WOENSDAG 7 JANUARI 1925 Gemeentelijke Aankondigingen GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Visclimarkt 18, tel. 1225, is Donderdag bij eventueelen aanvoer (wegens sta king te IJmuiden is tot nu toe geen viscb aangevoerd) verkrijgbaar: SCHELVISCH EN SCHOL. Leiden, 7 Januari 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Ontheffing sluitingsuur voor winkels. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen, ten aanzien van een dooi den Chr. Nat. Werkmansbond, op 19, 20 en 21 Januari a.s. in bet gebouw „Natbanaël" te houden bazaar, onthef fing is verleend van bet sluitingsuur voor winkels, welke ontheffing geldt tot des avonds tien uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Januari 1925. UIT DE OMGEVING. LEIDERDORP. Burgerl. Stand. GeborenCornelis, z. van D. Hoogstraten en C. Breibach. Wouter, z. van W. van den Dool en L. de Vries. Niemand zal durven beweren, dat wijl hier, ook op het gebied van vereenigings- leven, achterlijk zijn. Toch mankeert er iets aan. Er bestaat n.l. géén afdeeling van de Nationale Vereeniging „Proi Re- ge". Ernstige pogingen worden thans aan gewend, om tot oprichting van een af deeling te komen. Daartoe worden, die tegen het valsche streven naar Internatio nalisme in, nationaal voelen en denken em tegenover het revolutionaire „ni Dieu, ni m&itre" het „Pro Rege" wenschten te stellen, uitgenoodigd tot het bijwonen eener openbare vergadering op Vrijdag 9 Jan. a.s., des avonds te half acht de openbare school. Als spreker hoopt dan op te treden de heer L. Questro Jr, secre taris van de afdeeling Leiden, met het onderwerp „Onze Eereschuld". ALKEMADE. Door de politie zijn in de afgeloopen .maand 20 processen-verbaal opgemaakt, waaronder enkele voor diefstal van goe deren. Bevolking: Gevestigde personenL F. A. Velthuijsen uit Amsterdam; H. J. de Jong uit Amsterdam; C. Borst en echt- genoote uit Woubrugge; P. C. Immer- zeel uit Sassenheim; H. Jonkman uit Haarlemmermeer; J. A. Steenbakkers uit 's Hertogenbosch; C. M. van Leeuwen uit Haarlemmermeer; Th. C. van der Geest uit Noordwijkerhout; T. Kinkel en gezin uit Haarlemmermeer; A. M. en M. A. van Benten uit Lisse; PI. C. Kuypers uit Zoe- terwoude. Vertrokken personen: A. Mulder en ge zin naar Utrecht; Wed. J. de Hollander en gezin naar Amsterdam; E. A. B. van Vianen naar Leiden; M. Th. van der Zwet naar Amsterdam; P. M. van den Kerkhof naar Huibergen; F. G. Hoeken naar Lei den; R. PI. Veenstra en echtgenoote naar Nijmegen. OUDE WETERING. Door de Rijkspolitie is ter gemeente secretarie alhier aangifte gedaan dat in de Oude-Wctering is aan komen drijlven een groen geverfd roeibootje met roei pennen en een stel roeiriemen. In het bootje werd nog gevonden een hakenhok en een gewone stok. Vermoedelijk is ten gevolge van den storm het bootje losge raakt. Aan een pngeluk worclt niet gedacht daar niets bijzonders in de boot was ge vonden dat hierop wijst. Inlichtingen zijn ter secretarie te bekomen. Vleeschkeuring. In den loop der maand December j.l. zijn ter secretarie aangegeven de volgende slachtingen: Bedrijfsslachtingen12 koeien, 26 var kens en 2 varkens beneden 50 K.G. Pluisslachtingen3 koeien, en 44 var kens. Noodslachtingen: 2 koeien, 2 graskalve ren, 3 pinken, 2 kalveren, 2 varkens en 4 schapen. Ingevoerd uit gemeenten buiten den centralen keuringsdienst van Leiden werd 290 K.G. vleesch. Aan keurloon werd netto ontvangen een bedrag van f357,25. Op Maandag 12 Januari a.s. zal ten Raadhuize in het bijzonder zitting wor den gehouden tot inschrijvingfen der lich ting 1926. Deze zitting wordt gehouden des morgens van ió tot 12 uur en des namiddags van 3 tot 5 uur. HAARLEMMERMEER Burgerl. Stand van .30 Dec. 1924 tot 5 Jan. 1925. Geboren: Maria, d. van J. Hoogenes en J. Kos; Theodorus Petrus, z. van N. G Scholten en T. Tames; Aaltje, d. van H Boer en W. van der Meulen; Louisa Wil- helmina, d. van J. J. van der Veldt en A. M. Bon, Maria Gesina, d. V&n N. G Molen en G. A. Klumpers; Martinus Cor nelis, z. van M. van Tol en C. van der Laarse; Pieternella Johanna, d. van P. H. van Veen en E. Slooten Geertruida en Jan, d. en z. van H. Splinter en H Oussoren; Johannes Gerardus, z. van J. G. van Graas en C. M. Vaars; Antje AlidaAlida, d. van H. Spierenburg en T Borst; Hendrik Johannes, z. van W. N van Velzen en A. van Eeuwijk; Cornelis Gerardus, z. van A. C. van Es en G Roozendaal; Johannes Hendrikus Fran- ciscus, z. van J. H. Hpogervorst en A. B. A. Leunenburgh Bartholomeus Jeremias, z. van N. J. Limburg en W. de Rijke; Ja cob, z. van J. Piet en M. Joore; Jacob Karei Hendrik, z. van H. Hofland en G J. Zon. Ondertrouwd: Jacob Prins, 31 j. en Ca- tharina Vellekoop, 23 j. Christianus van der Klauw, 24 j. en Cornelis van der Laan, 23 j- Overleden: Jacob Sneek, 87 j., wedr. van RECLAME E. Rein; Wilhelmina van Dorp, 86j. wed v. C. Bos; Sijgje Terlouw, 71 j., geh. met C. de Smit; Anna Elisabeth van Duyn 35 j., geh. met C. den Dekker. KATWIJK AAN ZEE. In het reederijlokaal aan de Boulevard ontstond gistermorgen schoorsteenbrand. De politie, die spoedig was gewaarschuwd, kon den brand blusschen door middel van een minimax, zoodat erger werd voorko ken. Het 8-jVrig dochtertje van D. had het ongeluk spelenderwijs van een stapel tonnen te vallen, daarbij kwam zij met haar mond op een ijzeren band van een der tonnen terecht, waarbij haar lip werd gescheurd. Jjledische hulp moest worden verleend om dit lichaamsdeel te hechten. Een 9-j. jongetje ,werd met. een hoofd wond op het politiebureau gebracht, waar door een der agenten een noodverband werd gelegd. Men is hier druk bezig met het klaar maken van vaartuigen voor de trawlvis- scherij. Wij vernemen, dat dit seizoen ruim 70 vaartuigen voor dit doel zullen uitvaren Het uitvaren wordt echter nog uitgesteld Idoor het ongunstige weer, en naar wij' ver- nemer^ ondervinden de reeders, waar schijnlijk door staking in Ymuiden, moei lijkheden met het verkrijgen van ijs. Ook kunnen door verzanding in den mond van Rijnlandsch uitwateringskanaal de kustvaartuigen niet uitvaren. Een en ander is oorzaak, dat er zoo goed als geen ver- sche visch verkrijgbaar is. Naar wij vernemen, bestaan bij het Gemeentebestuur plannen, om het de Rid- derpark voor het publiek te sluiten. Oor zaak zou zijn, dat door de jeugd het ge- heele plantsoen wordt vernield. Geheele drommen kinderen gaan, vooral des Zon dags, naar het park toe en maken er zulk een heidensch lawaai, dat van een rustige wandeling geen sprake kan zijh. De pa den zijn zoodanig verwaarloosd, dat het er een wildernis gelijkt. De politie staat hier machteloos om er een einde aan te maken. Er mocht wel een bataillon mili tairen voor aanrukken. De ouders hebben hier wel een taak, buiten het strand en de duinen hebben wij bijna geen gelegenheid hier te wandelen. Wij hopen dan ook door het plaatsen van dit berichtje de aandacht der ouders erop te vestigen, dat zij hun kinucren dienen te waarschuwen, voordat het te laat is. Het zou voor velen, die van een rustig genieten in de natuur houden, ey i groote teleurstelling zijn, als het gemeentebestuur er werkelijk toe over ging om het park te sluiten. Door een controleur der arbeidsin spectie, werden deze week een drietal bakkers verbaliseerd, wegens het te vroeg afleveren van versch brood. Gisteren zijn door de politie- en be lastingambtenaren verscheidene personen aangehouden, die hun rijwiel niet hadden voorzien van een nieuw belastingplaatje. Men zij gewaarschuwd. Terwijl de winkeldeur op een kier tetond en men dus binnen de winkelschel niet kon hooren, werd gisteravond bij del., groentenhandelaar H. alhier de winkellade gestolen. De politie, die dadelijk werd ge waarschuwd, stelde een onderzoek in, tot op heden nog zonder resultaat. De lade werd op het erf terug gevonden, maar de inhoud was verdwenen. WOUBRUGGE. Onze plaatsgenoot, de heer G. C. An ker is bevorderd tot adjunct boormees ter bij de Kon. Ned. Petroleum-Maat- scliappij en hoopt D. V. in het laatst dezer maand via Genua naar Ned. Indië te vertrekken, met standplaats Borneo. RIJNSRURG. Voor de beide Jongelingsvereenigingen op Geref. Grondslag alhier hoopt heden avond te 7 uur in de Geref. kerk op te treden Ds. K. Schilder, van Delft, met het onderwerp: „Het debat bijl de KoeieL HAZERSWOUDE. Het boiAven van een woonhuis voor re kening van den heer G. van den Bosch Jzn, is opgedragen, voor wat het timmer werk betreft, aan de heeren Gebr. Dikker, wat het metselwerk aangaat aan den heer IJ. Hartensius, terwijl het schilderwerk' aan den heer G. W. Jachem is gegund. Door de Geref. Meisjesvereeniging; „Ora et Labora" zijn in het afgeloopen jaar 24 kleedingstukken vervaardigd voor het Petronella-Hospitaal te Djocjacarta. (Java). BOSKOOP. Naar wijvernemen, heeft zich alhier een comité gevormd, teneinde geld in te zamelen, voor het gezin van Vliet, om in de eerste nood te voorzien. De men- schen waren niet hoog verzekerd en heb ben alles door den brand verloren. Het bouwen van twee woonhuizen 4ian de Zuidbode voor rekening van de heeren T. Tol en H. Ramp alhier is ge gund aan den heer A. G. Vtrtyurg, tim. merman alhier. Zondagavond is van een auto, bt stuurd door den heer R. alhver, na Dij dt Bulksche brug de achteras gebroken. On gelukken hadden gelukkig niet plaats. De auto werd later naar de garage van den heer Kok gebracht. „Een ongeluksvogel". Een in deze gemeente wonende jon gen moest Maandagmorgen voor zijn pa troon alhier per rijwiel een boodschap in Alfen doen. Daar ter plaatse werd de jongen aan gehouden en het rijwiel, omdat er geen nieuw plaatje opzat, in beslag genomen. De jongen moest loopende terug. Later op den dag werd het rijwiel te gen betaling van 3 gulden boete terug gehaald, doch weer op de weg zijnde, werd de jongen dfoor een auto aangeredea De jongen kwam er betrekkelijk goed af doch het rijwiel werd geheel vernield. NOORDWIJK. De burgemeester dezer gemeente, jhr. W. C. van Panhuys, is door een vracht auto aangereden op de Offemweg al hier. Hij kreeg eenige verwondingen aan handen en armen. Na verbonden te zijn werd hij naar zijn huis vervoerd GEMENGD NIEUWS. Hij kwam op klompen. Bij de Nieuw jaarsreceptie dezer dagen door den Amsterdamschen burgemeester gehou den, was ook een eenvoudig man die zich wel wat vreemd voelde tusschen al die dames en heeren. Hij „schilderde" reeds te half acht voor den ingang, met zijn pet, en op witgeschuurde klompen. Even vóór negenen mocht hij binnen. Hij zette zijn klompen op den looper in de gang, een der kelners nam hem zijn pet af, gaf den naam van den eenvoudigen bezoeker over aan den „gedienstige" die de gasten aankondigt. Toen klonk het luide de nog maar ten deele gevulde ontvangstzaal in: „Meneer Visser-".. Het boerke naderde, op zijn kousen, den burgervader, tikte aan, éénigszins militairement, haalde een papier te voorschijn, en zei luid: „Ik kwam iets verzoeken, burgemeester!" Waarop de heer De Vlugt antwoord de: „Maar Visser, dan moet je toch op het stadhuis wezenkom morgen maar, of overmorgen 1". Visser knikte met het hoofd, wuifde met de hand ten afscheid, eerst naar mevrouw De Vlugt, daarna naar den burgemeester, stak zijn voeten in de witgeschuurde klompen, die hem wachtenop den ganglooper, trok zich de pet stevig op het hoofd en vertrok, mompelde: „Dan mèrgen, op het stad huis." Een buitenkansje. In December j.l. stierf te Alicante een arme man, die zijn vrouw in behoeftige omstandig heden achterliet. Enkele dagen na den dood vernam men dat de man in het bezit was van een loterijbriefje, waarop bij de Kerst trekking een prijs was gevallen. Het kostbare papiertje bleek echter niet te vinden, totdat men op de gedachte kwam, dat het briefje wel eens met den doode kon begraven zijn. De weduwe kreeg verlof om het lijk op te graven. Werkelijk werd het be wuste nummer op den doode gevon den. De arme weduwe kreeg onmiddel lijk een uitkeering van ongeveer 7000 gulden. Noodlottige val. Gisteravond is de twaalfjarige v. d. Schagt te Hilversum van een bananenwagon, die een klein schokje van een rangeerenden j trein ontving, gevallen en met zijn hoofd op een buffer neergekomen, waardoor de jongen onmiddellijk gedood werd. Hotelbrand. Gisteravond is een felle uitslaande brand uitgebroken in hotel „De Leyen" van de N.V. Hotelmaat schappij „De Leyen" aan den Soestdijk- schestraatweg te Bilthoven. De geheele linkervleugel van het ge bouw is uitgebrand. De materieele schade is zeer aanzienlijk; er zijn geen persoonlijke ongelukken. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is, doordat een hond een lichtje om geworpen heeft. Onvoorzichtig. Op den 2den Januari heeft te Winterswijk een ernstig onge luk plaats gehad. Een landbouwer had een geladen revolver in het woonver trek liggen, toen een buurman binnen kwam, en diens wapen eens wilde be kijken. Hij wist niet dat de revolver geladen was. Een schot ging af. De vrouw des huizes kreeg een kogel door het lijf. De getroffene moest da delijk naar Arnhem worden gebracht om in het ziekenhuis te worden ver pleegd. Haar toestand is ernstig. Een stoomschip vergaan. Het „Ham burger Fremdenblatt" deelt mede, dat het Noorsche stoomschip „Erivan" ter hoogte van Kerguelen (Ind. Oceaan) met de geheele, uit 25 man bestaande bemanning, vergaan is. In de haven van Reykjavik heeft een aanvaring plaats gevonden tusschen het Noorsche stoomschip „Inger Be- nedicte" en een Ierschen treiler. Het eerstgenoemde vaartuig zonk onmid dellijk; de opvarenden konden worden gered. Gevaarlijke aardigheid. In den avond van 1 Januari heeft men op het baan vak Terschuur-Barneveld een in volle vaart zijnden trein doen stoppen, door een van een brandende kaars voorzien kistje, waarvan de voorzijde met rood vloeipapier was beplakt, tusschen de rails te zetten. Aan de politie is aan gifte gedaan. Bannelingen. Aan 700 Egyptische studenten, die waren weggejaagd, is toegestaan, naar de universiteit terug te keeren, daar zij hebben beloofd, zich in het vervolg behoorlijk te zullen ge dragen. Een reuzen inktvisch. Zondagmiddag is door een visscher te Winthensa de grootste inktvisch gevonden, die ooit aan de Britsche kust is gezien. Hij lag half in het zand verborgen, was meer RECLAME. Voor allen die sukkelen met moeilijken en onregelmatigen stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten, onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 cent. Bij Apoth. en Drogisten. dan zes voet in omvang, had acht vang armen en twee lange voelhoorns. Hij was dieprood van kleur. Koffie met wafels. Het gebeurde in een Limburgsche grensplaats, die zich beroemen mag onder de vroede vaderen ook twee dames-raadsleden te hebben. De Raad werd in geheime zitting ontboden, teneinde verschillende be langrijke zaken te beredderen. Dat nu de dames van een babbel uurtje houden is nog niet de bewezen oorzaak, doch feit is het, dat naar de meening van den echtgenoot van een dezer vrouwen de belangrijke zitting wel een beetje te lang duurde. De tijd van het souper begon reeds te naderen en als liefdevol echtgenoot deed zich bij hem de vraag op of „Moeder Raads lid" het wel zou uithouden en hij besloot daarom een potje koffie met eenige wafels naar het raadhuis te brengen. Hij zelf in persoon meldt zich daar voor aan en verneemt van den secre taris dat de kwestie te serieus is en in geheime zitting wordt behandeld. Dies kon de bezorgde echtgenoot niet worden binnengelaten. Maar de secretaris wil moeder het mandje met inhoud bezorgen. Groote verbazing toen in de raads zaal koffie en versche wafels voor den dag kwamen. Maar weldra zitten de beide dames achter het koffiebakje met wafels. Voor protest was geen reden; als de heeren hun sigaartje hebben, mogen de dames wel haar wafeltje. (L. K.). RECHTSZAKEN. Veroorzaken van gevaar. Te 's Gravenhage heeft terecht gestaan een assistent van den stationsdienst bij de Ned. Spoorwegen te geiden, beschul digd van het veroorzaken van gevaar voor liet verkeer ~r jomvermogen over een spoorweg. Bekl. zou op 4 October 1924 verregaand roekeloos en onbedachtzaam terwijl hij was waarnemend chef aan het station Heerensingel te Leiden, een wis sel hebben overgetrokken, toen een trein, uit Hoofddorp komende, dezen wissel nog maar gedeeltelijk gepasseerd was. Ten gevolge hiervan derailleerden twee wa gons, waarvan er een omviel. Bekl. gaf het feit toe. Hij wees er er op, dl at de trein, die anders slechts uit drie wagons jjestond, er dezen dag vijf telde. Hij kon niet zien, of de trein reeds geheel den wissel was gepasseerd en hield geen rekening met de mogelijkheid van meerdere wagons. Door huiselijke om standigheden (bekl.'s vrouw kon ieder oogenblik bevallen) was hij dien dag eenigszins overspannen geweest. Na verhoor van enkele getuigen eisch- te het O. M. een geldboete van f 50 subs, 50 dagen hechtenis. Bekl.'s verdedigster, mej. mr. A. W. Labohm, meende, dat er van verregaande roekeloosheid hier geen sprake is. Trou wens, dat is ook met te verwachten van een man als dezen bekl., die zich in tien jaar tijd zelf opwerkte van loopjongen tot zijn tegenwoordige positie. Naar pl.'s meening, heeft men hier hoogstens met een onbedachtzaamheid te doen, waar van een samenloop Vvan omstandigheden de oorzaak is. PL drong, waar een geldboete bekl. wel licht in moeilijke omstandigheden kon bréngen, op oplegging van een voorwaar delijke hechtenisstraf aan. STADSNIEUWS Museum „De Lakenhal". Zaterdag a.s. zal in het stedelijk mu seum „De Lakenhal" alhier een ten toonstelling worden geopend van schil derijen en teekeningen van Theo van Rijssenberghe. R.-K. Kiesvereeniging. De R.K.- Kiesvereeniging te Leiden heeft de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen: De vergadering ienz. spreekt als haar meening uit, dat de in de afge loopen regeeringsperioede gevoerde coalitie-politiek in velerlei opzicht niet de goedkeuring van de Katholieke kie zers kan wegdragen, spreekt den wensch uit, dat bij opnieuw vormen van een coalitie aan de Katholieke par tij de haar toekomende invloed en rechten niet zullen worden onthouden of verkort." Prof. Einthoven. Op uitnoodiging van de Leidsche ver eeniging voor Wetenschappelijke Voor drachten zal prof. dr. W. Einthoven, aan wien onlangs de Nobelprijs voor geneeskunde is toegekend, een voor dracht houden op 13 dezer des avonds 8 uur in het Klein Auditorium der Leidsche Universiteit over den snaar- galvanometer en het electra-cardia- gram. De voordracht is voor belang stellenden toegankelijk. Op verzoek van den burgemees ter van Beverwijk is hier aangehouden E. J. H., die door de Beverwijksche politie wegens een overtreding was ver baliseerd, en daarbij een valschen naam had opgegeven. Hij werd aangetroffen in 'een der logementen. Gistermiddag om twaalf uur ge raakte in de Rijnstraat het twee-jarig kind van de familie v. d. H., uit de Gortestraat, spelenderwijs onder het paard van een passeerenden sleepers wagen. Gelukkig kon de voerman direct stoppen, zoodat de kleine er nog met een paar schrammen afkwam. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) De a.s. intergeallieerde conferentie. LONDEN, 7 Jan. (V.D.) Uit Washing ton wordt gemeld, dat op het Staats- departement wordt verklaard, dat de Ver. Staten niet-officieel zullen deel nemen aan de intergeallieerde-schul- denconferentie, welke voorgesteld wordt in Maart te Brussel te houden. De oorlogsschulden. LONDEN, 7 Jan. (V.D.) Uit Washing ton wordt gemeld, dat het memoran dum van den Franschen Minister van Financiën inzake de oorlogsschuld te leurstelling heeft gewekt in vooraan staande Congreskringen, daar men ge loofde, dat Frankrijk een feitelijk voor stel zou doen. De toenemende werkloosheid. LONDEN, 7 Jan. (V.D.) Het aantal in geschreven werkloozen in Engeland be- droep op 29 Dec. 1.272.600, dus 103.000 meer dan in de vorige week. Onmid dellijk na de Kerstdagen is het werk- loozencijfer aanzienlijk toegenomen. Het vliegverkeer. BERLIJN, 7 Jan. (V.D.) De afstand LondenBerlijn is gisteren met de vol le belasting van het vliegtuig afgelegd in 4 uur en 20 minuten. De afstand HannoverBerlijn werd gevlogen in 58 minuten. Marktberichten. WOERDEN, 7 Jan. Kaas. Aangevoerd 233 kaaspartijen le kwaliteit f 6064, 2e kwal. f5759; met rijksmerk f61- 69. Handel matig. AMSTERDAM. 7 Jan. Veemarkt. 211 Vette Kalveren le kwal. f 1.551.70, 2e kwal. f 1.40—1.53, 3e kwal. f 1.20—1.40 per K.g.; 40 Nuchtere Kalveren f 18 30.60 per stuk; 600 Vette Varkens Holl. le kwal. 9497 cent, 2e kwal. 9091 cent; Overm. en Geldersche 94—97 ct. LOOSDUINEN, 6 Jan. Groentenvei- ling. Eieren f 12.7013.10, groene kool f2.102.50 per 100 stuks, spruitkool f 1926 per 100 K.g., schorseneeren le srt. f 14.1014.80 per 50 K.g., spinazie 50—62 ct. per 4 K.g., salade le srt. f9.209.50 per 100 krop, peen le srt. f23—25, prei f3.80—5.90, radijs f5.70, kervel f6.20—7.40, selderij f3.30—4.30, peterselie f 6.8010.30 per 100 bos, an dijvie f 1.82—2.45 per kist, stoofsla f 1.45 1.55 per 6 K.g., zuring 2142 ct. per 8 K.G. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in dèn morgen van 7 Jan. 1925 medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 778.4 Rennes. Laagste barometerst.: 739.1 Isafjord. Verwachting tot den avond van 8 Jan.: In het Noorden tijdelijk krachtige, overigens matige tot zwakke Weste lijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig of geen neerslag, om het vriespunt 's nachts, overdag iets kouder. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 7 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 7 Jan. 4.32 uur n.m. tot Donderdag 8 Jan. 7.40 uur v.m. Wisselnoteeringen (Amsterdam.) Berlijn0.58.677» Londen11.747s New-York2.467» Parijs13.30 Brussel12.317» Zürich48.027» Rome10.40 Oslo37.50 Kopenhagen 43.60 Stockholm66.50 Weenen0.00347« Praag7.46 Madrid34.55

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3