MAANDAG 2 MAART 1925 Dag-Agenda. Maandag 2 Maart Leiden. Ledenver gadering A. R. Kiesv. „Nederland en Oranje" n.m. 8 "uur. Bovenzaal „Ami- citia." Maandag 2 Maart Leiden. Vergade ring A.R. Kiesv. in Amicitia^ 8 uur. Dinsdag 3 Maart Leiden. Evangelie prediking met lichtbeelden, Gebouw Jeruël, n.m. 8 uur Groenesteeg. Dinsdag 3 Maart Leiden. Evangelie prediking met Lichtbeelden, mm. 8 u. {Jeruël, Groenesteeg. Woensdag 4 Maart Leiden. Verga dering Federatie van Ned. Herv. Dia conieën. Spreker Prof. dr. Slotemaker de Bruine, Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur. Woensdag 4 Maart Leiden. Gezellige Jaarvergadering ^'ed. Chr. Reisver- eeniging, n.m. 8 uur (Graanbeurs). Woensdag 4 Maart Hazerswoude. Anti-Rev. Kiesv. Spr. de heer J. Schou j ten, Geref. kerk, 7 uur. Donderdag 5 Maart Leiden. Lezing met Lichtbeelden over Z.-Afrika. Spre ker de heer L. Penning, „Prediker" 8 uur. Donderdag 5 Maart Leiden. Bijbelbe spreking n.m. 8 uur, Jeruël, Groene steeg. Woensdag 11 Maart Leiden. Hulpver. van den Geref. Zendingsbond in Ge* fcouw „Prediker." Dagelijks: Wassenaar Kunstzaal „De Rietvink" (Stoeplaan, hoek „de Kie vit") van 17 Febr. tot en met 15 Maart 1925 Tentoonstelling Schilderwerken van 15de en 16de eeuwsche meesters. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken, wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Maart waar genomen door de apotheken van de hee- 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. ren G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 1313. mer benoemd verklaard den heer G. F. Lindeijer te Vlissingen (S.D.A.P.) Het conflict in de Steenimdnstrie. Zaterdag werd onder leiding van den Rijksbemiddelaar, den heer H. A. van IJsselsteijn, een bespreking gehouden van de partijen, betrokken bij het drei gend conflict in de steenindustrie in Gelderland en Overijssel. De Rijksbe middelaar had de partijen bijeengeroe pen, nadat hem gebleken was, dat de onderhandelingen waren afgebroken, omdat de werkgevers niet wenschten te onderhandelen over enkele punten, die door de arbeiders waren ter sprake ge- dracht. Men kwam thans overeen, dat een punt, (het verplichte lidmaatschap) bui* ,en beschouwing zou worden gelaten, m dat de onderhandelingen over de an dere punten zouden worden heropend. Wijziging van de Drank/.-c. Op de vragen van mevrouw Bakker- Nort, of de Minister bereid was mede te rteelen of vóór Mei a.s. een ontwerp van wet tot Wijziging van de Drankwet kan worden verwacht, om aan de bezwaren van de logement vergunningen en de t.g. vervanging te gemoet t. komen, ant woordde minister Aalberse bevestigend. Daardoor verviel de tweede vraag of, in dien het antwoord op de vraag ontken nend luidde, de Minister dan vóór 1 Mei a.s. maatregelen wilde treffen ter be scherming van de rechtmatgie belangen der tegenwoordige vervangers, die an ders de dupe kunnen worden van de te verwachten regeling. De zomertijd. Het hoofdbestuur van de Nederl. Maatschappij tot bevordering der ge neeskunst heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin het aan dringt op verwerping van het wetsont werp tot intrekking van den zomer tijd, overtuigd als het is van den gun- stigen invloed, dien de zomertijd op den gezondheidstoestand van het Ne- derlandsche volk heeft. Interparlementaire Unie. Onder voorzitterschap van mr. Koo ien is te 's-Gravenh^gD een druk be zochte .vergadering gehouden van de Nederlandsche Groep der Interparle mentaire Unie. Uit het op die vergadering uitge brachte jaarverslag blijkt, dat .de groep thans 92 leden telt. Van deze 92 leden behooren 28 tot de Eerste en 60 tot de Tweede Kamer en 4 leden zijn oud- Kameriid. Mr. V. H. Rutgers heeft verslag uit gebracht over zijn werkzaamheid als lid van de internationale studiecom missies voor de parlementaire contro le op de buitenlandsche politiek cv. vóór het ontwap-ningsvraagstuk. Tot leden van den conseil Ir.terpav- le. ntaire voor het jaar 1925 werden b: lorrd de h'eeren Kooien en P.utgers Mr. V. H. Rutgers, krachtens 1«; be palingen van het reglement, als be- ftuurslid afgetreden, \ve.u .icrom voor den tijd van vier jaar als zooda nig^ benoemd, zoodat het besturn* dei- Groep voor 1925 als volgt is samenge- ffeld: mr. D. A. P. N. Kooien, voorzit ter; mr. V. H. Rutgers, secret iris- generaal; mr, H. C. Dresselhuys, p sa- li ^meester; prof. m A. Anema, dr. E. B. F. F. baron Wittert van Hoog land eh mr. L. A, Kerp:- secretaris De Taiielwct. Naar. de Tele g r. uit de beste brón verneemt, zal de invoering van de nieutve Tariefwet niet, Zooals eeri r werd gemeld, op 1 April, doch op z'n vroegst op het eind van die maand kunnen plaats hebben. BUITENLAND. PRESIDENT EBERTf Zijn levensloop. Friedric% Ebert, 'die het van 2adelmsKersge2el bracht tot president der Duitsche republiek, werd op 4 Eebruhri 1871 geboren denzoden dag als het Duitsche keizerrijk. Zijn Wieg stond te Heidelberg, waar zijh vadèf kleermaker was. De kleine Fritz Ebert kende in zijn jongste jaren slechts den harden nood der armoede. Op 14-jarigen leeftijd ging hij een vak leeren. Hijzelf koos dat van zadelmaker. In 1889 gezel geworden, begon hij het leven van „Wanderbursch", dat den Düitschen arbeider van weleer bijkans tot regel was. Zijn zwerftochten brachten hem naar Mannheim, Han nover, Cassel, Brunswijk, Elberfeld. Eindpunt was Bremen, waar hij zich in 1891 vestigde. Zeer jong liet hij zich winnen voor de socialistische theorieën. Hij ver slond boeken, verhandelingen, brochu res. Dat was de tijd van Bismarck's socialistenwetten, Üe uitzonderingsbe palingen tegen de sociaal-democratie. In 1892 werd hij redacteur van de Bremer Biirgerzeitung", benevens eerst gewoon bestuurslid, later pre sident van hét Bremer Vakverbond, alsmede afgevaardigde in het parle ment der Vrijstad. In 1912 werd hij door Elberfeld- Barmen naar den Rijksdag afgevaar digd beaert ISebel's dood (1913; is hij voorzitter der Duitsche sociaal-demo cratie, 1 sinds 1916 voorzitter der soc. dtm. Rijksdagfractie. Tijdehs den oorlog trad Ebert niet sterk naar buiten op, al had hij na tuurlijk grooten invloed op de houding der sociaal-democratie. Toen op "9 November 1918 de in eenstorting volgde, plaatste hij zich naast Scheidemann aan de spits der revolutie. Rijkskanselier Max van Ba den trad af en droeg aan Ebert de 'oopende zaken der Rijkskanselarij iJdg. volgenden dag vormde zich een regéering uit den „Raad van Volks gemachtigden", waartoe Ebert, Schei demann en Landsberg van de meer derheidssocialisten, Haase, Ditmann en Barth van de onafhankelijken be hoorden, de laatste als voorzitter. Ebert ijverde onverdroten voor het ten spoedigste bijeenroepen eener Na tionale Vergadering, die eindelijk op 19 Jan. 1919 gekozen werd en op 19 .Febr. d.a.v. een wet aannam be treffende het voorloopig bestuur des Rijks, op grond waarvan Ebert op 11 Febr. tot voorloopig Rijkspresident werd gekozen. Dit was in zekeren zin de bekroning van de overwinning, die hij in. de voorafgaande maanden op de Spartacisten had behaald Op 11 Augustus 1919 onderteekende Ebert de in Juli ontworpen en vast gestelde nieuwe Rijksgrondwet van Weimar, waarop hij den 21sten Aug. werd beëedigd. Sedert heeft Ebert herhaaldelijk aangedrongen op de verkiezing van een definitieven president. Maar de moeilijkheden der buitenlandsche po litiek hebben deze verkiezing steeds doen uitstellen en zoo "bleef de „voor- loopige" president van het Rijk nog steeds in functie. Dit jaar zou nu waarlijk de presidentsverkiezing plaats hebben... Er zal nu geen reden meer kunnen zijn om Tiaar uit te stellen. De onverbiddelijke dood heeft den presidehtszetel vrij gemaakt. Het ziektever?rap. Verleden week Maandagavond werd president Ebert plotseling door een ernstige blindedarmontsteking overval len, die nog denzelfden nacht een ope ratie noodzakelijk maakte. Daarbij bleek dat het wormvormig aanhang sel van de blindedarm reeds geper foreerd was, zoodat een algemeene buikviiesontsteking was ontstaan. Op den derden dag na het optreden der ziekte, trad, zooals gewoonlijk, een verergering van de buikviiesontste king in, die met koorts gepaard ging. De president sprak toen tegenover zijne familieleden uit, dat hij voelde den dood tegemoet te gaan. De doktoren deelden aanvankelijk zijn opvatting niet en meenden, dat Ébert nog over een groot uithoudings vermogen beschikte. In den nacht van Vrijdag op Zater-. dag kondigde zich het naderende eind aan. De werkzaamheid van het hart nam af. waarbij tegen rijf uur een hooge. koorts kwam. De arts die bij den zieke waakte, liet toen de familieleden en prof. Bier waarschuwen, die tegen 6 uur aan wezig waren. Ebert verloor spoedig zijn bewust zijn, dat hij nog slechts enkele secon den herkreeg. Ongeveer 10 uur over leed hij. Aan het sterfbed waren, zooals ge meld, de echtgenoote van den presi dent, zjjn kinderen, zijn schoonzoon dr. Jenicke en staatssecretaris Meis- sner. Blijkens een mededeeling van de ge- neesheeren, die president Ebert be handeld hebben, heeft de met toe stemming van de familie door dr. Lu- barsch ondernomen buiksectie aange toond, dat de verlamming van het darmkanaal de oorzaak -van 's presi denten dood is geweest. Voorts bleek een chronische ontsteking van de gal blaas en galsteen. Plechtige overbrenging van het lichaam. Het stoffelijk overschot van presi dent Ebert is in den nacht van Zater dag op Zondag overgebracht van het West-Sanatorium naar het presidents- paleis in de Wilhelmstrasse. In een met vier paarden bespannen koets werd het stoffelijk overschot ver voerd, gelegd in een eenvoudige brui* ne eiken kist, gedekt met de vlag van den president, gou&rood met den zwarten adelaar in het midden. Een bloemstuk van witte' rozen, was het eenige dat de baar sierde. De stoet werd voorafgegaan door bereden agenten van de Schutz-po- lizei, gevolgd door 50 manschappen te voet. Achter den lijkwagen volgde eerst een koets met de naaste familie, daar achter in een koets de leden van "het Rijkskabinet. Afdeelingen van de vereeniging Reichsbanner Schwarz-rotgold volg den eveneens van de Brandenburger Tor af tot aan de Wilhelmstrasse, om de eerewacht te vormen.. Alle man schappen droegen fakkels, die zij' om laag gericht hielden bij wijze van rouwbetoon. uangs cfen geheelen langen weg, dien de stoet volgde, stonden duizen den wachtenden opgesteld. Het aan tal werd geschat op 30.000. Bij het naderen van de lijkkoets ont blootte men eerbiedig het hoofd. De teraardebestelling. Het bureau van den rijkspresident deelt mede, dat de teraardebestelling Donderdagmorgen om 10 uur te Hei delberg zal plaats vinden en wel op het mooi gelegen bergkerkhof aan de Rohrbachstrasse. Een speciale trein zal de familie en autoriteiten daarheen brengen. De verdere regeling van de plech tigheid hangt af van -de bepalingen in het testament van Ebert dat nog geopend moet wordën. De indruk in birjien- en buitenland. Het overlijden van den rïjkspresi- dent heeft in geheel Duitschland een diepen indruk gemaakt. De bladen brengen'bijna zonder uit zondering in lange artikelen hulde aan de politieke verdiensten van president Ebert. Zelfs in de commentaren der recht- sche pers blijkt de groote achting, die Ebert zich algemeen heeft weten te verwerven. De „G e r ma n i a" schrijft, dat Ebert geen ontwerper of uitvinder van een revolutie is geweest, doch bijna de eenige en duidelijke kracht, die de evoiutie heeft overwonnen. fiet „Berl. Tagbl." is van oordeel dat men thans reeds kan zeggen, dat Fnedrich Ebert de man is geweest, die Duitschland tweemaar, to'en het op aen raifü van den afgrond stond na. uidens de revolutie en tijdens de inflatie, voor een uiteenvallen heeft gered. De „Vorwarts" schrijft o.a.: „Het buitenland besefte veel beter wat Duitschland aan Ebert bezat 'dan Duitschland zelf. Hij was een man, een groote geschiedkundige persoon lijkheid. Na eeuwen, als de standbeelden van koningen en vorsten weer tot puin zijn geworden, -zal iedereen nog weten dat de eerste president van de Duit sche republiek Friedrich Ebert heette. Als een sprookje zal het worden ver teld, dat een man uit het volk, een man van de onderdrukte arbeiders klasse, de hoogste geschiedkundige taak in het rijk had te vervullen. De beteekenis van Ebert voor de Duitsche natie begrijpt iedereen, die niet door partijhaat wordt yerblind. Hij was de vertegemvoo^ger van de krachten, die in -den suijd tegen het bolsjewisme en contra-revolutio naire bewegingen den weg naar de Duitsche democratie zochten. Als rijks president is hij' met hart en ziel so ciaal-democraat gebleven en voor vechter voor de arbeidersklasse en voor het socialisme." Te Parijs heeft de 'dood van presi dent Ebert 'n ontzaglijken indruk ge maakt, vooral wegens het moment, waarop deze politiek belangrijke ge beurtenis plaats heeft. Men vreest, dat met Ebert de laatste resten van een democratisch Duitsch land zullen verdwijnen en dat de strijd om zijn opvolging een nieuwe machts ontwikkeling van de nationalistische en conservatieve elementen zal veroor zaken. AARDBEVING IN OOSTELIJK AMERIKA. Groote ontsteltenis te New-York en Brooklyn. Zaterdagavond om 9.23 is een aard beving gevoeld in 't Oostelijk deel van de Vereenigde Staten, van Ca nada af tot Louisville in het Zuiden en tot Chicago in het Westen. De aardbeving, welke vermoedelijk in het Gal van de St. Laurens-rivier zetelde, duurde 4 minuten en richtte weinig schade aan, terwijl, voorzoover bekend, niemand gedeerd werd. De schokken waren evenwel in de stad New York schrikwekkend genoeg 211 vele inwoners de straat op te drij ven. Zij hoorden in hun woningen deu ren kraken, vensters ratelen, vloeren schudden, huisraad zaggen zij' wagge len, terwijl pleister van het plafond en schilderijen van den wand vielen. Le Brooklyn liep het publiek in een schouwburg tijdens de voorstelling van angst wég. De beweging van den bodem werd sterk geveeld, zelfs tot in de bovenste verdiepingen der wol kenkrabbers. In een kleine stad vielen twee huizen tegen elkaar zonder echter in te stor ten. Nadat de eerste schokken vrijwel geen schade hadden aangericht, keer de overal de rust terug. KORTE BERICHTEN. Volgens een bericht uit Constan- tinopel wordt alle gevaar voor een uitbreiding van den opstand in Koerdistan daar thans als geweken beschouwd. Onder enorme belangstelling is gisteren te Stockholm 'het stoffelijk overschot van Bran ting ter aarde besteld. De Fransche minister Raynaldy en von Trendelenburg hebben Zater dag een Fransch-Duitschen economi- schen modus vivendi geteekend. Nadat de onderhandelingen tus schen de vertegenwoordigers der werk gevers en die van het algemeen vak verbond in Noorwegen Vrijdag zon der resultaat zijn afgebroken, heeft het vakverbond de loonov^reenkomst in»de nijverheid opgezegd, waarbij ongeveer 60.000 arbeiders betrokken zijn. Morgen zal te Singapore de vlootconferentie aanvangen. Een groot aantal oorlogsschepen van Engeland en de dominions is aldaar gearriveerd. Het Koninklijk besluit, waarbij de Belgische Kamer ontbonden wordt, zal 7 dezer verschijnen. Dit is de 12de Kamerontbinding in België sinds 1830. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Balk, D. M. Vermet te Klaaswaal. Bedankt: Voor Bellingwolde, F. iVV. J. v. d. Poel te Tiel. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Harlingen, J. IJ. de Vries te Rijnsburg. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Cand. W. Spliethoff te Rotterdam hoopt Zondag 29 Maart des "avond intrede te doen bij de Herst. Evang. Luth. Ge meente te Gorinchem, na des morgens ingeleid te zijn door Ds. J. W. Brass van Rotterdam. Ds. G. Molena:ar hoopt Woensdag 25 Maart a.s. afscheid te nemen van de Chr. Geref. Gemeente te Baarn om Zon dag 5 April zijn intrede te doen te Oud- Beijerland,, na des voormiddags bevestigd, te zijn door Ds. P. de Groot van Rot terdam. De bevestiging en intrede van cand. P. L. D. J. van O e veren bij de Ned. Herv. Kerk te Ten Boer, is bepaald op 8 Maart. Als bevestiger hoopt op te tre den Ds. H. Visser van Doetinchem. Ds. J. H. v. d. Wal, van Papen- drecht hoopt 26 April intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente te Wageningen. Ds. E. Schimmel te Jaarsveld, hoopt 3 Mei a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente te Lunteren. Ds, E. v. d. Meer te Markelo hoopt 10 Mei a.s. intrede te doen bij de Ned, Herv. Gemeente te Wageningen. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE Dcor dezen vestigen we de aandacht op de advertentie in 't blad van j.l. Zaterdag waarin wordt aangekondigd het optreden van dhr J. Schouten van Rotterdam voor de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" op Woensdag 4 Maart a.s., des avonds ten 7 ure in de Geref. Kerk. We wekken mannen en vrouwen, maar ook onze jongelingen en jonge dochters op, deze samenkomst te bezoeken om te beluisteren het onderwerp van den begaafden sprekiv „Aanval cfi Verwoei*V RECLAME Na de Wasctii. Als de Handen voortdurend nat zijn geweest daardoor schrijnend aanvoelen, moet men ze di rect inwrijven raetPUROL.Dat verzacht dadelijk. Donderdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereeniging Nederland en Oranje" in het lokaal achter de Geref. Kerk, onder leiding van den voorzitter, dhr D. de Bruijn. Nadat gezongen was Ps. 113:?.. ging de voorzitter voor in gebed en las de secretaris, dhr B. Offringa, de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Ds penningmeester, dhr C. W. Oppelaar, deed rekening en verantwoording van gehou den beheer. De ontvangsten hadden be dragen f228 89, de uitgaven f 184,75, alzoo een batig saldo van f44,14. Goedgevonden werd adhaesie te betuigen met het verzoek dat zal worden gericht tot de A. R. Ka merleden, inzake het subsidie aan de Olympische spelen en L. Bouwmeester. Hierop volgde candidaatstelling voor de Kamerverkiezing. Het advies van het Centraal Comité, als ook van het Kamerkieskringbestuur, werd in den breede besproken. Besloten werd tenslotte het advies van het Centraal Co mité, met enkele wijzigingen, wat de Hoofd lijst betreft, te volgen. Op de bijlijst werden geplaatst: 1. W. Warnaar. 2. Mr. C. S. van Dobben de Bruijn. 3: P. van Nes Czn. 4. H. Amelink. 5. Dr. J. Severijn. 6 Dr C. van der Zaal. 7. Dr. G. Hofstede. 8. Mr. Dr. R. Koppe. 9. Abr. A. J. L. van Beek Calkoen. 10. K. MeLma. 11. F. V. Valstar. 12. Mr. P. S. Gerbrandy. 13. .H van Andel. 14. A. van Dalen. 15. Dr. W. J. Kolkert. 16. R. Zuidema. 17. P. Keulemans. -18. Abr. J. Terpstra. 19. Mr. A. van der Deure. 20. Mr. G. J.- Sybrandy. De voorzitter sprak aan het einde een woerd van dank voor de betoonde be langstelling en wekte op tot bijwoning van de vergadering op 4 Maart a.s., waar bij als spreker zal optreden dhr J; Schou ten van Rotterdam. Dhr. B. Offringa ging vcör in dankgebed. Mej. J. dp Jong, onderwijzeres aan de school voor Geref. schoolonderwijs op het dorp alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd te De Bilt en heeft die be noeming aangenomen. De prijs der melk is met ingang van heden met 2 cent per L. verlaagd, en nu gebracht op 15 cent per L. Burger 1. Stand: Bevallen: C. C. M. Koet, geb. Bellekom, d. A. KI. v. Staveren, geb. Francken, z. M. Louwers, geb. Oudshoorn, levenl. aangeg. d. A. Voskuil, geb. Vermeulen, levenl. aangeg. z. G. Bersma, geb. Westerhof, d. Overleden: M. Oudshoorn, echtgmoote van Fr. Lauwers, 39 j. M. Pijnacker, echt genoote van B.^Hcogcveen, 58 j. 1 KATWIJK a. d. RIJN. Er komt nog weinig schot in den afzet der winterproducten, voorname lijk de be waarkool. Wel is de prijs iets hooger dan vorige weken doch dit vergoedt lang niet de kosten van bewaren en het verlies aan gewicht. Ook witlof, het product voor dezen tijd, is niet graag. De prijs varieert van f13.50 tot f 14.50 per 100 K.G. Alleen het artikel uien gaat vlot weg. De prijs gaat thans al tot f 13.60 per 100 K.G. Met- de winterpeengaat het zeer slecht, f 1.20 tot f 1.50 per 100 K.G. Dezer dagen had de aanbeste ding plaats der verbetering weg onder Katwijk .vanaf de grens Wassenaar tot de grens Noordwijk. De aanbesteding had plaats in 2 perceelen. Perceel 1 is den geheelen weg, behalve het gedeelte vanaf Mo.- lenweg tot Groote Steeg, perceel 2 is dit laatsgenoemde gedeelte dat be straat wordt. De uitslag was: J. P. Huner te Wassenaar perc. 1 f 124000. Perc. 2 f11800, J. G. de Bruin te De Bildt bij Utrecht perc. 1 f127800, perc. 2 f 10000. Holl. Mij. van Betonwerken perc. 1 f207500, perc. 2 f12750. In massa f 214000. Ned. Bazaltmaatschappij' een opgave voor verschillende samenstellingen voor perc. l varieerende van f 114000 tot f 149500, perc. 2 f 10500. N. Vi Holl. Bazalthandel perc. 1 f121000, perc. 2 f 9500, H. P. Vale en Wed. J. G. Jaartsveld, te Arnhem, ver schillende samenstellingen varieerende van f 120850 tot f 157950. In massa f 132286, Maatschappij Wegenbouw1 te Utrecht perc. 1 f137225, perc. 2 f 9500' Th, J. W|. Hooyinck te Arnhem perc. 1 f169610, J. OH. v. d. Ven, te Vlissingen perc. T f 132578 tot f 143150. In massa f141550. I OEGSTGEEST. In de groote zaal van „Irene" 'gaf Ket Oegstgeester kinderkbor, onder leiding van haar directeur, dhr Th. H. Polman, de eerste openbare uitvoering. Medewerking verleenden: Mej. D. v. d. Voet (begelei ding koor), de jongejuffrouw To Lau en de jongeheer Hermans (piano) cn dhr B. Polman, alsmede de jongeheer- J. van Iterson (viool). Dhr B, J. v. d. Meene, voorzitter dezer, vereeniging, opende den avond, waarna Ds. Jansen Schoonhoven een openings woord sprak. De groote zaal was goed gevuld met belangstellenden, wat Z. Eerw. zeer op prijs stelde. Dat kinderzang de ouders trekt, werd hem dezen avond we derom zeer duidelijk'. Voor de afwerking van het programma ging Z. Eerw. voor in gebed. Het eerste nummer „Vercenigingslied" van Th. H. Polman, werd flink en frisch gezongen. Hiermede werd door de klei nen, de groote appel doorgebeten, zoodat er wat meer vrijheid kwam en met meer gevoel^ het zoo bekende zendings lied, Gezang 245 werd gezongen, gevolgd door Lentegroet van R. Schuman. Hierna speelde de 8-jarige jongejuffrouw To Lau op bijzondere wijze op de piano „Magda, 1 lia" van Giza Horvaath en Traumerei van

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2