Siagcgaan kan worden zijn alleen de ban den van een rijwiel gestolen. Zaterdagavond z ij n 2 personen, die te zamen op een rijwiel zaten aan de Voorkade door een ander wielrijder aangereden, met gevolg dat eerstgenoemde personen, genaamd v. S. en R. in de rivier de Gouwe terecht kwamen. Zij konden ge lukkig sooedig gered worden -Bij den heer A. Panne- baklcer kwam j.l. Vrijdag op diens kwee- kerij, gelegen in don Laag-Boskoopschen Polder, een ballon neder. Deze ballon was afkomstig van een ballonwedstrijd uit een plaatsje in België. Het kaartje wat aan den ballon bevestigd was is door P. opge zonden. De heer G. P e e t j e r s, klerk bij de Rijksbelastingen te Venlo, is in gelijke betrekking overgeplaatst naar hier. Naar wij vernemen zal door de Pluimvee-Vereeniging alhier om streeks Kerstmis een pluimvee-tentoonstel ling worden gehouden in het Veilingsge bouw. Burgerl. Stand. Geboren: Maria Theresia d. van J. Stolker en T. Forsthövel Hein z. van C. Koelman en M. Rieroens Adrianus Marinus z. van H. Vuurens en A. Straver Maartje d. van H. J. Kerkhoven en M. van Tilburg Ger- lit z. van J. Hoogendoom en CL de Vos Ondertrouwd: J. v. Maurik en G- Spee r— H. Rodenburg en. J. Schouten Hoogendoorn en A. v. Oostrom. Getrouwd: G. Griffioen 24' j. en C. IBakhuijzen 20 j. Overleden: J. C. Verboom 4 m.- ALPHEN AAN DEN RIJN. Te water. Gistermorgen is de équi page, bespannen met twee paarden, van den lieer C. aan den Oudshoornschen weg, nabij de Lagewaardsche brug in een «loot te water geraakt. De palfrenier kwam bij den val aan de overzijde op het land terecht en bezeerde zich vrij ernstig aan een zijner handen. De koetsier van R. bevond zich in een alles behalve be nijdenswaardige positie, daar hij tusschen de paarden in de moddersloot lag. Van iR. wist zich evenwel te bevrijden en op den kant te komen. Het rijtuig, dat ondersteboven lag werd aanzienlijk be schadigd. De paarden liepen verwondingen op. Na veel moeite werden paarden en équipage op het droge gebracht. Santos. De verkoop van bloempjes ten bate van het Santos-fonds, gisteren alhier gehouden^ heeft opgebracht de som van f 284.09. LISSE. Rsjkstuinbouwschool. Bij het op 12 en 13 September 1.1. gehouden toelatings examen voor de Rijksbloembollenschool alhier slaagden: Th. Admiraal, Noordwijk aan Zee.; S. Th. M. Beekwilder, Haarlem; K. A. Berg man, Sassenheim; T. Boekee, Zoeter- woude; J. Durieux, Overveen; J. R. F. van Grieken, Lisse.; Jac. Koning, Sassenheim; W. Koning, Leiderdorp; D. D. Muloek Houwer, Zierikzee; W. L. Onderwater, [Lisse; B. Philippo, Sassenheim E. Th. Schilpzand, Hillegom; P. J. Timp, Oegst- geest; A. Verdegaal, Sassenheim; W. Vis, Sassenheim. Afgewezen werden 2 candidaten. Tot de tweede klasse werden toegelaten: ÏI. P. G. de Cler, Leiden; en na her examen: J. A>. E. Duyster, Noordwijk; J. ;A. M. Goemans, Hillegom; J. Pelder. Lei den; en tot de derde klasse: L. Beden, Lisse. OPENING STATEN-GENERAAL. Hedenmiddag is de zitting der Staten- Goneraal met het gebruikelijk ceremonieel door H. M. de Koningin geopend. De heer J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, die den voorziltersstoel be kleedt, opent, nadat de leden zich in de Ridderzaal op het Binnenhof vereenigd hebben, des namiddags te half één uur de vergadering en doet door. den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk Besluit van 8 September 1924, no. 22, hou dende zijn benoeming tot voorzitter van de Eerste Kamer gedurende de zitting, die heden zal aanvangen. De Voorzitter benoemt een commis sie, die Hare Majesteit de Koningin in het gebouw zal ontvangen en uitleiden. De Ministers, hoofden van Ministerieele Departementen en de leden van den Raad van State vereenigen zich te één uur dee namiddags mede in de Ridderzaal. Hare Majesteit, vergezeld van Zijne Ko ninklijke Hoogheid den Prins der Neder landen, Hertog van Mecklenburg, kort daarna in de Ridderzaal aangekomen, wordt door de Commisise ln de vergade ring binnengeleid, neemt plaats op den. Troon en houdt, terwijl Z. K. H. de Prins »aast haar gezeten is, de op de eerste par- gina afgedrukte Troonrede. "'efEESBR DE MILITAIRE MANOEUVRES Den geheelen dag waren gisteren te Utrecht langs de lijnen, die het Centraal Station passeeren, soldaten ^ervoerd op weg naar de groote manoeuvres. Aanvan kelijk ging dit zonder stoornis. Tegen den laten namiddag echter, toen een afdeeling zich op het perron voor het vertrek naar Harderwijk gereed moest maken, werd he.t plotseling mis. Onder dezen waren er velen die wat Hiep in het glaasje hadde.n geke ken. Zij roerden zich zoodanig, dat plotse ling een formeel relletje ontstond, waarbij de op het station aanwezige vrij sterke macht van politie.troepen hevig bedreigd ■werd. Het kwam spoedig tot handtastelijk heden en er werden harde klappen uitge deeld. De politie-troep greep krachtig in en arresteerde twee belhamels. Dit bracht den schrik er een beetje in. De troepen voor Harderwijk werden in allerijl in de wagens geduwd en voort ging het, terwijl menige dreigende vuist uit de coupé-ramen werd opgeheven. De op het perron voor een an deren trein achterblijvende troep werd naar de wachtkamers geleid, waar de po litie hen bleef bewaken. Ook te Bergen op Zoom is het gister avond onder de van de lichtingen 1918 en 1919 voor herhalingoefeningen opgekomen soldaten nu en dan rumoerig geweest. Een en ander is veroorzaakt door verschillen de beschonken soldaten, waarvan een 7-tal door militaire politie is aangehouden. Een der soldaten moest bij de overbrenging geboeid worden. Ernstig verzet kwam niet voor. Ontstemming te Breda. Men seint ons uit Breda: Ter gelegenheid van de herhalingsoefe ningen, die van 15 tot 26 September in de omstreken van Breda gehouden worden, moesten gister eenige duizenden soldaten onder de wapenen komen. Dit heeft aanlei ding gegeven tot. ernstige ongeregeldheden. Reeds gistermiddag werd in de Molen straat hevig gevochten, waarbij de militai re politie in moest grijpen om erger te voorkomen. 's Avonds tegen 8 uur slenterden groote groepen soldaten, waarvan velen in be schonken toestand, joelend en tierend door de binnenstad. Zij werden door burgerlij ke en militaire politie uit elkaar gedreven Naar men ons mededeelt, zijn verschil lende dames door hen lastig gevallen. Ge hoorzaamheid en militaire- groet aan of ficieren werden bruut-weg geweigerd. Bij een poging om in een lunchroom te worden binnengelaten is van de deur een koperen deurspijler afgebroken. Om kwart over 10 wandelde over de Markt een reserve-luite nant. Groote groepen soldaten, die even eens daar aanwezig waren, weigerden voor hem te salueeren, integendeel zij beletten hem meerdere malen den doortocht. Toen de luitenant zich in het nauw gedreven zag trok hij zijn sabel om zich te verdedigen. Inplaats van een militair te treffen, raakte hij een oude dame. Natuurlijk keerden alle aanwezigen zich hierna tegen de luitenant, die zich - verstandig terugtrok. Éven later werd de markt, waar zich de ongeregeld heden concentreerden afgezet. Toen eenige soldaten toch wilden pas seeren, werd door de militaire politie met blanken sabel ingegrepen. Ditmaal werd weer een burger de dupe, de lantaren van zijn fiets werd afgeslagen. Toen de markt- afzetting opgeheven was, wandelde een groep militairen langs het Zuid-Hollandsch Kofiehuis, waar een le luitenant op het terras zat. Het tafelffe met consumptie werd omver geworpen, doch later werd de schade geheel vergoed. Eerst laat in den avond keerde de rust terug. Ook in de omgeving van de kazerne is het lang onrustig toegegaan. Men deelt ons mede, dat onder de militairen groote ontstemming heerscht naar aanleiding van het feit, dat in tenten geslapen moest wor den en de bodem door den aanhoudenden regen geheel doorweekt is. Men seint ons nader: Omtrent de soldefcenrelletjes alhier kan nog het volgende worden medegedeeld: De soldaten, die gisteren ten getale van 4000 zijn opgekc men voor de herhalings oefeningen. zijn van de lichtingen 1918 en 1919. Zij zijn gelegen op het terrein van de. kazerne, dat naar het zich laat be grijpen, wel geleden heeft door den aan houdenden regen. Van officieren vernamen wij, dat het rumoer veroorzaakt werd door een aantal soldaten, waaraan er bij deze gelegenheid, evenals dit vroeger zoo vaak geschiedde, velen in beschonken toestand verkeerden. Er ontstond eenige wrijving tusschen sol daten en burgers en dit gaf de militaire politie aanleiding tusschenbeide te komen om erger te voorkomen. Van georganiseerde relletjes was. naar men ons verder van de militaire leiding mededeelde, ge-en sprake. Dcodelijk ongeval Zaterdagmiddag had te Knijpe een ernstig ongeval plaats. De 2-uur tram, uit de richting Heerenveen, was in aantocht; dat werd niet opgemerkt door den 32-ja- rigen gehuwden kaasmaker Sibbele Sjoerds, die in diep gepeins het dorp in liep. De machinist, deelt men ons mee, floot nog herhaaldelijk; ook het publiek waarscbuwdp luidkeels, maar de man hoorde niets, en de tram kon blijkbaar niet spoedig genoeg meer stoppen. Het gevolg was, dat S. door de tram werd gegrepen, Be:de beenen werden hem afgereden, en hij liep ook nog ernstige inwendige kwets uren op. Geneeskundige hulp werd ont boden. De ongelukkige is op een ladder naar zijn woning le 't Meer vervoerd. Zaterdagavond is de man onder hevige pijnen overleden. Hij heeft nog slechis en kele woorden met zijn vrouw kunnen wis selen. Zondagavond acht uur wilde de 27-jarige K. L., in de Kipstraat- te Rotterdam op ee.a in beweging zijnde tram van lijn 6 sprin gen, waarbij hij onder den aanhangwagen terechtkwam, tengevolge waarvan hem bei de beenen afgereden werden. Burgers heb ben den aanhangwagen opgetild, ten einde L. uit zijn benarde positie te bevrijden. In deerniswekkenden toestand werd het slacht offer naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel gebracht, waar hij gisterenmorgen aan de bekomen verwondingen is overleden. Lijk gevonden Nabij de mijn Juliana te Eygelshoven werd Zondagmorgen bet lijk gevonden van een steenbakker. Waarschijnlijk is hij in slaap gevallen en heeft hij door uitwase mende gassen den dood gevonden. In een emmer verdrenken Te Nieuwer-Vosmeer is een jeugdig knaapje met het hoofdje ih een emmer met zeepsop gevallen en toen de moeder er bij kwam was het reeds overleden. Droevig ongeluk. Toen een losse rangeermachine der S.S. van het station te Simpelveid in de rich ting het baanwachtershuisje van de fami lie G. H. bij een voorheen bewaakten over weg gepasseerd wast hoorde een dochtertje van H. een gekerm en zag vlak bij de wo ning, even buiten de omheining van den aangrenzenden voortuin haar broertje van anderhalf jaar naast de spoorlijn liggen. Beide handjes waren over den pols to taal afgeklemd en niets was er van deze licliaamsdeelen te vinden. Het kindje schijnt het erf, waarvan het hek door een binnenkomend familielid was opengelaten al spelende met beide handjes op de rails te zijn geraakt op het oogenblik dat de locomotief passeerde. Het had ook nog een minder ernstige verwon ding aan het hoofdje. Door een pistoolschot getroffen. Zondagavond werd te Deventer de hulp der politie ingeroepen, daar eenige jonge lieden, waarvan er ee.n in het bezit was van een flobertpistool, na het verlaten van een café daarmede hadden geschoten, tenge volge waarvan zekere G. H. in het achter hoofd werd getroffen en zoodanig verwond, dat hij in het ziekenhuis moest worden op genomen. De dader, de 23-jarige E., nam bij de komst der politie de vlucht, doch werd la ter aangehouden. Het pistool, dat hij in middels had weggeworpen werd in een bloemperk teruggevonden. De watersnood in de gemeente Wisch. De watersnood in de gemeente Wisch heeft er toe geleid dat Zaterdag op initia tief van den burgemeester <üe watersnood commissie werd bijeen geroepen ter be spreking van wat in den noodtoestand moet worden gedaan. Besloten werd dat Zondag in de kerken de volgende publicatie van den kansel zou worden afgekondigd: ..De watersnoodcommissig der gemeente Wisch verzoekt allen, die door waterscha de tengevolge van de overstrooming gebrek hebben aan levensmiddelen voor mensch en vee en die door onvermogen niet in sta-at zijn zelf hierin te voorzien, zich zoo spoe dig mogelijk op te geven ten raadhuize te Varsseveld, uiterlijk voor 1 October. Gisteren vergaderde het comité opnieuw met, de besturen van alle landbouwvereenï- gingen. Poging tot moord. Gisterenmorgen bevond zich een Chinees die te Rotterdam geergeld optreedt als be middelaar tusschen de Chïneesche e» de Hollandsche scheepvaartmaatschappijen. op een der terreinen van den Rotterdam- schen Llovd toen plotseling uit e^n der lood sen 'n onbekende landgenoot van hem te voorschiin kwam en een revolver op hem richtte. De man had nog de tegenwoordig heid van geest zijn. aanrander bij de pols te griipen voordat deze een schot kon los sen" Bij de worsteling, die hierop volgde ging de revolver tot drie keer toe af en verwondde den aangevallene liehteliik aan de hand. De dader wist te ontkomen, doch werd een half uur later op hët Veer naar Papendrecht gearresteerd. Brand Tc Beekbergen ontstond Zaterdnemer gen brand in de boerlerij van J. Ribbink op het Wiflevcen. Men ontcflekfo den brand nabij den schoorsteen op don hooi zolder. Tengevolge van gebrek aan water konden de brandspuiten niets uitrichten. De boerderij brandde geheel uit, waarbij ongeveer 10.000 pond hooi verloren ging. Verzekering dekt de schade. Brutale aanranding. Toen de heer N. te Roermond Zondag avond per fiets uit Tegelen huiswaarts keerde, werd hij tusschen de Reaversche bosschen plotseling van achter een boom vastgegrepen en van zijn fiets geslagen. De heer N., die zijn bewustzijn door den plotselingen slag verloor, kwam later tob de ontdekking, dat devdader zijn fiets en een nieuwen regenjas had medegenomen. Een flink bedrag aan geldswaarde dat N. in zijn portefeuille bij zich droeg, werd onaangeroerd gelaten. De politie heeft de zaak in onderzoek. Gevaarlijke mishandeling. Zekere V. te Brunssum is aangehouden en naar Heerlen overgebracht, verdacht van zekere V. in het café V aldaar bij een ernstige vechtpartij, met een mes in den buik te hebben gestoken. De levensgevaar lijke gewonde is naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. De strijd tegen de rijdende doodkisten. Vrijdag is de Zwolsche politie openlijk den strijd begonnen tegen de „rijdende doodkisten". De waarnemend commissaris van politie, de heer Lettinck, liet bij aan komst te Zwolle een vervoermiddel, toebe- hoorende aan en bestuurd door R. Berends te Dedemsvaart, waarme.de deze een gere- gelden autobusdienst van Dedemsvaart op Zwolle onderhield, in beslag nemen. De bovenbouw is oorspronkelijk gemaakt voor varke.n§vervoer. Achteraan waren twee deurtjes, waarvan de sluiting bestaat xiit twee knipjes aan de binnenzijde en één knipje buiten. Dit laatste knipje werd niet dicht gedaan maar viel uit eigen zwaarte naar beneden, zoodra de auto in beweging kwam. De passagiers zaten dus volkomen opgesloten. Bovendien bevond zich op de halve hoogte van de opening een houten lat, zoodat de passagiers, "ook al waren de deuren los, door een opening ter hoogte van ongeveer 90 c.M. moeste kruipen. Vooraan bevonden zich nooduitgangen, bestaande uit twee deurtjes, elk met een moeilijk tc bereiken knip aan de buitenzijde. De eene deur klemde, voor de andere was aan de buitenzijde een spijker geslagen. Doch al had men deze deuren open gemaakt, dan nog was heb onmogelijk er uit te komen, alvorens twee van de vier banken, die in de veewagen-motorbus waren aangebracht, naar buiten gewerkt waren. De bak van den bovenbouw stak 1-80 M. over den ach teras uit (bij de keuring van auto-bussen van provinciewege wordt slechts een over- bouw van 1.25 M. toegestaan), zoodat ah de passagiers bij een eventueel ongeluk naar achter waren gedrongen, de heele bus gedompt zou zijn. Naast den chauffeur stond een volle bus benzine, hetgeen sedert d6 ramp te Heino verboden is. De. voetrem werkte wel. maar de handrem Kestond aan den eenen kant uit een stuk draa-d, dat ge.- heel slap hing, aan de andere zijde was nog wel de oorspronkelijke t reks tang aange.- bracht, maar werkte evenmin. Trouwens het geheele remtoestel zar los er. hing met ijzerdraadjes aan elkaar. Met dit vehikel arriveerden Vrijdagmorgen 12 personen, terwijl bovenop 6 groote collies met kippen en eenden balanceerden. Bij verhoor op het politiebureau, verklaarden de passagiers eerst, dat zij gezamenlijk de bus gehuurd hadden, maar ai spoedig kwam uit, dat zii het gewone tarief betaalden evenais op de bonafide autobussen. Weersgesteldheid en spiering. Men meldt uit Huisen: De koude weersgesteldheid is toch niet allemaal schade: dc Zuider.zeespie.ring, het wintervischje bij uitnemendheid, vertoont zich al vroeg en in flinken getale op de vangstplaatsen van het Zuiderbekken. Sommige kustplaatsen hebben al een weekomzet van pl.m. 10.000 pond; de prijs is zonder export voor de binnenlandsche consumptie laag: 25 cents per pond; in het begin dezer maand is o.a. uit Volen- dam (Westwal) het vischje geëxporteerd naar de Parijsche vischmarkt; thans heb ben ook van den Zuid wal de bekend© blik- verzendiDgen naa.r BrusselOstende plaafs TELEGRAMMEN Ernstige overstromingen in Engelsch-lndië. ALLAHABAD, 16 Sept. (V. D). De overstroomingen in Voor-Indië duren voort In Alwar waar de rivieren wassen, zijn de irrigatietanks gebarsten. Een aan tal autoriteiten, w.o. de boekhouder van den Maharadja verdronk tijdens een po ging om een overstroomde brug over de rivier Rupatel in een auto over te rijden Laatsie Berichten Onthulling Standbeeld Willem II. Hedenmiddag te drie uur heeft op het Bezuidenhout te 's-Gravenha-ge in fcegen- wordigheid van H. M. de Koningin en, Z. K. II. den Prins, de onthulling plaats ge had van het nieuwe ruiterstandbeeld van Koning Willem II, Hei woord werd daarbij gevoerd door Prof. Blok uit Leiden, D s. v. d. V o o r t van Zijp lid van de Tweede Kamer en Mr. J. A. Pat ij n, de burgemeester van 's-Gravenhage. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 15 Sept. Fijne Zaden. Karwijzaad f 4850. maanzaad f 5455, koolzaad f 2425, lijnzaad f 2224, alles per 100 kg. ROTTERDAM, 15 Sept. Binnen!. Granen Tarwe, nieuwe, met ruim aanbod, belang rijk lager verkocht en gedeeltelijk niet te nemen, puike f 1719, zaai daarboven, ta melijke goede f 13—15. slechte f 10—12, Rogge f 12.5013.50. Gerst Chevalier f 15 15.50, winter- en zomer f 14.5015. Haver lager f 1014.50. Erwten kleine groene f 16 22 50. kroon f 1621, schokkers f 1519.50 Buifenl. Granen prijshoudend. Rogge Western 2 stoomend f 13.50, Z.-Russ. disp. f 14.50, Gerst 64—65 Kg. Noord_ en Zuid- Russische disp. f 298. 48 pond Malting da gelijks 'verwacht f 292, dito stoomend f287 284 naar aankomst, dito Oct.Dcc. afl. f 270, Donau disp. f 294. Haver Canada 2 disp. f 16.25, dito spoedige verlading f 13.S0- Canada 3 stoomend f 14.20, dito spoedige verlading f 13.75. 38 pond Amcrik. clipped spoedige verlading f 12.45, Mais Amerik. mixed disp. f 255 Galfox disp. f 240, stoo mend f 236. La Plata disp. f 232, aangek nmn f 229230. stoomend f 230233, gele Kankasische disp. f 240. LEIDEN. 15 Sept. Veiling. Bloekool f 16 28. Salade f 1.20—3.20 Komkommers f 4 10, Wortelen f 613 Andijvie f 1.502 60 Groenekool f 47. Gelekool f 913, Roo- dekool f 59. Selderie f 1,202.40, Prei f 1.201.60, Rapen f 35, alles per 100; Snijboonen f 2030, Heerenboonen f 2542 Postelein f 1518. Spinazie f 815, Toma ten A C en B f 10.808.40, Spruiten f 21 24, Uien f 67, alles per 100 kilo. 16 Sept. Vette Varkensmarkt Aange voerd 349 stuks. 324 Vette Varkens 9694. 25 Licht soort 8575 cent per kg. levend gewicht. Handel zeer traag. ROTTERDAM. 16 Sept. Veemarkt. Aan gevoerd: 246 Paarden, 29 Veulens, 5 Ezels, I486 Magere Runderen. 6-48 Vette Runderen 181 Vette Kalveren, 334 Nuchtere Kalveren. 1102 Graskalveren, 360 Schapen en Lam meren, 26 Varkens, 632 Biggen, 5 Bokken. Per half Kg.: Koeien 42Vt52^5560 62J4 cent; Ossen 52.^—5660 cent; Stie ren 45—495355: Vette Kalveren 6577 87^ cent. Per stuk: Melkkoeien f 395 510; Kalfkoeien f 380485: Stieren f 160 525; Pinken f 150—219: Graskalvere.n f 65— 135: Vaarzen f 200—275: Werkpaarden f 200 340; Slachtpaarden f 100—200; Veulens f 65—65; Hitten f 140—309: Biggen f 10—17 Overloopers f 2040; Fokkalveren f 2040; Slachtkalveren f 20—23; Biggen per weck f 1.50—2.—. Koeien en Ossen: aanvoer flink, handel redelijk, prijzen onveranderd; een enkel puikbesb dier tot 2M cent boven noteering. Stieren: aanvoer minder ruim, handel ta melijk, prijzen onveranderd. Vette Kalveren: aanvoer matig, handel, bevredigend, prijzen onveranderd. Melk- en Kalfkoeien: aanvoer gron*. handel kalm, prijzen goed. Door België werd gekocht. Jongvee: aanvoer tamelijk, handel flauw, prijzen flink. Graskalveren: aanvoer zeer groot-, handel stroef, prijzen iets lager. Fik_ en Slachtkalveren: aanvoer matig, handel vlug, prijzen voor slachtkalveren hooger, voör Fokkalveren onveranderd. Paarden: aanvoer vuïmer, handel rede lijk, prijzen onveranderd. Biggen: aanvoer ruimer, handel onveran derd, prijzen onveranderd. Overloopers: aanvoer matig, handel kaïn? prijzen fin veranderd. BOSKOOP, ie September. Veiling. Ro zen per 100 bos: Ophelia- f 59—68—96 cent, GoMon Ophelia 898395 cent, Had ley f ï.051.29; Columbia f 0.96—1.— Butter fly f 0.S9].i0: Mac Keiier f 1.15; Temet f 1.47; Marchai Rover 7» cent; PoJyautha- rozon 50 cent: Freiburg 55 cent. Dahlia's 19 cent. Chrysanthemum 10 cent per stuk, idem tros 45 cent per 10 takken. HAZERSWOUDE, 15 Sept. Veiling. Kip- eierer. 4249 stuks prijs f 8.90—9.25 en 80 Eendeneieren f 7.80—7.90 per 100 stuks; Hanen f 0.151.05 per stuk; Kippen f 0.60— 1.20 per stuk; Duiven 14 cent per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 Sept. Veiling. Eigenheimers per 25 Kg. f 1.20 1.90, Uien per 100 Kg. f 4.404.60;. Peen per 100 Kg. f 34.25, Peen per 100 boa f 8.1011, Bloemkool per 100 f 19.8027.80, Roodekool per 100 f 512, Gelekool per 100 f 611.50. Aanvoer: 180 maal 25 Kg grooto aardappelen. 1200 Kg. Uien. 3200 bos Peen, 12700 Bloemkool. ALPHEN AAN DEN RIJN, 15 Sept. Vei. ling. Per 100 Kg.: Spinazie f 1517, Hee renboonen f 2431, Snijboonen f 242& Postelein f 16, Tomaten f 812, Uien f 6.1ó 6.40; Per 100 bos: Kroten f 22.70, An dijvie f 2.202.70; Per 100 stuks: Knolra pen f 4.10—5.30, Komkommers f 8—1!, Bloemkool f 1825; Groene Savoyekool f 7.30—9.10; Roodekool f 5.90—10.50; Me loenen f 10—25; Gele Savoyekool f 12.80-* f 14.20. L0 0SDU1NEN, 15 Sept. Veiling. Bloemkool le soort f 15f 21; rijen kom kommers le soort f 13.10f 16.70; gele komkommers f 5.40f 10; witte dito f 4 90 f 10.30; perziken le sootI f 10f 14 per 100 stuks; meloenen 1953 ct. per stuk; augurken f 50f 64, princesseboonen f 21 f 34; snijboonen f 33—f 52, spekboonen f 20.60—f 28.60, spruitkool f 19—f 21 per 100 k.g., tomaten le soort f 4.60f 6 60 per 50 k.g., spinazie 4896 ct. per 4 k g, prei f 1,70f 3,10 per 100 bos; andijvie f 1,30 f 2.50 per 100 struik. 0FFICIEELE BEÜRSNOTEERING. O.K. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A. B 5% Nederland 1919 4/^% Nederland 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm, 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1919 frs. 500 Koloniale Bank aand Ned. Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgen8 A Jurgens B Oude Philips R S. Slok vis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref Anaconda copper Centr. Leather Studcbaker U S Steel Compania Handelsver. A'dara Dordtschc Petr Geeons. Holi. Petrol.- Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbadjada Holland Anierika lijn a Holi. Stoomboot Kon. Holi Lloyd Kon Pak et vaart Voboopvaari Unie Rott. Lloyd Kon. Ned. 58oomboot I. Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Baiavia Tabak Deli Cnltnv Mij H. IJ. S. M. obl. 5'4 H.ÏJ.S.M. obl. 1900/21 4 Mij. t-. E. v. S S obl. 5J4 Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 3V2 °/o V.K. 100 Vu 1009 w 100 9/m 9415/,, f»5V„ 9^/16 64Va 1838,4 3 36Vo 115 651/, 6r-5/8 3311/2 49 7C9,16 80>/2 1Ü39/16 16 i/2 3301/2 153»/4 81 10U/o 1951/2 901/2 301 0 e/; 3811/4 94 94 108>/« 229/16 1001/g 148 183S/4 337 6d/a 330 Wissednoteeringen (Amsterdam Berlijn Londen New-York Parijs Brussel Zurich Rome Christiania Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Madrid 0.62 11.621/4 2.1*07/, 13.8 12.93 49.121/, 11 41 8S.90 44.20 69.40 o.oo.3i;«/« 7.81 34.50 T®!#s«.«fiseS» WoerberieM volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 16 Sept. 1924, medegedeeld door het Ron. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. HoogBte Barometerst.: 768.3 Biarrit2. Laagste Barometerst.: 739.7 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 17 Sept. Matige, later wellicht, toenemende Zuide lijke tot Zuid-Westelijken wind, aanvan kelijk opklarend, later toenemende bewol king en regen, aanvankelijk iets koeler. WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 1514 gr. C., 12 uur 15 'A gr. C., 3 uur 16 gr. C. BRONWATER Hedenmorgen 7 uur 15'i gr C., 12 nu- 16 gr. C., 3 uur 16 V4 gr. C. LUCHT-TEMPERATUUR 16.8 gr C. LICHT OP VOOR FIETSERS ca. Dinsdag 16 Sept: v. n.m. 7.490.04 vm

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3