f van Ïngen-Schenau, het onderwerp inge- .'ieid.:De ziel van den Jongel;ng". Spreker toonde ten eerste aan: In on derscheiding van het kind en den knaap kenmerkt zich het ziel eleven van den jon- •ige'ing door de ontwikkeling tot zelfstan digheid. Ten tweedé: Dit zelfstandigheidsproces (komt tot uiting zoowel in het natuurlijk 'eieleleven, als in het geestelijk religieuse 'leven. Ten slotte: De Jongelingsvereeniging is ie en instituut dat uitnemend geschikt is te [(bevorderen dat de jonge me-nsch uitgroeit f'jtot persoonlijkheid. I De tweede spreker, het lid der vereeni- liging van Koudekerk, van der Vis, hield de ^noodzakelijkheid der Propaganda aan de f aanwezigen voor oogen. Achtereenvolgens stond spreker stil hij tide noodzakelijkheid, de middelen en het fidoel der propaganda. Op de behandeling i.van be:d© onderwerpen volgde een leer- fzame bespreking. V Op de laatst gehouden vei ling waren aangevoerd 1011 eieren, waar- rjvoor werd besteed voor kippeneieren ;tf 14.05 a f 15.55 per 100 stuks, eenden- beieren f7.55 a f8.95 per 100 stuks, hanen ftf 0.80 a f 2 05 per stuk, kippen 0.40 per ■■is tuk, eenden f 1.20 per stuk, konijnen ■f 1.10 per stuk, duiven f0.24 per stuk. SASSENHEIM. V —'Gisteravond vond do ,&e Winterlezing plaats, thans in de Ned. JTerv. Kerk. De Voorzitter van het comité, j&Ds. Boeyinga opende met gebed deze zeer druk bezochte vergadering (velen mgesten teleurgesteld terug.) Na het zingen van Ps 25: 5, houdt Ds. G. E. Kuyper van Haarlem zijne lezing overt „Hosea, de 1 profeet der beleedjgde liefde". Vooraf -leest spr. een gedeelte van Hosea 1 en 2. Spr. stelt zich. voor om van dezen groot- sten der kleine profeten, den persoon, het leven, en het werk te schetsen, met de be doeling om hierdoor te komen tot meer- dere Godskennis. In tegenstelling met de grootere profe ten, wordt bij de kleineren de figuur van den profeet, zelf al vager en treedt meer de uitbeelding op den voorgrond. In een zeer leerzaam betoog schetst spr. dan ver volgens den tijd, waarin de zeer jeugdige profeet leefde. Onder Jerobeam II's regee ring over de 10 stammen Israels, heerscht groote bloei. 't laatste bewijs van Gods ge nade. Evenwel wórdt Baal geplaatst raagt den God van Israël en wordt de Kalverendienst in eere gehouden. En dan, als het gaat tusschen beide Goden, vindt de zinnelijkheidder menschen meer aan sluiting bij den Baaldienst Na het loslaten van den waren God is alles rijp voor de revolutie, die dan ook op schrikbarende wijze volgt en alles eindigt in de tragische wegvoering naar As syrië. Dit alles heeft de profeet meegemaakt, 's Profeten leven is niets geweest en toch gelijkertijd alles. Zijn naam en af komst is schier onbekend, doch zijn gan- fiche leven profetie en vóór alles profetie van de daad en niet alleen van het woord. Irt opdracht'van zijn God, gaat hij een huwelijk aan met de zedelooze Gomer, en (hierbij en bij alles wat daaruit volgt, valt niet te denken aan fantasie, daar de fei ten geen symbolische verklaring toelaten. 't Was wel iets bijzonders en opzien barends, doch dat moest juist, om op het volk den grootst mogelijken indruk te maken. Ontzaggelijk is de gedachte aan dezen jongen man door, God geroepen tot gehee- le verloochening- van zichzelf. Met eigen hand moest hij zijn kruis opnemen en gaan toepassen de meest onbaatzuchtige' liefde. Deze wordt echter beloond met de erg ste ontrouw ejj bij ontdekking daarvan, gaat deze liefde over in toorn, doch hoe ook psychologisch onverklaarbaar zij wordt geen haat en na het overbrengen der trou- weJooze in de woestijn, volgt daar een lokken en roepen, zóó teer, dat het hart der ontrouwe wordt geraakt en zij berouw vol wederkeert Na den tusscben-zang, gaat spr. nader in op de beteekenis van dit alles, 't Is een heeld van de vlekkelooze liefde Gods te gen een zich bezoedelend volk 't Is aan- schouwelijk onderwijs voor het met gees telijke stompheid geslagen volk dat niet alleen te hooien doch ook te zien krijgt. Waar is een grooter evangelie te vinden dan daar in de ontknooping bij het be- touw van een onwaardig volk, dat noch- thans met een heilig God in bondsgemeen- echaji mag treden. Slechts één liefde heeft op aarde de on- baatzuchtige liefde van Hosea overtrof- V fen, n.I. de liefde van Jezus Christus. Deze geen type Gods, doch Gcd zelf, was en is l de Profeet der liefde Hoe heeft de we- K a-eld en zijn volk dat hij zich heeft gekocht en gehuwd, hem versmaad, en hoe nog he- i den ten dage en in deze ure, wellicht on- der ons. Hij laat echter niet los. 'y Als we in Hosea's beleedigde liefde heb ben mogen zien, de onmetelijke liefde - .Gods, dan heeft de profeet zijn doel voor ons kinderen van het nieuwe Verbond be- rei kt-, i Na het zingen van Ps. 36: 2, gaat de spr. voor in dankzegging, waarmede deze leerzame en door de talenten van den spr. genotvolle lèzing was geëindigd. i Burgerl. Stand. Gehuwd: Petrus Theodoras Casper van der Geest 88 j., wedr. van E. M, Verhaar, en Petro- nella Cornelia Immerzeel 32 j. Gijsber- tus Haver 35 j., wedr. van A. van der Meij ten Catharina Petronella Lieffering 31 j. v.Cornelis Gerardus Immerzeel 30 j. en Joanna van Lierop 28 j. i Ingekomen: Mej. J. C. O. Loos, I' Pijksstrataweg 10 van Noordwijk. y Vertrokken: C. J. van der El&t van V Burcht straat 8 naar Baarle-Nassa-u IC. Tiemstra en gezin van Rusthofflaan 17 l Paai' Amsterdam G. Seis van Hoofd- straat 182 naar Leiden P. C. van der 'Geest geb. Immerzeel, van Hoofdstraat l 205 naar AJ keroade. Aan den dienstplich- tige M. Benschop is door den Minister van Oorlog voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinner schap. WASSENAAR. Dinsdagavond trad voor de afd. „Patrimonium" alhier op Ds. Fort- geus van Voorschoten met het onderwerp: „Wat doet gij boven anderen?" In zijn voorwoord wees spr. er óp dat het tegenwoordig dringend noodzakelijk is dat alle geloovigen één zijn in den strijd tegen on- en bijgeloof. Het parool der wereld „verdeel en heersch" wordt steeds luider op onze straten vernomen en ook mede daartegen hebben de geloovigen den strijd aan te binden en in eensgezindheid de banier des. kraises te ontplooien. Tegen de internationale der wereld moet de in ternationale des geloofs gehoord worden en dat kan omdat wij allen één Koning hebben. Spr. wekte allen ernstig op hierin toch vooral getrouw te zijn in zonderheid zij die leden zijn der afd. „Patrimonium", van die vereeniging die in art. 1 van haar sta tuten het zoo duidelijk laat uitkomen dat zij Gods woord tot grondslag heeft en zij do beginselen daarin vervat naar buiten heeft uit te dragen. Spr. baseerde zijn rede op hetgeen wij lezen in Gen. 6. de verzen 1, 2 en 3, al waar sprake is van het feit dat de zonen Gods de dochteren der menschen tot vrou wen verkozen of met andere woorden het geloof zich ging vermengen met het onge loof. En dat zelfde had tegenwoordig ook op zoo menigerlei wijze plaats, hiertegen waarschuwt spr ook zeer ernstig. Want wanneer dat gebeurt dan wordt, het zout, smakeloos, gaan degrenzen verflauwen en de straf die ons daar in die woorden der Schrift geteekend wordt zal ook ons treffen. De strijd is dikwerf wel zeer zwaar vooral voor christenarbeiders. Hoe dikwijls worden zij niet bespot en be schimpt als zij het durven wagen voor hun belijdenis uit te komen in werkplaats of fabriek. Het moet aan alles te zien zijn uit welk beginsel wij leven, niet al leen in het groote doch even goed in het kleine. Zal een christenarbeider getrouw zijn en trachten zijn roeping te vervullen. In de eerste plaats al in zijn gezin waar God hem in heeft geplaatst moet het zichtbaar zijn dat daar een geest heerscht overeenkomstig des Heeren Woord, maar vervolgens ook in den arbeid, welke die ook zijn moge 't zij gering of voornaam. Niet dat een christenarbeider niet naar sociale verbetering mag streven-, maar bij verwachte het niet van de menschen maar legge het alles in Gods handen, in de vaste overtuiging dat wat Gods Vader hand ons toezendt goed is voor tijd en eeuwigheid. Zeer to betreuren was he-fc dat maar een gering aantal toehoorders de schoone leerzame rede aanhoörde. Het geeft zoo den schijn dat er weinig behoef te is aan geestelijke opwekking. Ook voor onze jonge menschen was het een leerzame avond, vooral b.v. voor le den van jongelingsvereenigingen die straks dienzelfden strijd zullen te voeren krijgen als de o-uderen. Maar ook uit de gemeente zelf was de belangstelling be droevend. We zullen hopen dat ook dit nog eens zal verbeteren. Op gebruikelijke wijze werd de belangrijke vergadering door den geachten spreker Door den zee ren mist had Dinsdagmorgen vroeg om ongeveer 4 uur een auto-ongeluk plaats dat gelukkig nogal goed afliep. Een der autobussen der firma? Knapen alhier ver voerde een gezelschap van uit Leiden naar Den Haag. De chauffeur raakte op den Rijksstraatweg een oogenblik het spoor bijster en reed bijna een 'sloot in. Per soonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Met den schrik en eenige lichte kwetsuren kwamen de inzittenden er af. De autobus kon echter met eigen kracht niet meer uit den schuinen kant komen zoódat de passagiers genoodzaakt waren op eigen gelegenheid huiswaarts te gaan. B ij de alhier gehou den aanbesteding van het bouwen van een- landhuis aan de Lange Kerkdam was laagste inschrijver A. Haspers alhier voor de som van f 6900.00. Het werk werd hem gegund. NIEUWVEEN. In de jongste Raa-ds- vergadering kwam aan de orde het plan der werkzaamheden van de Joh. Stichting n.I. de doortrekking der rioleering van den boezem tot aan het einde van het eigen dom der stichting waardoor de gemeente veel minder spuiing zal verkrijgen over het openblijvende einde. In verband hiermede kon het besluit van het vorige jaar ver vallen n.I. het ophalen van den duiker door den weg, die eenige verzakking aan toonde, wat nu zal blijken niet meer hin derlijk te zijn. Na eenige bespreking wer den deze werkzaamheden goedgekeurd. Bij de gebruikelijke rondvraag vroeg de heer Schetter®, terugkomende op het voor stel van den heer Hoogervorst in de vori ge vergadering, om een brandspuit te plaatsen aan het Jaagpad. Spr. vroeg of zulks niet op den weg zou liggen der na burige gemeenten als Leimuiden en Mij drecht die beiden er belang bij hebben en dezo gemeenten aan te zoeken dit geza menlijk te doen De Voorz. antwoordde dat dit geprobeerd kan worden. De heer Rijlaarsdam merkte op, dat Leimuiden een spuit aan den Bilderdam heeft. De heer v. Leeuwen vroeg betere bijhouding van den spoortijd op het uurwerk, daar hem klachten waren ter oore gekomen, dat menschen te laat aan den trein kwamen, daar de klok niet op tijd was. De Vóorz, zegde onderzoek toe. Vervolgens deelt de Voorz, mede, dat liem is verzocht publici teit te géven aan het voornemen van de Holl. Spoor-Mij. vanaf 8 Nov. Nieuwveen aan te sluiten bij buurtverkeer op Amster dam en richting Leiden, zoodat de tarie ven van 25 tot 30 *pet. zijn verlaagd. hoest: Airga Doos 60*90ch Bij Apolhen Drogisten. BOSKOOP. 1 B ij de G e r e f. Kerk al hier zijn gekozen tot ouderlingen de hee ren A. Boer A.Cz.. Joh. Jonge jan en M. v. Tol en tot diakenen de heeren J. Sepers en J. G. Taafc. Hoe gevaarlijk het is om onder het rijden op een auto te springen bleek heden. De 7-jarige B. al hier Jiet zich op den Zijdeweg een eind weg medenemen achter een autobus. Toen de bus een flinken gang had sprong de jongen er af en sloeg tegen den grond, en wel zoodanig, dat hij bewusteloos bleef liggen en een hoofdwonde opliep. D© jongen werd naar huis vervoerd en onder geneeskundige behandeling gesteld. De Minister van Oor log heeft aan K. R. Ellerbroek, alhier, dienstplichtige van de lichting 1921, met ingang van 10 Januari 1925, voor goed vrijstelling verleend wegens kostwinner schap. De 7-jarige S. alhier, geraakte al spelende in de wetering langs de Achterkade. De heer Verkade die daar juist passeerde kon den jongen nog bijtijds grijpen en behouden op het droge brengen.. Zondag 16 November v.m 9,30 en nam. 6 uur hoopt, voor de Confessioneele vereeniging in het gebouw „Sa-lvatori" op te treden Ds. Lijssen uit Nichtevechte. Omtrent de hieron- der genoemde verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te be komen; 1 zakdoek, inh. een bedrag aan geld; 1 rozenkrans; 2 el groen lint; 1 jongensmuts; 1 beenen halsketting en 1 nikkel horloge. LISSB. Donderdag 20 N o v e m- ber a.s. des avonds te 7 uur hoopt voor de Jongelingsvereeniging „Zacharia" der Geref. Gemeente te Lisse op te treden den heer W. C. Lamain, theol. stud, bij de Geref. Gemeente met het onderwerp: „Een besliste keuze." Woensdagavond hield de Gejref. Schoolvereeniging haar ouder avond. De voorzitter opende te 6,45 uur de vergadering met het laten zingen van Ps. 25 vers 2 en gebed en heette ouders en belangstellenden welkom. Het bestuur had gehoor gegeven aan den wensch om ditmaal de eerste klas te laten werken, waaruit bleek dat de thans geldende methode geheel verschilt van die ons bekend is. Maar ook staat men paf hoe zulke kleine kleuters de ge slachten uit het Oude Testament op noemden. Van het bezichtigen van het overige werk werd druk gebruik gemaakt; zoo zagen we in de M. U. L. O.- klasse het teekenen met penseel en wa terverf. Voorts werd in gezellig, bijeenzijn de koffie rondgediend en gelegenheid ge geven algenieene indrukken naar voren te •brengen en het personeel en bestuur dank te brengen voor hun werkzaamheden waarna het hoofd der school dit aange naam samenzijn sloot met Ps, 119 vers 3 en dankgebed. LEIDERDORP. Bij de 'Geref. Kerk a 1- hieT zij gekozen tot ouderling de heeren: O. Bos, W. ltijnsburger en C. van der Zwet. Tot diaken de heer A. v. Winkel. Hedenmorgen ongeveer kwart voor twaalf had alhier voor de kappers zaak van den heer A. Schipper Jr. in de Dorpstraat een aanrijding plaat® tus schen twee wielrijders. Beide wielrijders kwamen uit tegenovergestelde richting. Juist op het gedeelte waar de weg ligt opengebroken, reed de eene wielrijder te- .gen den ander met het gevolg dat zijn voorwiel het moest ontgelden. Beide gaven elkander" de schuld. Eenige oogenblikken na het vorige on geval had nog een ongeval plaats ter hoogte van de Geref. Kerk. Van uit dé richting Leiden reed een paard en wagen (met een jong schichtig paard). Hierach ter kwam de motorrijder H 39925 het ge rij achterop rijden.. Door het slaan van de motor, sprong het paard opzijde met het gevolg, dat de motorijder tegen het gerij opreed. De gevolgen bleven niet uit. Het voorwiel werd geheel in elkaar gedrukt. Proces-verba al werd opgemaakt. QEMENGO NIEUWS DE VLIEGTOCHT HOLLAND—INDIë Te Allahabad aangekomen Van der Hoop seinde uit Allahabad aan het Haagsche Anetakantoor d.d. gisteren: „Na een goede reis zijn wij hier vlot ge land. Alles wel aan boord". (De nu volgende étappe Allahabad-Cal cutta is 770, die van Calcutta naar Akyab 710 K.M. en de nog in totaal af te leggen afstand 5768 K.M.) Vuurwerkfabriek in de lucht gevlogen. Uit Weltevreden wordt gemeld: De vuurwerkfabriek te Pasoeroean is in de lucht gevlogen. Motorongeluk. De slagersbediende L. E. te Hoogeveen, is Dinsdag aan den Coevorderstraatweg in 'bewusteloozen toestand aangetroffen. Zijn motorfiets lag bij hem aan den kant van den weg. Hij is naar het ziekenhuis Bethes- da te Hoogeveen vervoerd en was heden nog niet tot bewustzijn teruggekeerd. Ver moedelijk is hij met deii motor geslipt. Het auto-ongeluk te 's-Gravenhage. De chauffeur v. d. B.. die met zijn auto op de Frederik Hendriklaan te 's-Graven hage het 8-jarig meisje M. H. doodgereden 'heeft, is gisteren door de politie in voorloo- ge bewaring gesteld. Tegen hem is proces- verhaal opgemaakt wegens het' veroorza ken van den dood door schuld. Een gemeente zonder schuld. De gemeenteraad van Oohten heeft be sloten de thans nog bestaande gemeente schuld geheel af te lossen, welke a-flossing Maandag jl. geschied is. Vee gestolen. Gisterennacht zijn te Eilsum (Oostfr.) van één landbouwer 3 koeien en 24 schapen uit het land gestolen. Men gist, dat de die ren over de Nederlandsche grens zijn ge bracht. Correspondentie. Een ingezonden stuk van den heer L. moest tot morgen blijven liggen. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor doctoraal-exa- men geneeskunde de heer J. Eikelenboom (Rotterdam). Na verdediging van een academisch proefschrift getiteld „Overzicht van de In ternationale berekkingen van Nederl.-In- dië (18501922") werd heden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de. heer mr. Henri Fievez Malinos van Ginkel. no ta-ris in Ned.-Indië, geboren te 's-Graven hage. TELEGRAMMEN Het complot tegen het Spaansche directoire BORDEAUX, 13 November. (V.D.). Docu menten, welke te Vera, in beslag zijn geno men, toonen aan, dat de Spaansche revolu tionairen opdracht hadden een aanslag te wagen op het leven van Primo de Rivera, en van de leden van de Spaansche konink lijke familie. Boodschap van Herriot aan Baldwin LONDEN, 13 November (V. D.) De Fransche premier Herriot heeft in een hartelijke boodschap aan den premier Baldwin beloofd iedere actie te steunen, welke gebaseerd is op de handhaving van de verdragen en overeenkomsten, en -welke ten doel heeft de vriendschap tusschen beide naties te versterken en den vrede te bestendigen. Treinroof JOANNESBURG 12 November (V D.) Een klerk hij de Ned. Bank is in den trein aangevallen en beroofd van 4000 pond aan banknoten. Het zeilen zonder zeil. BERLIJN. 13 November. (V.D.). Volgens de bladen heeft- het „zeiltorenschip" bij Kiel in tegenwoordigheid van vele der des kundigen een proeftocht gedaan, welke be wezen heeft, dat dit systeem op groote zee schepen met succes toegepast kan worden. Laatste Berichten AARDBEVING IN INDIë. Verscheidene huizen verwoest. Anet-a meldt uit Weltevreden d.d. 12 No-a vember: Te half twee hedenmiddag is Wonoboso door een hevige aardbeving geteisterd. De huizen van den assistent^resident, den con troleur en den regent z:jn ingestort. Van het station, het postkantoor, de scholen en overige steenen gebouwen scheurden de muren. De kali bij de kampong Leksomo werd één groote modderstroom, waarin verscheidene lijken van menschen en die ren drijven. Vermoedelijk is de kleine berg Bisno de oorzaak van de bevingen. De öessa Badjinga-n is geheel in de rivieren weggedreven. In het distriet Leksomo zijn 45 huizen verdwenen. Het aantal dooden is nog onbekend. De heer Ha braken is zwaar gewond. Vele gezinnen liggen aan den kant van de wegen. De Tariefwet. De Tweede Kamer heeft he denmiddag de nieuwe Tarief- wet aangenomen met 57 tegen 39 stemmen (rechts tegen links). Visscherijberichten. Praairapport Hr. Ms. Vulcanus. Op 52 gr. 15 min. tot 52 gr. 46 min Nbr. en 2 gr. 45 min. tot 3 gr. 5 min. 01. VL 2 11 last, VL 20 7 last. VL 44 28 last, VL 85 26 last-, VL 86 28 last, VL 117 20 last, VL 120 11 last. VL 127 14 last, VL 128 3 1 VL 166 15'last. VL 183 15 last, VL 193 15 last, SCH 5 4 last, SCH 19 10 last, SCH 141 12 last, SCH 145 13 last, SCH 190 23 last SCH 194 7 last, SCH 285 9 last, SCH 322'20 last, SCH 347 7 last, SCH 352 3 last, SCH 353 4 last, KW 52, KW 55 11 last KW 147 21 last, KW 155 5 last MA 49 7' last, MA 15 last-. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Nov. Veiling. Bloemkool f 14f 24; Salade f 0.60—f 1.80; Andijvie f 0.50f 1.40; Worteltjes f 9f 13; Roode kool f 6f 8; Gele kool f 4f 9; Groene kool f 1.20f 3.60; Rapen f 2.20—f 2.f Prei f 33.60; Selderij f 1.20f 2; Knol selderij f 3f 9 alles per 100; Lof f 19-— f 38; Spruiten f 12f 17; Kroten f 2.40 f 3.50; Nero kroten f 16f 17; Uien f f 7 alles per 100 K.G.; Boerenkool f 0.15 f 0.36 per kist. GOUDA, 13 Nov. Kaas. Aangevoerd 158 partijen. Handel flauw, le soort f 70—72, f 66—69; zwaardere f 74; Rijksmerk 71 —73 en 6770. -nt J-J Boter. Aanvoer redelijk, handel flauvfL Weiboter f 1.15—1.30 per kilo. Eieren, aanvoer weinig, handel yluft Prijs f 1516 per 100 stuks?" Vee. Melkkoeien, aanvoer redelijk, hai sl matig, f 300375; Vette Varkens, aan« voer groot, handel matig. 39—44 cent per -. Kg.; Magere Varkens aanvoer redelijk, hafl del stug, 3035 cent per half kg.; Magere Biggen, aanvoer weinig, handel stug f 6—12 per stuk; Lammeren, aanvoer redelijk, han* del matig 3140 cent per half kg.; Nuchte re Kalveren, aanvoer redelijk f 1620 per stuk; Jong vee, f 250350 per stuk. A LP HEN, 13 Nov. Kaas. Aanvoer 27 wagens. 1ste soort f 68f 70; 2de soort f 65-f 68; Rijksmerk f 70—f 73; zware geen. Handel redelijk ST0MPWIJK, 12 Nov. Eierveiling. Aangevoerd 435 kippeneieren, per 100 stuks f 15.05f 17; 90 eendeneieren per 100 stuks f 10.10. BOSKOOP, 12 Nov. Veiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 601.10— 1.58—1.75; Golden Ophelia 60—1.05—130 1.55; Hadley 1.061.402.Columbia 1.00—2.16; Butterfly 1.46—2.00—2.39; Frei burg 1.22; Pernet 1.70; Polijantharozen. 50; Chrysanthemum tros 201.20 per 10 tak ken. idem grootbloemig 3036. VOORSCHOTEN, 12 Nov Veiling V. P. V.. Eieren per 100 stuks f 13f 14-70; eendeneieren per 100 stuks f 16.40f 17.60; konijnen per stuk f 0.80f 0.90; Eenden per stuk f 1.20, LOOSDUUINEN 12 Nov. Groentenvei- ling. Savoye kool f 5,406,10 per 100 stuks; roode kool f 3,405,10. appe]9 f 6,207,90, snijboonen £^96105, boonen- stek f 5462, spraitkool f 1522 per 100 KG.; schorseneeren le srt. f 12.6014,80, tomaten lo srt. f 2236,70 per 50 KG.; spinazie 3993 ct. per 4 KG.; salade lo srt. f 2,806 per 100 krop; peen le srt f 10,80-^-14,20," prei f 2,80—4, knolselderij f 8,7016,10 per 100 bos; andijvie f 1,20— 3,30 per 100 struik: bnr—'--n| 1553 et. per kist BOSKOOP 12 Nov. Vê.in.y. Ophelia f 1,101-75; Golden Ophelia f 0,991,55; Pernit f 1,70; Hadley f 1,402; Freiburg f 1,06—1,22; Columbia f 1,40—2,16 Butter fly 2,342,39, Polyantharozen poulen f 0,50, tros-Chrysanthen f 0,602,10, alles per bos; Chrysanthemum per stuk 30- 33 ct.idem (tros) per tak 14 qt 0FFIC1EELE BEUBSNQTEERING. O.K. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B. 5% Nederland 1919 4^5% Nederland L917 Ned. O.-L obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1919 frs. 500 4 >4 Koloniale Bank aand. Ned Ind. Handelsbank Ccntr. Suiker Jurgens A. Juugens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am Smelting en Ref Anaconda copper Centr Leather Studebaker O S Steel gew. Compania Handelsver. AMam Dordtsche Petr Gecons Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a Holl. Stoomboot Kon. HnJI LToyd Kon. Pak et va art cobPop'-''iTf Unie Rott. Lloyd Kon. Ned Stoomboot I. Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Batavia Tabak Heli Cultuur Mij H. IJ. S. M. obl. VA H.TJ.S.M. obl. 1900/'21 4 Mij. t. E. v. S S obl. VA Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 38/* V.K. 1007/* 1007/8 1007/8 931/4 bö5/jr, S&a/g 133*/., 108 7V/4 68-/4 364V2 4ÖV2 84V2 8OV0 Wii 100»/2 114 181/2 4221/j 8208/4 1571/., 839 1581/4 878/4 1931/2 871/2 281/2 tP/4 1361/2 127 126 154 lü'6/ie 345 380 2SV9 937/3 1461/4 75V, Wissebaoteermgen (Amsterdam i Berlijn 59.52i/2 Locden 11.53i/4 New-York 2.50i/1# Parijs 13.21 Brussel ■/- 12.08 Zürich 48.20 Rome 10.86 Christiania' t 86.85 Kopenhagens 44.05 Stockholm 67.20 Weenen 0.00358/8 Praag V 7.47 Madrid 33.95 Tafoflr.fi.eb Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 Nov. 1924. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste Barometers!.: 780.1 Neufahrwassei Laagste Barometerst.749.8 Vestmanoer. Verwachting tot den avond vanl4Nov.ï Zwakke tot matigen Oostelijken tot Zuidelijken wind, nevelig tot zwaar be wolkt, later opklarend, weinig of geen neerslag, lichte vorst 's nachts. Dczelide temperatuur overdag. LUCHTTEMPERATUUR Hedenmiddag 3 uur 5.6 gr. C. I LICHT OP VOOR FIETSERS ea Donderdag 13 Nov. nam. 4.40voorm. 6.45

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3