Dagblad voor Lolden en Omstreken. NIEUWE IUDSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS in Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn ,Per kwartaal 2.50 Per week t 0.18 Franco per post per kwartaal f 5de JAARGANG. - ZATERDAG 29 NOVEMBER 1924 - No. 1376 BureauHooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58336 Sit nummer beslaat twee laden. Verloren idealen. 411 De algemeeno beschouwingen over de Staatsbegroting behooren weer tot het verleden. Het verloop was anders dan menigeen zal hebben gedacht en verwacht. Ka de hetze nu meer dan een jaar lang tegen de xegeering en meer speciaal tegen den heer Colijn gevoerd en na de felle campagne inzake de ontwapemngsacue van de laatste maanden, scheen er, vooral hole in verband met de komende verkiezin gen, reden te zijn om hartstochtelijke dej batten te verwachten. Het is echter anders geloopen. De redevoeringen waren zeldzaam mat 'ditmaal, vooral aan de zijde van de op positie waar alle geestdrift schoen te ont- -breken. Verheffende momenten ontbr.ah.en heel. 1 Zelfs de zwanenzang van den heer Troel stra, eenmaal een geweldig spreker, die, -tvelk onderwerp ook aan de orde was zijn -gehoor wist te boeien en zijne volgelingen wist mee te steepen, vermocht ditmaal niet de aandacht te trekken. En dat is waarlijk ook geen wonder. Er is een tijd geweest dat de heer Troel- s'tra met groote hartstocht streed voor een ideaal en dat hij met gloeiende geestdrift schilderde, d'e heerlijkheid van 'het So- 'cialisme, dat naar hij geloofde, komen zou en van de nieuwe maatschappij wier komst hij aanstaande waande. Maar die geestdrift is gedoofd. r De jaren na den oorlog hebben blijkbaar onimoedigend gewerkt. De nieuwe tijd waarvan men droomde bracht wel een an der geluid, maar daarbij bleef bet dan ook. Indien ooit, dan was er nu een schoone gelegenheid om de heerlijkheid van het So cialisme in de pfcactijk te toonen. De meeste landen van Europa waren door den oorlog en de gevolgen daaivan ontred derd, de machthebbers werden verjaagd en de komst van het Sooialisme met blijden jubel begroet. De dageraad van de volksbe vrij ding waa nu aangebroken. Eindelijk zou dan nu de dag zoo vol van glorie, waarvan Herman Gorter bad go- zongen, dagen. In Rusland werd met al het oude, met alles wat nog aan het kapitalistische stel sel herinnerde finaal gebroken en een nieuwe maatschappij op beteren grondslag gesticht. Oostenrijk kreeg zijn beroemde wetboe ken waarin het Socialisme practisch tot •toepassing werd gebracht en niet zonder Ontroering wees Mr. Troelstra op zijn vriend Ebert, die aan bet hoofd van de Duitsche republiek werd geplaatst. Nu zou dan eindelijk het lang begeerde einddoel worden bereikt. Het kapitalisme had nu afgedaan. Het Socialisme kon wor den ingeluid. Maar hoe groot was de teleurstelling toen bleek dat in de practijk het Socialisme geen stap nader was gekomen. De mooie wetboeken van Oostenrijk wer den in stoffige kasten bijgezet en het ka pitaal was noodig om althans nog eeniger- anate orde op zaken te stellen. In Rusland werd de c'haos volkomen en werd over de bevolking een zee van ellende uitgestort. En in Duitschland 'ging het al niet heter. Van een toepassing van de Socialistische beginselen was ook hier geen sprake. De vorm was veranderd maar in wezen bleef alles bij het oude en een groot deell van de bevolking hunkert naar de vroegere toestanden. En daarbij komt nog dat ook in ons land de Socialistische beweging innerlijk-ver zwakt werd. Men kreeg Socialistische wethouders die de vroegere idealen stuk voor stuk verloo chenden en trachtten het kapitalistische huis dat sinds jaren al:s onbewoonbaar was afgeschilderd en naar den sloop er was verwezen, zoo goed mogelijk bewoon baar te maken. Er werden kleine verbete ringen tot stand gebracht en groote feuten gemaakt, maar van -de nieuwe maatschap pij werden zelfs de flauwste omtrekken niet gezien. De hoop dat in een nabije toekomst de hemel op aarde verkregen zou worden ver- 1 vloog in rook, met het gevolj: dat het ge loof in het Socialisme gaat tanen. Werd eens verklaard dat men van uto pie tot wetenschap was gekomen, thans imaakt weer wat men wetenschap waande te zijn plaats voor utopie. En zoo kwam het dat de eens zoo geest driftige leider van de S. D. A. P. in zijn „politiek testament" geen woord had voor de toekomst. In moedelooze stemming sprak hij niet van het Socialisme, maar van de moge lijkheid om met andere partijen die vier kant slaan tegenover do Socialistische be ginselen, samen te werken teneinde het rcgecrkasteeli te bezetten. Een poging die nog weinig succes bad, bovendien. Het is wel een tragisch slot van liei po litieke leveh van een man met zoo groote gaven en zoo vol van idealen. T Heel zijn politieke optreden blijkt een gioote vergissing te zijn geweest- Verlóren idealen, zou men kunnen schrijven, boven dit hoofdstuk. V Zegeningen. "Wij Hagen soms zoo gemakkelijk over achteruitgang en inzinking wat opzich- zelf niet is af te keuren maar we verge len zoo -licht de zegeningen die Goddons schenkt. n -f': We zijn vaak zoo weinig dankbaar, om dat we de oogen sluiten voor zooveel wat tot dankbaarheid kan stemmen, Wil men enkele bewijzen? '1l" In 1863 schreef de (liberale) ,,'Arnhem- sche Courant": "^*'1 De antirevolutionaire partij bestaat meer in wezen dan ïn werkelijkheid. Haar vertegenwoordigers in de Kamer zitten daar als de laats ten van een uitstervend geslacht. Ze schijnen alleen te spreken en te stemmen om de familie-overleveringen in eere te houden. ïn 1865 schreef een liberaal mr. Vos- -maer: Het conflict tusschen „Eeuwig en Mo dern" heeft in het Parlement en de We tenschap afgedaan, Het heeft nog de meeste kanis van le ven bij dat gedeelte van het volk, dat maar een beetje lezen en schrijven kan. ïn 1873 klaagde de grijze Christen- Staatsman Mr. Groen van Prinsterer, toen hij aan den avond van zijn leven de vruch ten van zijn arbeid naging, nog: De christelijk-hist'Orische, de protes- lantsche, de op Nederlandschen bodem bij uitnemendheid nationale richting, de anti-revolutionaire partij, die door volksgeloof en volkshistorie toongevend •had moeten en kunnen zijn, was en bleef door eigen verdeeldheid jaren ach tereen nauwelijks in tel. En in 1877 moest de Standaard nog schrijven: „Li onze Kamer is de anti-revo lutionaire partij (zoo ge de onderwijs kwestie uitzondert) nog steeds zoek." Zoo was het een halve eeuw geleden. En nu? De laatsten van oen uitstervend geslacht zijn in de Kamer tot een krachtige en lei dinggevende groep uitgegroeid. Het conflict tusschen „Eeuwig en Mo dern" heeft niet alleen de belangstelling van dat gedeelte van het volk dat maar een beetje leven en schrijven kan, maar het neemt in den staatkundigen strijd in ons land een eerste plaats in. Het is altijd weer dat conflict, dat de leidende mannen bezig houdt. Goen staatsman van beteekenis of hij moet aan dat conflict aandacht schenken. De anti-revolutionaire partij hier in breeden zin genomen die in 1873 naar het woord van Groen nauwelijks in tel was, neemt nu een eerste plaats in. Overal, in Gemeenteraden, in S talenten Kamers wordt met haar gerekend, en zon der overdrijving kan geconstateerd, dat zij tot de toonaangevende groepen behoort. Do partij die in 1877 nog steeds zoek was in de Kamer, heeft «nu we nemen dit woord meer in breeden zin meer dan een vierde gedeelte van de Kamerzetels be zet, en heeft sinds jaren in het Kabinet hare beste mannen. Wij wijzen hierop niet om te roemen. Dit alles mag voor ons geen reden zijn om ons te verhoovaardigen. Maar wel is het betamelijk om dankbaar te erkennen de rijke zegeningen die God ons wilde schenken. ONZE BOUWPLANNEN. Van verschillende zijden wordt herhaal delijk geïnformeerd hoe het staat met de bouwplannen van onze eigen drukkerij. In antwoord hierop kan worden mede gedeeld dat do plannen reeds voor een goed deel zijn uitgevoerd. Achter de be staande drukkerij 'is in enkele weken een nieuw gebouw verrezen, dat n.og wel niet voltooid is, maar waarmee men toch zoover is gevorderd, dat met het plaatsen der machines een aanvang kan worden ge maakt. Indien zich geen bijzondere omstandig heden voordoen, dan zal het gestelde doel worden bereikt en met den aanvang van bet nieuwe jaar de Nieuwe Leidsche Cou rant in de eigen drukkerij worden vervaar digd. Wij vestigen hierop speciaal do aan dacht omdat ons den laatsten tijd meer dan eens klachten bereikten dat ons blad niet aan billijke eischen voldoet. En we moeten dat toegeven. Onze ruim- ie is te beperkt en daardoor zijn we her haaldelijk genoodzaakt zelfs belangrijke berichten en verslagen te laten liggen of lélaat Ie plaatsen. Hierin .zal naar wij vertrouwen straks als wc meer papier geven, een einde ko men. Wij doen dus een beroep op de lezers en niet hot minst op de lezeressen, om nog een weinig, geduld te hebben. Het is neg slechts een kwestie van enkele weken. Omtrent de resultaten van de leen-ng kan 'worden inedegedceld, dat we veel stof ht-bben tot dank voor de verblijdende en verrassende medewerking daarin onder vonden. Het benoodigde kapitaal is nog wel' niet geheel volteekend, maar als allen die daar toe in staat zijn ook hierin hunne mede werking verleenen, cfrn zal het doel zeker worden bereikt. Voorzoover dat nog noodig mocht zijn, wekken wij onze lezers op krachtig mee te werken opdat straks onze Nieuwe Leid- sclio in staat zal zijn aan alle billijke eischen te voldoen. i Geslaagd voor het. examen in Boek houden en a.v. afgenomen vanwege de Vereeniging van Leeraren in het Boekhou den, de heeren P. Boogaards, G. W. Brands, P. N. Brouwer, G. Knotter, P. P. de Koning, P. C. Lotte, F. L. Servaas, A. Teljeur,. leerlingen van de Handelsschool „Kennis is Macht", alhier (leeraar de heer H. D. M. Knol). Hiermee zijn geslaagd alle leerlingen van het Genootschap. Mede zijn voor dit examen geslaagd de heeren: A. C. Bik te Leiden en G. J. Kooi man te Alpien a. d. Rijn, leerlingen van den heer H. D. M. Knol, accountant/ al hier.' ADVERTENTIE-PRIJS Gewone adverlentiën per regel 22* ceni. Ingezonden Mededeelingén, dubbel tarief. Bij contract, belangrijke reductie. KKfïne advertentiën 1 bij vooruitbetaling 1 van ton hoogste 30 woorden, worden dagelijks geplaatst ad 50 cent. STADSNIEUWS. Hst Concertgebouw-orkest. Te midden van den stroom van concer ten, die over Leiden gaat, blijft de komst van het Concertgebouw-orkest een evene ment. Ondanks den hoogen toegangsprijs was dan ook gisteravond de Gehoorzaal geheel gevuld met een aandachtig luisterende schare. En de artisten op het podium, aangevoerd door hun meester met wereld naam, wisten door kranig en bezield spel den gehcclen avond to boeien. Bij het eerste nummer, dat het orkest gaf, 'n bewerking van oud-Fransche dan sen van Frangois Gouperin (16681733) door den modernen Richard Strauss (geb. 1864), was de bezetting sober, maar zeer eigenaardig. Naast een klein aantal strij kers, een gewone bezetting van houtbla zers, 2 hoorns, trompet en trombone, werk ten mede de celesta (een klavier van stalen slaafjes), het cembalo'(de voorlooper van de vleugel-piano), de. harp, het klokkenspel en de tamboerijn. En nu is, dunkt me, niet het voornaam ste, dat deze eigenaardige bezetting vaak frappeerde, telkens boeide door haar zeld zame klank-affecten, maar wèl en vooral dit, ^dat ze de bevallige, .soms ouder- wetsch-statige, meermalen zwierige mu ziek van Gouperin in zoo'n heerlijk-pas send gewaad hulde. Het klassiek-modera huwelijk, hier gesloten, gaf den verbaasden toeschouwer een prachtige eenheid te aan schouwen, vooral hieraan te danken, dat de moderne wederhelft zich zoo wonder wel -wist te plooien naar den aard der klas sieke. Bij „Les Préludes" van Liszt, dat nog voor de pauze ging, zoowel als bij Mahler's Vierde Symphonie, na de pauze, werken, die ik hier onmogelijk uitvoerig kan be spreken, was het -orkest volledig bezet. En dat wil heel wat zeggen voor het Amster- damsch orkest. Het podium van de Stads- zaal is dan geheel gevuld, en wanneer de ze keurbende door den genialen en bezie lenden leider, langs een geweldig, soms plotseling crescendo wordt opgevoerd tot een machtig forte of fortissimo, daveren de wanden. En daar schrikt Mengelberg niet vooil terug.'Hij geeft, wat de muzikale gedachte hem vraagt, en dan meermalen op bijzondere wijze belicht. Tal van klei ne. karakteristieke trekjes wijzen op de buitengewone zorg, die aan dezo uitvoerin gen wordt gewijd. En bet orkest is als één instrument in de hand van den meester: bet fluistert, het klaagt, het weent, het wandelt in staligen gang, het huppelt vroo- lijk, het maakt de dolste sprongen, het ju- helt uitgelaten, het zuigt in hemelschen zang, het snerpt ook en krijscht, als het moet, in de schrilste tonen, steeds schil derend wat in de ziel yan den componist leefde. In de Vierde Symphonie van Ma Mei- werk te Mia Peltenhurg mede als sopraan soliste. Iltft was me een genot, haar te kooren. Ik vond het geluftl iets minder forsch dan anders, maar het leek me ver diept, rijk en innig van uitdrukking. Zij. zoowel als de dirigent, werd uitbun dig door het publiek gehuldigd. Mengel berg deed, en terecht, het orkest, zoowel voor als na de pauze in die hulde deelen. Ook onze oprechte hulde! Het. was voor Leiden een avond van hoogstaand kunst genot. D. S. A.R .PropagarKlaclub en strijekas Kiesver. Donderdagavond kwamen van bovenge noemde club de wcïkers vijeen om het re sultaab te overzien van 2 weken krachtig werken voor de vorming van een strijdkas voor de A.R Kiesverecniging. Reeds de flinke opkomst van alel wer kers, zoowel als hun opgewekte stemming deed verwachten dat dit eerste resultaat niet tegenvallen zou. 'b We lk ook inder daad bet geval bleek te zijn. Nadat door allen de verschillende bevin dingen waren gerapporteerd kon worden geconstateerd dat 8 bureaux (van de 41) geheel waren, afgewerkt en dat nog .9 an dere bijna af waren. 17 bureaux konden opnieuw ter bearbeiding worden uitgereikt Het thans reeds ingeteekend© bedrag be naderde do helft van heb, naar matige schatting, voor een goede verkiezingsactie beslist noodzakelijke minimum. Een warm meeleven in breeder kring sprak uit de in gevulde en ingeleverde inteekenbiljetiem. Als datzelfde meeleven ook gevonden, wordt bij hen, die nog bezocht moeten worden waarom niet getwijfeld wordt dan mag thans, reeds op een volkomen slagen van deze actie gerekend, worden. Anti-Revolutionaire mannen en vrouwen in Leiden! bemoeilijkt dat werk niet door al te lang te wachten met uw antwoord, maar steunt dit moeizaam pogen door zoo spoedig mogelijke invulling en afdoening van het door ii ontvangen inteekenbiljet. Gemeenteraad. Bij den Gemeenteraad zijn nog de vol gende vooralollen. ingediend: Door den heer van Stralen een voorstel om de subsidie van het Burgerl. Armbe stuur met f 1.te verhoogen, teneinde daardoor uit te spreken dat de uitkeerin- gen verbetering behoeven en een voorstel waarin B. en "W. worden uitgenoodigd plannen te ontwerpen voor de ophooging van het Schuttersveld en de verbetering van den Haagweg, -vanaf de Wittepoort tot de Vink. Door den heer v. d. Heuvel een voorstel om te hesluiten tot het doen houwen van een nieuwe groote Havonbrug welko vol doet aan de eisehen van, het verkeer, een voorspel om het tarief voor de gemeente lijke Zweminrichting aan de Zijl vast te stellen op f 0.05 per bad en een voorstel om te besluiten tot vernieuwing van de be strating van de Waardgraclit, UiteTSte» gracht en Oranjegracht. Docr de heeren Elkerbout en Zuidema, izijn de volgende moties ingediend: De Raad noodigt B. en W. uit te over wegen of tot uitgifte vaa grond in erfpacht kan worden overgegaan, inzonderheid ter vervanging van krotwoningen on hierom trent aan den Raad modedeeling te doen. deeling te doen. Do Raad, van oordeel dat pogingen be hooren te worden aangewend om de huren van een deel der door Woningbouwvereni gingen gestichte woningen te verlagen, noodigt B. en W. uit bij de Regeering te informèeren of het mogelijk is dat de an nuïteiten van 50 tot 75 jaar worden ver lengd, en indien dit niet mogelijk blijkt, te overwegen of door de Gemeente zelfstan dig maatregelen in dezen geest kunnen worden genomen. Verkiezing ambtsdragers. Bij de verkiezing van zeven ouderlingen en zeven diakenen wefden gekozen tot ouderlingen de heeren Cr. Seydycll. J. J. van Biemen, A. Boehmer, "NV. A. Bodenes, C. van de Graa^f, P. Kooreman en C. I. van Erkel en tot diakenen de heeren S. O. Meyering, W O. van der Wilk J. van Muiden, W„ ICeereweer, P. P. do Koning, T. Spruitenburg en J. de Roode. Deze heeren waren candidaat gesteld door de Kiesveresnigingen Geloof en Be- lijdtenis", „Ned. Herv. Kerk" en „Evange lie en Belijdenis." Herv. (Geref.) Staatspartij. Donderdag a.s. 4 Dec. zal voor bovenge noemde partij optreden Ds. P. J. Roscam Abbing, Herv. Pred. te Amsterdam, met een lezing over „Openbaringen 17", zulks in aansluiting aan de lezing over Daniël 7, onlangs gehouden door Ds E. J. H. v. Leeuwen. Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Do afd. Leiden en Omstreken van deze vereeniging heeft voor 19241925 verschil lende plannen voorbereid. Vooreerst zal. om in ieder geval zeker te zijn; dat het geld voor do wöonwagen- paardjes bijeenkomt, dezen winter een verloting van kunstvoorwerpen en huis houdelijke artikelen gehouden worden, waarvan de dames Mevr. Roël en Mcj. van Spall en de heeren Busch en Einan de hoofdzorgen op zich zullen nemen. Voorts zal in liet vroege najaar van 1925 weer een uitgebreide actie georganiseerd worden met lezingen en een bazaar, In deze actie zullen als steeds ook weer scholen betrokken worden. De voorbereiding van dezen bazaar is reeds iii gang en eadeaux voor dit doel kunnen gebracht worden bij Mevr. Jonker Hoogewoerd 135 en Moj. van Spall, Sta tionsweg 10, alsmede bij Mevr. Aalbers- berg. Schelpenkade 40 cu bij liet Secreta riaat. Dc Jeugdgroep zal vanavond iu Zomer- zorg een feestavond geven met een veel kleurig programma, .geheel door eigen krachten uitgevoerd. De opbrengst daar van is geheel voor de woonwagenpaardjes. Ten slotte herinnert het bestuur er'nog aan, dat 't voortdurend bezig is, naar beste vermogen in het belang van de dieren ook daadwerkelijk op te treden en dat klach ten bij hen steeds een open oor vinden. Het bestuurslid do heer Duval, Valdez- straat 8a .telefoon 1659, is steeds bereid, zoo nocdig onmiddellijk bij dierenmishan deling in te grijpen. Aan Hat Zoeklicht f Leiden, 29 November 19244 't Schijnt me geen gelukkige gedacht^ van onzen* burgemees ter om de gemeentehof grootiDg in de St. Nicolaasweek aan dé orde te 6tellen, 't Ia zoo heel verklaarbaar, dat er nui onder de raadsleden zijn die de lust nie^ kunnen weerstaan om voor Sinterklaas. tf| spelen en op kosten van de belastiug-beta-? lende burgerij verrassingen uit te dee'.eu. j Dit zou niet zoo erg zijn, als de gemeen* te over een goed gevulde schatkist beschikt te en de gemeentenaren gemakkelijk dej lasten die geëischt worden konden opbreng gen. Nu dit echter niet het geval is en dooB 'honderden naar belastingverlaging g ©c snakt wordt, hoop ik dat de Baad zich! zal weten te matigen zelfs in de St. Nico- laas week. - Wil men persé voor Sinterklaas spelen, laat bet dan zijn door de uitgaven in té krimpen. Dat lijkt me de beste metbode om de burgerij te verrassen. OBSERVATOR. P.S. Met de denkbeelden door den heer. Bulthuis omtrent het vliegwezen ontwikt keld, kan ik mij niet voreenigen. Maar wat de bewuste film betreft, ben ik het geheef met hem eens. Van zulke films moest iedereen kunnen genioten. CHRISTELIJK MILITAIR TEHUIS. Gaarne vestigen wij de bijzondere aan* dacht onzer lezers op een schrijven vaa' het bestuur van het Christelijk Militair Te-< hu's te Leiden, op 'n andere plaats in dif nummer opgenomen. De beleekenis, de onmisbaarheid vaa zulk een Tehuis behoeft in de^e dagen niet meer te worden aangetoond. Daaromtrent bestaat ouder ons eenstem^ migheid. Wie zelf het militair leven, heeft meege* maakt, wie zijn kinderen naar de kazerne zag gaan of wie straks dat zal moeten .doen. die beseft van hoe groote waarde zulkv een Tehuis, waar een Christelijke levenss toon heerscht, kan zijn. Nu heeft het Tehuis te Leiden met een' groot tekort te worstelen. Dat tekort moet natuurlijk worden aangezuiverd. En van het staken van dezen arboid kart en mag ook geen sprak© zijn. Er is dus geen andere uitweg, dan dat zij die in zulk een Tehuis een zegen zien en die van de onmisbaarheid overtuigd zijn aan den oproep van het bestuur ge* hoor geven en een grooter of kleiner be* drag offeren. Ook hier geldt dat vele handen het werlè gemakkelijk maken. Ja V. V. V. ~v Het informatiebureau van de Vereenü ging tot Bevordering van het Vreemdeling gen verkeer zal met ingang van 1 December a.s. tot 1 Maart 1925 gesloten zijn. J Zilveren jubileum i Maandag 1 December hopen onze slafoj genooten Jac. Kooien en echtgenoote te ge-i; denken,- dat zij 25 jaar geleden als kosteoq) den, kosterin des Oosterkerk in functie tra^ „Jeruel." De S tads-Evangelisa tie „Jernël" GroeW nesteeg 16. deelfc ons mede dat de Jeugdi diensten, die in haar gebouw eiken Zorfi dagmorgen bijna- een jaar lang gchoudei^ zijn, aa Zondagmorgen zullen worden! gesloten, aangezien bij den aanvang de zer samenkomsten besloten was. dat wau- neer de Kerkeraad der Ned. Herv Ge meente er töe overging om jeugddiensten te houden, zij dezen tak van arbeid zou eindigen. Bij het „ontruimen" van een café kreeg hedennacht de agent A. van deu be-* zoeker B., een klap in het gezicht. De agent E die behulpzaam was hij hef overbrengen van B. naar het poliüebureau kreeg onderweg last van den medebezoeker V., die zich met het geval bemoeide, on diet den agent cveuccns te l;jf ging. BINNENLAND Een Ned. geschenk r.an de Univcrvitfii io Tokio. Het Bureau,van het Comité Universiteit. Tokio, dat zich, zooals men zich zal herin neren, heeft geconstitueerd om aan dc I'M- versiteitsblibïiotheek van Tokio eer. v i vv meling van Nedcrlandscbe boekw n aan to bieden, In verband met dc s< die deze bibliotheek door de aard: van September 1923 heeft geleden, hri-ft Donderdag ten huize van der Japai u gezant, don lieer Nagaoka, dc vorzc -.v.'Vk» collectie boekwerken overgedragen. Aangezien deze colleclte meer Aan 10'1'O exemplaren, waaronder lal van belarcr ii;c wetenschappelijke werken, omvat, w het "niet wel mogelijk, de boeken zelve aan lo bieden. De catalogus van do verzamclin boe* ken, alphabotisch gerangschikt, we. "V den heer Nagaoka aangeboden in 'u bruin.j

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1