r VALKENBURG. 1 Burger!. Stand. Gc bo rent 'Johanna d. van L. Rhijnsburger en. NT. 'Kort Johan Dirk, z. van D. de Vines en Joh. van der Nagel. U uitslag lo ting lïch- ting 1925: 1. P. Oosterlee; 2. Johannes (Zandbergen; 3. Jacob Kerp&fshoek. f RIJNSBURG. Burgerl. Stand. Geboren: Petrus Johannes z. van P. J. Mathot enJ. M. Borst Piet-er z. van J. Ravensbergen en M. Passchier Teunis z. van D. van der Vijver en E. Zandbergen Cornelis 'Abraham z. van W. G. Wiesmeijer en C. JD. Brussee Nicolaas z. van M. van Delft en J. den Haan Anna Elisabeth d. van J. Wijsman en A. J. van <fen Berg Anna d. van C. M. Koot en G. Zwaan Neeltje d. van A. van der Meij en N. van Delft Arie z. van P. van den Eijkel en N. J. Oudshoorn Albertus z. van W. de Mooi j "en C. Heemskerk. Getrouwd: J. van Delft jm. 31 j. en D. C. van Belle jd, 28 j. L. van der Meer jm. 27 j. en Ch. J. de Konink jd. 22 j Ondertrouwd: G. van den Eijkel jm. 23 j. en N. Schoneveld Th. Koeke- bakker jm. 26 j. en C. Snijder jch 21 j. WOUBRUGGE. De uitslag van de g e- houden loting voor de Nat. Militie voer deze gemeente was als volgt: 1 L. C. Lie- verse; 2 S. P. Moozen; 3 J. Jansen; 4 J. G. Baak; 5. H Slingerland; 6 A. Overvliet; 7 P. Meirik; 8 J. Boot; 9 W. L. Hoogeveen 30 L. J. Hoogenboom; 11 W. Stormbroek; 12 C. Bouthoorn; 13 Th. de Vette; 14 G. J. Bracht; 15 M. L. van F&itenj 16 J. Koek 17 H. Peters; 18 M. R. Kroes; 19 D. Of fers; 20 J. Strookman; 21 Y. Verkade; 22 D. Jacobs; 23 J. Wolvers. Gedurende de maand 'Augustus zijn van hier vertrokken de vol gende personen: D. J. Kooiman naar Al phen aan den Rijn G. J. Hillebrand naar Wassenaar M. Klokkemeijer naar Leiden J. Kop naar Leimuideü. M. M. van der Nagel naar Alphen aan'den Rijn D. Verboom en gezin naar Zwam- merdam G. van der Horst naar Alphen aan den Rijn L. H. de Boer naar Val burg J. Wiersma naar Amsterdam !A. Vis en gezin naar Schiedam H. Slin gerland naar Ter Aar. Gevestigd: H. M. Zandvliet van 'Alkemade P. J. Baak van Hazerswoude A. Bes van Utrecht E. Meerloo, van Ter Aar G. Vromans van Alphen. aan den Rijn. ALPHEN AAN DEN RUN. Geboren: dochter van M. van den P»erg geboren 'Hergaarden dochter van M. J. Kortmann geboren Koot zoon van R. de Vries geboren Zijlstra dochter van M. de Rijk geboren Mooren L. J. Rood- bergen geboren de Graaf zoon van A. van der Schee geboren van Of wegen zoon van A. M. L. Velseboer geboren Vlas veld dochter van van G. A. Zwaan gebo ren Wolmerstett zonn van H. Beukema, geboren de Jong- dochter van C. Anker geboren Hulscher zoon van H. H. van der Steeg geboren Lange veld zoon van M. W. Dijk geboren Vierbergen. Gehuwd: J. M. van Blokland 33 jaar in G. C. Bahlmann, 27 jaar. Overleden: B. C. Schouten wedn. iran J. Meurs, 84 jaar C. Groenendijk ?chtg. van A. Slootjes, 65 jaar A. van Dosterom. wedn. van K. Bogerd 71 jaar W. N. van Keeken jm. 25 jaar. BOSKOOP. Burgerl. Stand. Geboren: Jan z. van W. v. d. Bosch en I. G, Spaar garen. Getrou w dH. Verkade 20 j. en O. "v. Beek 20 j. Overleden: D. Broer 68 j. - Adria- xtu8 Goosen 70 j. V r ij d a g 19 September a.s. zal in den vereenigden polder schouw worden gedreven over de wateringen, hoof- den4 draaien enz. HAARLEMMERMEER Burgerl. Stand. Geboren: Hendrika d. van P. J. Schreurs en H, O. van der Meer Cornelia d. van W. Goe de en W. van Someren Hermen Joris en Léendert Wilhelm zs. van L. W. Kniep ■en J. Kooij Hendrik Johannes z. van J. N. Lieuwes en T- van Dasselaar. Ondertrouwd: Harm Busscher 43 j. en Elisabeth Balk 43 j. Frsnciseus Ja- «obus Sassen 23 j. en Maria Elisabeth Per soon 20 j. Willem Lubert 28 j. en Jaco- ba Theodora- van Dragt 23 j. Teunis ^eenhouts 23 j. en Elisabeth Johanna van ">ragt 20 j. Petrus Johannes van der ?eet 37 j. en Cornelia van Lieshout 35 j. -■*- Nicolaas van Berkel 22 j. en Johanna ^-n der Horst 18 j. Getrouwd: Wilhelmus Dam en Geer- ^ruida Catharina Stroomer 22 j. Fran- *jscus Anthonius van der Maden 27 j. en filida Cornelia Kreike 26 j,. Cornelis Vjjnaker 34 j. en Maria Mesman 24 j. Overleden: Johannes Bremer 67 j.? 5vedr. van A. Koorenstra Johannes Josephus van der Klauw z. van J. van der Klauw en M. Twaalf hoven Trijntje Verf ma ii 73 j., wed. van C. v. Zij verden. WASSENAAR. Burgerl. Stand. Geboren: jümilie Luna d. van O. T. Weise en L. A. Pluygers Jacobus z. van J. Bekooij en jü. W'. van Halfleren Johannes z. van J. Mo ma n en H. E. Pas Herman z. van L. Vingerling en H. G. E. Eichler. Ondertrouwd: G. Sostberg en M. Kahn. Overleden: Maria van der Helm 78 wed. van J. van Noort. MARTELAREN IN AFGHANISTAN. 'Afghanistan ls nog steeds heb terrein tan godsdienstvervolgingen. Met name ^taande aanhangers van de sekte der Ah- Jaadiyjca hieraan bloot. Deze sekte, in 1890 gesticht, bestrijdt de leer van den Pleiligen Oorlog en zijn pro pageert den wereldvrede. In Britseh-Indië, waar zij zich ongehinderd heeft kunnen verbreiden, telt zij thans ongeveer 500.000 aanhangers.. In Afghanista evenwel heeft zij van den aanvang af blootgestaan aan vervolgingen van de zijde van do regeering van Amir; op dit hooge voorbeeld heeft vrijwel de geheele bevolking van Afgha nistan zich tegen haar aanhangers gekeerd In 1902 werd een der leiders ter dood gebracht en, eenigo jaren later is Abdul Latif, de toenmalige opperpriester in Af ghanistan, die indertijd Amir had ge kroond, doch later bekeerd werd, gevan gen genomen, gemarteld en. toen hij wei gerde zijn nieuwe overtuiging af te zwe ren, gesteenigd. Op 31 Augustus j.l. nog is, óp bevel van do regeering van Afghanistan, te Kaboel een aanhanger van Ahmadiyya, genaamd Maulvi Nianatulla Kban Shib, door mid del van steeniging ter dood gebracht. Eenige dagen voor zijn dood heeft hij een brief geschreven, waarin hij zijn verblijf in de gevangenis te Kabul beschrijft en dodedeelt, hoezeer hij bereid was blijmoe dig zijn leven te geven voor zijn geloof. In dezen brief geeft hij voorts aan, waar en onder welke omstandigheden hij gaar ne zou worden begraven en verklaart dat gevangenschap voer hem meer eervol is geweest dan de vrijheid. Tweemalen, had men getracht hem zijn geloof te doen af zweren, doch hij hoopte, met de hulp en steun van zijn God te sterven in zijn over tuiging. Hij eindigde met de opmerkelijke erkenning: „Ik weet niet-, wat mijn God van mij verlangt." De „Daily News", waaraan dit verhaal is ontleend, deelt ten slotte nog mede, dat nog steeds de eigendommen van aan hangers der Ahmadiyya worden verbeurd verklaard, en hun huizen en dorpen ver brand door de fanatieke bewoners van Af ghanistan, die niets nalaten om de „ket ters" tot lvst uiterste te drijven, in de hoop hen zoo we-cler terug te brengen tot het geloof der vaderen. GEMENGD NIEUWS De Koningin naar de manoeuvres. Zooals men weet, worden in déze maand rondom Venlo groote militaire manoeuvres gehouden. De „N. V. Ct." verneemt thans met ze kerheid. dat de Koningin deze manoeuvres zal bijwonen. Zij 'arriveert 25 September met haar eigen specialen trein aan het station te Blerick en woont op dien dag'de manoeu vres bij. Zij keert ;s avonds weer naar Ble rick terug en zal in haar slaaprijtüig Over nachten, om den volgenden dag het ver volg der oefeningen gade te slaan, welke te ongeveer 11 uur des morgens zullen zijn ger eindigd. Direct daarna zal H. M. in haar extra- trein vertrekken om zich naai' Tilburg te begeven, waar zij het standbeeld van Ko ning Willem II, dat van Den Haag naar Tilburg is overgebracht zal onthullen. Broekhuys' sneeuwbal. Door den heer W. A. van der Wiele. leer- aar M. O. handels- en staatswetenschap pen. voorzitter van den staf van accoun tants der commanditaire vennootschap Eroekhuys' sneeuwbal-systeem, wordt een verklaring gepubliceerd, waarin hij te ken nen geeft dat liet gelegde beslag blijkens liet exploit door deurwaarder Fonteyne aan de tegenpartij gisteren beteekend, 'be treft een vordering, welke betwist wordt, terwijl het werkelijk volgens het exploit- verschuldigde bedrag tegelijk werd aange boden, dat de salarissen allen zijn betaAld waarvan de kwitanties door een accountant staande geheel buiten, de zaak, zijn ge waarmerkt en met de.n kasstaat- vergele ken, en dat reeds thans uitkeeringen aan houders van stamboomkaarten zijn gedaan, alhoewel de vennootschap daartoe conform de gepubliceerde voorwaarden nog niet ver plicht was. Wat betreft de geruchten, die omtrent Broekhuys' sneeuwbal vernomen worden, meldt men o.a. nog uit Rotterdam, dat Broekhuys zelf heeft medegedeeld, dat heb beslag van f 6000, dat de meubelfabriek hem wilde laten betalen, veel te hoog ie. De firma "had nog geen recht op f 3000. Gezegd wordt dat de zaken in Nederland niet zoo goed gaan als men gehoopt had. Broekhuys schijnt nu al zijn hoop op België te hebben gevestigd. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat de verkoop van kaarten van het Broekhuys- sneeuwbal-systeem aldaar is stop gezet. De agenten van deze combinatie hebben althans opdracht- gekregen alle nog bij hen voorradige kaarten in te leveren. Sommi gen hunner ontvingen daarbij de mededee- ling dat de onderneming thans in het bui tenland wordt voortgezet. Het bureau van den hoofdvertegenwoordiger te Amsterdam was eergisteren en gisterochtend gesloten, zoodat bij dezen vertegenwoordiger geen nade-re inlichtingen konden worden inge wonnen. Sigarenwinkeliers, die het sneeuw bal-systeem vertegenwoordigen te Amster dam, deelden echter mede, dal; verschillen de van hun klanten, aan wie uitbetaling van premiën in uitzicht was gesteld sedert veertien dagen tevergeefs hierop wachten. Zij deelden ops verder zonder uitzondering mede, dat zij hoegenaamd niets meer van het hoofdkantoor in Den Haag vernemen. Een geurig jubileum. Te Keulen gaat men het tweed© eeuw feest vieren van de bereiding in het groot der Eeau de Cologne. Hoewel niet van KeuLschen oorsprong, gaf deze oude stad toch haar naam aan het beroemde reuk water. Over de werkelijke herkomst is men het niet eens. Sommigen beschouwen een Milanees als den uitvinder, anderen zien er een Hongaar, Arnoldus Villano- vus, die omstreeks 1300 leefde, voor aan. Hoe het ook zij, als industrie is het maken van Eau de Cologne het eerst beoefend door Johan Maria Farina, die uit Italië komend, in 1725 te Keulen zjn. fabriek van reukwater begon en wiens nakome lingen het bedrijf nog voortzetten. Het geheim van de samenstelling zou hij gekregen hebben van '11 familielid, den bovengenoemden Milanees, genaamd Paul de Feminis. De vervaardiging en de ver menging der talrijke ingrediënten waar uit het reukwater bestaat, moet zeer zorg vuldig geschieden. Het hoofdbestanddeel is alcohol, die met verschillende etherische .oliën, als citroen-, bergamot-, oranjebloe sem-, rosemarijn-.olie, welriekend wordt gemaakt. Intusschen hebben ook talrijke anderen de fabricatie van Eau de Cologne ter hand genomen, zoodat er cp het. oogen- blik een belangrijke industrie van beslaat. Duitschland's verwording. Het hoofd van een school te Buchholz, de onderwijzer Adolf Koch en de onderwij zeres Bruno te Berlijn hadden met leer lingen van Berliinsche gemeentescholen gymnastieklessen gehouden, waarbij de kinderen ongekleed waren geweest. De zaak kwam in onderzoek en er werd geconstateerd, dat geen verkeerde dingen, waren voorgevallen. De heeren Koch en Buchholz kregen een berisping, juffrouw Bruno een waarschuwing. Vooral het feit dat zij geen toestem ming voor de op deze manier uitgevoerde gymnastische oefeningen hadden gevraagd aan hun superieuren, was hun kwalijk ge nomen. Radio bij het Onderwijs. Tn Engeland za-1 na de vacant-ie in ver schillende Scholen gebruik worden ge maakt van radio bij het onderwijs. Er zijn reeds tal van proeven genomen. Men pro beerde eerst een gewone les te geven met vragen en antwoorden. De aandacht van de kinderen was echter te veel afgeleid, door het vreemde van het geval, om zich bij de les te bepalen. Daarna, werd een andere proef genomen. Er werd iets voorgelezen over Napoleon en de leerlingen moesten na afloop van de voordracht een opstel maken over het ge hoorde. Deze proef slaagde uitstekend, zoodat men op deze wijze zal voortgaan. Men is voornemens dagelijks van 3.15 tot 3.45 draadloos voordrachten te houden voor kinderen van 12 tot 15 jaar. Om niet te veel van hun aandacht te vergen zal na. een kwartier even rust worden gehou den, er zal dan wat muziek worden ge maakt, waarna de voordracht weer wordt voortgezet. De kinderen mogen vragen stellen naar aanleiding van het gehoorde, die vragen zullen in een volgende les beantwoord worden. Verder zal driemaal in de week, des avonds Oni 7.15 U. voor -de Völksuni vei <?i- tcib een voordracht worden gehouden - voor jongens en meisjes'van 16 jaar cn ouder. Honderden scholen zullen die voordrach ten opnemen en" in de meeste gevallen zijn de ontvangtoestellen door de leerlingen zelf vervaardigd in' de "schöol-werkplaa'tsen. Stormweer op Curacao. In de Staatscourant" is het volgende bericht- opgenomen: Bij het Departement- van Koloniën zijn van den waarnemend Gouverneur van Cu- rae.ao de volgende, op 2 dezer verzonden telegrammen ontvangen: Van 27 tot 30 St. Martin stormweer, zwa re regens, kanaal doorgebroken, z.outpan- nen overstroomd, wegen zwaar bescha digd; van Eustatius e.n Saba nog niets be kend. Storm Saba en Eustatius heviger, veel lehade aangericht, menigeen dakloos. STADSNIEUWS Bazaar-Vacrdorp. *t Gaat goed met den bazaar voor Voor dorp; het bestuur is zeer tevreden. Gisteravond was er veel bezoek, en di't had natuurli jk tot gevolg, dat een flink be drag in kas kwam, door de geheven entree gelden, doch vooral door den verkoop. Er heer.sehte een prettige stemming, d'ie nog verhoogd werd door piano- en viool muziek. De fa. Mens was n.l. zoo vriendelijk geweest, aan den bazaar een praehtigeai vleugel i-n gebruik te geven, waaraan de pianist heerlijke melodieën wiet te ont lokken. Ook werd er gesjoelbakt, gegrabbeld, ge- Vischt, geraden, ^eToot, ja wat niet al. We hebben g: «sieren den bazaar gezien en vandaag weer, en we moeten inderdaad zeggen: er is al heel Wat van wat we gis ter zagen verdwenen. En zoo moet het ook. Toch zijn er nog genoeg artikelen over, en onze lezers behoeven niet. van een be zoek aan den bazaar af te zien uit de over weging: 't beste is er uit. Want we zagen nog heel veel moois. We zagen b.v. nog eenige schemerlam pen, heel artistiek. Dat tis nu eens iels voor deze donkere dagen, om wat gezelligheid in Uw woning te brengen. Vo-orts een prachtige 2-persoons woelen deken, speciaal voor den bazaar geweven; een kunststuk in één woord. En het irok onze aandacht ook. dat de pet er nog was. Is er nu ^niemand, wien die pet past? Nu, dat is ook al geen be zwaar, want dan kunt ge die pet bij fa. van Noort, Haarloininorstraai, inwisselen voor een pet of hoed, die wèl past. Enfin, er zijn nog tal van mooie öinjgen, er is nog een' ruime keuze. Daarom allen vanavond naar den ba zaar, temeer daar vanavond het kinder koor van „Voordorp" de aanwezigen zal' doen genieten van zi ju zang. Als 't vandaag en morgen net zoo goed gaat als gisteren, is het succes van den bazaar verzekerd. Sfeedb meer versie^TiigsVcommissies. Gisterenavond hiel'den de Morschstraa'f- bewoners een vergadering in Café „Zomer- lust" welke zeer goed bezocht was, onder leiding van den lieer Kouwenberg. In zijn openingswoord wees de heer Kouwenberg er op dat de Morscbstraat nooit achter is gebleven. De meeste bewoners der Morsch- straat zijn zakennienschen; w'fl men veel bezoek in dia dagen hebben, dan dient er ook versierd te worden. Hierna had de 3stuursverkiezing plaats. Gekozen zijn de heeren A. Kouwenberg, Voorzitter; J. v. d. Nat, Secr.; Pera, Penn., terwijl als Comm. zijn to^ievoegd Mej. Fruitman en de heeren van Leeuwen en B. Eradus. Nadat' deze hun benoeming hadden aan genomen, had d i Voorzitter voor de aan wezigen nog een verrassing n.l. een ge sloten enveloppe, waarin een inteekenbil- jet was. Nadat de biljetten waren opge haald bleek, dat er voor niet minder dan ongeveer 200 gulden was ingeteekend! De niet aanwezigen zullen, naar verwacht' wordt, deze som driemaal verdubbelen. De Morschstraat is laat begonnen, doch het bestuur heeft de overtuiging, dat zi'j het eerste klaar zal zijn. daar de plannen geheel gereed zijn. De tramverbindino Den HaagLeiden. Dit jaar komen er nog tien nieuwe wa gens. Ze worden gereserveerd voor den 10-minutendienst op Leiden, zoodra de brug over de Kaagsche Schouw klaar is. Intusschen zal de Directie 3 en 4 Octo ber een 10-minutend;enst op Leiden hand haven. Aan het eindpunt bij de Haagsche Schouw wachten bussen de reizigers op. Zo worden direct voor 10 cent naar Lei den vervoerd. Er zullen zooveel bussen zijn dat men op aansluiting op elke tram kan rekenen. Voldoet dit, dan zal 'de dienst voorloopig worden bestendigd. Begin 1925 hoopt men electrisch over de brug aan de Haagsche Schouw te rijden. Morgen, Donderdag, half elf zal de ge denksteen op herf graf van wijlen dr. C. H. Nijkamp te Katwijk aan Zee onthuld worden. TELEGRAMMEN De opstand in Georgië. BERLIJN, 10 Sept.- (V. D.): Volgens berichten uit Riga, breiden de gevechten in den Kaukasus tegen de bolsjewisten zich uit tot in de omgeving van Tiflis. Uit Ko penhagen wordt gemeld, dat te Kief een anti-bolsjewistische demonsratie plaats vond. Het standbeeld van Karl Marx werd omver geworpen. De communistische club moest worden ontruimd. De burgeroorlog ïn China BERLIJN, 10 September (V. D In S'iengbai hebben de Franschen een prik keldraadversperring opgerichttegen her CI j i n eozenkwar tier. In de provincie Nangking is de óorlogs- totstand geproclameerd. Bij Shanghai hel.hen opnieuw gevechten plaats,-welke voor de regeerings'roepen met succes schijnen gevoerd te worden. De a'oemeene staking te Weenen. BERLIJN, 10 Sept. (V D In Wee nen dreigt, cke algemec-ne' slaking uit "te breken. Alle Weehsche vakvereenigihgen hebben besloten, de stakende metaalbewer kers aftief te steunen en den strijd van alle georganiseerd en arbeiders om de so ciale veroveringen van de arbeidersbewe ging te proclameer en. Aanslag ep een munitiedepot BERLIJN, 10 September (V. D.) Op een munitiedepot in liet Roemeenscbc fort Afainatzi bij Boekarest, is door onbeken den een aanslag gepleegd. Tien wagons met ontplofbare sloffen vlogen in de lucht Fransche vliegtuigen neergestort BERLIJN, 10 September (V. D.) Bij Neustadt aan de Haardt zijn drie Fran sche vliegtuigen neergestort. Eén viel in eon vliegtuigloods, die in brand vloog en geheel afbrande. Laatste Berichten Een ontploffing Aneta meldt uit Weltevreden: Bij een ontploffing in de steenkolen mijn op JPoeloe Laoet zijn 40 inlanders ge dood of gewond. Nadere bijzonderheden ontbreken. Gestrand Op de Zuidpier te IJmuiden is heden gestrand de logger „Maassluis 173 Geer- truida Johanna". Het volk is behouden aan wal gebracht* Noodweer Men seint ons uit Leramer: I'en hevig noodweer heeft in den. afge- loopen nacht gewoed. De oude Lemmer nachtboot naar Amsterdam, kapitein Jon ker, die gisteravond 9 uur met passagiers en goederen van Amsterdam vertrokken was, was hier hedenmorgen om 10 uur nog niet te -zien. Telefonisch bericht van Schokland meldt evenwel, dat deze boot ia de nabijheid van dit eiland met averij voor anker ligt. Het stoomschip „Lem mer", kapitein Griepsma, is ter assis tentie vertrokken. Onder water Het stadje Haren, 3 uur over de grens bij Ter Apel, is door hevige aanwas van de Ems geheel onder water gezet. De boeren hebben hun vee met schuiten van bet land gehaald. Twee dijkbreuken heb ben den toestand nog verergerd. Aufo-ongeluk. Gisteravond reed op den OosLingcl te Delft een auto, komende uil de richting Den Haag, in volte vaart tegen de ophaal brug aan de Oostpoorl. De ruiten van de auto werden verbrijzeld, terwijl de inzit tenden verwondingen opliepen. Schapen smokkelen To Schoonobeek zijn 77 schapen, .Aio uit het Duiische gebied gesmokkeld wa ren, door de commiezen in beslag geno men. Valsche rijwielplaatjes Te Halfweg is gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Haarlem overge bracht J. H. v. M., aldaar, verdacht van het verhandelen van valsche rijwielplaat- jcs. tVIAKKTBEKiSHTE?] WOERDEN, 10 Sept. Kaas. Aangevoerd 426 kaaspartijen. Ie kwal. f 7477, 2e kwal. f 7075 met rijksmerk f 7180. Handel matig. BODEGRAVEN, 9 Sept. Kaas. Ter markt waren 303 wagehs. Prijzen f 6976, rijks- merk le soort f 76—80. zwaardere f 82) 2o soort f 6974. Handel vlug. PURMEREND, 9 Sept. Kaas. Aanvoer 12 stapels fabrieks_ f 60, met merk f 64; 56 stapels boeren- f 58, met merk f 67; 3 sta pels Goudsche met merk f 74; stapels commissie f 0.met merk f 65. VOORSCHOTEN, 9 Sept. Vrije veiling. Kipeiren f 8;609.60 per 100 stuks; 7 Kip pen f 0.801.20, 6 eenden f 0.901.7 Ha nen f 0.40—1.40; 71 Duiven 1520; Peren 10 cent per kilo. STOMPWIJK, 9 Sept. Eierenveillng. Aangevoerd 3582 kippeneieren f 9.2010.60- per honderd; 82 eendeneieren f 99.45 per 100 stuks. LOOSDUINEN 9 Sept. Groenter.veüing, Bloemkool le srt. f 1725,20, rijen kom kommers le srt. f 13,7021,80, gele kom kommers f 5,3013, witte dito f 4,7012, perziken le srt. f 1215, alles per 100 stuks; meloenen 2060 ct. per stuk; augur ken f 2842, stok princessen f 3135, stam dito f 2431, snijboonen f 33—12, spekboonen f 1721,80 per 100 K.G.; to maten le srt. f 4,206,90 per 50 KG.; pos telein f 0.88—1-01 per 6 K.G.; salade la srt. f 2,603,40 per 100 krop; andijvie f 1,202,60 per 100 struik. OFFICIEELS BEL'RSNOTEERIKG. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B. 5*^» Nederland 1919 414% Nederland 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksin. 1890 Rusl. 1906 fr8. 500 5 Rush 1919 frs. 500 Koloniale Bank aand Ned. Ind. Handelsbank Ccntr. Suiker Jurgens A. Jurgens B -Oude Philips R S Stokvis Ara Hide en Leather Am. Sm citing en Ref Anaconda copper Ccntr. Leather Studebaker U S Steel gew Com pan ia Handelfivcr. A'dam.' Dordlsche Petr Gecons. Holi. Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serha djadi Holland Amerika lijn a Holl. Stoomboot Kon. Holl Lloyd Kon. Paketvaart ^eheep'^arl Unie Rott, Lloyd Kon. Ned, Stoomboot I. Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Heli-Bal a via Tabak Heli Cultuur Mij H. IJ. S. M. •- obl. 5* H.IJ.S.M. obl. 1900/'21 4 Mij. t. E. v. S S obl. Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 2*/4 Wisselnoteeringen (Amsterdam Berlijn V.K. 190i/2 100»,, ïonv, W'k k',7/s 5V2 183'/ 1361/j S0V2 22% 998/4 14S'/4 66»/ 7' 13/,c SO'/,,; 102 151/ 114V, 114 24 24 451 4 3 3171/2 1723/, 338'/2 149'^ 150 b6'/o ÏOJ 195i/2 91 81% .91; l"-7 1283/, i S>J 1288/4 130 155 155 11 Vg 318»/j 818 3h4V2 3S3 94 -r- Londen New-York Parijs Brussel Zürich Rome Christiania Kopfenbaeen Stockholm Weenen Praag Madrid ,6 1/2 11.4 2 Va '.cub:»/ Tdagpafitoh Wtefb«^io8rt volgens waarnemingen verricht in den mop gen van 10 Sept. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.763.6 Scilly. Laagste Barometerst.: 734.2 Skagen. Verwachting tot den avond van 11 Sept; Zwakke tot matigen Zuidelijken tot Westelijken wind, aanvankelijk opklarend, later toenemende bewolking en kans oj regen, later warmer. LUCHT-TEMPERATUUR 13 gr. G. WATERTEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 17 gr. C., 12 uul 17 gr. C., 3 uur 1714 gr. C. BRONWATER Hedenmorgen 7 uur 1614 gr. C., 12 uuï 16H gr. C., 3 uur 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ca. Woensdag 10 Sept.: van nm.8.005.50 via

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3