v. Oosterom. Frederika Catharina Petro- nella, dochter van P. v. d. Willik en-P* J. Emminga. Overleden: A. Roskam, 74 jaar. Woensdag 18 Februari n.m. 7. uur hoopt voor de Ned. Herv. Geref. Evan gelisatie op te treden ds. H. A. de Geus Geus uit Waddinxveen om bidstond voor het gewas te houden. Alhier bestaan plaan plannen, om ove rte gaan tot stichting van een afdee- lling van de Ned. Vereeniging tot af- schaffing van alle alcoholhoudende dran ken. NOORDWIJK. Bij het alhier gevest.gde correspon- I dentschap waren in de afgeloepen week als werkzoekende ingeschreven 88 personen, n.1. 44 visschers, 26 land arbeiders, 12 losse arbeiders, 1 tim merman, 1 opperman, 1 schilder, 1 grondwerker, 1 smid, 1 chef kok. ALKHMADL. Burg. Stand. Geboren: Adriana Clasina, d. van jacoous Corne.is Uijée en van jacuba ocnouten. Ondertrouwd: Johannes Pij- nacker en Mar,a Penonjia vau Kms. Gehuwd: jonamies VerdU en Ka- tharina Hiidegarci LauienDerg; Jonan- I nes van der nulst en Clazina i'etro nella U ljee. uuuKUWlU AAN ZEE. De Chr. Knapenvereenigiug „Wees Getrouw" alhier mocht met een groot aantal begunstigers en ouders der teuen haar 7e Jaarfeest vieren in het zaaltje naast de Herv. kerk. De zaal was stamp- I voL Ds. J. Vermeulen leidde de feestavond, en opende na gemeenschappelijk zingen met gebed. Hierna sprak ZEerw. een openings- en welkomstwoord, waarna het Jaarver slag volgde, waaruit bleek, daf deze ver- eeniging 7Q leden telt. Nadat de leden een lied hadden gezongen, hield een der leiders een bijbelinleiding over i Samuel S „De roeping van Samuel". Hierna brachten de knapen enkele voordrachten en samenspraken ten' gé- j hoore, en ook werden eenige goede op- I stellen èeleverd. Ds. Vermeulen richtte aan het eind nog enkele woorden tot alle aanwezigen en ging voor in dankgebed. Woensdagavond half acht Néd. Herv. gem. ds. Fortgens van Voorschoten. Spreekbeurt Chr. JongeL Ver. Ger. Kerk ds. Koers, bidstond gewas. Er is in de Hoofdstraat op 't oogenblik een mooie etalage te zien, nL „De Kleine Winst". Van de verschillende waren zijn heel goed nagemaakt twee motorwagens van de lijn LeidenNoordwijk, in tegen overgestelde richting, i Rails, draden, beugels, etc., niets is vergeten, zeis 't wachtlokaal niet (wat de Maatschappij vaak wel doet), 't Is de moeite waard eens een kijkje te gaan nemen. HAZERSWOUDE. De Chr. Historische Kiesvereeni- ging hield een vergadering in het ïo kaal „Salvatori", onder leiding van den Voorzitter, den heer C. A. van Dam, die na opening, den Eere-voor- zitter, Ds. Luuring verzoekt voor te gaan in gebed, i De secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die worden goed gekeurd en vastgesteld. Ingekomen een adres van de C. H. Kiesvereen. te Lichtenvoorde met ver- koek adhaesie te betuigen bij het I Hoofdbestuur der C. H. Unie mrt het i voorstel om het verkiezings-manifest I aangevuld te krijgen inzake Plaatse'ij j ke Keuze, gezien de houding van de 5 C.H.leden- der Eerste Kamer. Met algemeene stemmen werd besloten ad haesie te betuigen met hef adres. Vervolgens was ingekomen een ver zoek om deelname aan een vergade ring welke de Statenkring in A'phen op een nader te bepalen datum zal honden. Door den penningmeester werd fi nancieel vers'ag uitgebracht. Er bhek een batig saldo in kas van f 50.425 De aftredinde b stjursle ei M n, J. Dekker-Schhmi cli. en de heeren C. A. van Dam en S. Huisman wer den herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. D'kker, d e had beda k-, gekozen werd de h"?r D. Bu te h iis Daarop kwam in bespreking de groslijst voor de aanstaande verkie zingen. Gekozen werden mannen en vrouwen van w e verwacht mag wor den dat zij in de Tweede Kamer de beginselen hoog rallen houden, terwijl rekening gehouden werd met vertegen ■woordiging van alle rangen en stan den in de maatschappij. Tot afgevaard'gden naar de Groeps vergadering werden gekozen de hee» re Ds. Luuring en C. A. van Dam en voor de algemeene vergadering de heeren W. Rijnsburger en D. Buiten huis. Besloten werd voor een nader te bepalen datur. een spreker van de C. H. Unie uit te nood'gen voor de vereeniging op te treden in een al gemeene vergadering met debat. Door Ds. Luuring werd voorgegaan in dankgebed, waarop de voorzitter de vergadering sloot. De metselaar J. v. B„ die bij den landbouwer V. aan den Rijndijk eenige herstellingen moest verrichten, had, ter wijl hij daarvoor op een dakgoot stond, het ongeluk, dat deze bezweek, met het gevolg, dat hij naar beneden viel en ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen die hersenschudding constateerde. De prijs van het witte- en tarwebrood is hier met 2 cent per 8 ons verhoogd Burgerl. Stand. Bevallen: C van Tol, geb. van Wieringen, z. H. A de Wit, geb. Stolk, d. G. van Tol, geh van Tol, z. J. A. Boting, geb. Grpene- woud, z. C. M. Jansen, geb. Valentijn, dochter. Ondertrouwd: P. van Velzen, wedr 62 ljaar en G- Lodewijk, wed. 65 jaar. Gehuwd: H. H. S traver en M. A. Gor dijn. Overleden: Adr. de Jong, '4 jaar. Dinsdag 24 Febr. a.s., des avonds ten 7 ure, hoopt D.V. de Geref. Meis- jesvereeniging „Ora et Labora" alhier in het lokaal achter de Geref. Kerk haar openbare jaarvergadering te houden Trouwe opkomst zeer gewenscht Donderdag a.s. des avonds ten 7 ure, hoopt D.s. Femhout van Boskoop alhier voor te gaan in een biduur voor het gewas. Op uitnoodiging van de Chr. Jon- gelingsvereeniging „Eere zij God", trad in het lokaal Salvatori voor haar op Ds Pott van Bodegraven met het onderwerp „De Wedergeboorte". In verband met Jac. t: 18: Naar Zijnen wil heeft Hij ons gebaard door het Woord der waarheid, opdat wij zouden 2ijn als eerstelingen Zij ner schepselen", hield Z. Eerw. een boei ende en leerzame rede, die door de tal rijke aanwezigen met onverdeelde aan dacht werd gevolgd. Een luxe auto van dhr B. op weg naar Zegwaart, had het ongeluk in het Westeinde van den weg af te wijken en kwam in de laagte in een heining van dhr Y. Bal terecht. Een ruit van de auto werd vernield, waardoor een inzittende da me noga, verwond werd. Aangezien het middernacht was, werd dhr Jac. Bol ge wekt, wien het gelukte met 2 paarden de auto uit de laagte te trekken en op den weg te brengen. De Wel Eerw. heer Ds. J. J. vait Ingen, voorheen gedurende acht jaar en zes maanden predikant der Ned. Herv Gem. alhier, is j.l. Zaterdag, na een on gesteldheid van enkele maanden, op ruim 51-jarigen leeftijd te Harderwijk overle den. WOUBRUGGE. De Chr. Zangvereeniging „De Lof- stem" gaf in het Herv. Kerkgebouw de jaarlijksche openbare uitvoering. De Eere-voorzitter Ds. Joh. Kijne, opende met het laten zingen van Ps. 98 3 en gebed, wees in zijn kort openingswoord er op, dat de om standigheden thans gunstiger waren dan het vorig jaar, de opkomst was uitnemend, bijna alle zitplaatsen be zet. Ditmaal verwachtte men iets goeds en in die verwachting is niemand teleurgesteld. Onder de bekwame leiding van den directeur, de heer J. W, Snel uit Leiden, werden een tiental liederen ten gehoore gebracht, correct, zuiver en mooi; om maar enkele te noemen „Zion, de stad onzes Gods" was prachtig, hoe lieflijk klonk door de gewelven de sopraan-solo van Mej. T. van der Bijl. „Kerstnacht" mag ook genoemd worden en „Oudejaars avond" en „Lentelied", om meer niet t.e noemen. Zang, muziek en voordracht, alles maakte te zamen één schoon geheel .en wat aller aandacht trok, een zes tal nummers op xylophoon door den directeur, begeleid door den heer Plu uit Leiden op de piano, een schitte rend stuk van muzikale vaardigheid, Bij het einde was Ds. Kijne de ver tolker van ieder, toen ZEerw. zijn dank uitsprak aan den directeur, die uit stroo en halm in zoo'n korte tijd zooveel vrucht kon halen en prees ook zijn talent als componist. Er was, zeide spr„ goede verwachting en die was zelfs overtroffen. Dankbaar en voldaan zal ieder huis waarts gaan, met de hoop, nog me nigmaal zoo'n avond bij te wonen. En bovenal, de grondtoon was, de verheerlijking van Gods Naam, dat wij, zegt spr., altijd onze stem daartoe gebruiken, ook in het lied. Na het zingen van den avondzang ging ZEerw. voor in dankgebed. Den 12e October van dit jaar zal de Zangvereen. haar 30-jarig bestaan herdenken. LISSE Maandagavond hield de Prot. Coöpe ratie haar i4e jaarvergadering in Reho- both. De voorzitter, J. Bakker heette de ver gadering hartelijk welkom, deed mede- Ueeling, dat het eerste half jaar voordee- liger is geweest dan het laatste half jaar, mede in verband met de stijgende meel- prijzen en het lage verkoopscijfer van de waren. Het dividend van verleden jaar zal piet kunnen worden bereikt, maar met medewerking van de leden is in 1925 nog wel wat te bereiken, naar we hopen. De notulen en jaarverslag werden on veranderd goedgekeurd- Het aantal leden bedraagt 300. Het financieel rap port wordt goedgekeurd- Het dividend van de broodbakkerij werd bepaald op 10 pCt., dat van de kruidenierswinkel op 3 pCt. (vorige jaar ook 10 en 3 pCt.) Bij de bestuursverkiezing die nu volgde, werden de aftredende heeren H. v. d. Pol, Joh. v. Dijk en C. Schaap met groote meerderheid herkozen. De aftredende commissiarissen J. Molhman en B. Abbink, stelden zich niet meer herkiesbaar. Uit de candidaten C. Kraak, C. van Mechelen en W. Vos werden gekozen de heeren C. Kraak en C. v. Mechelen, die onder dankzegging van den voorzitter, de benoeming aannamen. WOENSDAG 18 FEBRUARI Medegedeeld werd, dat de Coöperatie wel niet met de winkelweek mee mag doen, maar toch zal uitkomen met een winkel-etalage. Het bestuur vraagt machtiging tot het verbouwen van het pand Grachtweg, welke wordt verleend. Het bestuur bleek verder voornemens een vrouwenvergadering te houden om ook voor de vrouwen het doel der Coöperatie uiteen te zetten. Voorts werd gevraagd een commissie te benoemen tot statutenherziening en het verzoek in te willigen van het fonds tot bestrijding der tuberculose Draagt Elkanders Lasten, een legaat groot ƒ35 te schenken. Werd toegestaan. Tevens werd besloten een bedrag van 100 beschikbaar te stellen voor de lighallen der Vrouwenvereeniging. Eenige vragen werden ter vergadering door het bestuur voldoende beantwoord, waarna de voorzitter de heeren Mohl- man eh Abbink voor hun werkzaam aandeel als commissarissen dankte, en de vergadering sloot onder dank voor de trouwe opkomst. De vergadering droeg een aangenaam karakter. Ds. C. S. v. d. Ven, Chr. Geref. pred alhier, is beroepen bij de Chr. Geref. gemeente te Vlaardingen. De heer J. Visser alhier, herdacht verleden week zijn 25-jarig jubileum bij de firma J. J. Guldemond en Zonen. Als blijk van waardeering werd hem een gouden horloge aangeboden. Aan het Gemeentelijk Arbeidsbu reau, zijn ingeschreven als werkloos 6* arbeiders, 28 grondwerkers, 29 visschers 7 kuipers en 9 opperlieden, tezamen 140 personen. Aan W. van der Plas is vergun ning verlednetot 2tx2.ZJZZHfr ning verleend tot het oprichten van een benzinekluis; door N. V. Acetylena is verzocht het oprichten van een benzine- nstallatie bij W. Verhout en door J. van Rijn Jzn. tot het oprichten van een broodbakkerii aan den S'uisweg. ALPHEN AAN DEN RIJN. Tot directeur aan het post- en telegraaf k'antoor alhier is benoemd dhr J. M, Eekaar, thans hoofdcommies. In de Nutzaal alhier hield de Ned Chr. Reisvereeniging een propaganda- avond. Ds. de Bruin sprak een inleidend woord en ging v-oor in gebed. Prof. Car- lee uit Hongarije kreeg vervolgens ge legenheid om te spreken over zijn land en volk. Allereerst uitte spr. zijn dank voor de hulp uit Nederland, vooral in de laatste jaren. Vervolgens gaf hij in groote trekken oen historisch overzicht van Hongarije's verleden. Dit land be stond reeds voor 'tjaar 1000, doch in 't jaar 1200 hebben de Mongolen veel in puin gelegd. Ook de Turken hebben gedurende een 150-tal jaren veel verwoestingen aange richt. Uit dien tijd dateeren dan ook de poesta's. Door den grooten oorlog is Hon garije als verlamd. Zijn beste deelen zijn bij andere landen ingelijfd. De bronnen van welvaart zoöals bosschen en mijnen en graanstreken bezit het niet meer. Hon garije is arm, wat duidelijk blijkt uit het feit, dat vroeger één kroon 50 cent waard was en thans krijgt men 30.000 kronen voor 1 gulden. En de Regeering kan geen voldoende hulp schenken. Alleen het feit reeds, dat Hongarije 400.000 gesneu velden heeft, spreekt, voor zichzelf. De Hollandsche hulp werd hoog geroemd en dubbel gewaardeerd. Spr eindigde met de hoop uit te spreken, dat de banden tus- schen Holland en Hongarije steeds mo gen blijven bestaan. De voorzitter van de N.C.R.V. sprak woorden van dank en besprak daarna de voordeelen van het lidmaatschap der Reisvereeniging. Inmiddels werd gecollecteerd voor den nood in Hongarije. De opbrengst be droeg ruim f 108. Vervolgens werden eenige mooie fil men vertoond. Allereerst „Holland's Hart" met de strekking om te laten zien den band welke er tusschen beide landen bestaat en hoe deze ontstaan is. Vervolgens de film „Happy Holland", waarin veel schoons uit Holland werd getoond. Een en ander maakte deze vergadering recht gezellig. De aanwezigen hebben zeer zeker genoten en de banden tusschen bei de landen zijn pok hier gevoeld en ver sterkt. Prof. Carlee dankte recht hartelijk voor de ondervonden belangstelling en go schonken giften, waarna hij in dankge bed voorging. In de pauze konden ver schillende namen genoteerd worden, als lid van de N.C.R.V., zoodat het dubbele doel van dezen avond wel bereiktis. De Middenstandsvereeniging hield heden een vergadering in het hotel „De vergulde wagen", waar, behalve verschil lende andere zaken, hoofdzakelijk bespre kingen werden gevoerd betreffende de plaatselijke kaasmarkt en een te houden winkelweek. Eerstgenoemde zaak is nog niet opgelost en tot de tweede, n.l, het houden van een winkelweek werd besloten. NATUURLIJKE HISTORIE UIT DE OUDE DOOS. De oude tijd heeft wel rustiger bur gers beleefd dan onze tegenwoordige nieuwe tijd. Hij. had echter ook zijn emoties, zoo goed als de onze. Stelt u zich maar eens voor, dat op een reisje naar Indië, u plotseling naast het schip een beest met groote kracht uit het water naar boven ziet schie ten, dat zeven hoofden heeftj terwijl elke muil zoo groot is, dat er wel een Deensche os in kan, zooals toch Zeyger van Regteren is over komen toen hij in 'tjaar 1629 onder Admiraal Jacob Speks naar Oost- In dië voer. „Het was zeer schrickelijk om aen te zien", vertelt van Regteren, „soo groot als een Walvi^. heel graauw, vol klitsen op het Lijf". De kapitein zelf van het schip verklaarde nog nooit zoo'n vervaarlijk zeemonster te hebben gezien, en die kapitein was lang niet de eerste de beste. Het was al zijn vierde, zegge vierde reis naar Indië, terwijl hij bovendien met de „Magilianische vloot", de geheele wereld omgevaren had. Heel wat angstwekkender nog was het beest, dat in 1616 bij Kalmar in de Oosttee werd gevangen. Het was anderhalve el lang, het had in den rug drie hellebaarden „hooger uyt puylende als de rest van het vel, in het voorhooft een Swaert, in den Mont twee groote Olyfantstanden. En het ergste komt nog, op de eene zijde van de visch waren met groote letters de woorden geschreven: „Wee Wee, Wee, Mensche." In het jaar 1631 werd in de Oost zee een monster (gevangen met een mijter op 't hoofd en jander tuig, het welk een bisschop vertoonde". Zijne Majesteit Augustus, koning van Po len, werd met deze rariteit gelukkig gemaakt. Ook Keizer Karei de Vijfde mocht het genoegen smaken een dergelijk geschenk te ontvangen. De Koning van Denemarken zond hem een zee monster, gevangen bij het stadje Bal- muyen tegenover Kopenhagen, .welk beest de gedaante had van een mon nik „met een geschoren hoofd, boe- renaensicht, op syn schouderen een doek als een kap, zynde stom, maer suchtende en huilende, en omdat het niet eten wilde, leefde maer drie da gen". Wat ons eigen land betreft, is er in 't jaar 1500 bij Friesland een „zee man" gevangen, „van een mensche- lijke gedaente, met alsulk hayr ende baerdt, maer ruwer en groover/ dese gewende ook tot broot en andere ge- gemeyne spyse te eten, hij was in 't eerste seer wildt, maer wierdt daer tamelijk tam, bleef altydt stom, leefde lang en storf van de Pest, daer hy al eens van genesen was." In 1621 was bij Texel een zee heertje met blozend aangezicht, lange knevels en groote baard, eenige vis- schrikten", te vlug af. Toen zij hem schers die „dapper van hem ver in een net trachtten te vangen, wierp hij zich, zooals W. Bandartius verhaalt achterover, waarop de visschers be merkten, dat het benedenlichaam er uitzag als een kreeft en het boven lichaam als een mensch. De medische zijde van het verkeers probleem. Een commissie uit de Amerikaan- sche artsenvereeniging heeft een rap port samengesteld, waarin wordt vast gesteld hoe de personen die een auto mobiel of een motorfiets besturen, ge keurd moeten worden. De Amerikaan- sche commissie dringt er op aan om in Amerika de medische keuring van automobilisten verplicht te stellen. Ziehier de eischen, waaraan iedere eandidaat-autobestuurder of motorrij der zal moeten voldoen: le. Geen gemis van deelen van arm, hand, voet of been. 2e. Behoorlijke gezichtscherpte, geen dubbelzien, voldoende gehoor. 3e. Een gezond hart en 4e. nor male psyche. Iedere drie jaar moet de bestuur der opnieuw onderzocht worden; ieder jaar moet hijzelf verklaren, dat er geen veranderingen in zijn gezondheidstoe stand zijn gekomen, die een afkeu ring om bovengenoemde redenen zou den teweegbrengen. De commissie heeft overwogen of het wenschelijk was ook kleurenblin den af te keuren; zij is tot de con clusie gekomen, dat dit niet doenlijk is, daar dan drie percent van de man nen zou moeten worden afgekeurd; een kleurenblinde zal in het algemeen een auto van achteren wel kunnen herkennen, al kan hij de roode kleur niet waarnemen. Tot zoover de eischen die men in Amerika stellen wil. De vraag is nu maar of men aan deze keuring wat heeft en of ze uitvoerbaar is. In het Brit. Me<i. Journal wordt op het rap port een zeer ernstige kritiek uitge oefend, waarmede wij grootendeels mee kunnen gaan. Ongetwijfeld kan iemand ongeluk ken veroorzaken door een lichamelijke afwijking b.v. een oogspierverlamming waardoor dubbelzien ontstaat. Maar dit zijn zeldzame afwijkingen, die bo vendien wel meestal niet aanwezig zul len zijn als de candidaat zich laat keuren. Het meert komt het aan op de vaardigheid van den bestuurder om een auto te besturen en hiervoor helpen al deze ruwe onderzoekings methoden niet. Men zou hiervoor een uitvoerig psychologisch onderzoek wenschen, maar dit is onmogelijk, daar het te tijdroovend is. Alleen voor Engeland zou moeten worden gere kend op een anderhalf millioen keu ringen, dus een half millioen per jaar; ook bij ons loopt het aantal reeds in de tienduizenden. Een neurasthenisch autobestuurder is even gevaarlijk als een dronken man aan het stuurrad of een epilep ticus, al deze drie catagorieën kunnen bij de keuring niet worden uitgescha keld. De schuiver in het Brit. Med. Journal meent, dat het eenige nuttige is, zware straffen op te leggen aan hen, die een ongeluk hebben veroor zaakt, terwijl zij wisten, dat zij licha melijk' ongeschikt voor autobestuurder iwaren. RECHTZAKEN, KANTONGERECHT LEIDEN. Voor openbare behandeling komen 7 zaken a&n de orde. Ambtenaar is Mr. M. B Vos. In de zaak van J. P. te Leiden, wiens zaak was aangehouden om de verbalisanten te hooren, worden ge hoord de politie-agenten Verver en de Wilde. Bekl. blijft het ten laste gelegde, schreeuwen en zingen in het midder nachtelijk uur, beslist ontkenden. Wel zijn 2 kameraden, die ook bekend hebben, doch hij zelf beeft noch ge schreeuwd noch gezongen. De getuigende agenten verklaren beide, dat bekl. wel degelijk heeft ge zongen, waarna de Ambtenaar f 5 of 5 dagen eischt. Bekl. beweert andermaal niet gezongen te hebben, anders had hij het den vorigen keer wel gezegd, want z'n kameraden kwamen er met f 1 boete af; doch hij was onschuldig aan het ten laste gelegde. De Kantonrechter vond het zoo erg niet, als hij dan maar .bekende, doch bekl. bleef er bij. H. W., kapper te Leiden, zou in den morgen v.m. 10 uur, op het Noordeinde een politieagent hebben toegeroepen: „luis aan de ketting", wat als scheld woord gebezigd wordt. Bekl. heeft de uitdrukking wel gebe zigd, dqtch tegen zijn broer. Hij had niet eens erg er in dat er een politie agent was. De Kantonrechter kon niet aanne men dat er zulke familie-verstandhou ding bestond, dat hij zijn broer zoo iets zou toevoegen. De Ambtenaar wenschte voor dergelijke jongelui wel eens een zware straf, opdat ze daar door meer respect voor de politie zou den krijgen. Eisch f5 of 5 dagen. A. V., boekhouder te Leiden, heeft op de klinkerbestrating gereden, waar zulks verboden was. Het was net daag,s na den storm, hij had haast, moest tegen wind in trappen en ten slotte nog uitwijken, waardoor hij genoodzaakt werd de verordening te overtreden. An ders is hij op dit punt zeer correct. Eisch f2 of 2 dg. Een zeer matigen eisch vindt de Kantonrechter dit. Lijst van vestiging en vertrek. Ingekomen. T. Reddingius, ass, geneesheer, Acad Ziekenhuis S. Cuiper, controleur, Tul penstraat 8 Mej. W. J. H. Lefèbre, Ra penburg 116 Mej. N. Barthel—Zaalberg Hcogewoerd 160 W. J. van Tol en ge zin, Adj. Com. Rijks Bel., Acaciastr. ia J, C. Spek en gezin, bouwkundige, H. Rijndijk 8i Mej. C. H. A. van der Kroon, verpleegster, Plantage 5 F. C. Mutsaers, kok, Breestraat 84 Mej. W„ Krijger, dienstbode,'Plantsoen 51 Mej. M. J. A. v. d. Heijden, Wasstraat 21 Mej. E. W. Engelen, Rapenburg 131 A. C. Peters, mach. bankwerker, Rembrand straat 22a Mej. H. Visser, verpleegster, Acad. ^iekénhüis - Mej. D. A. Schrave- maker, winkeljuffrouw, Breestraat 11 Mej. E. van Lunsen, dienstbode, Heynsius- straat 19 H. F. Geerlings en gezin, los werkman, Waardgracht 121 J. C, L, Mok en gezin, aannemer, 3 Qctpberstraat 63a Mej. M. H. v. d. Burg, hulp in de huishouding, Rijnsburgerweg 12 P. C. Idenburg, cartonnagewerker, Pieterskerk hof 5 Mej. B. E. van Essen, Oegstgeest terlaan 13 J. C. v. d. Wolf, Heerenstr. 28 W. le Mair, Thorbeckestraat 8 Mej. N. C. Wassenburg, dienstbode, Nieu we Rijn 55 P. de Haas, Lombokstraat 31 Mej. J. A. Koch—Koreman, Van Limburg Stinjmstraat 12 A. J. van Dijk en gezin, bedrijfsleider, Plantsoen 57 Mej. J, van Wilgen, dienstbode, Rijns- burgérweg 50c Mej. wed. M. v. d. Berg —v. d. Laan en gezin, de Genestetstraat no. 14. Vertrokken. D. Tromp, Beemster, Purmerenderweg 74 -r- Mej. C. Kj. J. Duijsent, Roelofarends veen, Zuideinde Mej. S. 'Krieger, Keu len, Balthazarstraat 66 Mej. G. Fles, Delft, Voorstraat 83 J. W. Midderham Noordwijk, Schiestraat 21 Jkvr. S. J. M. Graafland, Den Haag, Schenkstraat 253 Mej. A. E. Vis, Utrecht, Antonius- dijk 16 D. v. d. Qriendt, Ede (G-), Veld ArtiUelieschool 2e batterij J. P. M, Hoet Cambridge (E.), J. Knijper, Den Haag, Ziekenhuis Zuidwal Mej. K, Erben, Amsterdam, Overtoom 365 Me;. S. J. Kruijk, Den Haag, Kerklaan 81 C. P. Huijs, Leiderdorp, Doeslaan 41 Mej. M. J. de Rooij, Den Haag, Gerard Reijnstr 43 Mej. J. Bos, Eindhoven, Rijkskrank- zinnigengesticht Mej. M. Smittenaar, Utrecht, Twijnstraat 32 Mej. E. Glas bergen, Rijnsburg, Oude Vlietweg 4 Mej. C. Binnendijk, Hazerswoude, Dorp bij Binnendijk -r Q. v. d. Meer, Delft, Groen-' landsghe laan 28 Mej. E. M. Th. Le blans, Den Haag, Delftschelaan 13U1 Joh. van Buttingha Wichers, Heerlen,, Ge leen 66 bij Goudswaard A. van Route ren, Haarlem, Zuidpolderstraat 36 Mej J. P. N. Gordijn, Oegstgeest, Rhijngeest N. Abspoel, Schoten, Eikenstraat 30a Th. G. van Alphen, Boskoop, Achterkade 69 Mej. L. M. Hollebeek, Alphen aan den Rijn, Prins Hendrikstraat 182 B J. H. Burger, Alphen aan den Rijn, Goud- sche Rijpad 118 A. J. van der Zwet, Oegstgeest, Terwee weg 18 A. J. Falke, idem idem P. Fr. Massaar, Rotterdam, Boerenstrijger 27 J. den Duijn, Utrecht, BeUamystraat .0.-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8