ZATERDAG 24 JANUARI 1925 Dag-Agenda. Zondag 25 Januari Leiden. Evange lieprediking n.m. 6.30 uur, Jeruël Groe Besteeg. Woensdag 23 Januari Leiden. Uit voering Zuid Bevelandsch Camelia •Koer in de Pieterskerk n.m. 8 uur. Woensdag 28 Januari Leiden. Jaar vergadering Chr. I-I.B.S. gebouw Ka- gerstraat n.m. 8 uur. Donderdag 29 Januari Leiden. Bijbel l bespreking n.m. 8 uur, Jeruël, Groene- steeg. Donderdag 29 Januari Koudekerk. Uitvoering Geref. Zangv. „Soli Deo Gloria, Geref. kerk n.m. 7.30 uur. A.s. Zondag 25 Januari 1925 zal de dienst der Huisartsen te Leiden wor den waargenomen door de Doctoren Dr. de Graaff, Horst ,Janssens, Wee- bers. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Januari tot en met Zondag 1 Fe bruari waargenomen door de apotheek van den heer H. J. M. Froot, Maars- manssteeg 17, telefoon 435. i De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen S uur waar genomen dcor Dr. Varekamp, Gever straat 32, Tel. 1916. BINNENLAND. Da R.K. Staatsparty en de S.D.A.P. De „Voorwaarts schreef over de con gresvoor steil en der S.D.A.P. o.m.: Onder de congresvoorstellen hebben onze lezers ais voorstellen van het Par tijbestuur een „Verkiezingsprogram" en een „Strijdprogram" aangetroffen. Het i valt op, dat het Verkiezingsprogram aanmerkelijk korter is dan clat hetwelk 1de verkiezingen van 1922 gold. 1 Wij achten dit èen voordeel. Een verkiezingsprogram tocli moet niet meer geven dan in de komende wetgevende periode tot stand kan wor den gebracht. De gedachte, welke het Rotterdam- sche orgaan der S.D.A.P. in de laatste alinea uitspreekt, acht „De Tijd" onge twijfeld juist. Het concept-verkiezingsprogram dc-r S.D.A.P. vraagt: „nationale ontwape ning." Ket concept-verkiezingsprogram der R.K. Staatspartij vraagt juist het tegen deel: handhaving eener (beperke) weer macht. Beide partijen spelen natuurlijk eer lijk spel. Haar belofte aan de kiezers zullen zij gestand deen. De S.D.A.P. zal dus in het tijdperk van 1925 tot 1929 niet aan de Regee ring deelnemen, tenzij het Kabinet be reid is nationale ontwapening door te voeren. De R.K. Staatspartij zal in hetzelfde tijdperk niet aan de Regeering deelne men, tenzij een beperkte weermacht blijft gehandhaafd. Het Katholieke blad concludeert, dat samenwerking van een katholiek-socï- aal-democratische regeering derhalve voor het eerstvolgende parlementaire tijdperk volstrekt is uitgesloten. De R.K. Staatspartij. De onderhandelingen tusschen Prof. j Aengenent en het hoofdbestuur van „St MichaëT' zijn Donderdagmiddag beëin- digd. Prof. Aengenent is, naar de M a a s- b o d e verneemt, met bet volledig hoofd bestuur van „St. Michael" tot een over- een steming gekomen. Ds tuindersvocrsclicïten. De tuindersvcorschotten in Noord- Holland zullen vóór 1 April a.s. moe ten zijn afgelost. Alleen in zeer bijzon dere gevallen wordt uitstel verleend. Arbeidsbeurs als huwelijksbureau. Bij een der Indische arbeidsbeurzen kwam dezer dagen het volgend briefje binnen: „Beleefd verzoek ik, mij door uw tusschen komst in kennis te willen bren gen met een dame, die genegen is met mij samen een hotelpension te openen. Een dame, die eenigszins met het be drijf op de hoogte is, heb ik het liefst. Vcor de keuken heb ik een.vrouw, die uitstekend kan koken en dit sinds jaren voor mij gedaan heeftHet moet een flinke dame zijn, liefst groot. Aangezien ik zelf 1 Meterc.M. ben. Liefst een dame, die een leeftijd heeft vantot jaar. ik zelf ben Hollander. Liefst Indische dame of we duwe, doch zonder kinderen. Stuur mij s.v.p. indien mogelijk, een portret, aangezien het mijn doel is na etn of twee maanden te trouwen Hollandsche dame mag ook. Stuur mij dus alleen portretten van dames, die er werkelijk goed uitzien, en iets gezet zijn." 10 We weten het antwoord niet van de arbeidsbeurs, schrijft de „Ind. Ct.", maar vermoedelijk zal het wel geluid hebben: Het gevraagde is niet in stock. De staking te IJmuicien, Nu de staking van de zeevisschers is opgeheven zullen beprekingen wor den geopend over een nieuw af te slui ten contract, dat dan van kracht zal zijn tot 3i Dcc. 1925. Het zal denzclfden in houd hebben, als het op i Maart a.s afloopende. Verder wordt er in opgeno men, ciat aan de, opvarenden, met uit zondering van den schipper, een premie van 5 zal worden uitgekeerd na een onafgebroken dienstverband van één maand bij dezelfde reederij. Voor bijzon dere gevallen zullen nadere regelingen worden vastgesteld ten aanzien van be doelde premie. Voor langere reizen dan tien dagen zal de bepaling worden ge maakt, dat de opvarenden, voorzoover ze niet op té grooten afstand woonachtig zijn, gedurende twee nachten tusschen ae reizen thuis zullen kunnen zijn. In dit nieuwe contract zullen overigens geen principieele veranderingen worden opgenomen, redactioneele wijzigingen kunnen worden aangebracht, mits met onderling goedvinden. Bovendien werd toegezegd, dat zonder dat zulks in een contract als bindende bepaling kan worden vastgelegd, over-het algemeen zal worden medegewerkt, dat de sche pen des avonds zopveel mogelijk te on geveer zeven uur binnen komen, zoodat de opvarenden, die op niet te groot^h afstand van IJmuiden wonen, denzelf den avond nog thuis kunnen zijn. BUITENLAND. FRANKRIJK EN HET VATICAAN. Kerriot verdedigt de opheffing van het gezantschap. Pe Fransche premier Herriot heeft gisteren in een groots redevoering de opheffing van het Fransche gezant schap bij het Vaticaan verdedigd. Herriot verklaarde, dat het hes el van het gezantschap in het jaar I920 slecht was voorbereid. Het episco paat had zich indertijd verklaard te gen de erkenning van de z.g. schei- dingswet. Ook Clémenceau was toen tegen het herstel van 't gezantschap (geweest en men z Ft zelfs, dat deze houding van hem de oorzaak' is ge- 'weest, "dat hij niet als president der Republiek is gekozen. Herriot wijdde voorts uitvoerig uit over de vijandige houding van den tcènmaligen paus tijdens ,en na den oorlog ten opzichte van Frankrijk. Tot dusver had spreker hoofdzake lijk gevoelsargumenten aangevoerd. Daarna verdedigde hij evenwel ook jom principieele redenen een breuk' met het Vaticaan. De meerderheid der Kamer zal waarschijnlijk wel met Herriot mee gaan. HET KAB5NET-LUTHER. Ba stemming over het vertrouwens votum. Vcor zoover men op het oogenblik de situatie kan overzien, is het ka- biïiet-Lutber verzekerd van: 111 Duitsch-nationale stemmen, 5I stemmen der Volkspartij, I9 stemmen der Beiersche Volksp., 2I stemmen der Econom, Vereen, en 55 stemmen van het Centrum, in totaal 257 stem men. Van deze voorstemmers bleken er bij de stemming over het vertrouwens votum niet minder dan 246 aanwezig te zijn. Daarentegen beschikt de oppositie over: I3I sociaal-democr. stemmer en 45 communistische stemmen, in totaal 1/6 stemmen. Van de oppositie ontbraken 16 man, zoodat communisten en socialisten ge zamenlijk 16o stemmen uitbrachten. Neutraal tegenover het kabinet staan: I4 Centrumsleden, 32 Democraten, I4 Völkischen, in totaal 60 stemmen. De neutralen waren bijzonder slecht opgekomen, zoodat er slechts 39 stemonthoudingen waren. Herriot over een nieuwe ontwapenings conferentie. Na de zitting van den ministerraad van gistermorgen heeft Herriot aan de persvertegenwoordigers een ver klaring afgelegd over de door den Amerikaanschen senaat aangenomen resolutie tot het houden van een nieu- vve ontwapeningsconferentie te iVVas hington. Herriot verklaarde, dat het, zooals Coolidge heeft gezegd, onmogelijk is om een conferentie bijesn te roepen voordat men weet, welke resultaten te venvachten zijn van het Protocol van Genève. Herriot verklaarde, dat hij de hou ding v,an- Frankrijk duidelijk te Ge nève heeft uiteengezet. Hij 'kan geen enkele verklaring afleggen betreffend een nieuwe ontwapeningsconferentie, voordat hij de resultaten van Genève voor 2iclr. ziét. Drasllsého maatregelen in China. Een bekend zendeling, zoo wordt uit Sjanghai gemeld, heeft medege deeld, dat de militaire autoriteiten van de provincie Foekien de boeren dwin gen opium te verbouwen. Vijftienhonderd christelijke faml'es weigerden dit, waarop tweehonderd gezinshoofden werden onthoofd. Hef eiland PaSmas. De Vereenigde Staten en Neder land zijn overeen gekomen het geschil over de souvtrejniteit van het eiland Palmas in den Philippijnschen Archi pel aarl arbitrage te onderwei pen Be gravis^dienstbode. In de Belgische badplaats Ostendc is cwJangs op het strand het lijk ge vonden van een keukenmeid uit een 'der villa's aldaar-. Dc dcor haar r gelaten ver werpen werden oud:.raclit. O.a. wer den twee kistjes gever.:len met j arei- snoeren, ringen met briljanten en dia manten, armbanden cn zoo meer, be nevens een lijst van Oostenrijkscche waardepapieren. Na verder onderzoek en door mid del van papieren op naam van barones Maria-Victoria von Seiis-Lewis kon worden uitgemaakt 'dat 'de keuken meid, die zich Marie Poppe liet noe men, een Oostenrijksche barones was, die, naar men vermoedt, liever dient* bode was geworden, dan zich van haar juweelen te ontdoen. Bc Amerikaansehe toeristen in Frank rijk. Sinds het einde van denoorlog neemt liet jaarlijksch aantal Ameri- kaansche bezoeken aan Frankrijk on afgebroken toe. Het „Office National du Tourisme" heeft zich thans aan becijferingen ge waagd omtrent de resultaten der re- icjame-campagne, die voor een be zoek aan Frankrijk in de Ver. Staten wordt gevoerd. Het office is tot de conclusie ge komen, dat in I923 Frankrijk bereisd werd door I35.000 Amerikanen, van wie slechts lo pCt. voor zaken kwa men, de rest voor pleizier. Deze Yankees hebben per man ge middeld I5C0 dollar verteerd (men idenke aan de Riviera, Waar heel wat billetjes blijven hangen Ij), zoodat Frankrijk van die zonen van jona than de kleinigheid beurde van 202. 500.000 dollar, oftewel meer dan een milliard gulden. KORTE BERICHTEN. De rechtbank te Breslau heeft gisteren definitief vonnis geveld in het proces tusschen den Pruisischen staat en den gewezen kroon prins en dezen het landgoed .Oels, waarop deze thans woont, toegewezen. Plet inde x-c ij f e r bedroeg voor :lgië op 4.5 Januari 52I, en was dus niet veranderd bij de vorige maand. Voor Antwerpen was het met 1 punt gedaald:'536 tegen 537, Brus sel met 3: 553 tegen 556. De Commissie van Her stel heeft de betalingen in natura van eiectrisch materieel aan Italië en kunstmeststoffen aan Frankrijk goed gekeurd. De elkaar in het gebied van Sjanghai beoorlogende, troepen heb ben een wapenstilstand van e en Week 'afgekondigd in verband met het Chineesche Nieuwjaar. Te Bcehum had gistermorgen een mijn gasontploffing plaats in de mijn Hannibal, waarbij zeven arbeiders omkwamen. De oorzaak is onbekend. Kellogg, de nieuw benoemde staatssecretaris der Vereenigde Sta ten, zal den 18den Februari uit Ënge- land aan boord van de „Berengaria" naar Amerika vertrekken. De subsidies van den Belgischen staat voor de hoogescholen van Leuven en Brussel worden van 1 mil- lioen fres. cp 2 miliioen fres. gebracht. Het Pru'isische ministerie is, na de ververping van een door de Völkischen en Duitsch-naticnalen in gediende notie van vertrouwen, afge treden. 'kerk en school!" Het Toorop-ra'anz. Naar goneld wordt, heeft het College van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. -Herv. Geneente te Utrecht aan de „Com missie tégen het plaatsen van het Tcor- opraam- <n tegen de hêerschëride wan- .toestandei in de Ned. Herv. Kerk" schriftelik medegedeeld, dat met alge- meene semjnen besloten is, dat tot het plaatsen van het Tooropraam in de Dom kerk za worden overgegaan. Als gvolg hiervan zal genoemde Com missie'het initiatief nemen tot oprich ting v;n een landelijke organisatie om te konen tot gelieele reorganisatie van de Nel. Herv. Kerk. Bij' de in April a.s te lioiden verkiezing van Notabelen der Ned. rlerv. Gemeente te Utrecht, zullen vanwege de commissie eigen candidaten wordei gesteld. „Filippus". He Geref. Traktaatgenootschap ^Filip pus" kon ditmaal 1425 scheurkalenders planten in kazernes, militaire hospitalen, oude' maréchaussee-brigades en dit jaar voor liet eerst onder het' cojrps militairU polite. UrF BE OMGEVING. SASSENHEIM. Docdelijk ongeluk. Een droevig ongeluk heeft hier he denmorgen plads gehad. Toen de 54-ja:ige Mevr. R. te onge veer 7 uur de Ï.K. kerk verliet, werd zij dicht bij haré( woning door de tram komende uit dé richting Haarlem ge grepen en vreesëjjk verminkt, zoodat de dood onmiddelijk intrad. Het slachtoffer l^at een man en acht kinderen acher De deelneming met het zwaar be proefde gezin is agemeen. VOORSCHOTEN. Woensdagavond werd vanwege de Ger. Zendingscortnissie een Zen- (dingsavond belegd in het .Ger. Kerk- Igébouw. Ds. Kruyswijk sprak' over de ge schiedenis der Zending en meer 'be paaldelijk van die, welke uitgaat van de Ger. kerken en in 't bijzonder over het Zendingsterrein Solo (Soera- kar ta). In ons land is de Oost Indische Compagnie met Zendingswerk begon nen. Daar echter de Compagnie al lereerst aan zaken doen en land win nen dacht, kwam er van Zending drij ven niets terecht. In I797 werd ge sticht het Ned. Zendeling-genootschap dat op zoo slappe basis stond, dat het bijna geheel in moderne handen viel. De geloovigen, in deze beweging geen rust vindend, richtten daarom orthodoxe Zendingsvereenigingen op. In I860 volgde de oprichting van de Ger. Zenaingsvereen., uitgaande van de Chr. Ger. kerk van toen. Ds. Kruyswijk schetste de groote teleur stellingen die deze Zendingsactie in Indië ondervond, voornamelijk door het optrede vin Sadrach, den rana- tieken J? - lierna stond spr. uit voerig de Synode van Mid delburg i )6 waar de Ger. kerken dank zij L;doorzettingsvermogen van Dr. Kuyper, een nieuwe Zendingsmet hode aannamen, die hierop berustte, dat het Zendingswerk niet moest wor den overgelaten aan Vereenigingen, maar rechtstreeks in handen zou ko men van de kerken. Hierdoor nemen de Ger. kerken een geheel eenige po sitie in ons land in. Spr. zet thans helder uiteen hoe het Zendingswerk in 't algemeen in Indië is georganiseerd. Buitèn de Ger kerken zijn er meerdere kerken en Zendingsvereen. die Zendingswerk doen. Indië is onder die verschillen de groepen verdeeld. Te betreuren is het dat de R. K. kerk zich hieraan niet stoort. Rome gaat bij voorkeur daar werken, waar eerst al een Prot. zendeling gearbeid heeft. Bange zorg vervult ons, voorwat de R. K. kerk van plan is op ons Zendingsterrein Het Zendingsterrein der Ger. Ker ken ligt op Midden Java en telt 8 miliioen zielen en is de meest dichts bevolkte streek van de wereld. Voor deze 8 miliioen menschen heeft de Ger kerk de verantwoordelijkheid aan vaardt, om hun het Evangelie te bren gen. Spr. verklaart dan hoe dit terrein onder de z. g. n. zendende kerken verdeeld is. Aan de zendende kerk' Delft, waar toe .Voorschoten behoort, is de schoon ste plaats toegewezen n.l. Solo of Soe- rakarta, ongeveer zoo groot als Zuid- Holland en Zeeland met 4 miliioen zielen. Spr. geeft vervolgens een be schrijving van Solo en van den Vorst of Soescehoenan en diens Paleis, om 'daarna te spreken over het Mo^- hammedanisme, dat de laatste jaren lz;oowel in Engelsch als in ons Indië oppermachtig is en vrij» wil worden van vreemde overheersching. Spr. <zegt, dat deze godsdienst een gods dienst is, geheel naar den natuurlijken mensch, zij vergt geen hoog zedelijk leven. De veroveringen die de Mo hammedanen gemaakt hebben, zijn niet behaald op de heidenen, maar "de Christenen, di.t .moeten wij wel bedenken. Onder de eerste invasie der Mohammedanen in 600 werd het Christendom in Perzië, Egypte, Afrika en Klein-Azië weggevaagd. In de tweede invasie onder de Turken in I600 waren zij reeds doorgedrongen tot Weenen. De derde invasie is de laatste I50 jaar bezig. Spr. schetste hierna de historie van de Zending in Solo en den pio niersarbeid van Dr. Scheurer die door de weigering der Regeering met groot harteleed wegging naar Djokja. de arbeid van Ds. Zwaan en Ds. Bakker, de oprichting der Chr. school en eindelijk de toestemming van Gou verneur Generaal I denburg, om in Solo het Evangelie te brengen. (I9I0) Dadelijk heeft men gezien dat dit terrein groote offers zou vragen. Am sterdam heeft er z''n schouders onder gezet en in I9I0 Ds. v. Andel be troepen, die daar met buitengewonen tzegen werkzaam is. Spr. vertelde van den persoon en arbeid van Ds. v. Andel. Later heeft Delft dezen arbeid over genomen met voorloopigen steun van Amsterdam. Dit legt ons groote ver plichtingen op, meest van finanpïfeelen laard. Kon Voorschoten vroegeff met 18o voor 'de zending ruim volstaan, thans is noodig f450 per jaar, welk bedrag op f6ó na bijeen is. Spr. bespreekt ten'slotte de vraag, of in de toekomst dit terrein vol doende gefinancierd kan worden, en Wijst daarbij op den toenementien bloei der inlandsche gemeenten, die bok een deel van die taak overnemen, •waarvan reeds verrassende uitkomsten Izijn verkregen. Groot zijn de moeilijk heden, doch Gods Woörd zegt: Alle (dingen zijn mogelijk' bij God. Nadat de voorzitter der Commissie Ds. Kruyswijk bedankt had voor zijn heldere uiteenzetting over ons Zen dingsterrein, werd na het zingen van Ps. 86 5, door Ds. Kruyswijk met dankzegging gesloten. Hoewel nog geen loo personen wa ren opgekomen, bedroeg de collecte ;toch nog f7I. RECLAME Wanneer Uw luchtwegen verstopt zijn en gij een gevoel van be nauwdheid krijgt, probeer elan eens Akker's Abdijsiroop die door haar slijnioplosscnde werking Uw luchtwegen ral zuiveren van s'ijnj die zich op Uw berst heeft vast gezet. Gebruikt ook bij bronchitis, asthma, kinkhoest, hardnekkigen hoest, keelpijn de bekende Akker's Versacht zuivert geneest. Alom cikrijgbaai in Lolccra vsn 230 grim 1.50 550 gram ƒ2.75 en 1000 fcrea ƒ4.50' NOORDWiJK AAN ZEE. De Bazar die de vorige wiek werd gehouden ten bate van de Herv./Be waarschool, heeft een groot saldo op geleverd, waar 't natuurlijk ook om begonnen was. We kunnen nu officieel meedeekn, dat de zuivere opbrengst voor de school is, negen en twintig honderd vijf en veertig gulden. Wel een bewijs, dat er vele goederen waren ontvan gen. Het bestuur wenscht daarom ook allen recht hartelijk te bedanken, welke, in welken vorm ook, iets af stonden voor dezen Bazar. En -niet minder dank te brengen aan'de help sters en helpers om alles te verkoopen en aan te prijzen. Allen die hebben meegewerkt kunnen trotsch zijn op dit prachtige succes. Ned. Herv. Kerk. Zondag voorin, lo uur en nam. 5 uur Ds. J. Ver meulen. Voorin. Bediening en nam. Dankz. H. Avondmaal. Ger Kerk. Voorin, lo uur en nam. 5 uur Ds. Koers. NOORD WIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk. Voorin, lo uur en nam. 5.30 uur Ds. W. W. van Haaften. Vcorm. Bediening en ham. Dankz. H. Avondmaal. De G00weg alhier zal een belang rijke verbetering ondergaan ten ge- jrrieve van het verkeer. De scherpe bocht bij Villa „Zandhorst" zal Wor den weggenomen. Cok de mcoite bank welke daar staat, zal .worden ver plaatst. De weg wordt dan prachtig verbreed. KATWIJK. Door B. en W. is V rij dagmiddag1 aad besteed het' uitdiepen van den Rijn van af de sloot van „vVaterlust" tot het Ad- ditionéele kanaal. Ingeschreven was als volgt: A. Dilc< kërboom, Utrecht f 6coo, G. Kuyper, Schoorldam f 6coo, Joh. Boezaard te Kat wijk f 5470, N.V. de Groot's Baggerij f4160, K. Schoonboom, Leiden f3000, M. Konings te Leiden f2900. Her jverlc nog niet gegund. KATWIJK a. d. RIJN. We meenen goed te doen er onzé hloembollenkweekers en tuinders er oji te wijzen, dat op initiatief der Alg. Ver. voor bloembollencultuur, afd. Ka/wijk, en in overleg met de Tuinbouv/vereen. Kat wijk en omstr. a.s. Maandag de Weled. heer Ir. K. Volkersz, tuinbóuwcöasulent te Lisse een lezing zal houden met als onderwerp: „Het gebruik van kunstmest stoffen bij den teelt vari bollen en enkele groentengewassen. In den tegenwoofdi- gen tijd, nu het gebruik van deze mest stoffen zoo gaat toenemen, zeker een on derwerp, dat de volle aandacht waard is. Wij twijfelen dan ook niet, of de belang stelling zal groot zijn. Was de handel der groenten de vorige week vlug en kreeg men den in druk, dat het een opleving van langeren duur zou zijn, gezien mede ds hoogere prijzen, die onmiddellijk bij die opleving betaald werden, de laatste dagen is hel tegendeel weer gebleken. De l^uidel.wn zelfs zeer mat te noemen. En de prijzen, behoudens een uitzondering, n.l. voor uien aanmerkelijk lager. Voor uien blijft groo ten vraag, waardoor al tot f 12,40 pel 100 K.G. wordt betaald. Predikbeurten. Ned. 'Herv. Kerk Voorm. 9.30 uur Ds. Bollee, H. Avond maal ej) nam. 6 uur, Ds. Bollee, nabe trachting. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam, -6 uiu Ds. Meijering. Woensdagavond uur Ds Meijer ing. KATWIJK AAN ZEE. Met den aanvoer van versch? visch bo tert het nog niet erg. Deze week kwam een hoeveelheid versohe visch "uit IJmui den aan, welke gretig van de hand ging. De visch was echter zoo klein, dnt. ze in gewone omstandigheden niet voor ds consumptie wordt gebruikt, maar door de houders van eendenkooien wordt om gekocht voor voeder der eenden. Toch zijn enkelen onzer, meest jeugdige vis- schers, vindingrijk om een versch visch- je te verschalken. Zij nemen een lange lijn en bevestigen daar, aan eindjes touw, haken aan en brengen dit 'vischtuig bij opkomend water in zee; wanneer het wa ter dan afneemt, worde 11. de haken ra gekeken en dan moet het al heel ir.u loopen als er niet een paar lekkere bot jes aanzitten. Hoe meer haakjes vanzelf, hoe meer kans. Men moet met dit w.i,: l vlug rijn en niet tegen een ïjaar natte

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2