-■WOENSDAG 21 JANUARI 1925 Bag-Agenda. Woensdag 21 Januari Leiden. Bazaar U.V.K. en Hallelujah. Gebouw Natha- naël. Woensdag 21 Januari Leiden. Chr. Comité voor Winterlezingen. Spreker Ds. J. Douma (Den Haag). Geref. kerk Hooigracht n.m. 8 uur. Donderdag 22 Januari Leiden. Chr. Zangver. „Coh Amore" Generale Repe titie, Jephta und seine Tochter, Stads gehoorzaal n.m. 7.30 uur. Donderdag 22 Januari Leiden. Bij belbespreking, Jeruël, Groenesteeg, n.m. 8 uur. Donderdag 22 Januari Sassenheim. 4e Winterlezing in de Hervormde kerk n.m. 7 uur. Spreker Ds. F. C. Meyster van Rd'am. Donderdag 22 Januari Leiden. Apo logetische Lezing i.i do Ocsterkerlc, n.m. S uur. Spreker Ds. Bakker_.van Amsterdam. Vr5idzz 23 Januii'! Zang ver. v. Gemengd Hoer Amcrc". Uitvoering Jephta i::.d re:, e tochter. Stadsgehoorzaal n.m. 8 v. V/oensdag 28 Jaapszi L-cUse. Uit voering Zuid Bcyel-andscL Caneila Koor in de Pieterskerk n.m. 8 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt waargenomen: van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Januari door de apotheken van de H.H. G .F. Reyst, Steënstr. 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastr. 31, telef. 1313. gebracht, dat een nogal ernstige ver konding aan een der achterpooten bleek' te hebben opgeloopen. Dr Roos verbond de wond en kon na onderzoek verklaren, dat het paard niet behoefde te worden afgemaakt. binnënlandT^ DE EERSTE KAMER. De wijziging van de Drankwei. De Eerste Kamer kwam gisteravond voor een korte vergadering bijeen. Na de beëediging van mr. P. S. Briët (a.r.) den opvolger van den heer Ideriburg, .werd op voorstel van den voorzitter baron Van Voorst tot Voorst, besloten heden het wetsvoorsteI-Ruigers tot wij ziging van de drankwet ie behandelen. De vergadering werd daarna ver daagd. Klein cn toch een reus. Prof. Lindeboom, de jubilaris van i' Zaterdag, is klein van persoon, en toch een krachtfiguur in andere opzichten. Ds. paterna herinnert in „De Wach- ter" aan een avond te Stadskanaal, j waar Prof. Lindeboom optrad met een politieke rede, aan 't einde van welke hij gelegenheid gaf tot debat, zooals dat te. voren was aangekondigd. Iu een groote herbergzaal. Niet al te licht, maar vol, vol menschen. Achter in de zaal de schoolmeesters. Een zou straks den spreker te lijf gaan Eu teen de rede uit was Wie geeft zich op voor het debat? Wie? Nog eens: wie? Een paar minu ten stilte. Niemand? Neen. De oogen der heeren op dien éénen schoolmees ter gericht. Ja, ook de handen. Toe nou! Toe dan toch! Geef toch weer terug! Is er niemand? Met dankzegging aan den Heere, werd gesloten. De overwinning was niet twijfelach tig. Een Sedan voor het liberalisme. En wat bracht de zoogenaamde held tot verontschuldiging in? Waar om nam hij geen debat? Het is door meer dan een gehoord: „Tegen zoo'n reus is niet te vechten." Ned. Boud van J.Y .op S.G-. Verschenen is het Jaarboekje van den Bond van Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag in Nederland, voor 1925. Het vermeldt de bijzonderheden van al ie Christelijke bonden, waaronder de ?e eindcijfers: Ned. Bond van Jonge lingsvereenigingen op Gereformeerden Grondslag: 680 vereenigingen, ruim 20.000 leden; Nederlandsch Jongelings verbond: 627 vereenigingen, ruim 14000 leden; Bond van Ned. Herv. J.V. op Gereformeerden Grondslag 85 vereeni gingen. 1700 leden; Ne der 1. Luther- sche Jongelingsbond 18 vereenigin gen, 268 leden; Bond van Chr. Geref. Jongelingsvereenigingen 52 vereenigin gen, 800 leden. De Ned. Bond van J.V. op Gerei. Gr. van welken het jaarboekje uitgaat, is dus de sterkste. Hij verkeert, blijken,?, de verschillende opgaven, ook in bloei- enden toestand. In 1924 was er een aan was van 60 vereenigingen met samen 1000 leden. In elke provincie ging men vooruit, van 4 tot 10 pet. De vergade ringen der Provinciale afdeelingen en die van den Bond (Hemelvaartsdag te Rotterdam; van het verslag moest on danks de groote oplage een herdruk verschijnen, aan dit Jaarboekje toege- voegd) slaagden uitnemend. Herv. (Geref.) Staatspartij. De Herv (Geref.) Staatspartij houdt Donderdag a.s. te Utrecht een jaarver gadering. Op de agenda wordt o.m. ver- RECLAME. MIJNHARDTs Keelpijn-Tabletten 60 ct Hoest-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten. meld: Besprekingen in verband met de as. Kamerverkiezing. Ds. K. H. E. Gra- vemeijer, Ned. Herv. Pred. te 's-Gra- venhage, zal refereeren over het onder werp: „Reorganisatie der Ned. Herv. Kerk, een nationaal belang." Afd. Amsterdam wil een uitspraak dat geen predikant candidaat gesteld en leider wordt voor de Tweede Ka mer. Ook de afd. Den Haag spreekt zich in dezen geest uit. Het hoofdbestuur acht een veto in dezen niet wensche- lijk en adviseert het al of niet aan vaarden van een Kamercandidatuur over te laten aan de persoonlijke roe ping van den predikant, die eventueel daarvoor in aanmerking zou komen. Dezelfde afdeelmg „wenscht de be spreking van (resp. een antwoord op) de vraag, welke gedragslijn de leden der H. (G.) S. moeten volgen ten aan zien van het schoolvraagstuk, m.a.w. zullen de H. (G.) S.-ers hun kinderen zenden naar de Openbare School, on geacht den toestand waarin dezelve thans verkeert, of naar de Bijzondere school?" Het hoofdbestuur praeadvi- seert hierbij, dat het het niet gewenscht acht, „om in het algemeen te advisee- ren de kinderen naar de Openbare school te zenden." Afdeeling Leiden wil een krachtige actie tegen het „heilloos drijven" (sic) van Prof. Mr. van Apeldoorn (protes terende Kerkvoogdijen) en tegen het „separistisch drijven" (sic) van den „Ge reformeerden Bond". Deze afd. wil ook trachten, de Synode te bewegen tot het uitschrijven voor heel de Kerk van spe ciale godsdienstoefeningen op 15 Sept. a.s. in verband met den 400en gedenk dag van den marteldood van Jan de Bakker. Togen vaccincöwang. De Bond tegen Vaccinedwang heeft een adres tot de Koningin gericht, waarin, in verband met de voorgestel de wijzigingen in het wetsontwerp te gen besmettelijke ziekten, de bond zijn teleurstelling uitspreekt „dat niet is tegemoetgekomen aan de bezwaren dergenen, die uit anderen hoofde dan zij tegen iedere verzekering gekant zijn, in de koepokinenting zelve een gevaar zien voer de gezondheid en het leven van den mensch, of over tuigd zijn dat God in Zijn'Woord het in gevaar brengen van gezondheid en leven verboden heeft; aangezien het toch openbaar is dat nog steeds de vac cinatie slachtoffers vraagt, terwijl ock door erkende deskundigen wordt be vestigd, dat het verdwijnen der pok- ziekten in ens land slechts voor een deel aan de vaccinatie kan worden toegeschreven; dat deze teleurstelling nog ten zeer ste wordt vergroot door de uitbreiding, die het gewijzigd Ontwerp geeft in Ar tikel 11, tweede lid, aan den dwang, doordien het do herinenting gelast van elfjarige scholieren en van de onder wijzers; welke bepaling de bestaande en toegezegde vrijstellingen zoozeer in de schaduw stelt, dat zij den algemee- rien strijd tegen de vaccinatie opnieuw zal doen opvlammen; en verzoekt uit het Ontwerp van Wet tegen besmettelijke ziekten de ge- wraakte bepalingen van artikel elf en artikel vijftien te schrappen of aldus te wijzigen, dat de genoemde bezwaren worden wéggenomen. ïta Giindhorst. Het bestuur deelt mede, dat het met de reorganisatie naar wensch blijft gaan. Reeds 3/4 van de obligatiehou- ders en 5/6 der schuldbekentenishou ders hebben hun volle instemming be tuigd met de nieuwe plannen. Met de andere wordt nog onderhandeld. Met de bankcredieten is ook een oplossing gevonden. De diaconieën treden al meer tot het suppletiefonds toe. Voort durend komen collecten en inzendin gen in. Bovendien gewerd ons een gift van N.N. te Amsterdam van f 500, reeds de vierde groote gift in de laatste maan- den. Met Gods hulp gaan we een nieu we toekomst tegemoet. Oud=m£nister Treub. Naar geméld wordt, is de gezond heidstoestand van Prof. Mr. M. W. F. Treub, die, zooals men weet, in het Roode Kruis-Ziekenh. te 's-Hage wordt verpleegd, thans zeer vooruitgaande. Het gevaar is geweken en over niet langen tijd wordt zijn algeheel her stel verwacht. Ta vee! liefhebbers. De democratische partij, zegt de N. P.G. Crt. heeft het bij een vorige ver kiezing niet gebracht tot een enkelen kamerzetel. Niettemin geeft de partij den moed niet op en daar heeft zij gelijk aan. Zij zou thans gelukkiger kunnen zijn. Wij kunnen niet heoordeelen in hoe verre haar propaganda gewonnen heeft Misschien wint zij de vrijzinnig-demo craten wel eens een enkel stemmetie af. Wij willen dus aannemen, dat er kans is op één zetel. Maar er zijn nu reeds door de ver schillende afdeelingen 36 zegge zesen dertig candidaten gesteld. En dan zijn er nog namen genoemd van personen, die zich niet beschikbaar stelden. Wij .-u.eten dus aannemen, dat al die 36 dames en heeren zich bereid verklaar den een candidatuur te aanvaarden. En dat om misschien nog niet één zetel.... De animo is wel wat heel groot. BUITENLAND. DE RZJHSDAGDEBATTEN De zitting van gisteren. Gistermiddag twaalf uur is de tweede bijeenkomst van den Rijksdag geopend. Op de agenda kwam voor 't debat over de regeeringsverklaring in verband met de behandeling in eerste lezing van de begrooting voor 1924 en 1925. Eerste spreker was de Sociaal-demo craat Dr. Ereitscheid, die o.m. zeide: „De nieuwe rijkskanselier geleek in zijn gisteren afgelegde verklaring op Schillers, „Madchen aus dem Frenide". Hij had voor allen iets meegebracht, voor den een bloemen, voor den andre vruchten, of had ze tenminste beloofd. De positie van deze regeering is, dat zij bij voorbaat niet de een of ander© partij tegen zich durft innemen. Dit re- geeringsprogramma geeft slecht weinig punten, waarop de regeering kon wor den aangevallen, maar wij weten genoeg over de voorgeschiedenis van deze regee ring en over de daarin zitting hebbende personen, namens wie deze verklaring is afgelegd. Een dergelijk program, dat een mid denweg volgt, had ook de heer Marx wel kunnen opstellen. Wanneer, het ern stig is gemeend, dan is het onbegrijpe lijk, waarom Marx ten val is gebracht. Dan is het aansturen op de crisis van de laatste maanden zeer zeker een mis daad tegenover het rijk. Na Breitscheid sprak graaf Westarp voor de Duitsch-nationalen, Hi-j ver klaarde, dat zijn partij voor de motie van vertrouwen zou stemmen, om het kabinet-Lut'ner de mogelijkheid te geven, de zaken van staat ter hand te nemen. Het program van de regeering stelt zijn partij niet tevreden. Zij beschouwt het als een begin, een eerste schrede.. De regeering zal in een onzekere po sitie blijven, indien niet ock in Pruisen de invloed van de sociaal-democraten in de regeering ophoudt. Fehrenbach, de gewezen rijkskanse lier, leest nu een verklaring van zijn partij voor, waarin met veel vijven en zessen, slagen om den arm, „maren" en „evenals" heel voorzichtig aan het eind gezegd wordt, dat het centrum bereid is. „het kabinet zijn wefrk te laten be ginnen", Na deze ijskoude en wel' zeer plato nische vriendschapsbetuigingen van het centrum, tracht Scholz de houding van de volkspartij te verdedigen. Zijn voor naamste argument is, dat de houding van de volkspartij altijd dezelfde is ge bleven, hetgeen bewezen wordt door de regeeringsverklaring. DE SPAANSCHE KONING VERDE DIGT ZICH. Een verwijt tot Ibanez. Aan een feestmaal, dat Koning Alfon so te Cordova is aangeboden, heeft deze een rede gehouden, welke feitelijk een antwoord was op de aanvallen, die ge durende den jongsten tijd door Ibanez op hem zijn gericht: Hy zeide o.a.: „Ik heb steeds mijn plicht gedaan en dit is een groote inner lijke voldoening. Ik reken op mijn volk, en ik verzeker u dat uw koning op. zijn post zal sterven én dat de modder, dien men naar liem werpt, hem niet zal be zoedelen. De man, die een blaam werpt op hen, die ginds in Marokko onder Spaansche vlag strijden en sterven, is een verrader ven zijn land. Mijn officieren zijn belas terd, terwijl de kerkhoven van Marokko geheel gevuld zijn met hen, die op roem rijke wijze hun bloed hebben doen vloei en en hun leven hebben gegeven. Zulke laster kan niet ongestraft blijven. Hij, die buiten Spanje zoo spreekt en bij geen enkele gelegenheid zijn leven in de waagschaal heeft gesteld, is een vijand van zijn vlag. Moge Go den geest van den slechten vaderlander verlichten en hem het kwaad, dat hij Spanje heeft'gedaan, ver geven. Hoeveel beter zou het zijn, om, inplaats van zulke campagnes te voeren, zijn pen te gebruiken tot het schrijven van glorie rijke zangen voor zijn vaderland". De totale zonsverduistering te New- York. De „New York Herald" deelt mede, dat te New York op den 24sten Januari, den dag van de totale zonsverduistering, tijdens den duur hiervan, alle straatlan taarns zullen branden. Deze maatregel is genomen ter be scherming van he,t publiek tegen even- tueele automobielongevallen en tegen de tailooze zakkenrollers, die zich al mach tig op het extra-uurtje duisternis hadden verheugd. Als nu de New-Yorkers maar niet te veel kijken naar de zonverduisterende maan! Anders kon toch hun geld wel eens na afloop naar de maan blijken te zijn. De Russen koopen graan. De Sovjet-regeering heeft op de Lon- densche graanmarkt geboden op groote hoeveelheden zaaigraan terwijl zij tevens Amerikaansch meel heeft gekocht, dat bestemd is voor gebruik In de Russische steden, voornamelijk te Moskou. Deze aankoopen bevestigen, dat er in Rusland groot gebrek aan graan begint te heerschen. - Groote inkomens. Er zijn vier Amerikanen, the een in komen hebben van meer dan 5 millioen dollar per jaar. Drie daarvan zijn met vrij groote ze kerheid bekertd, n.l. Henry Ford, zijn zoon Edsel, en John D. Rockefeller. De naam van den vierden is nog niet be kend. De malaise in Ierland. .Volgende week zal een conferentie (bijeen komen van vooraanstaande per soonlijkheden op het gebied der eco nome om besprekingen te voeren over de economische depressie in den Ierschen Vrijstaat. Voor den oorlog had de handelsbalans gemiddeld een jactief van I5 millioen, het vorige jaar was er een passief van 17,5 millioen. De opbouw der verwoeste kerken. Hoe het met het herstel der vee- woestingen van den oorlog staat, ver telt Victor Bucaille in den „Alma- nach catholique Frangais" van I925. In het bisdom Reims 54 kerken verwoest, 20 herbouwd; Chalons 39 kerken verwoest, 9 herbouwd; Beau- vais 64 kerken verwoest, 9 herbouwd; Kamerijk 62 kerken verwoest, 9 her bouwd; Rijssel 56 kerken verwoest, 11 herbouwd; Ardennen 55 kerken verwoest, 16 herbouwd; Soissons 89 kerken verwoest, lo herbouwd; Ver dun II9 kerken Verwoest, 18 her bouwd; Atrecht 2I6 kerken verwoest, 56herbouwd; Amiens 200 kerken ver woest, I2 herbouwd, zijnde in totaal 954 kerken verwoest en I87 herbouwd. KORTE BERICHTEN. - In I923 hebben ongeveer 700.000 vreemdelingen Italië bezocht, waarvan II3.00 Engelschen, 88000 Amerikanen, 97000 Franschen, 69000 Duitschers en II2000 onderdanen van de Donaulanden. Primo de Rivera is in Span je teruggekeerd. Het aantal werkloozen in Engeland bedroeg op I2 Januari I.279.800 d. i. 23.88I meer dan een jaar geleden. De regeering van Costa Rica heeft laten verklaren, dat zij opi 1 Jan. 'a.s. uit den V o 1 k e n b o n d zal treden. Uit Helsingfors wordt gemeld, idat de Russische regeering teneinde ook het particulier kapitaal naar Rusland te trekken, cok zuivere particuliere naamlooze Vennootschap pen in sovjet-Rusland wil toelaten. Volgens een bericht uit Genève is aan het secretariaat van den volken bond meegedeeld, dat de intergealli- 'eerde commissie voor de vlootcon- tfole in Duitschland ontbonden is. De regeering van Nieuw-Zeeland 'is voornemens over de geheele wereld een reclame-campagne te be ginnen om immigranten en toeristen te trekken. 1In de plenaire zitting van het 'Centrale Comité stemden 50 leden Vóór en twee tegen de resolutie inzake ■T r o t zk i. Uit het Sociale Leven. iUt dp bcuwvakken. De organisaties* van bouwpatroons hebben een antwoord gezonden op het schrijven, dat de besturen 'der bouwarbeiders in hun cp I3 Januari te Utrecht gehouden vergadering, de ondernemers besloten te sturen. In hun brief zeggen de patroons, Idat zij het verzoek der arbeiders om 1de loonen voor een aantal derde en Vierde klasse gemeenten te verhoogen hiet kunnen 'inwilligen; de commissie Van patroons zou geen kans zien een (dergelijk voorstel bij haar leden te (verdedigen. Zou zij dit doen, dan is rij van oordeel dat daardoor 'de be reikte gevolgen der genouden bespre kingen in gevaar zouden worden ge bracht. Ook wordt er in den brief aan her innerd, dat de ondernemers zich be reid verklaarden herziening der klas- 'se-lijst in den loop van dit jaar te overwegen. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Zitting van Maandag I9 Januari. A.mbtenaar is Mr. G. H. Klein. Op de rol staat voor openbare be handeling slechts één zaak. G. J. S., student te Leiden is gedagvaard wegens het maken van burengerucht, teen hij blijkbaar in kënnelijken staat verkeerde. B ek 1. ontkent het laatste. Hij is beslist niet dronken geweest Slechts een beetje prettig gestemd, i De ambtenaar vond dat 'dit aan (het feit zelf niet veel afdeed. Bekl. heeft_ in elk geval herrie gemaakt^ waarom tegen hem f lo cf lo dagen werd geëischt. I. Hierna kwam een kinderzaak in be handeling. Onbevoegd uitoef enen dsr geneaskcix*. De Hooge Raad vernietigde in revi sie een vonnis van de Amsterdam?che rechtbank, waarbij H. J. Eilers, we gens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde, was veroordeeld tot 2 x 14 dagen hechtenis en verwees de zadk naar het Gerechtshof te Arnhem uit de~omgËving! SASSENÏIEÏM. r Gisteravond vergaderde dc A. R. JCiesvereeniging „Ned. en Oranje". De Vcorz. opende de Vergadering cp gebruikelijke wijze en er werd door 'hem dit keer afgezien van ec-n openings woord, terwille van den tijd, en werd onmiddellijk gelegenheid gegeven de Notulen te lezen, welke onveranderd gcedgekchrd werden. Ingekomen was de Beschrijvings brief van het Centraal Comité welke deer den Yoorz. met een enkel woord ,jwerd toegelicht. 1 Hierna komt de heer Warnaar aan (het woord, ,die in het- bijzonder over bet gebed in den Raad handelt, en laat uitkomen, dat na de opgedane 'ervaring van den laatsten tijd, het jbleste is, waar dit toch eene teere zaak is, den kwestie te laten rusten, 'hoewel ten zeerste betreurd wordt de 'houding van R. K. zijde in deze. .Nog brengt de heer W. naar vo ren dat het goed zou zijn indien de 'gem.-politiek eens per jaar op de K.V. wordt behandeld, maar dat men voor den goeden boei en het gezonde partij leven men de A. R. gemeenteraadsle den niet tot verantwoording moet roe pen, en ook kunnen deze dingen beter door een persoonlijk bezoek tot klaar heid worden gebracht. De heer ,V. Rijn sluit zich volkomen aan bij de, meening van den heer Wu De Voorz. concludeert hierna dat nu alles van de baan is, en allen tevreden zijn met 'de meening van de heeren W. env. R. Hierna komt het onderwerp „Ka-| binet ien Kamer" aan de beurt en han delde de heer v. W> in het bijzonder over „De bezuiniging in 's Rijks dienst opdat het economisch leven kunne worden ontlast van den overma- tigen belastingdruk en vrijer kunne ademhalen. In zeer keurige uitvoerige rede wist de heer v. W. ons het juiste beleid van den heer Colijn te schilderen, en bracht achtereenvolgens naar voren, hoe de heer C. ons met de hulp van God, voor inflatie heeft weten te be hoeden, hoe door de Vrijheidsbond Vrijz. Democr. en Soc.-Democr. ge1 tracht is aan onzen leider afbreuk te doen, door steeds onzen leider tegen te werken, terwijl zij zelf met voor stellen aan kwamen dragen welke of niet te verwezenlijken zijn, of die men "niet zooals de heer Wibaut in den' Raad van Amsterdam, in toepassing weet te brengen. Op de vraag of het niet beter was, dat een ander dan de heer Colijn als minister van Financiën was opge treden, werd geconcludeerd, dat van achter bekeken de rechte man op de rechte plaats was gesteld. Veel cijfers werden ons gegeven, maar ter wille van de ruimte zullen wij ons tot hiertoe beperken. Bij de rondvraag werd geklaagd 'over den last die het belasting beta len veroorzaakt, en hoorden wij van onzen .Wethouder dat de gemeente reeds lang bezig is, hier een wijziging aan te brengen, maar bezuiniging schijnt het Rijk er van te weerhouden een 2en zittingsdag te doen houden. De meening, dat het beter is de Prop.-avonden 'van de tegenpartij niet te bezoeken, wordt door den Voorz. en partijleiders niet gedeeld. De opmerking over de gemeente- finantiën, deed den heer Warnaar voorstellen een volgende vergadering een enkel woord te spreken over „Ge meente-finantiën". De vergadering was bezocht door 48 leden, en wij kunnen ook dezen avond weer als een welgeslaagder avond beschouwen. BOSKOOP. Bij Kon. Besluit van 30 Dec. 1924 is ongegrond verklaard het beroep, ingesteld door het bestuur der vereeniging' tot stich ting en instandhouding eener school voor gewoon en U.L.O. onderwijs aan de Zijd? alhier, tegen het Besluit van Ged. Stater dezer Provincie van 17 Juni 1924, waarbij met bevestiging van het besluit van den Raad alhier van 14 December 1923, h%L- dende vaststelling der gemeentelijke ver goeding, art. 101 der L. O. wet 1920 voor het jaar 1922, ten behoeve van die school, zijn daartegen ingesteld beroep ongegrond is verklaard. Maandagavond hield de Chr. Jonge1, vereeniging „Samuël" haar 26ste jaar vergadering in het gebouw Salvatori. Na een inleidend woord van den voor zitter, ging men over tot het feestelijke van dezen avond, hetgeen bestond uit voordrachten, zang en samenspraken. De zeer velen, die aanwezig zijn ge weest, hebben een goeden avond gehad, Was tot heden de afgifte van rij en nummer be wijzen gratis, thans moet daarvoor een recht betaald worden van f 1,50 voor elk' bewijs, dus f 3 voor .beide bewijzen. Men kan zich' ter bekoming van em formulier en betaling der kosten vervoe gen aan het politiebureau.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2