A. WAALS T E N Dag-Agenda. Woensdag 25 Februari Leiden. Ge mengd koor „Sursum Corda". Uitvoe ring „Ruth." -Stadsgehoorzaal n.m. 8 u. Woensdag 25 Febr. Voorschoten. Samenkomst der J. V. „Eben Haëzer" en M. V. Tryfena n.m. 7.30 uur in de Geref. kerk. Spreker Ds. Brinkman v. Haarlem. Donderdag 26 Febr. Leiden. Bijbel bespreking, Jeruël, hm. 8 uur, Groene- steeg. Donderdag 26 Februari Leiden. Groote Uitvoering van de Chr. Gym- nastiekvereen. „D.O.S." Stadsgehoor zaal 8 uur. Donderdag 16 Februari Rijnsburg. Orgelbespeling in de Ned. Herv. kerk n.m. 7.30 uur, door den heer Schouten. Vrijdag 27 Februari Leiden. Groote Uitvoering van de Chr. Gymnastiek- ver. „D.O.S." Stadsgehoorzaal 8 uur. Vrijdag 27 Februari Leiden. Propa ganda Vergadering van de Vereen, v. School- en Werktuinen, Foyer Stadsge hoorzaal, 8 uur. Vrijdag 27 Febr. 1925. Sassenheim. Vergadering Chr. Landarbeidersbond. Spreker de heer L. v. Vliet. Zaal Hoog straten n.m. 7.30 uur. Woensdag 4 Maart Leiden. Verga dering Federatie van Ned. Herv. Dia conieën. Spreker Prof. dr. Slotemaker de Bruine, Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur. Donderdag 5 Maart Leiden. Lezing met Lichtbeelden over Z.-Afrika. Spre ker de heer L. Penning, „Prediker" 8 uur. Woensdag 11 Maart Leiden. Hulpver. van den Geref. Zendingsbond in Ge bouw „Prediker." Dagelijks: Wassenaar Kunstzaal „De Rietvink" (Stoeplaan, hoek „de Kie vit") van 17 Febr. tot en met 15 Maart 1925 Tentoonstelling Schilderwerken van 15de en 16de eeuwsche meesters. De avond- nacht- eh Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 Febr. tot en met Zondag 1 Maart a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. RECLAME Breesfraat 31. geling onvoldoende rekening is ge houden met de belangen van het plat teland, omdat het bezit van een la gere acte land- en tuinbouwonderwijs "voor een hoofd óf onderwijzer op het platteland van grootere waarde voor zijn omgeving moet worden geacht, dan het bezitten van een lagere acte .Fransch, Du its en, Engelsch of wis kunde. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. DE TOESTAND IN DE OVERIJSEL- SCÏÏE EN DRENTSCHE VENEN. Interpelatie-Weitkazrp. j Nadat gisteren eerst enkele kleinere za- jnere zaken waren afgedaan, kwam aan de erde de interpellatie-Weitkamp, aan gaande den toestand in de Overijselsche en Drentsche venen. De heer Weitkamp (C. H.) betoogt, dat het niet afnemen van turf de oorzaak is van veel werkloosheid. De regeering tracht door het aanleggen van wegen werkloosheid te bestrijden ert dit is te prijzen. Spr dankt den Minister voor diens eergisteren aan Overijsel gebracht bezoek. Blijft in normale tijden een vierde der turf te velde staan, thans meer dan twee derde. Spr betoogt dat de in betere da gen gemaakte winsten weer geheel ver dwenen zijn. Er moet nu geholpen wón den; de werkloozen kunnen niet wachten. Verdere stopzetting van de bedrijven» tffcu beteekenen ondergang voor vele werkge vers en middenstanders en nieuwe ellende voor de veenarbeiders. Spr bepleit het toe kennen van rentelooze voorschotten aan verveners en het bevorderen van het ge bruik van turf door verschillende indu strieën. Bij den steun van werkloozen wL spr rekening zien gehouden met de ge zinssterkte. Spr stelt de volgende vragen: Is de minister in verband met den zeer engunstigen toestand in de turfindustrie en de daaruit voortvloeiende werkloosheid bereid: a. den afzet van turf te 1 c.orderen door tijdelijk de hooge afvaar.sgelden voor zijn rekening te nemen dan wel een tosslag hierop te verleenen; b. Die verveners, welke na grondig on derzoek daarvoor in aanmerking komen, door renteiooze voorschotten het moge lijk te maken, hun bedrijf voort te zetten of een deel der loonen voor haar rekening te nemen; c. het gebruik van turf als brandstof te bevorderen, door onder bepaalde omstan digheden aan fabrieken die turf gebruiken, een toeslag te geven, welke haar in staat stelt even goeikoop turf als steenkool te stoken d. te doen onderzoeken, in hoeverre het aanbeveling zou verdienen zoo in Overijsel-als in Drenthe het stichten van electrische centrales, die turf als brand stof gebruiken, te bevorderen e. de werkloozen een kindertoeslag te even en ook de ontginning krachtig te «e vorderen. Je heer Ruys de Beerenbrouck, '^ter van Bimienlandsche Zaken en *- rd'ouw, 2egt, dat dit deel zijner be- Vj - lis voor hem een aantrekkelijke zij- ifc -"-eft, vanwege de samenewrking ma provinciale besturen. De heer Weit- famp heeft in zijn eerste vraag gedoela Elegant Sporicorset f 1.13 - f 0.S0 Extra gebaüeineerd f 1.22 f 1.177, prima Corset met Jarretelles f 1.55 f 11.3S Ons Corset „SUCCES" schitterend model j J.Qïj Elegante pasvorm Fijne drilkwaliieit I 2.11 „SPECIAL" voor zware figuren met elastiek tusschenzetsel, voorradig tot tailie 100 f3.63 ZIE ONPE SPECIALE EXPOSITIE IN DE HAL. op bevordering van den afzet van turf. Dez eaangelegenheid heeft reeds geruimen tijd de aandacht van de regeering. Aan het gemeentebestuur van Groningen i; om verlaging van kanaalrechten gevraagd. De ze zaak zal sprekers aandacht behouden in verbapd met den afloop der concessie termijnen. De verveners hebben boven dien aangedrongen op verlaging der spooi vrachten. Dit is echter iets, dat moet wor den beschouwd in verband met het heele vervoervraagstuk. Spr is voornemens met zijn ambtgenoot en de besturen der daar voor in aanmerking komende colleges na der overleg te plegen over de in de eer ste vraag bedeelde aangelegenheid. Wat de vragen 2 en 3 betreften; spr. vraagt zich af, of het wel gewenscht is, dat de regeering aan een bepaalde indu strie geldelijke hulp verleent. Indien kunstmatige middelen alleen kunnen lei den tot het instandhouden van een indu strie, is groote voorzichtigheid geboden. Spr herinnert aan den aan de Sche- veningsche trawlv isscherij verleenden steun Verleenen van steun heeft altijd het be denkelijke gevolg, dat men een industrie went alleen met ^n stok te ïoopen en niet op eigen beenen te gaan. De prijs van de fabrieksturf regelt zich naar jdien van de steenkool. De vervenen hebben dus aangekondigd, dat loonsver laging noodzakelijk is. Gaat men de turf industrie steunen, en dus de productievoor- waarden voor de mijnen -moeilijker maken, leidt dit dan piet ook tot steun aan de mijnen? Volgens door spr ontvangen in lichtingen, zijn de loonen in de veenstre- ken van Drenthe gestegen tot 230 pet van die in 1914; de loonen in de mijnen echter zijn slechts 170 pet van die in 1914. Daarbij komt, dat de steenkool meer en meer de fabrieksturf verdringt. Een zeer groot deel der veenarbeiders zullen dus werkloos blijven of dat weer worden na een korten tijd van werken. Een ruimer afzetgebied van fabrieks turf is slechts te verwachten bij prijzen, concurreerend met die van steenkool. De regeering heeft vooralsnog geen reden gehad, der turfindustrie steun te verlee nen en toch is het afgraven van turf op vrij normale wijze verloopen. Spr is nog niet van meening veranderd en kan geen vrijheid vinden toeslag aan verveners te verleenen. Nader heeft spr geconfereerd m^t de vervenersbonden uit Drenthe en Overijsel. Spr staat thans niet geheel af wijzend tegenover de vragen sub b. en c. het voor en tegen zal nader door spr. worden overwogen. Spr wacht nog na dere gegevens in. De bezwaren, die spr heeft tegen rentelooze voorschotten in het algemeen, gelden ook hier. Met zulke voorschotten, moet men leart de erva ring voorzichtig zijn. Ten aanzien van de vraag sub d. deelt spr mede, zich reeds eerder om inlichtin gen te hebben gewend tot den commissa ris der Koningin in Drenthe. Voor een voorloopig plan zou f 5000 noodig zijn. Wat voor Drenthe wordt gedaan, zal ook voor Overijsel geschieden. Op de laatste vraag antwoordt spr'., dat steun aan groote gezinnen door toeslag reeds lang zijn aandacht heeft. Spr hoopt deze zaak spoedig nauwgezet te overwe gen. Spr acht het inmiddels gelukkig, dat er allerwege zooveel belangstelling voor de venen bestaat. Veel werkloozen zijn in Drenthe tewerk gesteld bij ontginningen, alsook door 't Staatboschbeheer. De re geering doet veel om de werkloosheid te bestrijden en' de welvaart te bevorderen. Naar alle mogelijke middelen wordt te dien einde uitgezien. Daarbij, Drenthe be hoort niet tot de rijkste provinciën. Spr heeft tenslotte nog eenige cijfers betreffende de werkloosheid in Drenthe en Overijsel, die beide de aandacht van de regeering hebben, o.m. door bevorde ring van verschillend ewerken. De heer Weitkamp, repliceerend, acht zich door het antwoord van den Minister niet tevreden gesteld. De Minister hield zich op de vlakte, zooiets van: het kan vriezen, het kan dooien. Spr vindt het taenweordige loon van een flinken veen arbeider, f 650, niet te hoog. Het doet spr genoegen, dat de Minister met zoo geheel afwijzend jegens den kindertoeslag staat. Spr stel: een motie voer: „De Kamer van oordeel, dat het hoogst gewenscht is, dat van Regeeringswege al datgeen wordt gedaan, wat mogelijk is om de moeilijk heden, waarin de turfindustrie verkeert, té verzachten, gaat over tot de orde van den dag". De motie komt tegelijk'met de ïntér- pellati ein behandeling. Mevr. de V r ie sB ruins (S.D.A.P.)- dringt aan op krachtig ingrijpen van .de Regeering. De heer Van Vuuren (R.K.Vbepleit 'het bevorderen van de ontginning der veengronden, eu een toeslag „voor de kin deren der werkloozen die ver van "hun woonplaats te werk zijn gesteld. De heer'S mé enk (A.R.) noemt de toestanden in Drenthe treurig. Hooger dan f 11 of f 12 gaan de loonen zeker niet. Ook dringt spr er op aan, de te streng© grenzen voor de loonen te laten verval len. §pr is er ook tegen, b.w.in de aard appelcampagne de- werkverschaffing stop te zetten, want dan is er toch niet werk voor allen, en worden allerlei verkeer de toestanden bevorderd.. Men opene voor gezinnen van een vijftal personen voorts werkgelegenheid, oolc voor den oudsten zoon, opdat niet alleen de vader aan het werk is. Spr vestigt voorts de aandacht op de wenschelijkheid, om de industrieali- seering van Drenthe te bevorderen. Maar de mogelijkheid daarvan betwijfelt spr. in het algemeen, Bevorderd worde echter de overplaatsing van arbeidskrachten uit Drenthe naar andere deelen des lands, b.v. Twenthe of de mijnstreek. Ook op emi gratie vestigt spr de aandacht. "Verbetering kome in de eerste plaats van ontginning in Drenthe zelf. De volgende Dinsdag komen de vol gende sprekers (een zevental) aan het woord. De vergadering^wordt te 5.50 uur ver daagd tot Donderdagmiddag 1 uur. BUITENLAND. RECLAME Zip Uw handen en lippen pijnlijk, schraal of gesprongen door de koude gebruik dan de heerlijk verzachtende en snel ge nezende Purol. In doozen van 30, 60 en 90 ets. Bij apothekers en drogisten. 980 HJALMAR 3RANTING f T)è socialistische leider en onlangs aigetreaen Zweedsche minister-presi dent Branting is gisteren overle den. Karl Hjalmar Branting werd den 23sten November 1860 te Stockholm geboren, waar zijn vaderleeraar was aan het Zweedsche Centrale Instituut voor Gymnastiek. Allereerst studeerde hij aan de ster renwacht te Stockholm, onder de hoog leeraren Gylden en Backtand. Daarna volgde hij, gedurende een vijftal jaren de mathematische en natuurkundige colleges aan de Universiteit te Upsala. Hier heeft hij geruimen tijd met den tegenwoórdigen Zweedschefi koning op de collegebanken gezeten. Van toen dateert de vriendschap tusschen beide mannen, die in latere jaren zoo vaak hebben samengewerkt in het belang van hun land. Zoo is het te ver ldaren dat Branting in latere jaren zijn vorst mocht blijven tutoyeeren. In de jaren 1882 en 1S83 was Bran ting verbonden "ban de sterrenwacht van Stockholm. Daarna heeft hij de exacte ive'::nschap; en va rw 1 geze~d en zich geheel gewijd aan de vakken, welke reeds in zijn studentenjaren zijn belangstelling hadden, economie en sociologie. Hij zette zijn economische en politieke studies voort en maakte tot dit doel vele reizen. Reeds in 1881 had hij blijk gegeven van zijn belangstelling in dq arbaders beweging, door een gift van 3000 kro nen aan het arbeidersinstitudt, waar door het voortbestaan van cleze in stelling verzekerd was. In 1886 trad hij'toe tot de Socialis tische partij. Van 1892—'96 was hij hoofdredacteur van „Social-demokra- ten", het orgaan zijner partij. In het laatste jaar werd hij voor het eerst af gevaardigd naar het parlement. Herhaalde malen hefeft hij deel uit gemaakt van een Zweedsch kabinet, het eerst in 1917, in het coalitie mi nisterie Eden. In April van het vorige jaar diende hij als premier hét ontslag van zijn kabinet in, naar aanleiding van de debatten in de Eerste Kamer, over de werkloozenondersteuning. In October van dit jaar had hij zijn derde kabinet gevormd, ter vervan ging van het conservatieve kabinet- Trygger, welks positie na de verkieg zingen niet wel houdbaar was. Branting heeft onder meer in Zwe den den 8-urendag ingevoerd, en het algemeen mannen- en vrouwenkies recht. Hij was een bekwaam journalist, een uitstekend redenaar en een slag vaardig debater. DUITSCHLANDS ONTWAPENING. De besprekingen van het militair comité. Het militaire intergeallieerde comité van Versailles zal, naar gemeld wordt, niet vóór-het begin van de volgende week aan de conferentie van ambas sadeurs zijn advies over het rapport- der controlecommissie ^kunnen over léggen. Dit rapport beVat ook een tot in bijzonderheden doordringend onder zoek namens het Britsche kabinet in gesteld, zoodat men voorziet, dat de conclusies van het comité;, dat wordt voorgezeten door maarschalk Foch. eerst zullen worden besproken door de Engelsche regeering. De diplomatieke onderhandelingen tusschen Parijs en Londen over eene formule, die Duitschland in staat zal stellen zich bij gelegenheid van het nemen der beslissing, waarvoor de ge allieerde regeeringen staan, te doen hooren, duren voort. AARDSCHOKKEN IN BELGIS. Huizen beschadigd. Eon vrouw itaor den angsi gedood. -Maandag, koit voor middernacht, zijn in een groot gedeeltevan de Belgische provincie Limburg, in het dal van de Geer en in de streek van Hesbaye, aardschokken gevoeld, welke een dertigtal seconden hebben geduurd en met een sterk onder- grondsch gerommel gepaard gingen De bewoners van die streek ver klaren, <^at zij duidelijk een dof gerom mel hoorden, eenige öogenblikken la ter gevolgd door een hevigen schok van den bodem. In tal van huizen werden de meubelen door de bewe ging ran den grond verplaatst. In hft Maasdal was de schok dui delijk merkbaar, terwijl hij ook ge voeld is te Hasselt. In de Limburgsche kolenmijnen dachten de mijnwerkers, die in de verste gangen werkzaam waren, aan een mijnramp. Te Hasselt werd in enkele huizen het vaatwerk in de kasten door el kander geworpen. In Lanacker waar de schokken heel erg waren, werden verscheidene hui zen beschadigd. Buitengewoon hevig was cfe schok in Eygenbilsen, waar onder de be woners een paniek ontstond. Een vrouw, die door angst wercf "bevan gen, overleed". Het observatorium te Uccel regis treerde den schok, welke de hevigste was, die in België, sinds de oprich ting van het observatorium, werd ge voeld De oorzaken van het natuurver schijnsel zijn nog onbekend; het' is niet uitgesloten, dat het moet worden toegeschreven aan een plaatselijke ge beurtenis als een aardverschuiving of de instorting van een onderliggende grondlaag. SNEEUWSTORMEN IN ENGELAND EN SCHOTLAND. In vele deelen van Schotland en Oost-Engeland zijn in het afgeloopen etmaal groote hoeveelheden sneeuw en hagel gevallen. Hevige sneeuw stormen hebben gewoed in het Peak- district. In het Westen van Schotland was het weer zóó erg, dat in de hooger gelegen streken alle verkeer moest worden stilgelegd. Ook in Ierland is veel sneeuw ge vallen, met name in Tipperary. In het Kanaal heeft de kracht van den storm zich terdege doen gevoelen. Bij tijden bereikte de Zuiderstorm een snelheid van zestig mijlen per uur. De overtocht leverde soms groote moeilijkheden op en vele visschersboo- ten waren genoodzaakt den bescher menden wal op te zoeken. Bij Folkestone en Dover sloegen geweldige golven over de zeewering. KORTE BERICHTEN. Izaak Barmat is gisteren in vrij heid gesteld. Hij is de jongste van de gearresteerde broeders. De index voor de kosten van levensonderhoud beliep in België op 15 Februari 517 tegen 521 op 15 Ja nuari. Voor Brussel was het cijfer 548 (555j, Antwerpen 531 (536), Gent 514 (518), Brugge 507 (511), Charleroi 509 (514) en Luik 521 (525). Men verzekerde gisteren te Brus sel, dat de eerste minister de volgende week Vrijdag de Ka me r zal ont binden. Volgens een bericht uit Newark (New Jersey) zouden aldaar twee rei zigers omgekomen en een aantal ge wond zijn bij een botsing tus schen twee treinen, de een voor de richting Philadelphia, de ander voor de richting Washington. Ter gelegenheid van de Interna tionale Boeken-,,Messé" te Florence in Mei, zal aldaar een internationale conferentie der Latijnsche pers gehouden worden. De arbeidsplicht in Boel- garije zal door een nieuw wetsontwerp geregeld worden. Buiten en behalve de gewone tijdelijke arbeidsdienst plicht, die iedere burger tusschen 20 en 40 jaar moet vervullen, zal er nog een bijzondere dienstplicht in het le ven geroepen worden voor jongelie den, die niet voor inlijving bij het le ger in aanmerking komen. De toestand van president- Eb e r t is, hoewel de crisis nog niet geheel voorbij is," bevredigend. Bij de operatie moest een vergroeing van den appendix verwijderd worden, waaruit reeds enkexle complicaties ontstaan waren. UIT DE OMGEVING. ALXiLlViADL. Gemeenteraad Vergadering van Dinsdag 24 Februari Voorzitter de burgemeester, dhr L. H. J. M. Vosters. Afwezig de heeren van Dooren, v. An- del en v. d. Geest. Na opening met ambtsgebed worden de notulen der vorige vergadering ge lezen, en onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten waarbij geoorloofd werd ge steld, dat jachtacten worden afgegeven tegen 5jp pet van het oorspronkelijk in de wet vastgestelde bedrag, stellen B. en W. voor, in dier voege de verordening op het heffen van leges te wijzigen. Aldus besloten. Verder wordt voorgesteld in d-e poli.i:- verordening een bepaling cp te nemen, dat het aan bestuurders van openbare mid delen van vervoer, als autobussen, enz. verboden wordt zonder schriftelijke ver gunning van den burgemeester een staan plaats in te nemen' op den openbaren weg. Zulks mede in verband met de jaarlijks terugkeerende Oranjefeesten, waarbij der gelijke vervoermiddelen dikwijls wórden- gebruikt voor een doel, dat weidenkenden, minder syvrnppthiel: moet zijn. Ver-der wordt een bepaling gevraagd, die het roo- ken in deze middelen van vervoer verbiedt, met het oog op het groote gevaar tiaa.aai? verbonden. Aldus besloten. In verband met een ingekomen verzoek om vergunning voor den bouw van hou ten zomerhuisjes in dit geval voor jacht en watersport) stellen B. en \V. voor, daarvoor een .speciale verordening vast te stellen, in overleg met den inspecteur v. d, volksgezondheid en de gezondheids- oommissie te Alphen a. d. Rijn; de ge wone bouwverordening verzet zich tegen den bouw van huizen met houten buiten wanden, maar de zaak zou op bovenge noemde wijze zijn te regelen, waar voor de goede orde en zedelijkheid, enz. voldoen de zal worden gezorgd. De huisjes zul len slechts van half Mei tot half October mogen geopend zijn. Aldus besloten. Hierna wordt aan de orde gesteld het vóorstel Itjot 'verkookp van het landpad, gelegen in den Huigsloterpolder,* in ver binding staande met het dorp Abbenes, aan de gemeente Haarlemmermeer. De huurder van het grasgewas, dhr v. d. Vlugt' zal in het vervolg de huur aan H. be talen. De gemeente Alkemade zal per jaar f 100 bijdragen in de kosten van onderhoud. Te oordeelen naar het gedeelte, dat thans reeds aan H. behoort, is te verwach ten, dat de nieuwe eigenares den weg goed in orde zal houden. Het voorstel wordt aangenomen. De pensioensgrondslag van den' lieer C. Post, gewezen bode der gemeente wordt nader vastgesteld op f850, krachtens wet telijke bepaling. De begrooting over 1924 wordt gewij zigd tot een bedrag van f 57. Ingekomen stukken. Verzoek van het R. IC. schoolbestuur van Rijpwetering om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding, overeenkomstig art. 101 der Lager Onderwijswet over het jaar 1925. onderhoud. Voorstel van Burgemeester^en Wethou- bouders om een voorschot te geven greot f 1180. Goedgekeurd. Als voren, van het R. K. schoolbestuur van Oud-Ade. Voorstel van Burgemeester en Wethou- houders óhi een voorschot te geven groot f 760. Goedgekeurd. Alsvoren van -het R. K. Schoolbestuur van Roelofarendsveen ten behoeve van de Meisjesschool. Voorstel van Burgemeester en Wethou- houders om een voorschot te geven groot f 1900. Goedgekeurd. Alsvoren van het R. K. Schoolbestuur van Roelofarendsveen ten behoeve van de J ongensschool. Voorstel van Burgemeester en Wethou- houders om een voorschot te geven groot f 1880. Goedgekeurd. Verzoek van het R. K. Schoolbestuur van Roelofarendsveen om beschikbaar stelling van gelden voor het aanbrengen van een overkapping op de speelplaats der R. K. Meisjesschool. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om een bedrag van f 656,66 beschik baar te stellen. Aldus besloten. Mededeeling van de heeren D. Klees en B. Otto, dat zij hunne benoeming aan nemen tot lid van de commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs in deze ge meente. Dankbetuiging van den heer J. P. de Jong, volontair ter secretarie voor de door den raad aan hem verleende gratificatie. Schrijven van den brugwachter P. van Leeuwen, inzake zijn vergoeding voor het verwarmen van het wachthuisje nabij de brug te Nieuwe-Wetering. Hoewel de getroffen regeling eerst op i Jan. is ingegaan, vraagt v .Leeuwen de vergoeding over het geheele jaar, zijnde f 25, ineens te ontvangen. Besloten wordt een afwijzend schrijven te zenden. Verzoek van de vereeniging voor Chr. schoolonderwijs te Nieuwe-Wetering om een voorschot op de gemeentelijke vergoe- din als bedoeld bij art. ior der Lager on derwijswet. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om een voorschot te geven van f 540. Waar bij de rondvraag niemand het woord verlangt, sluit de voorzitter de open bare zitting. In de geheime vergadering, die nu volg de, besprak de raad den aankoop van een stuk grond van den heer J. P. Straathof te Nieuwe-Wetering ten behoeve van dë vvegverbreeding. LEIDERDORP. Gisteravond kwam de A. R. Kies- vereen. in ledenverg. bijeen. Nadat gezongen is Ps. 84 3 en de voorz. is voorgegaan in gebed, spreekt deze een kort openingswoord. Den aan wezigen wordt een welkom toegeroe pen, de voorz. spreekt er zijn teleur stelling over uit, dat zoo weinigen aan wezig zijn. Met deze vergadering wordt een be gin gemaakt aan den verkiezingsar- beid, waarvan v/ij hopen, dat hij ons onder *s Heeren zegen een rechtsche meerderheid zal brengen. De A. R. partij zal, naar mensehelijke bereke ning, geslonken uit den strijd komen, 't Was wel een eer voor de partij, dat. de heer Colijn, de ministers-porte-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2