"stadsnieuws. ÜOi^UtihDAü hfcltmUAril laaO' Gsmsenfelïjké Aankondigingen SïESEMÏELIJKE VÏSCHVEftKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is Vrijdag verkrijgbaar: SCHELVISCH 0.18—0.20 —0.320.50, SCHOL 0.15—0.1S—0.38. SCHAR 0.18—0.20, GEH. KABELJAUW 0.30 per pond, IJBOOKKINK 0.06 en HARING 0.05 per stuk. Leiden, 26 Febr. 1925. r"-" De Gereformeerde Meisjesvereeni- ging „Ora et labora" hield Dinsdag avond in het lokaal achter de Ger. kerk onder leiding van mej. G. Bögaards mei vele genoodigden en belangstellenden een openbare jaarvergadering. Nadat ge zongen was Psalm 84 3, opende de Pre sidente met gebed. Door de secretaresse mej. J. de Wilde, werd jaarverslag uit gebracht en door de penningmeestevesse mej. M. Derksen, een finantieel over zicht gegeven, waarvoor aan beiden een woord van darjk werd gebracht. Vervol gens werd door mej. N. v .d. Haven een inleiding gegeven op Gew. Geschiedenis (N. T.) „De verzoeking van Jezus in de woestijn, Ma'tth. 4), waarop eert bespre king volgde. Door mei. J. de Jong werd een inlei ding gegeven over „Opvoeding"vwaaTQp eveneens 'n ge dacht enwisseling volgde. Door afgevaardigden van kerk era ad jongelingsvereeniging' en van- de meis- bëste.wenschen voor Ora et Labora over-* jesvereeniging te Leiderdorp werden cle gebracht. In cle pauze werd koffie ge presenteerd. Daarop werd door mej. J. tie Wilde een inleiding gegeven op Gew. Geschiedenis (O. T.) Daniël 3, waarop een bespreking volgde. Door enkele léden werd 'ri voordracht gedaan en ter afwisseling eenige liede ren gezongen. Ontler het zingen van Ps. 25:5 en 6 werd een collee> gehouden voor de ver- eeniging te L est. De heer D. de Bruijn sprak een slotwoord, Waarin hij als.tolk van cle aanwezigen aan Ora et Labora een woord van hartelijken dank bracht voor den leerzamen en génoege- lijken avond, ons bereid en ging daarop voor in dank aan den Keere. SASSENHEIM. Dcor het bestuur van de Woningbouw- vereeniging „Vooruitgan" alhier is aan besteed het bouwen van 29 woningen np een terrein aan de Zandslootkade, waarvan de uitslag is als volgt: Gebr. Veveke te Leeuwarden v, f92.500. W. Kuipers te Surhuis ter veen v. £91.240. R. klassaar te Leiden voor f 89.000. G. W. Proper te Ooegstgeest v. f87.000. J. van Riet te Noordwijk voer £87.000. P. Kort te Rijnsburg voor f 83.600. J. Brouwer te Heiloo voor f S3.C00. P. W. Verbeek te Katwijk a. Zee f 82.430. 1.. Raaymakers te \Votnv voor fSi.Soo. F. H. Holtes te Heiloo voor f78.950. P. C-jaltema te Ve'lseroord voor f 76.S83. Volgens bestek is de gunning aangehou den. Donderdagavond half acht, hoopt voor de Chr. C-eref. Gemeente Kerklaan op te treden Ds. J. B. G. Croes van Bussum. Dinsdagavond vergaderde "de A. R. Kiesvereeniging, onder voorzitterschap van dhr J. v. Weeren. De vergadering was vrij goed bezocht. Na opening door den voorzitter en af doening van eenige zaken, werd vanwege het Bestuur een motie voorgesteld, inzake de Olympische spelen, wellte motie na een kleine wijziging en aanvulling als volgt wérd aangenomen: „De A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te -Sassenheim, gelet 'op het voorstel der regeering, om voor cfe Olym pische Spelen, een bedrag van 1 millioen gulden beschikbaar te stellen, Overwegende, 10. dat door het houden dier spelen, de dag des Heeren in hooge mate wordt ontheiligd 20. dat deze spelen meer en meer leiden tot menschvergoding en ontaarding van liet volkskarakter, en mitsdien door een Christelijke Overheid niet mogen worden bevorderd 30. dat het subsidievoorstel voorts wordt geacht in strijd te zijn met het ontwerp stembus program, (ati'd. Financiën a en afd. Binnenlandsche Zaken. b. Spreekt hare verwachting uit, dat de A. R. leden der Eerste en Tweede Kamer dit voorstel krachtig zullen bestrijden en besluit deze motie ter kennis te brengen van het Centraal Comité, de A. R. Kamer- club en de A. R. pers". Hierna volgde candidaatstelling voor de Kamerverkiezing. Zoowel het advies van het C. C„ als van het Kamerkieskringbe- Et'uur lekte nogal verzet uit. Het duurde voorts een heelen tijd, eer men tot recht inzicht kwam van hetgeen van de kies vereeniging wordt gevorderd. Tenslotte werd bij schriftelijke stemming uitgemaakt het advies van het C. C. te volgen, wat betreft de Hoofdlijst. Op de bijiijst werden geplaatst: 1. W. Warnaar, 2. K. Kruithof. 3. Dr. Severijn, 4. Ds. Hofstede. 5. G. Baas. 6. Mr. Slob. 7. Douwes Jr. S. Ds. v. Grieken. 9. Mr. Terpstra, 10. R. Zuidema. 11 iNVirtz, 12. H. Amelink. 13. Gerbrandy. 14. Mr. Grosheide. 15. Tyo ,van Eeghcn, i6„ v. Beek Calcoen. 17. Mr. Bruch. 18. Valstar. r9. D. L. Harms. 20. v. d. Wal. Hierna kwam dhr Vercouteren aan het woord om te spreken over: „Staatsloterij en Revaccinatie". Inl. verblijdt zich over da indiening van ■het voorstel bij de K3mer tot afschaffing der Staatsloterij. De regeeririg ziet terecht haar inconsequente houding in, bij lan gere gedooging dezer loterij, waar alle andere women verboden. 't Is voor de A. R. een lang gekoester de wensch. Onze leider verdient alle hulde, 'tls vooral voor een bezuinigingskabinet een kloeke daad en een bewijs, dat men ook noog andere dan materieele belangen op het oog heeft. Ook voor de wijze, waarop de Regee ring de Staatsloterij wil afschaffen heeft inl. niets dan lof. Betreffende het tweede punt der inl. kan spr niet zoo gul zijn met zijn lof. Integendeel, bij dit voorstel is volgens spr de Regeering het spoor geheel bijster. Het wordt nu meer vrijheidsbeperking, meer dwang. Het voorstel gaat geneel tegen ons program in, Zou het hier soms zijn of werden een uitwisseling onderling van be ginselzaken? 't Is haast niet te gelooven, doch opheldering is zeer gewensent, Waar het ooi: onze roeping is de rechten des volks te verdedigen, zoo wekt spr op tot een krachtige bestrijding van dit Regee- ringsvccrstel. Tenslotte wijst spr aan de hand van ver schillende uitspraken van geneeskundigen op het waardeiooze en zelfs gevaarlijke van vaccinatie. Hierna sluiting der vergadering. BOSKOOP. Dinsdagavond trad voor de vereeniging „Arbori cultura", vereeniging van Oud leerlingen en leerlingen der Rijkstuinbouw- winterschool alhier op, dhr J. K. Budde, hcrtulanus te Utrecht. Als onderwerp had genoemde heer ge- kezen: „Mijn jongste reis naar Zuid- Af ri ka". Met veel belangstelling volgde het tal rijk opgekomen publiek den spreker, ter wijl dcor lichtbeelden een en ander werd verduidelijkt. Hier ter plaatse bestaat het plan, om een mandolineclub op te richten. Men kan zich als lid opgeven bij de hee ren C. Hcoftman en Jac. Boer. r Omtrent onderstaande verloren voor werpen zijn aan het politiebureau inlich tingen te bekomen. Een nikkelen damesarmbandhorloge, een zweep, een handbeschermer van een rijwiel, eenige dameshandschoenen, een geldstuk, een notitieboek, waarschijnlijk van een kruidenier en een bos rozen. Aan dhr A. Keijzer, timmerman al hier, is vergunning verleend tot het- plaat sen van een gasmotor van 5 P.K. in zijn perceel aan de Vcorkade. Op de jaarvergadering van de ver eeniging van Chr. Schoolonderwijs zijn tot bestuursleden gekozen de heeren C. Groo- tendorst, in de vacature van zijn vader T. J. Grootendorst, die wegens hoegen leeftijd heeft bedankt. (Dhr Grootendorst heeft 25 jaar het voorzitterschap vervuld. In de vacature van dhr J. Èrkelens, die niet meer in aanmerking wenschte te ko men, werd gekozen clhr C. v. Heesen, ter wijl herkezen werd dhr A. Keijzer. Aan dhr P. J. de Rooij alhier is verlof verleend voor den verkoop van alcahol- vrijen drank in 'zijn perceel aan de Ridder- buurt no. 80, LISSE. Dinsdag hield de Schoolvereén. op G.G. haar 2den Ouderavond in dit winterseizoen. Dat zulks door de ouders zeer gewaar wordt, bleek wel uit de belangstelling, die er dezen avond was. OHicieele Beursnoteermg. Staatsfondsen. Nederl. 1923 f 1000.— 6 Nederl. 1922 A 1000.— 6 Nederl. 1922 B 1000.— 6 Nederland 1919 f 1000 5 Nederland 1918 f4000 5 Nederland 1917 f 1000 4l/s Nederland 1916 f 1000 4 Nederland obl. 3 Ned. certif. N. W. S. 3 Aled. certif. N. W. S. 27* Kon.Mij.t.E.v.P.Br.aflOOO.- onderaand.100. Ned. 0.-I.1921 A 1000 7 Ned. O.-L 1921 B100061/, Ned. O.-L 1919 1000 6 Ned. 0.-I. 1916 1000.— 5 Ned. 0.-I. 1923 A 1000 5 N. O. L obi. 1915 1000 5 Oostenr. Kr. rente Juli 4 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1909 frs. 500 4l/s Jap. Bin. Sch. 1808-'09 5 Japan obi. Ie serie 4l/c Mec.afl.obl.doll.00-1000 5 Banken. Amsterd. Bank aand. Koloniale Bank aand. N.-I.Hdlsb. 11000 aand. Rotterd. Bankver. aand. NecLHandel-Mij.Cert.v.A, Industrie. Calvé Delft aand. Calvé Delft cert. v. aand. Centrale Suiker Mij. aand. Gouda K, Stear-fb. aand. H. Dr. en Kab.-fb. aand. Insulinde Oliefabr. aand. Jurg. Ver. Fabr. gew. a. Jurg. Ver. fabr. p. B. a. Idem C. a. Ned. Fabr. v. Werkt, en Spoorw.-mat.i ene A a. Ned. Gist- en Spir.fbr. a. Philips Gloeil. fabr. a. Stokvis en Zn. c. v. a. Vereen. Chem. Fabr. a. Volt. Met.kr. lampfabr. a. Am. Bt. Sug. Cy c.v.g.a. Am. Hide en Leather Cp. cert, van pref, aand. American Smelting en Refinang Co. c. v. a. Anac. Cop. Cy c. v. a. Central Leather Cy. waeg Studeb. Corpor. c. v. a. Un. Cig. M. Cy. c. v. a. "Un. Stat. Steel c. v. g. a. Un. Stat. Steel c. v. pr. a. Culturen. Comp. Merc. Argent, a. v. d. Linde en Tev. c.v. a. Tels en Co. Hd.-Mg.g. a. v. Nierop's Hd.-Mij. g.a. Dordts Petr. I.-Mij g.a. V.K. 3 80 827- 336 21s/4 217= 123 124 19 18 Er werd dan ook veel gebruik' gemaakt an de gelegenheid tot liet bezichtigen, an liet werk, ook dat van de U.L.O. klasse, waar miniatuurmarhines met stoom •n elet Lr i ite'r gedreven werden. Te acht uur luidde da hel voor het onderwijs der 5de klasse c,i nadat het Hoofd der school op gebruikelijke wijze geopend had, heette deze de opgekomenen hartelijk welkom, den wensen uitsprekende, dat de school met leerlingen, onderwijzers en onderwij zeressen door de ouders opgedragen mo- worden, aan 'den troon der genade, dan zal de school zeker niet alleen staan. Aan de 5de'klasse werd vervolgens les gegeven in het zingen en vaderlandsche geschiedenis, 't welk met aandacht ge volgd werd, terwijl in de pauze de heer A. Koppenaal refereerde over „De tijden veranderen", Het Hoofd der school deelde vervolgens mede, dat met 1 April leerlingen kunnen aangenomen worden, die op 1, Oct. 1925 zes jaar zijn en spoorde de ouders aan, de afkomende leerlingen naar de avond school te sturen, en de kinderen niet onnoodig van school thuis te houden. Nadat nog eenige vragen afdoende be antwoord waren, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadeing met dankgebed. KATWIJK AAN ZEE. Maandagavond gaf de Geref. Knapenver eeniging „Timotheus" haar jaarfeest in „Casa Cara". Het was van het bestuur een goede gedachte, o.m in tegenstelling met andere jaren, voor dezen avond alleen uit te noodigen de ouders der leden, de be gunstigers en enkele afgevaardigden van. zusterverenigingen, zoodat deze bijeen komst een gezellig, intiem karakter droeg. Een der leiders dezer vereeniging, dhr Vermeer, opende deze bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 25 vs. 4 en 6 en gebed, waarna door hem een keurige ope ningsrede werd gehouden, waarin o m. op pittige wijze werd opgemerkt, dat de lei ders dezer vereeniging wel eens lijders werden, doordat de knapen niet altijd even gehoorzaam zijn tot luisteren, naar hetgeen wordt gesproken en waar zij toch zoo wei nig naar voren brengen, wat op godsdien stig terrein innerlijk in hen leeft. Hiema werd de vereeniging gecompli menteerd door mej. G. Parlevliet als af gevaardigde van de meisjeévereeniging en door den heer Bedekker. van de Geref. Jongelingsvereeniging. Vervolgens werden door de knapenleden verschillende, zoowel ernstige als luimige voordrachten en samenspraken gedaan, terwijl door dhr Ouwehand afwisselend ge filmd werd; Een en ander zeer naar genoe gen der aanwezigen Daarna werd door den leider, dhr v. d. Wal, een ernstige be spreking gehouden over de vragen, welke leven in de ziel an den .knaap, inzon derheid de vragen, wat mogen wij en wat mogen wij niet, welke vragen door spreker werden ontleed, vooral met het doen en laten cp den Sabbath. Spr raadde de kna pen, met hun vragen naar hun ouders te gaan en ook God met een teere con- ciëntie hun vragen voor te leggen. Met stille aandacht werd deze spr aangehoord Aan het slot werd door dhr Bonefaas een afscheidswoord gesproken. Daarna werd gezongen» Ps. 751 en met gebed gesloten. - Melden wij nog, dat dhr de Vries het zingen begeleidde met het orgel en door enkele jonge dames koffie met koek werd rend gediend, dan kunnen wij zeggen, dat dit een goede, wel bestede avond was en wenschen wij deze vereeniging toe, dat zij ender de eminente leiding welke zij heeft, moge voortgaan tot stichting der Eden en tot eere van Gods Naam. Maandagavond vergaderde in de Ge meentezaal de Coöperatieve brood- en verbruiksveveeniging „Helpt elkander'". Aan de leden werd bekend gemaakt, dat het aantal leden dit jaar met 65 was vermeerderd en thans 327 bedroeg, ter wijl bij 515 gezinnen brood wordt bezorgd. De omzet der bakkerij bedroeg dit jaar f 64460,13 en die der kruidenierswaren, f 78.265,5512, tegen resp. f 63.S86.65V2 en f 63.35,881 Va het vorige jaar. Verwerkt werden 3784 balen tarwemeel en bloem, Besloten werd de S pet, waaraan door de leden een bestemming moet worden ge geven, bij het dividend te voegen en om 4 pet dividend uit te keeren. Het bestuur werd in overweging gegeven, 5 pet af te schrijven van de gebouwen. Herkozen werden als bestuursleden C. van Rhee en H. an Duin en gekozen J. van Duin Jr en C. van Duivenbode en herkozen voor de Commissi? van Toezicht G. van Rijn en gekozen Th. ten Brake. Deze week werden, terwijl er nog twee gezinnen in woonden, afgebroken de onbewoonbaar verklaarde woningen in het Duinpad alhier. Sedert enkele jaren leef den de bewoners to liet zand, daar geen. vloeren in de woningen meer aanwezig waren. Thans hebben de bewoners een onderkomen gevonden in de loopgraven in de duinen, tot het gemeentebestuur of andere medelijdende menschen zich, vooral over de arme stumperds van kin deren, ontfermen. OEGSTGEEST. De Raacl dezer gemeente zal a.s. Za terdag 28 Februari des middags 2 uur .vergaderen ter behandeling; van de vol gende onderwerpen: 1. Herdenking opening Gemeentehuis. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel inzake plaatsing plaquette Burgemeester in het Gemeentehuis. 4. Voorstel voor brandkranen iVVar- monderweg. 5. Advies op verzoek stratenplan Juta e.a. 6. Wijziging begrooting 1925. 7. Voorschotten art. 101 L. O. wet aan Bijzondere scholen voor 1925. S. Verbreeding Leidsche Straatweg. GEMENGD NIEUWS. TELEGRAMMEN.* (Draadlooze dienst) BERLIJN", 28 Febr. {VL D.J 'De „Vossische Zeitung1" meldt uit Parijs dat de economische beslissingen over een Fransch-Duitsch handelsverdrag f schijnbaar goede vorderingen maken. Waarschijnlijk zullen de gedelegeer den heden of morgen een voorloop g handelsverdrag voor den rijd van tien maanden pnderteekenen. De Duitsche gedelegeerde von Tren delenburt zou aan het einde van de .week naar Berlijn terugkeeren. Tragisch. Dezer dagen werd medege deeld, dat bij het strijken van een sleep van het aan de Juliana-kade te Sema- rang liggende s.s. „Borneo" van de Mij. „Nederland" twee matrozen te water geraakt waren, waarvan de een, de 20- jarige van Tuinen, vèrdronk. Zijn ver minkt lijk werd den volgenden middag opgehaald. Heigeen het ongeval al heel tragisch maakt, is dat de jonge Van Tuinen geen beroepsmatroos was, naar de Indische bladen melden, maar een student in Nederland, die, gaarne zijn zuster op Semarang willende bezoeken, maar het noodige geld hiervoor miste, en zich daarom als gewoon matroos op de „Borneo" liet aanwerven. Pos [diefstal van 11.000. Naar gemeld wordt ,is de postbeambte van een der bijpostkantoren te Amsterdam die uit een posttrommel een bedrag van elf duizend gulden ontvreemdde te Antwer pen gearresteerd. Men seint vandaar, dal bij zijn aanhouding nog vijf gulden op hem werden bevonden. Hij verklaarde bij zijn verhoor aan de politie, negen duizend gulden aan een Nederlandschen vriend te hebben gegeven. Vruchtbare koe. Als een groote bij zonderheid kan worden gjmeld, dat vier koeien van den heer A. J. Bos, wonende op het landgoed „De Biezen" te Barne- veld" in korten tijd niet minder dan negen kalveren ter wereld te hebben gebracht. Drie beesten hebben namelijk een tweeling geworpen, terwijl éen dier den eigenaar met een drieling heeft ver blijd. Doodelijk ongeluk. Terwijl het vaar tuig van den schipper S. de draaibrug bij Munsterveld passeerde, stak het 8- jarig dochtertje van S. haar hoofd juist buiten de roef van het schip. Dit lichaamsdeel raakte tusschen de brug bekneld en werd geheel verbrijzeld, zoo dat de dood spoedig intrad. Praeparatoir examen. In de lieden gehouden vergadering van de classis Leiden, werden praeparatoir geëxamineerd en met algemeene stemmen roegelaten om te staan naar het ambt van Dienaar des Woords de heeren: A. Dercksen, theol. cand. V.U. te Gouda C. Kapteyn, theol. cand. V.U. te Oegst- geest. Als examinatoren, fungeerden: D- Broek stra van Rijnsburg in exegese Oude Ten tamen. Ds. Bceijenga van Sassenheim in exegese Nieuwe Testament. Ds. Koers van Noordwijk aan Zee in Dogmatiek. Met den aanleg van een trottoir aan re Korte Mare, waartoe onlangs door den gemeenteraad werd besloten, is thans een aanvang gemaakt Een kleine vergissing is ingeslopen in het bericht van gisteren over de huldi ging van Ds. Punselie. De catechisanten hebben nl.. niet een „N E", doch een; muziekkast aangeboden. i Laatste Berichten. Verdronken. iTe Zoeter woude is het driejarig zoontje van van den A. te water ge raakt en verdronken. Marktberichten, LOOSDUINEN, 25 Febr. Groenten- veiling. Kaskomkommers le srt. f 87 112, 2e srt. 3458, eieren 8.108.90 per 100 stuks; komkommerstek 26—42, spruitkool 1826, witlof 69 per 100 K.g., spinazie 1.561.87 per 4 K.g., sa lade le srt. 8.40—9.60 per 100 krop; prei 46.70, radijs 5.709, kervel 6.608.50, selderij 2.104, peterselie 6.207.80 p. 100 bos; stoofsla 1.802.10 per 6 K.g., boerenkool 1842 ct. per S K.g. ZOETERVYOUDE, 25 Febr. 1925. Vei- ling „Zorg en Vlijt". Aangevoerd 1687 kipeieren, 6.557.40, 300 eendeneieren 5.80—6.60 per 100. KATWIJK AAN DEN RIJN, 25 Febr. Uien 12.80—13.60 Peen 1.50—2.10 per 100 K.g., Roode kool per 100 7.308.90. Gele kool 9.10—12. Aanvoer 2280 K.g. uien, 3455 roode kool, 3085 gele kool. VOORSCHOTEN, 25 Febr. 1925. Aan gevoerd 2435 eieren, per 100 stuks 7.20 8, eendeneieren 6.606.80, kippen p. stuk 1.702.20, lianen 1.452.20, ko nijnen 1.70 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 26 Febr. 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barométerst. 767.1 Haparanda en Ingoe. Laagste Barometers!.: 749.5 Valentia. Verwachting tot den avond v. 27 Febr. Stormachtige tot krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke of verder ruimende wind, zwaarbewolkt tot betrokken, re gen- of hagelbuien, later opklarend en kouder. Stormwaarsehdwitigsdienst. Geseind van den Bildt hedenmorgen ii.40 u. aan alle posten: „Wordt ver wacht storm uit het zuidoosten met rui- menden wind". "sV Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur H aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 8 gr. C. 1 LICHT GP VOOR FIETSERS c.a. Donderdag 26 Febr.: 6.01 n.m. V.K 3 Gee. H. Petre C. v. a. Ci. Mo cara Enim P. Mij. a. „Z, Perlak" P. Mij. p. a. Or. P. Mij. 2000 L. afg. a. Amst. Rubb, Cult.-Mij. a, 170 171 Deli-Bat. Rubber Mij. a. 1 Ind. Rubber Comp. h. Kol. Rubber Cult. Mij. a. Oost-Java Rubb, Mij. a. Serb. Sum. Rubb.C.Mij.a. Scheepvaart. Holland Amerikalijn a. 69 69 Holl. Stoomboot Mij. a. 23 23 Houtvaart N. V. a. Java China-Japan In a. Kon. Holl. Lloyd a. 6' 7 Kon. Pakketv. Mij. a. 146 146 Ned. Scheepv. Unie a. 128 135 Rotterd. Lloyd a. 136 128 St.v. Mij. „Nederland" a. 160 159 St.v. Mij. „Noordzee" a. I. Mar. Cy. C.N. Vot. Tr.a Int. Magine Cy. obl. 6 Cult.-Mii. Vorsten!, a. 161 169', - Hdlsv. Amsterdam a. 492 495 Jav. Cultuur Mij, a. 375 Tabak. Besoeki tab. a. 397 387 Senera'oak taba. 404 Diversen. Maxw. Land Gr. c. v. a. Maxw. L. Gr. c. v. i. b. Per. C. Lira. c. v. p.r. a. Spoorweg-Mij. H. IJ. S. Mija. H. IJ. S. M. 1919/"216°/o H. IJ. S. M. obl. 57* H. IJ. S. Mij. obl. 5 H. IJ. S. M. obl. 1900'/12 4 Idem obl. 1898 1902 37* Mat.-ExpI.v.S.S.1920/226 Mij. t. E. v. S.S. obl. 57* Idem obl. 1985—1918 5 Idem obl. 1910—1913 47- Idem obl. 1901—1913 4 Idem obl. 1890—1898 37* Atch. Topeka c. v. g. a. Centr. Pac. leRef.hyp.o 4 Ghesap qn Ohio c. v. a. Erie Spoorweg gewone a, Kassan C. S. R. gew. a. Idem a pr. a. Idemle no. o. 3 Miss. Kans. T. c. v. a. Miss. Pac. c.v. pret. a. N.V. Ontario en W. a, Southern Pacific s. h. a. Union Pac. R. C. v. g. a. Union Pac. R. C.v. Pref. a. Can. Pac. P. C. v. a. Prolongatie l3/* Wi9seinoteeringen (Amsterdam). Berlijn 0.594.' Londen11.S3' New-York2.49 Parijs12.8_- Brussel I2.a0 Zürich 48. Rome 10.10 Oslo38.02' Kopenhagen 44.52' Stockholm 67.39 Weenen 0.0033 f* Praag 7.^0 Madrid 35.35 BEURSOVERZICKT. Ter beurze waren het heden in hei bijzonderv de Suikerwaarden, waarop cle belangstelling zich concentreerde. Voor alle soorten, maar speciaal de meer courante, bestond goede vraag, zoodat vrijwel over de geheele linie een avance werd behaald. H.V.A. voerden, als gewoonlijk, den boventoon. Ook Ind. Credietwaarden waren goed prijshoudend. De vaste stemming zal wel in hoofdzaak moe ten worden toegeschreven aan de prijs stijging van suiker in Amerika. Tabakken waren vandaag in reactie. Senemb.aks daalden beneden 400. Hor aanbod was niet groot, doch kon slechts plaatsing verkrijgen tegen te- rugloopende koersen. De Oliew. wei den op bescheiden voet verhandeld en braogen zich tasschen enge ruim ten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3