Advertentiën. den veiling waren aangevoerd 1S67 eieren, ■waarvoor werd besteed voor kippeneieren f'9,5011,45, eendeneieren f 10,10—10.45 por 100 stuks, hanen f 1,201,80, kippen f 1 051.20, konijnen f 1.15—3,20, duiven f 0,130,24, alles per stuk De heer en Jac. Groen Czn en D. Buitenhuis, resp. gekozen tot ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk, hebben beide bedankt zoodat een nieuwe verkiezing moet plaats hebben, Op een gehouden v e r- gadering van de IJsclub werden tot leden van het bestuur herkozen de heeren W. van Vliet, J. van Wielingen, C. Verschie cn L C. van Geest, en gekozen de heeren J. van Leeuwen en J. van Vliet. Wegens ver trek uit de gemeente van den heer P. van der Weijden werd in diens plaats tot voor zitter gekozen de heer J. Noordam. ter wijl tot penningmeester werd gekozen de heer Jac Spek Uit het financieel verslag van den penningmeester Bleek dat de ont. vangs^jen hadden bedragen f 581.15 en de nitgaven 1418.76, alzoo een batig saldo -*n f 162.39 KATWIJK AAN ZEE. Gistermiddag had de ope- Ining plaats van den bazar, welke gehou den wordt ten bate van het Jeugdhuis. Door Ds. I. Voorsteegh werd een openings woord gesproken, waarin spr. alle schen kers en medewerksters bedankte voor hun gaven en toewijding. Er was veel- belang stelling. Door de firma de Wed. v. Nelle werd gratis thep, geschonken. Bij herstemming tusschen de heeren F v. d. Marei en J. Hou waard, werd laatstgenoemde gekozen als -notabel in do Ned. Herv. Kerk. Gisteren had de verhuring plaats van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk. De prijzen varieerden tusschen f 25' en f 6. Brand. Gisteravond te elf uur bral; brand uit in huize „Sonnevanck" aan de Noord-Boulevard, bewoond door den heer Houtman. Met twee slangen op de wa terleiding werd het vuur gebluscht. Van den inboedel is echter weinig overgeble ven. De familie was niet thuis. Met de tram van 12 uur kwam de heer H. uit Leiden. De inboedel was verzekerd. OUDEWETERING. Vrijdagavond wérd in de Ghr. School alhier een ouderavond gehou den. Ds J. Brouwer, leidde als Eere-Voorz. der School vereen, deze vergadering. Een groote opkomst der ouders getuigde van warm medeleven met het Chr. Onderwijs. Tn zijn openingswoord sprak Ds. Brou wer over de vraag: Wanneer begint de op voeding van uw kind? Met voorheelden, aan het leven ontleend, wees spr. er op, dat kinderen vaak al door ouders bedor ven zijn voor zij ter school komen. Vaak is do kleine dwingeland 'in den kinderstoel „do baas" in het huisgezin. De opvoeding moet reeds beginnen gelijk met de voeding. Nu kregen de leerlingen der drie hoog ste klassen, welke tot kwart over negen deze samenkomst moohtei bijwonen, gele genheid om onder leiding van 't hoofd der school den heer C. P. v. d. Bie en. den on derwijzer A. Vreeken tweestemmig enkele lie dorp» te zingen Het gezang werd afge wisseld' door 't lezen van een o-pstel of het keurig voordragen van enkele leerlingen. De diepe stilte, waarmede alles aangehoord werd, bewees, dat inderdaad „genoten" wed door de aanwezigen. Na het vertrek deir kinderen kreeg Ds. "W W. Siddrê het woord. Deze sprak naar aarToijjing van JV;6. Met voorbeelden uit 't dagelijksch leven toonde spr, de vaak verkeerde verhoudin gen in het gezin, waar zoo vaak- de liefde 1p vergeefs gezocht wordt. Haat tusschen ouders en kinderen verscheuren de huis gezinnen. Het hart der vaderen moet tot de k:nderen wedergehracht worden en het hart der kinderen tot dat der vaderen. In verhand hiermede wees spr. op de groote waarde van de Christelijke opvoeding in gezin en school. In de nu volgende pauze hadden de ouders de gelegenheid het werk hunner kinderen te bezien. Het schriftelijk werk van alle schoolgaande kinderen was in de heide voorste lokalen neergelegd. Na deze, voor de belanghebbende ouders zeker inte ressante verpoozing, sprak de onderwi jzer 'A. Vreeken over kindergebreken. Het hoofd der school eindigde met een slot woord. De heer F. G. van Hoeken, die oVer eenige weken ons zal verlaten om in de Bp si den ties tad zijn arbeid te beginnen, sloot de rij der sprekers met een kort al- scheidswoord. Een woord van warmen dank en waar de er ini? voegde de Eere-Voorz. hem toe en stelde de aanwezigen in.de gelegenheid hem Gods zegen staande toe te zingen met de woorden van Ps. 121 vs. 14-, Te 12 uur werd deze zoo gezellige sa menkomst gesloten en eiudigd# Ds. W. W. Siddré met dankzegging. Dat vijf uur bijna achtereen met de tref fendste stilte de verschillende sprekers werden aangehoord, dat zóo weinigen, al werd het ook nog zoo laat, vóór den af loop11 vertrokken, het getuigde van warm samenleven, van liefde tot onderwijs en opvoeding. Gemeenteraad Zoeterwoude. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter: de burgemeester, de heer P. iW&p. Na opening worden de notulen gelezen en ongewijzigd vastgesteld Onder de ingekomen stukken is een ver- fcock van den heer Starrenburg om een interpellatie te mogen houden inzake de kindertoeslagen op salarissen van ge meenteambtenaren. Wordt toegestaan Besloten wordfc het raadsbesluit om een kasgeldleening aan te gaan. in te trekken, omdat gebruik kan worden gemaakt van het geld dat de gemeente heeft uitstaan bij de Bank van Ned. gemeenten, k. Naar aanleiding van een schrijven van den heer J den Elzer, Wclpoort. stellen B en W. voor, het onderhoud van de schering" langs het eigendom van adres sant, voor rekening van de gemeente Ie nemen, als contraprestatie voor eventueele schade, die aan het houtgewas op bedoeld perceel zal worden aangericht bij den aan leg van de electrische kabel naar Gelders- woude Conform besloten. Een verzoek van de Ver. voor Landver huizing om subsidie wordt afgewezen, evenals een dergelijk verzoek van de school voor opleiding van vroedvrouwen te Heerlen. Bij de bespreking van een wijziging van de politie-verordening vraagt de heer Starrenburg. of het niet in strijd is met de politie-verordening. met het oog op de vei ligheid, dat de deuren van het Patronaats gebouw op slot gaan, wanneer er voor stellingen worden gegeven Kan bij dit punt niet woTden besproken, zegt de Voorzitter De ontruimingstermijn van enkele afge keurde weningen wordt weer met zes maaden verlengd. Hierna komt ter tafel een voorstel van den heer L. Starrenburg om de verorde ning op de heffing van de pl. inkomsten belasting te wijzigen, en wel in dien zin, dat voor kleine inkomens een grootere af trek voor noodzakelijk levensonderhoud wordt toegestaan, en bovendien de opcen ten niet egaal, doch naar vehouding van den omvang van het inkomen worden •ge heven. B en W. achten het voorstel in strijd met art. 243e van de gemeentewet al is het hen overigens niet geheel duidelijk. - De heer Starrenburg zegt met zijnvoorstel te willen voorkomen dat men- schen met lage inkomens belasting betalen van hun tekort, wat b.v, geldt van in komens van f 600. Spr weet wel dat bij een verplaatsing van de heffing naar de grootede inkomens enkele bezitters de ge meente zullen verlaten, maar spr. gelooft dat men daar tegen niet moet afzien. De Voorzitter herhaalt het bezwaar van B. en W. Be heer Stadhouder meent dat de Voorzitter er niets van begrijpt, en daarom zou spr. het wel eens willen toelichten. Bij de bespreking constateert de heer d e G r a a f fdat'er tusschen het betoog van den heer St., en het voorstel-Starrenhurg geen genoegzaam verhand bestaat. Na stemming blijkt dat de Raad, met het oog op de onvoldoende toelichting, het. voorstel niet om prae-advies naar B. en W. wil renvoyeeren, waarmede het voorstel buiten behandeling komt. Ten aanzien van het voorstel-Starren hurg om een nieuwe regeling te maken voor de betaling van overuren door de ge meente-arbeiders, stellen B. en W. voor, dit voor kennisgeving aan te nemen, waar de werklieden werken volgens hun instruc tie, die niet instrijd is met de arbeidswet, terwijl .zij nE?ar B. en W. meenen, niet overmatig belast zijn. De heer Starrenburg zegt dat de gemeente-arbeiders 102 uur per jaar wer ken zonder dat de gemeente er voordeel Van heeft. De Voorzitter zegt d'at dit geen verband houdt met het. voorstel. De heer de Graaff acht een strikt ge handhaafde 8-urige werkdag voor de ar beiders van een plattelandsgemeente op practische gronden niet te verdedigen. Er zullen ook wel eens tijden zijn dat er' door weersomstandigheden en derg. een paar uurtjes minder gewerkt wordt. De heer Stadhouder voelt wel voor extra-bezoldiging in bijlzondere gevallen, al -was het slechts o-m geen onbillijke ver houding te scheppen tegenover het politie personeel, dat wél bij-baantjes kan waarne men.. Spr. wil een commissie benomen. (De voorz. schudit van neeDe heer Stadhouder: ja, u behoeft er geen zitting in te nemen! gelach). Spr. zou den heer Starreniburg willen bevredigen. De heer S larrenhur^g: Daar hen i'k niet mee bevredigd. De heer Stadhouder: Nou, dan blijf je onbevredigd. De heeren Wesseling en v. Ben nek m voeren aan, dat de heer Starren- brug db't voorstjel doet absoluut zonder voorkennis van de gemeentewerklieden, en dat deze met hun positie geheel tevreden zijn. De heer Starrenburg zegt zijn eigen zin te willen doen. Hij handelt uitsluitend naar zijn geweten. De heer Stadhouder maakt uit wat de heeren Wesselingh en van Bennekom opmerken op, dat zijn voorstel om een commissie te benoemen, niet noodig is, waarom spr. het hierbij intrekt. De heer de Graaff herinnert aan ge vallen, waarin aan werklieden, die extra- diensten. hadden verricht, een bijzondere vergoeding werd toegekend. De heer Noordman meent dat de werklieden niet ten onrechte vertrouwen stellen in B. en W. Het voorstel-Starrenburg wordt' met algemeene stemmen verworpen (groote hi lariteit). De heer Starrenburg zegt zich te heb ben vergist (nieuwe hilariteit). Aangeteekend zal worden dat de heer Starrenburg heeft vóór-gestemd. Naar aanleiding van de openstel ling van de Leiderdorpsche brug wordt besloten de ouders van school gaande kinderen aan den H. Rijndijk, die gemeentelijke toeslag genieten voor het doen overvaren van de kinderen naar Lei derdorp, toe te staan, dat inplaats in de voorgeschreven pont; gebruik wordt ge- maak van de brug. Waar tevens gebleken is, dat in ver houding tot het aantal kinderen, dat er gebruik van maakt, een te groote ver goeding werd verleend aan den tolgaar der zal gebracht worden om het bedrag van deze vergoeding te verminderen. Voorgesteld wordt, ter verhooging van de inkomsten in liet vervolg meer leges to heffen, b.v. ook voor het goedkeuren van bouwplannen door het gemeentelijk toezicht. In dit geval zouden de leges eerst behoeven te worden betaald^ nadat vasstaat, dat de voorgenomen houw door- gaa. Goedgekeurd. Aaankoop van grond aan den H. Rijn dijk. B. en Wr stellen voor, ten behoeve van het maken van een toegangsweg (brug) tot het bouwterrein aan den H. Rijndijk, van den heer G. van Leeuwen 8 M2. grond te koopen a f 5 per M.2 De heer Noordman maant tot voor zichtigheid, omdat hij voorziet dat de sloot, waardoor de brug noodig is, binnenkort wel eens zou kunnen moeten worden ge dempt. Zou het niet heter zijn, nu dadelijk te dempen? De heer de Graaff acht het twijfel achtig of de eigenaar van de sloot tot dempi?ig toestemming zal geven. Verder wordt aangevoerd, dat de ge meente zic'h langs dezen weg zou ver plichten tot het dempen van een grooter gedeelte dan zij zelf noodig heeft. De bespreking hierover wordt gesloten. Met betrekking toit de in voorbereiding zijnde verordening op het schoolbezoek zjjn van de geraadpleegde commission zooveel gegevens ingekomen, dat B. en W. geen ka"ns hebben gezien er voor deze vergadering een behoorlijk voorstel uit te formuleeren waarom besloten word', dit punt aan te houden. In bespreking komen dan het bestek en de voorwaarden voor de' aanbesteding van het maken van een brug. straten, rio- leeringen enz. op het bouwterrein aan den H. Rijndijk. Hierbij komt tevens ter sprake een adres van den heer Vollenberg waarin dezo in overweging geeft hem het werk ondershands aan te besteden. Waar in het adres tevens een aanvrage om schadevergoeding is opgenomen, d:e niet voldoende is toegelicht, gaat de raad er niet op in. De lieer Stadhouder vraagt of er nu voldoende zekerhe'd bestaat, dat het bouwterrein waaraan nu zooveel ten koste wordit gelegd, werkelijk bebouwd zal worden. Spr. is niet erg gerust ten anzien van djen candidaat-bouwer. De heer Starrenburg geeft in over weging, een paar solide borgen te eischen voor den aannemer die voornemens is 6 woningen te houwen. Toegelicht wordt, dat gemeente weinig risico lijdt, omdat de betrokken aannemer eerst een deel van den grond moet heb ben overgenomen, .aleer de gemeente tot het uiitvoeren van de bestratingswerken enz. overgaat. Begoten wordt, een en ander nader te omschrijven en vast te leggen in een con tract. Goedgekeurd wordt het voortel, om een geldleenmg van f 20.000 aan te gaan. Besloten wordt tot het doen aanbrengen van. 2 schakelborden voor het ontsteken van de electrische straatverlichting in de Weipoort. Tot heden werd per jaar f 104 betaalt voor het ontsteken, terwijl deze klokken, waardoor het ontsteken, automa tisch plaats heeft, .samen slechts f 340 kos ten, zoodat hierdoor belangrijk wordt be- De heer Stadhouder verzoekt, in verband hiermede, een billijke regeling van het voorrecht van „vrij licht" voor enkele bewoners van den H. Rijndijk, voor het ontsteken van liet licht. De electrische stroom wordt tegenwoordig voor zooveel doeleinden op huishoudelijk gebied aan gewend. Besloten wordit, hier later op terug te komen. Op enkele aanvragen voor vrijstelling van de betaling van schoolgeld en huis huur wordt beslist overeenkomstig advies van B. en W. fWnrdt vervolgd ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen rechten de heer L. H. de Stuers te Den Haag en mej. S C. Nederburgh te Den Haag Candidaat&examen rechten de heeren E. L. Visser te Den Haag en. A. de Jong te IJselmonde. Candidaats-examen wis, en natuurkun de (Lag A); pater G W H Soos O F. M. Leiden; en Mej. T Bhrenfest te Lei den. Doctoraal examen plant- en dierkunde, le gedeelte: Mej. E. J. Koperberg te Den Haag. Doctoraal examen klassieke letterkunde: Mej. M. A. Koops, Leiden. Geslaag voor het: Eindexamen voor den Ned. ïnd. admi- nistratieven dienst de herren W. A. de Laat de Kanter (Den Haag). J. M. J. Mar- sink (Zwolle) en J. Wenlholt (Leiden). Candidaatsexamen rechten de heer H. Dikkers (Zwolle) en J. H. Ter Spill (Den Haag). Doctor aal-examen rechten de heer H. Willemse (Den Haag) en mej. H. C. Mens F:ers Smeding (Den Haag). FAILLISSEMENTEN Opgeheven het faillissement van H G. Rietbergen te Leiden. STADSNIEUWS. Verbouwing Sterrenwacht. Vanwege het Departement van Finan ciën is aanbesteed het verbouwen van de oostvleugel der Sterrenwacht te Leiden Laagste inschrijver was Jan Hermsen te Den Haag voor f 38.500. Gisteren zijn le den Haag geslaagd voor Leerares in costuumnaaien de dames: B. Kurp'ershoek en T. v. d. Kaai-Root, bei den te Leiden. Voor coupeuse, de dames: H. Hendriks, G. Korenhoff en J. Meiners, allen te Lei den. Voor costumière, de dames: S. Bergman en C. v. Ginhovep te Sassenheim en S. v. Jt Hol te Leiden. Allen leerlingen van Mej. A. J. Leget alhier. SCHAKEN. Leidsch Schaakgen. II— Leiderd. Schaakvereen. 6—4. Een groot aantal schaakverenigingen spelen, in groepen vercenigd, competitie wedstrijden. Zoo speelt het eerste tiental van het Leidsch Schaakgenootschap in het district Zuid-Holland in de 2e klasse A, waarin ook medespelen de Nieuwe Rotterd. Schaakvereen. II, de Residentie schaakclub I, de Haagsche Arb. Schaak club I, het Rottei'd. Schaakgenootschap I en bet Haagsche Discendo Discimus II. In de 3de kl A spelen de Leidsche Volks schaakclub, het Leidsch Schaakgenoot schap II, de Residentieschaakclub III, de schaakclub Voorschoten en de Leiderdorp sche Scbaa-kvereeniging. Gisteravond speelde de Leiderdorpsche Schaakvereeniging te Leiden voor de com petitie tegen het tweede tiental van het Leidsch Schaakgenootschap. De uitslag was de volgende: Leiderdorpsche Leidsch Schaak- Schaak vereenigïng: genootschap II: A. v. Klaveren Sr. 01 W. de Bruin F. de Bruin 01 M M. Segaar H. v. d. Poel i-i H. N. Francois A. v. Klaveren Jr. 1—0 A. Th. Cahen G. do Koning Az. 01 A. Veeö-stra G. den Blanken 1—0 W. Bloem G. A, de Bruyne 4i Ds.C.J.Rijnenberg J. Boot 10 J. de Vries C. v. EgmontI 01 G. Schoppen M. Splinter 01 J. J. Swaan Jr. Totaal: Leiderdorpsche Schaakvereeni- ,ging 4: Leidsch Schaakgenootschap II 6. TELEGRAMMEN De Marokkaansche kwestie. TANGER, 16 Dec. (V.D.) Vernomen wordt, dat 20,000 man Spaansche troepen op weg zijn om Alcazar Sequir, een Spaan sche haven aan de Straat van Gibraltar, welke z'ch thans in handen van de Anjera- benden bevindt, te hernemen. Verder wordt gemeld, dat Frankrijk 30.000 man naar de grens van le Spaansche zone zendt. Trotski nog te Moskou? BERLIJN, 17 Dec. (V. D.). Volgens de bladen heeft de Russische regeering officieel bekend doen maken, dat Trotski zijn „gezondheidsreis" nog niet heeft aangevangen en nog in Moskou vertoeft. Vliegongeluk. SAN PEDRO. 16 Dec. (V. D.). Com mandant Perkins Batcher en uitenant Selby werden ernstig gewond toen zij met hun stalen vlïegituig in zee stortten. Branden te New-York. NEW-YORK, 16 Dec. (V. D). Tij dens de hevige koude welke gisteren in de stad heersebte, zb'n 9 branden uitgebro ken. Honderden ^ersonen zijn dakloos, terwijl de materieele schade meer dan 1 m'Hiocn dollar bedraagt. Laatste Berichten EERSTE KAMER. Na aanneming van het ontwerp tot ver- eeniging der gemeenten Maarheeze en Soe- rendonk, Sterksel en Gassel en wijziging van de grens tusschen die gemeenten en de gemeente Leende komt aan de orda het ontwerp-tarïefwet. De heer We ster dijk bestrijdt het ontwerp dat z. i. in protectionistische rich ting gaat. Vrij ruilverkeer is voor on6 land een bestaansvoorwaarde. De heer v. d. B e r g h noemt verhoo ging tot 8 pet, een belangrijke stap in de protectionistische richting en een omwente ling in onze handelspolitiek die gevaarlijk is voor de toekomst. In ieder geval had men 6 maanden kunnen wachten. Dan had het kiezersvolk geraadpleegd kunnen wor den. Spreker bepleit voorts vergaande be zuiniging op spoorwegen en posterijen. DE Tl JDCOMMISSI E. Verschenen is het verslag van de.Tijd- commissie. De meerderheid adviseert tot invoering van den West-Europeeschen tijd voor de. wintermaanden en van den Midden-Euro- peeschen tijd voor de zomermaanden. In den winter zou de klok dan 20 minu ten later worden gezet, in den zomer 40 min. vroeger. De minderheid adviseert terug te gaan naar den middelbaren tijd van Amsterdam, gedurende het geheel© jaar. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 17 Dec. Veemarkt. 263 Vette Kalveren le kwal. f 1,35—1,46, 2de kwal 1 1,201,30, 3e kwaliteit f 1.101.20 per Kg.; 37 Nuchtere Kalveren f 16—28 per stuk; 635 Vette Varkens Holl. le kwal. 94 96 cent. 2e kwal. 9294 cent; Overz. en Geldersche le kwal. 9496 cent, 2e kwal. 92—94 cent. WOERDEN, 17 Dcc. Kaas. Aangevoerd 225 kaaspartijen le kwaliteit f 60—63, 2e kwal. f 5659; me.t rijksmerk f 59—66, Handel matig. VOORSCHOTEN, 16 Dec. Vrije Veiling. Eieren per 100 stuks f 12.4013.10; Een deneieren per 100 stuks f 10.70; Hanen per stuk f 1.20—1,40; Duiven per stuk f 0.25 0.30; Konijnen per stuk f 1.202,10, KATWIJK AAN DEN RIJN, 16 Dcc. Veiling. Uien per 100 Kg f 6,506.60j Peen per 100 Kg. f 2,60—3.10; Roodekool per 100 f 4,806,30; Gelekool per 100 f 5,10 —6,40. Aanvoer: 2970 Kg. Uien, 1120 Roo dekool, 1300 Gelekool. LOOSDUINEN 16 Dec. Savoye kool f 1,403,90, groene kool f 2.60—3,30 per 100 stukfc; peren f 4,60—7,20, spruitkool f 18—10. witlof f 17—23 per 100 KG., schor senccren le srt. f 8.1012,70 per 50 KG. spinazie f MO1.52 per 4 KG.; prei f 2,60—3,40. kervel f 3.204.10. knulso] e- rij f 4.105.20. selderij f 1.502.60 peter selie f 1.806,60 per 100 bos; andijvie f 1,081.40 per kist; boerenkool 3210 ct per 8 KG. 0FFICIEELE BEL'RSNOTEER Nederland 1923 6% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 4 Yj% Nederland 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1919 frs. 500 VA Koloniale Bank aand Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgens A Jurgens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Ara. Smelting en Ref Anaconda copper Centr. Leather Stndebaker S Steel Gom paiiia Handekver. A'dam. Dordtsche Petr Oecon8. Holl. Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber I>eli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn Holl. Stoomboot Kon Holl Llcryd Kon Paketvaart <3rhper'T",ort Unie Rotfc. Lloyd Kon. Ned Stoomboot I. Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a 0°li-Batavia Tahak Heli Onguur Mn H. IJ. S. M. obl. 5H H.IJ.S.M. obl. 1900/'21 4 Mij. t. E, v. S S obl. VA Atchison Topeka Brie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 88/4 Wisselnoteeringen (Amsterdam). Berlijn ta 6.59 Londen 11.63 New-York 2.47 '/8 Parijs lb 271/2 Brussel 12.24 Zürich 48.u2Vj Rome 10.69 Cbri8tiania 37.50 Kopenhagen 43.60 Stockholm 66.80 Weenen 0.00::47/ Praag i 7.50 Madrid34.8". TEER'flB. V.K. O K. 1007< 10O3/« 1003/4 96b16 37 V4 9'15/16 - 1753/. 51/, 1343/, 136 708/4 71 725/8 286 56V4 68 67V8 84»/4 -L. 21S/4 21V4 106 118 118 17*/* 18 4281/.) 42Ö14 3381/; 346V2 344 160 160 67 120 1971/s 68 70 243/4 26 136 135 124«/2 125 123'/2 125 148>/< 150 13»/,, 369 369 391 390 953/4 81 - 1173/g 32i/s 32»/, 104 - 149 149 Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 17 Dec. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste Barometerst.: 771.3 Zuerich. Laagste Barometerst.: 739.7 Reykjavik, Verwachting tot den avond van 18 Deo Zwakke tot matige, latfcr toenemeed Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wint" nevelig tot zwaar bewolkt, weinig ol gee* regen, iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR. 7 gr. G LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnam 4.11 tot Donderdag voorin. 7.31 Aufgebot. Es wird zur aDgemeinen Kenntnis gebracht daas 1. der Schirmmacher Frie- drich Wilhelm Janssen, wohn- haft. in Leiden (NiederlaDd) van Speyckstraat 8; 2. die Verkauferin Hel ene Hilde Eppinghaus, wohnhaft in Cru leid, Oberstrassc 6, die Ehe miteinandex eingehen wollan. Die Bekanntmachung des Aufgebots hat in den Ge- meinden Crefeld und iu Leiden durch eine doTter- scheinende Zeiiung in ge» schehen. 2927 Crefeld, am 11 Dezeuiber '24. Der Sitmdësboazme: In Vertretung: NKUKR. TE HUUR Bovenwoning en een groote onyem. Kamer met gebruik ven keuken, zeer geêchikt voor oude dame of jonggehuwden. Direct te aanvaarden, omtrek Station. BrieveD bureau van dit blad onder No. 2934. Op welvarend dorp bij Leiden zeer goede gelegenheid tol op richting eener Barbierszaak, HUIS TE HUUR. Br. aan bur. van dit blad onder No. 2931. Het Eugaristi ch Congres is het onderwerp van ex prie?ter JOS. v. VEEN, op 2c Kerstdag 'e morgens 10 uur Nulsgebonw Stceusthüur. Entróo 25 cent. Debat vrijReeds kaarten verkrijgbaar Lombokstraat 89. 2933 „De Dageraad".

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3