MODE-RUBRIEK. WOENSDAG 25 FEBRUARI 1925 Afb. 4. Kussen met borduurwerk. Afb, 5. Handtasch met kralen geborduurd. Afb. 6 en 7. Kleedjes met eenvoudig borduurwerk. Afb. 4. Kussen met borduurwerk. Dit mooi gevormde kussen kan op ieder gewenschte grootte gemaakt worden. Daar de garneering alleen de hoeken beslaat is het kussen zeer geschikt om in de huiskamer dagelijks dienst te doen. Het borduurwerk, dat uit een patroon bestaat waarvan de eenvoudige lijnen elkaar op sommige punten kruisen wordt in steel- of spansteek gewerkt en is in zijn eenvoud zeer makkelijk te maken, terwijl het materiaalverbruik zeer gering is. Of het borduurwerk uit een of meer tinten zal bestaan hangt geheel van persoonlijken smaak af en van den tint der andere meubelen. Echter be denke men wel dat een bont kussen op een bont divankleed al gauw van „het goede te veel" is. Afb. 5. Handtasch met kralengarneering. Ons plaatje geeft een heel mooi taschje, dat uit een wijde zak en een driekant boven gedeelte bestaat. Deze beide deelen worden met stevig linnen ondervoerd en aan iederen kant maakt men een stijfje met een oog er aan. Het onderste deel, dat men naar keuze groot of klein kan maken, blijft aan de zijnaad van boven ongeveer 8 c. M. als split open. De dwarse rand wordt nu met voering en al ingehaald, en aan het linnen wordt het sluitgedeelte bevestigd, waarop dan de voering tegengezoomd wordt. Het lint wordt door de oogen Afb. 8-^10, Looper en twee kleedjes met Richeljeuwfirt Afb. 1115. Garnituur, daghemd, onderjurk, pantalon, nachthemd en ochtendmulsjc met gaatjesborduurwerk. opzij geregen. De kralengar neering wordt uitgevoerd met zachtgetinte of zwarte kralen in drie grootten. Afb. 6 en 7. Kleedjes met eenvoudig bor duurwerk. Deze kleedjes bestaan overeenstemmend uit naturel-kleurig linnen en hebben belegsels langs de randen, die met het borduurwerk harmo nieeren, dus bij rood borduur werk roode belegsels. Het borduurmotief is zeer aardig: Een klein ventje dat uit rijden is, de engel die het stof weg blaast en het zonnetje, dat om de vertooning lacht. Men werkt alles met twist in steelsteek. Afb. 8—10. Looper en twee kleedjes met Richelieu werk. Een rijk Richelieupatroon, dat gevormd is uit een rozenmotief versiert de looper en harmonieerend de kleedjes. Het motief verloopt langs de kanten iels smaller. Afb. 11-15. Garni tuur, daghemd, panta lon, onderjurk, nacht hemd en ochtendmu- t]s j e. Dit garnituur, dat uit vijf deelen bestaat heeft een zelfde garneeringGaatjesbor duursel in rozetmotief, gecom pleteerd door eenige gebogen lijnen. De randen zijn overal gefestonneerd. Daghemd en onderjurk zijn met schouder- bandjes, en hebben aan den bovenrand een grooter motief. Aan de volant van de onderjurk herhaalt het motief zich om iedere tweeden boog. Het mutsje wordt door dit motief gegarneerd aan de voorhoeken. ioi der Lager Onderwijswet 1920 zal wor den uitgekeerd. 4. Voorstel van B. en W. tot Het be schikbaar stellen van f 300 voor betere voorziening van het handwerkonderwijs door de aanstelling van een of meer vak- onderwijzeressen. 5. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel aan het einde Van de St. Jorisstraat van den heer M. v. d. Hoek! en tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het doortrekken van genoem de straat. 6. Voorstel van B. en W. tot aankoop van de strook buiten de rooilijn vallen- Iden grond aan de Aarkade, van den heer ij. Vonk alhier. 7. Voorstel van B. en W. tot1 publieken verkoop van 7 lindeboomen, op stam, I staande op de speelplaats van de O. L. school, Schoolstraat. 8. Voorstel van B. en W. tot ruil van grond aan dc Wiihelminastraat met de fir ma K. van der Linde. 9. Voorstel van B. en W. tot overname in eigendom door de Gemeente van gedeel ten openbaren weg in het dorp Aarlan- derveen. 10. Voorstel van B. en W. tot overname in eigendom door de gemeente van ge deelten openbaren weg aan de Ho.oft- straat. 11. Voorstel van B. en W. tot onderhanb sche verpachting van. het grasgewas langs den Ziendenweg aan A. van Wilgenburg. 12. Voorstel van B. en W. om aan het Bestuur van het Departement Alphen aan den Rijn der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen over de eerste drie maanden van 1925 te verhuren de lokalen der O. L .school Schoolstraat, voor zijn ambachts- teekenschool. 13. Voorstel van B. en W. om onder hands voor het jaar 1925 aan verschillende werkvrouwen te gunnen het schoonmaken van de openbare scholen in deze gemeen- ite 14. Voorstel van B, en W. om van 3 Mei 11925 tot en met 30 April 1926 onder hands op te dragen aan W. van Leeu wen en M. van Essen het ophalen van asch en vuilnis enz., in de gemeente voor de som van f 3900 per jaar. 15. Voor stel van B. en W. om] afwijzend te beschikken op het verzoek van de Wed. S. van Veen, geb. van Niekerk, al- 1 hier, om den toeslag op het pensioen van wijlen haar echtgenoot nog te mo gen ontvangen over de maanden Novem ber en December 1924. 1.6 Voorstel van B. en W. tot het ver- jleenen van een crediet voor den verbouw vail enkele lokalen van de voormalige scncol voor M.U.L.O. aan de Raadhuis straat en tot onderhandsche verhuring van een deel van de woning Raadhuisstraat |No. 118. 17. Voorstel van. B. en Wi. tot het be schikbaar stellen van gelden ir^gevoige de jLandarbeiderswet. 18. Voorstel van B. en W. tot wijziging jder verordening ingevolge aart. H4bis der 1 Gemeentewet voor de Water en Licht-- bedrijven. I 19. Voorstel van B. en W. tot wijziging en opnieuw vaststellen der verordeningen, betreffende de levering van gas en elec- triciteit en het electriciteitstarief en tot J wijziging van de verordening betreffende I de levering' van water. I 20. Voorstel van B. en W. tot wijziging jvan de gemeentebegrooting dienst .1924 en 1925. 21. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het vermenigvuldigingscijfer voor Ide plaatselijke inkomstenbelasting, belas- Itingjaar 1925'26. 22. VoorloOpige vaststelling van: ade rekeningen over 1923 van de water- en lichtbedrijven. b. de rekeningen over, 1923 van heï I Grondbedrijf. 23. Verzoek van 'de Nederlandsche MicL I dernacht zending- vereeniging te Arnhem om een jaarlijksche subsidie van 1 >0 of meer met voorstel van B. en W. 24. Voorstel van B. en W. om afwij'^eaa te beschikken op het verzoek van de ge westelijke landstormcommissie Zuid-Hol land-West, om over 1925 een subsidie ad f 100 uit de gemeentekas te mogen t ontvangen. 25. Voorstel van B. en W. tot tijdelijke iaanstelling van een leeraar in het vak lichamelijke oefening aan de hoogste klas sen van de Openbare school aan den Oudshoornschen weg. 26. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs. Aanbevolen worden de heeren: 1. A. C. de Haan. 2. G. den Hertog Czn. 27. Voorstel van B. en W. tot het be noemen van de leden van de drie com- missiën tot wering van Schoolverzuim. 28. Benoeming van een lid van de Com missie van Bijstand voor de Water- en Lichtbedrijven in de plaats van den heer N. C. A. van der Linde. 30. Benoeming van een plaatsvervan gend lid van de Commissie voor het na zien der rekeningen over 1924 in de plaats van den heer N. C. A. van der Linde. noordwijk. De door B. en W. opnieuw opgemaakte voordracht voor gemeente-architect luidt als volgt: 1. Ir W. Gijzen te Heelsum; 2. G. Leysen te Barneveld; 3. A. v. Vliet te Rotterdam. noordwijkerhout. De Christelijke zangvereeniging „Con cordia", Dir. dhr J. Verloop Azn, zal D.V. a.s. Donderdag 26 Febr., 's avonds 7.30 uur, in de Ned. Herv. Kerk een uit voering geven. Het programma ziet er aantrekkelijk uit. Voor rekening van dhr C. A. Pari don alhier, zal een flink hotel gebouwd worden aan den Haarlemmerweg naast het Protestantsche kerkhof, door den aan nemer J. Seijsener te Hillegom. In onze gemeente is men druk' bezig met het verbeteren der wegen. De Noord- v/ijksche weg zal veel breeder en rechter gemaakt worden en van beton worde» voorzien. Dit zal geschieden in aanslui ting met de werken in andere gemeenten, zcodat de geheele weg van Noord wijk tot Bloemenc aal een mooi geheel zal vor men. alkemade. Burgerlijke Stand. Geboren: Engelina Maria, dochter van Martinus Hoogenboom en van Joanna van Ber- kel; Cornelis Johannes, zoon van Rutgerus George Straathof en van Catharina Cor nelia van Loon; Maria Wilhelmina Anna, dochter van Raynerius Johannes de Jeu en van Maria Adriana Zandvliet. Overleden: Albertus van der Plas, oud 57 jaren, echtgenoot van Ca. Wesselman. HuwelijkenMarinus Theodoras van der Voorn, met Henriette Geertruida Beren- dina Vesseur; Cornelis van Klink! met Catharina Hoogenboom. Johannes Pyn- acker met Maria Petronella van Kins. roelofarendsveen. Tot ambtenaar ter secretarie der ge meente Noordwijkerhout is benoemd on ze plaatsgenoot J. P .de Jong, volontair ter gemeentesecretarie. Het aantal sollici tanten wriar deze betrekking bedroeg .102 lisse. Burg. Stand. Geboren: Hendrik Jan Cornelis, zoon van G. J. H. Oort- merssen en van G. van der Bend; Bernardus Gerardus, zoor van L. Weyers en van N. van Dam; Jacobus, zoon van G. A. Kamerman en van M. Dekker; Elisabeth, dochter van J. H. Möhtman en van W- Deen. Gehuwd: P. ,C. Hartveld en J. van Alkmaar. Ondertrouwd: A. Moolenaar en B. H. J. Broekere. boskoop. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Hans Deslef, zoon van J. v. d. Too- ren en H. D. Langmaek. Gerardus Leen- dert, zoon van A. Nijhof en A. Ooster- om. Maria Agatha, dochter van T. M. Blom en A. M. Belt. Jaooba, dochter van J. de Groot en G. Ramp. Ondertrouwd: J. Z. Lapair en. M. van Leuuwen. Getrouwd: P. J. Jonkers, 36 jaar en M, v. Hoff, 32 jaar. Overleden: J. Verbij, echtgenoote van hazErswoude Burg. Stand. Bevallen: C. M. van Arkel, geb. Oliemans, d. P. Schakenbos, geb. van der Piet. d. G. C. van Dijk, geb. van Velzen, z. W. Zintel, geb. Chardon, z. E. van Veen, geb. Jobse, d. Ondertrouwd: C. W. Goebel, 19 jaar en C. P. Mulder, 18 jaar. Overleden: A. E. Yeller, 3 dagen. E. van der Spek, echtgeri. van L. van Kla veren, 40 jaar. A. van 't Wout, wednr van B. van "Vliet, 88 jaar. Fr. P. van Nuland, 30 jaar. De Wel Eerw. heer Ds. J. Luuring, pred. der Ned. Herv. Kerk alhier, hoopt 22 April a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum te herdenken. WOUBRUGGE. -Volgens besluit in de laat "e raaefs- vergaaering, om het verzoek van een groot deel der ingezetenen omtrent het onderhoud van het openbaar voet pad in ons dorp, te stellen in handen van B. en W., heeft dit college een vergadering gehouden met deze in gezetenen, en een voorstel gedaan, dat ook de goedkeuring van de bouwcommissie wegdroeg, n.l. dat de gemeente het onderhoud voortaan zal overnemen en de helft van de kosten ongeveer verhalen op de eigenaren, te voldoen jaarlijks gedurende 25 jaar. De andere helft zal de gemeente dragen daar in die voetpaden waterlei ding en electrische kabels liggen en ieder toch van dat openbaar voet pad profiteert. Van de zijde der eigenaren zal nu wel niemand een spaak in het wiel steken, de toestand van die voetpaden was de laatste jaren zoodanig, dat men er van terug schrikte, een wan deling door ons dorp te doen, vooral des avonds. Door het gemeentebestuur is aan den ingang der voetpaden een bord geplaatst, met opschrift: „Voetpad", zoodat voortaan het Prov. Reglement op de voetpaden gehandhaafd zal wor den en geen motorrijwielen, zooals thans, daar meer mogen passeeren. katwijk aan den rijn. Voo$ de Chr. Hist. Kies vereeniging trad Donderdagavond in plaats van den heer J. R. Snoek Henkemans, die door ziekte verhinderd was te komen, op Dr. J. v. Bruggen, voorzitter va£ den Raad van Arbeid te Dordrecht, met het onderwerpZiekteverzekering. Na opening met gebed en een kort inleidend woord van den voorz., kwam spr. aan 't woord, die een zeer dui delijke uiteenzetting gaf van het thans aanhangig wetsvoorstel Aalberse en het door wijlen Minister Talma inge diende ontwerp. Op verschillende pun ten werden deze met elkaar vergele ken en van Chr. Hist, standpunt be zien meende spr. te kunnen conclu- deeren, dat het laatste beter was dan het le. Want bij het eerste is, ieder die in loondienst is automatisch verzekerd, bij' het tweede zou men zich moeten aanmelden. Spr. maakte door voor beelden duidelijk, hoe moeilijk het in vele gevallen is, te zeggen of iemand in loondienst is, ja dan neen. Voorts laat het eerste in naam de gansche premie betalen door den werkgever, terwijl het tweede werkgever en werk nemer ieder de helft laat betalen, 't geen van groote moreele waarde is, daar dan de persoonlijke verantwoorde lijkheid meer op den voorgrond treedt. Laat het eerste geen particuliere kas sen toe, 't ontwerp Talma sloot zich juist aan bij' de reeds bestaande zie kenkassen, wat meebrengt goedkoo- per administratie, enz. Om deze en nog meer reden meende spr. te mogen zeggen dat het met de ziekteverz. den verkeerden kant uitgaat, als dit ont werp wet Wordt. De Chr. Hist. Ka merleden zullen dan ook zeer waar schijnlijk hun stem er niet aan geven. Nadat spr. dank was gebracht voor zijn helder betoog, werdgelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door een viertal personen ge bruik werd gemaakt. Uitvoerig wer den deze tot ieders genoegen beant woord, waarna deze leerzame verga dering door den spr. met dankzegging werd gesloten. haarlemmermeer Van 17 tot 19 Februari 1925. Burg. Stand. Ge boren: Maria Lucia, d. van G. Arrachart en Dl. S. de Wolf; Johannes Cornelis, z. van J. Franken en M. C. Biemans; Sophia Helena, d. van F. van der Klauw en G. Valentijn; Johannes, z. van J. Mesman en J. M. de Jeu; Leendert Willem, 2. van L. W. Schouten en R. Blommers; Johanna Clasina, d. van J. Duwel en J. van der Putten; Neeltje Johanna; d. van ,H. Klootwijk en N. Kreuger. Getrouwd: Jan Boomhouwer, 22 jr. en Annigje Hoetmer, 20 jr.; Mari- us van Gijlswijk, 28 jr. en Janna .Gijs- bartha Jacobs, 27 jr. Overleden: Cornelia Breure, 73 jr. geh. met A Pruissen; Jan Rooden- bürg, 48 jr. geh. met A. Geertsma; Neeltje Kooij, 89 jr. wed. van J. Roggen: Christina Cornelia, 6 d. d. van H. Pijl en M. Gröeneweg; Helena Maria, 2 jr. d. van J. Robijn en H. M. Laarman; Geertruida Maria, 4 d. d. van Th. Otte en Wi. K. Wegers. katwijk. Burg. Stand. Geboren: Dirkje d. v. A. Verhoef en L. van Duijn; Grietje, d. v. C. de Jager en A. G. Koelewijn; Cornelis z. v. C. de Jong en A. Hoek; Adriana Cornelia d. v. |W. van der Plas en C. van Duijn; Dirkje Johanna, d. v. M. Post en J. van Tol; Johanna Magdalena, d. v. T. van Duijvenbode en J. M. A. van Zomeren; Dirkje d. v. J. Ouwehand en M. van Houten; Nicolaas Jacobus z. v. M. van der Plas en I. Guijt; Cor nelia d. v. S. Sip en J. Ros; Maarten z. v. A. van den Oever en J. Petit; Petronella Hendrika d. v. J. van der Kraan en G. van Duijvenbode; Teu- nis z. .v. J. van der Kraan en Q. van Duijvenbode; Bouwe z. v. A. de •Best en E. Remmelswaal; Jan Marti nus z. v. H. de Wit en J. "H- Nieuwen- huizen; Klazina d. v. 'C. Schaddee en A. van dér Plas; Lijdia d. Fl. Groen en O. Zwanenburg; "Maria d. v. *W.. den Stijger en N*. Molenaar. Overleden: Adriana de Jong, oud 13 dagen. d. v, M. de Jong en H. van der Sleet. Ondertrouwd: J. van der Plas en M. van Schie. Getrouwd: I. Coorn en M. Kuijt VOORSCHOTEN. Burg. Stand. Ge boren: Johanna en Herman, d. en z. v. A. de Gier en G. Roest; Jacob, z. v. "Z. Stam en M. H. Jager; Jacoba, d. v. L'. J. Los en J. 'de Graaf. O ver lede "Ti: S. J. Brauckman— van Ingen, 69, jaren; M- C. Zonneveld, 37 jaren. Inplaats van den heer Pde. Rook, die bedankte, is tot, Directeur van het Chr. Zangkoor „De Lofstetr benoemd de heer S. S. Leppink,'-die de benoeming heeft aangenorien. Bij het bestuur der Chr. Wijk verpleging alhier is een gifi van f^O ingekomen. GEMENGD NIEUWs" Gevaarlijke vergissing. Te 'Zandvoort dronk een juffrouw bij vergissing uit een flescli ammoniak. Zij moest naar het gasthuis te Haarlem worden over gebracht. Chantage. Te Kollum is aangehouden de 22-jarige gehuwde rijwielhandelaar G. H., wegens chantage in 19231924, waardoor hij ongeveer ƒ10.000 wist machtig fe worden. Goed afgeloopen. Zondagmorgen heeft op den Muiderstraatweg tusschen Die- men en Muiden een auto-ongeluk plaats gehad, dat buitengewoon goed is afge loopen. Van de tweede volgauto van een jood- sclie begrafenisstoet op weg naar Mui- derberg raakte de stuurinrichting de fect. De auto slingerde naar den kant van Seri weg 'en kwam terecht tusschen de rails van de Gooische Stoomtram. Daar kantelde de auto en kwam aan den kant voor de helft in de sloot terecht. De chauffeur was op de auto blijvenf zitten en trachtte door krachtig remmen een ongeluk te voorkomen. Toen de auto gekanteld was, sprong hij van den wagen en opende het por- gedeerd te zijn. Aan het kranig optreden van den chauffeur is het te danken, dat het on geluk zoo goed is afgeloopen. Gedupeerde koopers. In de provincie Groningen trekken in verschillende ge meenten eenige kooplieden rond, die volgens hun zeggen uit België komen en die lappen bukskin trachten te ver- koopen. Alle koopers ervaren, dat zij óf met de stof óf met de lengte der stof bedrogen zijn. In een auto trekken de genoemde kooplieden het land door. Ongezellige passagier. Zondagavond heeft een jongmensch van Barneveld, die in beschonken toestand per autobus van Amersfoort huiswaarts wilde koe ren, zijn medepassagiers met een mes bedreigt. Nadat hem dit wapen met geweld was ontnomen, wilde hij de reizigers met een scherp stuk glas te lijf, zoodat de passagiers* zich genoodzaakt zagen het gevaarlijke jongemensch uit de bus le. zetten. Later heeft de chauffeur van een pas- neerende vrachtauto, die den woestaard aan den kant van den weg zag liggen, na eerst zijn handen en voeten stevig te hebben gebondc hem naar huis ver- voerd. Lijk opgegraven. Eenigen tijd geleden is een bericht door de pers gegaan, dat er te Melissant een geheimzinnige moord zou zijn ontdekt. Daar is in Maart 1919 de 45-jarige landarheider L. Kop penaal spoorloos verdwenen. Een man, die in „Eudokia" te Rotter- dam wordt verpleegd, heeft voor eeni gen tijd, terwijl hij ijlende was, verschil lende uitlatingen gedaan, die er op wezen, dat de verdwenen landarbeider zou zijn vermoord. De justitie werd in het geval gemengd en deze heeft allen nauwkeurig doen onderzoeken. Een pas gelegde vloer in en varkensstal werd opengebroken, maar van een lijk werd geen spoor ge vonden. Nu is gistermorgen eén geheimzinnige' lijkwagen uit Puttershoek aan het zie kenhuis aan den Coolsingel te Rotter dam aangekomen. Deze wagen bevatte een lijk, dat naar het ziekenhuis werd overgebracht. Het diepste stilzwijgen werd over deze zaak bewaard. In verband met deze zaak zijn ver schillende personen aangehouden, die naar het Huis van Bewaring zijn over gebracht. Onder voorbehoud werd piedegedeeld dat deze lijkwagen waarschijnlijk het stoffelijk overschot bevatte van den ver moorden landbouwer te Melissant. Arme kleine. Het echtpaar S. uit Hil- ligersberg was Dinsdagavond bij de ouders van de vrouw. v. E. in de Bent- huizerstraat op bezoek. Hun vier-jarig dochtertje heeft toen in een onbewaakt oogenblik een pot kokende thee omge trokken en den inhoud op het achter hoofd en den linkerschouder gekregen. Het kind bekwam ernstige brandwon-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7