ZATERDAG 14 MAART 1925 heid zal "opleveren. Bij tweede stem ming zullen dan alle republikeinsche partijen de handen ineen kunnen slaan. De verkiezing van een rechtschen candidaat wordt op grond van de stemmencijfers der laatste Rijk'sdag- verkiezingen uitgesloten geacht. We hebben evenwel meer verras singen beleefd en de communisten b\\ zouden bij teede stemming de schaal ten gunste van den rechtschen candi daat kunnen doen doorslaan. Uit het grijs verleden. ROMEINSCH FEMINISME. Het streven der vrouwen naar eman cipatie en naar gelijkstelling met den man wordt algemeen geacht een ver schijnsel te zijn, dat speciaal tot den „nieuweren" tijd behoort. .Vroeger, zoo zegt men, vond de vrouw haar taak binnenshuis, doch omstreeks het midden der 19e eeuw is dat gaan veranderen, mede in ver band met de maatschappelijke oms an digheden; de yr». jw kwam naast den man te staan op de markt des publie- ken levens, toen kregen we de wer kende vrouw en ook de studeerende vrouw. De tijd ligt immers nog niet zooveel tientallen jaren achter ons, dat de weg tot de universiteit voor de vrouw nog gesloten was en thans heb ben we onze vrouwelijke doctoren, ad vocaten, enz. en een aanzienlijk per centage der studeerende jeugd zijn dames. Toch moeten we niet zonder meer meenen, dat deze vrouwenbeweging een specifiek „modern" verschijnsel is, dat in vorige tijden in het geheel niet gevonden w^erd. Het streven naar emancipatie met z'n goede en z'n kwa de zijden bestond ook reeds in „het grijs verleden". Men denke b.v. aan de Romeinsche maatschappij in de eerste eeuw na Chr. en het beeld, dat de Romeinsche satirendichter Juvenilis teekent van de geleerde vrouw zijner dagen. Wanneer de dichter zich vroolijk maakt over de pedanterie van sommigen harer, dan moeten we aan den anderen kant niet vergeten, dat dit slechts de ex cessen zijn. Dat de vrouw aan het onderwijs evenzeer deel had als de man, is in elk geval als iets goeds te beschou wen, en er waren in de eerste eeuw van het Keizerrijk heel wat ontwik- enkele vrouwen te Rome. Meerderen onder ha^r hadden be langstelling voor, de letterkunde en wa ren ook zei ven in staat geschriften te vervaardigen, en daar was niemand die daar aanstoot aan nam of zich zelfs maar daarover verbaasde. Agrippina, de moeder van Nero, had haar jeugdherinneringen te boek ■steld en deze werden gepubliceerd. Plinius verhaalt, dat een zijner vrien den, een man van aanzien, hem brie ven voorlas, die naar hij met trots meedeelde, het werk zijner echtge- noote waren, en zij warén in bekoor lijke taai gesteld. Van Sulpicia, die tijdens Trajanus leefde, is ons een heftige satire tegen Domitianus bewaard gebleven, ge schreven naar aanleiding van de ver banning der wijsgeeren. Ook had zij een bundel liefdes-poëzie in het licht gezonden, dien zij had opgedragen aan haar man. Wanneer men zooveel belangstelling voor de litteratuur had, is het begrij pelijk, dat er ook waren, die te ver gingen en pedant Werden. Er waren vrouwen, die zelf geen verzen maakten, doch wel die van an deren critiseerden, en van dezen zegt Juvenalis, dat het met haar nog slim mer gesteld is dan met t rouwen die aan den wijn verslaafd zijn. Nauwelijks zoo zegt hij, hebben zij aan tafel plaats genomen, of wij beginnen de gasten te vervelen door een aesthelisch be toog te houden over Homerus en iVir- gilius en die beiden met elkander te vergelijken, en zij hebben 't zoo druk, dat niemand anders aan het .woord kan komen. Niet minder onverdraaglijk was het voortdurend uitkramen van allerlei an dere geleerdheid. Altijd hadden zij het leerboek der spraakkunst bij de hand, en betrapten zij haar vriendinnen of •haar man op een taalfout, dan lieten zij7 niet na, die te verbeteren. Een vrouw, zegt Juvenalis, moet niet de geheele encyclopaedic in haar hoofd hébben, er moet ook wel eens wat in de boeken staan, dat zij niet be grijpt. Ook' een andere dichter, Martians, spot *bp cynische wijze met die pe dante taalzuiveraarsters en een van •de wenschen zijns levens is: een niet te geleerde vrouw. Nog erger dan dat een vrouw zich al te veel met taalkundige studiën be zig hield, vond men het, wanneer zij aan philosophic deed. De Romeinen hadden in tegen stelling met de Grieken toch al niet veel met de wijsbegeerte op, en wel allerminst vonden zij het gewenscht, dat een vrouw zich aan dergelijke stu diën" overgaf.- Men was van meening, dat het doel, waarmee de philösophie beoefend werd, alleen maar was om er mee te pronken. Vandaar dat b..v. de oudere Seneca, die streng aan de oud-Romeinsche zeden vasthield, aan zijn vrouw niet wilde toestaan, meer dan slechts oppervlakkig daarmee op de hoogte te komsn, hetgeen zijn zoon zeer betreurt. Ook vreesde men, dat de vrouwen aanmatigend en onnatuurlijk zouden worden, wanneer zij, in plaats van thuis te spinnen en te weven, altijd onder mannen verkeerden, redevoe ringen bestudeerden, op geleerde wij ze spraken, zich met sluitredenen bezig hielden en dergelijke meer. Het waren vooral de Stoicijnsche wijsgeeren, die van een tegenoverge stelde meening waren. Zeno, de va der der Stoïsche philosophic, heeft in een zijner geschriften verdedigd, dat 'knapen en meisjes op dezelfde wijze moeten worden opgevoed. Toen als nu waren het alzoo ook de mannen, die zeker niet minder dan de vrouwen de amancipatie propageer den. En die naderhand wel een tot de ontdekking kwamen, dat zij het paard van Troje hadden binnenge haald. Vele vrouwen waren niet tevreden, de gelijke der mannen te zijn, zij wil den over deze laatsten heerschen. Zij bejegenden hun echtgenooten op ruwe wijze, sloegen de slave a en eischun ook de specifiek-manne.ijke beroepen voor zich op. Weldra had Rome niet slechts zijn vrouwelijke advocaten en juriscon- sulten, doch ook zijn vrouwelijke athle- ten en gladiatoren. Tout comme chez nous! UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tumboawvereenlging. (Vervolg). Den Secretaris wordt dank gezegd voor zijn mooi en uitgebreid verslag. De Voorzitter deelt dan mede, dat het bestuur aan de Directie der Kalkzand- steenfabriek een strookje grond verkocht heeft behoorende tot de verhuurde gron den der Vereeniging, groot 116 M3. a 3.25 per M3. Aan het einde der Week. De Tweede Kamer heeft in de af- geloopen week een belangrijk besluit j genomen. We bedoelen de aanneming van het wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd. j Evenals het geval was met het wets- 1 ontwerp inzake Plaatselijke Keuze, dat voor eenige weken door de Eerste t Kamer verworpen werd, was een stroom van adressen aan de Staten- Generaal gezonden ten einde hetzij in de eene, hetzij in de andere richting, I invloed uït te oefenen op de beslissing. I Adressen van allerlei lichamen en organisaties, doch in 't algerïteen wa- ren het de stedelingen, die aandron- Igen op het behoud van den zomertijd en de plattelanders, die de afschaf fing daarvan wenschten. Men moet de tegenstelling stad- 1 platteland natuurlijk niet k la Braat op de spits drijVen, doch het valt niet j te ontkennen, dat de belangen van I béide in sommige opzichten wel eens uiteenloopen, alsmede dat met de be- I langen van het platteland niet altijd voldoende rekening is gehouden. iHet verheugt ons dan ook, dat in de onderhavige zaak, aaraan door hen zoo groote waarde werd gehecht, „de boeren hebben overwonnen". De stemmenverhouding was 52 te gen 24, alzoo een flinke meerderheid voor de afschaffing. Het was ditmaal geen „politieke" stemming van rechts tegen links, doch over 't algemeen kunnen we wel zeggen, dat de rech terzijde voor afschaffing en de lin- terzijde voor handhaving was. j Nu moet het wetsontwerp nog naar de Eerste Kamer, doch de algemeene .verwachting is, dat deze daaraan wel geen struikelblokken in den weg zal leggen, omdat het nu in tegenstel- ling met verleden jaar, toen het een initiatief voorstel van Braat was een regeeringsvoorstel betreft. Ook voor de buitenlandsche politiek is het de aïgeloopen week een belang rijke week geweest, aangezien te Ge- j nève de vergadering van den Vol kenbondsraad gehouden is, waarop de lal dan niet aanvaarding van het p r o- |tocol van Genève besproken werd De Britsche minister van buitenland sche zaken Chamberlain, heeft een groote rede gehouden, waarin hij na mens zijn regeering verklaard heeft, j !dat het protocol voor Gioot-Brittannië- :en de dominions onaannemelijk is. j Engeland wil het liever zoeken in den ouden weg van verdragen; men I zou geneigd zijn te vragen, of Europa j dan nog niet voldoende leergeld heeft I betaald hiermee en de groote oorlog 1 niet heeft bewezen, waar dat op uit- loopen moet. j Een lichtpunt ïs evenwel, dat het betreffende garantie-verdrag er niet een zal zijn van de Entente-mogend- i heden alleen, doch dat ook Duitsch- I land daaraan zal deelnemen. Een belangrijke kwestie in verband I hiermee is evenals met het oog op IDuitschlands toelating tot den Vol- kenbond, waarover ook reeds te Ge- nève beraadslaagd is hoe de a.s. presidentsverkiezingen in I Duitschland zullen uitvallen. Meerdere candidaten voor het pre sidentschap zijn in de afgeloopen week genoemd en eindelooze partijbespre kingen daaromtrent hebben plaats ge had. Het is thans evenwel zeker, dat 1 noch de burgerlijke, noch de republi- keinsche partijen een „eenheidscandi- i'daaf" zullen stellen, zoodat het dus i zoo goed als zeker is, dat de eerste j stemming geen volstrekte meerder- Leidsche Penkrassen. Amice, Het besluit van den Leidschen Ge meenteraad om niet in te gaan op het voorstel van den heer Witmans inzake het bouwen van een ziekenhuis ver baasde mij niet. Ik had 't niet anders verwacht. Maar wat ik niet verwacht had is, dat er voor deze zaak in den Raad zoo weinig belangstelling bleek te zijn. Dat met de Democraten ook de Soc. Democraten voor het voorstel zouden stemmen stond natuurlijk van te voren vast, maar de houding van de Vrijz. Democraten heeft mij wel een weinig verwonderd. Ik had ze n.l. ook al zoo'n beetje bij de voorstemmers ingedeeld daar ik me den tijd herinner dat de Vrijz. Demo craten ook zoo heel veel voor Over heidszorg gevoelden. En nu is er wel een kentering gekomen de laatste ja ren en heeft men ook aan die zijde ingezien dat Overheidsbedrijven vol strekt niet altijd de beste bedrijven zijn en dat ook het particulier initia tief van groote beeekenis is, maar ik had toch niet verwacht, dat van Vrijz. Öem. zijde zelfs geen woord ter verde diging van het voorstel zou worden vernomen. Nu kan worden toegegeven amice, 'dat de voorstellers en de verdediger het niet gemakkelijk hebben gemaakt iets ten gunste van het voorstel te. zeggen. 'tLeek veel meer op een slag in de lucht dan op een ernstig bedoeld en goed voorbereid voorstel. Eenlg bewijs of wat ook maar Aan een bewijs herinnerde, dat hier een nijpend gebrek aan verpleegruimte is, werd niet gegeven Van de kosten werd voor de gemakkelijkheid maar heele- maal gezwegen. Het eenige argument of liever de eenige bewering die met een beetje goeden wil als een argu ment kon worden aanvaard was, dat sommige menschen het niet prettig vinden in een Christelijke inrichting verpleegd te worden en dat zij aan 'n neutrale inrichting de voorkeur geven. De bestaande inrichtingen werden van verschillende zijden als om strijd geprezen, ieder is het er over eens dat de verpleging daar uitnemend is en dat er van eenige pressie op godsdien stig gebied geen sprake is, maar ik kan me indenken dat er menschen zijn die liever geen kruis of geen beeld jes in een ziekenkamer zien en voor wie zelfs een tekst al een ergernis is. Die mogelijkheid bestaat. Maar nu was het heel erg dwaas van den heer Witmans, om met een beroep op den schoolstrijd aan de rechterzijde te vra gen dergelijke „neutralisten" zal Ik nu maar zeggen, niet achter te stellen. De zaak is natuurlijk, amice, dat hier niets achter te stellen valt. De bestaan de inrichtingen werken zonder eenigen steun van de gemeente en niets belet hen die een „neutrale" inrichting di$ dan wel zoo ingericht zou moeten worden dat een belijder zich daar niet thuis gevoelt begeeren, tot de stich ting over te gaan. Als waar is wat de heer W. beweer de dat er aan zulk een inrichting be hoefte bestaat on dat ze zoo goed als niets behoeft te kosten, dan is de zaak al heel gemakkelijk voor elkaar te brengen. Toch geloof ik-dat er niets •van komt, en wel om de eenvoudige reden dat beide beweringen geheel en al ongegrond zijn. Ik behoef dat niet nader aan te too- nen, amice, omdat het voor ieder die ook maar even over deze dingen na denkt, klaar is als de dag. Het strekt den heer Witmans tot eer, dat hij gaarne zoo'n beetje als redder van de Leidsche bevolking wil fungee- ren, maar zal hij op de kiezers eeni gen indruk maken, wat naar ik geloof, toch wel z'n bedoeling was, dan zal hij het anders moeten aanleggen, dan hij tot nu toe deed. Een ander punt van aanbeveling, niet alleen voor de betrokken perso nen, maar voor heel de Gemeente, be treft de kwestie van de Groentenvei- ling, waaromtrent zooals ge zeker ge lezen zult hebben, deze week door den Gemeenteraad een beslissing is geno men. In een van de bladen zag ik de op merking gemaakt, dat hierin door B. en W. en den Raad ietwat partijdig zou zijn opgetreden. Burg. en Weth. zouden partijdig zijn geweest door de loods niet ondershands te verhuren en de meerderheid van den Raad door de loods aan de hoogste inschrijfster te gunnen. Ook in onze kringen schijnt en voor deze kwestie nogal belangstel ling te zijn en daarom wil ik er met een enkel woord op wijzen. Ik begrijp die redeneering niet, arm'ce Komt in behandeling de Balans, welke sluit m Activa en Passiva met een be drag van 83546.06. Nadat het bestuur de noodige inlichtingen heeft verstrekt over meerdere posten, wordt deze goed gekeurd, waarna in bespreking komt Je exploitatie-rekening over het boekjaar 1924. Ook hierbij verstrekt liet bestuur de noodige inlichtingen waarna ook deze in zijn geheel wordt goedgekeurd. Ook deze exploitatierekening bewees, dat dit jaar buitengewoon gunstig is geweest voor de vereeniging. Behalve dat in af lossing een achterstand is ingehaald, zal meer worden afgelost dan voorgeschre ven, waarna nog een mooi winstcijfer overblijft. Volgt behandeling der begrooting over 1925. Deze begrooting is berekend naar een omzetcijfer van f 165.000. Het be stuur is van meening, dat het veiling- percentage veilig gesteld kan worden op 5 pet. Alle posten van uitgaven en inkomsten worden behandeld en behoudens de post controle der boeken, die iets verhoogd wordt, wordt deze begrooting ook goed gekeurd. Dan is aan de orde bestuursverkiezing Aftredend de voorzitter, de heer J. v. d. Perk, en de heeren W. van Beelen en A. Kprpelshoek, welke allen met bijna al gemeene stemmen herkozen worden -en onder dank voor het in hen gestelde ver trouwen de benoe.ming aannamen. Hierna volgt rondvraag, die nogal be langrijk is. Allereerst wordt gevraagd of net niet mogelijk is, de veilinghaven geheel vrij te houden, omdat de schip pers, die daar ligplaats nemen, de tuin ders bemoeilijken. Na korte bespreking woMt op voorstel van het bestuur besloten gedurende 1 Juni15 Nov. geen schippers ligplaats te verstrekken in de haven. Dan wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat enkele tuinders te licht vaardig omgaan met het kistenmateriaal der vereeniging. Het bestuur houdt zich aanbevolen voor aanwijzingen; voor het geval dat feiten geconstateerd kunnen worden, zal dan streng opgetreden wor den. Gevraagd wordt den voorzitter van het Centraal bureau der Veilingen in Nederland een schrijven te zenden, in zake de- gevoerde actie tot afschaffing van dén zomertijd. Het bestuur zegt, te meenen, dat 'n persoonlijk schrijven aan den voorzitter niet noodig zal zijn. Het Hoofdbestuur zal in de eerstvolgende al-* gemeene vergadering wel grooten dank gebracht worden voor zijn werk. Een andere vraag is echter of het geen aanbeveling verdient, om een deputatie naar den Burgemeester De Waal-Male- fijt af te vaardigen om hem te verzoeken in de Eerste Kamer voor afschaffing van den zomertijd te stemmen. Dit zal temeer noodig zijn, omdat Z.E.Achtbare vroe ger voor het behoud van den zomertijd stemde. Meerdere leden voeren hierover het woord en spreken in afkeurenden g^st over deze handelwijze. Niettegenstaande het den Burgemees ter bekend was dat men bij het Reederij- bedrijf, den tuinbouw, boerderij, het bloembollenbedrijf, de bedrijven dus, waarvan de gemeente bestaat, sterk te gen den zomertijd gekant was, meende de Burgemeester tegen te mogen stem men. Besloten wordt een depuatie af te vaardigen naar den Burgemeester. Enkele leden bepleiten aanvulling van de kistenvoorraad, hetwelk het bestuur toezegt. Meerdere leden brengen dan ernstige klachten in over'de slechte be diening der telefoon aan het telefoon kantoor. Volgens deze leden moet het treurig zijn, zoolang men de aangeslote nen laat wachten eer aansluiting wordt verkregen. Dit vooral als het mannelijk personeel de bediening der telefoon heeft. Gevraagd wordt vanwege de ver eeniging die ernstige klacht bij de Direc tie der P.T.T. over te brengen, met be leefd verzoek, spoedig in dezen onhouï!- baren toestand te willen voorzien. Het bestuur doet toezegging zich spoedig van die taak te zullen kwijten. Gevraagd wordt dan door een der leden of het geen aanbeveling zou verdienen van wege de vereeniging eens een proef te nemen met het artikel „Carboniet", welk artikel mogelijk vele en groote voo. ce len aan de ledeen zou kunnen geven. Het bestuur antwoordt, dat mogelijk op een anderen avond deze aangelegenheid door den vertegenwoordiger zal worden besproken. Verder kan ieder voor ztcli reeds proeven nemen, hetgeen aanbeve lenswaardig wordt geacht. Een ander lid, zelf niet tegenwoordig kunnende zijn, heeft een schrijven ihge-^y zonden, waarin enkele wenken staan die tot verbetering van het veilingwezen aanleiding kunnen geven. Het bes- zegt toe hieraan de noodige aandachl „e schenken. Nog eenige andere minder be langrijke zaken komen ter tafel, meestal van huishoudelijken aard, die kort be sproken worden, waarna de voorzitter een woord van dank brengt aan allen, die door hun tegenwoordigheid getoond hebben belang te stellen in hetgeen in de vereeniging plaats heeft en sluit dan deze voor de Tuinbouwvereeniging Kat wijk en Omstreken belangrijke vergade ring. Woeensdagavond vergaderde 't „Ver- plegingsfonds" in de Gónsistoriekamer der Geref. Kerk. Op gebruikelijke wijze werd door den heer W. Schoneveld de vergadering ge opend. Door den secretaris, den heeF A. Was senaar, werden daarna de riotulen ge lezen en vervolgens het jaarverslag uit gebracht. Hieruit bleek, dat de vereeni ging een zegenrijk jaar achter zich had, terwijl het ledental steeds stijgende was. Uit het verslag van den penning meester, de heer J. Vliegenthart, bleek hetzelfde en mede, dat er een flink batig saldo in kas was, hetgeen geplaatst was op de Boerenleenbank. De bescheiden van den penningmeester waren door de heeren Ds. Meijering en Jac. van Beelen nagezien en in de vol maaktste orde accoord bevonden. Bij punt bestuursverkiezing bleek, dat de Aftredende heeren W. Schoneveld, Jac. Vliegenthart en D. de Jong, met meerderheid van stemmen herkozen wa ren, evenals het aftredende lid voor de Commissie van Toezicht. Mede werd nog besloten om, indi^ het kassaldo met een bepaald bedrag overschreden was, de verpleegdagen met een week te verlengen en tevens dat onder het woord Ziekenhuis niet wor;le verstaan, Krankzinnigengestichten, Sa natoriums, e.d. Algemeen sprak de vergadering zich uit om geen verpleeggelden uit te kee- ren vopr verpleging in het „Katwijksche Ziekenhuis". Door den voorzitter werden voor de kasopname voor het jaar 1925 benoemd de heeren Joh. Korpelshoek en Chr. Minnee. schte, Nadat' niemand meer het woorcl wenschte, werd de vergadering met dankgebed gesloten. 1 NOORDWIJK. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling wa ren in deze week als werkzoekenden in geschreven 81 personen, verdeeld als volgt: Visschers 38, landarbeiders 31, losse arbeiders 8, broodbakker 1, kleer maker 1, stukadoor 1 en timmerman 1. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. kerk voorm. 10 uur, 'd< Eerw. Heer E. L. Witt van Noordwijk a. Zee. Nam. 5.30 uur ds. van Haaften. Er was nu eenmaal een geschil ge rezen tusschen de tuinders, over welk geschil ik mij als niet deskundige niet uitlaat. Maar nu zou 't dunkt me, niet verstandig zijn geweest, maar een daad van nooit goed te praten partij digheid indien B. en W. partij hadden gekozen en zonder meer aan een der gegadigden de loods hadden gegund. Indien ooit, dan was er n u aanleiding om een publieke verpachting te hou den. Maar om dezelfde reden kon de Raad, dunkt me, ook wel niet anders dan alle bijkomstige overwegingen la ten rusten en alleen vragen of de hoog ste inschrijfster als solide kon worden aangemerkt. En waar dat bet geval was, was naar 't mij voorkomt de zaak voor dén Raad afgedaan. 't Verheugt me amice, dat de Raad dit m.i. onpartijdige standpunt beeft ingenomen, maar 'tzal me niet min der verheugen als blijkt dat de tuin ders elkaar weer weten te vinden en als aan de hangende kwestie spoedig een einde wordt gemaakt. Naar ver luidde zal de Kamer van Koophandel trachten partijen bij elkaar te brengen een pogen, dat naar ik hoop met een goeden uislag zal worden bekroond. Nog een enkele opmerking, amice, en dan ga ik weer eindigen. Deze week heeft de Vereeniging voor schoolkindervoeding en -kleeding ver gaderd. Van deze vereeniging kan ook al is men het niet in alles met haar bedoelen eens worden getuigd dat ze een sympathiek doel nastreeft. Haar arbeid kan worden gewaardeerd, wat ik dan ook doe. 't Eigenaardige van deze vereeniging Is dat ze zoo goed als uitsluitend drijft op de gemeentelijke subsidie. Tegen over de inkomsten aan contribution enz. van f772.41 staat 'n gemeentelijke subsidie van f20.825. Dat is, ge zult 't me toestemmen, geen verhouding,; maar een verhouding die in de toe komst wel niet beter zal worden. Want toen een der leden er op aan drong dat getracht zou worden meer contribuanten te winnen, werd deze gedachte bestreden met de opmerking, dat tegenover het groote bedrag dat de gemeente beschikbaar stelt,; bet kleine contributie- en giftenbe drag geen gewicht in de schaal legt. Zoo wordt amice, een subsidie die bedoelt bet particulier initiatief te prikkelen, oorzaak, dat de par'iculiere belangstelling finaal gedoofd wordt Dc gemeente doet bet en de gemeente be taalt het en waarom zal men dan nog zelf in de beurs tasten? In wat op deze vergadering gebeur de amice, zag ik een nieuw bewijs van de juistheid van bet Anti-revolutio naire standpunt en een bewijs tevens, hoe noodig liet is, dat met het verlee- nen van subsidiën de noodige voor zichtigheid wordt betracht. Krukken kunnen soms uitstekende diensten verrichten. Maar als door het gebruik van de krukken het gebruik van de beenen verwaarloosd wordt, en algeheele verlamming het gevolg is, dan zijn ze uit den booze en doe* men beter ze per eerste gelegenheid te verbranden. VERITAS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6