t Leest deze Prijzen. Hulpgebouw Manufacturen, Breesfraat 31, boel van het samengaan der drie gemeen tel!. Sommigen zullen vragen of het elec.tri- citeits bed rijf niet boven zijn stand gaat met dit gebouw, maar als men ziet hoe de ruimte ten volle benut is. aan de voor zijde door kantoor-, vergaders en teekenlo kalen, aan de achterzijde door werkplaats en magazijnen, dan zal men zich afvragen, hoe het bedrijf nog zoo lang in he»t kleine huis aan de Wagenstraat heeft kunnen werken En de groei van het bedrijf motiveert ten volle de uitgaven, welke natuurlijk niet zoo gering zijn. In de ruim 22-jarige bedrijfsperiode is het aantal kilometers gelegden kabel toe genomen van 39 tot 65 kilometer en is het aantal huisaansluitingen gestegen van 285 tot 1215, waarbij het pa-s ingevoerde sy steem. van huurinstallaties krachtig mede- jverkfc. Op de netten zijn thans aangesloten motoren en tal van andere apparaten. Het stroomverbruik neemt gestadig toe en wordt voor 1925 geschat op 344000 KWU Dat het bedrijf goed gaat bewij zen ook wel de stroomtarieven. Kon begin 1924 de stroomprijs verlaagd worden, ,thans is de begroeting voor 1925, aange boden aan den Baad van Commissarissen, zoodanig, dat wederom ©en prijsverlaging yoorgesteld kan worden. De lichttarieven zouden dan komen van "40 en 25 op 35 en 20 cent per KWU-, en voor de penninginétèrs van 45 op 40 eent per KWU. Om het bedrijf goed te houden, worden geen uitbreidingen gedaan, waarvan de rendabiliteit niet vooraf verzekerd is. Als men rekent, dat in totaal voor aan sluiting op de electrische netten door aan vragers bijbetaald werd ca. f 39000, dan blijkt wel, dat. wanneer het bedrijf deze kosten-voor zich genomen had, de exploi tatie er niet zoo gunstig zou uitzien. De verhouding met de Lichtfabrieken te Leiden is aangenaam en voor het perso neel heeft spr. niets dan lof. Steunend op de hartelijke samenwerking die steeds bestaan heeft en zoo moge blij ven tusschen President, Raad van Beheer, Ba aid van Commissarissen en personeel en andere betrokkenen, mag de toekomst met gerustheid onder de oogen gezien Worden. Na deze openingsrede bleven de genoo- digden nog eenigen tijd gezellig bijeen, terwijl nog verschillende sprekers het woord voerden, om den Baad van Beheer en inzonderheid den President-Commissa- hulde te brengen voor zijn initiatief in deze zaak en geluk te wenschen met dit schoon© gebouw, dat de kroon fs op zijn werk. Woensdagavond hield, de Oudercommissie der O. L. school een ouderavond in de Vereeniging" met als spreker den heer Klaas de Yries, hoofdbestuurslid voor Volksonderwijs met ls onderwerp: „Welke school zal ik voor mijn kinderen kiezen V' De heer Kingma. hoofd der school open de de vergadering en gaf het woord, aan [den spreker, die erkende dat de volks school een moeilijke tijd. doormaakt mede oor de oprichting van bijzondere scho len. Spr. betoogde dat het peil van het mderwijs daalt door het knabbelen aan iet salaris van het personeel en deed [voorts een aanval op het Christelijk on- lerwijs. Het spreekt wel vanzelf dat er voor deze zaak weinig belangstelling was. Ons volk interesseert zich niet meer Ivoor de openbare school. BurgerI. Stand. Geboren: [Annie Eleonora d. van J. J. Guldemond (en C. Th E. Dijkman Overleden: Petrus van Buiten echtg van H Warmerdam, 79 j. Maria Pijn- acker 1 rand. Cornelia Johanna van Asch wed. van O. Tromp, 42 j. Johan- fies Theodorus Wassenaar 11 j. KOUDEKERK. Predikb. Ned. Herv. Kerk ondag voorm. 9,30 uur Ds. Israel en nam. 30 uur Dr Veldhoen van Alphen aan den flijn. Geref Kerk voorm. 9,30 en nam. 6,30 hur Ds. Haspers. BOSKOOP. Woe n's dagavond h ad h hotel ,-Klaassen" de jaarvergadering plaats van de afdeeling Boskoop van den pij zonderen Vrijwilligen Landstorm. Do heer P. A Colijn, burgemeester de ter gemeente, eere-voorzitt^r der afdeeling poskoop, opende de vergadering met een •raak waarna verder het woord werd voerd door dien heer H N. Valkenier de reeve, voorzitter van de Gewestelijke nclstormcommissie en., het verband Gou- Vercler werden door den heer Boulog- lichtbeekleii vertoond, terwijl het ge- eel opgeluisterd werd door de muziekver eniging Concordia." I Het slotwoord werd gespróken door den leer J. v. Meclielen, secretaris van de Ge westelijke Landstormcommissie Gouda, ta-ama door den eere-voorzitter deze goed [e slaagde avond werd gesloten. 1 Door de firma Heijlo tn Visser, blikfabrikanten alhier is bij f. en W. dezer gemeente een adres inge- jiend om vergunning voor de oprichting jan een fabriek van blikwaren aan de uidkade alhier Tot leider der Gym- lasliekvereeniging ,,Hou-vast" is benpemd c heer Bontebal. uit Waddiuxveen, Het ligt in de bedoe- ag' van de gymnastiekvereniging „Hou-^ om in de ipaand Januari e.k. de" arlijksche gymnast'iekuitvooring te doen laats hebben. NOORDWIJK. In de gistermiddag gehou^ n vergadering yan den gemeenteraad -is ndür hoofdei stemming afwijzend b'e- hikt op een verzoek der R. K. Vereeni- te Heerlen, om een subsidie te ver- Geel Katoen, 70 cMI6V2 Geel Katoen, 90 cM. 23V2 Geel Katoen voor lakens. 38'/., Graslinnen, 150 cM. 55 Wit Katoen19J/2 Wit Katoen, 120 cM33 Geel Keper21 Wit Flanel17'/, Schortenbont 31 Theedoeken. 50 X 60 14 Keukendoeken17 Witte Blokhanddoeken20 Tafellakens67'/2 Damast Ontbiitlakens f 175 Specialiteit Graslinnen, 2 Mtr. breed, «oor Indische Lakens, fier el 1.35 leenen voor de instandhouding der kweek school voor vroedvrouw-en. Besloten werd. tot .den bouw van een der den gashouder. Ten slotte werd. zeer uitvoerig van ge dachten gewisseld over een door B. en W. ■voorgestelde transactie met L. graaf van Limburg Styrum heer van Noordwijk. en besloten: le. aan den heer van Limburg Styrum het terrein van den tegenwoordigen vuil nisbelt te verkoopen tot een bedrag van ■f 1500. 2e. Van den heer Van Limburg Styrum voor het verplaatsen van dien vuilnisbelt en de ten behoeve daarvan door de gemeen te te maken kosten een schenking te aan vaarden van f 5000, verminderd (met de koopsom onder le. vermeld. Voor het aanschaffen van een eenvoudige verbrandingsoven voor vernietiging wan bet straat en huisvuil zal ter zijner tijd den Raad een voorstel bereiken. ZOETERWOUDE. In het Wi 11Huis a. d. Rij n- dijk alhier vergaderden gisterenavond de leden der IJsclub LeiderdorpZoeterwou- de (Hooge Rijndijk). Bij de opening gaf de voorzitter, de heer J. P. van der Stoel, zijn spijt te kennen dat de opkomst ter vergadering weer, als gewoonlijk, klein was. Alleen de pioniers van alle jaren ziet men aanwezig. Éen bijzondere dank aan den Voorzitter van de Zustervereeniging IJssport sprak hij uit voor diens tegen woordigheid. De notulen van de vorige jaarvergadering werd door het bestuurs lid, de heer "VV. J. van B eve ren (de secreta ris had kennis gegeven verhindert' te zijn) voorgelezen, en na opmerking- van enkele -leden dat ze zeer beknopt was, onveranderd goedgekeurd. De kas. van d'en penning meester werd nagezien en in orde bevon den; daaruit bleek dat er van het vorige jaar een saldo iai kas was van f 49.80, ter wijl op de Boerenleenbank te Leiderdorp nog is belegd f 578.40. Een woord van dank werd gebracht aan den penningmeester, den heer J. Lemmeneel voor diens correcte beheer der gelden. Bij de verkiezing van een bestuurslid en 2 baan-commissarissfn wegens perio dieke aftreding, werden de. aftredende hee- ren weer herkozen, als bestuurslid N. van Oosterhout en als haan-commissaris de 'heeren J. M. de Koning en A. C. Hen- driksen. Het Toon der baanvegers werd vastge stelde op f 2 per da zooals den vori gen win ter. Door de vergadering werd de wensch uitgesproken, dat de commissarissen goed toe zullen zien dat gedurende den korten tijd dat de baanvegers dp het ijs zijn wer kelijk baan werd geveegd. Van de rondvraag werd door enkele lé den gebruik gemaakt. Een lid wekte de aanwezige leden op om een renteloos aan deel van f 5 te nemen, om de groote kosten der Zustervereniging IJssport te dekken wegens aankoop van gereedschappen en versieringen. Een lid vroeg aan den pen ningmeester hoe het met het innen der contributie ging, nu het zoo weinig winter is. „Goed", antwoordde de penningmeester. Ook wordt nog door enkele leden te ken nen gegeven dat ieder lid moet trachten nieuwe leden te- werven. Daarna werd de vergadering met een wóórd van dank door der. voorzitter gestoten. STADSNIEUWS.' Prof. Einthoven ui* Amerika teruggekeerd. Prof. dr. W. Einthoven gan wie dit jaar de Nobelprijs voor geneeskunde is toegekend, is, heden uit Amerika, waar hij in Boston aan de universiteit een reeks lezingen heeft gehouden, hier te lande teruggekeerd en vanmorgen met den trein, welke 8 u. 40 te Leiden arriveert, aange komen. Eerst laat gisteravond was te Leiden bekend geworden, dat. prof. Einthoven met dezen trein zou aankomen. Doch on danks dit en hetv roege uur waren velen op het station aanwezig om prof. Eint hoven te verwelkomen. In de le klas wachtkamer had de officieele begroeting van den Leidschen senaat plaats. Hier wa ren o.m. aanwezig de burgemeester van" Leiden en president -curator der Leid- sohe universiteit jhr. mr. dr. De Gijselaar en mevouw De Gijselaar; de rector-magni- ficus, prof. mr. A. J. Blok en mevrouw Blok, de secretaris van den academischen 'senaat, prof. dr. -W de Sitter, nagenoeg alle hoogleeraren der medische faculteit en tal van hoogleeraren behoorende tot de andere faculteiten. Ook waren aanwe zig de hoofd-assistent van het laborato rium van prof. Einthoven, dr. Bergansius en verschillende assistenten. Ook de echt- genoote en de kindejgn van prof. Eintho ven waren bij de aankomst tegenwoordig. Bij het binnentreden in de wachtka mer werd prof. Einthoven met een luid hoera begroet, waarna de rector magnifi cus prof. Blok, met de volgende woorden, prof. Einthoven toesprak: Toen ons, waarde Einthoven, het be richt bereikte van de hooge onderschei ding, U te beurt gevallen, heerscble er ik behoef het U nauwelijks te zeggen groote blijdschap in den Senaat. Eerstens voor uw persoon, doch pok omdat van de eer, u betoond, a-ltijd iets afstraalt op onze universiteit. Wij hebben gevraagd, op welke wijze wij het best aan onze blijdschap uiting zouden kunnen geven. Reeds deed de se naat, zoodra deze van het toekennen der hooge onderscheiding kennis nam, U een telegrafische gelukwensch toekomen En het is de groote blijdschap over uwe onderscheiding welke verklaart dat wij hier ondanks liet^ vroege morgenuur, in zoo groo<te getal aanvfezjg; zijn, een getal dat nog grooter zou, zijn geweest als we niet eerst gisteravond laat van uw aan komst waren verwittigd. Inlusschen, wij konden onze gevoelens van blijdschap niet beter vertolken dan dopr onze aanwezig heid hier ter plaatse. Spreker zeide ver der te willen volstaan met de hartelijke gelukwenschen van den senaat welke deze zoodra hij van uwonderscheiding kennis kreeg, ook reeds, .telegrafisch heeft- doen toekomen. Spi*. hoopte, dat prof. Eintho ven nog vele jaren de vruchten zou mogen plukken van zijn wetenschappelijker! ar beid en dat zijn vrouw én kinderen daar van getuige mochten zijn. Do rector beslob! met den wensch dat de senaat nog -tal van jaren van zijn vriendschap zou mogen genieten, die deze zoo waardeert en wederkeerig door u in zoo ruime mat© wordt geschonken. Een hartelijk applaus volgde, waarna de aanwezigen prof. Einthoven de hand drukten om hem persoonlijk met zijn on derscheiding geluk te wenschen. Hiermede was de plechtigheid geëin digd. Naar wij vernemen zal prof. Einthoven zich dezer dagen naar Parijs begeven ter voorbereiding van heb internationaal phy- siologisch congres, dat aldaar wordt ge houden. iGisteravond is de vrachtauto van den heer v. K., uit Akersloot, toen hij van de Riju'sburgerweg af, de Stationsweg opreed, in aanraking gekomen met de tram, door dat de autobestuurder aan den rechterkant bleef, ter plaatse waar de tramlijn naar links omtbuigt. De auto geraakte toen bekneld tusschen de passeerende tram en de trottoirband. Van de tram werden een handgreep en een ruit vernield. De auto bekwam geen schade. Voor een woning aan den Rijnsbur- gerweg is hedennacht weer een rijwiel on beheerd aangetroffen. De politie verstrekt inlichtingen. De heer Hubert Cuypers, componist en koordirecteur te Amsterdam en direc teur van ..Sursum Gorda" alhier, is be noemd tot directeur van „Die Haglie' San gers" in de idaafs van den heer Louis Boer. CHRISTELIJK HULPBETOON AAN BLINDEN. Toen bovengenoemde Vereeniging ver leden jaar den oproep deed uitgaan om voor volwassen blinden een Christelijk tehuiq te stichten, - had zij niet durven hopen, dat zij zoo vlug gehoor zou vinden en dat zij zooveel liefde en medewerking zou mogen ervaren. De giften zijn boven verwachting mild gevloeid, zoodat reeds nu een flinke som hijeen is, als beginkapitaal, terwijl door een belangrijk bedrag aan vaste jaarlijk- sohe bijdragen, rente en aflossing van het geld dat nog geleend zal dienen te worden, is gegarandeerd. Een mooi rustig gelegen terrein, groot 12 H.A. aah den Rijksstraatweg Ermelo-Pui- len, kon worden gekocht tegen geschikten prijs, zoodftt er alle reden is om Gode dankbaat te zijn. Hij heelt, alles voorspoe dig gemaakt. Dat gaf het Bestuur dan ook vrijmoedig heid om verder voort: te schrijden, en tot het hekomen van het nog outlvokende geld, een Hypothecaire Obligafieleening uit te schrijven. Want met den houw moet worden aange- vangem.de nood is haar opgelegd, de zorg en kommer der hulpbehoevende blinden dringt en dwingt, terwijl de aanvragen om opname steeds klemmender worden en ver meerderen in getal. Als wij nu bedenken, dat wij de blinden te lang reeds lieten» wachten, dat wij aan die hulpbehoevenden, die zwaarbeproefden, een schuM hebben in te lossen, dan zal ook deze leening zeker gelukken, vooral nu het zoo gemakkelijk is gemaakt, nu ieder baast kan helpen, door het plaatsen van een stukje van f100.of f 250of f 500. En dat te meer, waar de blinde nu niet vraagt een gift, maar van U allen, een klei^ of een groot bedrag wil leenen, tegen behoorlijke rente. Daar komt bij, dat wij gelukkig mogen constateeren, dat er haast geen zekerder be'egging is, dan bij kerken, scholen en instellingen. De annonce aan de achterzijde geeft alle gewenscht inlichtingen omtrent de leenmg en wij kunnen ons haast niet anders in denken of ied°r Christen in Nederland zal naar vermogen medewerken om deze sym pathieke zaak te doen sTagen, opdat dezen zwaar beproefden, die toch reeds zoo bitter veel moeten missen, spoedig het eerste vriendel'jke. Christelijke tehuis kan wor den eeoneud. TELEGRAMMEN Het Duitsch—Amerikaansche Handels verdrag, LONDEN, 19 Dec. (V.D.) Volgens een telegram uiTWashington bestaat in Ameri kaansche scheepvaart-kringen een heftig verzet tegen het voorgestelde handelsver drag met Duitschland, vooral tegen de bepaling van gelijke tarieven voor de scheepvaart. Men betwijfelt of in den Se naat de vereischte 2/3 meerderheid voor het verdrag zal kunnen worden gevonden. Indien dit niet het geval is. zal de beslis sing, van den Senaat van groote beteeke- nis ziin, omdat de Amerikaansche regee ring voornemens was, de bestaande han delsverdragen in overeenstemming te bren. gen met het Duitsche verdrag. Ernstige mijnongelukken. LONDEN, 18 Dec. Uit Johannesburg wordt gemeld, dat een lift met 31 perso nen in pon goudmijn te Randfontein naar omlaag is gestort, waarbij alle zich daar in bevindende arbeiders, o.w. een blanke werden gedood. BURNETT (Washington) 18 Doc. (V.D.) Bij een ontploffing in de mijn van de Pacific Coast Coal Cy werden 3 arbei ders gedood gn .2 gewond. Drie mijnwer kers worden nog vermist Laatste isrichten EERSTE KAMER. Onts-lag van den heer I denburg. In de vergadering van hedenmiddag las de Griffier een schrijven voor van den heer Idenburg, waarin deze, met het oog op zijn benoeming tot. lid van den Raad van State, mededeelt dat hij ontslag neemt als lid der Eerste Kamer. De Voorzitter zegt dat velen mét hem dit ontslag zullen heireuren, daar de heer Idenburg een vooraanstaand mede lid was, wiens voorlichting op velerlei ge bied door velen zal worden gemist. Door zijn schitterende gaven heeft hij op ka raktervolle wijze steeds zijn land gediend. Vereerd door het vertrouwen van ieder een, kweet hij zich ten volle van de hem opgedragen taak. Geen wonder, dat hij eerst benoemd werd tot minister van Staat en thans tot lid van den Raad van State. Spr. hoopte, dat de heer Idenburg in zijn nieuwe functie het land nog vele jaren goe dé diensten zou bewijzen. (Applaus). Wijziging in de heffing van PI. Inkomsten belasting? Bij de Tweede Kamer zijn lieden inge komen adressen van de Kamers van Koophandel en Fabrieken betreffende het wetsontwerp tot richtiige heffing van de directe belastingen en dat tot wijziging van de Gemeentewet met betrekking tot de plaatselijke belastingen. Branden. Hedenmorgen omstreeks half elf heeft een felle brand gewoed op de derde ver dieping van perceel Hobbemakad© 68 te Amsterdam. Toen de brandweer verscheen, stond de woning reeds in lichte laaie. De brandweer wist echter het vuur tot één verdieping te beperken. De bakkerij van d© firma Havedoorn te Veendam is vannacht geheel uitgebrand Visscherijberichten. LOOSDUINEN, IS Dec. Vcjline. Savoy© kool f 2.80—f 3.10; groene kool f 0.90f 2,20 per 100 st-.; appels f 8.50 f 10.40; spruitkool f 10f 23; witlof f 18 f 19 per 100 K.G.; schorseneeren le srt. f 13.10—f 14.60 per 50 K.G ;spinazie f 1 56 f 1.62 per 4 K.G; salade 2e srt. f 4,20 f 5.7Q per 100 krop; peen le srt. f 17f 20; prei f 1,20—f 3.50; kervel f 4.10—f 4 90; selderij f £20f 2.50 per 100 bos; andijvie f 1.25f 1.48 per kist; boerenkool f 0.14 f 0.21 per 8 K.G, MARKTBERICHTEN HANDELSBEURS TE LEIDEN. Zuivel: Gouda 20 pet. 4243 cents; Leidsch© 20 pet 42}4, cents. Aanvoer en handel matig. LEIDEN, 19 Dec. Veemarkt. Aanvoer: 553 Runderen, 46 Kalveren, 1736 Schapen, 1017 Varkens, 553 Biggen. Prijzen per stuk: 21 Stieren f 200—470, 63 Kalf- en Melk koeien f 230—460, 210 Varckoeie» f m.ï 242 Vette Ossen en Koeien f 390WO, schoon aan de haak f 0.80—1.23; 17 Gras- kalveren f 50—140 5 Vette Kalveren f 55— 170, schoon aan de haak f 1.00—1.65: 41 Nuchtere Kalveren f 10^21S30 Vette Schapen f 40—58. schoon aau de haak f 1.52 1.70; 906 Weidesehapen f 3340; 1017 Magere Varkens f 13—47, per Kg. levend gewicht 6670 cents; 553 Biggen f 5—9; 13 Paarden f 95—270; 3 Veulens f 100—120; 17 Bokken of Geiten f 315. Kaas. Aangevoerd 87 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 62 65; 2e soort idem f 5660; le soort Leicl- sche kaas f 6367, en 2e soort Lenlsche idem f 5862 per 50 Kg. Handel voor Goud sche en Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen: 55 partijen, 2046 stuks, 15939 Kg. LEEUWARDEN, 19 Dec. Kaas. Sleutel kaas f 0,62—0,77; Nagelkaas f 0.24—0.50; Gouda Kaas f 0.351.07; Edammer Kaas f 0.611.03; Commissie f 260 Aangevoerd 32533 Kg. Boter. Fabrieksboter f 2.002,51 per Kf. Aangevoerd 33/3 en 135/6 stukken. ZOETERMEER, 17 Dec. Eierenveiling. Kippeneieren f 1112.60 per honderd stuks VEUR, 18 Dc. Eierenveiling. Op de he den gehouden eierenveiling werden aange voerd: 1928 kippeneieren f 11.45-^-13.25 en 13 Eendeneieren f 11.90 per 100 stuks; 42 Kippen f 0.702,per stuk; 23 Eenden f 1,102 20 per stuk; 16 Konijnen f 1.00— 3.80 ped stuk; 6 Duiven 20—22 cent per stuk. ALPHEN AAN DEN RIJN, 18 Dec. Vei ling. Per 100 Kg.: Kleiperen f 34, Hand peren f 7—14; Bellefleuden f 810; Goud renetten f 1011; Peen f 1.90; Knolrapen f 1.70—1.80; Spruitkool f 22—27; Uien f5,56- 6.50; Brusselsch Witloof f 2627; Per IOC stuks: Savoyekool f 2.50—9.20; RoodekooJ f 2,50—8,10. Eieren. Aangevoerd 7000 eieren. Kip peneieren f 1011.70 en Eendeneieren f 10 per 100 stuks. DELFT, 18 Dec. Boter. Aangevoerd 518 en 1/16. wegende samen 110 kilo. Prijs pe» kilo f 2.90—3—. Veemarkt. Vette Koeien f 200500; Kalfkoeien f 250-^500; Vaarkoeien f 150 350; Magere Varkens f 1452; Nuchtero Kalveren f 1024; Biggen f 5—14; Paar den f 160375. Itimdvleesch per kilo f 1.2G 1.050.90; Aanvoer: 157 Bunderen, 18 Paarden, 81 Maar°re Kalvrren 53 Sehapelï of LammerPT. ""3 ri30"* Bitteren: 7 Gei'-- Nederlana t: 6% Nederland 1922 A B..... 5% Nederland 1919 4/4% Nederland 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 R isl. 1919 frs. 500 male Bank aand. n* Tnd. Handelsbank ir. Suiker /urgeas A. Juvgens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide cm Leather Am Smelting en Re£. Anaconda copper Centr. Leather Studebaker O S Steel gew. Compania Handelsver. A'dam. DoTdtsche Petr Gecons. Holl. Petrol. Koninklijke Olie Orion Arasterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbadjada Holland Amerika lijn a Holl. Stoomboot KML Holl Lloyd Kon. Paketvaart Scheepvaart £friie Bofcfc. Lloyd Kón. Ned. Stoomboot I. Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. D?li-Batavia Tabak Deli Ouftnur Mij H. IJ. S. M. obl. 5K H.IJ.8.M. obl. 1900/'21 4 Mij. t. E. S 8 obl. 5X Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kanea9 Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 3V2 u K. 101% 100% 10C3/J 97 fa7iö/16 - 1751/, 1-5% 184% 134V, 108% 70% 71 73% 287 66% 69% 87*/k 84% 21% 21% 106 118% 118 428% 435 335 - 352% 360 161% 162 119% 198 701/, 26 72% 6% 6 136% 136 126 126 125% 126 150 152 13% 836 365 386 385 95% - 102 117 33% 32% 87 104% 150% 149 Wisseinoteeringen (Amsterdam). Berlijn f',58.94 Londen 11.64% New-York 2.47% Parijs i lc.2Si/2 Brussel 12.32V2 Zürich 47.95 Rome 10.55 Christiania i 37.45 Kopenhagen43.80 Stockholm 66.85 Weenen0.00341% PrAg 7.50 Madrid34.55 Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 19 Déc. 1924, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste Barometerst.: 775.2 Munchen. Laagste Barometerst.: 732.0 Seydisfjord Verwachting tot den avond van 20 Deo.. Matige, Zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt of betrokken, waarschijnlijk weinig ol geen neerslag, zelfde temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 6 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagna-m4.09 fot -Znlerdag- voorm. 7.33

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3