DE FAAM's Kleeding-Magazijnen H. M. PIERROT, BALANS-O-PRUIMING. LESDSCHE SPAARBANK AFDUUNO KLKDfMG NAAR MAAT. BgEsagiai OUDE RUN 56. GEOPEND: Mogen wi] U eens Sitsen zenden??? ZATERDAG 14 FEBRUARI 1925 Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van a. J. Spruyt, om vergunning tot uit breiding van de brood- en banketbak kerij in het perceel Lage Rijndijk No. 65, kad. Sectie K No. 1470 en 1471; b. E. J. J. van der Linden, om ver gunning tot uitbreiding van de boek drukkerij en zetterijin een afzonder lijk gebouw Vliet No. 4a, behoorende tot het perceel Rapenburg No. 127, kad. Sectie C No. 725. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer ge meente ter visie gelegd ziJni alsmede dat op Zaterdag den 28en Februari e.k. dés voormiddags te half eli uren op het Raadhuis gelegenheid zal 'worden gegeven om bezwaren te gen deze verzoeken in te brengen, ter wij Izij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 14 Februari 1925. AUG. L. REIMERINGER. l.o. Burg. VAN STRIJEN, Secretaris. Geref. kerk halftien en 2 uur de Eerw. heer P. H. Eijk, van Boskoop. Tijdens, den storm is ook hier veel schade aangericht. Vooral waren het warenhuizen en hooibergen die duchtig werden gehavend, maar ook schuren, telefoonpalen, daken en schoorsteenen -moesten het ontgelden. Zoover we ver namen, zijn gelukkig geen persoonlijke ongelukken voorgekomen. SASSENHEïM. Van bevoegde zijde schrijft men ons: In een beschouwing over de pneuma tische Kerkorgels' kon men onlangs le zen, „dat de organist een machine dreigt te worden"; ,.al die gekleurde knopjes hebben met de ziel niets te maken". Na de orgelbespeling van den heer Keuning -in de Geref. Kerk te Sassenheim, op Woensdagavond j.l. is mijn laatste res- tantje geloof in die bewering verdwe nen. Hoe zou de ziel niets te maken heb ben met een spel, waarbij in het vinden van de juiste klankverhoudingen en tin ten uit de verfijningen der moderne registratuur, de ziel van het kunstwerk en die van den organist elkander zoe ken? Bovendien, is er geen ziel noodig bij het voordragen van klassieke werken welker makers de vele variaties van onze tegenw. registers niet kenden, zoo dat voor hun werk nieuwe klankverhou dingen moeten gezocht worden? En zou ooit het mooie realisme in een werk als Pièce Keroique van Bossi zóó indruk wekkend kunnen zijn als het door het bezielde spel des heeren Keuning werd weergegeven? Ditmaal opende de orga nist met Handel (Larghetto en Allegro) uit het eerste concert. En dat was een uitnemend pleidooi voor het vervangen der.,.b!eeke. gebrekkige en onvoldoende overlevering" door een zelfde Handel- kennis als pas het aanzijn heeft gegeven aan twee groote biographiën van dezen onuitputtelijk rijken componist. Niet minder dan drie keeren kwam de naam van den vroegeren organist van den Dom te Como, Enrico Bossi op het pro gramma voor. In den „Chant du Soir" had de heer Keuning meer bereikt met het één- in plaats van tweestemmig ge bruik der Vox Humana; een mensch zingt nu eenmaal eenstemmig. Het „Thema en variaties" deed den organist kennen als voor geen klein gerucht ver vaard en in de Echo-yariatie als een klankschilder van fijnen zin. Prachtig vaji stemming was het onuitroeibaar schoone Adagio uit de derde Symphonie van Saint-Saëns evenals het gebed van Guillmant. Dan blijkt wel, dat de meest verfijnde techniek bij lange na niet de ziel ontberen kan. Als gewoonlijk werd weer besloten met een vrije fantasie op een 'Psalmvers. Mij dunkt, de heer Keu ning moest die schitterende improvi satie een vlag .geveh, die de lading dekt. Niet: Psalm 62 4, maar Psalm 62. Want met dezelfde verrukkelijke inspiratieve, uit alle banden'losbrekende climaxen, waarmede hij de (veèl te weinige) hoor ders boeit, loopt hij den tekst van het vers onder den voet, zoodat de ijverig lezende hoorder zich afvraagt: waartoe juist vers 4, waarom niet 3 of 5? Maar als fantasie op het koraal bevatte deze improvisatie buitengewoon mooie vond sten. Men mag een kerk als die te Sas senheim benijden eiken Zondag zulk een èn in de theorie èn in de praktijk bekwaam en bezield organist te hebben. Zijn orgelbespelingen verdienen veel meer bezoek, gelijk ieder die den hierin gegeven raad opvolgt, mij te zijner tijd zal toestemmen. Van de commissie tot regeling van de geforceerde Narcissen- en Tulpenten toonstelling vernamen wij nader, dat de hier op Dinsdag tot Donderdag gehou den tenstoonstelling volkomen als ge slaagd moet worden beschouwd; niet minder dan ruim 1100 betalende bezoe- kers(sters) zijn er geweest, behoudens nog de personen, di%uit een of anderen hoofde vrije toegang hadden. In den boezem van de commissie leeft dan ook het voornemen om volgend jaar -yveer zoo'n s how op touw te zetten. Wij feli- citeeren de Comm. en met en in haar de afd. v. d. Alg. Vereeniging voor Bl.b. cultuur met dit behaalde succes en wen- schen haar geluk toe met de plannen die zij in de toekomst denkt uit te voe ren. VOORSCHOTEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. io en nam. 5 uur, Ds. Fortgen a Geref. Kerk, voorm. 10 en n.m. 5 uur, Ds. Kruijswijk. Gisteren herdacht dhr C. Bouw meester het heugelijk feit van 40 jarel indienst te zijn geweest bij dhr C. Eg- gink, thans Gebr. Eggink. 's Morgens werd de jubilarist per auto van zijn woning gehaald en naar de bloemisterij gereden, waar zich de fir manten en het personeel verzameld had den. Hier werd de jubilaris óp zetr waa? deerende wijze door de heeren C. Eg gink Sr. en Jr. toegesproken, waarbij zij er op wezen, met welke getrouwheid dhr Bouwmeester steeds zijn werk had gt daan. Als blijk -van waardeering werd hem een gouden horlogeketting en een enveloppe met inhoud overhandigd. Na mens het personeel ontving de jubilaris een prachtige azalea. De dag werd verder door den jubilaris in den familiekring doorgebracht. LISSE. —Door een rechercheur cn den ge meenteveldwachter S. Yermolen, werd ccn zekere G.. ambtenaar bij dc posterijen alhier, gearresteerd wegens frauduleuze handelingen in den dienst. G. maakte, er gewoonte van, spaarbank- beekjes te köopen. "die op naam te stel len, strookjes er in. te plakken en met verschillende bedragen i - vullen om het bedrag dan na eenij rijd" bij an dere kantoren te irlnën. Bij verhoor bleken 35 boekjes óp die wijze te zijn verhandeld, tot een bedrag van f 4700, waarvan bij huiszoeking f917 werd in beslag genomen, en f 900 had hij bij een collega te Amsterdam afge dragen, om bij snapping na zijn straf tijd een passagierpotje te hebben. G. is op transport gesteld. Men deelt ons mede, dat de winkel week Woensdagavond iS Febr. des avonds te 6 uur off^ieel ten Gemeeritehuizs zal worden geopend. Na afloop daarvan houdt de commissie een rondgang door 't dorp voorafgegaan door de muziekvereeniging „Eensgezind". Het publiek zal dan in de gelegenheid worden gesteld bij de win keliers stembiljetten te verkrijgen; daar op vuile men in, welken winkelier men den eersten prijs wil toekennen. Een rood stembiljet vult men in voor den eersten prijs, wit voor den tweeden prijs, blauw voor den derden prijs en oranje voor den vierden prijs. De winkelweekcommissie verzoekt die dagen de driekleur uit te steken en veel gebruik .te maken van stemmen op de etalages. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. G. v. Dijk. Geref. Gemeente: Voorm. 930, nam. 4 en av. 7.30 uur, Ds. H. A. Minderman. Chr. Geref. Kerk: voorm. 9.30 en nam. 5 uur, Ds. C. S. v. d. Ven. Donderdagavond 7.30 uur hoopt in de Chr. Geref. Kerk Ds. Berkhof f voor de Chr. Geref. Jongel. Vereen, op fe treden met het onderwerp: „Traditie en Open baring". Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 4 uur, Dr. Th. Ruijs Jr. LEIMUIDEN. Predikbeurten. Ned. Herv, Kerk. Voorm. 9.30 uur, Ds. v. d. Flier. Geref. Kerlc: voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, Prof. van Gelderen van Amsterdam Donderdagavond 19 Februari uit voering van de Chr. Zangvereeniging „Excelsior;" in de Geref. Kerk, onder lei ding van haar directeur,dhr van Iterson. De Kerkeraad der Geref. Kerk al hier besloot tot het uitbouwen van de kerlceraadskamer en het bouwen van een paardenstal en fietsenb-eyaarplaats. De uitvoering is opgedragen, aan de heeren Kempenaar, Charlet en Hakker. WOUBRUGGE. 56 De politie heeft te Hoogmade alle bescheiden van de „Tijdgeest" in be slag genomen bij den heer van der E., als zijnde in strijd met de lo terij wet. De Mandolineclub gaf in de zaal van het „Oude Rechthuis" haar jaarlijksche uitvoering, onder een nieuwen directeur, den heer A. J. Jordaans van Leiden. Na afloop der muziek werden een paar tooneelstuk- jes opgevoerd. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Voorm. 9.30 en av. 6.30 Ds. Kijne. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 2 uur, Ds. E. Schouten van Alphen. Burgerlijke Stand. Geboren: Lena, dochter - van'J. Bol en P. van,der Nent. Hendrika, dochter van C. Schijf en M. van der Sluis. Overleden: C. Zandvliet, wed. A. Co- lijn, 86 jaar. M. van Veen, echtg, van C. Stigïer. 70 jaar. Johanna C. de Bruin j. d. 26 jaar. Gehuwd: P. L. Zwetsloot, j.m. 36 jaar cn A.'M. Straathof, j.d. 21 jaar. Vrijdagmorgen is onder leiding van den architect Reijneveld voor rekening van dhr P. Vromans aanbesteed het bou wen van een burgerwoonhuis met btjbe- hporende werken. Het timmerwerk wefd gegund aan Gèbr. Stigter, het metselwerk aan Joh. Mooré, het schilderwerk aan J. van Roosendaal pn de licht- en water leiding aan J. Reyngoud. Voor schoten. GEMENGD NIEUWS. Spaansche biljartpartij. Dinsdagavond waren drie Spanjaarden in een%café aan den Schiedamschen dijk te Rotterdam aan het biljarten. Plotseling'trok een hunner een revolver en loste drie scho ten op. zijn 34-jarigen landgenoot, S. D. Zwaar gewond in buik en rug werd deze naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is vrij hopeloos. De dader waar van alleen bekend is, dat hij W. B. heet, wist te ontvluchten. De derde Spanjaard R. R. werd in bewaring gesteld, doch hij weigert inichtingen te verschaffen. Doodelijk ongeluk bij schietoefenin gen. Tijdens te Midlaren bij Groningen gehpuden schietoefeningen, is de ser geant Feitsma uit Groningen door een schot van een luitenant gedood. Kolendampvergiftiging. Aan boord van een vaartuig, liggende bij A vereest, is de schippersknecht K., afkomstig uit Iioogeveen, door kolendampvergiftiging omgekomen. Hij was naar bed gegaan, na eerst de kachel te hebben bijgevuld. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) LONDE* 14 Febr. (V.D.) De Turksche kabinetsraad besloot het Turksch-Grieksche geschil niet aan den Volkenbond voor te leggen. De toestand is echter verbeterd, daar de Turken in zooverre tot een compromis bereid zijn om als de groote mogend heden het verzoeker Griekenland toe te staan, een nieuwen patriarch te be noemen. MOSKOU, 14 Febr. (V.D.) In het afgeloopen jaar heeft de Sovjet-regee ring verlof gegeven aan 1244 emi granten om de Sovjetunie binnen te komen. De meeste kwamen uit de Ver. Staten. Het grootste deel der emigranten waren landbouwaibeid rs. BERLIJN, 14 Febr. (V.D.) De ka binetsvorming in Pruisen door Marx stuit nog steeds op moeilijkheden. Na dat de pogingen om een kabinet te vormen, steunende op de "volksge meenschap," mislukt waren, tracht Marx eer ministerie op den grondslag van de Weimar-coalitie te vormen. In dien ook deze poging mislukt, is het waarschijnlijk, dat de Landdag zal worden ontbonden. Marktberichten. LEIDEN,13 Febr. 1925. Groentenvei- ling. Broeivet 5863, spruiten 1723, Lof 1921, Kroten 1.602. Gek. kroten 57, Waspeen 6.5011. Gr. peen 4—5, Uien 1313.70, alles per 100 K.g. Selderij 23.20, Prei 2..604.90. Knol selderij 3—8, roode kool 4.509.60, gele kool 8—12.70, groene kool L2Ü5, al les per 100 stuks. Boerenkool 0.260.48 per LBIDEN, 14 Febr. 1925. Eiérenvei- ling. Totale aanvoer 7869 stuks, Kipeie ren 7.208.25, Eendeneieren 7.3L5Q p.4 100 stuks. Handel matig. LEIDEN, 9—14 Febr. 1925. Turfm. Lange turf geen aanvoer. Prijs per 1000 stuks 1011. 500 H.L cokes, per HL f 1.10. LEIDEN, 14 Febr. 1925. Botermarkt. prima fabrieksboter 260, prima boeren- boter 2.55—2.70 per K.g. Aangevoerd 40/8, 15/16 vaten, wegende 1060 Kg. Handel goed. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 14 Febr. 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 761.3 Akureyi. Laagste Barometerst.: 733.5 Valentia. Verwachting tot den avond v. 15 Febr.: Matige tot krachtige, zuidoostelijke tot zuidwestelijke wind, afwisselende bewolking, waarschijnlijk enkele regen buien, aanvankelijk iets kouder. Barometerstand. -r— De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 14 Febr.: 5.39 n.m. Wisselnoteeringen (Amsterdam). Berlijn0.5822Y2 Londen 11.877s New-York2.487* Parijs13.027: Brussel 12.45 BEURSO VERZICHT. De omvang van den handel \vas op den laatsten beursdag .van de week zeer gering. Zelfs voor Oliew. was de belangstelling tot een mini mum ingekrompen. De stemming evenwel was niet slecht.Kon. werden weliswaar wat lager ingezet, doch' reeds spoedig volgden zij een opwaart sche koersrichting. Gec. vertoonden, een zelfde beeld. Eenige beweging ontstond in Theeaand., die aan aan bod onderhevig waren en dientenge- volge eenig verlies leden. Suikerw. bewogen zich op de vorige prijzen; de omzetten waren minimaal. In Rub ber ging weinig om, doch deze ble ken meereftideels goed prijshouden. Tab. vrijwel onveranderd. Scheepv. en Ned. Ind. buiten de belangstelling. De geldmarkt was zeer ruim. Pro longatie 2. HORLOGEMAKER. MAARSMANSSTEEG 7, 14, 21. Telefoonnummer 630 en 1293. Volgende week „laatste" week der Alle goederen voor opruiming bestemd voor spotprijzen. In de afdeeling UURWERKEN extra koopjes in REGULATEURS, enz. -In de afdeeling HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN koopjes in RESTANTEN. ne MjH H.H. VERZENDERS! Hiermede berichten wij 'onze geachte clieëntele, dat wij vanaf Maandag 16 Febr. namiddag 4 uur ver trekken, hopende op u aller medewerking. Bestelhuizen: v. DERLE, Hoogl.KerkgrachlIel.1509 KÜMS, Beschuitsteeg Iel. 1529. De schippers en Bodenvereenig. s „ONDERLING BELANG", Het Bestuur. N'.B. Gebruik steeds voor ver zending Onze vervoerdocumenten. RIJWIELEN Laat nu Uw rijwiel in orde maken. Lakken, nikkeien in- en uitwendig schoonmaken en verde re reparatie's. Vraagt eerst prijs opgaaf. Beleefd aanbevelend: D. A. EPPENQA, 784 Mandenmakerssteeg 8 a. LIJSTEN. Heden goedkoope aanbieding voor het omlijsten van platen en foto's, schilderstukken enz., zwaren eiken schilderijen. Groote maat f 8.per paar. Groote eiken spiegels f 15.50. Alles onder garantie. Haarlemmerst. 62, t/o hetVolkshuis. 284 Fa. C. A, FRANCHIMON, (A. B. v. d. Reep), Telefoon 1611. - Haarlemmerstraat 204. Het van ouds bekende adres, waar rj men uitsluitend iets goeds koopt. Samos vanaf 75 ct. p. il. Kinawij© vanaf f 1,75 p. L. Portwijn, R.W. 75 ct. p. II. Vermouth f 1,75 p. L. Bordeaux 90 ct. p. fl. Tokayer f 1,60 p. L. Bloedwijn 120 ct. p. fl. Inmaakwijn f 1,50 p. L. Zoete, Roode Wijn slechts f 1,20 por Liter. Heerlijk!! Opgericht 1818. s= Dagelijks van 9 tót 12 en van 1 tot 3 uur. Woensdags en Donderdags ook 's avonds van 7 tot 9 uur. Zaterdags alléén van 9 tot 12 uur. 757 Wanneer U zich in dezen tijd reeds een Costuum aan laat meten, moet het iets bijzonders zijn. Wij roepen U daarom het volgende toe: 743 Vergelijk onze schitterende collectie stalen van f 55.en f 65.naar maat, met andere aanbiedingen. En U komt tot de ontdekking, dat zij Sister zijn, dan andere aanbiedingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3