Gemeentelijke Aankondigingen gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18 tel. 1225 is Dinsdag ver krijgbaar: SCHELVISCH 0.23, SCHOL 0.230.37 - per pond en HARING 0.05 per stuk. Leiden, 16 Februari 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeehe kennis dat door P. Oostendorp, te Leiden, een verzoek is ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel HoogeW. No. 43. Leiden, den 16en Februari 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. SASSENKEIM. Men verzoekt ons mede te deelen, dat dè vergadering der A.R. Kiesvereeni- ging niet gehouden zal worden, zooals de lijst van vergaderingen aangeeft, op Dinsdag 17 Februari, maar op een avond in de daaropvolgende week. die nader per convocatie en advertentie zal worden bekend gemaakt. Het bestuur wilde n.l. met het oog op de vaststelling der candidatenlijs- ten voor de Tweede Kamer het advies van den Kamerkieskring afwachten. Waarschijnlijk wordt de vergadering van de besturen der K. V. in dezen kieskring volgende week gehouden, zoo dat daarna de K.V. zelf kan vergade ren. OUDE WETERING. Vrijdagavond had in Hotel Van den Bosch alhier een lezing plaats door Dr. Putto uit den Haag over de Tubercu lose en haar Bestrijding, zulks op ini tiatief van Het Groene Kruis. Te onge veer acht uur opende de Voorzitter, de heer P. Roeloffs de vergadering, heette allen hartelijk welkom en stelde den spreker van den avond Dr. Putto aan de vergadering voor. Dr. Putto hield hierop een duidelijke en gemakkelijk te volgen bespreking over het ontstaan, het verloop en ten slotte over de be strijding der tuberculose. Spreker me moreerde de statistiek der ziekte voor wat betreft de gemeente Alkemade. Gedurende* de mobilisatie valt een ge leidelijke stijging in de sterfgevallen waar te nemen, tot in 1918 een zeer sterke stijging opvalt, n.l. tot 28 sterf gevallen gerekend naar 10.000 inwo ners. Daarna weer 'een sterke daling, maar in tegenstelling met verreweg de meeste gemeenten in Nederland,- is deze daling weer gevolgd door een sterke stijging, n.l. tot 21. Spreker zeide dat het' dus wel zaak was, de bestrij ding dezer ziekte zoo krachtig moge lijk te maken. Spreker gaf dan de ver schillende manieren op hoe deze be strijding soms op betrekkelijk heel een voudige wijze ter hand kan worden genomen. Na de pauze vertoonde de spreker talrijke lichtbeelden en be sprak aan de hand daarvan ook weer de verschillende middelen ter bestrij- i ding. Zoo werden vertoond versehil- lende systemen van lighallen en sana toria. Ook werden de' voordeelen der Arbeidsinspectie op dit gebied aange toond. Onder een krachtig apulaus be ëindigde spreker zijn rede. De Voorzit ter was dan ook wel de tolk aller aan- 1 wezigen toen hij een woord van harte- 1 ijken dank tot Dr. Putto richtte. Ver- volgens werd de vergadering op de ge- 1 bruikelijke wijze gesloten. LISSE. Geboren: Wietske, dochter van S. Smit en 'G. Vis. Margaretha Wlihelmina, d. v. J. van der Lans en W. van Leeu wen. Marinus, zoon van A. L. Zonne veld en H. C. Schoone. Gerard Reinier, zoon van J. Bramer en P. van den Berg. Theodorus Johannes, zoon van M. Kortekaa.s en A. M. van Duin. Marinus, zoon van G. van der Velden es A. G. van Wijk. Ondertrouwd: G. Seis en A. van 't Wout. Overledeji: Wilhelm van der Leede, oud 8 jaar. De afd. -van het' Holl. Bloembollen kweekers-genootschap hield dezer da gen een ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. Berb'ee, Gzn., heette allen welkom, en sprak den wensch uit, dat dit niet minder voorspoedig zal zijn, dan het afge- loopen jaar. r In het jaarverslag deed de Secr. uitkomen, hoe de dagelijks:he prijs stijging en de aanvoer op dc- veiling aanleiding was tot het -oprichten van een Coöperatieve Veilingvereemg'ng. De beschrijvingsbrief- voor de alge- meene vergadering werd goedg;k:urd terwijl verkiezing" van een» hoofdbe stuurslid op verzoek van -Hilkgom en aanbeveling van den -heer- Th. v, d. Vlugt, de heer Lominerse van Hil- legom aangewezen werd als* hoofd bestuurslid. Onder voorbehoud van algemeene deelname werd een voorstel van 't H.B. aangenomen, zijnde 2 cent per R. R. beteelde oppervlakte van tul pen en hyacinthen, in -een fonds te storten voor behoud en uitbreiding van het afzetgehiid van bloembollen, waarvoor de voorz. en de heer War merdam zich ware pleitbezorgers be toonden. Ren voorstel Sasseriheim om prijs- ramingen vroeger te doen plaats heb ben, kon mede met het praeadvies van het H.B. geen steun vinden, en een voorstel van den heer Th. v. d. Vlugt werd aangenomen, de oude werkwijze te handhaven. Hierna werden met vo'strekte meer derheid als afgevaardigden gekozen de heeren J. W. A. Lefeber en L. v. d. Burg, die de benoeming aan- vardden, terwijl de heeren Wa.mer- dam en Vink als secundi zullen fun geer en. De boeken van den Penn. sloten aan inkomsten en uitgaven va -389 8i en werden in Qrde bevonden. Bij acclamatie werdrn herbenoemd de heeren J. Berbee Jzn. (voorz.j en K. Tanis (2e secr.j. De vcorz# liet zich die benoeming welgevallen, ter wijl K. Tanis er mede in kennis ge steld zal worden. Hierna sprak de heer. Warmerdam nog een opwekkend wóórd tot deel name aan Obligatieleening voor de Coöp. Veilingvereen., en. a'dus spr., gezien de toezeggingen door versihei- dene leden en de uitkomsten tot op heden zou spr. haast pestimistisch worden. Dank zij de medewerk'ng der Boerenleenbank zal deze zaak toch zijn beslag krijgen. Hierna had de verloting plaa'.s van eenige kamerplanten. Gemeenteraad Leiden. Vergadering van hedenmiddag. Vooizitter de burgemeester, Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar. Afwezig met kennisgeving wegens familie-omstandigheden de heer Zui- dema. Verder de heer v. Eek wegens uitstedigheid. De voorzitter opent de vergade ring, waarna vaststelling plaats heeft van do notulen der vorige vergadering. Onder de ingekomen stukken is een adres van de Ned. Ver. tot bestr. van het Alcoholisme betreffende beperking van het aantal vergunningen. In handen gseteld van B. en W. Het toon?el-subsidie-voorstel van den beer Sytsma en Mevr. v. Itallie v. Embden wordt gesteund en in han den van B. en W. gesteld. Een adres van eenige bewoners v. d. Oude Singel inzake den onhoudbaren toestand aldaar bij het laden en lossen MAANDAG ló FEBRUARI van vee op marktdagen, wordt, gesteld in hahdën vhn B. cn W., nadat do lieer Wil mans tevergeefs heeft voorgesteld om liet bij punt 10 te behandelen. De voo r z i 11 e r zegt gaarne den spoedige behandeling toe. Vel'der deelt Spr. mede dat Mevr. C. Eerdmans—de Hol door Bd en W. is benoem^ tot regentes van het Gerof. Minnehuis, en die benoeming heeft aangenomen. ie. Vcórstel tot verhuring van een strook grond aan de Fruinstraat_ en de Ccbetstraat, aai£ de Chr. Gymnastiek- en Schermvereenigmg „Jahn". (32) Aangenomen. 2e. Voorstel tot verkoop van een strook grond van de kadastrale perceelen Sectie. L Nis. 538 efi 1254/ aan den Staat der Nederlanden. - - - (30) Aangenomen.- 3e. Voorstel' ofn 'de perceelen gemeente Leiden, Sectie P Nis. 843 t.m. 848, 888, 889 en 169,'te' ontslaan trit hsthypo- thecair verband,-gelegd-tot zekerheid van de betaling van de kosten van straataanleg cp een terrein tusschen den Rijnsburger- weg en den Warmonderweg door de N.V. „Leidsche Exploitatie-Maatschappij '.oor Onroerende goederen". (33) Aangenomen. 4e. Voorstel tot verlenging van den termijn van ontruiming van verschillende onbewoonbaar verklaarde perceelen. (36) Aangenomen. 5e. Praeadvies op liet verzoek van A. Kelfkens, om toekenning van een uitkee- ring uit de gemeentekas, wegens geleden schade bij de uitvoering van het -vernieu wen van een gedeelte walmuur aan de Bcommarkt. .(?S) Goedgekeurd. 6e. Verordening, regelende de samen stelling en den werkkring van de Comm. van Fabricage. (37) Goedgekeurd. 7e. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 14 November 1918 (Gem.-blad No. 43), regelende de samen stelling van de bureau's van Gemeente werken, van de Gemeentelijke Reiniging en van het Bouw- en woningtoezicht. (37) Goedgekeurd. 8e. Balans en Verlies- en Winstrekening van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen, dienst 1925- (34 en 35) Goedgekeurd. 9e, Voorstel tot wijziging van den aan vang van het schooljaar voor de Buiten gewone school voor Lager Onderwijs. (38) Goedgekeurd. 10e. Verordening, houdende wijziging .✓van de verordening van 25 September 1922 (Gem.-blad no. 56), op de Veemarkt (29) Goedgekeurd. 11 e. V corstel a. tot het aangaan van een overeen komst van huur, betreffende den linker vleugel van het Militair Hospitaal aan den Mórschweg ten behoeve van de vestiging in dat gebouw van den Districts-J£eurings- dienst van Waren b. tot beschikbaarhelling van gelden ten behoeve van de kosten van inrich ting van dien keuringsdienst in het sub a genoemd gebouw. (31) Goedgekeurd. 12. Voorstel tot verkoop van een ge deelte grond van het Raamland, groot plm. 480 M2. voor den bouw van een landhui9 tegen 9.— per M2. aan Prof. Mr. J. G. v. Oven. Aangenomen. Bij cle rondvraag verlangt niemand het woord, weshalve de voorzitter de vergadering slüit. Zoodoende was de ge- heele raadszitting binnen het kwartier afgeloopen. (..Dat ie me hier nog nooit gebeurd", hoorden we den voorzitter opmerken, terwijl de leden zich onder begrijpelijke hilariteit naar de garderobe begaven). GEMENGD NIEUWS. De geslaagde proef. „Mijnheer", zei de minister tot den candidaat, die naar een corisulplaats in China kwam dingen, „ik eisch van alle candidaten, .dat ze de taal kennen van 't land, waar ze geplaatst worden. Kent u Chineesch? Neen, niet waar?" „Als Uwe Excellentie zich de moeite wil geven, mij een vraag in het Chi- ncescli te Stéllen, zal-ik haaf beantwoor den", antwoordde de candidaat in 't mii^st niet uit liet veld geslagen. En de minister," die zich niet in de kaart wilde laten kijken, begon; „King, tsju chiang leng foe..", „Kwang iijoe fang wai", viel de .can didaat hem in de rede. Beide mannen keken elkaar in de cogen, waar, heel diep een schaterlach lichtte. En de minister die een bijdehand ambtenaar best gebruiken kon, zorgde dat de gladde sollicitant benoemd werd. Roekelcoze daad. Woensdag was de vrachtrijder v. T. aan den Huigsloter- dijk (Haarlemmermeer), in een slop tus schen twee woningen bezig om een wa gen met stroo aan te pakken en te orde nen. Vlak boven hem waren een pa'ar dra den van het electrische laagspannings net. Een ander vroeg hem „durf jij die wel aan te pakken?" Zijn antwoord was „gerust, ik ben niet gevoelig voor den stroom. En de daad bij het woord voe gende, greep hij de draden aan. Onmiddellijk werd hij erg benauwd, en blauw, en begon hij vreeselijk te schreeuwen en- te slaan, met dit gevolg, dat hij door zijn rukken en stooten de isolator uit den windveer losrukte. Toevallig kwamen de beide draden' daardoor tegen elkaar, kwam er een kortsluiting en gelukte het hem in dit oogenblik los le komen, echter met zoo'n vaart, dat hij boven van den stroowagen afviel op den grond, waar hij deels werd opgevangen, zonder ernstige kwetsuren. Het is wel een groot wonder, dat deze jonge ma*i zijn onvoorzichtige baldadig heid niet met den dood heeft gekocht, behalve flinke brandwonden aan de beide handen, schijnt hij geen verder letsel bekomen te hebben. STADSNIEUWS. Hef jubileum der Academie. De adressen van gelukwenschen van de Rijksuniversiteiten te Groningen, en Utrecht en van de gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam en de Rechts- hoogeschool te Weltevreden zijn, na dat ze in de Senaatskamer waren tv toongesteld, ter bezichtiging overge bracht naar de tentoonsteling in de Lakenhal. Enkel gebroken. Hedenmiddag, om even over twee uur, kwam een jongeman, dhr R. uit Leider dorp, op de Breestraat ter hoogte van de Maarsmansteeg met zijn rijwiel ernstig te vallen, doordat het achterwiel tenge volge van de gladheid slipte. Het bleek, dat dhr R. niet meer kon Icopen, waarna de Eerste Hulpdienst ge waarschuwd werd, die bij onderzoek be vond, dat een enkel was gebroken. Na door Dr. Sloof te zijn verbonden, werd R. per auto naar zijn woning -overge bracht Veel liefhebbers. Naar wij vernemen hebben zich voor de betrekking van adjunct-directeur bij den Markt- en Havendienst niet minder dan 236 sollicitanten aangemeld. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) STOCKHOLM, 16 Febr. (VD) De reeds langeri tijd dreigende conflicten in de Zweedsche arbeiderswereld, zijn htans uitgeloopen op een ernstige verscher ping van de huidige loongeschillen. De afgevaardigden van de Federatie van Werkgevers kwamen Zaterdag bij een en besloten te beginnen met 19 Fe bruari de'uitsluiting te proclameeren, welke" successievelijk niet minder dan 130.000 arbeiders zal omvatten*. De uit sluiting zal voortduren totdat alle con flicten in de betrokken bedrijven op bevredigende wijze, zijn opgelost. De regeering zal, zoo spoedig moge lijk een bemiddelingscommissie benoe men, teneinde arbitrage te verleenec in die bedrijven welke de beslissing der werkgevers hebben uitgelokt. WEENEN, 16 Febr. (V.D.) Bij Ischl is door den hevigen storm een perso nentrein gederailleerd. Verscheidene wagons gleden van rde helling. Een persoon werd gedood, vijf tien gewond. LONDEN, '16 Febr. IV. DJ Uit Montreal wordt gemeld, dat Dr. Ma nion in het parlement een rede hield, waarin liij zeide, dat indien een sterns ming zal plaats hebben in een zeker deel van Canada, dat 1J$ van de totale bevolking bevat, het resultaat een Overweldigende meerderheid zal zijn ten gunste van afscheiding van het Britsche rijk en aansluiting bij de .Ver. Staten. De regeering moet een ge neesmiddel voor de werkloosheid vin den. EERLIJN, 16 Febr. (V.D.J In ze kere politieke kringen houdt men er rekening mede, dat dr. Marx reeds heden met het kabinet van Pruisen zal gereed zijn. De beide soc. mi nisters Severing en Hirtsiefer zullen in het kabinet blijven.. BERLIJN, 16 Febr. (V.D.) De vroe gere rijkskanselier en scc.-dem. af gevaardigde Bauer is uit de soc.-dem. partij gesleten. WIMNIPEG, 16 Febr. (V.DJ Een groote brand verwoestte Zondag een hotel en vele winkels. De schade 'bedraagt honderddui zend dollar. Twintig hotelgasten moesten over haast cp straat vluchten, terwijl er een vreeselijke koude heerschte. Marktberichten. DELFT, 14 Febr. Kaasmarkt. Aange-1 voerd 1 stapel komijne kaas. Prijs 85 et. per K.g. AMSTERDAM, 16 Febr. Veemarkt. 4C3 vette koeien le kw. 1.251.30, 2e kw. 1.051.20, 3e kw. 0.901 per K.g 100 melk- en kalfkoeien 3.755.25 per stuk, 36 vette kalveren le kw. 1.05 1.15. 2e kw, 0.901 per K.g. 38 nucbt. kalveren 1626 per stuk, 25 schapen 5060 per stuk, 669 vette varkens le kw. 0.8890. 2e kw. 0.8487 per K.g. Overz. en Geld. 0.880.90 per K.g., 30 paarden 2—3.50 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 16 Febr. 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 765.8 Vestma- noer. Laagste Barometerst-* 744.2 Blaavand- shiik. Verwachting tot den avond v. 17 Febr. Matige zuidelijke tot westelijke wind. betrokken tot zwaarbewolkt, later tij delijk opklarend, waarschijnlijk regen buien, aanvankelijk iets kouder. Barometerstand. aangegeven door'den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 4.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 16 Febr.: 5.42 n.m. Qfiicieele Beursnoteering. Staatsfondsen. Nederl. 1923 f 1000.— 6 Nederl. 1922 A 1000.— 6 Nederl. 1922 B 1000.— 6 Nederland 1919 f 1000 5 Nederland 1918 f 1000 5 Nederland 1917 f 1000 47c Nederland 1916 f 1000 4 Nederland obl3 Ned. certif. N. W. S. 3 Ned. certif. N. W. S. 2»/» Kon.Mij.t.E.v.P.Br.afl000.- onderaapd.100. Ned. 0.-L1921 A 1000 7 Ned. O.-1.1921 B10006*/a Ned. O.-I. 1919 1000 6 Ned. O.-I. 19161000.— 5 Ned. O.-I. 1923 A 1000 5 N. O. L obl. 1915 1000 5 Oostenr. Kr. rente Juli 4 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs, 500 5 Rusl. 1909 frs. 500 4*/» Jap. Bin. Sch. 1808-'09 5 Japan obl. le serie 41/: Mec.afl.obl.doll.00-1000 5 Banken. Amsterd. Bank aand. Koloniale Bank aand. N.-I.Hdlsb. f 1000 aand. Rotterd. Bankver. aand. Ned.Handel-Mij.Cert.v.A. VJt 3 - - - - 417 416 - - - - - 1 1 1 1 1807? 180*/s 140 140 - 127l/o Industrie. Calvé Delft aand. Calvé Delft eert. v. aand. Centrale Suiker Mij. aand. Gouda K. Stear-fb.'aand. H. Dr. en Kab.-fb. aand. Insulinde öliefabr. aand, Jurg. Ver. Fabr. gew. a. Jurg. Ver. fabr, p. B. a. Idem C. a, Ned. Fabr. v. Werkt, en Spoorw.-mat. f erie A a. Ned. Gist- en Spir.fbr. a. Philips Gloeil. fabr. a. Stokvis en Zn. c. v. a. Vereen. Chem. Fabr. a. Volt. Met.kr. lampfabr. a. Am. Bt. Sug. Cy c.v.g.a. Am. Hide en Leather Cp, cert, van-pref. aand. American Smelting eri Refinang Co. c. v. a. Anac. Cop. Cy c. v,' a. Central Leather Cy. waeg Studeb. Corpor. c. v. a. Un. Cig. M. Cy. c. v. a, Un. Stat. Steel c. v. g. a. Un. Stat. Steel c. v. pr. a. Culturen. Comp. Merc. Argent, a. v. d. Linde en Tev. c.v. a. Tels en Co. Hd.-Mg.g. a. v. Nierop's Hd.-Mij. g.a. Dordst Petr. I.-Mii g.a. V.K. 3 VK. 3 Maxw. L Gr. e. v. i. b. V.K. 3 Gec. H. Petre C. v. a. Ci. Moeara En!m P. Mij. a. Per. C. Lim. c. v. p.r, a. Perlak Petr. Mij Spoorweg-Mij, „Z. Perlak" P. Mij. p. a. Or. P. Mij. 2000 L. afg. a. H. IJ. S. M. 1919/'216% Amst. Rubb. Cult-Mij. a. 166 165l/s H. IJ. S. M. obl. 57a Deli-Bat. Rubber Mij. a. H IJ. S. Mij. obl. 5 69 771/; Ind. Rubber Coisp, - a. RIJ. S. M. obl. 19007124 Kol. Rubber Cult Mij. a. Idem obl. 1898/1902 3*/* Oost-Java Rubb, Mij. a- Mat.-ExpI-v. S. S. 1920/226 Serb, Sum. Rubb.C.Mij.a. Mij. t E v. S.S. obl. §7» Scheepvaart. Idem obl. 1985—191S 5 Holland Amerikalijn 69 70 Idem obl. 1910—19134*/» 313 315 v Holl. Stoomboot Mij. a. 25 25 Idem obl. 1901—1913 4 Houtvaart N. V, a. 1 Idem obl. 1890—1898 V/9 Java China-Japan In a. Atch. Topeka c. v. g. a. Kon. Holl. Lloyd a. 61/» 67» Centr. Pac. leRef.hyp.o 4 Kon. Pakketv. Mij.a. 146 148 Ghesap en Ohio c. v. a. Ned. Scheepv. Unie a. 136 136 Erie Spoorweg gewone a, 32 3D/4 Rotterd. Lloyd a. 129 129 Kassan C. S. R. gew. a. St.v. Mij. „Nederland" a. 161 161 St.v. Mij. „Noordree" a. Idem le no. 0. 3 I. Mar. Cy. C.N. Vot.Tr.a Miss. Kans. T. c. a. 21 203/. Int. Magine Cy, obl. 6 Miss. Pac. c.v. pret. a. Cult.-Mij. Vorstenl. a. 160 160 N.V. Ontario en W. a. Hdlsv. Amsterdam a. 454 460 Southern Pacific s. h. a. 126 126 Jav. Cultuur Mij, a. 343 341 Union Pac. R. C. v. g. a. 150 150 Tabak. Union Pac. R. C.v. Pref. a. Besoeki tab. a. Can. Pac. P. C. v. a. 18 18 Deli Mij. a. 387 383 Prolongatie 2Is/* Senembak tab. a. Diversen. I Blaauwh.-Vriessev. a. - - - Maxvs'. Land Gr. c. v. a. 1 Wisselnoteeringen (Amsterdam). Berlijn 0,5925 Londen 11.877* New-York2.487* Parijs 13.01 Brussel 12.56 Zürich47.92*/» Rome 10.25 Oslo -38.— Kopenhagen 44.35 Stockholm 67.071/*! Weenen0.00357s Praag7.37 7«i_ Madrid3&32l/z BEURSOVERZICHT. Het publiek hield zich heden weer bijna geheel afzijdig van de. beurs en j het gevolg was, dat de handel van zeer beperkte afmetingen bleef. De stemming, vooral van Olliew. viel niet mee, daar in verband met de regelma tige prijsverhoogingen van olie en de gunstige berichten omtrent met de Kon. Petr. Mij. verbonden ondernemin gen op een prijsverheffing der aandee- len was gerekend Kon. liepen, evenals Gec., in den loop van den middag eenige punten trug. Voor sulk eraand. bestond nogal wat "belangstelling en deze waren goed gedisponeerd, hetgeen vooral bleek uit het koersverloop van H.VA. Van de overige fondsen waren Tab. speciaal voor Sumatrasoorten prijshou dend. Rubberw. beperkte markt en niet veel veranderd. Scheepv. etil met slecht* onhateekenende variaties.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3