A.WAALS, Hulpgebouw Manufacturen r— Paulus' leven was vroeger ook onberis pelijk geweest; daar heeft hij later geen spijt van gehad, wel van zijn christenver volging. Een valsche meening is het, te bèworedat een vroeger leven in 't grove kwaud, bij God aanbeveling zou verdie- n-en. De zonden moeten reeds bij 't kind wor de n beteugeld. God moeten wij danken, als 't blijkt, dat aan het kind een teugel wordt aan gelegd. omdat God het zondigen-, leelijk vindt Edel en goed karakter, 't mag den opvoeder tot vreugde stemmen, tevreden mag hij nog niet zijn. want de rijke jon- gelang had ook niets meer en.„hij ging bedroefd heen." Van veel beteekenis is de karaktervor ming, ook na de wedergeboorte. Zeker, een onaangenaam karakter zal ons niet uit den hemel houden, maar God eischt, dat de mensch Godrf volmaakt zij, tot alle goed werk volmoaktelijk toegerust." Hier zal, na de wedergeboorte, het karakter der jeugd terdege medespreken. 't Is grootsch als de mensoh als 't ware cloor God uit 't vuur wordt gerukt Maar heerlijker is het als hij is gelijk een boom geplant aan waterbeken." Karaktervorming zonder christendom en wedergeboorte, wat baat het? "Wat baat het zoo de mensch de geheele wereld -ge won en aan zijn ziel schade lijdt? Wat hebben wij ten opzichte van 't kind, hier te doen? Te werken aan de karaktervor ming en aan God overlaten de wederge boorte Toch is er verband tussehen ons pro- breren en de wedergeboorte. Het woord Gods is ons hier toebetrouwd ook ten' opzichte der karaktervorming. Uit dit Woord moeten wij de kinderen den Christus laten zien. komende op aar de, de zonden der wereld dragende. Door het geloof moeten wij, den Christus voor oogen houden. Door het geloof moet de mensch in heiligmaking Gods beeld gaan vertoonen. Christus, liet afschijnsel van Gods heer lijkheid, het karakter van Gods zelfstan digheid. In Hem moeten wij eerst weder geboren worden, dan kunnen wij met ernst aan de vorming van het karakter werken. Ook voor onze kinderen verwachten wij een ernstigen tijd. De tijd waarin, zooals de Openbaringen van Johannes leeren. de naam van het beest als merkteeken door hen zal gedragen wórden, die Christus niet kennen. Het beeld Gods den kinderen ingeprent daartoe zegene God hét werk op onze school aan hen verricht, laten de onderwijzers wel weten, dat de ouders hen toevertrouwen, hen dierbaarste pan den De Voorz dankte Ds. T. hartelijk voor deze schoone woorden Ds. Woudstra ging hierna voor in dankgebed, nadat was ge zongen Ps. 105: 5. P r ed ik b Ned. Eerv. Kerk voorm 10 en nam 6,30 uur Ds Tichelaar Qeref. Kerk voorm. 9,30 en nam, 6 uur Ds, Woudstra. OEGSTGEEST. PredikbeurtenClir. Geref. Gemeente, Kerklaan: Zondagmorgen 10 em 's avonds 5 .uur leesdienst. Predikbeurten. Ned. H er v. Kerk. Voorm. 10 uur .(Groene Kerkje) en 's avonds 5 uur (Irene) Ds. Jansen Schoonhoven. Geref, Kerk. Voorm. 10 en 's avonds half zes, de heer J. L. Houtzagers, Theoh cand. te den Bildt. Gemeenteraad Alphen aan den Rijn (Vervolg van het Tweede Blad.) Bij de begrootang der electriciteitsbe- drijven maakt de heer de "Wolf de bemer king, dat het leveren der kabels naar Zwammerdam gegund werd, aan.de Kabel- Jabriek te Delft, ondanks dit aanbod iets hooger was dan een Duitsch, omdat men daardoor de Nederlandsche industrie steunt, maar hij het leggen der kabels niet-ingezetenen van deze gemeente aan nam, omdat deze goedkooper waren. Dit acht spr. niet consequent, hetgeen weth. Vlasman toegeeft. Het zal in het vervolg dan ook niet meer voorkomen. De heer v. d. Linde is van meening, dat men steeds het goedkoopste aanbod moet nemen, welk standpunt door den heer den Ouden be streden wordt Verschillende leden voeren hier nog het woord over, waarna deze be- grooting wordt goedgekeurd. Die van het grondbedrijf wordt zonder bespreking goedgekeurd. De begrooting der gezondheidscommis sie wordt z.h.st. goedgekeurd. Hierna komt de gemeentehegrooting zelf aa"n de orde. Bij hoofdstuk II voert de heer v. Dijk aan, dat het algemeen be heer der gemeente veel te duur is, n.l. ongeveer 1/5 van den geraamden H.O. Spr zou B. en W. willen vragen dit beheer eens in hetere lianen te gaan leiden. De Voorz. zegt, dat zulks wel heel moeiïijkis De heer Herngreen vraagt, of B. en W. nu eens niet kunnen zeggen, of er niet te veel personeel op de gemeente-secretarie is. Zij alleen kunnen dit Juist beoordeelen Do heer v. Dijk meent, dat er in B. en W. een minderheid is, die van meening is, dat er wel een teveel is. Volgens spr. kan b.v. de ontvanger veel meer werk doen. In Haarlemmermeer, een plaats van 25.000 inwoners, is de ontvanger tevens hoofd commies ter secretarie. Hier durft men daar niet aan. De Voorz. antwoordt, dat er, indien de wet zulks toeliet, inderdaad wel wat 'e be zuinigen valt. Hierna wordt gepauzeerd. Avondvergadering. Bij post 132 vraagt de heer v Dijk of het wel noodig is dat weer f 600 wordt ten koste gelegd aan de ambtswoning van den secretaris, Dit zou in de 6 jaar al f 2400 kosten. En wordt er rekening mee gehouden bij de huurprijsbepaling? Weth v. Lee uwen zegt dat nu eens afdoende gerepareerd moest worden. De heer den Ouden meent dat her- f telling henscb, noodig ia. Pompadour- KÊRdecschoKen QA ««„a lengte 45 c.M. Stijging 10 cent v" wClIl O ril JongensmouvJSchorSeti lengte 45 c.M. Stijging l7l/2 cen* Witte KimderschoB-tjes met fijn Zwitsersch borduursel lengte 45 c.M. Stijging 121/2 cent Batik Damesschori practisch en elegant Wit Batist Schortje met fijn kant BREESTRAAT 31. 90 1.10 1.20 4.30 1.15 De heer Herngreen zegt dat het huis vroeger slecht bewoond is 't Ziet er schandalig" uit. Besloten wordt., de zaak nog eens met de comm. v. openbare perken te bespre ken. Bij post 136 geeft de heer d e Wol ff in overweging, heb klassenstelsel bij de po litie op te heffen. Zal worden overwogen. In antwoord op.den heer v.. d. Linden zegt de Voorz. toe, al het'mogelijke te zullen doen om de levering van de politic- kleeding door ingezetenen te doen plaats hebben. In bespreking komt hierna de reorgani satie van de brandweer. De heer V Dijk vergelijkt het door hem ingediende voorstel met dat van B. en W., en weerspreekt daarbij enkele be weringen in de Mem v. toelichting die B. en W. op zijn voorstel hebben gegeven. Zoo wil spr b.v. ook een oproeping het personeel door middel van huis-signa len. Wat verbetering van de leiding be treft, zoekt spr. liever de oplossing in het aanstellen van een deskundige, dan in ver andering van het dienstverband. Ten op zichte van de standplaatsen wil spv. dp spuiten niet beide aan één kant van d-efr llijn brengen, met het oog op mogelijke stagnatie bij de brug. De heer Herngree n is het op ver schillende punten met den heer v Dijk eens. Echter niet ten aanzien van de standplaats der beide spuiten De heer v. d. Linden wil verbetering hoofdzakelijk zoeken in snellere verplaat sing Daarvoor is een goede leiding noodig die naar spr. meent-, het beste, kan worden waargenomen door den directeur van de bedrijven. De oproeping der manschappen kan in elk geval het vlugst geschieden vanuit de gasfabriek Spr. beveelt wat de hoofdza ken betreft, het voorstel van B. en W. en de commissie aan De heer Koren wil de handspuiten in <le Vinkebuurt laten staan. Den heer N oomen heeft het voorstel van B. en W. niet bevredigd, evenmin als* dat van den heer v. Dijk. Dat van B. en W vindt spr. ten slotte nog het beste. De heer den Ouden kent het voor- stel-van Dijk niet veel practiseke waarde toe. De heer v. Dijk betreurt het' nogmaals dat zijn voorstel niet aan de leden is toe gezonden, waai'door het wat oppervlakkig beoordeeld wordt. Spr. wil voor het ont werpen van een oproepingssysteem een deskundige raadplegen. Spr. blijft de aan schaffing van een paar kleine spuiten be pleiten die op een chassis kunnen worden geplaatst. We zullen dan best voor f 8000 klaar komen. Spr handhaaft zijn voorstel, Weth. v. Leeuwen zegt dat bij aan neming van het voorst el-van Dijk f 2000 meer zal moeten worden uitgetrokken. De Voorz. merkt op dat de kern van de bespreking gaat over de leiding van de reorganisatie, welke B. en W. willen op dragen aan den heer Hildernis. terwijl de heer v. Dijk zonder de tusschenperio- de van een jaar. dadélijk den hëer Snel met de leiding wil belasten B. en W. zijn ook vernemens de spuit in de Vinke- buurt op haar plaats te laten. De heer v^d. Neut wil de reorganisatie beperken tot het aanschaffen van twee onderstellen en de invoering van een schei- systeem. Het voorstel-van Dijk wordt hierna met 124 st. verworpen. Voor de heeren v. Dijk, de Wolff, Koren en Ranke. Het voorstel-v d Neut wordt niet on dersteund en komt niet in stemming. Dat van B. en W wordt dan z. h. st, aangeno men, De Voorz. brengt den heer v. Dijk hulde voor zijn werk, dat op het voorstel van B. en W. zeker van invloed is ge weest. (Slóf- vol fff GEMENGD NIEUWS De pegirrg tct doodslag te Heerlen. Betreffende den te Heerlen gepleegden moordaanslag verneemt de ,Tel." nader het volgende: Reeds geruimen tijd bestond er ongenoe gen tussehen de familieleden H. Dit ging over een spaarbankboekje, dat op naam stond van den 25-jarigen zoon H. H., doch waarvan de familie beweerde, het eigen domsrecht te hebben. De zoon, die in een der mijnen werkzaam was, was mismoedig geworden, had reeds verschillende malen •zijn werk verzuimd en dacht er over, voor goed naar België te vertrekken. Om daar voor reisgeld te krijgen, zocht hij naar zijn spaarbankboekje, doch dit bleek ver scheurd te zijn. Gistermorgen nu, trachtte hij zonder zijn boekje zijn geld, op de bank te Heerlen, in banden te krijgen. Toen dit mislukte, ging bij naar zijns va ders huis terug, nam een bijl en sloeg on verhoeds, zonder een woord te zeggen zijn vader. Deze stortte toen neer De zoon riep toen zjin overige familieleden die in een naast gelegen kamer vertoefden toe wat hij gedaan had en verdween. Toen de familieleden van een en ander aan de politie kennis gaven, bleek bij zich reeds aangemeld te hebben. De zoon is naar de strafgevangenis te Maastricht overgebracht. De toestand van den vader is hoogst ernstig, De barckbiljettenvervalschers. De verdachte vervaardigers van valsche bankbiljetten, een fotograaf uit Rotterdam een leerlooier uit AJblasserdam, en hun medeplichtigen de Ifeide varkenshandela ren te jNjeuwland, die op"l7 October in hechtenis waren genomen en nog in het huis van bewaring te Dordrecht gedeti neerd zijn, hebben, naar de .,Tel." meldt-, een volledige bekentenis voor den rechter van instructie afgelegd. Bij den" inval te Nieuwland had men op een zolderkamertje een installatie tot ver vaardiging van bankbiljetten gevonden, benevens een belangrijke groote collectie niet geheel afgewerkte bankbiljetten, ter waarde van 25, 60. 100. 200 en 300 gulden. De verdachten hadden voor de vervaar diging zeven verschillende cliché's te Am sterdam laten maken voorgevende obliga tion en reclamebiljetten te drukken. Een 102-jarige. Gisteren herdacht de oudste bewoner van" Apeldoorn, de heer B, G. de Winter, wonende aap den Zwolschen weg zijn ÏÖ2en De jubilaris, die zich in een goede ge zondheid en de vrije, beschikking over al zijn ledematen verheugt is nog nimmer ziek geweest. Alleen zijn gehoor is zeer slecht. Nog dezen herfst plukte hij, staande op de bovenste trede van een trap, hl zijn tuin. de péren van de boomen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Snelheidswedstrijd cf betrcuwbaarheidsrit JDe Kan tonrechter te Leiden heeft giste ren eenige wielrenners uit Amsterdam, die aan een z.g. hetrouwbaarheidsrit van Haarlem via Leiden naar Utrecht te Zoe- terwonde waren geverbaliseerd op grond, dat bet bier een wedstrijd gold waarvoor geen vergunning was verleend, veroordeeld tot een boete van f 3 ieder. INGEZONDEN (Buiten verantwoord-ehjkheid der Redactie) Ned. Chr Bond in de Kledingindustrie. Het is aan ieder, die met de vakbewe ging meeleeft, bekend, dat onder hen, die onze rijen verlieten, vooral vele jeugdi ge arbeiders(sters) zijn; de ledenstatistiek van het Chr. Nat. Vakverbond toont-, dat de daling van het. aantal adspirant-leden naar verhouding veel grooter is dan de al- gemeene achteruitgang^ Zóó is het ook in bovenstaanden bond, en daaruit is voor een niet gering deel te verklaren, dat in de kleedingindustrie waar zoo heel veel jeugdige arbeidskrach ten (w.o. meisjes) werkzaam zijn de achter uitgang der vakbonden zoo bijzonder groot is. Deze leemte aan te vullen, is alleen mo gelijk. als ook de leden der vakorganisa ties die buiten ons bedrijf staan, inzien dat hier voor ben een taak is. Dit is dan, ook de reden, waarom wij over»deze zaak hier ter plaatse gaarne enkele dingen wil len zeggen. Zooals wij reeds opmerkten, arbeiden in ons bedrijf zeer veel jeugdigen, vooral meisjes, waaronder natuurlijk óók veel kinderen van Christelijk georgani seerde arbeiders zijn Hoe staat het nu met den organisatie-geest? Wekken die arbeiders, die zelf Christelijk georgani seerd zijn. hun kinderen op. lid te worden van het bedrijf» waarin zij werkzaam zijn? Helaas moet die vraag gunstige uit zonderingen nu daar gelaten ontken nend beantwoord worden, vooral waar hét betreft de m e i s j e s, werkzaam in ons bedrijf. Bijna niemand denkt er aan, zijn kind, dat wel groot genoeg geacht wordt om naar een bedrijf te gaan, óók te doen opnemen in de organisa tie. Bij de propaganda bemerkten wij niet zelden, dat zelfs zoons en dochters van meelevende arbeiders in de Chr. Sociale beweging, géén lid waren van de organisatie waartoe zij behooren. en daar toe zelfs weinig of in heb geheel niet door hun vader (of ouders) werden aange spoord. Hierin is een leemte, die zich vooral voor de Christelijke organisatie ern stig wreken moet. Men bedenke in dit verband ook dat meisjes zich veel sterker afhankelijk van elkaar gevoelen dan jon gens. Wie propaganda maakt onder een personeel van mannen en jongens, zal soms ervaren dat enkelen zich aanslui ten en trouw blijven. Met meisjes gaat dit bijna altijd anders, namelijk zoo, dat een personeel zich in zijn geheel aansluit of dit in zijn geheel niet doet. :rAls ge van een personeel, dat b.v tien meisjes omvat-, er 2 of 3 organiseert, is het do ge wone regel dat ge óf de anderen ook krijgt, óf die 2 óf 3.weder als leden ver liest Het is een zeldzaamheid als enke len trouw blijven als de anderen wei geren om óók te komen Dat verschijnsel heeft tengevolge, dat voor de Christelijke organisatie de moei lijkheden extra groot zijn. Immers, do „moderne" bonden komen met de uitnoo- diging: ,,Gij kunt bij ons allemaal ko men." Wij kunnen en willen met zulk een uitnoodiging niet komen, omdat onze statuten den eisch stellen, dat men de Christelijke beginselen aanvaarden en mitsdien den klassenstrijd verwerpen zal. De moderne" bonden aanvaarden ieder een. zoo noodig met verbloeming van het beginsel waaruit zij leven. Meer dan eens was van het bovenstaande het ge volg. dat een geheel personeel zich bij den modernen" bond aansloot, hoewel meerdere meisjes krachtens hui* beginsel, en datgene wat- ze thuis hadden geleerd te eerbiedigen en te gelooven bij ons be hoorden. Daarom meenen wij met aandrang te mogen toeroepen aan hen die Christelijk georganiseerd zijn: doe niet alleen zelf uw plicht-, maar wek ook uwe kinderen op, den hunnen te doen en zich voorzoover zij in het kleedingbedrijf werkzaam zijn aan te sluiten bij den NecL Chr. Bond in de KÏeedingin-dustrie. Het adres van den Bondsseerëtaris is: C. Grashoff. Rodemij- schestraat 22a te Botterdam en van den afd.-secretaris te Leiden: PH J. DE LEEUW. Kanaalstraat 17. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken:* N. Commandeur, fabrikant, te Oegst- geest bij Leiden; cur. mr. H. W. J. Averbeck" fe Leiden. G. Piekaar, autobusondernemer, Den Haag; cur. jlir. mr. W. J. de Jonge, Den ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het:. Doctoraal examen rechten de héeren A. C. de Bruine Groeneveld te L e i d e n,-F. O. Fock te Den Haag, mej. C. A. B. Krull en mej, C. Brusse, beiden te Den Haag. Na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld „Het Boek der dui zend vragen." werd heden bevorderd tot Doctor in de Letteren en "Wijsbegeerte de heer Guillame Frédéric Pijper, geb. te Berkhout, wonende te Leiden. Bevorderd tot semi-arts mej. M. M van der Vliet, te Zierikzee en de heer F. I. J. M. Deelen. te Tilburg. Geslaagd voor het Doctoraal examen in de Nederl. Letterkunde mej. A. E. Smelt te Den Haag. Doctoraal examen plant- en dierkunde, mèj. E. J. Koperberg te Den Haag. LEIDEN. Geslaagd voor het Propae- deutisch examen Godgeleerdheid de heer Rijn). J. A. Moll vau Charante (Katwijk aan den STADSNIEUWS DE HANDELSBEURS. De laatefe in de Stadsgehoorzaal. Gisteren werd de laatste beursdag inde Stadsgehoorzaal gehouden. Met 1 Januari a.s. zal n.l. de Handelsbeurs verplaatst worden naar café de la Post aan de Aal markt. Even vóór half één werden de bezoekers der Beurs uitgenoodigd tot een slotzitting in de receptielokalen der Stadsgehoorzaal alwaar de voorzitter der Kamer van Koop handel, de heer Ten Cate Brouwer alle aan wezigen hartelijk dank zegde voor den steun, welke zij tot het laatst toe aan de Beurs verleend 'hadden. In het kort. werd nog nagegaan, welke redenen tot het. ge deeltelijk mislukken der Beurs geleid had den. De voorzitter der Kamer constateerde echter met genoegen, dat althans één d^r afdeelingen zooveel levensvatbaarheid ge toond heeft te bezitten, dat deze thans zelf standig haar weg zal kunnen gaan. Het is dus niet juist ora van opheffing der Beurs te spreken. Slechts maken de om standigheden het noodzakelijk naar een beperkter localiteit om te zien,jvaar met minder kosten de beurs voortgezet zal worden. Of het door deze andere methode geluk ken, zal, om, beginnende met een levens krachtig onderdeel, de beurs later weer uit te houwen, zal de tijd moeten leeren. Spreker eindigde zijn, door applaus ge volgde rede, met het uitspreken van zijn beste wenschen voor de Znivelbeurs. De heer Van "Well informeerde nog naar de mate waarin reclame voor de beurs ge maakt was. De voorzitter beantwoordde deze vraag zeer uitvoerig, en maakte den aanwezi gen duidelijk, dat op dat gebied belangrijk meer gedaan was, dan men gerechtigd was te verwachten. De heer Van Dam stelde een opslag ruimte beschikbaar, voor de inventaris der beurs, wanneer daar behoefte aan zou blijken te bestaan. Een aanbod, dat dank baar aanvaard werd. De heer Planjer dankte daarop als voor zifter van den Leidschcn Aannemersbond de Kamer van Koophandel voor haar ini tiatief. Al is bij spreker reeds bij liet be gin eenigen twijfel gerezen of de beurs zcru slagen, en al is helaas zijn vrees ge grond gebleken, toch heeft hij steeds sym pathiek tegenover deze beurs gestaan, en haar zooveel mogelijk gesteund. Ware deze poging geslaagd, dan zou dit zeker van groot voordeel voor de aan nemers geweest zijn. Spr. dankte daarom de Kamer nogmaals voor haar initiatief en al de. moeite en kosten voor de beurs besteed. Alle aanwezigen betuigden door een krachtig applaus hunne instemming met deze woorden. De voorzitter der Kamer verklaarde daarop de Handelsbeurs in de Stadsge hoorzaal voor gesloten. Daarop had nog een vergadering plaats van de Zuivelbereiding, waarin nog en kele aangelegenheden de beurs betreffen de, geregeld werden. Ook daar werd onder instemming van de vergadering de Kamer van Koophandel dank gezegd voor hare bemoeiingen waar door het mogelijk gemaakt was, te Leiden een blijvende znivelbeurs te stichten. Schoolbesturen centra Gemeentebestuur. Eenigen tijd geleden waren de besturen der Katholieke- en Gereformeerde Scholen in beroep gegaan hij Ged. Staten tegen een Raadsbesluit, waarbij het gemeentelijk voorschot voor 1923 op de vergoeding als bedoeld in art. 103, 3de lid,-der Lager-On- derwijswet 1920, werd vastgesteld, f)e be sturen voerden aan, dat de bedragen, wel ke als grondslag voor de berekening van de hierbedoelde voorschotten hebben ge golden, n.l. 17 ld. voor een leerling van het gewoon lager onderwijs en 2 1 g 1 d. voor een leerling van het uitgebreid lager onderwijs naar het oordeel dier besturen te laag zijn gerekend. Ged. Staten geven de Schoolbesturen toe, dat het Gemeentebestuur inderdaad deze bedragen te laag heeft gesteld in ver houding tot de gelden, die voor bei open baar onderwijs worden uitgegeven en be palen, dat deze bedragen resp. moeten zijn 17.35 gld. en 21.67 gld. per leerling. Examens krankzinnigenverpleging. De examens zijn voortgezet met de ean- didaten uit Endegeest, enz. te Oegsfgeest. De uitslag is als volgt: Eerste gedeelte 4 cand. Gesl. G. A. Du*jn, M. C. den Hollan der, A. van Leeuwen en W. M. Lobbezoo.^ Tweede gedeelte 5 cand. Gesl. M. Dake- ma, G. Kelderman, J. van de Velde en M. Verhagen. Derde gedeelte 17 capd. Gesl. J. Bakker, A. M. M. a Gampo, C. de Gelder, F. M. Hommers, M. de Jong. M. P. Kelfjens, A van der Kooi, Am C. Krjnger, L: Noort, .T. G. Boodbeen. T. Scheering. J. Scheper, J. Vrison en C. E. H Wijthoff. Op den hoek van .Tanvossensteeg en Oude Vest gisteren zekere J. K met zijn rijwiel in hotsing gekomen met -een auto. Zjn rijwiel werd zoo goed als vev- nicld. De „St.-crt." No. 248 bevat de Konink lijk goedgekeurde gewijzigde statuten (ter N.V. Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens, voorheen J. G Zaal berg en Zonen, alhier. MARKTBERICHTEN^ LEIDEN, 20 Dec. Veiling. Andijvie f 1.50 2.20, Salade f 1,60—2,—; Boodekool f 4— Gelekool f 510; Groenekool f 1.20— 4.60; Selderie f 0,80-1,70; Knolselderie f 3—13; Prei f 1,602,80 alles per 100; Spruiten f 18—25. Lof f 17—21, Nero f 12— 49, Kroten f 22.70. Gekookte Kroten f 9 10, Waspeen f 811, Gr. Peen t 3.604.50; TJien f 7.408.20 alles per 100 kilo; Andij vie 40—93 cent per kist. Boter. De prijzen van boter ap de he den gehouden markt waren als volgt:' pri ma fabrieksbotér (controle) f 2.65, prima boerenboter f 2.402.50, goede boerenboter f 2.20—>2.35 per Kg. Aangevoerd 63/8 en 19/16 vaten, wegende 1545 Kg. Handel goed Eieren. Totale aanvoer 1831 stuks De prijzen waren: Kipeieren f 11.1011.90 per 100 stuks. Handel vlug Turfmarkt van 15 tot en met. 20 Dec. Lange turf geen aanvoer, prijs f 10.50—11 per 1000 stuks; korte turf geen aanvoer en geen noteering. BOSKOOP, 19 Dec. Veiling. Rozen per bos van 10 stuks. Ophelia f 3.Golden Ophelia f 2,50. Hadley f 4.Columbia f 3.02; Butterfly f 2.S1, Freiburg f 1.50, Chrysanthemum grootbloemig 20 cent per stuk. Beshulst 3760 cent per Kg. UTRECHT, 19 Dec. Kaas. Aangevoerd 46 wagens, wegende. 12650 Kg. Handel ma tig. De prijzen waren als volgt: eerste kwal f 5961, tweede kwal. f 5658, rijksmerk f 58—64. alles per 50 Kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 19 Dee. Veiling. Uien per 100 Kg. f C,30—6,80; Peen per 100 bos f 9.209,50; Roodekool per 190 f 6,50—9,10; Gelekool per 100 f 5,40—8 10. Aanvoer: 3940 Kg. Uien, 600 bos Peen. 1590 Roodekool en 1810 Gèlekool. Wisselnoleeringen (Amsterdam"). Berlijn 0.59 Londen 11-65 New-York 2.47®/g Parijs IS 85 Brussel 12.35 Zürich 47.93 Rome 19-55 Christiania t 37.50 Kopenhagen 43.80 Stockholm 66.70 Weenen 0.0035 Praag i 7.49 Madrid 34.60 Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 2(k Dec. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometers!: 778.0 Frank lort. Laagste Barometerst.740.4 Seydisljoru. Verwachting tot den avond van '21 Dcc.i Zwakke tot matige Zuidelijke tot 'óuid- westelijken wind, nevelig tot zwaarbewol droog weer, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3