WOENSDAG 7 JANUARI 1925 BINNENLAND. Christelijk Tijdschrift voor Radio. Bij de Gebr. Zomer en Keuning te Wageningen verscheen het eerste num mer van het „Christelijk Tijdschrift voor Radio", officieel orgaan van de Nederlandsche Christelijke Radiover- eeniging onder redactie van de redac tie-commissie der Vereeniging en met medewerking van de heeren Dr. T. J. Boks, Mr. A. van der Deure, P. K. Dom misse, L. F. Liera en P. C. Tolk. Aan het inleidend woord van den Voorzitter der Vereeniging Mr. A. van der Deure is het volgende ontleend: „De N. Chr. Rad. Vereeniging bedoelt niets anders te zijn dan een hulp middel ten dienste van onze geheele Christelijke actie in Nederland. Zij is eenigszins te vergelijken met een „Ge bouw voor Christelijke Belangen", zoo als we die in sommige van onze dorpen kennen. Eiken avond van de week wordt zulk een gebouw verhuurd en gebruikt, 's Maandags aan de Jonge- lingsvereeniging, Dinsdags aan de Zangvereeniging, Woensdags aan de naaikrans. En zoo verder. Het gebouw wordt gesticht en beheerd door eene afzonderlijk daartoe opgerichte veree niging, en alle huurders betalen een zeker bedrag per avond, waarvan de vereeniging rente, belasting, onderhoud en aflossing van de op het gebouw rus tende schuld voldoet. Wat dit gebouw nu is voor het dorp, wil onze vereeniging zijn voor het ge heele land. We wenschen aan alle Christelijke Vereenigingen in Neder land de gelegenheid te geven om zich te wenden tot hare leden of tot andere personen, welke zij wenschen te be reiken" Verder bevat het blad o.m. de vol gende bijdragen: Tot de einden der aarde, Causerieën over Radio, Alge- meene beschouwingen over draadlooze telegrafie en telefonie, enz. Het uitstekend verzorgde blad maakt een goeden indruk en als het de be langstelling ontvangt die het verdient, dan zal het actieve bestuur van de Christelijke Radiovereeniging v zeker niet over een te gering aantal abonné's behoeven te klagen. De kok aan 't werk. In de kazerne hoort men meerma len dat de kok den dienst heeft uit gemaakt. Hieraan denkt men onwillekeurig bij het lezen van het volgende bericht uit het Handelsblad: In verband met het bericht omtrent het voornemen van den heer Mr. Koo ien, om zich niet weder voor het pre sidium van de Tweede Kamer beschik baar te stellen, maken wij melding van een in parlementairen kring loo pend gerucht, dat dr. De Visser voor nemens is na de verkiezingen zijn ambt neer te leggen, doch zich voor een Kamerzetel beschikbaar te stellen. In dat geval en bij een rechtsche meerderheid als resultaat der verkie zingen, waaraan men niet twijfelt, wordt dr. de Visser de eerstaangewezen candidaat voor het voorzitterschap der Kamer geacht. De verhoogde tabaksaccijns. De wet van 20 December 1924, tot verhooging van den accijns op tabak is ingevolge een Kon. besluit van dien datum in werking getreden met ingang van 1 Januari j.l. Mr. P. Gratamaf In den ouderdom van 77 jaar is te Arnhem overleden Mr. P. Gratama, oud vice-president van de rechtbank al daar. Sedert 1890 was de overledene Lid van de Arnhemsche rechtbank, eerst als rechter en sedert 10 Decem ber 1903 tot voor eenige jaren als vice- president. De ter aardebestelling heeft Vrijdag a.s. te 2 uur plaats. Minister Aalberse. Naar wij vernemen heeft de Fransche regeering Minister Aalberse de onder scheiding verleend van groot-officier in de orde van het Legioen van Eer. Ziekteverzekering. Het ontwerp Ziekte- en Ongevallen verzekering is naar „Het Centrum" meldt, van den Raad van State terug ontvangen, zoodat de indiening ervan in den loop dezer maand kan worden verwacht. De rijwielbelastingplaatjes. De heer Hiemstra heeft tot den Mi nister van Financiën de volgende vra gen gericht: le. Is het den Minister bekend, dat aan arbeiders aan wie een gratis rij wielmerk voor 1924 is uitgereikt, thans een zoodanig merk voor 1925 wordt geweigerd, op grond dat zij werkloos zijn en op hen derhalve niet van toe passing is de bepaling, inhoudende dat, om voor een gratis merk in aanmer king te komen, hun werkgever ten min ste een half uur gaans van hen moet afwonen? 2e. Zoo ja, is de Minister dan bereid te bevorderen, dat ook aan werklooze arbeiders een gratis rijwielmerk voor 1925 wordt verstrekt, indien hun voor 1924 een dergelijk merk is uitgereikt en aan te nemen is dat de omstan digheden dezer arbeiders in 1925 niet zullen afwijken van die in 1924? Radio-belasting op komst! Naar gemeld wordt, zal de radio-om- roep in Nederland binnenkort een rijks regeling ondergaan, ongeveer in den trant van het Engelsche broadcasting- systeem. Van de radioliefhebbers zal een ze ker bedrag geheven worden, dat ten goede komt aan een nationale omroep- maatschappij, die de draadlooze voor drachten zal organiseeren. Deze maatschappij zal gevormd wor den uit drie groepen van de bevolking, n.l. a. handel en nijverheid; b. ama teurs in engeren zin, en c. een groep, die het intellectueele deel van de natie zalomvatten. De omroep-maatschappij zal geen overwinst ten eigen bate kun nen aanwenden. Eventueele overschot ten vloeien in de rijkskas terug. Groothertogin van Oldenburg, 's Prinsen zuster, de groot-hertogin van Oldenburg, vertrok gistermorgen om 9.39 per D.-trein van Het Loo naar Oldenburg. Zij werd tot het station uitgeleide gedaan door H. M. de Ko ningin, Z. K. II. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana, die op het twee de perron -hartelijk afscheid namen. De Kon. Familie keerde per auto naar het Loo terug. Program van Actie. Het C.C. van Antirev. Kiesvereeni- gingen verzoekt aan de Standaard mede te deelen, dat het ontwerp-Pro- gram van Actie 1925 reeds ter perse is en vermoedelijk einde dezer week de Kiesvereenigingen zal bereiken. Mitsdien kunnen geen nagekomen voor stellen daarin een plaats meer ver krijgen. Dalende theeprijzen? Het bericht, dat de Engelsche ko ninklijke commissie, die een onderzoek instelt naar de prijzen der levensmid delen, zich ook zal bezighouden met het kunstmatig opdrijven der theeprij zen, heeft ten gevolge gehad, dat gis teren op de Londensche theeveilingen in Mincinglane de prijzen gemiddeld 1 d. per pond naar beneden gingen. Op de Londensche beurs was ook een vrij sterke daling der tlieeaandeelen merkbaar. Pensioenregeling spoorwegpersoneel. De heer Van Braambeek, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den, hiinister van waterstaat de volgende vraag gesteld: Is de minister bereid bij de Kamer een wetsontwerp in te dienen tot in voering van een pensioenregeling voor het spoorwegpersoneel en diens nagelaten betrekkingen, op den voet van de thans geldende Pensioenwet 1922 voor de burgerlijke ambtenaren, fcooals door \de directie der Nedeh fandsche spoorwegen bij haar brief Van 24 December 1924 werd ge<- Vraagd De Radioverbinding met Indië. De directeur-generaal der posterjj|- en en telegrafie maakt bekend, on der verwijzing naar hetgeen vroeger is medegedeeld omtrent de recht- streeksche radiotelegrafische oveij- hrenging van Regeerings-, dringende, 'gewone en uitgestelde telegrammen 'zonder via naar Ned.-Indië (Stc. van 3 Mei 1923, no. 86, en van 6 Maart 1924, no. 47), dat van den radioweg thans, voor zoover daartoe gelegenV heid bestaat, mede gebruik wordt ge maakt voor de overbrenging.van pers- telegratmmlen tegen verlaagd tarief {fo.43 per woord), die niet zijd voor zien van de kostelooze aanwijzing „draad" of van eene aanwijzing be seffende de verzending per kafr'el. 'De overseining van deze soort tele grammen vindt als regel plaats in (den laten avond of in den nacht. Wenscbt geen candidatuur. Het bestuur van de afdeeling Amster dam van den Vrijheidsbond ontving be richt van den heer P. Otto te Bloemen- daal, dat hij niet in de gelegenheid is, een candidatuur voor de Tweede Ka mer te aanvaarden. Hij verzoekt zijn naam van de voorloopige lijst af te voeren. Luchtverkeer. In December is Schiphol, de lucht haven van Amsterdam aangedaan door 73 vliegtuigen in dienst op regelmatige, internationale luchtlijnen en voorts door 89 militaire vliegtuigen. Waalhaven, het vliegveld van Rotter dam, werd aangedaan door 101 ver keersvliegtuigen en door 15 militaire. Op Waalhaven hadden bovendien 17 proef- en andere vluchten plaats. Het terrein werd door 673 personen bezocht. De Kamerverkiezingen. Het in December onder de leden van den Vrijzinnig-Democratischen Bond gehouden referendum over de bezetting van de eerste twaalf plaatsen der can- didatenlijsten voor de verkiezingen van de Tweede Kamer heeft den volgenden uitslag opgeleverd: 1. Mr. H. P. Marchant, 2. mr. P. J. Oud, 3. mevrouw mr. B. BakkerNort, 4. Th. M. Ketelaar, 5. F. E. H. Ebels, 6. mr. A. M. Joekes, 7. mr. S. L. J. van Aalten, 8. mevrouw W. van Itallie-Van Embden, 9. Jac. Welleman, 10. KI. de Vries Szn., 11. E. Bredewout, 12. E. J. Abrahams. De verdere aanvulling van de lijsten zal geschieden door een stemming in de kieskringen, die daartoe in vier groepen zijn ingedeeld. De eerste twaalf plaatsen der lijst zullen in alle kieskringen door boven genoemde candidaten worden ingeno men; de overige plaatsen zullen door verschillende personen worden bezet, naar gelang van de groep, waarbij een kieskring is ingedeeld. BUITENLAND. EEN COMPLOT TEGEN ZINOVIEFF Talrijke arrestaties. Naar de „Daily Tel." uit Riga ver- üieemt, is te Moskou een samenzwe ring tegen Zinovieff .ontdekt wélke. Idoor militaire cadetten, trouwe aan hangers van Tiptzki op touw was gezet. Tien cadetten van de militaire (scjiool zijn gearresteerd. Te Lenin grad zijn verscheidene roode com mandanten, alsook officieren van de Cavalerie school aldaar eveneens ge- Vangen genomen. De moord zou plaats hebben pp liet station te Leningrad, wanneer Zinovieff uit Moskou zou aankomen. Agenten van |de Tsjeka de Leningrad die Zinovieff moesten beschermen, slaagden erin op het station Nikola- ijeff twee militairen te arresteerenj die bekenden, dat hun bedoeling was 'Zinovieff te vermoorden en hun me deplichtigen verrieden. Volgens de laatste berichten zou den verscheidene „Trotzkiïsten" in} ieiidende posities bij de samenzwef.' ring betrokken zijn o. m. Skilianski, Trotzki's vroegere assistent en chef van den staf. MACDONALD OP JAMAICA. „De gevoelens en plichten tegenover het Britsche rijk." De gewezen Labour-premier Mac Donald, die, zooals bekend, voor zijh gezondheid een lange zeereis onder nam, is gisteren te Kingston op Ja- [maica aangekomen. Hij werd door een lid van den staf van den Gouver neur, alsmede door een deputatie van de Kamer van Koophandel, verwel komd, en later pnthaald op een gast- Inaal, dat door den Gouverneur werd gepresideerd. In zijn tafelrede zei MacDonald, dat geen partij, die in Engeland het bewind aanvaardt, haar gevoelens en plichten jegens het Britsche rijjk kan vergeten. Voorts verklaarde hij], dat hij] zich op de hoogte wilde stellen van de toestanden en wenschen van Jamaica, ten einde er bij de koloniale debatten in het Lagerhuis over te kunnen spreken. MacDonald zette later zijn zeereis voort naar Centraal-Amerika en keert over een week naar het bananen- eiland terug. DE WEDEROPBOUW VAN CHINA. Een nationale conferentie te Peking. Volgens een bericht uit New York Jzal op 12 Febr. a-S. te Peking een conferentie van meer dan 250 Chi- neesche leiders bijeen geroepen wor den om over den wederopbouw van China te beraadslagen. TREINBOTSING OP MAURITIUS. Dooden en gewonden. Op het eiland Mauritius, bij de Oostkust van Zuid-Afrika, werden bij een botsing tusschen twee personen treinen, drie passagiers gedood en 60 gewond, waaronder 15 zeer ernstig. Een telegram van het „Central iNews" gewaagt van acht dooiden, zopr dat waarschijnlijk enkele zwaargeworn Iden overleden zijn. Tot de gewonden behoort ook de waarnemend Gouver neur Grannum. Het personeel van beide locomo tieven blijkt er goed te zijn afgekör 'men. Toen de twee machinisten het on- vermjjdeljjke van een botsing zagen, gaven zij tegenstoom, maar de twee treinen reden niettemin zoo hevig te gen elkaar aan, dat de voorste wa gons werden verpletterd. Overstroomingen te Leningrad. Sommige van de eilanden, waarop Leningrad (Petersburg) gebouwd is, zijn door nieuwe overstroomingen on der water gezet. Een Zuid-Westerstorm joeg het water van de Finsche Golf de Newa op, welke bijna 80 voet gerezen is. De hoofdverkeersweg van Lenin grad, de Nevsky Prospekt, liep onder en verscheidene fabrieken kregen schade. In de haven werden alle waardevolle goederen bijtijds in veiligheid gebracht. Goudveld in Siberië. Volgens den correspondent van het „Berliner Tageblatt" te Kopenhagen is bij de Aldana, een zijjrivier van de Lena in Siberië een goudveld ont dekt. De goudhoudencle zandlaag ligt twee meter beneden 'de oppervlakte. Het bericht van de ontdekking heeft een groote toestrooming van goudzoe kers in het leven geroepen; naar ge meld wordt, zijn reeds 7 duizend per sonen op weg, om hun geluk te be proeven. Radio m het Parlex neut. In het Oo sten rijks ch parlement is een radio-ontvangtoestel ten behoeve van de afgevaardigden geplaatst. Er is een groote antenne op het gebouw geplaatst en er zijh voor de parle mentsleden een aantal hoofdtelefoons beschikbaar, waarmee ze de verschil lende Europeesche stations kunnen (hoor en. De Tromp te Lissabon. Hr. Ms. Pantserdekschip „Maarten Harpertsz. Tromp", onder bevel van kapitein ter zee C. Aronstens, dat thans op oefeningsreis ies, zal van 25 tot 30 dezer maand te Lissabon vertoeven ter vertegenwoordiging van de Nederland sche Regeering bij de herdenking wel ke aldaar plaats heeft van den sterf dag, vóór '400 jaren, van Vasco de Gama. KORTE BERICHTEN. De Turksche Nationale Verga dering heeft een wetsontwerp in voor bereiding, dat de invoering eener extra belasting voor ongehuwden en kinderlooze huisgezinnen beoogt. De voor Sovjet-Rusland be noemde Fransche gezant Herbette is gisteravond met een deel van het ge- (zantschapspersoneel haar Moskou ver trokken. De St. Pauls Kathedraal te Lom den bevindt zich volgens deskundigen in een gevaarlijken staat. De herstel lingswerken zullen waarschijnlijk' een half millioen pond kosten. De politieke partijen uit het Rijnland houden Zondag te Keulen groote protestvergaderingen tegen het niet ontruimen van de Keulsche zone. De laatste week van 1924 is het aantal werkloozen in Enge land meer dan 100.000 gestegen. Eduard Bernstein, het so ciaal-democratisch lid van den Rijks dag, die de vader van het revisio nisme genoemd wordt, heeft gasteren zijn 75en verjaardag gevierd. Te Reval zijh de laatste dagen 29 lieden in hechtenis genomen, die actief aan den opstand te Reval hadden deelgenomen. De sow jet-gezant in Estland is naar Moskou vertrokken om verslag uit te brengen. Zevenhonderd Oost-Europeesche landverhuizers, die tij'delÜjfk: te Sout hampton waren ondergebracht, zijh tot lijdelijk verzet overgegaan wegens onvoldoende voeding. RECLAME Pantoffels nog geen daalder, Laarzen voor een riks! Is dat soms een koopje? Dat noemt men „voor Niks"! L. van ESCH Wzn. Donkersteeg 5. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Vollenhove, C. Zee man te Hoskerhorne. Drietal: Te Rotterdam (vac. Ds. G. v. d. Giesen) Ds. N. Veldhoen te Alphen a. d. Rijn, G. W. Oberman te Leeuwarden en J. W. le Roy te Sloterdijke. uEREF. KERKEN. Tweetal: Te Utrecht, J: C. Brus- saard te Bloemendaal en P. C. van der Vliet, te -Vlissingen. Beroepen: Te Westzaan, P. Bolt, cand. te Nunspeet. EVANG. LUTH. KERK. Bedankt: Voor Helder, J. M. Lin- deijer te Monnikendam. Bevestiging, Intrede en Afscheid. Ds. J. Broekema werd Zondag door Ds. H. Janzen, van Oosterend bevestigd als leeraar der Ned. Herv. Gemeente te Oude Smilde, op:Texel, met een predikatie over Lucas 4 18. De bevestigd edeed hierna intrede naar aanleiding van 1 Kon. 2214. Gebruikelijke wederzijdsche toespraken volgden. D s. H. N. Baso ski, die, schoon eme ritus, de Geref. Kerk van Lexmond ge durende een tweetal jaren bijstond in de bediening des W,oords, heeft Zondagavond dit werk neergelegd met een predikatie over Mare. 13:1. en 2, en 1 Petr. 2:5 Namens Kerkeraad en Gemeente werd Ds. B. hartelijk toegesproken, waarna de gemeente Ps. 121:1 en 4 zong. D r. H. Veldkamp te St Anne Jaco- bapolder zal 10 Febr. afscheid nemen van de Geref. Kerk aldaar, om Zondag 22 Febr. door Ds. S. Oudkerk van Kralingen te Kralingscheveer te worden bevestigd, waarna de intrede D. V. zal plaats hebben op Woensdag 25 Februari. D s. J. C. Loior heeft Zondag zijn ar beid aanvaard als Evangelist-prediker in de Ned. Herv. Kerk te Bols ward. Emeritaats-aanvrage. Ds. H. C. J. v. Bemmel, Ned. Herv. predikant te Hillegom, heeft tegen 25 Jan. a.s. aan het Proy. Kerkbestuur van Zuid-Holland eervol emeritaat aange vraagd, wegens het vrijwillig neerleggen van zijn ambtsbediening, na door collo- quim Doctuin te zijn toegelaten tot de evangeliebediening in de Herst. Luth. Kerk. De synthese! Een der dagbladen bevatte Zaterdag avond een annonce, aankondigend, dat deze week te Groot-Ammers in de Ned. Herv. Kerk voor de Geref. Jongelings- vereeniging een Chr. Geref. Jongelings- vereenigjng een Chr. iGeref. Theol. student als spreker zou optreden! 1 i Kunst en Letteren. „Con Amore." Het aantrekkelijk J ephtaverhaal, dat met al zijn eenvoud zooveel elementen van aangrijpende tragiek bevat, heeft op meer dan één componist groote bekoring uitgeoefend. Naast de bewerking van Handel moet die van Reinthaler als een compositie van hooge schoonheid wor den genoemd. Dit werk hoopt „Con Amo re" Vrij[dag 23 Januari in 'de Stadsge hoorzaal uit te voeren. Carl Reinthaler behoort tot de betee- kenisvolle figuren in de Duitsche muziek wereld van de 19de eeuw. In zijn jeugd studeerde hij theologie, maar deze stu die liet hij al spoedig varen, om de rich ting te volgen, die zijh buitengewone mu zikale aanleg hem wees. Een koninklijke toelage stelde hem in st^at om zich p.a door een bijna vierjarig verblijf te Parijs en te Rome tot een alzijdig ontwikkeld musicus te vormen. Voor de Duitschers is hij, behalve de componist van de be kroonde Bismarck-hymne, vooral de schep per van het oratorium Jephta. Dit werk ri-eemt in de lange rij der; oratoria een bijzondere plaats in, doordat het contrapunt er zoo sterk in op den voorgrond treedt. Niet alsof het melodi euze er in verwaarloosd zou zijn. Zijn alzijdige vorming stelde Reinthaler in staat den Duitschers een Duitscher tt. blijven, getuige vooral zijn meester schap in den polyphonen koorzang den Italianen een Italiaan te worden, getuige vooral zijn meeslepende soli terwijl hij van de Franschen 'de kunst ge leerd heeft het effect van zijn oeuvre door een glanzende, geestige instrumentatie te verhoogen. Het eerste deel van het oratorium schil dert den nood der Israëlieten. Het volk heeft zich tot de afgoden gewend, maar, door de Ammonieten in de engte ge dreven, schreien zij tot God om ont ferming. Als daarop een profeet het volk tot boete en berouw opwekt, belijdt het volk in een klein, n\aar buitengewoon schoon koor, een echt juweel, wat stem voering zoowel als instrumentatie betreft, zijn schuld. Een jonkvrouw troost dan het volk in een hartroerende Cavatine. Dit is trouwens een der beste eigen schappen van Reinthaler's werk, dat her haaldelijk de dramatische actie onderbro ken wordt door treffende lyriek. Heroï sche en lyrische stemmingen, strijdgevoel en idylle wisselen elkaar op gelukkige wijze af en maken dit oratorium tot een zeldzaam geëquilibreerd werk. Het tweede deel beschrijft Jephta's ver kiezing. Als de oudsten zich naar den held in het land Tob begeven, ontwaren zij een bevallig tafereel. Mirjam, Jephta's dochter is met haar vriendinnen op de bergen, waar ze in blijden rei zingen van de wonderen, die Jehova in oude tijden deed. De componist heeft bijl deze soli en vrouwenkoren een zeer karakteristie ke begeleiding geschreven, die het ge heel een eenigszins Oostersch-rustieken tint verleent. Jephta is aanvankelijk niet geneigd op het verzoek der oudsten, dat hem in een. mooi mannenkoor wordt overgebracht, in te gaan. Tenslotte geeft hij"1 echter toe, on der beding, „hoofd en overste" te zullen worden. Met pralende woorden bereiden intus- schen de Ammonieten zich ten strijde. Op hun vurige rossen ijlen zij voört „wie ein Adler flieget". Daartegenover klin ken uit de legerplaats der Israëlieten slechts enkele stemmen: „Versterkt de slappe handen; uw God maakt zich op ter wrake". Den eigenlijken slag geeft de componist weer in een majestueus dubbelkoor. Mirjam, beangst over het lot van het strijdende volk, getuigt nochtans van haar vertrouwen op God. Als zij daarop hoort van de overwinning op de Ammonieten gaat zij met haar vriendinnen in vroo- lijken rei het zegevierend leger tegemoet. Een gedempt gespeelde marsch, waarin de celli de melodie hebben, ruischt ons als verre krijgsmuziek in de ooren. Wel dra onderscheiden we, ook nog heel in de verte, de stemmen der jubelende over winnaars. De vrouwen begroeten hen en sluiten zich daarna bij den stoet aan, die nu juichend huiswaarts keert. Door haar afwisselend karakter, haar rijkdom aan bloeiende melodieën, popu lair in den goeden zin des woords, en haar kleurrijke instrumentatie behoort de ze passage tot de dankbaarste van 'twerk. Jephta's vreugde wordt aanzienlijk ge temperd, nu hiji ziet, dat zijn dochter hem het eerst tegentreedt, en zij dus het offer van zijn gelofte worden zal. Mirjam be rust in dezen wegfr en antwoordt op den roerenden klaagzang harer vriendinnen met een overschoone aria: „Waarom weent gij zoozeer en breekt mij het hart Al zouden de schaduwen des doods mij omvangen: ik ben des Heeren maagd". In dezen prachtigen solo, die zeker niet nalaten zal, indruk te maken, herinnert Reinthaler aan het beste, wat Mendelsohn heeft geschreven. Dit is trouwens in nog enkele passages het geval, terwijl men op andere "plaatsen den invloed van Wag ner weer meent te bespeuren. De componist wijkt in het vijfde deel van het Bijbelverhaal af eiï heeft van zijn oratorium een blij-eindend stok g«- maakt. Een onweder, dat losbarst van den hemel, vervult het volk met ontzetting en doet denken aan Jehova's onmiddel lijke tusschenkomst. Hierop treedt een profeet naar voren, en zegt Jephta aan, dat hij zijn dochter niet offeren, maar den Heere heiligen zal. Jephta en Mir jam en met hen het gansche volk, dan ken, eerst met een eerbiedige ontroering, weldra in blijden jubel, den God van Is rael. Ondanks zijn talrijke moeilijkheden, waardoor dit werk vpor vele kóren een struikelblok wordt, heeft „Con Amore" het aangedurfd Jephta in studie te nemeq Toone het publiek, dat het den durf en de toewijding van deze vereeniging waar deert.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2