b-b——Hg—mam Uit het Sociale Leven Chr. Nat. Vakverbond. In het gebouw voor Chr. Soc. Belangen te Utrecht werd gisteren een buitengewo ne vergadering van het C. N. V. gehou den; ter bespreking van het voorontwerp Ziekte- en Ongevallenwet 1925, dat mo menteel bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig is. Behalve een groot aantal vertegenwoordigers van bij het G. N. V. aangesloten organisaties, waren ter ver gadering aanwezig Prof. Br. J. R. Slote- maker de Bruine, lid van de Eerste Ka mer, de leden van de Tweede Kamer J. Bakker van Menaldum, J. R. Snoeck Hen- kemans en H W. Tilanus van Den Haag en de heeren P. Keulemans, voorzitter van den Raad van Arbeid, te Amsterdam, P. J. Na hu sen en J. W. Meyer, vertegen woordigers van den Chr. Nat. Werkmans bond, en Th. C. Pluijm, van het Ned. Lufh. Werkliedenverbond. Bericht van verhindering was o.a. ingekomen van Prof. P. A. Diepenhorst en den heer An ion Folmer, leden van den Hoogen Raad van Arbeid. In den loop der vergadering kwam telegrafisch bericht in, dat de af gevaardigde van de A -R. Kamerclub op het laatste moment verhinderd wa6 te ko men. Tc ruim 11 uur werd de vergadering door den voorzitter van het C. N. V., den heer K. Kru'thof. van Utrecht, met gebed geopend, waarna hij in een kort openings woord het doel der vergadering uiteen- eelfe en de aanwez-'gen welkom heette. Sn'r. wees er vervolgens op, dat het.bijna jaar geleden is, dat in de Tweede Kamer de Z'eklewet is aangenomen Thans hebben we na de ..proeve" en het ■plan-Groeneve'd, nu het plan-Aalberse A's wij een conclusie moeten trekken, zou het wel zijn: wij, als Christelijke Ar- hndersboweg'ng hebben dit pleit verboren. Dnder deze omstandigheden is het noodig, dat wij ons beraden, welk standpunt wij Jceenover dit plan-Aalberse zullen inne men Hierna kreeg de heer C. Smeenk, van Arnhem, lid der Tweede Kamer, het woord, om in te leiden het onderwerp: „Voorontwerp Ziekte- en Ongevallenwet 1925". INVORDERING DER RIJKS- F BELASTINGEN. Afschaffing van ds waarschuwing. Een wetsontwerp is ingediend tot wijzi ging van de wet op de invordering van 's R'jks directe belastingen. De moeilijkheden, die in de 'laatste ja ren hij de invordering van 's Rijks direc te belastingen worden ondervonden, heb ben tot een groofen achterstand geleid; aldus de memorie van toelichting op het ontwerp. Opdat d:e achterstand zoo spoe dig mogelijk zonder uithre'ding van per soneel kunne worden ingehaald., is het ncodig. dat de hij de invordering gevolgde werkwijze wordt vereenvoudigd. Die ver eenvoudiging zal eensdeels kunnen wor den verkregen door wijziging van admi nistrative voorschriften, anderdeels door bet aanbrengen van enkele wijzigingen in Se wet van 22 Mei 1845. Het onderwerk polijk© wetsvoorstel heeft ten doel, ver mindering van het-aantal vervolgings- «tukken, door de thans bij art. 13 der wét voorgeschreven aanmaning te doen ver- Vallen, alsmede vereenvoudiging van en kele der bij de executie van dwangbeve len in acht te nemen formaliteiten. Het komt een en andermaal voor, dat be'asting van lieden, die zich buitenslands bevinden en wier verblijfplaats niet be kend is, verjaart. Daarom worde op de regeling van de verjaring een uitzondering gemaakt op dezelfde wijze als het is ge schied voor de vermogensbe^sting. (De tijd, gedurende welken de belastingschul- d:ge zich metterwoon huiten het. Rijk be vindt, te't voor de verjaring «Ahet. mede). Volgens de bestaande regeling ontvangt de helastingschuld'ge, die in gebreke blijft het verschuldigde op den vervaldag t.e betalen, een waarschuwing, en als h;j daaraan geen gevolg geeft, nog een aan maning om binnen drie dagen te betalen. Êerst daarna kan tot het uitvaardigen en he teek en en van een dwangbevel worden overgegaan. Daar het om practische redenen niet mogelijk is, de vervolgingsstukken met een tiidsruimtc van slechts drie dagen op eTcander te doen volgen, is het voor vele belastingschuldigen loonend, met betalen te wachten tot de ontvangst van een aan- marr'ng, hetgeen renteverlies voor den Staat beteekent. Het aantal belasting schuldigen, die ook aan de aanmaning geen gevolg geven en een dwangbevel afwach ten, wordt evenwel steeds grooter. De ge ringe waarde, die het zenden van twee vervo^ingsstukken heeft, moge blijken uit «en overzicht van het aantal in 1923 te Amsterdam, Botterdam, 's-Gravenhage 2E Utrecht opgemaakte waarschuwingen, aanmaningen en dwangbevelen. Uit dit overzicht blijkt, dat het. aantal aanmaningen 61 pet. bedroeg van het aan tal waarschuwingen en voorts, dat van de 743.878 personen, tegen wie vervolging werd ingesteld, er 289.019 of 39 pet. be taalden na de waarschuwing en 171.895 of 23 pet. na de aanmaning, terwijl tegen 282.974 personen of 38 pet. een dwangbe vel moest worden uitgevaardigd. Op grond van het vorenstaande, is de minister van oordeel, dat de waarschu wing behoort te worden afgeschaft. Voor de belastingschuldigen zal die afschaffing geen bezwaar opleveren, indien, zooals wordt voorgesteld, de termijn van drie dagen, in de aanmaning genoemd, tot tien dagen verlengd wordt; voor de belasting administratie beteekent zij een: belang rijke besparing van arbeid, die er toe zal bijdragen, dat de vervolgingen voortaan tijdig en regelmatiger zullen kunnen plaats bebben. Ten slotte wordt bij administratief voor- ••chrift den deurwaarder de bevoegdheid fegeven ooi den persoop, Ven be slag ie gedaan, ook zonder d'ens bewilli ging als bewaarder aan te s'.ellen, als mede om zieh desverkiezende niet door ge tuigen, of s'echts één getuige te doen bij staan. Vooï den belast:ngschuldige levert de voorgestelde regeling, waardoor hem het loon van den bewaarder en van één of twee getuigen wordt bespaard, financieel voordeel op. GEMENGD NIEUWS Het mijnongeval te Lutterade. Wij hebben, reeds melding gemaakt van het schietongeval, dat Dinsdagavond plaats had in de Staatsmijn Maurits te Lutterade, waarbij de gehuwde mijnwer ker Coenen ui OphovenSittard onmiddel lijk gedood werd en een andere arbeider zekere Didden uit Grevenbicht ernstig ge wond werd. Ook deze is thans, tengevolge der bekomen ernstige verwondingen in het hospitaal te Sittard overleden. De ramp te Heino. Op initiatief van ds. J. Cramer^ predi kant bij de Ned. Herv. gemeente en W. A. P. Iverssemakevs, burgemeester van Raalte. heeft zich aldaar een comité ge vormd met het doel op het graf der zes slachtoffers van het auto-ongeluk bij Heino een passend monument op te richten. De toestand van mej. Hageman, die in het Sophia-ziekenhuis te Zwolle verpleegd wordt, is zorgwekkend. Autobus te water. De bus, die om vier uur van Muiden naar Weesp rijdt, geraakte Donderdagmid dag ongeveer halverwege in de zijsloot. De rijkstelefoondienst had een paal in de sloot liggen, waarvan het eene eind op den weg uitstok. De bus reed achter een vracht, auto en raakte den paal. waardoor zij naai de sloot werd gerukt. Dé chauffeur reed kalm, maar deor den zachten berm zakte de bus weg. Reizigers zaten er gelukkig niet in; de chauffeur kon zich door de kap in veiligheid brengen. De dienst was pas Zondag jl. ingesteld. Proces-verbaal is op gemaakt. Auto in brand. Te Vijfhuizen is een groote auto in brand gevlogen. De bestuurder wist zich in veilig heid te brengen, doch de wagen brandde geheel uit. Tragisch Vrijdag ie bij een familie in de Copernï- cusstraat te 's-Gravenhage. een. kindje in een emmer met -kokend water gevallen. Het kind heeft zulke ernstige brandwonden gekregen dat het kort daarna overleden is. Bij._de familie logeerde pen zuster van de moeder. Zij heeft zich het ongeval zoo aan getrokkén dat zij Dinsdag, het lükje ston l nog bovén aarde, ook gestorven is. Een goede vangst. zTe Sneek heeft de politie gearresteerd den 18-jarigen S.. die vijf inbraken heeft gepleegd, o.a. bij de firma v. d. Rijpe- kamp in 1923, waar liij f 100 uit een kassa nam en er een briefje met de bedreiging „één woord aan de politie en je leven h niet meer veilig" daarvoor in de plaats legde. Driemaal heeft hij bii deze zelfde firma ingebroken. voorts bij de firma's Potma en Vroom en Dreesman. Om in een dezer perceelen te komen moest hij een verticale afvoerbuis van twaalf meter hoogte beklimmen. Er is achter Uithuizermeeden door de kommiezen 1000 liter gedestilleerd (ruim 90 pet.) in beslag genomen. Het vergiftigrngsgeval te *s-Gravenhage. Naar wii vernemen, is de toestand van de in liet leven gebleven kinderen, uit het gezin van den politieagent P. in de De Koekstraat, bij welke kinderen zich na het gebruik van voor de tweede maal gekookte melk vergiftigingsverschijnselen hadden voorgedaan, bevredigend. Omtrent het geval van vergiftiging door het gebruik van melk in het. gezin van den politie-agent W. P. in de De Koekstraat vernemen wij nog, dat het heele gezin, be halve W. P. zelf. van de melk gebruikt heeft. Deze was Zaterdag gekocht en on middellijk gekookt. Zondag had men de melk opnieuw gekookt. Zooals gemeld is, heeft men deze, melk met beschuit en sui ker gebruikt. Allen zijn daarop ongesteld geworden, drie. kinderen zoo ernstig, dat zij naar het ziekenhuis vervoerd moesten worden, waar de drie-jarige Huibert spoe dig overleed. De beide andere kinderen, de zesjarige Neeltje en de twee-jarige Willem maken het goed, evenals de 33-jarige moe der, de ll-jarige zoon Dirk en de 48-jarige broer van de móeder, die ten huize van-den agent W. P. verpleegd worden. Inbraak. Dinsdagmiddag tusschen 12 en 1 uur hebben, zoo wordt uit Bergen op Zoom aan Het Volk gemeld, een paar handige die ven kans gezien ongeveer f 2000 te be machtigen uit heb wisselkantoor van de firma Wang en Co. De heer W. was zelf op reis en zijn bediende had zich even verwijderd. Deze bediende is in voorloopig arrest ge steld, ömdat zijn antwoorden niet duide lijk genoeg waren, hoewel de heer W. hem in het minst niet verdenkt van den diefstal Dit is binnen 14 dagen de derde diefstal te Bergen op Zoom. Diefstallen met braak te Maastricht. Te Maastricht hebben gisterennacht die ven (of een dief) bezoeken afgelegd in eeni- ge huizen in de Prof. Pie,ter Willemsstraat in de Wijkerveldbuurt. Bij den heer H. heb ben zij zich toegang verschaft, door een rooster boven een kelderraampje op te lichten, het raampje, dat niet gesloten was, te openen, en, eenmaal in den kelder, zijn zij door de niet gesloten kelderdeur in het huis gekomen! In de huiskamer stond in een boekenrekje achter een gordijn een niet gesloten kistje; daaruit wordt een bedrag van f 280' X f 290 vermist. Dit het huis daarnaast bij den heer Cl. waar de dieven zich op precies dezelfde wijze toe gang hebben verschaft wordt alleen een bedrag van vier gulden aan huishoudgeld vermist. Nog eenige andere woningen in de zelfde buurt, droegen de sporen, dat ook daar de dieven op dezelfde wijze in den kelder gekomen zijn, doch niet verder In huis konden doordringen, omdat tenminste de kelderdeur gesloten was. Ook daar werd niets vermist, omdat zich in den kelder niets bevond wat voor de. dieven waarde had. De politie te WijkMaastricht heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld en reeds meerdere sporen gevonden. Diefstal van vulpenhouders. Gisterennacht, heeft men zich door mid del van een valschen sleutel toegang ver schaft tot een pand in de Zwarte Hond- straat te Rotterdam. Van daar is men in een daarnaast liggend pand van de firma V. en de V. binnengekomen, waar men een groote partij vulpenhouders heeft gestolen. De waarde van het gestolene bedraagt op zijn minst f 3000. Portefeuille gerold. Een timmerman te Amsterdam heeft aangifte gedaan van de vermissing yan een portefeuille, inhoudende ruim f 500, uit zijn colbertjas, die in een werkplaats aan de Prinsengracht hing. Lsnd!" en TitinEisra FOKVEEDAG TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Gisteren werd ,op het terrein nabij de Zaalbergstraat te Alphen aan den Rijn een fokveedag gehouden, georganiseerd door een commissie, bestaande uit de vólgende heeren: Dr. H. J. Lovink, burge meester van Alphen aan den Rijn voor zitter. J. W. Marbus, Sassenheim, lid der Prov. Reg. Commissie, G. Eikelenboom, Rijnsaterwoude, hoofdbestuurslid Ned. Rundvee-Stamboek, L. P. v. d. Graaf, Bode graven, hoofdbestuurslid Gron. BI. Rund vee-Stamboek, en J. W. Bakker, Voor schoten, secretaris. Adviscerende leden v/at ren de heeren J. G. Tukker, Rijks-Vee- teelt-consulent, Den Haag en W. J. Huis man, Rijks Zuivel-cónsulent, Gouda. De fokveedag mag, mede doordat het weer gunstig was, als goed geslaagd be schouwd worden. V/el is waar was het geen aangevoerd werd niet het materiaal, dat men o.p een. tentoonstelling vindt, doch als fokveedag heeft deze dag zeer goede re sultaten opgeleverd. Het Groningerveeslag, dat oorspronke lijk uitmuntte hoor goede gespierdheid en krachtigen bouw, terwijl de melkproduc tie wat minder was dan hij de zwartbon ten, leverde hier, het bewijs, dat deze rich ting hoe langer hoe meer verlaten wordt. Bij het aangevoerde vee toch werd alge meen opgemerkt, dat men meer en meer in reehtlijnigen vorm gaat. fokken, en dat het dikke vleez'ge kenmerk van eertijds hoe langer hoe minder voorkomt. Het terrein, waar de fokveedag gehou« den werd, was zeer gunstig gelegen en le verde een levendigen aanblik op. In lange rijen stond het vee te wachten op den keurmeester en -de vele toeschouwers von den hier natuurlijk iets bezienswaardig. Wijl h.et hier geen speciale tentoonstel ling betrof waren er ook geen expo anten behalve de heer j. W. Bón da uit Oude-i "Wetering, die in zijn tent gedurende den geheelen ochtend een massa-aantal men- schen ontving, waaruit we zoo onwillekeu rig de conclusie trokken, dat deze firma met zijn Calvé-artikelen goed ingevoerd is. Geëxposeerd werden o.m. grondnoten- koeken, cocosmeèl, waaruit de bekende spijsolie verkregen wordt. In den middag was het er voor ons een gezellig zitje, waar we na de lange omwandelingen over het terrein eens goed konden uitrusten. Over het Ministerieel bezoek hebben we gisteren reecis het voornaamste mede gedeeld. Na ongeveer anderhalf uur op liet terrein doorgebracht te hebben, werd in het Huis dér Gemeente een lunch ge houden, waar ó.m. aanzaten jhr. mr. Ruys de Beernebrouck, dr. H. J. Lovink, dr. ten Sant, dr. v. d. Plank, dr. A. A. Overbeek, de wethouders Joh. Vlasman en Joh. v. Leguwen, de gemeente-secretaris K. Salverda, de loco-secretaris A. P. Tolk, de heer D. ten Cate Brouwer, voorz. der K. v. K. voor Rijnland, de regelingiscom- missie van den fokveedag, de juryleden, de voorzitters der Alphensehe Midden- standsvereenigingen en verschillende an dere genoodigden. De bekroningen. De bekroningen werden als volgt toe gekend. Klasse I, stieren geboren 1921 of vroe ger. Ie pr. (83.15 p.) „Bron Leenderts", eig. K. Reijneveld, Koudekerk. 2e pr. „Re- gulus" (81.3), eie. E. J. Los e.a Zoeter- woude. Klasse II, Stieren, geboren in i922. Ie pr. „Constant" (82 p.), eig. D. M. Binnen dijk, Alphen. aan den Rijn, 2e pr. „Edi son", (80.2 p.) eig. J. J. J. Könst, Zeven hoven, 2e pr. (80 p) „Dirk III", eig. P. Kempen Aarlanderveen, 3e pr. (79.8 p.) „Floris", eig.-fokker H. v. d. Graaf, Bode graven; eerv. verm. (78 p.) „President Harding", H. Heenk, Leimuiden. Klasse III, Stieren, geboren in 1923. Ie pr. (81.8 p.) „Leo", eig. A. Breedijk, Aar landerveen; 2e pr. (80.6 p.) „F rel II", eig. W. Duineveld, Lisse; 3e pr. (80.35 p.) „Bruno", eig. H. H v. d. Kloot Meyburg, Alphen aan den Rijn; eerv. verm.: „Ideaal' eig. Gebrs. Bunnik Alphen aan den Rijn, „Jonge Mentor", eag. Ms. Kroes, Wou- brugge, „Leo", eig. G. v. Dorp, Hazers- woude, „Bertus" ei" L. Bonk'- Rijnsa- terwoude; „Willo", eig.-fok.kers Gebrs. Af- fourtit Aarlanderveen, „Dirk v. d. Phoe nix", eig. N. D. Kapteyn, Hazerswoude. Klasse IV. Stierkalveren, geboren na 1 December 1923. Ie pr. „Dirk", eig.-fokker W. J. de Vint, Bodegraven; 2e pr. „Con stant", eig.-fokker W. P. Brunt Czn., Bo degraven; 3e pr. „Gerard", eig.-fokker "W. P. Brunt Czn., Bodegraven; eerv. vermel dingen: „Paul", eig.-fokker H. Los, Zwani- merdam; „Ryno", eig.-fokker G. J. Br. Corts, Koudekerk, „Jonker v. d. Phoe nix", eig. C. v, Schie, Hazerswoude, fok ker A. v. Schie, Lisse, en „Baron II", eig. fokkers Gebrs. Affourtit Aarlanderveen. Klasse V, Afgewisselde melkkoeien. 1e pr. (80.8 p.) „Sacharijn", fokver. „Steeds Beter" 63 geb. 1918, eig. P. M. v. Egmond, Aarlanderveen; 2e pr. A. (88,7 p) „Marian ne", geb. 1920, eig. W. J. de Vink Bode graven; 2e pr. B (87.8 p.) „Wimpje" fok ver. „Toekomst" 995r geb. 1918, eig. H. v. d. Graaf, Bodegraven; 3e pr. A (86.2 p>; „Jaapje", geb. 1919. eig. H. Los, Zwam- merdam: 3e pr B (83.7 p) „Katarina",, geb. 1919, eig. L. Donker, Rijnsaterwou- 'de; eerv. vermeldingen ,Cato, eig. H. v. d. Graaf, Bodegraven; „Juliana", eig. A. Zwanenhur- "R'od^xaven; „Liesje", eig. G. J. Br. Corts, Koudekerk. ,Sientje" eig. G. Eikelenboom, Rijsantenvoude; „Dina", G. Eikelenboom Rimsaterwc.de „Dina", salia IV", eig. W. Duyneveld, Lisse; „An na IV", eig.-fokker W .Duyneveld, Lisse Klasse VI. Melkkoeien geboren in 1921 (melkschotten). Ie pr. (83.11 p.) „Anna VII", „Nooit Gedacht" gob. 14 April 1921, eig-fokker W. Duyneveld, Lisse: 2e pr. (80.81 p.) „Utrecht I", fokver. „Steeds Be- lor" geb. 1921, eig. P. M. van Egmond, Aarlanderveen, 3e pr. (80.55 p.) „Nelly VI", geb 17 Mei 1921, eig.-fokker H. v. d. Graaf, Bodegraven. Eerv. verm. „Koosje", eig. ~W. Lommcrse, Hazerswoude; „Marie", eig. H. v. d. Graaf, Bodpgravcn. Klasse VII, Melkvaarzen, geb. in 1922. Ie pr. (83.5 p.) „Annie", geb. 11 Maart 1922, fokker-eig. H. v. d. Graaf, Bodegra ven. Toeslag afst 1.5 p., 2e pr. (82.45 p.) „Corry", geb. 28 Febr. 1922, fokker-eig. H. v. d. Graaf, Bodegraven, 3e pr. (79 6 p) „Emma IV", geb. 1922, eig. H. H. v. d. Kloot. Meyburg, Alphen a. d. Rijn. Eerv vermeldingen „Suze V", eig.-fokker H. "v. d. Graaf, Bodegraven; „Juliana III", eig.- fokker A. Zwanenburg, Bodegraven. Klasse VIII. Pinkvaarzen of hokkclin- gen, geb. na 1 December 1922. Ie pr. „Gradda", fokker-eig. .W. P. Brunt Czn., Bodegraven^ 2e pr. „Prinses II", eig.- fokker W. J. de Vink, Bodegraven; 3e pr „Menta", fokker-eig. W. J. de Vink, Bo degraven; eerv. verm. „Grcta", fokker-eig W. P. Brunt Czn., Bodegraven; „Mientje", fokker-eig. W. P. Brunt'Czn., Bodegraven Klasse IX. Moeder mot drie directe af stammelingen. Ie pr. fokker-eig. H. v. d. Graaf, Bodegraven met moeder „Mina II" en dochters „S'rona", Gorry" en „Hcr- mina"; 2e pr. fokker-eig. D. M. Binnen dijk, Alphen a. d. Rijn met moeder „An na", dochters „Anna II" en „Anna III" en zoon „Wilson". Klasse X, vijf directe afstammelingen. Ie pr. Inzenders-edg. H. v. d Graaf en A. Zwanenburg, Bodegraven, met zeven di recte afstammelingen van Martia 576 G. S„ geb. 9 Febr. 1918, n.l. „Nelly V", „Ba rones V", „Sirona", „Nelly VI"i „Bertha". „Ligia", „Marie"; 2e pr. inzendster fok- en controle-vereen. „Nooit Gedacht'^-Sas senheim, met vijf afstammelingen van Gijs N.R.S., n.l. „Rosalia", „Anna", „Jans III", „Anna VII", en „Ada TII"; 3e pr. inz.-eig. W. J. de Vink, Bodegra ven, met vijf directe afstammelingen van Mentor 886 S, n.l. „Menta", „Jozina", „Prinses", „Trijntje" en „Gónda VIII", 4e pr. inz.-eig. W. P. Brunt Czn, Bode graven, met vijf directe afstammelingen van „Frederik" 889 S., n.L' „Gretha", „Betje II", „Mientje", „Gradda" en „Nora", 5e pr., inz.-eigenaars H. Heenk, G. Eikelenboom en J Rozenboom, Rijn saterwoude, met vijf directe afstammelin gen van „Wim" 529 S„ „President Har ding", „Wim II", Joopie", „Emma II", „Annie" en „Jentje". Eervolle verm. ver wierven de inzendingen van de heeren J. van Noort, Lisse, P. M. v. Egmond, Aar landerveen, wed. G. Vergeer en H. v. d. Hukt Alphen a.d. Rijn, G. Eikelenhoom én J. Roozenhoom, Rijnsaterwoude en H. v. d. Graaf en A. Zwanenburg, Bodegra ven en H. H. v. d. Kloot Meyburg, Alphen a. d. Rijn. Klasse XI, zes melkkoeien uit één fok- vereeniging. Ie pr. Inz. Fok- en Controle-Vereeni- ging „Toekomst", Bodegraven; 2e pr. 2e groep van de vereen. „Albeter" te Hazers woude; 3e pr. 2e groep van de vereen. „Vooruit" te Rijnsaterwoude; Eerv. verm- verwierven nog de inzendingen van „Steeds beter" te Alphen a. d. Rijn; „Vooruit", te Rijnsaterwoude en „Albe- ter" te Hazerswoude. Klasse XII, Opluistering. Diploma's werden toegekend aan een roodhlaarde stier, geb. 1923, eig. M. van Zwieteren, Alphen aan den Rijn; aan „Marie" K.B 13795, geb. 29 Febr. 1920, en „Anna II", geb. 21 Januari 1924, eig. fokkers Gebrs. Affourtit, Aarlanderveen. Centrale Sl'erenkeuring. Slechts enkele exemplaren waren hier voor ingeschreven. De uitslag was: Klasse I, Stieren geb. 1921 of vroeger: le pr. niet toegekend; 2e pr „Regulus", N.B S. 569, geb. 1 Maart 1921, eig. E. J. Los e.a., Zoeterwoude. Klasse II, Stieren, geboren in 1922: lo pr. „Constant" 984 G.S., geb. 1 Maart 1922, eig. D. M. Binnendijk, Alphen a. d. Rijn. Klasse III, Stieren, geboren in 1923: le pr. „Bruno" 1039 G.S., geb. 26 Febr. 1923, eig. H. H. v. d. Kloot Meyburg, Alphen a d. Rijn; 2e pr. „Jonge Mentor", Kal- verb. G.B.R.S. 17893, geb. 15 Febr. 1923, eig. Ms. Kroes, Woubrugge. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor openbare -behandeling kemen 153 zaken op de rol, voor niet openbaar IC zaken. H. J. D. v. L. te -Heemstele is ten laste gelegd dat bij té Noord wijk op dö Noord-Boulevard, zijn auto onbeheerd beeft laten staan. *4 Bekl.' kon niet zeggen of het gebeurd! v was daar de bekeuring hem niet direct was uitgereikt, doch zijn auto staat nooit onbeheerd. Getuige, tevens verbalisant, Timmers, agent van politie te Noord wijk, heeft de auto zien aankomen, doch heeft eerst af gewacht of er direct mee weggereden was. Toen heeft hij het nummer genoteerd. Later heeft hij bekl. nog eens aangespro-. ken, doch deze was en deed toen zeer zenuwachtig. Eisch f 4.of 2 dagen. G. B., chauffeur te Alphen, lieef' te Leiden met een te zware auto gereden, wat bekl. niet ontkende, doch dat hij met massieve *banden had gereden was onjuist. Dit verbaalfoutje zal hem echter niet hel pen. Eisch f 10 of 5 dagen. Chr. H., rietmeubelfabrikant te Zaan dam. heeft op een motorrijwiel gereden, waarbij hij niet rij- en nummerbewijs kon, toonen uit de provincie N.-H. Bekl. had voor zijn zaak noodig weer op reis te gaan, wat hij in 10 jaar niet ge daan had, en een proefrit gereden, om te zien of bet op zijn leeftijd nog ging. Nu had hij het benoodigde aangevraagd en gekregen, en behoefde hij het rijbewijs uit Overijssel, dat in ziin bezit was, niet weer te gebruiken. Eisch f 4.doch de Kantonrechter zegde toe met een en an der rekening te zullen houden. J. HvB. v d. L., chauffeur te Sassen heim, heeft ook al een overtreding be gaan met z'n auto, door te rijden op eeni verboden weg. - De eisch van f 5.of 3 dagen vond bekl. veel te hoog. M. W., eveneens chauffeur te Noord- w ij k, heeft z'n auto daar even onbeheerd laten staan. De eisch van f3.of 2 dagen scheen deze nog al billijk te vinden; hij vond 't> tenminste goed. Jac. de Gr., chauffeur te V e u r, heeft ook al te snel gereden, te Leiden. Hij had van B. en W. vergunning, doch had deze vergunning toevallig niet bij zich. Eisch f 5.of 5, dagen. L. B., adjunct-directeur der Studenten sociëteit te Leiden, heeft ook te snel ge reden. wat hij betwisten wilde, of de poli tie dit. heeft kunnen constateeren. De Kantonrechter was echter een andere meening toegedaan en de Ambtenaar eischte f 10 of 10 dagen. P. v. L fabrikant, te Alphen, heeft een gelijke overtreding begaan, wat bekl. zich niet kon indenken. De Kantonrechter wees er op, dat hij iiï Leiden voorzichtiger moest wezen dan in Alphen, want daar woont bijna niemand. Eisch f 10 of 10 dagen. H. B. bloemist te Sas s-enhei m, heeft op den Rijnsburgerweg heb ook te bar ge maakt op 6 Aug. 's avonds ongeveer 9 uur. Bekl. van de verondei-stelling uitgaande dat de dagvaarding gelijk zou zijn aan heb procesverbaal ontkéndé ten stelligste, dat hij* 'op dat uur en dien datum daar was ge weest. Dan 's morgéns maar zegt de Kanton rechter. Maar daar kom ik niet voor, zegt. be* klaagde. Of ik er 's morgens al of niet ge-v. weest ben doet hier niets ter zake, op liet hier genoemde uur waarvoor, ik gedag vaard ben, ben ik er niet. geweest Dó Kantonrechter vond dab foutje niefi zoo erg, doch bekl. hield zich bij zijn' aan voering. Eisch f 10 of 5 dagen. Alie v. d. M.. van Rijnsburg hee^fc zonder licht gereden, wat. als het zoo bleef haar f 2 cf 2 dagen zou kosten. J. de Br., arbeider te N o o r d w ik, heeft aan het strand zonder vergunning van B. en W. limonade verkocht. Het was aan het vrije strand verweerde bekl..'doch dat is er niet meer zegt de kantonrechter. Eisch f 1 boete, waarvan de Kanton rechter 50 ct. Diaakte. Dezelfde stond ook terecht voor een! leerpliehtwetovertreding. Dit was ook al het gevolg van niet te groote verdiensten en een groot gezin. Dat hiervoor f 3 geëisclit werd deel bekl. nu wel een beetje sip kijken. A. v. D. te Katwijk heeft een honden kar bereden zonder nummer.- Bekl. vraagt clementie, omdat hij eigenlijk geen „hon denkarman" is. Eisch f 3 boete. Nog al veel zegt bekl. Wat had je dan gedacht vraagt de Kantonrechter. Maakt 'r 'n guldentje van zegt bekl., va't de Kantonrechter in overweging zal nemen. J. J. v. Z, slager te Leiden, komt vr.n Rijnsburg, heeft, het ongeluk gehad dat zijn bully" 's avonds niet wilde branden. Eisch f 3, wat bekl. nog al hoog vindt bij de geringe verdiensten tegenwoordig- Joh. G., te Leiden, is voor leerplicht wetovertreding gedagvaard. Alweer dat Te leerjaar. Eisch f 2 boete. Jan de J.,'werkloos, te Leiden, eeni geheel gelijk geval. Eiseh f 3 boete. G. de B. vr. van PI. te N o o r d w ij k, heeft voor wat in te brengen in het groote gezin de oudste van de acht thuis gehou den. Zij kon anders niet rondkomen. Eisch f 2. Maar niet zenuwachtig makeni 't zal wel losloopen, zegt de Kantonrech ter. Vr. v. H.. te K a t w ij k, had ook al zoo iets op haar geweten, dat kwam om dab de kleine het op de luchtpijpen had ge had, v Eiseh f 3. Wat minder als 't u blieftr' wordt beleefd gevraagd. J. de H., arbeider te N o o r d w ij kg- heeft eenzelfde geval aan de hand. Eisol( f 4.— A. Zw., te Sassenheim. heeft eenf gelijk geval. Het kind heeft 7 leerjaren et 7 klassen meegemaakt. Eisch f 3 of 3 da* ■J{

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6