weieens gelezen, maar kan me nu den inhoud toch niet meer herinneren. Dat was erg onvoorzichtig van dien jongen. Gelukkig, dat het zoo goed afliep. Rugby, Leiden. Dat was een heel goed rapport hoor. Mijn hartelijke gelukwen- schen. Nee, dat is zeker geen hoofdzaak en 't was toch ook nog een goed cijfer. Wel prettig, als je een mooi rapport mee kunt brengen. S. en C. W., Woubrugge. Wel gefelici teerd, hoor, met grootmoeders verjaar dag. Dat is al een hoogen leeftijd. Ja. de sneeuw geeft altijd heef wat pret. maar het onaangename is, als 't gaat dcoien. Het is zeker wel een mooi gezicht over dc landerijen. Bosch viooltje, Lisse. Je hebt ge lijk. Tegen de Maartzon kan de sneeuw het niet lang uithouden. Wanneer h t weer verhooging Doe maar goed je best, dat je niet blijft zitten. Waterlelie, Lisse. Ja, nu Paschen niet zoo vrceg is, zal alles wel in blo.;; staan. Als de vorst va;i de laatste dagen nu maar niet teveel bederft. Nee, de schaatsenfabrieken kunnen wel sluiten straks. Vaders Jongste. Leiden. Wel ge- lukgewenscht hoor met je verjaardag. Ik hoop, dat God de Heerc je nog heel veel jaren mag sparen. Heb je een prettige dag gehad Donderdag? Je laatste veron derstelling is juist. Tip Top. Leiderdorp. Ja hoor, je hebt gelijk. Maar het heeft blijkbaar niet veel gehinderd. Een rare zee is dat zeg, op. dat plaatje. Dan vind ik het bij Kat wijk toch heel wat mooier. Anjelier, Hazerswoude. Maar; roert zich wel, maar we zijn toch nog niet aan den staart. Ik heb 't nog eens nagezien, maar 't is verzonden, misschien aan 'n ver keerd adres.» 't Beste is, dat je nu wat anders krijgt. Hendrik Hudson, Koudekerk. Ja, dat sneeuwballen is een mooi werk. jam mer dat de sneeuw zoo heel gauw weer wegsmolt Je moet nog maar goed je best doen, de laatste weken. Misschien valt het dan nog wel mee. Jonge Corrie, Koudekerk. Ik vind het zco ook weer heel wat gezelliger. cl leuk, dat je zoo het briefje telkens kunt verzenden, 't Va; anders ook nogal een vrij dure geschiedenis. Roosje, KoudekeiK. Nee dat is van tante, de laatste winterdag. Jullie vindt het zeker niet prettig, dat Vader zooveel van huis is, is 't wel Wel gefeliciteerd hoor met zusje's verjaardag. Heidebloempje, Leiden. Als je weer aan „Ons logeetje" schrijft, wil je dan de groeten van mij doen Ze is nu alweer een he:l poosje thuis. Maakt ze het nog altijd goed? Je hebt gelijk hoor. Zoo is 't in orde. Junior, Ja, vol verwachting klopt ons hart. Als je nier komt, moet je maar eens naar mij vragen, dan zal ik je alles wel eens laten zien. Heb je nog veel schik ge had met de sneeuw r De Germaan, Leiden. Hartelijk geluk gewenscht hoor met grootvaders verjaar dag. Dat is al een hoogen leeftijd. En is grootvader nogal gezond? Nee, veel men schen waren er niet. Dirk lil, Leiuen. Ik hoorde, dat het heei mcoi was geweest en dat die ou-baas erg leuk kan vertellen. Die boeken heb ik weieens gelezen. Als je er aan begint, is 't lastig weer op te houden. Mo eders meisje, Noordwij k. Ik had altijd gedacht, dat je in Noordwijk aan Zee woonde, ja, was braaf koud, maar gelukkig begint de lente nu weer gauw. Dat wordt 't daar in de buurt ook wel weer druk. Maurits, Leiden. Ja, ik ben nu weer best tevreden, 't Is nu weer de moeite waard om te schrijven. Heb je veel van de sneeuw genoten? Tommy, Leiderdorp. Dat lijkt me een heel geschikte schuilnaam. Ik haop, dat je geregeld mee zult doen. Schrijf me maar eens naar welke school je gaat, bij welke meester je zit, enz. Jan van Schaffelaar, Leiden. Nee ik had een andere vergadering van. dien aard. Maar ik heb er wel van gehoord, 't Moet heel mooi geweest zijn. En vol was 't ook, is 'tniet? Ja, dat zal wel niet lang meer duren. Voor de grooteren geven we ditmaal een een Bijbelsch raadsel, dat van de oplossers wel niet al te veel inspanning zal eischen. BIJBELSCH RAADSEL. 1. Mijn geheel bestaat uit 52 letters. Het voorhangsel was een 23. 6. 47. 50. 22. 10. 14. 4. 45. 7. 13. 2S was een godvruchtig man. In Israël had men 49. 39. 4. 5. 24'. 17, wagens. 37. 1. 29. 3. 32. 36 is een apostel. Jesaja was een 19. 5. 18. 26. 16. 40 2~. 40. 43. 12. 20 is een zoon van Izak. 2. 25. 12 is een dochter van Laban. Het 36. 19-38. 36 offer bracht men na het brandoffer. De Israëlieten woonden in 15. 9. 34. 43. 24. 33- Een 11. 1. 30 gebruikt men op den dorschvloer. Een 35. 8 gebruikt men op het land. Saul liet de 21. 40. 42. 36. 41. 24. 17, oproepen. 31 is een li. 44 is een ij. 2. Mijn geheel fbestaat uit 36 letters. 29. 10. 15. 6 groeit langs de slooten. 33. 8. 28. 5 gebruikt de pottenbakker. Een 11. 29. 3. 13. 9 heeft menig huis. 7. 34. 2. 26 is 31. 34. 17. 12. 15. 1. 21. 4 is een stad in Limburg. 19. 22. 12. 27. 16. 32. 20. 29 is een stad in Overijsel. 14. 30. 35- 24 gebruikt men als gamee- ring. Het 18. 10. 2J. 36. 25 komt nooit het eerst. Vele groeten, OOM FELIX.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7