hunne goedkeuring verleend aan het raads besluit tot verkoop van bouwgrond aan !A. H. Valléberg alhier, zoodat wel spoedig oen zestal werkmanswoningen zullen ver rijzen aan den Rijndijk. Het 10-j a rig zoontje van G. van der Hoeven op 't Dorp stond ©p 't kermisterrein te kijken bij een zweef molen, alwaar de kramer bezig was een benzinelamp te vullen. De lamp vatte vlam en spatte uiteen. De jongen kreeg daardoor een gedeelte der inhoud over zijn kleeren en ging eveneens in brand. Hij eprong onmiddellijk te water, zoodat hij er met een weinig brandwonden afktram. De heer Speelman uit Lisse had het ongeluk met draaien op den Hoogen Rijndijk alhier, met zijn „Fordje" in den langs den weg liggenden modder sloot terecht te komen. Met vereende krachten werd het voertuig weer op het droge gebracht. De motor was een weinig defect. ^KATWIJK AAN DEN RIJN. Dathet met de bezuini- ging bij de posterijen ernst is moge blij ken uit de dien-stveranderingen die hier en te Valkenburg hebben plaats gehad. De besteller W. v. d. D. is voor gedurende ©en maand overgeplaatst naar Katwijk aan Zee om na dien tijd, als zijn woning in Leiden gereed is. daar dienst te .gaan doen. De besteller G. v. B. krijgt behalve- den dienst, die hij reeds had een gedeelte van den buitendienst voor zijn rekening, nJL Kanaaldijk en Wassenaarschen weg tot firma Wed. B. De bestelling voor Val kenburg arriveert te Katwijk, de besteller Jansen te Valkenburg haalt de post voor Valkenburg af aan het kantoor te Kat wijk, krijgt voor zijn rekening: Cantinc- weg, de Pan, Valkenburgsche weg en den dienst zooals hij deze te Valkenburg reeds had. Echter nu slechts voor 2 bestellin gen en het kantoor is maar 2 uur voor het publiek geopend. Deze besteldienst te Valkenburg wordt thans waargenomen door den heer Jansen die vroeger kantoor houder was. de bestellervan vroeger is overgeplaatst naar Leimuiden. De bestel lers hier en te Valkenburg zullen dus iets meer moeten prestoeren en het publiek zal ook een offertje moeten brengen terwille van de bezuiniging. Met deze veranderin gen is er twee man vrij gekomen. Mogelijk dat nu ook wel de bezuiniging bij den te lefoon en telegraafdienst zal volgen, die, zooals deze thans uitgevoerd wordt, een dure geschiedenis is. H et blij ftrin den tuinbouw nogal loópert. Het geveilde bedrag aan de Groentenveiling moet aanzienlijk hooger zijn dan vorige jaren. De bloemkool blijft duur. gedurende deze week varieere.nde van f 3242 per 100 voor 1ste soort. Dit it juist den laatsten tijd wel het hoofdproduct Ook de bospeen wordt aanmerkelijk duur der en gaat nu reeds tot bijna f 9.per 100 'bes. Alleen de late aardappelen bren gen een te lagen prijs op. De onlangs gemaakte wie- Ier- en wandelpaden zijn thans in gebruik genomen. De scheiding is waar noodig ge maakt met paaltjes en de voorgeschreven berden zijn geplaatst. De hier eenigen tijd vertoevende pleegkinderen uit Oostenrijk zijn heden weer naar hun woonplaats te ruggekeerd. Hét bestuur der Oran- jevereeniging overweegt thans naar middelen om het ledental der vereeniging aanzienlijk uit te bre den hetgeen door ©enigen goeden wil en flinke propagande zeer wel mogelijk moet zijn. Over enkele dagen zullen de inwoners hieromtrent meer vernemen. Die, nog geen lid mocht zijn be reide zich, hier althans op voor. Ge zien het prachtig verloop der feesten en de werkzaamheden die verricht worden, moet hét bestuur succes hebben. Predikb. Ned. Herv. Kerk: voorm. 9,30 en nam. 6 uur D«. Bollee, Doopsbediening. Geref. 3£erk voorm. 9,30 en nam. 6 uur Ds. Meijering. OEGSTGEEST. Predikb. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur (Groene Kerkje) Ds. Jansen Schoonhoven* n.m. 5 uur (Irene) Dezelfde Bed. v. d. H. Doop Geref. Kerk: v.m. 10 en nm. 5 uur: Ds J J Impeta van Katwijk aan Zee WOUBRUGGE. Predikb. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur: H. Doopsbediening en n.m. 7 uur Ds. Kijne. Geref. Kerk: v.m. 10 uur en nm. 7 uur Ds. Le Cointre. Donderdagavond, b e- gunstigd door schoon stil weer, voer zeer langzaam, iets fantastisch, een vaartuig door onze Woudwatering, welk vaartuig langs de boorden rondom verlicht was met brandende vetglaasjes en meer hooger dito lampions. Daartusschen had ons fanfare korps, onder leiding van den heer van der Kooij, plaats genomen, dat op die wijze een uitvoering gaf ter eere van H.M. ver jaardag. Lieflijk klonken o.m. de "tonen van het „Wilhelmus." Bij voldoende deelneming zal aan de naaischool alhier een knipcursus verbonden worden. Ongetwijfeld zal daar ook gebruik van gemaakt worden; spoe dige aanmelding is gewenscht. LISSE. Voor het tijdvak V a 1 October 1924 tot 1 October 1925 zijn aan de Rijkstuinbouwwinterschool alhier we derom benoemd: a. tob leerares Mej. G. 'Andreae, te Amsterdam, en b. tot leeraar 'A. J. Borggreve, te Haarlem, en dr. M. Braun, te Amsterdam. RIJNSBURG. r"' •==- De handel in bloemen blijft zich kenmerken door matheid. De prijzen zijn, behoudens een enkele uitzon dering, veel te laag. Die uitzondering be staat voor 1ste soort Dahlia's die tot f 2.60 kunnen opbrengen. Pompoen-Dahlia varieeren van 5095 ct. per 100. Gladio lussen gaan niet hooger dan 4080 ct. per 100. Asters varieeren van 1735. Scabiosa van 1020, Chrysanthen 1018 ct. per bos. De veilingevereeni- ging ,,Bloemenlust" schijnt goed gezien te hebben met onlangs een begin te hebben gemaakt met het veilen van leverbare bol len en plantgoed. Telkens des Donderdags is er zoo'n veiling en deze mag zich in de belangstelling van koopers en verkoopers blijven verheugen. De gemaakte prijzen zijn goed niettegenstaande contant ge veild wordt. Ook a.s. Donderdag is er weer zoo'n veiling. HILLEGOM. Predikb. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur (Orgelfondscollecte) en nam. 4,30 uur (H. Doop) Ds. J. C. V. van Bem- mel. Woensdag 10 Sept. nam. 3 uur Huwe lijksinzegening van Jan v. d. Beek en Jo hanna Cornelia van Ballegooij door Ds. J. C. V. van Bemmel. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. van Herksen (Cat. Zond. 42.) Chr. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Zwiep. Burger 1. Stand. Bovallen: M. AkkerboomvaH Sasse z. C. de GrootLuyten d. P. J. van der Lubbe van der Made d. M. W. BrouwerMes kers d. Ondertrouwd: J. H. Muller en J. H. Telkamp J. H, Schreuder en A. M. E. Bos. Getrouwd: W. H. de Groot en W. v. d. Lans N. Bak en A. Boterbloem P. Holleman en A. van Kooten. Overleden: E. Daniels wed. H. van Berkel 69 j. NOORDWIJK. De read dezer gemeeto te komt a.s. Dinsdagmiddag om 2 uur in openbare vergadering bijeen. NOORDWIJK—BINNEN. Predikb. Nëd. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 2,30 uur Ds. W. W. van Haaften, nam. bediening H. Doop. NOORDWIJK AAN ZEE. Predikb. Ned. Herv. Ke"ïk: voorm. 10 uur (Bed. H. Doop) Ds. J. Ver meulen en nam. 5 uur de Eerw. heer Dui ker, agent van het Ja va-Comité. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Koers. LEIMUIDEN. Ernstig ongeluk. Een arbeider van hier, werkzaam bij het lossen der waterlei dingbuizen te Zwanenburg, had hedenoch tend he.t ongeluk bij het verrollen van een ongeveer 2400 Kg. zware buis uit te glij den en eronder te gëraken. Inwendig zwaar gekneusd werd de man opgenomen en naar het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem vervoerd. Predikb. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10,30 Geref. Kerk voorm. 10,30 preeklezen en nam. 7,30 uur Ds. van Henten vanHNieuw- Venaiep. VOORSCHOTEN. Burgerl. Stand. Geboren: Margaretha Johanna Elizabeth d. van P. van Rhijn en J. M. M. van Hemert. Predikb. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur Ds. Kloot® van Zwammer- dam en nam. 5 uur Ds. Fortgens. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Kruijswijk. KOUDEKERK. In den nacht vah Woens dag op Donderdag is ten nadeele van den schipper A. P. van den Hoogen Rijndijk, van diens schuit een wit zeil ontvreemd. De politie doet onderzoek. De gehouden Unie-col- lecte heeft alhier opgebracht f 113 315, en de collecte van Dinsdagavond in de Ned. Herv. Kerk voor de Oranjevereeniging f 35.185. Predikb. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur (Bed. H. Doop) en nam. 6,30 uur Ds. Israel. Geref. Kerk voorm. 10.en nam. 6.30 uur Ds. Haspers. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Dinsdag 9 September 1924, des namiddags om 3 uur (zomertijd). Onderwerpen ter behandeling: 1. Voorloopige vaststelling gemeente-re kening, dienst 1923. 2. Aanbieding gemeente-begrooting, dienst 1925. 3. Wijziging begrooting, dienst 1924. 4. Vaststelling van den pensioengrond slag van H. J. H. Verboket als gewezen ge meente-veldwachter. 5. Machtiging publieke verhuring van eenige perceelén tuinland liggende te Roe- lofarendsveen sectie B nos. 480, 1039 en 1479 samen groot 114 Rijnlandsche roeden vpor den tijd van zes jaren. 6. Benoeming van twee wegwerkers-brug ophalers voor den tijd van een jaar, in ver band met de ontslagaanvrage van de weg werkers A. van Haastrecht en A. Aker boom. Voor de vacature A. van Haastrecht wor den door B. en W. aanbevolen: 1. Johan nes Halvemaan te Nieuw-Wetering C 96; 2 Cornells Josephus van Haastrecht te Oud-Ade E 16; 3. Johannes Hubertus Vink te Oud-Ade E 80. Voor do vacature A. Akerboom wordêu door B. en W. aanbevolen: 1 Raynirius Jo hannes de Jeu te Oude-Wetering A 98; 2 Jacobus van Leeuwen te Nieuwe Wetering C 79; Johannes Cornelis Wilhelmus van Leeuwen te Roelofarendsveen B 191. 7. Ingekomen stukken en mededeelingen. GEMENGD NIEUWS Bloedvergiftiging Een 15-jarig zoon van den schilder R. Schuur, te Voorthuizen, die in 't laatst der vorige week, terwijl hij bezig was inet verfbussen schoon te maken, een zach aan het hoofd bevindend puistje openkrabde, en dientengevolge bloedver giftiging kreeg, is thans overleden. Aangehouden. Een Belgisch douanebeambte uit Kal- denkirchen, die verdacht wordt een be drag van f 28.000 te hebben verduisterd, is volgens de N. V. Grt. te Arnhem aan gehouden. Een wolf? Te Wijk hij Duurstede mist men in den laatsten tijd herhaaldelijk kippen en ko nijnen. Naar de berichtgever van van daar meldt,-bestaat er het vermoeden, dat ze door een wolf zijn verscheurd. Men meent het dier in den omtrek van Cothen te hebben gezien. Den geheelen middag is men aan het jagen geweest, doch tot op heden zonder resultaat. Poging om een bank op te lichten. Gistermorgen vervoegden zich te Am sterdam aan het reeders-, cargadoors- en expeditiekantoor van de firma Wm. H. Müller en Co., Heerengracht 546, twee Duitschers, die een cheque op een firma te Hambu^ voor een bedrag van f 10.000 ter verzilvering aanboden. De kassier ver trouwde het zaakje niet al te zeer en ver zocht het tweetal in de middaguren te willen terugkomen. Zij beloofden zulks. In dien tusschentijd belde hij de fir ma, wier naam op de cheque stond, te Hamburg op en toen bleek, dat hier een poging tot oplichting was gedaan. De politie werd van het gebeurde in kennis gesteld en een paar rechercheurs van de Centrale Recherche stelden zich verdekt op. Na eenigen tijd kwamen de beide Duitschers opdagen en boden op nieuw de cheque aan. Zij werden oogen- blikkelijk gearresteerd. Het voorloopig onderzoek heeft uitge maakt, dat de heeren speciaal voor dit op- Kchtingsgeval uit Duitschland waren over gekomen. Zij zijn overgebracht naar het dichtstbijzijnde politiebureau. Hef geheimzirinige koffertje Men schrijft uit Rotterdam aan het „Vad.": In een hotel te dezer stede kwam de vorige week een heer. die een kamer be stelde. Hij deelde mede, dat hij ten minste een week in Rotterdam zou blijven. Hij informeerde daarbij of het wel vertrouwd zou zijn een koffertje, dat hij hij zich had, overdag op zijn kamer te laten staan, wanneer hij uit was. De man sprpk eenigszins geheimzinnig over dit koffertje. Hij beduidde den kell- ner, dat het een gropte geldsom bevatte. Eiken morgen informeerde hij er naar bij den ober, wien de .speciale bewaking was opgedragen. Wanneer de gast vertrok, zou hij een flinke fooi ontvangen Deze week klopte de ober aan de deur van de kamer, waar de^gast. met het kof fertje verblijf hield. Hij kreeg echter' geen antw.oord. Toen de ober de kamer binnen ging, bleek, dat de gast er niet was. In den loop van den dag keerde hij niet terug om' het koffertje te "balen en dé verblijfkosten en de fooi aan den ober te betalen. Men hoopte echter, dat de man terug zou komen oir. het koffertje roet zijn kost baren inhoud af le halen. Toen de heer niet terugkwam, opende men het koffertje De inhoud bleek te bestaan uitdames- olidergoederen. De politie zoekt den man èn de dame, aan wie de ondergoederen bchooren. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) De versiering van de Korevaarstraat. Geachte Redactie. Naar aanleiding van de gehouden ver gadering der verschillende buurtcommis- sies berichten ondergeteekenden. dab ook de Korevaarstraat zal worden versierd. Tot ons leedwezen kon geen der commis sieleden deze vergadering bijwonen, maar langs dezen weg wenschen wij het volgen de op te merken: ,.Is het. wel gewenscht, gehoord de klacht der Kraaierstraatcommissie, met derge lijke drukke dagen ©en. smalle straat, als de Kraaierstraat te gebruiken en niet de breede Korevaarstraat? In verband met het te onthullen monu ment verwachten, we door onze straat heel wat verkeer. Of wijst- de desolate toestand der bestrating tusschen het tramspoor, vooral voor de pereeelen, 814, er op% dat de nieuwe verkeersweg gedurende de feest dagen door de verschillende autoriteiten niet zal worden betreden?" Met dank voor de plaatsing. De Korevaarstraat-Commissie. Personen die zieti te Leiden hebben gevestigd. Mw. H. v. d. Vos, dienstbode, Witte Singel 105 J. C. Hen sing en gezin, ac countant, Haagweg 78 Mw. M. K. J. Haasnoot, dienstbode, Rijnsburgerweg 80 C. A. Kres, etaleur, Rijn- en Scbiekade 49 Mw. E. Krüper, dienstbode, Jan van Goyenkade 44 Mw. M. Reichel. dienst bode. Jan van Goyenkade W. J. Pont, kapper, Oude Rijn 154 E. Binnendijk, straatventer, Wernershof 3 Mw. C. J. H. A. M. v. Noort, Doezastraat 2 J. F de Ren en gezin, Javastraat 22 H. N. de l'Esluse en gezin, spoorwegarb., Gasstraat 70 C. A. Sens en gezin, Hooge Rijndijk 118 B. L. Vaandrager en gezin,' Oude Vest 59a- Mw. G. v. Vliet, Rijkszieken huis G. Hennemann en gezin, predikant, Wasstraat 35 Mw. V. Ansglm, huishoud ster, Witte Singel 96 L. Toppers, kant.- bediende, Papenstraat 7 J. Donnar en gezin, kapt. art., Rijnsb. weg 191 Mw. A. W. Stol, verpleegster. Acad. Ziekenhuis H. Nagtegaal, fabriefcsarb., Bakkersteeg 13 A. do Goede en gezin, spoorwegarb.. Bosch- en Gasth. polder 3 G. H. Her mans en gezin, officier v. gezondheid, Rijnsb. weg 137 Mw. A. ten Haken, De Ruyterstraat 22 J. de Bruin, 4e Binnen- ves-tgracht. 1 C. v. d. Kley en gezin, grondwerker, de Genestetstraat 24 C. Faber en gezin, Magd. Moonstraab 32a H. A. van Duijn en gezin, journalist, Hoo ge woerd 53 Mw. T. Sjjpelma, verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis Mw. C. M. Th. Deerenberg, verpleegster. Acad. Zieken huis Mw. G. Kas, verpleegster, Acad. Ziekenhuis Th. J. Dingjan en gezin, Narmstraat 31 Mw. J. van 't Riet, Hooi gracht 38 Mw. A. M. P. v d Berg, huish., v. Oosterstraat 14 A. van Iterson, korp. K. M., Raamstraat 9 J. Bodijn en gezin, stoelenmaker. Korte Scheistraat 8 Mw. H. C. Roskamp, dienstbode. Morschweg 29 Personen die uit Leiden rijn vertrokken. Mw. A. J. M. v. d Werf-geb de Graaf, Alkmaar, Emmalaan 17 P. W. F. v. Heteren, Dordrecht, Komatistraat- 5 Mw. A. M. Crama, Rotterdam. Ziekenhuis Bergweg A. J. VredeVeld, Steenbergen, Blauwstraat 300b Wed. Wijnman-geb. Brand, Hillegersberg, Berglust straat Nieuwe huis Mej. G. C. C'ossee, Schie dam, Hoogstraat 118 Z. Bink, Zoeter- woude, H. Rijndijk 127f Mej. A. C. Landman, Voorschoten, b. d. Buis L. Eggink en Mej. G. W. Eggink, Oegstgéést-, Emmalaan 5 Mej. Th. Tellini, Dinslaken (D.) Fahlstraat 13 Mej. J. Ossedrijver, Zandvoort. Clara Stichting G. R. Dille, Oegstgeest, Regentesselaan 7 J. Suus, Helder, leeraar Handelsschool W. K. Boorsma, Oegstgeest, Warmonderweg 22 H. H. Hofman, Emmen. Klazinaveen Zuid L. M Fr. Trel, Utrecht, Adelaarstraat 25 Mej. J. M. Boon, Haarlem, Pieter Kiesstraat 18 Mej. W. H. Weeland, Am sterdam. Lairessestraat- 5 Mej. C. A. S. Vogel, Oegstgeest-, de Kempenaerstraat 30 Mej. H. A. Eikerbout, Haarlem, Kouwe Hoorn 95 Mej. M. Prins, Amsterdam, Hernorgstraat 28 Mw. F. Talsma, Wor- kum, Zuid CM Mej. M. C. Sevriens, Echt. (L.) Op de Graaf L. Vliegeivthart-, Delft. Rotterd. weg 5 L. F. Servaas, Heerien, Elfmorgenstraat 4 KI. Zaad- noordijk. Den Haag. Weteringkade 31 Mej. W. C. E. v. d Brandeler, Castricum, Bakkum weg C 165a Wed. Gieling-geb. Bakker, Heemstede. Zoutvaartkade 4 D. v. d. Walle, Sassenheim, Hoofdstraat 163a Mej. K. Menger, Amsterdam, Joh. Verhulststraat 14 L. H. Keereweer, Den Haag Roychanerstraat 22 Mej. J. El- berse, Rijswijk (Z.-H.), Nassaukade 6 Mej. S. M. V; Leeuwen, Huis ter Heide, Rembrandtlaan 11 Mej. H. Rabet, Osnabrück, Rosenplatz 9 Mej. A. v. Noort. Den Haag, Willem de Zwijgcrlaan 49 W. J. v. d. Valk, Den Haag, Rijswijk- scheweg 319 W. J. Brouwer. Deventer, Bergpoortstraat 19 Mej. J. M. Greeven, Den Haag, Asterslraat- 164 Mej. B. Wes- selinck Katwijk a. Zee. Kanaalstraat 33 II J. Werkheim, Amsterdam. Valkenbur- gerstTaat 181 31 Wed. A. J. Verhaert- geb. Wagned, Helder, Bloemstraat- 48 Mfej; M. G. Hamér, Schiedam, Tuinlaan 90 W. A. N. Eggink Schiedam, Tuinlaan J. Kerkhoven, Den Haag, Regentesse- laan 6 Mej. A. M L. Wijnnobel, Am sterdam, MeerhnizensCraat- 3 III Ph. H. M_ Pleij, Den Haag, Anna v. Durenstrrat 142 W. C. van der Laan. Den Haag, Prinsessegracht 8 J. H. Chr. Houtmann, Rotterdam, Jan v. Avennestrsat 37b VERKOOPINGEN Gehouden verkooping in het Notarishui? alhier op Vrijdag jl. ten overstaan van Mr. H. M. A. Cocbergh, Notaris te Leide.n. Koopers zijn geworden van: Reinevest- steeg 3, A. Crama voor f 1500.Reine- veststeëg 9. G. de Kier qq. voor f 1520. aldaar 11, J. Verhoog qq. voor f 1695. aldaar 13, A. van Polaneen voor f 1661. aldaar 15, P. de Jongh qq. voor f 1750. Os- en Paardelaan IJ. K. Tisseur voor f 1753.aldaar 13. G. de Kier qq. voor f 1850.Mecklenburgstraat 2, J. van der Mark qq voor f 1855.aldaar 6, G. de Kier qq voor f 1850.aldaar 8, J. Marijt vcor f 1850.aldaar 10. T. Brandt voor f 2000.aldaar 12, W. F. Piket voor f 1925.aldaar 14 C. de Munnik, voor f 1900.aldaar 16, Dezelfde voor f 1900. Os- en Paardelaan 1, D. Lefeber voor f 2100.aldaar 3, J. Sirag, voor f 2025. aldaar 7, G. de Kier qq. voor f 2175. Mecklenburgstraat 1, G. de Munnik, voor f 188.aldaar 3. A. Buis voor f 1875. aldaar 5. P. de Jongh qq. voor f 2000.al daar 7. T. Vonk voor f 1825.aldaar 9, Dezelfde voor f 1925.Narmstraat 28 is r iet gegund. TELEGRAMMEN De strijd in Marokko. MADRID 6 September (V. D.) Gene raal Primo de Rivera, het hoofd van het Spaansche militaire directoire en 3 leden van het directoire ziin naar Tetoean ver trokken om de positie in Marokko te be st udeeren, teneinde alle maatregelen te kunnen nemen om aan de campagne tegen de Riffs zoo spoedig* mógelijk een einde te maken.. MADRID 6 September (V. D.) In Frnnsch Marokko zijn, twee mobiele strijd krachten- georganiseerd onder bevel van generaal de Chambrun ten einde de Fran- sche posities te versterken. De Duitsche geldnood. NEW YORK 6 September (V. D.) Een Exchange-telegram meldt, dat een onder zoek in Wall-street duidelijk aangetoond zou hebben, dat er een algemcene oppo sitie bestaat tegen het accepteeren van Duitsche inmistrieele aanbiedingen voordat de Dawes-lconing volteekcnd is. De ban kiers zijn in de laatste weken overstroomd geworden met verzoeken uit Duitschkcnl om geld. Visscherijberichlen. IJMUIDEN 5 September. Heden kwa men van de trawlvisscherij aan den af slag de stoomtrawlers IJM 417 Derika VII met- f 3536; IJM 44 Plejaden met f 3093; IJM 122 Bertha met f 1201 en IJM 90 Stormvogel met f 2009 aan besomming. Van de haringvisscherij kwamen lie den twee Britsche stoomdrifters binnen met te zamen ongeveer 500 manden ver- sche haring. Geveild werden de vangsten van de Brit sche stoomdrifters LT 746 met f 2705; '.T 145 Silver Prince met f 1141; LT 342 Eilen Emma met f 1028; LT 1217 met f 1511;: YH 135 New Spray met f 2089 en van de loggers IJM 286 Vesta met f 8348; IJM 262 Engeltje (gedeeltelijk) met f 6345; KW 25 Wilhelmina I (ged.) met f 1317 en KW 149 Aria (ged.) met f 4150 aan opbrengst. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Sept. Veiling. Bloemkool I f 22—32, klem II f 12-1-8, Sla f 1—2.50, Peen f 6.50—11, Andijvie f 1.60—2.60, Kom kommers f 5.50—9.—, alies per 10O; Stok- boonen f 3036, Stamboonen f 2028, Snij boonen f 15—35, Spinazie f 6—9, Postelein, f 9—12, Tomafen f 13—19, per 100 Kg. Boter. De prijzen van boter op de he den gehouden markt waren als volgt: pri ma fabrieksboter (controle) f 2.30 en prima boerenboter f 2.30—2.40 per Kg. Aangevoerd 5/3, 12/6, 76'8 en 21/16 vaten, wegende "2239 Kg. Handel matig. Eieren. Totale aanvoer 8226 stuks. De prijzen waren: Kipeieren van f8 75—9,50 en Eendeneieren f 7.358.20 per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt van 1 tot en met S Septem ber. Aangevoerd 220.000 stuks lange turf, prijzen f 79 per 1000 stuks; korte turf geen aanvoer en geen noteering. BOSKOOP, 6 Sept. Veiling. Rozen per bos: Ophelia 5488 cent, Golden Ophelia 6986 cent, Hadley f 1.031.351.45, Co lumbia 65—79—108 cent. Butterfly 57—69 cent, Mac Keiler f 1.27. Marechal Roger 5778 cent, Pernet f 0.59—1.23, Dahlia's 29 cent, Gladiolen 27 cent. ALPHEN AAN DEN RIJN, 5 Septem ber. Veiling. Per 100 Kg.: Spinazie f 13— 14, Heerenboonen f 2530, Snijboonen f 23 —27, Spekboonen f 13—19, Tomaten f 18— 24; Augurken: Fijn f 4662, Uien f 66.50J Per 100 bos: Eeen f 5—5.7-0, Kroten f 2.90—, 3.10; Andijvie f 1.60—2.70; Per 100 stuks:' Kropsla f 22.20, Komkommers f 8.60—^ 11.60; Bloem1—'-' f 94.?0—25.30, Savoyekoot f 4.9C«=-11*3l f 3,80—5.—. Witte» kool f Per 100 pondDrvr w ROÈLÓFARENDSVtEN, 5 September. Veiling. Snijboonen f 1.052.30i Idem Stek 32 cent, Princesseboonen f 2.60, idem zon der draad f 2.502.90, idem No. 1 f 2.80—- S._ idem No 2 f 1.75—1.85. Dubbele St. m f 1.65, Witte Pronkboonen 90 cent, Fijn f 4.4011.90. Fijnbasterd f 5.50—6.30, Bas terd f 4.204.30, Grof f 4.05—4.15, Bommen f 1.95, Stippel f 3.05—3.20. Doorsneeprijs met aftrek van veilinga- kosten: Snijboonen 98 cent, Idem No. 1 f 1.94, Idem Extra f 212, Princesseboonen f 2.39, Idem zonder draad f 249, Idem No. I f 2.66. Fijn f 10.25—8-40—6.21—5 53—4.78, Yijnbasterd f 5.805.06. Basterd f 3.89, Grof f 3.78, Bommen f 1.79, Stippel f 285, KATWIJK AAN. DEN RIJN 5 Septem ber. Veiling. Due of York per 25 Kg. f 1 59 --1.80, Eigenheimers per 25 Kg. f 0.70—0 90, Peen per 100 bos f 6.20—8.50, Bloemkool 1 f 27.80—36.80. Aanvoer: 80 maal 25 Kg. Due of,York. 240 maal 25 Kg. ^jjgenheiiners, 8300 bos P'een, 12300 Bloemkool. LOOSDUINEN 5 Sept. Grocr.tenveiling. Bloemkool le srt f 18—28, rren kom kommers le srt f 9,6011.90, gele kom kommers f 5.20—13,20, witte komkomme s f 4,809,90, perziken le srt f 1219 j>cr 100 stuks: meloenen 3655 ct. per stuk; rootle kool f. 3,904,20, princesseh f 2227 snijboonen f 3942. pronkboonen f 11,40 13.90 per 100 K-G.; tomaten le srt f 7,40 9.10 per 50 K.G.; postelein f 1,041,10 per 6 K.G.; salade le srt f 2,102,70 per 100 krop; selderij f 1,401,50 per 100 bos; an dijvie f 1,102,30 per 100 struik. Wisaeinoteeringea (Amsterd- Berlijn O.R^l/g Londen 11.6'"/2 New-York261 »/4 4 Tarijs 33.695/2 Brussel Zurich 49.. Rome STi/j Christiania 3" .75 Kopenhagen. 43.1 Stockholm 69 'O Weenen O.OÓ36*/4 Praaer 7.S0 Madrid84.20 Tri.fPlfi.oh WaerfcsrieM volgens waarnemingen verricht in den n $r gen van 6 Sept. 1024, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometer8t.763.2 Memel. Laagste Barometerst.748.5 Valentia. Verwachting tot den avond van 7 Sept.? Zwakke tot matigen Oostelijken tot Zuidelijken' of Zuid-Westelijken wind, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, iets warmer. 'i WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 1554 gr. C., 12 uur 16 gr. C. J LUCHTTEMPERATUUR j 16.2 .gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e a. Zaterdag: 6 Sept. van n.m. 8.105.49 v.uf

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3