VRIJDAG 27 FEBRUARI 1925 Tragisch sterfgeval. Vrijdagavond hield de Christ. Iiist. Kiesvereeniging te iJmüidèn haar feestelijke jaarvergade ring. De voorzitter, wethouder J. C. Dun- nebicr, bracht hulde aan den penning meester, den heer J. Cupido Sr., die van dc oprichting der af deeling af dit ambt trouw had vervuld, doch zich nu om gc-zondheidnredenen genoodzaakt zag af te treden. Toen even later de verkiezing van be duursleden plaats had, voelde de heer Cupido zich onwel worden. Hij begaf zich naar buiten, waar hij plotseling overleed. In ■waanzin. Een zekere Escradovalle, heeft in een hospitaal te Guamas in Mexico waar hij werkzaam was, in een vlaag van kranzinnigheid zes personen doodgestoken. Nadat zijn razernij voorbij was, ver klaarde hij van het geheele geval niets meer te weten. Locomotief 'in een sloot. De D-trein, die Maandagmorgen om 7 uur 6 uit Rotterdam vertrok, reed te Resteren door verkeerden wisselstand in volle vaart tegen een stootblok. De locomotief kantelde om en geraakte in een sloot. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Nadat een nieuwe machine voor den trein was gezet, wérd met een halfuur vertraging de reis naar Nijmegen voort gezet. De schade aan de locomotief is vrij aanziemijk. Het schijnt, dat een fout van den seinhuiswachter, die overigens als zeer accuraat bekend staat, oorzaak is van het ongeval. Het stootblok, waartegen de trein op tornde werd geheel vernield. Droevig. Te Valthermond is de echt- genoote van den arbeider K. toen zij plotseling een flauwte kreeg, met het hoofd op de steenen geslagen. Zij stierf eenige oogenblikken later. Een vrouw in brand. Terwijl gister morgen mej. M.'te Venray bezig was, haar kinderen aan te kleeden, kwam haar rok in aanraking met de gloeiende kachel, en eensklaps stond zij in brand. De vrouw vluchtte, in vlammen gehuld, de straat op, waar voorbijgangers het vuur doofden. In ernstigen toestand, het geheele lichaam met brandwonden, is de onge lukkige naar het ziekenhuis overge bracht. Het eerstel Te Pijn&cker werd gisteren het eerste kievitsei gevonden. Lucifers. In de bosschen op het Asch- broek onder de gemeente Budel zijn 800 zware Canadeesche poulieren voor de lucifersfabrieken geveld. Met het inpoo- len van 500 jonge boomen van die soort is men begonnen. V er dronken. Te St. Annaland werd in de kade het lijk gevonden van een 70- jarige vrouw, die des nachts zonder dat de huisgenoaten het bemerkten, de wo ning verlaten had. Goed ofgeloopen. Nabij de Teuge tus- schen Apeldoorn en Deventer is een autobus van de firma G. en de R., waar in een zestien-tal personen gezeten wa ren bij de poging van een luxe auto om te passeeren, aangereden. De luxe auto werd bestuurd door den heer S. uit Apeldoorn. De autobus reed de berm van den weg op en botste tegen een boom, waardoor het voorste gedeelte van den bus ineengedrukt werd en de auto tot staan kwam. De luxe wagen vloog aan den tegen overgestelde zijde in een heg, welke ge deeltelijk vernield werd. Alle inzittenden, zoowel van de auto bus als van de luxe auto kwamen met den schrik vrij,. Verdronken. In den nacht van Zon dag op Maandag is de 22-jarige fabrieks arbeider H. D. te Stadskanaal te water geraakt en verdronken. De toren, van Kruiningen. De Gemeen teraad van Kruiningen besloot tot het. aangaan van een leening van ƒ18.000 voor de restauratie van den kerktoren. Auto-ongeval. Vrijdagnacht is tus- schen Irnsum en Roordahuizum bij den weg naar Priens, een auto van den heer Haakman, uit Amsterdam na eerst nog door een zandhoop te zijn gereden, tegen een boom getornd. Twee der in zittenden, de heer Haakman en een meisje, werden gewond. Dokter Sinnin- ghe Damsfé verleende de eerste hulp; 't meisje was aanvankelijk bewusteloos. De beide andere inzittenden, een heer en een meisje kwamen met den schrik vrij. De auto, een dichte Chrevolet, was ge heel in elkaar gedrukt. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Brand. Aan de Wijtsloot te Baarn is rle boerderij van W. K. in de asch gelegd. Het vee werd met moeite gered. Slechts den hooiberg naast de boerderij werd gespaard. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Kerkbrand. Zondagmiddag onstond tijdens den dienst brand in het kerkge bouw der Ned. Herv. Gem. te IJlst. De brand was ontstaan in een zich in het kerkgebouw bevindend kolenhok en had vandaar de kerk aangetast. Nadat het kerkgebouw in allerijl was ontruimd, kon worden begonnen met het blus- schingswerk. De brand kon tot een ge deelte van het kerkgebouw beperkt blij ven. Het geheel kreeg veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Ontrouw bewaker. Reeds bij de be handeling van de inbraak in het corre spondentschap der Nederlandsche Bank te Kampen, voor de rechtbank te Zwolle trof ingewijden, de groote overeenstem ming in de verklaringen der verdachten. De indruk werd gevestigd, dat alleen onderling overleg tusschen de gedeti neerden dit ook voor anderen heeft ge daan en er werclen verder nasporingen gedaan, hoe dit overleg tot stand had kunnen komen, tot vermoedens rezen tegen J. S., die sedert enkele jaren ge- gevangenbewaarcler is in het Huis van Bewaring. Het bleef aanvankelijk bij vermoedens, maar onlangs moet een der beklaagden geklapt hebben. Vrijdagavond is S. in hechtenis geno men en gevankelijk naar de strafgevan genis te Zutphen overgebracht. Voorloopig wordt hem alleen ten laste gelegd het tot stand brengen van een briefwisseling tusschen de verdachten van de inbraak te Kampen. Vermoedens bestaan echter, dat hij dit ook voor anderen heeft gedaan, en de verdachten uit Kampen zelf des nachts bij elkan der heeft gelaten. Sensationeele brand. Te Brixton (Lon den) heeft een sensationeele brand ge woed. In een woning van drie verdie pingen woonden, de eigenaar, een echt paar, met drie kinderen, benevens twee oude mannen resp. van 72 en 85 jaar. De 85-jarige, die beneden woonde, schijnt met een brandende lamp gestrui keld te zijn. Weldra stond de kamer in lichte laaie. De brand werd opgemerkt door de bewoonster cler le etage, die toevalligerwijs van boven kwam, en een dichte rook uit de kamer zag komen. Weldra bezweek de deur, sloegen de vlammen naar buiten en werd de trap door het vuur aangetast, zoodat voor be woners der bovenverdieping geen ontko men langs cle trap meer mogelijk was. Men vluchtte naar de vensters om alarm te maken en van daaruit redding te- zoe ken. Een der kinderen, de 11 jaar oude Violet sprong uit het raam op straat een hoogte van 20 voet. Ofschoon aan het been gewond, rees het meisje onmiddellijk op en riep haar vader toe de baby naar beneden te werpen. Hij durfde echter aan het dap pere meisje geen gehoor te geven, en verdween. Zware rookwolken dreven door de vensters naar buiten. Dan verscheen de brandweer en vielen weldra de waterstralen in den vuurpoel. Spoedig waren de spuitgasten ^er red ding in het huis verdwenen. Toen het vuur rondom de trap wat verminderd was, kwamen de brandweerlieden naar omlaag. Den 72-jarigen man hadden zij bijna gestikt van den rook gevonden. De man met de baby lag bewusteloos met het kind in zijn armen. Deze drie slachtoffers werden onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht, waar het kind kort daarna overleed. De 85-jarige was in de vlammen omgekomen en ver koold. HET „KASTEEL" TOORENVLIET BIJ OEGSTGEEST. In ..Het Vaderland" wijdt (v. W.) een artikel aan 't kasteel Toorenvliet, waar omtrent Anclries Schoenmaker schreef: Is gelegen niet verre in Oegsgeest op den Achterwegh als men van Leyclen kompt na Oegstgeest. Dit huys en syn tuyn is van weynig belang. De voor naamste reden dat ik het na 't leven ge tekend heb, (ook in 1725) is omdat cle holbollen Jonker van der Moesel daarop gewoond heeft, het is een koddig ge bouw, van binnen vry ruym en een redelyke tuyn, maar lag wat mild achter de tuyn is een bergje op welk een ka pelletje staat, alle dit gevaarte is nu wegh en daar is een andere woning in de plaas gezet". Den schrijver is het na veel1 moeite ge lukt, uit te vorschen, wie Jonker van Moesel geweest is. De lieer Bijlevelcl had in het Leiclsche Jaarboekje van 1915 het vermoeden te kennen gegeven, dat het een bij- of scheldnaam zou zijn. Deze veronderstelling zegt v. \V. is juist gebleken. Van der Moesel is inderdaad een bij naam en onze held is niet anders dan een vermakelijk avonturier, wiens voor naamste bezigheid was het publiek van hoog tot laag op te lichten en verdej* door met het spel (verkeerbord of kaar ten) aan den kost te komen, doch hier moet tot zijn eer gezegd worden, dat hij wel een geroutineerd doch geen valsch speler was. Voorloopig wil -ik nu niet over zijn leven uitweiden, noch iets over zijn waardigen tegenhanger Klein Klaasje, vertellen, doch mij ten opzichte van zijn persoon bepalen tot de mededeeling, dat hij als zoon van Waalsche ouders, die zich met het wolspinnen „geneerden", in 1634 te Leiden geboren werd en op rijn heerlijkheid Toorenvliet in 1679 is overleden en verder vertellen, hoe hij aan liet hierboven genoemde huis geko men is. In het jaar 1671 had hij cloor allerlei kunstgrepen en gelukkig spelen eenige duizenden guldens bij elkaar ge kregen. Een zijner vrienden ried hem aan daarvoor !n lijfrente te koopen, doch hiervan wilde v. d. M. niets weten. Hij zeide, dat hij er zijn fortuin mee zou ma ken, en .keizer of berooid moest wezen" „Terwijl hij nu met dese penningen een Koninglijck leven voerde, sag hij tusschen Leyden en Soeterwouw, (deze aanduiding berust op een vergissing), een oud vervallen Boerenhuys, gantsch alleen staande op een stukje Lands. Dit huys wierd van een seer Oude Vrouw bewoond, die daar de Eygenaarster van was, en had boven op het dack een see cker faisoon van een ding dat wel een Torenije schoon fewecs tic zenn maart Torentje scheen geweest te zijn maar dat dat cie tijd sodanig vernield had, dat men do rechte gestalte niet wel beken nen kon. Dit huys, geen Joneker Michiel ge- lijck een tweede Don Quichot, voor eenig Kasteel of Heerlijkheid aanzag, jnaalde hem zoo geweldig in den geest, dat hy op sekere dag derwaarts trok en na eenige woorden over en weer, het Iselve van dese Oude Vrouw kocht, voor een somme van Acht honderd guldens; cloch op Voorwaarde, dat de Vrouw, die nu een penninckje had om haar ouder dom behoorlijck in het graf te clraagen, haar leven lang op moest blijven wo nen. Dese voorwaarde stond Joneker Mi chiel niet kwalijck aan, vermits hy doch yemand daar op sou hebben moeten stellen om sijn goederen en landerijen gade te slaan, want sodanig een Ijeer- lijckheycl kon niet wel sonder Gouver nante bestaan, insonderheyd wanneer den Heer daar selve niet was. De koop en voorwaarden nu aldus gemaakt zijn de, ontbood Joneker Michiel eenige ar beidslieden, welke het Huys mitsgaders het Torentje wat verhielpen, soo dat het nu seer wel de Heerlijckheyd van een seer aansienlijck Heer geleeck, T geen Joneker Michiel oock soo haast niet be speurd had, of hij spande.alle sijn sin- nen te samen om een naam uyt te vin den, die met de waardigheydt van de plaats over een mocht komen. Na dat hy twee dagen en drie nachten hier mee overgebracht en in al die tijde naauwelijcks een oog toegedaan had, vond hij eyndelijck een naam, die met de gelegentheyd van dese doorluchtige Heerlijckheyd groote overeenkomst had; want vermits de selve dicht by een Vliet of Water gelegen, en met een seer cierlijck Torentje na de oude Bouw kunst version was, gaf hy se de naam van „Toorenvliet", waarmee deselve oock nog op heden bekend is; en buyten twijfel sou hij onder sijn brieven, achter sijn naam desen tijtel gevoegd hebben, indien hy het on&eluck niet gehad had, van niet te konnen schryven. Op dese manier wierd Joneker Michiel van een slechte Wolspinders Soon Heer van de Doorluchtige Heerlijekheid van ..Tooren Vliet", daar hij hooge en lage jurisdictie over alle sijn onderdanen, te weten sijn luysen en vlooyen sijn leven langh ge houden heeft. Eenigen tijd later sprak hij eenige metselaars aan en sooht verding met hen te maaken om op sijn Heerlyckheicl Toornvliet een kerk te bouwen, seggen- de ten dien einde een assignatie op den ambassadeur van Spanjen te hebben, doch vermits de assignatie nooit te voor- schyn quam, is dit godvruchtig werk, te weeten, liet stichten van den tem pel, ook achter gebleeven, tot groote schade van syn doorluchtige naam, die buyten twyfel niet weynig luysler daar door verkreegen soude hebben". Pe schrijver steekt dus terecht eenigs- zins den gek met de „heerlijkheid", het was zooals gezegd niet veel meer dan 'n oud huis-en de bezittingen van onzen Jonker waren van zeer wisselenden aard. UIT DE OMGEVING. KOUBEKEHK. Debondsring „Koudekerk" van J.V. op Geref. Grondslag hoopt Zaterdag avond 23 Februari a.s. re half acht uur, een jaarvergadering te houden, in het lokaal achter de Geref. Kerk Agenda: 1' Jaarverslagen, 2 In leiding „De J.V. en het gezin" door een lid der J.V. „Eben Haëzer" te Leiderdorp .Wij verwachten, dat ook vele ande ren door hun tegenwoordigheid blij ken van medeleven zullen geven in deze tak van Geref. jeugdorganisatie. Ten slotte zij nog vermeld, dat de heer Mr. A. Schenkeveld, die gedu rende een reeks van jaren den ring diende, in deze vergadering afscheid van den ring hoopt te nemen. NOORDWIJK. Gistermiddag kwam de gemeente raad in spoedeischende vergadering bijeen ter benoeming van een gemeen te-architect, daar de in de vorige ver gadering benoemde, bedaiikt had. Ditmaal werd benoemd nummer 3 van de voordracht* de heer A. v. Vliet te Rotterdam. NOORDWIJRERHOUT. De Chr. Zangvereen. „Concordia" directeur de heer J. Verloop, gaf in de Ned. Herv. Kerk een uitvoering welke schitterend geslaagd is. Een keurig programtra. bevattende 12 nummers, waarvan b vóór en 6 na de pauze werden uitgevoerd, heeft vefen aangename oogenblikken ver schaft. Vooral het „Zacht zingt de zee" waarmede deze vereen, in 1924 te (Monster den 2en prijs heeft gewonnen, was eenig mooi. In„Concordia" zijn veel goede krach ten. zij staat onder uitstekende leiding, bij de keus harer liederen spreekt ha ren grondslag, zij woekere nog lang met hare gaven, tot Godes ee*. BOSKOOP. Het bouwen' van een woonhuis aan de Julianastraat voor rekening van dhr A. Metselaar, is gegund aan de laagste in schrijver, dhr C. Yerweij alhier voor f 4885. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisterenavond v.vrd vanwege liet Chr Meisjeskoor „Echo der Duinen" in de Ncd. Herv. Kerk een uitvoering gegeven. Dcor Ds. Bcllee werd deze uitvoering ■geopend met het laten zingen van Ps. 13S1 en gebed. Vervolgens sprak hij een kort openingswoord. Over het alge meen is er zeer keurig gezongen. In het bijzonder mogen we wel noemen: „Woud- gedachten" en „Lente-overpeinzing". Een zeer mooi nummer was ook „Morgen zang" (Solo), wat werd gezongen door Mej. R. Meijering en allerkeurigst werd uitgevoerd. Mede mogen we ook nog noe men nummer 13 van het program „Ga niet alleen", wat werd gezongen door de dames Slingerland, van der Gugten, van Deift en Zuiderduin. Dit stuk werd be geleid door het kerkorgel, bespeeld door den directeur J. Schonevelcl van Rijns burg. We kunnen ons gerust aansluiten bij hetgeen Ds. Bollee in zijn slotwoord zei, dat het meisjes-zangkoor sinds het vo rige jaar veel vooruit is gegaan. Onge twijfeld was dit woord oolc cle gedachte der vergadering, wat wel bewees het da verend applaus bij het laatste nummer, wat ook zeer mooi werd gezongen. Wij kunnen dan ook' met genoegen besluiten, dat deze uitvoering zeer zeker als Welge slaagd kan worden beschouwd, wat èn voor directeur èn voor het Meisjeskoor niet anders dan tot groote tevredenheid mag stemmen. Maar ook is deze uitvoe ring een spoorslag om op den ingeslagen weg voort te gaan, want ongetwijfeld ho pen we zoo'n uitvoering nog eens weer te hoeren. Hoewel het weer niet al te aanlokkelijk was om uit te gaan, was de kerk' toch flink bezet. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Ds candidaaisieiling. Geachte Redactie, Mag ik u oj.n wat ruimte verzoeken voor het onderstaande? Bij voorbaat daarvoor dank. Ik wilde namelijk langs dezen weg iets zeggen ever het advies van het Kamer kieskringbestuur, zccals dat den Kiesver- eenigingen, behp.or.ende tot den Kamer kieskring „Leiden", toegezonden is. 1. Allereerst deelt het Bestuur mede, dat „de tijd vcor een samenspreking be treffende cle Candidaatstelkag niet de Kiesvereenigingen ontbroken heeft". Dat is me ietwat duister. Het advies van het Centraal Comité heeft het bestuur uiterlijk 5 Februari j.l. bereikt. Was het niet mo gelijk, dat het Bestuur vóór 11 Februari bijeenkwam, cm tijd en plaats te bepalen voor bovengenoemde samenspreking En kon die samenspreking dan niet plaats hebben vóór of op 18 Februari? Het wiL me voorkomen, dat dit wel mogelijk was, gezien de tijdruimte van. twee weken. Men leest in de bladen, dat overal Provinciale Ccmité's, Kamerk ie s kringen e:? Sta ten- clubs hebben vergaderd op den door liet C. C. vastgestelden tijd ca ik zie niet in, waarom „Leiden" daar nu een uitzonde ring op moet maken. Bovendien is de nu gevolgde wijze van behandeling (geen oproeping der plaat selijke kiesvereenigingen), naar ik meen, volkomen in strijd met den altijd door het Bestuur genoemden stelregel: „van onde ren op". Het spijt me dus, dat de Kiesvereeni gingen niet in de gelegenheid eweest zijn eenigen invloed op het dcor het Be stuur gegeven advies uit te oefenen. 2. Maar nu dat advies zelf. Wanneer het Bestuur van den. Kamerkieskring het noo- dig oordeelt, zulle ëen "ingrijpende ver andering voor te stellen, als nu is ge schied. dan mogep. we toch zeker wel verwachten een degelijke argumentatie, waarom men zoo belangrijk is afgeweken van het advies van het C, C. Met geen woord rept het Bestuur over de gronden, waarop dit advies berust. Het wordt niet noodig geoordeeld den kies vereenigingen mede te de el en, waarom ze moeten afwijken van het advies van het C. C. En stel daar nu tegenover de argu menten van het Centraal Comité, dat zijn advies heeft opgesteld met inachtneming van a. „de meest wenschelijke samenstelling van 'de club uit parlementair oogpunt bezien b. de gevoelens der partij, zooals die gebleken zijn bij de besprekingen, welke het Moderamen van het C. C. 111 Decem ber j.l. heeft gehouden met de gedele geerden der centrale besturen in de Kamerkieskringen; c. de onderscheiden stroomingen, wel ke zich in het partijleven openbaren d. Na vorenstaande overwegingen de anciënniteit der zittende Kamerleden". Valt het dan te verwonderen, dat het Bestuur der Kiesvereeniging alhier het advies van het Kamerkieskringbestuur heeft verworpen op grond van de om standigheid, dat het te oppervlakkig is Het zij terloops opgemerkt, dat ik den heer_.W. Warnaar uitschakelvoor hem heeft onze K. V. altijd hard gewerkt en ze zal het nu weer doen; het bestuur zal in dit opzicht het advies volgen en voor stellen den heer Warnaar op de hoofd lijst te plaatsen).1) 3. Het Kamerkieskringbestuur heeft dus de heeren A. Colijn en J. van der Molen twee zittende Kamerleden geschrapt (waarom?), benevens den heer P. Berg- meijer. Maar nu vraag ik toch in allen ernst: zijn die heeren naar het oordeel van het Bestuur plotseling zoo minderwaardig ge worden, dat ze niet eens een bescheiden plaatsje op de -b ij 1 ij s t konden veroveren Men vindt hun namen daar tevergeefs. Dat zal toch geen opzet zijn? Zoo ja, dan mag men toch rekenen op eeii degelijke argumentatie, waarom die heeren ook niet eens waardig gekeurd worden op de b ij- 1 ij s t te worden opgenomen. Of is het een verzuim Zoo ja dan is riet een schromelijk verzuim, dat in niet geringe mate mijn oordeel bevestigt. Mijnheer de Redacteur, ik vrees te moe ten erkennen, dat het advies van het Be stuur van den Kamerkieskring „Leiden" weinig gelukkig is. -. oor?!, waar voor vel: Kiesvereenigingen dit advies meer dan een advies is. En. ik vrees oolc, dat l.et Kamerkies kringbestuur straits een teleurstelling zal inceten boeken. Met .dank vcor de toegestane plaats ruimte. Uw dw. JAC. VAN WEEREN Pz. Vcorz. der A, R. Kies ver. Sassenheun, 24 Februari 1925. x) De vergadering der K. V., Dinsdag gehouden, ging na uitvoerige bespreking geheel aéccord met het advies van net C. C. en nam de lijst na stemming geheei over. Zij plaatste dus den heer Warnaar niet op de hoofdlijst, zocals het Bestuur RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting staan 131 zaken op de rol, voor niet openbaat 7 zaken. W. Z., Noord w ij k e r h o u t, is al daar bekeurd 'wegens het zich bevin den op den openbaren weg met een jachtgeweer en lantaarn. De ambtenaar, Mr. v. d. Eist, ëischt f 10 cf 10 dagen hechtenis, met ver beurdverklaring van het geweer, ei" teruggave van de lantaarn. J. J. Chr. van G... suikerbakker heelt te lang laten werken. De niet verschenen bekl. heeft schriftelijk be kend, doch waarvan de oorzaak was, dat alles eerst diende opgeruimd te worden. De als getuige gehoorde bediende L'. H. de Vos wenschte het noodzake lijke van het werk aan te toonen. vooral daar men toen volop in de Sinterklaasdrukte zat. Eisch f 5 of 5 dagen hechtenis. D. H. de Br., bakker te Le iden, had te vroeg laten werken, wat bekl. bekende, en bovendien werd beves tigd dcor getuige W. C. Verhoeven, waarna f5 of 5 dagen werd geëischt. A. Ph. B.. bouwkundige te Oegst geest, heeft een hond. die bij de buren de kippen achtervolgt en dood bijt of jaagt. Bekl. is er niet zoo zeker van dat zijn hond het heeft gedaan, en toen men er mede aan kwam was hij niet één, twee, dii? klaar de gevraagde vergoeding te ge ven. IT. v. d. Berg. wiens kip het betrof, doet een omstandig verhaal van wat er op dien gedenk'waardigen Zater dagmorgen, toen hij net uit de st:d kwam, is gebeurd met kip en hond. \Y. O. en J. R. te Leiderdorp hebben op een avond nog. een ijze ren hekje bij getuige van den Bo gaard omgebogen, en daarna is nog bij W. P. uit een houten hek een plank verspinterd c-n weggeworpen. De kantonrechter heeft de baldad- ge heeren al bij zich gehad, en hun gezegd', dat zij bij getuige v. d. Bo gaard hun -verontschuldiging hadden aan te bieden en liet hekwerk weer in goeden sta3t te brengen. ITct laat ste hadden ze werkelijk gedaan, doch' het eerste was over het hoofd gez'en. Dronken menschep ziet men in Lei derdorp niet, clus is het een in nuch- teren toestand gepleegde brid-d:ghe'd zegt de kantonrechter, en hebben bo vendien beklaagden zich niet aan de afspraak gehouden. Eisch tegen elk der beklaagden f 15 of 15 dagen hechtenis. Aan H. St. te Leiden is Leer plichtwet-overtreding ten laste gelegd. Met een berisping zonder strafopleg l ging werd hij weggezonden. Tegen G. Th. H.. I. S., F» Z.. G" Gr. te Leiden, A. N. geboren v. d. P., J. van D., H. van Dj, J. K„ J. M. A. N.. allen te Katwijk, P.1 van S. en. W. M. van W. van K. te N o 0 r d w ij k, werd wegens dezelfde overtreding geëischt f3 of 3d. G. v. d. Z., melkboer te Leiden heeft met een handwagen gereden, zonder dat die in den avond verlicht; was. Eisch f 1 of 1 dag hechtenis. F. van H.. textie:-arbeider te Leiden, heeft in den nacht zoo haifi geschreeuwd of gezongen, dat de menschen er wakker van werden. Bekl. vertelde dat een der arbeid sters 35 jaar op de fabriek was en toen een fuifje gegeven had. Eisch f3 of 3 dagen hechtenis. C. P. van M„ smid te .Amster dam. heeft in oen auto gereden zon der voldoende achterlicht. K«ekl. had het nooit bemerkt, doch heeft het nu in órde laten brengen. Eisch f3 of 3 dagen hechtend. L. D. chauffeur te Alphen heeft eenzelfde gebrek gehad aan de voor zijde van zijn auto. Ook deze beklaag de had er geen erg in gehad, dat het uitgewaaid was, en 'daarom was hij liever vrijgesproken. De Srintonr scfiter dacht dat dit bezwaarlijk zou gaan. en de ambtenaar eischte f5 of 5 dstgen hechtenis. P. v. d. B., C. van D. en J. v. d. TT. hadden als gebruikelijk te Katwij k „gebeursd". Tegen elk der beklaagden werd "ffio of 5 dagen hechtenis geëischt. L. P. O., werkman te Sassen- li eim is gedagvaard wegens het z'ch ophouden in de buitenplaats van Ba ron van Heemstra aldaar, zonder ver gunning daartoe. De zaak werd aangehouden, om den verbalisant v, d. Eist te hooren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7