J. H. BÉNARD, DINSDAG 6 JANUARI 1925 RECLAME Bij de intrede van het Nieuwe Jaar wenscht Filiaalhouder van L. v. ESCH Wz,, Donkersteeg 5, die Schoenen repareert, n.l. zolen en hakken vanaf negentig cent, die concurreert met leer, in kwaliteit en kwantiteit, met fournituren, Pantoffels en met smeer. Geweldig laag in prijs, wie daar ééns koopt, koopt daar meerdie wenscht al zijn cliëntèle, vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten de stad veel voorspoed en zegen. 68 Gemeentelijke Aankondigingen GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is Woensdag bij eventueelen aanvoer verkrijgbaar: Schel- visch en schol. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 6 Januari 1925. Ned. Herv. Kerk. Woensdagavond om half acht de heer E. L. de Witt. Spreekbeurt voor de Chr. Jong. Ver. BOSKOOP. Burg. Stand. Getrouwd: J. Oos trum, 21 j. en P. A. Middelkoop, 22 j.; R. J. v. d. Kamp, 49 j. en F. Beelt, 30 j. Geboren: Willem, z. v. J. v. Oosterom en A. v. LommeiChristina Geertruida, d. v. A. Meijnen en E. J. F. P. Bouw man; Anna Maria, d. v. N. Stolwijk en C. M. v. Baren; Jan Willem, z. v. J. Radder en W. Rijnsburger; Aaltje, d. v. C. v. d. Beidt en W. Siebregt; Lena Maria d. v. C. v. Horzen en A. Kloot; Gerardus, 1. v. J. Houtman en M. A. Vlasman; Ja cobus Gerardus Anthonius, z. v. G. N. Berkhout en M. BlomMaria Cornelia, d. v. A. J. Straver en C. A. v. Leeuwen. Overleden: M. L. Moerland, 3 j. Maria Groenendijk, echtgenoote van C. Jongepier, 34 j. LISSE. De 47-jarige vaste arbeider H. M. v. G. in de Engel was Maandagmorgen on geveer als naar gewoonte naar zijn werk gegaan bij de Gebr. M. aldaar, toen hem opgedragen werd met een schuit wat vuil nis op te halen. Na eenigen tijd vond mei hem aan den graskant liggen. De ont boden geneesheer kon niet anders dan den dood constateeren, vermoedelijk ten gevolge van hartverlamming. De over ledene laat een vrouw en 9 kinderen ach ter. ALKEMADE. Burger 1. Stand. GeborenHendri- kus Theodorus, z. v. Th. van Klink en P. v. Gerven. Johanna Petronella, d. v J. van Berkel en C. M. Nigten. Trij_ d. v. G. Schoenmaker en M. van Tol Cornelis Petrus, z. v. H. 'C. Hoogenboom en C. W. van der Meer. Overleden: Jozephus Johannes Zoet, j.m. 23 jaar. Gerrit Pulleman, man 70 jaar. Ondertrouwd: Petrus Johannes Af sloot, jm. 27 jaar en Johanna Cornelia Meyer, j.d. 32 aar. Inplaats van den heer S. Cuiper, hulpkeurmeester alhier, is benoemd de heer F. W. Folkertsma, keurmeester aan het openbaar slachthuis te Leiden. OUDE WETERING. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft goedgevonden, dat mej. A. M. Ahlers, onderwijzeres, ook na 1 Januari 1925 nog belast blijft met de tijdelijke waarneming van het hoofd schap aan de O. L. school alhier. VOORSCHOTEN. Op 31 December 1924 bedroeg het tptaal aantal zielen der gemeente Voorschoten 4713, tegen 4534 op 31 December van het vorige jaar. De ttpename beliep dus 179 personen. Gedurende 1924 vestigden zich 361 mannen en 349 vrouwen, totaal 710, èn vertrokken 280 mannen en 322 vrouwen, totaal 602 personen. Hier- uit ontstond eene vermeerdering van 108 personen. Geboren werden 58 mannen en 56 vrouwen, totaal 114, terwijl I5 manj- nen en 28 vrouwen overleden, totaal 43, hetgeen eene vermeerdering van 71 zielen beteekende. Vereenigd met bovengenoemde toe name van 108 personen, blijkt hier uit dus de totale vermeerdering met ■179 zielen. VOORSCHOTEN. Burg er 1. Stand. Geboren: Juli ana Wilhelmina, d. v. K. Oudshoorn en C. H. M. van Gent; Hendrik, i. v. A van der Luit en C. Gouwen; Adriaan. z. v. G. C. Verrips en A. Koolstra. Ondertrouwd: P. van Marei, 66 jaren en P. vap der Kooy, 56 jaren. Getrouwd: P. J. Versteegen en J. M. van Haaster. Overleden: L. van der Zwet, 86 jaren. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Raad dezer gemeente komt Vrij dagmiddag te 2 uur in openbare verga dering bijeen. Agenda 1. Voorstel van B. en W. tot ruil van. grond gelegen' aan de Wilhelminastraat met de firma K. van der Linde. 2. Mededeelingen van-B. en W. omtrent de met verschillende commissiën van Bij stand besproken plannen voor eventueele werkverschaffing. RECHTSZAKEN. De moordaanslag te Valkenswaard. Het Amsterdamsch Gereohtshof wees heden arrest in de zaak tegen Mevr. C. P. Desmet de Wert, beschuldigd van medeplichtigheid aan den moordaanslag te Valkenswaard. De Rechtbank t e 's Hertogenbosch had mevr. Desmet vrijgesproken ten eerste van poging tot vergiftiging van haar echtge noot in Augustus 1922 en ten tweede aan den moordaanslag te Valkenswaard, hierin bestaande, dat zij op 3 Januari 1923 aan den hoofddader, Kerssemaekers, we tende, dat deze Desmet van het leven wilde berooven, een met schero geladen revolver deed overhandigen. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch vernietigde het vonnis van de rechtbank en veroordeelde mevr. Desmet tot 4 jaar gevangenisstraf, alleen wegens medeplich tigheid aan moordaanslag. De Hocge Raad vernietigde dit arreSt en verwees de zaak naar het Hof te Arn hem, dat bekl. veroordeelde tot 3 jaar gevangenisstraf, eveneens alleen wegens medeplichtigheid aan den moordaanslag, met aftrek van de preventieve hechtenis. Weer ging bekl. in cassasie en weer vernietigde de Hooge Raad het arrest. De zaak werd toen verwezen naar het Amsterdamsche Gerechtshof, dat haar be handelde op 28 October en 23 December. De advocaat-Generaal, Mr. Dr. Van Geuns, vroeg vernietiging van het vrij sprekend vonnis van de Rechtbank te s Hertogenbosch en veroordeeling tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van een jaar preventieve hechtenis. Het Hof was echter van meening, dat niet bewezen was, wat beklaagde ook vroeger gewild en bedoeld mocht hebben, zij. op 3 Jan. toen zij de revolver door het dienstmeisje naar Kerssemaekers liet brengen, en ge weten heeft, dat deze voornemens was daarmede h^aar man van het leven te berooven, en bevestigde daarom het vrij sprekend vonnis van de Rechtbank te s Hertogenbosch. Het Hof gelastte tevens haar onmid dellijke invrijheidstelling. Mevr. Desmet hoorde het vonnis kalm aan en lachte, toen zij hoorde, dat zij vrijgesproken was. n>r ging een zwak hoera op van de publieke tribune. Twaalf jaar geëischt. Door liet O.M. bij de rechtbank te Maastricht werd heden 12 jaar ge vangenisstraf geëischt tegen Jan Hop permans, gedetineerd, die in den nacht van 4 Juli 1924 had ingebroken bij de dames Ploem te Gulpen en deze met een mes in het gelaat verwond, waarna hij zich een aan dezen behoorende beurs en een horloge toeeigende. Bekl. was reeds 4 maal veroord. en leefde van roof. GEMENGD NIEUWS. Een Malaria-epidemie. Een plotselinge vinalaria-epuiemie 111 net öoerauayascne ^district Kedamean eisciite iüüu üoouen. Gestild. Een lb-jarige jongen H., wo nende Elandstraat te Den Haag, is Za terdagavond dood in het uad gevonden. Vermoedelijk is hij gedurende net naden bewusteloos geworden en gestikt. Gasv er slik Icing, uit urockviiie ^unta- rioj wordt gemeld, uat 6 .personen, tot een familie benoorende, dood zijn ge vonden tengevolge van gasverstikking. lloe het gas heeit kunnen ontsnappen, is nog onbekend.. Dijkdoorbraak, 'ie Bruay in Artois zijn verscheidene wijken door net doorbre ken van een rivierdijk de rivier was door de jongste regens buitengewoon hoog gestegen onder water geioopen. Honderden personen zijn dakloos. Ver scheidene Poolsche kinderen zijn ver dronken. Landverschuiving. Te Bargold in Zuid-Wales hebben de overstroomingen een landverschuiving veroorzaakt. De mijn werkers irem is uaaroij van 11 uijk gestort. He macniin&t en ue stoker wei den gedood. Een man zonder naam. Te Sittard oefent een scharenslijper zijn beroep uit, die niet in de registers van den Burger lijken Stand is ingeschreven en dus geen naam heeft. Er is nu een request tot de Koningin gericht om een naam te mo gen voeren. Zwaar weer op zee. Volgens een N.T.A.-telegram heeft een Engelsche mo torboot te namsgate binnengebracht de bemanning, bestaande uit acht koppen, van den Nederlandschen schoener „Elly". Zwaar weer had op zee de zeilen weggespoeld en den motor onklaar ge maakt, waardoor de schoener onbestuur baar geworden was. V er dronken. Zaterdagavond ging de 28-jarige fietsenhandelaar A. van Arkel Jr. uit de Loefbergmakerstraat te Utrecht per tram naar De Bilt, met het plan zijn verloofde te bezoeken, die daar woont aan den Soestdijksche straatweg. Hij is daar Zaterdagavond niet geweest, en Zondagmorgen halfnegen vond men, op een afstand van 400 k 500 meter van de woning van zijn meisje, het lijk van Van A. in de sloot liggen, die daar langs den weg loopt. Men denkt, dat Van A. door den storm te water is geraakt. Doodgevallen. Te Gendringen is Za terdag de arbeider knipsclieer bij het verrichten van werkzaamheden aan het dak der Ned. Herv. kerk gevallen. Hij was onmiddellijk dood. Valsch Bankpapier. Ontdekt is, dat valsche munters te Singapore bankbil jetten van veertig gulden en dollar- muntpapier vervaardigen. Handlangers plaatsen het geld in den rubberhandel te Bengkalis. Rivierdiefstallen. Te Har- (dinxveld werd bij nacht uit een op (de Merwede liggende ventersboot voor een belangrijke waarde aan kaas, koffie en thee gestolen. De leigenaar, die in de nabijheid was, zette de vluchtende dieven na, doch door de duisternis ontkwamen zij. In verband met dit feit en dat te Wioud- Jfichem en te Dalem ook roeibooten 'werden vermist, werd door de mare- 'chaussee's en rivierpolitie te Woud|- riichem een onderzoek ingesteld en Averden de daders, K. B. en R. v. Z., 'als verdacht van deze diefstallen ge arresteerd. D ïj' k d o o r b r a a k. N abiji De^ >nekamp Üs de dijk van den Dinkel doorgebroken. Talrijke landerijen zijn overstroomd. De omwonenden onder vinden veel last van het water. STADSNIEUWS. De voordeelige inzet. Zoo la agzamerhand gaan de oogenopei voor de noodzakelijkheid om de tering naar de nering te zetten, en „voordeelig" klaar t e komen, en het is in deze richting, dat vrijwel alle adviseurs, geraadpleegd of niet, den weg wijzen. Zelfs vinden frag menten uit de ministrieele redevoeringen meer weerklank naar de mate waarin het vraagstuk der voordeeligheid daarbij be trokken is. Geen wonder, dat den nieuwen rebus van Splinters' Tapijt- en Beddenmagazijn een groote belangstelling ten deel viel. „Indien u het nieuwe jaar voordeelig wilt inzetten, profiteert dan van de groo te opruiming m Splinters' tapijt- en Bed denmagazijnen weer hebben honder den breinen zich bezig gehouden met het bntcijferen van dit advies, vervat in den ietwat ^compliceerden vorm van den rebus die voor enkele weken in ons blad verscheen, en weer hebben diverse pers- hoofden zich ingespannen om de beschik baar gestelde prijzen „naar waarheid en geweten", toe te kennen of te verloten. Dit nummer brengt den uitslag in de advertentierubriek: 2459, zegge vier-en- twintig-honderd-negen-en-(vijftig oplosssin gen, waarvan 1611 goede. Dit groote aantal, en tevens de inspan ning en de geestigheid, die velen bijl extra inzendingen aan den dag legden, gaven ook nu weer de fa Splinter aan leiding, om n^ast de 6 uitgeloofde, drie extraprijzen, 10 troostprijzen, en 2 extra troostprijzen toe te kennen. Tweede Kamerverkiezingen. De afdeeling Leiden van de Demo cratische Partij heeft voor de verkie zingen voor de Tweede Kamer candi- daat gesteld als nummer één prof. mr. J. E. Heeres (Den Haag), als nummer twee gep. generaal G. J. W. Koolemans Beijnen. Voorts alphabetisch gerang schikt D. van Gruting, Katwijk a. Zee, mevrouw SchwierRutters, Amster dam; J. A. van Sijn, Rotterdam; dr. R. de Waard, Groningen, L. Weijl, en A. I. Witmans Mzn., alhier. Voor het voorloopig machinisten diploma slaagde de heer P. v. Zonne veld, alhier. Naar gemeld wordt, heeft eenigen tijd geleden mevr. V. te 's Gravenhage aan de radio-therapeutische afdeeling van het Academisch Ziekenhuis te Leiden 50 milligram zuiver radium ter waarde van ongeveer f 8000 geschonken TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE KEULSCHE ZöNE. Een unaniem afwijzende houding. BERLIJN, 6 Jan. (V.D.) De nota van den gezantenraad inzake de niet-ont- ruiming der Keulsche zone wordt door alle bladen druk besproken, waarbij er o.m. op gewezen wordt, dat het ge- heele Duitsche volk een unaniem af wijzende houding aanneemt tegenover deze poging om onder een nietig voor wendsel een bevolking van 2.300.000 menschen nog langer dan den in het Verdrag van Versailles vastgestelden termijn onder vreemde heerschappij te stellen. De Duitsche regeering wil wederleg ging van de in de nota vervatte ver wijten uitstellen totdat de aangekon digde mededeelingen gedaan zijn, aan gezien de verwijten, gedaan in de nota, van algemeenen aard en weinig zake lijk zijn. Een protest. BERLIJN, 6 Jan. (V.D.) In de ope ningszitting van den Pruisisclien Land dag heeft de voorzitter Herold gepro testeerd tegen de niet-ontruiming van de Keulsche zone en de hoop uitge sproken, dat de ontwikkeling van den toestand tot wederzijdsch begrijpen zal kunnen leiden. Burgerlijke dienstplicht. BERLIJN, 6 Jan. (V.D.) De nationale vergadering van Turkije heeft, naar ge meld wordt een wetsontwerp aange nomen, waarbij aan alle mannelijke be woners van Turkije de verplichting wordt opgelegd, jaarlijks 12 dagen aan het wegenherstel te arbeiden. De Wembley-tentoonstelling. LONDEN, 6 Jan. (V.D.) De autoritei ten van Wembley deelen mede, dat de tentoonstelling in de eerste week van Mei zal worden heropend. De Ital. vertegenwoordiger bij den Volkenbond. ROME, 6 Jan. (V.D.) De „Tribuna" meldt, dat de Italiaansche gezant te Bern Salandra als vertegenwoordiger bij den Volkenbond zal vervangen. Nieuwe intergeallieerde conferentie? LONDEN, 6 Jan. (V.D.) Uit Parijs wordt gemeld, dat waarschijnlijk aan het einde van Maart of begin Septem ber te Brussel een nieuwe intergealli eerde conferentie zal worden gehouden ter bespreking van de oorlogsschulden. Op deze conferentie zullen de Ver. Staten worden uitgenoodigd, een offi- cieelen vertegenwoordiger te zenden. Laatste Berichten. Aanslag te Amsterdam. Gisteravond heeft een onbekend ge bleven man in den Grooten IJpolder te Amsterdam op een 27-jarigen inwo ner van 's-Gravenhage, met wien hij per fiets een eindweegs had gereden, twee revolverschoten gelost, waardoor deze licht gewond werd. De dader heeft de vlucht genomen. De getroffene heeft zich aan het po litiebureau Adm. de Ruyterweg aan gemeld, alwaar hij verbonden werd. Naar den dader wordt een onderzoek ingesteld. Onweer. Hedenmorgen heeft boven Amsterdam een kort onweder gewoed, gepaard gaan de met hevigen hagelslag en regen. Het visscherijconflict. Gisteren heeft de burgemeeste var, Velsen vergaderd met de besturen der arbeidersorganisaties ter bespreking van bemiddelingsvoorwaarden, om die later voor te stellen aan de reeders. Naar wij vernemen, konden deze voor waarden de goedkeuring wegdragen der organisaties, behalve van de Federatie, die ze onaannemelijk vond. Hoog water. De waterstand in de Geldersche Ach terhoek geeft wederom reden tot bezorgd heid. Verschillende landerijen staan blank Sedert gisterenavond is de Dijkstraat te Aalten, de hoofdverkeersweg aldaar weer ondergeloopen. Het water staat op som mige plaatsen 20 c.M. op den weg. Door het aanleggen van verhoogingen wordt het bereiken der huizen van de R.K. Kerk en de R.K. school mogelijk gemaakt. Marktberichten. LEIDEN, 6 Jan. Vette Varkensmarkt. Aangevoerd 581 stuks 546 Vette Var kens 7681 cent, en 35 Licht soort 68 75 per k.g. levend gewicht. Handel matig. BODEGRAVEN, 6 Jan. Kaas. Ie srt. Rijksmerk f 6370, 2e soort Rijksmerk f 5863, zonder Rijksmerk f 5363. Handel matig. ROTTERDAM, 6 Jan. Veemarkt. Aan gevoerd: 201 Paarden, 5 Veulens, 981 Magere Kalveren, 1196 Nuchtere Kal veren, 146 Graskalveren, 167 Schapen en Lammeren, 48 Varkens, 139 Big gen, 6 Bokken. Prijzen per half K.g.: Koeien 37.55057.560 cent; Ossen 5459 cent; Stieren 4042.547.5 52.5 cent; Vette Kalveren 7587.5 92.5—112.5—117.5 cent. Per stuk: Melk koeien f330400520; Kalf koeien f375 510; Stieren f140510; Pinken f140 185; Graskalveren f62125; Vaarzen f175—290; Werkpaarden f200—340; Slachtpaarden f 100220; Veulens f80 —120; Hitten f 130—300; Biggen f7—13; Overloopers f 1732; Fokkalveren f 25 40; Slachtkalveren f 1622; Biggen per week f 1.752. Koeien en Ossen; aanvoer ruim, han del goed, prijzen gedrukt, een enkel dier 4 cent boven noteering. Stieren: aanvoer matig, handel ma tig, prijzen lager. Vette Kalveren: aanvoer tamelijk, handel redelijk, prijzen onveranderd. Melk- en Kalf koeien: aanvoer ma tig, handel matig, prijzen hoog. Jong vee, aanvoer niet ruim, handel flauw, prijzen Graskalveren: aanvoer matig, han del lui, prijzen met moeite bedongen. Nuchtere Kalveren: aanvoer redelijk, handel flauwer, prijzen voor slecht iets lager, voor fok onveranderd. Paarden: aanvoer redelijk, handel redelijk, prijzen onveranderd. Biggenaanvoer matig, handel traag, prijzen moeilijk. Overloopers: aanvoer klein, handel klein, prijzen onveranderd. AMSTERDAM, 5 Jan. Binnenland- sche granentarwe (voeder) f 1012» baktarwe f nieuwe tarwe f 1215, rogge f 14, haver f 1012, duiveboonen f 14, paardeboonen f 12.5013, groene erwt enf 1618, vale erwten f2028 per 100 K.g., karwijzaad f21 per 50 K.g. AMSTERDAM, 5 Jan. Buitenlandsche granen. Malting gerst noteert niet 264, doch 265. AMSTERDAM,5 Jan. Buitenl. granen. Disp. Plata mais 257 stoomend 260. Mixed Java stoomend 255. Witte stoo mend 254. Malting gerst disp. 254. Am. lijnkoeken 475; SK dito loco stmnd. 15. ROTTERDAM, 5 Jan. Binnenland- sche Granen. Tarwe met ruim aanbod in de puikste kwaliteit onveranderd verkocht. Tamelijk goede moest belang rijk lager worden afgegeven, t.erwijl afwijkende daarentegen weer onveran derd kon worden verhandeld van f 11 tot f16, extra puike er boven betaald. Rogge f 13.50 to tf 14.50. Gerst Cheva lier f 15 tot f 15.75. Haver f 11.25 tot f 12.75. Erwten kleine groene belang rijk lager en grootendeels onverkocht. Wat verkocht is bracht op van f 14 tot f 17.50. Kleine erwten eveneens lager f 15 tot f 18 Schokkererwten vaster ge stemd, f 15 tot f 20 Bruine boonen prijs houdend naar kwaliteit van f 15.5 tot f25, alles per 100 K.g. ROTTERDAM, 5 Jan. Buitenland sche granen. Rogge. Zuid-Russische disponibel f 18, Noord-Russische dito f 18, Western dito f 15.90, La Plata dito f 16.50. Gerst. Karachi disp. f272, Zuid-Rus sische dito f 267, dito stmd. f 262, Do- nau disp. f260, 48 pd. Malting dito f 261, 47 pd. dito spoedig gewacht f 257. Haver. Canada No. 2 disp. f 14, dito No. 3 disp. f 13.80, dito feed No. 2 disp. f 12.75, 38 pd. White Clipped disp. f 12.70 Boekwei per 2100 kilo's. Danziger disp. f 13.50, Amerikaansche disp. f 14.25, di to stmd. f 13.80. Mais per 2000 Kilo's La Plata disp. f258, dito aangek, f 256-257, dito stmd. naar aankomst f257260, Galfox aan gekomen f 254255, Bulgaar stmd. f255, Odessa spoedig gewacht f252. ROTTERDAM, 5 Jan. Fijne Zaden. Karwijzaad f39—40, maanzaad f46— 47, koolzaad f29—30, kanariezaad f27 28, geel mosterdzaad f 3033, bruin mosterdzaad f 6870, alles per 100 k.g. ROTTERDAM, 5 Jan. Binnenland- sche granen. Tarwe-met ruim aanbod ROTTERDAM, 5 Jan. Buitenland sche granen. Rogge. Zuid-Russische ROTTERDAM, 5 Jan. Fijne zaden, erwten f 1618, vale erwten f 2028 HAZERSWOUDE, 5 Jan. 1925. Kip peneieren 2206 f"9.1010.80 per 100 stuks. Eendeneieren 38 f 9.109.95 per 100 stuks. Kippen f 1.003.20 per stuk. Konijnen f3.20 per stuk. LOOSDUINEN, 5 Jan. Peren f8.60— 18.20, spruitkool f 11625, witlof f 16 23, alles per 100 K.G., schorseneeren 2o srt. f 2.305.20 per 50 K.G., salade le srt. f 9.40—10.60 per 100 krop, prei f 3.75 —5.20, kervel f08 3.—4.50, knolselderij f7.60—9.20, selderij f2.30—3, peterselie f7.209.80, alles per 100 bos; andijvie f 2.232.46 per kist, stoofsla f 1.362.20 per 6 K.g., boerenkool 38—52 ct. per 8 K.g. OUDE WATER, 5 Januari. Kaas. He den aangevoerd 49 wagens, 2205 stuks, wegende 11.025 K.g. Prijs le kw. ff 58 60, 2e kw. f 5559, rijksmerk f 6064 per 50 K.g. Handel matig. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 6 Jan. 1925 medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst. 774.8 Valencia. Laagste Barometerst.: 735.3 Andaenas. Verwachting tot den avond van 7 Jan.: Matige, W. tot N.W. later afnemende wind, gedeelt. bewolkt, aanv. nog re gen- of hagelbuien, lichte vorst des nachts, zelfde temp. overdag. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 4.7 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 6 Jan.: 7.41 uur n.m. tot Woensdag 7 Jan. 4.31 uur v.m. Wisselnoteeringen (Amsterdam.) Berlijn0.58.67 Londen11.743/® New-York2.46"/i« Parijs 13.24 Brussel12.24'/» Zürich48.05 Rome 10.41 Oslo37.40 Kopenhagen 43.55 Stockholm66.35 Weenen0.0034s/i Praag7.43 Madrid 34.55

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3