Op 't Schip van Staat. vu. r „Het einddoel onzer koloniale poli tiek", zoo schreef Z. Exc. Colijn, „kan geen ander zijn, dan dat eenmaal on ze voogdelijke taak eindigt en de ver dere ontwikkeling wordt toevertrouwd aan de organen eener op vasten grond slag gebouwde eigen staatkundige een heid." Het bleek wel uit wat we vroeger 'schreven, dat van het toevertrouwen van het bestuur aan zulke organen nog geen sprake is en ook nog in lang niet kan wezen, maar steeds wordt, in zeer bedachtzaam tempo in die richting gestuurd en door die gedach te geleid ontstonden ook de artt. 60, 61 en 62 der Gr. Wet van 1922, waar van de nu voltooide herziening van het R.R., voorzoover onze 2de Kamer aangaat, het noodwendig gevolg moest zijn. Bedoelde G. W. artt. handelen over het opperbestuur des Konings, over de uitoefening van het algemeen be stuur in naam des Konings door den Gouv.-Generaal in N.-Indië en door de Gouverneurs in Suriname en Curasao (art .61) over de vaststelling d'er staats inrichting van N.-Indië door de wet en dan over iets kenmerkends in dit verband als het heet in art. 62: Behou dens bij de wet te bepalen uitzonde ringen wordt, op de wijze bij de wet le regelen, het vertegenwoordigend lichaam van het betrokken r:\ied ge hoord. En verder: Onverminderd het bepaalde ia het eerste lid van dit ar tikel wordt de regeling van de inwen dige aangelegenheden van Ned.-Indië, Suriname en Curacao overgelaten aan aldaar gevestigde organen op de wijze bij de wet vast te stellen, tenzij tóe wet de bevoegdheid tot regeling van be paalde onderwerpen cf voor bepaalde gevallen aan den Konirag is voorbe houden. Terwijl art. 62 bis zegt: Be verordeningen, vastgesteld door de in het tweede lid van het vorige artikel bedoelde erganen kwaaien op grond van strijd met de Grondwet, met de wet of met het algemeen belanj bij de wet worden vernietigd. Zoodanige verordeningen kamen door den Ko ning worden geschorst op de wijze Lij ds wet ie bepalen. Wie de nieuwe artt. vergelijkt met de G. W. 1877 merkt dadelijk, dat hier een zeer belangrijke, stap werd gedaan en herziening van het R.R. op deze- punten niet kon uitblijven. De herziening is thans in de 2de Kamer afgehandeld, 't Meest op den voorgrond kwamen daarbij de bespre kingen omtrent den Volksraad, die voortaan uit zijn midden een Commis sie van Gedelegeerden belast zal zien met de taak der mede-wetgeving. Dus niet meer alleen advis.eere.id in zijn werking. Eerst was daarvoor de naam Wetgevende Raad gedacht maar de voorstellers van het desbetreffende amendement meenden dat ;lan de Volksraad in zijn geheel te vee.' bui ten de wetgeving zou gerekend wor den. Nu is door, de instelling van dien Wetgevenden Raad nog geen Indisch Parlement ontstaan, zooals wij dat hier kennen. Dat blijkt ook wel uit de bepaling, dat 30 Nederlanders in den Volksraad zitting moeteh hebben te gen 25 inheemsche bewoners. Da. tmee blijft Nederland nog geheel van dc voogdij verzekerd. Dat dringen naar een Indisch Parlement kan ook vol gens Z. Exc. Idenburg niet anders dan tot teleurstelling leiden. Nederland moet, volgens den oud-Gouverneur ent Minister van Koloniën het beslissende woord nog aan'zich houden over de Indische aangelegenheden. Die gedach te moest ook nog de verhouding tur- schen G. G. en den Minister van Ko loniën blijven beheersclien of zooals men het wel eens uitdrukt tusschen het Plein (de plaats, waar zich in Den Haag het Ministerie van Koloniën be vindt) en Buitenzorg (de plaats, waar in Indië de G. G. woont). Over den persoon en de bevoegdheid van den Gouv.-Generaal is ook nog al het een en ander gezegd. De G. G. moet als tot nu toe een Nederlander blijven. Van een vaststellen der Indi sche begrooting buiten de Nederland- sche regeering kon ook nog geen spra ke zijn. De meening van den heer Idenburg was dan ook, dat, wil men werkelijk op den weg van de autonomie of het zelfbestuur voortgaan, men dat niet moet zoeken in een weg, die met vrij groote zekerheid zal leiden tot scherpe conflicten tusschen Nederland en Indië, maar in den zich van zelf openenden weg, waarlangs bepaalde onderdeelen van bestuurszorg buiten de Indische begrooting en dus buiten de directe bemoeienis van Nederland jworden gebracht: n.l. door overdracht aan zelfbesturende regentschappen of gemeenten of in zelfbestuur van pro vinciën. Dezelfde gedachte dus, die een Van Heutsz en Colijn daarover hadden. Zoo zal het best bet belang van Indië en zijn uit zoozeer verschil lende bestanddeelen bestaande bevol king als van het Moederland worden gediend. Wij laten thans de Indische Staats inrichting rusten en gaan nu weer dichter bij huis het terrein bezien: UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. Bij Kon. Besluit van 18 Februari in aan C. van Meurs, bode dezer gemeente de bronzen eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend. Aan de vlaggen, welke Dinsdag van Raadhuis en enkele particuliere woningen wapperden, was het te merken, dat er iets bijzonders te doen was. Deze feestuiting gold dhr v. Meurs, die 40 jaar geleden werd benoemd als gemeente-veldwachter dezer gemeente. Dat dit bijzonder jubileum niet onopgemerkt voorbij zou gaan spreekt vanzelf. Des morgens werd de jubilaris per rij tuig van zijn woning gehaald door dhr Schram de Jong en naar het raadhuis ge bracht. waar zich intusschen velen verza meld hadden. Daar waren de burgemees- alle ambtenaren en het gemeentepersoneel ter en zijn vrouw en de meeste raadsleden, de gemeentearts, dr. Birkhoff, en een commissie uit de burgerij bestaande, n.l. de heeren D. J.v. Cuilenborg, A. C. Dijkman, J. W. Eggink', Meier en M. de Ruiter. De jubilaris en familie werden bij hun aankomst in de met bloemen versierde zaal, met applaus begroet. De burgemeester, namens den raad spre kende, feliciteerde dhr Meurs hartelijk met zijn jubileum, en herinnerde er aan. hoe de jubilaris 40 jaar geleden door een zijner voorgangers werd aanbevolen en door den Commissaris der Koningin werd benoemd. Onze gemeente telde toen 2200 zielen, thans is dit getal verdubbeld. Gij hebt u, aldus spr.. steeds doen kennen als een gemoedelijk man, die ook in de rampen des levens troost zocht in trouwe plichts betrachting. Spr hoopte, dat de jubilaris cok in het nieuwe raadhuis nog eenige jaren de gemeente zou dienen. Spr overhandigde dhr Meurs namens den gemeenteraad een couvert, waarin een gratificatie. Tevens was het spr een groot genoegen mede te deelen, dat H. M. »de Koningin den jubilaris' de bronzen eeremedaille van de Orde van Oranje Nassau geschonken heeft. Onder applaus spelde de burge meester dhr v. Meurs de medaille op de borst en overhandigde hem als persoon lijk geschenk een kleine medaille om da gelijks te dragen. Nadat .de eerewijn was rondgediend, sprak dhr Schram de Jong namens de gemeenteambtenaren in sympathieke be woordingen den jubilaris toe en bood hij 'hem een gouden horlogeketting en esa album met handteekeningen der gevers aan. Het album is entworpen en geteekend door dhr J. Vejhoog alhier. Dhr D. J. v. Cuilenborg sprak namens de burgerij in hartelijke bewoordingen den jubilaris toe, daarbij wijzende op de hulp vaardigheid. die v. Meurs eigen is en op diens sympathieken omgang. Spr bood hem een prachtig gouden horloge met in scriptie eh een fraaien armstoel aan. De jubilaris, gerperd door de talrijke sympathieuitingen, diankte met een enkel wperd den burgemeester en de heeren Schram de Jongenen Cuilenborg, waarna alle aanwezigen den jubilaris en familie de hand drukten. In de loop van den dag mocht de jubilaris nog vele blijken van belangstel ling in verschillenden vorm ontvangen. SASSENHEIM. Donderdagavond 7.15 uur hoopt Ds. Joh. Jansen van Leiden voor de Chr. Geref. Gemeente Kerklaan op te treden. RIJNSBURG. De melkprijs is voor volle melk alhier met 2. cent per Liter verlaagd. OEGSTGEEST. Dhr P. Smit alhier, hoopt op 7 Maart a.s. den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaren als bloemist aan de gestichten Endegeest in dienst trad. LEIMUIDEN. Maandagavond vergaderde de A. Rev. Kiesvereenigihg. Behalve de gewone jaar verslagen en verkiezing van een tweetal bestuursleden, werd de hoofdlijst en bij- lijst vcor de verkiezing van leden der Tweede Kamer vastgesteld. De volgende motie werd met alg. stem men door de vergadering aangenomen. „De A. R. Kiesvereen. in ledenverga dering op 2 Maart 1925 bijeen, gehoord hebbende het voorstel tot verzwaring der Vaccinatiewet, en tevens het voorstel tot het verleenen van subsidie van een mil- lioen gulden voor de Olympische spelen, keurt deze beide wetsvoorstellen at en verzoekt onze A. R. Kamerleden tegen deze voorstellen te stemmen. Zij is voornemens deze motie op te zenden tot'onze Kamërclub', en tc publi- ceeren in de Standaard en dë Nieuwe Leidsche Courant". RIJNSBURG. Vrijdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereeniging ter bespreking van de» candidatenlijsten voor Leden van de Tweede Kamer. Door den voorz., den heer M. Pie per op gebruikelijke wijze geopend, werd daarna direct tot de behandel:ng overgegaan. Sommige leden gaven hun onge noegen te kennen dat het Kamerkring bestuur het contact met de Kiesver- eenigingen in deze belangrijke zaak niet genoeg behartigd had en ook dat het gegeven advies om af te wij ken van het advies van het C. C., niet voldoende gemotiveerd was. Andere leden hadden de namen op de hoofdlijst liever anders gezien en ook werd de bevreemding uitgespro ken dat de naam van Mr. H. Bijle- veld (een man uit de voorste gele deren» noch of hoofd- nech op bij- lijst voorkwam. Tot stemming over WOENSDAG 4 MAART 1925 gegaan, had deze tot uitslag dat wat de hoofdlijst betrof, men het advies van het C. C. had opgevolgd en 2!) diverse namen voor de bijlijst wer den gekozen. Nog werd door het bestuur een motie ter afkeuring van het bekende millioen inzake de Olympische spehn voorgesteld, welke met algemeene stemmen werd aangenomen. De vergadering werd door Ds. Broekstra met dankzegging gesloten. LEIMUIDEN. Het fonds voor noodzakelijke Zie kenhuis verpleging hield Vrijdagavond in de zaal van den heer Sneeboer haar tweede jaarvergadering onder leiding van haar Eerevoorzitter den heer Bakhuizen. Bij de opening bracht de Eerevoor zitter een woord van hartelijken dank aan het 'bestuur van het fonds, in zonderheid aan het Dagelijksch Be stuur voor al den arbeid dien het heeft de verrichten. .Uitgebreide en keurig geformuleerde verslagen wer den door secretaris en penningmeester uitgebracht. Uit dat van laatstgenoem de bleek, van hoe groot nut deze ver- eeniging is.- Niet minder dan voor 31 personen was Ziekenhuis verpleging noodzakelijk; de uitgaven bedroegen niet minder dan ruim f 1990. Aan contributie was ontvangen f 1536.70. Het saldo van het vorig jaar was f 396.94. Van bijzondere inkomsten was ontvangen, ook door middel van een extra lijst f 818.55, zoodat de totale inkomsten waren f 2752.19; al- zoo was er een batig saldo van f 761.38 Het aamal leden der vereeniging bedroeg 712 en 2 donateurs. De beide aftredende bestuursleden de heeren de Jeu en van Loon wer den bij acclamatie herkozen. Een voorstel van het bestuur om de contributie van de hoofden van gezinnen met 60 cent per jaar te ver- hoogen, werd zonder hoofdelijke stem ming aarfgenomen. De Eerevcorzitter sprak aan het einde der vergadering een woord van dank aan de cpgekomenen, en sprak den wensch uit, dat we op een vol gende jaarvergadering in blakende gezondheid in grooter getale weer sa men zouden mogen komen. Onder leiding van den Burge meester, kwamen Donderdagavond da brandmeesters en het personeel van "de motorbrandspuit in de Raadzaal bijeen. Het doel dezer vergadering was, om aan het personeel ieder zijn werk en plaats aan te wijzen (bij eventueelen 'brand), nan de bediening van de spuit. De voorzitter sprak 'de hoop en den wensch uit, dat het personeel, dat een billijke vergoeding in uurloon zal krij gen. zich cok zal beijveren om altijd getrc-Liw en vlug op zjn post te zijn. VALKENBURG. Maandagavond hield de Boeren leenbank alhier, haar gewone jaarlijk- sche vergadering, in de oude Raad zaal bij den beer v. Paridon. Na opening door den vcoiz'tter, den heer G. Zandbergen- Wz.,en voorle zing der notulen door den heer F. Kool, werd door den laatsten, als kas sier, het verslag 'over 1924 uitge bracht. l:it dit verslag bleek, 'dat de Bank gestadig in groei- toeneemt en haar omzet zich steeds uitbreidt. Had de'Bank in het jaar 1915, (het eerste volle jaar na hare oprichting» een ornzet van f '29274.48,verleden jaar was dit f 21161.96, en was de balans in 1915f 8667.64, in 1924 bedroeg de balans f 71880.09W- Uit deze cijfers blijkt tevens, dat Van cle Bank fn ons "kleine dorpje van ruim 700 inwoners, een flink gebruik gemaakt wordt. Het aantal leden bedraagt thans 89. De commissie, bestaande uit de heeren A. Bol Jz., H. v. d. Nagel Hzn., en Jac. v. d. Zwart, benoemd tot het nazien der rekening, ver klaarde bij mende van laatstgenoemde deze volkomen in orde te hebben be vonden. Alsnu volgde een verkiezing van een bestuurslid: aftredend de heer G. Zandbergen ,Wz. en twee plaatsver vangende bestuursleden, aftr. IJ. Bo' en IJ. Meurs. Allen werden met bijna algemeene stemmen herkozen en nanjen. voor zoover ze tegenwoordig" waren, (cïe heer IJ. Bol was door ongesteldheid afwezig» hunne benoeming" weder aan. De verkiezing van twee leden van den Raad van toezicht, in de plaats van de heeren P. Lotsy en H. G. van SillevoMt, die bedankt hadden, yerlic-p niet zoo vlot. Bij de eerste stemming toch werden op niet minder dan 22 personen stemmen uitgebracht, maai bij de tweede stemming Bekwamen de heeren A. Bol 38 -en W. van Stijn 32 van 'de 57 uitgebrachte stemmen, zoodat genoemde heeren gekozen wa ren en ook 'hunne benoeming zich lieten welgevallen. Daarna verkiezing van een kassier, in de plaats van den heer F. Kool, hoofd der openbare school, die onze gemeente metterwoon gaat verlaten. Na voorlezing d.er 3 ingekomen sol licitaties. werd gekozen met 31 \an de 57 stemmen, het benoemde hoofd der binnenkort te openen Chr. school, de heer Haantjes. - Op verzoek der vergadering var- I klaarde zich de heer Kool bareiJ, ook na zijn vertrek, tegen vergoeding der reiskosten, de betrekking van kassier te blijven waarnemen, tot de heer Haantjes in onze gemeente gevestigd ig. In het salaris van den kassier f350, werd geen verandering gebracht. Bij de rondvraag werd nog" gespro ken over de plaats, waar 'de kassier in het vervolg zitting zal houden. Thans gebeurt 'dit in de openbare school, doch daar deze school te.gen Mei a.s. aan de vereeniging" voor Chr. Onderwijs overgaat, en het bestuur der Chr. Schoolvereen. bepaald heeft, het schoolgebouw voor geen andere zaxen Duiten het onderwijs beschik baar te stellen, zal dit in het vervolg niet meer gaan. In verband hiermede is het dage lijksch bestuur onzer gemeente zoo welwillend geweest een lokaal in het Raadhuis daartoe beschikbaar te stel len. Hoewel zeer 'dankbaar voor dit aan bod. meende de vergadering toch om verschillende redenen, een poging bij het bestuur der Chr. Schoolvereen. te' moeten aanwenden, om de zittingen in het schoolgebouw tc mogen blijven voortzetten. Ook .werden uit dfe vergadering stem men gehoord, om den te'genwoor&igen kassier, als blijk van waardeering voor zijn 'bereidwilligheid, om de leden ook buiten de zitting en schooltijden te woord te staan en te helpen, een blij vend aandenken te schenken. Na eenige bespreking werd beslo ten het bestuur op te dragen den heer Kool een passend geschenk aan te bieden. Nadat de voorzitter, namens de le den en bestuur der Bank den kassier hartelijk bedankt had voor zijn toewijding en aangename, samenwer king en hem nog vele jaren van wel verdiende rust had toegewenscht in zijn toekomstige woonplaats Voor burg, werd de vergadering .gesloten. LISSE. De Anti-Rev. Kiesvereeniging Neder land en Oranje vergaderde Maandag avond in de Chr. School. Was deze vergadering oorspronkelijk een propa- ganda-avond waar dhr. Warnaar van Sassenheim zou spreken, door verhin dering van dezen werd het nu Jaar vergadering. De Voorz., Dr. Th. Ruijs Jr., opent met het laten zingen van Ps. 119 3 en na het gebed leest de Voorz. Ps. 2. Hij heet daarna de verga dering welkom en deelt mede dat de heer Warnaar door ziekte verhinderd is, maar daar we toch de jaarvergade ring voor Maart moeten houden, doen we dat nu, terwijl we dezen avond heel wat te stemmen hebben. De gewone huishoudelijke zaken werden afgedaan, de notulen van den Secr. werden ge lezen en onder dankzegging goedge keurd. Het jaarverslag van den SecF. maakte ïMelding van 4 vergaderingen van 't bestuur en vier leden- en Prop. vergaderingen, en een 100 leden sterke organisatie. Bij afwezigheid van den Pen- ningm. geeft de Secr. 't financieel ver slag, waarvan het saldo 1924 was f 62,90 inkomsten f 106,51, Uitgaven f99,40, dus een batig saldo f 70,01. Vervolgens is bestuursverkiezing aan de orde de heeren J. P. Segers en J. Montagne moeten door de onverbiddelijkheid van ons reglement heengaan. De Heer J. P. Segers ontvangt den dank van den Voorzitter, .terwijl de Voorzitter voorstelt, een schrijven aan den Heer Montagne te sturen en hem onzen dank te doen toekomen, waarmee de vergadering accoord gaat. Een aantal namen van candidaten werden door de vergadering genoemd, er bleken 35 leden aanwezig. Op de eerste stemming volgde herstemming en werd de Heer C. Herre- wijn gekozen en volgde herstemming tusschen de Heeren J. Noorland en Tromp. De Heer Tromp krijgt meerder heid maar bedankt voor de benoeming. Na eindeloos stemmen behaalde de Heer J. Noorland nu een meerderheid. Hij dankt de vergadering voor het ver trouwen en aanvaardt de benoeming. Vervolgens werd op voorstel van het Bestuur een motie voorgelezen tegen hetverleenen van subsidie aan de Olympische spelen, die met algemeene stemmen werd aangenomen en aldus luidt „De A.-R. Kiesvereeniging „Ned. en Oranje" te Lisse; kennis genomen hebbende van het voorstel der Regeering tot het verleenen van een subsidie van één millioen gulden voor de in 1928 te houden Olympische spelen; van oordeel dat het indienen van een dergelijk voorstel in dezen tijd van alge meene bezuiniging, indien ook al op zichzelf verdedigbaar, toch, met het oog op de daardoor nood wendig te wekken ontevredenheid bij ve len, achterwege had behoorenteblijven; bovenal echter van meening, dat van een Christelijke Regeering geen voorstel had mogen uitgaan tot het subsidieeren van spelen, die mede op den Zondag zullen worden gehouden, als zijnde zulks uitdrukkelijk in strijd met des Heeren Wet; spreekt over de indiening van genoemd Regeeringsvoorstel haar afkeuring uit; en verwacht, dat hiertegen inzonder heid door de A. R. Kamerleden zal worden geprotesteerd, en dat dezen hun stem aan het voorsi 4 nullen orJ- houden". De stemming voor de lijsten der leden van de 2e Kamer bracht veei slof tot spreken. Verschillende vrienden waien het met den stelregel niet eens om de eerste 14 personen te handhaven, zooals het de Kieskring Leiden voorstelt. Daar na werd het laatste ingekomen schrijden voorgelezen, dat men niet gebonden is aan de nummers op naam, maar men zich de gewenschte personen kan voor op stellen. Door het late uur werd het bestuur mandaat gegeven de stemming te regis- treeren naar het aantal punten. Voor een volgende vergadering, hoopte het bestuur te slagen met een spreker voor propaganda. Na de rondvraag sluit vr. Naghtegaal met dankgebed. GEMENGD NIEUWS. Liefdes list. Het Utr. Dagbl. doet het volgende verhaal: Voor den Utrechtschen kinderrechter moest hedenmorgen een 16-jarig meis- verschijnen. Zij zou zich in de buurt harer woning bij een ruzie hebben schuldig gemaakt aan mishandeling en dat bezorgde haar een vervolging, die -vanwege den 16-jarigen leeftijd van het meisje voor den kinderrechter aanhan gig' werd gemaakt. Zij was opgeroepen tegen heden ochtend. En daar verscheen zij in den bloei van haar zestien jaren. ,Js U (wij noemen natuuurlijk wille keurige namen) Marietje Sophia An nekedie en die?" „Jawel, Edelachtbare." „En u is ongehuwd en zonder be roep?" Vraag excuus, ik ben getrouwd". De rechter keek vreemd op, en alle aanwezigen keken vreemd op. Men dacht in het eerste oogenblik nog aan 'n vergissing, aan een misverstand of zoo iets. Maar er was heelemaal geen vergissing en nog minder een misver- -stand, deze zestienjarige was inderdaad een gehuwde vrouw. Wettig en netjes getrouwd. Alles in orde. De kinderrechter verklaarde zich on bevoegd deze zaak verder te behande len. Want door haar huwelijk was de 16-jarige meerderjarig geworden en viel zij niet meer in de termen van het kindergerecht. Wat was nu de achtergrond van deze mysterieuze geschiedenis? Deze: de moeder van het 16-jarig meis- ke had gehoord, clat haar dochter voor die mishandeling wel eens naar de tuchtschool kon worden gezonden. En dat wilcle zij coflte que coüte verijde len. Voor haar Marietje geen tucht school! Nu niet en nooit niet. Moeder schommelde in minder dan geen tijd 'n aardigen jongen op, geschikten echt genoot voor haar Maria en binnen tien dagen stapte Marietje met Floris aan haar arm het stadhuis binnen. En zij kwam er getrouwd uit. Moeder glimlachte stil. En liet den dag van heden rustig, en onbevreesd aanlichten. Marietje was wel 16 jaar gebleven, maar door de verbintenis in de trouw zaal boven de wet getild, die het kind anders met tuchtschool had bedreigd. En zoo geschiedde van morgen voor den kinderrechter de apotheose: de 16- jarige getrouwd. Heuscli en echt! Marietje zal de Tuchtschool niet zien. Zij is een meerderjarige vrouw door haar man. Wij denken, dat moeder van avond tracteert. Marietje van 16 jaar zullen wij voor het historietje van mishandeling nu binnenkort wel ontmoeten voor den politiierechter of meervoudige recht bank. Het gebeurde werd in het gerechts gebouw als 'n unicum beschouwd. Dronken bestuurders. Gis ternacht is een motorrijwiel, bestuurd door den 24-jarigen de V. en met als duo-passagier den 26-jarigen F. D. beiden uit Leeuwarden, op den 'Gro- ningerveg nabij die stad tegen een boom gereden en omgeslagen. De be stuurder werd ernstig gewondde pas sagier liep een "hoofdwonde op. Bei den schenen onder den invloed van sterken drank te verkeeren. Aanrijding. Gisternacht heeft op den Delftweg bij" Rijswijk een aan rijding plaats gehad tusschen een rp- tuig en een auto; in het rijtuig waren drie studenten gezeten en in de autq zat" een heer, die licht gewond werd. De auto werd totaal verbrijzeld, ter wijl van liet rijtuig de achteras brak. Het ergste was het paard eraan toe. 'dat een poot brak en moest worden afgemaakt. De eerste aardbeien. Giste ren zijn te Beverwijk bij de veiling der R. K. Tuindersvereeniging „Ken- nemefland" de eerste aardbeien aan gebracht. Zoo langzamerhand komt er al heel weinig tijdsruimte tusschen de laatste en de eerste aardbeien! Goed af. De winkelier W., te Heerlen had op iemand, die failleerde- nog een vordering van f 65. Dezer 'dagen werd hem door den curator van het faillissement per postwissel toegezonden zijn deel uit het actief namelijk de kapitale som van.één cent.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6