WOENSDAG 18 FEBRUARI 1925 'ZMENGD NIEUWS. Een mooie gift. Een echtpaar, dat on bekend wenscht te blijven, heeft door cmiddeling van dr. Kuiper, geneesheer- directeur- van het Wilhelminagasthius Le Amsterdam aan den Nederl. Bond van Ziekenverpleging een Tehuis voor oude verpleegsters aangeboden. Verdronken. Uit de Buitengracht te v v oerden is opgehaald het lijk van een 22-jarige vrouw, die sedert eenige dagen werd vermist. Ondeugdelijk vleesch. De keurings dienst der gemeente Velsen heeft Maan- uag bij een slager te Santpoort beslag ge.egd op vleesch, dat afkomstig was i een#gestorven koe. Het in beslag 0 mmene was ongeveer de helft van een koe, die bij Santpoort frauduleus geslacht was. De andere helft is zeer waarschijnlijk door de Haarlemmer meer Amsterdam binnengesmokkeld. Zekerheid bestaat hieromtrent echter niet. Valsche rijwielplaatjes. De politie te Rotterdam is er in geslaagd, de hand te leggen op drie mannen, die betrokken zijn bij dl uitgifte van valsche rijwiel plaatjes. Eén der aangehoudenen is ver moedelijk de maker van vele der in om loop zijnde valsche plaatjes. In ieder geval is hij degenen, die opdracht tot het maken gaf. De twee anderen brach ten ze aan den man. Bij een huiszoeking heeft de politie, eenige onafgewerkte stempels, welke bij de fabrikage dienst deden, in beslag genomen. Het onder zoek is in vollen gang. Motorongeval. Te Bussum reed een motorrijwiel met 60 K.M. vaart nabij den Watertoren, toen plotseling de mo tor weigerde. Het rijwiel slipte en ^e duo-passagier, H. H. wonende te Bus sum, viel zoodanig, dat hij met een ga pende hoofdwond naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De bestuurder bleef ongedeerd. De politie nam den motor in beslag en stelde een onderzoek in naar de schuld. - r "Aangereden. Te Zandvoort, is een vischauto van A. Keur, met zeven man bij zich, komende van IJmuiden, bij den Koninginneweg door de. tram, die om half twee uit Haarlem daar passeert, ge grepen. Twee personen werden zeer zwaar gewond, de andere vijf kwamen met den sctjrik vrij. De auto is gedeel te „k vernield. De tram is maar weinig beschadigd. Visscher verdronken. De visscher Ma- rinus de Ridder van de Vlissingen VI te Vlissingen is overboord geslagen en ver dronken. Bij het ophalen van een anker brak de haak van 't ijzeren takelblok,, waardoor de stalen tros, die geen gewicht meer had te dragen, met groote snelheid van voren naar achter liep en de opvarenden groot gevaar liepen geroffen te worden door dien tros. Daarbij geraakten De Ridder en Klaas Schroevers te water. Laastgenoemde werd gered, doch De Ridder verdween in de diepte. Zijn lijk werd nog niet gevonden. Het takelblok, dat voordien nog niet gebruikt was, en waarin een breuk bleek te zijn, werd door de politie in beslag genomen. Proces-verbaal van het gebeurde is opgemaakt Vechtpartij. Na een bal had te Kerk- rade een hevige vechtpartij plaats, waar bij de mijnwerker G. den coiffeur Q. eeh diepen messteek toebrè-ch in den hals. Per auto werd het slachtoffer naar een geneesheer gebracht; de toestand werd levensgevaarlijk geacht. In den nacht werd de dader door de politie gearresteerd. Hij was nog in het bezit van het mes. In den toestand van Q. is eenige ver andering te bespeuren. Gasvergiftiging. Maandagmiddag klaagden in de wafelafdeelirlg van de Zwolsche Biscuitfabriek eenige meisjes over hoofdpijn. - Dé directie stelde een onderzoek in en bemerkte, dat een gedeelte van de gas leiding, welke veranderd zou worden, argebroken was, terwijl de opening met een plug was dichtgeschroefd en tevens nog een buis van een kraan was afge schroefd en deze kraan was gesloten. Een en ander had een smid Zaterdag middag, toen de fabriek stil stond ge daan, zonder de directie of den bedrijfs- chef daarvan in kennis te stellen. Het dichtschroeven en sluiten is blijk baar niet zorgvuldig geschied. Bij het aanzetten van de fabriek is het gas door de beide lekken naar binnen gestroomd en Het had 'zich in het lokaal verzameld, met het gevolg, dat de meis je 3 ongesteld werden. Op drie na zijn zij echter gisteroch tend weer aan het werk gegaan. Kazernebrand. De 'bovenverdiepingen van de monumentale Tolkazerne te Gorinchem zijn geheel uitgebrand. De brand is ongeveer 6 uur 's morgens door onbekende oorzaak ontstaan. Jaap Verey, een bekende Gorkumer, bracht het bericht van den brand dade lijk bij de marine over, op het oplei dingsschip De Schorpioeh. De matrozen waren het eerst met een spuit aanwezig. Daarna kwamen nog een gemeente- en de politiespuit. Groote waterschade werd aangericht in het kleedingmagazijn van de marine. De andere lokalen die mede uitbrand de, waren in gebruik bij de landmacht (vesting-artillerie) en waren ingericht als scholen. Het monumentale gebouw staat in de Molenstraat, ter plaatse van het in 159$ afgebroken kasteel. Het is bekend om zijn-gevel en gewelfde kelders. Veel is gered door de marine. Om halfnegen was men den brand meester. GodsdienstwaanzinNabij Karlruhe heeft zich een droevig .voorval afge speeld. Een 25-jarige fabrieksarbeider, die sedert enkele dagen teekenen van gods dienstwaanzin had gegeven, trok er op een nacht op uit, en vervoegde zich aan een zusterklooster. To'en de portierster open deed, trok de waanzinnige een dolk, en stak de zuster. Toevallig passeerde een spoorweg man, die voor den vroegen dienst naar zijn werk onderweg was. Deze sloeg met een stuk hout op den krankzinnige in, die eindelijk met hulp van toeijlende buren overmand kon worden. De zuster was middelerwijl tengevolge van talrijke ontvangen messteken over leden. Vergiftiging. Te Montreal is een heele familie vergiftigd, vermoedelijk door het gebruik van vergiftigde chocolade. Een 15-jarig meisje is reeds gestorven terwijl haar zuster in het ziekenhuis in stervensgevaar verkeerde. De overige leden van het gezin zijn eveneens ern stig ziek. Roekeloosheid. Dezer dagen wilde de garagehouder W. te Bilt zijn meisje eens toonen hoe geoefend hij was in het motorrijden. Hij nam haar in zijn zijspan mede naar het voetbalveld aan den Branden- burgerweg, alwaar hij al rijdende ver schillende kunstjes vertoonde. Toen hij echter op het zadel ging staan, gleed hij daarvan ;af en brak een arm en een been. Intusschen reed de motor met he*t meisje in volle vaart in een greppel, ten gevolge waarvan zij kwam te vallen en haar schouder brak. Beiden zijn naar de Rijksklinieken"" te Utrecht overgebracht. Stormschade. Nu de gevolgen van den jongsten storm zich wat nacler laten overzien, blijkt in Gelderland voor tien duizenden guldens schade te zijn aange- rient. Alleen in Zuphen bedraagt de schade ruim 50.000. Men meldt uit de Geldersche steen industrie, dat de stormschade op de Gel dersche steenovens bijzonder, groot is. Op sommige fabrieken beloopen de ver liezen duizenden guldens. Beter laat dan nooit. De heer E. v. G. te Gasselternijeveen reclameerde in Sept. 1920 tegen zijn aanslag in de inkomsten belasting van 1919. Dinsdag 10 Febru ari kreeg hij bericht, dat zijn reclame gegrond was. Vliegenier doodgevallen. Te Villacom- blay (Frankrijk) is de vliegenier Alfred Ruppert omlaag gestort en gedood. Toen de piloot zich op een hoogte van 1500 voet bevond, zakte een vleugel van zijn eendekker in elkaar. Ruppert maak te clan gebruik van zijn parachute, doch deze weigerde open te gaan. De vliege nier werd dood opgenomen. Ruppert was 24 jaar oud en onlangs gehuwd. Onbegrijpelijke vergissing. Door een vergissing is dezer dagen te New-York in een der scheuwburgen een drama op de planken ontaard in een werkelijk drama, dat aan den acteur bijna het leyen heeft gekost. In het derde bedrijf van het stuk, toen de spanning haar climax bijna bereikt had, moest de medeminnaar na een hef tige woordenwisseling met den wettigen echtgenoot op dezen een revolverschot lossen. Aldus geschiedde ook in deze fatale voorstelling. De uitwerking van 't schot was maar al te zeer verwerkelijkt. Een rauwe weet weerklonk en de verschrikte toeschou wers zagen den getroffene hevig bloe dend achterover storten. Onmiddellijk schoten de tooneel- knechts toe; het dichtvallen van het doek onttrok de verdere afloop van het drama aan de oogen van het publiek. Per ambulance werd de getroffene, wiens wond, hoewel ernstig, gelukkig niet levensgevaarlijk bleek te zijn, naar het ziekenhuis vervoerd. Door een onbegrijpelijke vergissing had men de revolver met scherpe in- plaats van met losse patronen geladen. Rijke krantenventers. Opsporings ambtenaren van het „Bankruptcy Court" hebben te Dublin een bedrag van 11.300 pond sterling aan bankbiljetten van de Bank of Ireland gevonden, verborgen in den muur in een armoedig vertrek van een huurkazerne. De bewoners, Bridget Murphy en haar broeder, die met den straatverkoop van kranten hun brood verdienen, waren nl. ^en dezer dagen in arrest gesteld we gens valsche opgave in hun faiUissmeijt. Thans hebben zij zich evenwel be dacht en u3 plaats waar het geld was verborgen, aangewezen. Gevaarlijke lieden. Te Einhoveri wer den in den nacht van Zaterdag op Zon dag twee agenten van politie, die een dronken man wilden arresteeren, lastig gevallen door drie personen, die te ken nen gaven te zullen beletten, dat *de arrestant werd meegenomen. Een van hen bracht op een gegeven oogenblik den agent een steek met eên mes toe. De agent loste een schot in de lucht, waarop het drietal de vlucht nam. De arrestant werd naar het politie bureau gebracht, en de gewonde agent werd in een café binnen gedragen, waar, bleek, dat hij in de borst gestoken was. Een dokter, achtte 'smans overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk; de verwonding is echter niet levensge vaarlijk. In verband met het gebeurde is nog denzelfden nacht de 32-jarige P. T. R. uit Eindhoyen, die zeer, ongunstig be kend staat, aangehouden. Geheimzinnige branden. In het dorp Honïleur in Normandië hebben sinds enkele maanden voortdurend branden; plaats, welke reeds een vijfde dêel van het dorp in den asch hebben gelegd. Daar de branden met regelmatige tus- schenpozen en steeds in dezelfde avond uren uitbreken, staat het wel vast, dat men met brandstichting te doen heeft. Van den geheimzinnigen misdadiger heeft men echter nog geen spoor kunnen ontdekken. Ongewoon abuis. De burgemeester, van Grootebroek deed in de raadsver gadering mededeeling, dat over het dienstjaar 1923-'24 abusievelijk 20.000 ^te veel aan gemeentelijke inkomstenbe lasting was geheven. De raad besloot daarop 50 pCt. der belasting te restitu- eeren aan hen, die te hoog waren aan geslagen. Auto-ongeval. Maandagavond is nabij Tiecken te Doetinchem door een defect Doesburg een vrachtauto van de firma aan de stuurinrichting te water gereden. De chauffeur wist zich met groote moeite te redden. V er dronken. In' de Har linger trekvaart is hét lijk geVonden van den sedert 9 Januari vermisten arbeider G. Jorritsma te Herbayum. Geheime branderij ontdekt. Op eenig vermoeden werd de vorige week door een viertal commiezen, waaronder éen commies-verificateur uit Utrecht en 3 commiezen uit Jutfaas een inval gedaan bij C. v. W. in de buurtschap ,,'t Gooy" onder de gemeente Houten. Men had het vermoeden, dat er zich in dit huis eeh geheime branderij bevond en werkelijk werd daar des namiddags ongeveer half drie een volledige installatie, verborgen op den hooizolder, ontdekt. De geheele installatie werd in beslag genomen en per wagen naar Utrecht vervoerd. Om ongeveer half vijf ha de huiszoeking, ontdekte een van de commiezen nog een persoon, een zekere V. uit Woerden, die zich gedurende deze tjvee uren op het kippenhok had schuil gehouden en als de hoofdschuldige beschouwd moet worden. Langdurige haat. Als gevolg van de Alpynsche vendetta die 238 jaar geleden begon, wordt een Zwitsersche boer be schuldigd van ^moord. De beschuldigde'verklaarde zijn wo- nigg nimmer zonder geweer verlaten" te hebben, zijn slachtoffer had gezworen hem dood te schieten en hij zelf pleegde zijn daad uit zelfverdediging. Niettemin werd hij veroordeeld tot 20 jaar dwangarbeid. Eigenaardige gemeente. Maassluis ver kocht indertijd aan het schoolbestuur der Ned. Herv. Gemeente een stuk grond dat reeds betaald werd. Nu heeft de gemeente wederom een stuk van denzelfden grond verkocht aan een ander, die er een huis op heeft laten bouwen. Verrassènde ontdekking. Naar aanlei ding van een moord, diè eenige dagen geleden door een chauffeur van een taxi op zijn passagier in Brooklyn is gepleegd heeft de politie Zaterdag alle taxichauf feurs in New York aangehouden. Gedurende den dag deed de politie 17.500 taxi's stoppen. Meer dan honderd chaüffeurs bleken niet bevoegd te zijn en geen vergunning te bezitten. Zij werden gearresteerd. Vermist. In een perceel aan de Bosch laan te Rotterdam miste men een kistje met 1300 dat men op zolder veilig ge borgen waande. Terzelfder tijd vermiste men een daar verblijvenden kostganger. De politie tracht nu de verblijfplaats van beiden en het verband dat er tusschen hun vermissing bestaat, op te sporen. Inbraak te Zwolle. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd een inbraak te Zwolle gepleegd in het kantoor van de petroleummaatschappij „De Auto maat" aan den Meppelerstraatweg. De ongewenschte bezoekers zijn binnenge komen door een valraam. Zij hebben eerst geprobeerd het slot van de brandkas te forceeren, toen dat mislukte hebben zij den bodem openge- beiteld. Zoodra de bodem verwijderd was, kwamen ze aan de laag kalk, toen aan de stalen plaat. Nadat ze hierin een gat hebben geboord, zijn ze gestoord. Uit andere kasten en lessenaars heb ben ze 9 aan pasmunt en postzegels medegenomen. De 800 die zich in de brandkast bevond, is dus onaangeroerd gebleven. Van de daders geen spoor. Aangcteekcnde postzegels. Men schrijft uit Barnevekl aan d* .Msb". Ten postkantore alhier overhandigde een eenvoudig gekleed vrouwtje den RECLAME dienstdoenden ambtenaar een geldwaar de bevattende brief, met verzoek dien te willen frankeeren. Toen de aqibtenaar hierop de yer- eischte zegels had geplakt, zeide het vrouwtje heel ernstig, dat er, aangetee- kende postzegels op moesten; de opge plakte deugden niet. En of de ambtenaar het goede zieltje al bezwoer, dat aangeteekende post zegels niet bestaan, zij liet zich niet over tuigen. Als de door haar bedoelde zegels op 'dit kantoor niet voorradig waren, dan zou zij ze wel elders halen, zoodat den ambtenaar niets anders overbleef, dan de opgeplakte zegels er weer af te trek ken en de vrouw den brief terug te .geven. Een kind in den Donau geworpen. Te Weenen heeft een 73-jarige man het anderhalf jaar oude dochtertje van de menschen, bij wie hij inwoonde, in den Donau geworpen. Naar de man bij zijn arrestatie mede deelde, hadden de ouders zijn spaar bankboekje met ongeveer 20 gulden ge stolen en had hij daarna uit wraak hun kindje verdronken. De dader is een oude bekende der jus titie. Hij heeft reeds 25 jaar wegens moord in het tuchthuis gezeten, nadat hij eerst ten dood was veroordeeld, doch genade had gekregen. Het lijkje van het kind is nog niet ge vonden. De levend begraven geleerde. Uit Louisville wordt gemeld, dat officieel seinen geconstateerd zijn, waaruit zou blijken, dat de door de aardschokken begraven geolopg Collins nog steeds in leven is. Met nieuwen moed zetten de werklie- dn er de werkzaamheden aan den red dingstunnel in de stad Cave voort. Daarenboven hebben de ingenieurs, die nu reeds bijna twee weken bezig zijn mdt hun pogingen om Collins uit zijn benarde positie te ontzetten, een na tuurlijken tunnel bereikt op een diepte van 51 voet, welke, naar zij hopen, naar de plaats waar Collins bedolven is, zal leiden. Jeugdig avonturier. Te Enkhuizen is Zaterdagavond eenjtnaap gearresteerd afkomstig uit Hamburg en in het bezit van een groote som aan Duitsch bank papier, ber\pvens een pak ongebruikte Duitsche postzegels, alles door diefstal verkregen. Hij was met een der veerbooten uit Friesland te Enkhuizen aangekomen en gaf voor op reis te zijn naar N.-Amerika. Hij is overgebracht naar Nieuwe Schans en daar aan de Duitsclie autori teiten overgegeven. ONZINKBARE SCHEPEN? Naar het „Berl. Tagebl." meldt, heeft op 't meer van Constanz een „scheeps ramp in miniature" plaats gehad, ten einde een proef te nemen met een appa raat, dat volgens den uitvinder het zin ken van schepen onmogelijk maakt. De proef slaagde goed. De electrotechnische ingenieur Liebe- trau te Bregenz, die zich lang met het „zinkvraagstuk" had bezig gehouden, is de uitvinder van het apparaat. Met behulp van zijn uitvinding is het mogelijk, lek geworden schepen voor zinken en daarmee ook passagiers, be-v manning en lading voor den ondergang te behoeden. In tegenwoordigheid van deskundigen en persvertegenwoordigers heeft inge nieur Liebetrau zijn uitvinding gede monstreerd. Het experiment werd genomen met een 4 M. lange boot. In verhouding tot de groote zeeschepen zeker een beschei den maat, maar toch zal het apparaat in scheepvaartkringen belangstelling trek ken. De uitvinding is van belang èn voor de groote stoomers èn voor de reddjngs- booten daarvan, welke beide bij aan schaffing der uitvinding meer zeewaar dig zullen zijn. Bovengenoemde boot is met 300 K.G. belast op een plaats waar het meer il M. diep was, tot zinken gebracht. Grootere diepte mocht niet worden toegelaten, daar ander 'de boot door den waterdruk niet meer had kunnen bovenkomen. Nadat de uitvinder het apparaat op een uur had ingesteld, werden de ven tielen van de boot geopend, zoodat de de boot begon vol te loopen. Steeds 'die per zonk de boot weg; eindelijk spoelde het water over dek, de boot richtte zich in de hoogte en zonk weg. Om 3.20 wa ren de ventielen uit de boot genomen, 8 minuten later was het vaartuig ver dwenen. Volgens dé verzekeringen van den uitvinder moest na een uur de boot weer vanzelf aan de oppervlakte van het water verschijnen. Maar om 4.10, 'de tijd, waarop het scheepje weer tevoorschijn moest komen was er geen boot te zien. Plotseling om 4.14 dook de boeg van de boot uit het water op. Langzaam kwam het schip hooger en neigde naar voren; binnen korten tijd dreef de boot weer op het water. De uitvinding bestaat in een apparaat, dat. op een bepaalden tijd ingesteld, be gint te werken en het in de boot gedron gen water er weer uitperst. Het apparaat kan 60 kub. M. verdringen. Groote sche pen derhalve met meerdere toestellen uitgerust worden, welke in geval van nood door 'den gezagvoerder onmiddek* lijk in werking gesteld kunnen worden. Een schip van 10.000 ton zal bijv. 16 der gelijke apparaten noodig hebben. UIT DE OMGEVING. RIJNSBURG. Burgerlijke Stia-nd. Geboren: Comelis, zoon van J. Heemskerk en Kj M. Grob. Teunis, zoon van k Timmers en A. Zandbergen. Aredis Gerrit, zoon van N. van Egmond en A. \-an den Eykel Catharina, dochter van C. H. van Hor kenburg en A. Kj. Chr. van Diggelen. Hendrika, dochter van C. Colijn en K'. J. van den Zwan. Gerrit. zoon van J. van Delft en C. J. Prins. Adrianus, zoon van D. Heemskerk en K. Kalshovyn. Leenden Gerrit, zoon van L. G. de Mooij en G Peet. Ondertrouwd: C. Noort, jm. 33 jaar en G. van der Veen, jd. 28 jaar-. J. de Mooij, jm. 19 jaar en A. J. van Egmond, jd. 19 jaar. T. C. van den Berg, jm. 25 jaar te Reeuwijk en J. Cath. van den Bosch, 33 jaar, wed. van D. de Mooij. Getrouwd: P. van Zuijlen, 46j. wednr van J. Colijn en M. de Mooij, 31 jaar. Overleden: Prijna de Mooij. 63 jaar, wed. van A. Ncort. Jacobus Bogerd, 7 mnd., zoon van C. Bogerd en A. Hoge- vvoning. Antje Heemskerk, 63 jaar, wed, van G. van Delft. VOORSCHOTEN. 1 Maart a.s. herdenkt de heer C. van Meurs zijn 40-jarig jubileum in dienst der gemeente. Eerst als gemeen veldwach ter, de laatste 7, jaar als bode. Het zal den heer Meurs op dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Burgerlijke Stand. Geboren: Sophia, dochter van P. Verboom en L. van der Marei. Adrianus Martinus Hen- drikus, zoon van J. H. L. van der Meer en J. M. A. Bergman. Ondertrouwd: A. Brouwer, 25 jaren en M. A. Hempel, 24 jaren. SASSENHEIM. Vergadering van den raad de2er ge meente op Vrijdag a.s. des namiddags te 2 uur. 1. ingekomen stukken. 2. Benoeming stembureau's verkiezing Tweede Kamer. 3. Huuropzegging huis en .weiland J. Molenaar. 4. Reductie aan grootverbruikers van gas over 1924. 5. Amortisatie van f 8740 4V2 pet, en van f 3250, 5 pet leening tegen den koers van 93 pet. 6. Verkoop perceeltje bouwterrein aan, de nieuwe laan aan het bestuur van de „De Visser"-school. 7. Verkoop strookje grond voor speel plaats aan de „De Visser"-schooL 8. Aandeel in kosten afkoop vaarboom .onder Voorhout. 9. .Wijziging, begrooting 1924 en 1925.i BOSKOOP. Door den steenkolenhandelaar W. Uit- tenbogaard alhier, werd sinds Maandag 9 dezer een zware steenkolenwagen ver mist thans is deze wagen uit de rivier de Gouwe opgevischt, zoodat het ver moeden voor de hand ligt, dat de wagen door den storm is opgenomen en ia het water werd gereden. Dat er alhier vele personen zijn, die hun rijwielbelastingplaatje ver liezen, bleek j.l. Zaterdag. Niet minder dan 6 personen kwamen bij de politie iaformeeren omtrent één plaatje, wat on-, der de verloren voorwerpen was opgege ven. Zaterdagavond had de timmerman van L. alhier, het ongeluk, om aan het jaagpad in aanrijding te komen met een ^wielrijder die aldaar zonder licht reed Van L.. die eveneens per rijwiel .was, viel van de fiets af en brak bij deze ge- legenheid zijn arm. Het Treurigste is evenwel, dat de peT- soon, die de aanrijding veroorzaakt had1 zich ijlings uit de voeten maakte en zijn slachtoffer -hulpbehoevend achter liet. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. .Geboren: I.evenlo^ze zoon van J. Witte en A. ]J. BosmanHubertus Johannes, zoon van H. P. Kauffman en B. Wi Otte; Leendert Marinus, zoon \^ui P. J. v. Keulen en G. W. van den Ban; Anna Maria, dochter, van J. F. van Poeke en A. M. Prookv Gerrit, zoon van J. Meijer en L. God- vliet; Christina Cornelia, dochter van H. Pijl en M. Groene weg; Jan, zoon van j H. Pijl en M. Groene weg. Ondertrouwd: Johannes Chrisiiaan van Deudekom, 25 jaar en Aafje de Heer, 23 jaar. Getrouwd: Leendert Franken, 25 jaar en Johanna Maria Joosten, 24 jaar; Pie- ter van Boven, 53 jaar en Maria Ja- qomiha van de Velde, 35 jaar. .Overleden: Te Haarlem Jan Qobbier, 77 j. wedn, van W. Scheffer. BOSKOOP. Het heerenhuis met erf aan den Reij- erskoopenveg no. 62, met daarachter ge legen tuin is in bod gebracht op 10.700. Het weiland, geschikt voor bouwterrein eveneens aan den Reijerskooperweg is in bod gebracht op f 4700. De combinatie der perceelen v^ozdt voorbehouden. Als een bijzonderheid kunnen wij1 vermelden, dat de broodbakkerij van den heer Adriaan Vuijk, welke thans is over genomen door de N. V. Centrale bak kerij, ongeveer 200 jaren heeft bestaan. Ongeveer 2 eeuwen geleden vestigde zich één der voorvaderen van den heer Vuijk te dezer plaatse en ste-ods is deze broodbakkerij van vader op zoon over gegaan. De lieer P. ,W .BIaanw, letterzetter corrector aan de Boskoopsche Handels drukkerij, hoopt den ipen Februari a.s den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden als zoodanig in betrekking kwam. Burgerlijke Stand. Geboren: Celia, dochter van.J,. van Klaveren ontP.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7