IERZ0K Komt met llw E. J. VISSER - tolstraat 151. OPENING. ren! 175 f®. kruisinca |Wij vragen J I LEIDSCHE WBLLf 1 Damesstofen Kinderkleeding Baby-Artikelen en Witte Goederen Gaskachels 2= KOOPT UW Haarlemmerstraat 97. Leidsche Winkelweek NAPPA DAMES HANDSCHOENEN Fa. C. L FBI m 1 „tel BESTE voor fc MM prijs" I Gemeenteraad Zoeterwoude. r (Vervolg). De heer Stadhouder, als minderheid der Commissie, stelt voor om de f 100 voor si garen te schrappen; hij vindt deze. uitgave een overbodige. B. en W. zijn een andere meening toegedaan, omdat de presentie gelden toch al zoo laag zijn. De heer Stadhouder zegt dat Ged. Sta ten het standpunt van B. en W. niet dee- Hen, want toen indertijd besloten werd om de presentiegelden van f 3 op f 5 te bren gen, hebben Ged. medegedeeld dat zij het hoog genoeg achten. De Raadsleden kun nen dit offer wel brengen, want het is een genotmiddel. De koffie wil hij behouden, omdat ook het secretariepersoneel daar van profiteert. De heer Starrenburg is er ook voor om voor eigen rekening te roo- ken, dat doen ze in Leiden ook en ze krij gen daar ook geen koffie, maar wel thee in de avondzitting, waarvoor f 15 betaald wordt. Het personeel ter secretarie betaalt de koffie zelf. De heer de Graaf vindt het krenterig om aanmerking op die f 100 te maken. Het presentiegeld is laag, want voor de commissie-vergaderingen wordt er ook niets betaald. Men offert toch den tijd daarvoor op en moet groote afstanden af leggen om de vergaderingen bij te wonen. De Voorz. zegt dat B. en W. dezelfde meening Zijn toegedaan als de heer de. Graaf. Ook in de commissie-vergaderingen wordt er koffie gepresenteerd en sigaren. De heer Stadhouder kan zich indenken dat de heer de Graaf een dergelijk standpunt inneemt, doch van den voorzitter had hij dit niet verwacht, omdat deze een paar jaar geleden tegen hem (Stadhouder) heeft gezegd, dat, wanneer er bezuinigd moest worden, men moest beginnen bij zichzelf. Hij dacht dan ook in den geest van den voorzitter te handelen toen hij het voorstel deed. De Voorz. verzoekt de woorden niet uit het verband te rukken. Hij heeft die uit drukking gebezigd toen de heer Stadhouder van de ambtenaren pensioensbijdragen wilde verhalen. De heer Stadhouder be aamt dit. De heer de Graaf:. De ambte naren behouden premievrij pensioen, dus wij onze sigaren en koffie. De Voorz. brengt het voorstel van B. en W. om den post te handhaven hierna in stemming, waartoe met 8 tegen 2 stemmen (de heeren Stadhouder en Starrenburg) wordt besloten. De commissie stelt voor om de kleeding- gelden der veldwachters terug te brengen van f 125 op f 75. B. en W. vinden geen aanleiding een voorstel in dien geest te doen, aangezien de kleerprijzen nog steeds hoog zijn. De heer Stadhouder vindt het vreemd dat B. en W. zoo star aan hun begrooting vast houden. De commissie heeft toch met elkaar overlegd en bekeken hoe er bezuinigd kan worden. Hier dacht zij een dergelijk geval aanwezig. De politie toch heeft vele bijbaantjes. Het was beter van niet, want dan stond ze onafhanke lijker tegenover het publiek. Er kan gerust een f 50 van het kleedinggeld af. - De heer Starrenburg vindt de kleeding van de politie niet mooi. Wel een bewijs dat het kleedinggeld niet te hoog is. De heer G. van Leeuwen zegt dat de politie zich met een kleedingtoelage van f 125 's jaars kan kleeden als een Indische prins. Het hangt van de personen zelf af of ze er slordig uitzien of niet De heer van der Krogt vindt het bedrag niet te hoog. De heer Stadhouder wijst erop dat ze een flink salaris, heeft. Na nog eenige discussie brengt de voorzitter het voorstel van B. en W. om het kleedinggeld te laten zooals het is, in stemming. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen (tegen de heéren J. van Leeuwen, de Graaf, G. van Leeuwen en Stadhouder). Verder stelt de commissie voor de lan taarn bij het overzetveer de Ooievaar te vervangen door een andere. B. en W. gaan daarmede accoord en zullen trachten er een electrische te plaatsen. De Raad vindt dit goed. De heer Stadhouder als minderheid der commissie vindt de geraamde subsidie ad f 300 voor de Burgerwacht te hoog. B. en W. hebben in verband met deze opmer king, gelet op het geringe animo bij de oefeningen, besloten om te adviseeren om de Burgerwacht rustend te maken en nog een subsidie beschikbaar te stellen daar voor van f 175. Algeheele opheffing ach ten zij ongewenscht. De heer Stadhouder is dankbaar dat er aandacht aan zijn opmerking is geschon ken. De heer Starrenburg kan er zich als overgangsmaatregel tot algeheele opheffing voor dit jaar mede vereenigen. Het bedrag van f 175 wordt hierna met algemeene stemmen op de begrooting gebracht. De Commissie vraagt inlichting omtrent het beleggen van een bedrag van f 1400 op het grootboek. Door B. en W. wordt me degedeeld dat oorspronkelijk op het 3 Grootboek een bedrag van f 36000 stond (nominaal). In den loop der tijden is hier van verkocht, doch ingevolge raadsbesluit van 1917 moet er telkenj are voor een be drag van f 1400 worden bijgeschreven. Nog ongeveer 8 jaar en dan is het bedrag weer bereikt. Verder stelt de commissie voor om de kinderen niet meer te doen gaan over de Leiderdorpsohe brug (uitgezonderd die welke wonen tusschen de Goede Herder en grens Leiden) doch ze over te laten zetten bij den Ooievaar, want daar wordt toch immers betaald. Aan de andere kinderen kan dan op verzoek der ouders het brug geld worden teruggegeven. B. en W. gaan daarmede accoord. Aldus wordt dan door den Raad beslo ten, zoodat de post met f 50 wordt ver laagd. Nog geeft de Commissie in overweging om de f 100 voor volksfeesten te laten vervallen. b. eh W. stellen voor dezen post voor memorie te ramen. Aldus wordt be sloten. De heer Stadhouder zegt nog ge sproken te hebben over de meterhuur van de waterleiding. Hiervan staat niets in het rapport. Hij zou in overweging willen ge ven om niet eeuwigdurend, die huur te hef fen. De Voorz. zegt deze aangelegenheid In de Commissie te zullen behandelen. Hierna wordt met algemeene stemmen de begrooting voorloopig vastgesteld voor den gewonen dienst in ontvangsten en uit gaven op f 110235.58* en in den kapitaal- dienst in ontvangsten op f 29949.64; in uit gaven op f 2400 en het batig saldo op f 27549.64. De begrooting voor het water leidingbedrijf op f 10417.92 in ontvangsten en uitgaven en den kapitaaldienst idem op f 1539.23. De heer Starrenburg vraagt nog of f 180 jaarwedde van den machinist van den watertoren niet te hoog is, voor het na gaan van leidingen. Zou het niet beter zijn per uur of per keer te betalen. De Voorz. weet niet precies hoe deze zaak is gere geld; hij zal het onderzoeken. Meerdere leden zeggen dat vroeger reeds enkele ma len deze kwestie in den Raad is behandeld doch men kon er niet buiten om minder te geven. Besloten wordt dat B. en W. de zaak eens zullen onderzoeken. De heer Stadhouder verlaat hierna de vergadering. Herbenoemd worden vervolgens als le den van de Commissie van beheer van het waterleidingbedrijf de heeren G. van Leeu wen, Wesselmgh en A. van Bennekom. Uitgeloot worden 10 obligaties der geldlee- ning van f 4-2000, n.l. de nrs. 72, 70, 67, 7, 31, 32, 22, 83, 56 en 61. Een paar adressen om ondersteuning worden na eenige discussie in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. De Voorz. deelt dan mede dat hij bij omliggende gemeenten heeft geïnformeerd naar een schoonheidscommissie, doch deze bestaat daar niet. Het paardenpad kan vol gens oordeel van den gemeente-opzichter niet verlaagd worden, want dan zou men aan den gang kunnen blijven. De eigenaar van den auto die zoo hard reed in de Zuid- buurt heeft hij aangeschreven en nu wordt zulke niet meer gedaan. Aan den Hooge Rijndijk zijn procesverbalen opgemaakt tegen degenen die er een wedstrijd zonder toestemming van den Min. van Waterstaat houden. Of er veroordeeling zal volgen moet afgewacht worden. De heer J. van Leeuwen zegt dat er aan de brug bij van der Salm in de Zuidbuurt maar éen leuning is. Zulks is gevaarlijk vooral voor schoolkinderen; het is ge- wenscht er nog een bij te maken. De Voorz zal er in de wethoudersvergadering over spreken. De heer De Graaf geeft in overweging de instructie van de wegwerkers te herzien en ze meer werkuren te laten verrichten. Ook dit zal de Voorz. in de vergadering van B. en W. behandelen. De heer De Graaf vraagt verder hoe het staat met de Bruggestraat. De Voorz. ant woordt dat er morgen een onderhoud plaats heeft met den wethouder van pu blieke werken te Leiden. De heer G. van Leeuwen klaagt dat er bij de Leiderdorpsche brug maar eigen dunkelijk bruggeld wordt geheven. Een bord staat er niet meer. Zouden B. en W. de gemeente Leiden daarover niet eens wil len aanschrijven. De Voorz. vindt dat dit ligt op particulier terrein ;evenwel kan een verzoek gericht worden. De heer Starrenburg heeft gehoord dat in Leiden de stroomprijs van het licht om laag gaat. Profiteert Zoeterwoude daar ook van? De Voorz. zegt van ja, doch er is nog geen officieel bericht Hierna sluiting. GEMENGD NIEUWS Een familiedrama te Hoeven (N.-Br.). Woensdagmorgen, omstreeks negen uur ontstond te Hoeven, bij Etten (N.-Br.) ru zie tusschen een zekeren C. de Rooy en diens schoonzoon, B. Dekkers, welke twist zoo hoog liep, dat de 63-jarige De R. zijn schoonzoon met een mes te lijf ging, en hem aan het achterhoofd verwondde. Dek kers daarentegen mishandelde zijn schoon vader zeer ernstig aan het hoofd. De. Rooy kwam met zijn hoofd op een voederbak te val'len ten gevolge waarvan, hij een hersen schudding bekwam. Dr. Huysmans uit Ottden'bosch was spoedig ter plaatse, ge neeskundige hulp mocht echter niet meer batkn en Woensdagmiddag te één uur is De Rooy aan de bekomen verwondingen overleden. De politie was van bet gebeurde niet in kennis gesteld, doch toen gisterenmorgen aangifte van den dood werd gedaan, ver trouwde men dit niet. waarom een onder zoek werd ingesteld. Ter plaatse aangeko men, achtte de politie het noodzakelijk, Dekkers te arresteeren. Hedenochtend om 10 uur zou het parket uit Breda te Hoeven aa-nkomen om de zaak verder te onderzoeken. De gearresteerde is gehuwd, vader van drie kinderen, en 34 jaar oud. Doodelijk ongeluk. Toen Woensdagavond de 13-jarige Th. van der H. uit Heemstede op de Zandvocrt- sche laan onder Zand voort op een zandkar wou springen, sprong hij in plaats van op de treeplank, tegen de treeplank. Hierdoor is hij achterover gevallen en hii kwam zoo ongelukkig neer, dat hij dadelijk overleed. Een wiel ging nog over zijn beenen heen. Geen goed begin. In de buurtschap Holtlhuizcn gem. Didam is het onbe.woo-nde huis van een huweliiks- paar dat juist in den echt was getreden, geheel afgebrand. Ze hadden dit huis pas gekocht om het. te betrekken. Ernstig ongeval. Woensdagmorgen omstreeks 11.45 uur waren te Vlaardingen eenige werklieden be zig e.en juk overeind te zetten, hetwelk bij bet ertsrijden wordt gebruikt. Onder hen bevonden zich de 31-iarige Huïbrecht van der Have. Toen het juk ongeveer tot schou derhoogte van den grond was gelicht, kan telde het en sloêg over naar de zijde, waar Van der Have stond. Deze kreeg, den zwa- ren paal op het hoofd. Hij kwam hierdoor te vallen, en het juk viel op hem. Nadat hij bevrijd was, heeft hij nog ongeveer 10 minuten geleefd en is, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, overleden. Hij was gehuwd en had zes kinderen. Ongeluk op de kermis. De 8-jarige J. S., die op de in volle vaart zijnde Poneybaan, staande op het kermis terrein te Venlo, springen wilde, kwam daarbij tusschen de wielen terecht. Hij brak daarbij het sleutelbeen en werd aan been en voet gekwetst. In ernstigen toe stand werd hij naar het hospitaal overge bracht. Woeste rijders. Op den weg Zevenbergen-Moerdijk is Woensdagmiddag omstreeks 4 uur de autc van den heer BI. uit Den Haag, waarin met hem ook zijn echtgenoote en de chauffeur waren gezeten, door een hem achterop ko menden auto, die in woeste vaart over den weg reed, en hem in de bocht voor de woning van den landbouwer C. trachtte te passeeren, aangereden, met het gevolg, dat de auto van den heer BI. den hoogën dijk afvloog en stuitte te,gen het hek voor het erf van genoemen landbouwer. Een 15 cM. dikke muur werd hierbij geheel ontwricht en het voorste gedeelte van den aut-o werd totaal verbrijzeld. De chauffeur en de heer BI. bleven on,ee<- dcerd, doch mevr. B. was ernstig aan beide beenen verwond. De auto, welke de aanrijding veroor zaakt had, waarin vier jagers zaten, reed door zonder te stoppen, niettegenstaande zij volgens ooggetuigen onge.twiifeld het ongeluk hebben zien gebeuren. De politic is er echter in geslaagd 's avonds deze heeren nabij Rotterdam aan te houden. Offerbus-dlef gearresteerd. Woensdagmiddag zag de kapelaan der kc-rk van de H. Maria Mar.garetha a la Cocq aan den Bredaschen weg te Tilburg, een man die zich op verdachte wijze bij een offerbus ophield. Bij de komst van den geestelijke nam hij ijlings de vlucht. De onmiddellijk gewaarschuwde politie toog op onderzoek uit en het mocht den recher cheur gelukken den man te achterhalen, die zich reeds in een autobus in de richting Hiel veilig waande. Het bleek te zijn J. H. afk-^st'ig uit Enschede^ die onlangs was ontslagen uit de gevangenis en nog onder toezicht der reele sseering stond. Het geld van de gelichte offerbus we-rd neg op hem bevonden. Hij zal ter beschikking der justitie wor den gesteld. Een man der wet. Te 's-Gravenhage is aangehouden een agent van politie, omdat hij z'ch aan niet nader te noemen handelingen tegenover meisjes en viouwen in her Haagsehe Bosch ook tijdens het verrichten van zijn dienst zou hebben schuldig gemaakt. De aangehoudene wordt heden ter be- schFtking van den Officier van Justitie ge steld en is in het Huis va«n Bewaring op gesloten. Verplaatsing van de van ouds bekende Kant- en Lintwinkel van Haarl.straat 103 naar Zaterdag 27 Sept. 's middag 2 uur leder die minstens één gulden besteed krijgt een doos Zeep cadeau. Aanbevelend P. KEIJ. Op iedepe plaats in huis mogelijk. zijn zindelijk, betrouwbaar en zuinig BEZOËKT OflZt toonkamer. hooigracht-!^ telefoon mie INLICHTINGEN EN DEMONSTRATIES KOSTELOÖ^^^ Talef. 1717. Recht over de Jan Vossensteeg. Groep 3 - No. 11. U6e Lederwaren, Koffers, Tinwaren, Bordenrekken, Oud-H. Meubelen, Stoeien, Kapstokken, Amerik. Kinderstoelen, Rieten Stoelen, Celluloid Artikelen, Bostel-Garnituren. Scherp concurreerende prijzen. U zult verbaasd '•taan over onze schitterende, •keuze moderne en smaakvolle ^confectie voor Meisjes van eiken leeftijd^ En alles zóó voor- deelig. iiiiiii'iiiiiii'iiiiiiiii'm'iimiiiiimimiiiiiiiiiiiiii ZATERDAGVmWOENSDAG SPECIALE VERKOOP SERIE 1 MET 2DRUKKNOPEN SOLIDE KWALITEIT SERIE II PRIMA KWALITEIT ZEER SOLIDE SERIE UI ZEER FIJNE KWAL1T. PRIMA PASVORM ELK PAAR OEGARAND. SERIE IV PRIMA KWALIT. MET ELAST.SLUITINOELK PAAR OEGARAND. iilllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllilllllllllllllll Adverteeren doet verkoopen. ITELEF. 1611 in (A. B. v. d. REEP) HAARL.STRAAT 204 ËHet adres, waar men uitsluitend EERSTE KWALITEIT Ü4RTIKELEN koopt, VOOROEELIG in prijs. 9180 INMAAKWIJN 11.50 per Liter IPort, rood en wit, vanaf 75 ct. |Samos, origineel 75„ I Bordeaux 90 |Moscatel, zoete wijn f 1.25 iBloedwijn, medicinaal „1.20 Alcoholvr.Likeuren slechts 90 c. £SSr ORANJEBITTER Advocaat Eotrenjonyons Abrikozen Kinawijn Fransche Cognac Oude Genever f 4.per Liter. vanaf f2.30 2.- 2 50 1.75 4.— 3.60 LEVERTRAAN, SCOTTS - EMULSI, SANGUINGSE, BL0EDWIJN, KINA DE VRIJ, EIWITSTAAL, SANAT0GEN ENZ. bij hel van ouds bekende adres der NIEUWE ruu 33. Gedurende de Winkelweek ontvangt iedere kooper IS die voor minstens II.—besteed een doosje AN fOEKA ZALF cadeau ter kennismaking. Het middel voor winterhanden, kloven, brand- en snijwonden enz. 9157 l'we aandacht voor onze Wij geven U een klein beeld onzer Specialiteiten: Ais steeds BMRLElREitSTRMT - hoek Donkerstee? 2-4 G Opgericht 9C75. oooo Op straat zijn Uwe ademhalingsorganen Met de beproefde Wsjbexf voorkomt U hoest en keelpijn, ei B1) Apothekers en ^Drogisten l; 4 45 en 80 Ccr raffia

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6