VRIJDAG 13 MAART 1925 Nieuwe Leidsche Courant. TWEEDE BLAD.l EEN ERNSTIGE BESCHULDIGING. In het Christel. Maandblad, dus lezen wij in „De Zeeuw", werd de vraag ge steld of 't waar was, dat jongens van den algemeenen bond, d^'.z. den bond van m.nder Marinepersoneel en allen die aangesloten zijn bij het C. A. M. B. O., vlugger bevordering kunnen maken dan zij, waarmede bedoeld werden de Chris telijk en R. K. georganiseerden. Het antwoord op deze vraag luidt, dat men over die kwestie een blad zou kun nen vullen. Het is gewoon verschrikke lijk. Schrijver zou de autoriteiten willen verzoeken om telkens zoo onpartijdig mogelijk een onderzoek in te stellen naar de reden van het niet voordragen van overigens zeer geschikte marine schepelingen. Hij mag, schrijft hij, niet langer zwij gen en hoopt, steeds verschillende mis standen naar voren te brengen, misstan den, veel erger dan de salarisverlaging, omdat er zulke beestachtige motieven ten grondslag liggen aan hetgeen hij wraakt. Hei is algemeen bekend, dat men bij de marine bevreesd is, zich principieel te organ.seeren, omdat men daarvan bij bevordering en beoordeeling, ais gevolg van heó gebruikelijke systeem, nadeei ondervindt. He: komt regelmatig en bijna algemeen voor, dat overigens goede godsdienstige mannen plotsel.ng alles vaarwel zeggen n e. of hoogst zelden meer ter kerk gaan, zich aa:isiuii.en bij de algemeene bon den en daarvoor eerlijk en oprecht geen ander motief hebben, dan vrees voor onvoldoende beoordeeiing of het niet maken van bevordering. De algemeene beschuldiging in het Chris.eiijk Marineblad was voor ons, schrijft de Msb. een aanleiding om in dezen eens een onderzoek in te stellen. Wat ons ter oore is gekomen, is ont stekend. Een man heeft op z'n conduite-rapport siaan, dat hij lastig is. Op de vraag, op welke gronden deze beoordeeling gege ven is, iuidt het antwoord: omdat hij aan boord maar altijd verzoeken Indient om 's Zondag^ naar de kerk te gaan. Iemand is aan de beurt voor bevorde ring. Zijn conduite-staat zegt: uitme tend geschikt; hij wordt zelfs in zijn ouden rang reeds belast met de hoogere functie en vervult die uitstekend. Plot seling wordt een ander benoemd onder het motief, dat de keus niet op hem ge vallen is. Dat s de officieele term, maar deze nan behoorde niet tot den algemeenen bond, was getrouw aan zijn beginselen en terwijl aan de officieele reden geen geloof wordt gehecht, zegt ieder, dat daarin de oorzaak moet worden gezocht van zijn niet-benoeming. Met opzet hebben we ter wille van de betrokkenen geen namen en plaatsen ge noemd, maar we kunnen dit natuurlijk doen. Is het Marine-bestuur niet in staat aan den bestaanden toestand een einde te maken?" BINNENLAND. Rood fatsoen. De vorige week aldus „De Tijd" bracht de Min.president, Jhr. Ruys de Beerenbrouck, in gezelschap van den Comm. der Koningin en Leden van Ged. Staten van Overijssel een bezoek aan de kanaalwerken in die provincie, in verband met de werkver schaffing. Zoo ook bezichtigde men den aanleg van het kanaal van Coevorden naar de Vecht, waaraan meest werklooze Drentsche Veenarbeiders tewerk ge steld zijn. Men zou zeggen, dat de ar beiders de vertegenwoordigers van de Regeering, die toch hun werkgevers zijn, een beetje hoffelijk zouden ont vangen. Doch neen, toen de Regeeringsver- tegenwoordigers aan het kanaal kwa men, wapperde overal de roode vlag, al waren het dan maar kleine roode doeken aan alle mogelijke palen en paaltjes opgehangen. Niettgenstaande dat vroegen depu taties uit de arbeiders (Neutr. lees Soc. en Comm. organisaties) om den Minister te mogen spreken. Deze stond het toe en met de handen in den zak en de petten op, stonden de afgevaar digden daar hun wenschen op te som men. En het slot van hun wenschen was: „als dit werk afgeloopen was, zouden ze graag van den Minister me dewerking hebben om nieuw werk te bekomen." Elk mensch toch, als hij iets te ver zoeken heeft vooral, neemt de burger lijke beleefdheid in acht, maar deze Drentsche arbeiders, opgevoed door de roode scribenten, vergeten dezen eer sten eisch der burgerlijke en maat schappelijke deugden» Herziening Drankwet. Naar aanleiding van het ingediende wetsontwerp tot wijziging der Drankwei heeft het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van Alcohol houdende dranken zich tot de Tweede Kamer gewend, met eeri adres, waarin o.a. gezegd wordt: dat het met alle waardeering voor de uit dit ontwerp sprekende bedoeling, om tot wegneming van leemten in be doelde wet te geraken, zich véroorlooft, (J terzake het volgende onder de aan lacht te brengen: lat er z.i. alle aanleiding bestaat het ysteem der logementvergunningen ge heel af te schaffen,' althans deze vergun ningen te doen meetellen bij de bepa ling van de in art. 4 der Drankwet be doelde maxima, en ze eventueel voort aan door B. en W. te doen verleenen; dat het bij handhaving van het be paalde bij ar. 2 der Drankwet gewenscht is, in art. 4, 2o en 3o te doen vervallen de woorden „door Burgemeester en wet- juders"; dat 'n radicale oplossing der moeilijk heden met de pachtvergunningen z.l. verkregen wordt door de redactie van art. 28, sub. 2, le lid der Drfankwet te doen luiden als volgt: „Wanneer de vergunninghouder niet woont in het huis, waarin het be drijf wordt uitgeoefend, tenzij in bij zondere omstandigheden onzen Minis ter aanleiding geven tot dispensatie te verleenen": dat het tegen de overgansbepaling, op genomen in art. 2, lid III van het onder havige ontwerp ernstig bezwaar heeft, omdat daardoor de gelegenheid wordt geschapen,' het aantal vergunninghou ders uit te breiden met een gróót aantal dikwijb jongere, menschen, hetgeen z.i. niet in overeenstemming is te brengen met de bedoeling der Drankwet. Raadsfractie en wethouder. De secretaris van de Anti-revolutio naire Raadsclub te Rotterdam schrijf aan „De Standaard": De A. R. Raadsclub aan het slot-ge komen van gehouden besprekingen over het optreden van Mr. A. de Jong, bij de behandeling der gemeentebe- grooting 1925, en over hetgeen daar uit is voortgevloeid; acte nemende van de verklaring van haar medelid, Mr. de Jong. dat hij in de toekomst, al vorens het initiatief te nemen tot een actie als door hem ditmaal bij de begrootingsdebatten in den Raad ge voerd, overleg plegen zal met de A. R. geestverwanten en de Rechtsche Raadsclub; verklaart eenstemmig, da- zij dit optreden van Mr. de Jong be treurt, en is van oordeel, dat een dergelijk optreden in de toekomst tot- een breuk tusschen geestverwan.en in den Raad moet leiden; en gaat over tot de orde van den dag. Deze verklaring mag niet zoo wor den verstaan, dat Mr. de Jong de onjuistheid van den inhoud zijner ziens wijze heeft erkend Integendeel, de juistheid daarvan wordt door hem ge handhaafd. De verklaring heeft van zijn zijde uitsluitend betrekking op het niet FEUILLETON. Ss?'s levens branding (Uit het Engelsch)). 30) „Ik ben vreeselijk moe", zeide zij, terwijl zij er zich als uitgeput in neer liet zakken. „U ziet er slecht uit. Zijt u niet wel?" „Ik word oud, Douglas, en ik heb veel verdriet gehad. En ouderdom en verdriet hebben mij uitgeput." „Kom moeder, u zijt nog een vrouw in de kracht van uw leven. En wat verdriet betreft wel, ik dacht, dat uw leven, een leven van verblijden was." „Lach mij niet uit", zeide zij smee- kend. „Ik heb niet de kracht, die ik hebben moest; en het martelaarschap, hoewel aangenaam om over te spre ken, is moeilijk te dragen." „Ik vrees, dat ik u niet volkomen begrijp" zeide hij, haar eenigszins ver baasd aanziende. „Neen, gij kunt mij niet begrijpen. Het is het onverwachte, dat gebeurt. Het was een der twaalven, die onzen Heer verried. Een, die met hem aan tafel zat, en Zijn wonderen zag, en luisterde naar Zijn dierbare woorden. „Nu moeder?" vroeg Douglas, na •een lang stilzwijgen. „En ook mij heeft men bedrogen en verlaten. Ik wist niet, wie ik herberg de, eer het te laat was." „U doelt op Niscey, den Ameri kaan?" „Ja. ik dacht, dat hij een heilige was, en hij bleek een bedrieger te zijn, die mij met groote slimheid heeft be stolen. tot ik nists meer had overge houden. En hij bad zoo mooi" zeide zij als sprekende tot zichzelf: „zijn vroom heid scheen zoo echt." Ja moeder, dat heb ik meer gehoord maar zelfs nu begrijp ik uw toestand niet. Toen wij elkander de laatste maal ontmoetten, heeft u mij verteld, dat uw huis een huis des geloofs was, en dat u niets anders te doen hadt, dan te vragen en te ontvangen." „Spot niet met mij, Douglas, want mijn last is reeds grooter, dan ik kan dragen. Toen ik niets meer had tc ge ven, hebben zij mij allen verlaten", en zij bedekte haar gelaat met haar han den en begon te snikkfh. Douglas wist niet wat hij zag; nouP had hij zijn harde, sterke moeder zien vooraf raadplegen van zijn geestver wanten. Commissaris der Koningin. Men meldt, dat voor het ambt van commissaris van de Koningin in Gel derland ernstig in aanmerking komt S. baron van Heemstra, oud-directeur van de Koninklijke Paketvaartmaat- schappij. De benoeming zou spoedig te .wachten zijn. Vaderlandsch verbond. Naar gemeld wordt heeft de Heer R. A. Fockema zijn functie van voor zitter van het Vaderlandsch Verbond neergelegd op grond van de hem ge bleken bezwaren met het oog op zijn leeftijd. Uitvoer aardappelen. Met ingang van 1 April geldt het volgende tarief van den plantenziek- tenkundigen dienst voor onderzoek van uit te voeren aardappelen, onver schillig naar welk land: abij onderzoek door door het rijk rijk bezoldigde ambtenaren: per 100 of 5000kg. of bijkomend gedeelte daar van, in een kalenderkwartaal onder zocht, f 1.75; indien in een kalender kalenderkwartaal minder dan 100 colli of 5000 kg. is onderzocht: per colli of 50 Kg. f 0.02 met een minimum van f 0.50 b. bij onderzoek door niet door hei- Rijk bezoldigde ambtenaren: per 1O0 colli of 5000 kg. of gedeelte daarvan, in een kalenderkwartaal onderzocht, f 0.80. De bepalingen IVVII Ia van het algemeene tarief blijven van toepas- sing. GEMENGD NIEUWS, Na twaalf jaar gev a t. In het jaar 1913 werd de bekende aborteuse „mevr. Romijn" te Amsterdam gearres teerd en veroordeeld tot 3 jaar gevan genisstraf. Zij was in het huis van bewaring op gesloten, doch voordat haar vonnis kracht van gewijsde kreeg, gelukte het haar met hulp van buiten en een ge vangenbewaarder uit het huis van be waring te ontsnappen. Alle pogingen om haar opnieuw te vatten bleven vruchte loos, doch dezer dagen heeft de Amster- damsche recherche haar opnieuw aan gehouden. Het is gebleken, dat zij eerst naar Antwerpen was gevlucht, en dat zij daarna zich in Rotterdam en Den Haag heeft opgehouden. In laatstgenoemde plaats is zij zelfs aangehouden, verdacht van winkeldief stal. Door 't opgeven van 'n valschen naam en doordat zij- uiterlijk zeer veranderd was, is zij toen aan een nieuwe aanhou ding onkomen. Later heeft zij zich in Amsterdam ge vestigd, waar de centrale recherche haar nu heeft aangehouden. Daar zij destijds tegen haar vonnis in verzet is gegaan, en dit vonnis dus teen niet ten uitvoer is gelegd, is dit nog n et verjaard, ofschoon de verjaringstermijn van 12 jaar verstreken is. De beruchte dame zal haar straf dus nog moeten uit zitten. Overreden en ge cl o o d. Een 4- jarig zoontje van den heer C. ie Barsin- gerhorn, is bij het spelen onder een voor bijrijdenden auto geraakt en overreden. Het ventje bleef op de plaats dood. Ee n balk op het hoofd. Bij den bouw van de derde fabriek van de Kon. Jutespinnerijen der firma Ter Horst en Go. te Rijssen, kreeg de arbeider x*. een balk op het hoofd, met het noodlottig ge volg, dat zijn schedelhuis openscheurde en een zijner xarmen brak. De ongeluk kige wercl in zorgwekkenden toe~*and naar het ziekenhuis vervoerd. Ernstig ongeval. Dinsdagavond is op de Akerstraat, ter hoogte van de Alex. Batalaan te Maastricht de 62-jarige weduwe Koch-Waltjc door een auto van de sigarenfabriek „de Munt" overreden. Geestelijke en geneeskundige hulp wa ren direct ter plaatse. De dokter van de G. G. D. constateerde, clat drie ribben ge broken waren, dat zij een groote wonde aan het acherhoofd had en zware in- schreien. Gedurende verscheidene minuten spraken zij beiden geen woord. Toen hief zij haar betraand gelaat op en zeide, met groote inspanning: „Ik ben dakloos en bezit geen cent, Douglas. Als gij zelf mij niet kunt hel pen, moet ik mijzelf naar het bureau van politie sleepen." „Zoo lang ik brood heb, zult u het deelen, moeder", zeide hij. „Ik heb u verstooten Douglas, ant woordde zij, met een nieuwe uitbar sting van tranen. „Maar ik hen niettemin uw zoon, en u zijt mijn moeder", en hij bukte zich en kuste haar. In een oogwenk waren haar armen om zijn hals. „O Douglas, Douglas" snikte zij, „de Heer leidt mij door een moeilijken weg Ik ben vreeselijk blind geweest en ni-e-1 alleen blind, maar ijdel en trotsch Nu ben ik vernederd tot in het stof." Douglas had hierop gekn antwoord. Hij voelde, dat zij de waarheid sprak, en bevestigend op haar woorden te antwoorden, zcu haar slechts nog meer verdriet aandoen. Hij veranderde dus, na eenig stilzwijgen, het' onder werp van gesprek. wendige kneuzingen. Per auto is de on gelukkige naar het hospitaal vervoerd. Men vreest ernstig voor haar leven. Ernstige val. Te Delft is de opper man P., werkzaam aan de in aanbouw zijnde gemeentewoningen in den Wip- polder van de 2e verdieping gevallen en ernstig verwond naar het gasthuis ver voerd. Overledten. De 18-jarige leidekker Zwiggelaar, die eenige dagen geleden van het dak van het magazijn ,.De Sphinx" te Enschedé viel, is aan de ge volgen daarvan overleden. Een vrouv inbrand. Gistermor gen 7 uur stond de 28-jarige huisvrouw van C. S., wonende in de Zeehavenlaan te Dordrecht, te strijken, toen haar klee- ren met de kachel in aanraking kwamen en vlam vatten. De vrouw liöp de straat op, en haar kleeren stonden door den feilen wind weldra geheel in brand. De buren rolden haar door de sneeuw, go ten water over haar heen, en rukten de kleedingstukken van haar lichaam. Na eerst door den Geneeskundigen Dieïist voorloopig te zijn verbonden, is zij in hoogst ernstigen toestand per Groene Kruisauto naar het gemeentelijk zieken huis vervoerd. Arbeidsconfl i c t e n. Nog pas is te Wormerveer de staking, die zes maanden duurde, achter den rug, of er dreigen nieuwe conflicten. Door perso neel van de rijstfabriek „De Unie" is nl. om een loonsverhooging van 2 per week verzocht. Hierbij zij opgemerkt, dat over éen of twee weken de rijst cam pagne begint. Ook op de chocoladefabriek der ficma Boon en Go. is roering. Men is daar nl. van plan, door veranderde werkwijze een aantal arbeiders te ontslaan, en van de overigen meer dienstprestatie te eischen, waarmede dezen niet accoord schijnen te gaan. Daar komt nog bij, dat eerlangs we gens seizoenslapte aan de oliefabriek ..Toekomst" der fa. Bloemendaal en Laan een veertigtal werklieden zal ont slagen worden. E e n m a n verbrand. Ongeveer half zeven Dinsdagmorgen werd de biu.i^iwtei- geaiii-.»*cwxu vuur Dranü in de Bloemstraat 158 te Amsterdam. Dit perceel ligt met perceel 156 in een gang. Beide huisjes doen dienst als werkplaats Toen de brandweer arriveerde, drong zij dadelijk de woning binnen en vond zij op een stoel voor de kachel een man, die bleek overleden te zijn. Het was de on geveer 70-jarige J. van Midden, die daar zijn stoelen en manden maakt. Hij was overdekt met brandwonden. Wat er ge beurd is weet men niet, maar de brand weer vermoedt, dat de man voor de kachel in slaap gevallen is, en zijn klee ren toen brand hadden gevat. Het lijk is door den geneeskundigen Dienst naar het gasthuis vervoerd. De brand zelf was niet ernstig. De kamer is uitge brand. Robbenjagerverongel ukt. Te St. John, (New Foundland) zijn draadlooze berichten ontvangen van den robbenjager Stella Maris", waaruit blijkt dat het schip tusschen de ijsbergen bekneld is geraakt en thans op 90 mijlen afstand van de Notre Dame-baai in zin kenden toestand verkeert. Dc bemanning, bestaande uit tachtig koppen, tracht een anderen robbenjager de „Prospero" te bereiken. Van laatstge noemd schip is bericht ontvangen, dat liet de Stella Maris" zoekt ,doch dat het tengevolge van den hevigen ijsgang moeilijk is, vooruit te komen. De autoriteiten vreezen, dat de beman ning van de ..Stella Maris" op een ijs berg ronddrijft. Er is een stoomboot uit gezonden om de bemanning van het ver ongelukte sch p te zoeken. De ..Soerakarl a". De Scerakarla heeft thans nog slechts een bergings vaartuig langszij. Het andere heeft we gens de hooge zee en den sterken wind moeten terugkeeren. Het onderzoek naar het schip duurt nog voort, en aan boord wordt de lading zooveel mogelijk losge werkt, om, als er gunstiger weer komt, zoo vlug mogelijk te kunnen lossen. Een vijftig kisten, die aan dek stonden, zijn „U zult wel honger hebben, moeder" zeide hij. „Ik zal dadelijk bellen om thee." ,Ik heb sedert van morgen niets ge geten", zeide zij. „Sedert van morgen niets gegeten?" herhaalde hij, alsof hij z'n eigen ooren ternauwernood kon gelooven. En hij snelde de kamer uit, om met zijn huis juffrouw te overleggen. HOOFDSTUK XXIV. Een nieuwtje. Het was een treurige geschiedenis, die mevrouw Wyburn haar zoon ver telde, in de weken, die volgden op ht^r komst. Zij deelde Douglas lang zamerhand allerlei bijzonderheden mede, zonder dat hij er naar vroeg. Het scheen een verlichting voor haar te zijn, haar hart vrijelijk te kunnen uitstorten, en hoewel het een bekente nis was van blindheid en dweepzucht en koppige lichtgeloovigheid, aarzelde zij niet. Douglas spaarde haar gevoe lens, zoo veel mogelijk. Het zou zoo gemakkelijk geweest zijn te zeggen: „Dat heb ik u wel voorspeld", „of u hadt beter moeten weten." \laar hij waakte er zorgvuldig over, iets te zeg gen, dat haar verdriet zou kunnen doem. Aan het Zoeklicht.; - Lei den, 13 Maart 1925 Dal ging op 't kantje af gisteren in de Tweede Kamer. De voorgestelde wijziging van de L.O. wel in betrekking met het ontslag van gehuwde onderwijzeressen werd aange nomen met 35 tegen 27 stemmen Onder die 35 voorstemmers was ook de heer Braat, zoodat bij deze zeker niet onbelangrijke* stemming maar even 26 rechtsche leden afwezig waren. ,Was de linkerzijde een weinig sterker vertegenwoordigd geweest, dan had men het in zijn hand gehad den Minister een niet ongevoelig echec te bezorgen. Ik weet wel, dat op onze voormannen op alle manieren beslag wordt gelegd, en dat zij vaak verhinderd worden door werkzaamheden, die van niet minder belang zijn dan het werk in de Tweed« Kamer. Maar als bij belangrijke stemmingen ongeveer de helft der rechtsche leden af wezig blijken te zijn, dan wordt het toch wel wat erg. OBSERVATOR., ot dusverre het eenige, dat van de lading geborgen is. De ramp van de „Schelde. Woensdagmiddag is op de algem. be graafplaats te Maassluis onder groote belangstelling der burgerij ter aarde be steld de 17-jarige Jan Scholten, omgeko men bij het vergaam van de „Schelde". De baar werd gedekt met kransen van de directie v. d. Intern. Sleepdienst, van de Rotterd. Lloyd en het zeevarend en kantoorpersoneel v. d. Int. Sleepdienst. De burgemeester, de heer Dommisse, vertolkte de gevoelens der burgerij en richtte woorden van deelneming tot de familie. Namens den Int. Sleepdienst sprak een der directeuren, de heer Dus- seldorp, voorts voerden het woord het hoofd der Scheepvaartinspectie en d9. J. J. van der Griendt. Onder dentrein. De forensen trein, die te S u. 1 min. uit Hilversum vertrekt, heeft gistermorgen op het sta tionsemplacement van Weesp, een werk man van Werkspoor, J. de Greef ge- heeten, en woonachtig ie Amsterdam, aangereden. De man werd ernstig ge- j wond, met den volgenden trein naar Amsterdam vervoerd en naar het O. L. Vrouwegai ïuis overgebracht. In het begin van den middag is hij daar aan de bekomen verwondingen overleden. Verbrand. Te Wimschoten over deed Woensdag het kindje v. O. K„ dat in een pot met zeepwater brandwonden had bekomen. Door don trein gedood. Woensdagmorgen had over de grens te Glanerbrug nabij de fabriek van G. van Delden een droevig ongeval plaats. Een 19-jarig fabrieksmeisje, afkomstig uit Buhr, had de onvoorzichtigheid, een neergelaten afsluitboom, vi&n den spoor weg op te lichten en de spoorbaan te passeeren. Er was juist een trein voorbij, waardoor het meisje vermoedelijk een van de tegenovergestelde richting nade renden trein niet hoorde. Zij werd door de locomotief gegrepen, en met verbrij zelden schedel, levenloos opgenomen. Een getrouwe. Een getrouwe be zoeker van vergaderingen in de heer J. W. Sijbering van Eenterzarid (Dr.), die voor de 00ste maal aanwezig: was op de jaarvergadering van gerechtigden in de botermarkt te Eext. Sedert 1865 heef hij nimmer een vergadering verzuimd. Mijnongeval. Gisteravond wer den in de ondergrondsche vrerken der Oranje-Nassaumijn I te Heerlen eenige arbeiders door een van een ihelling af- rollenden kolenwagen aangeraden. Ken hunner werd onmiddellijk godood, ter wijl hvee arbeiders zware vet*wondinen opliepen. Ernstige val. Pjr auto van den G. G. en G. D. is naar het Biitriengast huis te Amsterdam vervoerd ten schil ler. die bij werkzaamheden in een per ceel in de Kalverstraat door het uitglij den van zijn ladder van ongeveor 10 M. hoogte was gevallen, met het gevolg, dat hij talrijke kneuzingen heeft bokomen. Het eerste waar hij voor zorgrie "was alles zoo geriefelijk mogelijk voor zijn moeder in te richten. Juffrouw Lukas, de huisjuffrouw, had gelukkig e ?n ka mer open, waar mevrouw Wyburn dadelijk bezit van nam; de zitkamer deelde zij met haar zoon. In de eerste paar weken verspilde Douglas heel wat tijd, door te trachten iets te redden uit de schipbreuk van het fortuin zijner moeder, maar er kwam niets van terecht. Niscey was een te slim oplichter om iets achter te latch, en Katherine Wyburn was een te lichtgeloovige geweest om iets ach ter te houden. Zij had zelfs haar ju- weelen verkocht ten voordeele der goede aaak. Douglas keek en voelde zich zeer bezorgd, toen hij ontdekte hoe de za ken stonden. Tot dusver was hij ter nauwernood in staat geweest zichzelf te onderhouden; en hoe hij nu ook nog zou kunnen voorzien in de behoeften zijner moeder was een vraag, die hem niet weinig angst inboezemde, vooral daar het slechts al te duidelijk merk baar was, dat haar gezondheid was geknakt, en dat zij met groote zorg moest omringd worden. (Wordt vervolgd^

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5