Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEIDSCHE COURAN ABONNEMENTSPRIJS in Leiden en buiten Leiden v/aar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f 2.50 Cer week f 0.19 franco per post per kwartaal f 2.90 5de JAARGANG. - ZATERDAG 6 DECEMBER 1924 - No. 1382 Bureau: Hooigracht35 Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS Gewone advertentiën per regel 22! cent. Ingezonden Mededeelingen, dubbel (arief. Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbetaling. van ten hoogste 30 woorden, worden; dagelijks geplaatst ad 50 cent. pit nammsp bestaai uit twee bladen. Om de beginselen. Nog slechts enkele maanden, en. we staan weer midden in de verkiezingsactie. Dat blijkt mede uit liet ontwerp-slembus- •program,. dat dezer dagen door het Cen- tra al-Comi lé aan do A. R. Ki^svereenigin gen werd toegezonden. Die verkiezingsstrijd heeft met name in 'ons land, een mooien kant. In tegenstelling met andere landen, wordt hier de strijd nog altijd beheerscht door de beginselen. Ook in andere landen worden er wel gevonden die de A. R. en in het algemeen de Christelijke beginselen liefhebhen, maar .van een optrekken onder eigen banier is daar geen sprake. Van een pogen om "welbewust tegenover ;do revolutiebeginselen het Evangelie te stellen bemerkt men daar niets. Hen hoort daar geen verwijten aan het adres van Regeering of partijen dat zij de (beginselen die zijn naar het Woord Gods uit het oog hebben verloren, er is bij geen 'der partijen een terugroepen naar de oude paden vau het Woord des Heeren en ner gens wordt daar het „Pro Rege" in de par tij banier geschreven. Bij ons is dat anders. Er wordt hier met dank aan God mag het geconstateerd, nog geworsteld om de hoogere dingen. De strijd gaat hier niet .in de laatste plaats om de die pere beginselen. Dat is van groote beteekenis. Het is een feegen, waarvoor we bij het klagen over gebrek aan beginselvastheid, het oog niet mogen sluiten. Belangen-partijen hebben het in ons land nooit ver kunnen brengen. Wie invloed op ons volk wensclit uit le oefenen, moet altijd weer teruggrijpen naar de beginselen. Kleinere of grootere belangen mogen 'voor een oogenhlik bepaalde volksgroepen 'in beweging brengen, alleen de strijd der l-nn ,rl<v£rpr>-cf drift AaatLnplaaiftn en hert hart van ons volk in vlam zeilen En waar we nu staan aan den voor avond van den verkiezingsstrijd en de eer- is le voorbereidende maatregelen worden ge nomen, daar stemt het lot voldoening dat hn het ontwerp-stembusprogram allereerst en allermeest op de beginselen de nadruk Wordt gelegd. ..Het Centraal Comité aldus de inlei ding van het program oordeelt, dal niet minder dan in 1922 vaststaat de noodzaak van het voeren van een zuivere be ginselpolitiek en dat niet minder aan toen beseft wordt, dat daarvoor ver-; eisckt is: een vaste grondslag en een onwankelbare overtuiging. Die vaste grondslag voor politieke actio vindt de A.-R. partij in haar Program van Beginselen, waarin beginselen van staat kundig beleid in het onveranderlijk Woord Gods vervat, tot uitdrukking zijn ge bracht. En die onwankelbare overtuiging kan slechts wortelen in do wetenschap, dat ;Gods raad bestaat van eeuwigheid tot in eeuwigheid; dat zijn bestuur over alles igaat; dat Hij de menschen en do volken naar Zijn vast voornemen tot de bestem ming voert, die Hij hun heeft gesteld; dat hot eind van al Zijn werken Hem recht vaardigen en verheerlijken zal. Naarmate de grondslagen van het na tuurlijke leven, het gezin en het gezag, oneer bloot slaan aan aanvallen van den geest, die alle Gods ordeningen wil ver zwakken en ontbinden, vspreekt onze partij, in diep besef van eigen onbekwaamheid en ontrouw, maar in het vertrouwen op Hem, wiens kracht in zwakheid volbracht wordt, dn heilige bezieling het voornemen uit, om pal te staan in den strijd voor Zijne orde ningen en om te ijveren voor de beveili ging van do Christelijke grondslagen van ons maatschappelijk en staatkundig le ve n." Drt stemt overeen, met wat in 1922 werd geschreven tóen het in don aanhef van (het. program heette: „Do A. R. partij, op den 13ea April 1922 'saamgekomen in hare Deputeiwergad., 'ter voorbereiding voor de algemeeno ver kiezingen, verwijst in verhand daarmede allereerst naar haar Program iv a n beginselen. Do nood der tijden roept, met grooter ;aaudrang dan ooit te voren, om een zui vere beginselpolitiek; om vast- 'h e i d vangrondslag; om een o n- wankelbaxe overtuiging. Tegenover hen, die de bron van het recht zoeken in den mensch, stelt dat beginsel* jprogram de uitspraak, dat alle recht uit jGod is. Tegenover de souvereiniteit van den mensch handhaaft het de volstrekte souve- .ie:niteit Gods over al het geschapene. Tegenover de onstandvastigheid der jmenschelijke vindingen op staalkundig -terrein plaatst het de eeuwige beginselen van het Woord des Heeren. Waar de geest uit den afgrond in onze «agen er zich op toelegt om de grondsla gen van het gezinsleven te ondermijnen, paar vraagt dat Program om waarhoTgen, ten einde het Christelijk huisgezin te be schermen tegen zoo boozen aanslag. Het komt op voor bescherming en ster king van het maatschappelijk zwakke, maar handhaaft niet minder het Techt der persoonlijkheid tegenover de gemeen schapsidee. De beginselen van dit Program zon der schipperen met beslistheid te handhaven en daardoor vast te houden aan den Calvinistischen grondtrek in ons volkskarakter»:, wordt door de Deputaten- vergadering in toenemende mate als hoofdzaak beschouwd bij alle poli tieke actie." Hier wordt ongetwijfeld uitgesproken wat er leeft in het hart van ons Anti-re volutionaire volk. Het wenscht niet liever, dan dat een zuivere beginselpolitiek wordt gevoerd en dat het program van beginselen zonder schipperen en met beslistheid wordt ge handhaafd. M8ar juist daarom is er in sommige kringen cenige aarzeling. Wat zoo wordt gevraagd is er van het in 1922 gepubliceerde program in de practijk terecht gekomen? Is inderdaad het beginsel zonder schip peren gehandhaafd? Op deze belangrijke vraag geven wij in een volgend artikel een antwoord. V De roede vlag. Het gaat bij onze Marine focli wel alle perken te buiten. Enkele weken geleden bleek dat sabo teurs onder het personeel voortdurend in de weer .waren om allerlei werktuigen te vernielen of onklaar maken. Daarna begon men brand te stichten. En deze week werd gemeld, dat op H. M.'s Gelderland den geheelen nacht ;de roo- de vlag heeft gewapperd. Do Marine-commandant te Helder gaf onlangs een geruststellende verklaring, maar wij aarzelen niet dit zeer ernstige verschijnselen te noemen. Wat op onze Marine gebeurt is je rein ste anarchie en een bewijs van verwor ding in hooge mate. De revolutionaire theorieën hebben diep Ingevreten. En krachtige maatregelen zullen noodig zijn om acai deze onhebbelijkheden eeu einde te maken. Het klinkt, wel heel mooi als gezegd wordt, dat. de geest van het corps als ge heel goed is, en dat de groote meerderheid dergelijke wandaden afkeurt, uit het feit, dat ondanks scherpe bewaking aan dit re volutionair optreden geen einde komt, blijkt het tegendeel. Hier moet worden ingegrepen. Spoedig on krachtig! DE POSITIE DER VRIJE UNIVERSITEIT. Niet zonder eenige verrassing, schrijft de „S tand.", zullen velen wellicht kennis hebben genomen van de benoeming van Prof. Buytendijk tot Hoogleeraar in de Physiologie aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Stemt 'het aan de eeno zijde lot voldoe ning dat de hoogleeraren van de Vrije "Universiteit ten deze op vollen voet van gelijkheid worden behandeld met hunne amhlegenoolen aan de Openbare Universi teiten bij vroeger vergeleken een onmis kenbare vooruitgang aan den anderen kant is het voor de Vrije Universiteit een gevoelige slag, een der léden van hare nog niét eens aan den eisch der Wet voldoen de medische faculteit, naar elders te zien vertrekken. Daarmee toch wordt het. tijdstip waar op deze faculteit aan den minimalen TVetseisch voldoen zal. weer naar achteren verlegd; en1930 is niet zoo ver meer af. Natuurlijk is dat oen ernstig bezwaar, doch mem 'legge er niet te veel nadruk op! Roods eerder is in ons blad door onzen ■toenmaligen hoofdredacteur 'betoogd, dat 'de totstandkoming der bo:de nog ontbre kende faculteiten' aan de Vr'je Universiteit niet zeer groote bezwaren zou 'gepaard gaan. Eén der hoofdbezwaren is, dat het zoo moeilijk is de geschikte hoogleeraren voor deze faculteiten le vinden. Zijn wij niet geheel verkeerd ingelicht, dan is Prof. Bouman nu ongeveer 17 jaar werkzaam en a's hij ons kwam le ontval len, zou liet zeker heel moeilijk zijn een alleszins geschikten vervanger voor hem aan te wijzen. Wij zullen op al de 'moeilijkheden, die met dit probleem saamhangon. thans niet verder ingaan. Ook is het niet onze bedoe ling het debat (e heropenen over het des tijds door den heer Golijn to Leeuwarden en daarna in ons blad verdedigde denk beeld, al mcenen wij ook dat de practisehe uitkomsten zijn inzicht ten s'otte zullen rechtvaardigen en hem in het gelijk zullen stellen. Men kan dat intusschen aan de toekomst overlaten. Feit is, dat aan de Vrije Universiteit ook al warén er in de medische faculteit een paar hoogleeraren meer dan de twee die wij (tot nog toe hadden geen artsen opgeleid kunnen worden. Feit is ook, dat de medische studenten aan de gemeentelijke Universiteit te Am sterdam, zoo zij de Gereformeerde begin selen feijn toegedaan, zoodanig overladen zijn met hunne gewone studiën, dat men van hen een enkele witlo raaf daargela ten niet kan vergen dat zij boven dien nog college's aan de Vrije Universi teit volgen. De meesje studenten toclh uit onzen kring, zijn niet bemiddeld. Ze moeten, als ze (klaar zijn, hun brood gaan verdienen; Ido medische studiën duren toch al 7 jaar; den duur ervan verlengen, kan bijna geen zich veroorloven. Men kan deze omstandigheden niet ne- geeren, niet doen alsof ze niet hestonden. Men moet er mee rekenen. En in dat licht gezien is er aan het ver trek van Prof. Buytendijk misschien een lichtzijde verbonden. Hij gaat geen bijzon deren leerstoel bezetten; hij wordt gewoon hoogleeraar met al den invloe'd die van zulk een professoralen katheder op de me disch» studenten uitgaat. Kon hij medewerken aan de vorming van artsen aan een Gereformeerde Univer siteit, wij zouden dat verre verkiezen. Nu dat niet kan, kunnen we hegrijpen, dat Prof. Buytendijk1 de hem gebo'den gelegen heid tot uitbreiding van zijn arbeidsveld niet heeft laten' voorbijgaan. Ook in zijn aiieuwe functie kan hij de Vrije Universiteit blijven dienen. Al onze toekomstige professoren voor een medische faculteit aan de Vrije moeten nu een maal ïhunne opleiding ontvangen aan eene der Rijksuniversiteiten. De vorming van de leerkrachten voor een professoraat moet voorafgaan aan alle andere dingen. De tijd waarin die vorming rijpt, is eigenlijk vooi^- bereidingspcriode voor de oprichting eener medische faculteit die terecht dien naam dragen mag. Bij die voorbereiding krijgt Prof. Buy tendijk thans eene belangrijke taak le ver vullen. Wij zien hem noode vertrekken; hij was op wetenschappelijk terrein eene eere voor 'de Vrije Universiteit. Maar als we op alle factoren acht slaan, kunnen we in het heengaan niet alleen berusten, 'doch zien we er ook wel lichtzijden aan. STADSNIEUWS A.-R. Propagandaciub. Dq A. R. Propagandaciub „Dr. X. Kuy- per" zal a.s. Woensdag oen vergadering houden, waarin de heer R. A. den Ouden van 's-Gravenhage als spreker, iiooptopte treden. Onze actieve Propagandaciub heeft recht op de waardeering en het meeleven van de partijgenooten en wij vestigen dan ook gaarne op deze vergadering.de bijzondere aandacht onzer lezers. Late ieon ieder die ook maar ^enigszins in de gelegenheid i3 niet ontmoedi gen door rustig thuis te blijven, maar sterken en bemoedigen door deze zeker belangrijke vergadering bij te wo nen. Instituut voor Tropische Geneeskunde. Na eenige onderhandelingen van prof. Francini te Bologna met hot bestuur van 'de Vereeniging Instituut voor Tropische Geneeskunde Rotterdam-Leiden heeft, haar de N. R. Crt. meldt, het bestuur gevolg ge geven aan de uilnoodiging op de onder auspiciën van den Paus van Rome te hou den missie-lentoonstelUn.g deel te nemen met een inzending voor de afdeeling tro pische hygiëne. Met het oog hierop heeft de directeur van het Instituut, pytf. dr. P. G. Flu, een verzameling bijeengebracht, welke heden voor genoodigden en de pers in het gebouw van het instituut aan het Rapen burg was tentoonfeste'd. Morgen zal do verzameling naar Rome worden gezonden. De naar de tentoonstelling te Rome te zenden verzameling bestaat uit de volgen de voorwerpen: een 25 platen en graphie- ken, een honderdvijftig groote diaposi tieven, een verzameling voedingsmiddelen, waarvan het voortgezet gebruik in verband slaat met heFopIrcden, voorkomen en ge- uezen van Beri-Beri; een verzameling van dierlijke parasieten, welke als veroorzakers van tropische zakten bekend zijn; eene verzameling bloedzuigende insecten,* be kend aks overb'-enesters van in de tropen voo-komende ziekten. De combinatie vari deze verschillende rlemonstratie-objec'ten geeft oen duidelijk beeld van de oorzaken, de wijze van ver breiding en voorkoming van: Beri Beri, p:st, cholera, mijn worm zie kt?, filaria- wormziekte, de door amoeben veroorzaakte dysenterie, de framboesia tropica, lepra en lal van in de tronen voorkomende huid ziekten. den invloed van omgeving en mug gen fauna op de verbreiding van malaria in enkel1 tropische centra, den invloed yan vaccinatie op" het verloop der pokken en do wijze waaron men in Indiö tracht het vraagstuk van don afvoer vau faccaliën op le lossen. Dc Rijksuniversiteit. Op de begrooting van Onderwijs enz. zijn na de daarin aangebrachte wijzigingen voor de Rijksuniversiteit alhier de volgen de golden uitgetrokken: Reis- en verblijfkosten der leden en van den secretaris van bet college van curato ren, onkosten'op de vergaderingen, bureel- kosten van het college en den sercetaris van curatoren, den Rector magnificus en den secretaris van den Senaat f 1.950.— Jaarwedde van den secretaris van cura toren f 5-000. Jaarwedden, ver]ofstraktementen, toela* gen en belooningen van de 60 gewone hoogleeraren, 8 buitengewone hoogleera- ren en 11 lectoren van d© onderscheidene faculteiten f 561.560. 'Toelagen aan ambtenaren, als in artikel 15 bedoeld, voor kinderen, die zij te hun nen laste hebben f21.000. Personeel© toelagen aan emeriti-hoog leeraren f 263.—% Jaarwedden, veriofslraktementen, toela gen en belooningen van 590 ambtenaren en bedienden f 940.700.—;. Toelagen aan ambtenaren, air. in artikel 18 bedoeld, vcor kinderen, die rij te hun nen laste hebben f 15.000. Kosten voor aanbouw, onderhoud cu verbetering, voor huur en lasten van ge» bouwen en terreinen, voor aankoop en overdracht van grond of gebouwen, voor onderhoud en aankoop van meubilair, voor aanvulling en uitbreiding der verza melingen en hulpmiddelen voor het onder wijs, voor 'reis- en verblijfkosten, voor be grafenis, administratieve, huishoudelijke en andere uitgaven f811.850. Buitengewone kosten voor het natuur kundig laboratorium f 5.000.-. Subsidie aan de gemeente Leiden voor het onderhoud van een park op de groote Ruïi] a aldaar f500.—-, In totaal bedragen de kosten dezer Uni versiteit dan f2.362.823. Hel nieuwe Ziekenhuis. - Op do vraag of in het hierboven genoem de bedrag de afbouw van het nieuwe Zie kenhuis is begrepen, wordt in de Memo rie van Antwoord een ontkennend ant woord gegeven. De hiervoor noodigo gelden, zegt de Min-ster, worden tot dusver jaarlijks op de Bouwfondsbegrootïng aangevraagd. Die afbouw .geschiedt geheel overeenkomstig het verleden jaar vastgestelde plan, dat uiteengezet is op hladz. 13 en 14 van de Memorie van Antwoord nopens hoofdstuk V A der Staalsbegroof'ng voor 1924 en op bladz. 1 en 2 der Memorie van Ant woord nopens de Bouwfondshegrooting voor 1923. Er is derhalve geen sprake van, dat het aantal „paviljoens" nog niet vol doende zou zijn; intfgsndeel zullen, zooals uit bovenbedoelde uiteenzetting blijkt, ver schillende der reeds opgetrokken gehou wen gedurende de eerstkomende jaren nog onafgewerkt blijven en is in overweging een er van te verhuren. In do hierboven in de laatste plaats ge noemde Memorie van Antwoord is als to taal der op dat oogenhlik d.i. eind 1923 voor den afbouw nog noodig geachte gelden eon bedrag van f 5.090.000 ver meld. Tn dit bedrag is zooals steeds in alle ramingen voor de Bouwfondsbegroo- ting begrepen dat deel van de inrich ting, hetwelk kan worden gerekend tot de gebouwen te behooren (verlichtings-, ver- warmings- en lift-installalies, enz.) zoo mede het meubilair ten behoeve van het onderwijs (inrichting collegezalen, labora- torimnmoubels, enz.). Voor den (eigenlij ken ziekenhuis-inventaris '(bedden, enz.) dient, nog een kostenbecijfering te worden verstrekt." Gistermiddag moest een motorschip- per die het Rijn- en Schiekanaal wilde in varen, voor de brug van den Haagwcg even wachten. Toen de schipper wilde stoppen om "Wat achteruit te gaan weiger de de motor, met hot gevolg dat de schuit doorgleed en in aanraking kwam mïét de brug. Het bovenwerk van de brug werd ontzet, en ook de schuit bekwam conigo schade. Schipper was de heer A. H. uit Spijke- nisse. Waarschijnlijk door opensluiting van de deur, heeft gisteravond een onbevoeg de z:ch toegang verschaft tot de woning van den heer M. aan den Ri.in- en Schie- kade, en uit de gang -een rijwiel meege nomen. De brugwachter, van de brug in den Haagweg heeft gisteren onbeheerd drij vende aangetroffen de luxe roeiboot ..Bet sy". De boot is vervaardigd van geel teak hout. BINNENLAND De Ken. Fatnil'o. Dc- Kon'nklijke familie wordt a.s. Maan dag per staatsspoor te 11.03 uur voormid- dag.s, .uit het Loo te 's-Gravenhage terug verwacht, om daar weder haar winterver blijf te vestigen. DE SCHOOLGELD REGELING. Mogelijke icgcmcelkoming voor groote gezinnen. Do Minister van Onderwijs heeft in de Tweede Kamer meegedeeld dat hij een on derzoek zal instellen of een wijziging kan worden aangebracht in de nieuwe school- Aan het Zoeklicht Leiden, 6 Decemi>er 192Ï; In „De BaDier" vond ik onderstaand^ advertentie, die op de bezwaren van som3 migen tegen verzekering, m.i. een cigen-i aardig licht werpt: „Om buiten eenige verzekering le blifo ven, wordt gevraagd f35000 lste hypof theek, op huizen, land en boschgrond 30, pet. der volle waarde. De schuldeischer is genoegzaam gewaar borgd bij evenlueelen brand in de waardëf aan den grond die overblijft. Beter kai£ men zijn geld niet beleggen. De steller der advertentie is dus legeii elke verzekering. Maar ter geruststelling van een even*, tueelen geldschieter verzekert hij. daïj deze bij evenlueelen brand genoegzaam: gewaarborgd d.i. verzekerd is," in de waarde aan grond. Ik zou willen vragen: is zulk een vorm van verzekering dan wel toelaatbaar? OBSERVATOR» geldregeling teneinde tegemoet te komen, aan do moeilijkheden, welke voor de groote gezinnen aan die regeling z;jn verbonden'.'! Reclame op rijksgebouwen. Bij de Tweede Kamer is .ingekomen eelt adres van den voorzitter en den secreta-i ris namens het dagelijksch bestuur Van 'den „Bond Heemschut" te Amsterdam, met verzoek te bevorderen, dat het bezigen van Rijksgebouwen voor reclame-doeleim den wordt voorkomen. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Ds zekerheidsstelüngen verval'en. De directeur-generaal der posterijen eö telegrafie maakt hekend. dat de zeker-* lieidsstellingen, welke gedurende de tijde-*, lijke sluiting van den postchèèque- en giro-» dienst door de commissie voor de uilbeta* ling van "gelden op-postrekeningen werden gevorderd bij de uitbetaling van bedragen op postrekeningen, thans als vervallen kunnen worden beschouwd, indien de be-» trekkelijke postrekening geen debet-saldo' aanwijst en bovendien dé accoord-verkla-* ring mot het saldo aan het bestuur van der» postcheque- en girodienst is overgelegd. Do door de rekeninghouders hij de ge noemde uitbetalingen overlegde formu* lieren van zekerheidsstelling kunnen des* gewenscht onder opgaaf van het nummer der postrekening schriftelijk worden te-» ruggevraagd aan den postdirecteur ter plaatse tot en met 18 December a.s. De Postcheque- en Girodienst. De Staat is thans overgegaan tot heï dagvaarden van de personen, die van den ten gevolge van de sluiting van den Post* cheque- en Girodienst Qntstancn toestand gebruik hebbe .gemaak om moer geld op te vragen en ie ontvangen dan waarop zij in werkelijkheid recht hadden. Tot dusver zijn elf dagvaardingen bij verschillende rechtbanken in ons land uit-» gebracht, terwijl een vordering heneden' f200 bij een kantonrechter aanhangig is gemaakt, Ruijverkayelirgscommissln. Naar men verneemt wordt a.s. Maandag Je Arnhem in het gebouw van de Ned. Heide Mij. door den Minister van Binnen-* landsche Zaken en Landbouw de dezer da-* gen ingestelde ruürerkavel;ngscommissie geïnstalleerd. Concentratie v. Boerenleenbanken. D? 40 locaio, tot nu toe bij de Goöp. Cen* trale Landbouwbank te Alkmaar aange^o* len Boerenieenbanken zul'en zicli en bloc aansluiten bij de Goöp. Centrale Boeren-* leenbank te Eindhoven. Tel. De saldi van het Staa'lsmunlbedr'jf. In bet dezer dagen opgenomen uittrek sel uit hot antwoord van minister CoHiA op de vragen van het Eers'e Kamer-lid Haazevoet, inzake de saldi der Slaatsbe-* drijven vermeldden wij. dat ten aanzien van het Staatsmuntbedrijf van 1913 tot en met 1922 nadeel iec saldi vielen te ronsla* teeren en dat 1923 er een van f41.596.40 te z'en gaf. Een zeifoutjo heeft ons daarbij parten gespeeld. Inderdaad gaf a1!een 192J hot genoemde nadeel ige saldo te aansrhou. wen; de overige saldi in genoemd tijdvak waren alle voordeelin. zij het dan ook. da? hot voordeel voor 1922 slechts f 3.996.07 bedroeg, waartegenover evenwel 1921 prijkte met een voordeelig saldo van f 566 802.01 h'. en de overige laren met sal di, variecrend van 127 tot 507 mille. Mevr. A. M. E C. Baronssse van Vredenburch. t Woensdagmiddag is op Oud Eik en. Duinen te 's-Gravenhage tbr aarde beslclcl het stoffelijk overschot van mevr. A. M. E. C. Baronesse van Yredonburcl' gcb. Ha-vela ai*, die 17 October j.l. to Budapest Overleden is. Op hot kerkhof waren aanwezig vele kinderen uit Hongarijo, die tijdelijk in on* land vertoeven en nu bun beschermster een laai sten groet wilden brengen. Vau den Hongaarsclien kindertrein, die

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1